Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) DeFranco válasza degu (#11550) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az első kérdés mindig az, hogy kinek áll ez érdekében...

(nem az összeesküvés-elméletekre gondolok, de én mindig megnézem, hogy ki mondja, és miért mondja - ha birkanyájam lenne, akkor én is azt terjeszteném, hogy a gyapjú a legjobb hőszigetelő)

@Ivan15: bocs, ebből nem értettem csak az összeget. Leírnád bolondbiztosan is? Mit vásárolt be, mikor és kitől? szerk: igy mar jobb...

[ Szerkesztve ]

(#11552) Ivan15 válasza DeFranco (#11549) üzenetére


Ivan15
senior tag

röhögni fogsz Soros nemreg tenyleg bevasarolt, allitolag
MF Global ca. 2 Mrd. $ (nominal) ertekben "marodo"-allampapirokat EZB-böl -nem tudom, nem ellenörizhatö info...
(gondolom görög es olasz allampapirokrol van szo)

[ Szerkesztve ]

(#11553) degu válasza DeFranco (#11551) üzenetére


degu
senior tag

Tehat akkor most a legjobb megoldas,hogy a fogunk koze szoritva a bankkartyankat...elkezdunk kuszni a legkozelebbi temeto fele?
Mert mindenki csusztat,meg manipulal? Akkor nincs is kiut? :Y
Akkor mit gorcsolunk itt.hogy mit-mibe? :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11554) DeFranco válasza degu (#11553) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem ezt mondtam. Azt mondtam, hogy nem kell mindent készpénznek venni.

Mindenki csúsztat meg manipulál, ez normális, mindig is így volt, ez egy ilyen sport. Én személy szerint próbálom magam több oldalról bebiztosítani, és kész. Pánikolni nincs értelme, éhen nem halunk, az itt élők döntő része túl van már ennél nehezebb időszakon is. Szar lesz, de már megszoktuk :D

(#11555) Mercutio_ válasza emvy (#11544) üzenetére


Mercutio_
félisten

A lényeget sikerült megragadnod :DDD

Teljesen mindegy, hogy ingatlanban, vagy folyószámlán van a vagyon, amíg nem érinti azt is vastagon a megszorítás, aki annak bevezetését szorgalmazza, addig az illető hiteltelen ;)

Megjegyzem öröklési vagyonadó ahogy azt lentebb linkelték is létezik és sávosan növekszik ;)

degu: sorosról kis színes: 1, 2, 3 (a reklám alatti második bekezdéstől)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11556) Ivan15 válasza degu (#11553) üzenetére


Ivan15
senior tag

miert, pont az volt a cel, hogy privat-töket is bevonjanak csödközeli föleg görög allampapirok vasarlasaba, ugy, hogy ne csak az EZB tegye ezt, illetve az adofizetök. Most gondolom Soros nem örül, hogy pl. Merkel kijelentette, hogy nem akarja mentöövet tovabb növelni -ez veszelyes lehet jelent Sorosnak, mert bebukhatja a penze egy reszet
(de annyira nem erdekes ez, Sorosnak igen.)

(#11557) Möhe


Möhe
addikt

Ez eléggé off lesz de megpróbálom.

A banki ATM-nél ha nincs felső limitem akkor akár 2,5 millió Ft-ot is fel tudok venni,1 összegben? (nincs kedvem plusz pénzt fizetni a kasszánál hogy a saját pénzemet használom)

szerk: a banknál ahol ügyfél vagyok természetesen

[ Szerkesztve ]

(#11558) kraftxld válasza Möhe (#11557) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha jól tudom az automata egyszerre max 40db bankjegyet tud kiadni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11559) degu válasza DeFranco (#11554) üzenetére


degu
senior tag

Na de azert ebben a bizonytalan helyzetben,/egy kontarral megtoldva/ azert jo lenne tudni,hogy krumplit ultessunk tavasszal,vagy mariskat.../ha mar nincs penznyomdank :P /
Komolyan mondom,mar en sem tudom,hogy mit higyjek! :W
Es akkor meg nem szoltunk semmit a politikailag,es gazdasagpolitikailag,penzugyileg TELJESEN kepzetlen atlagemberrol! :(

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11560) emvy válasza DeFranco (#11545) üzenetére


emvy
nagyúr

> ha lesz egy kis kuporgatott vagyonkád

Tobbszor nem mondom el, de szerinted nem mindegy, hogy egy lakasom van, vagy annak megfelelo penz a szamlan? Engem is erintene, amirol beszelek (bar nem egeszen, ugyanis en mondjuk 200 millional huznek egy hatart). Ezt persze Mercutio kollega sem birja felfogni, hiaba irom le haromszor, csak a szmajlikat halmozza, de olvasni azt keptelen.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#11561) Mercutio_ válasza emvy (#11560) üzenetére


Mercutio_
félisten

#11555-öt olvastad, vagy az értelmezést csak másoktól várod el, de rád nem vonatkozik? :U

Segítek értelmezni: Van 200 millád, vagy csak más farkával a csalánt effektusnak lehetünk tanúi?

Öröklés utáni "vagyonadó" ahogy Ringman linkelte most is van, nem csak ingatlan, ingóság, vagyoni értékű jog esetén is megfizetendő.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11562) emvy válasza Mercutio_ (#11561) üzenetére


emvy
nagyúr

Feladom.

while (!sleep) sheep++;

(#11563) emvy válasza DeFranco (#11549) üzenetére


emvy
nagyúr

A masik ilyen csapat mostansag a SocGen, aki allandoan a forintot szapulja, miutan egy csomo ugyfelet belerangatta a HUF shortba. :)

while (!sleep) sheep++;

(#11564) g@bo válasza emvy (#11563) üzenetére


g@bo
nagyúr

mert szakítani akart.

gondolod hogy Soros neked mondja meg a frankót? azt mondja, ami az ő érdekének ellentéte, ő akar pénzt keresni -rajtad-, nem neked akar jót.
80 éves, már nem a hírnevére ügyel... :D

(#11565) Ivan15 válasza degu (#11559) üzenetére


Ivan15
senior tag

sztem minden eppeszü azt akarja, hogy rendben menjenek a dolgok az EU-ban is
-amit irtam egy masik forumrol egy hozzaszolas, nem hiteles info, de ha hinni lehet neki, Soros is menteni akarja a megingott Görögorszagot. Olaszorszag pedig mar sokkal jobban van :K

(#11566) maross válasza Möhe (#11557) üzenetére


maross
veterán

Ez engem is erdekel, van havi 2 koltseg nelkuli kpfelvetelem, es eleg sokat kellene felvennem a lakashoz. En annyit talaltam egy kommentnel, hogy "Magyarországi kártyánál a max.limit 10 millió forint", 2010-06os.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11567) DeFranco válasza maross (#11566) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Bocs az offért, de lakás esetében szerintem sokkal jobb lenne, ha utalnád. Biztonságosabb, és egyértelmű nyoma van...

(#11568) kraftxld válasza maross (#11566) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondom, úgy tudom, hogy az automata fizikailag 40db bankjegyet tud kiadni, ha van 20 ezres a gépben akkor 800K/kpfelvét.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11569) _BM_ válasza Ivan15 (#11565) üzenetére


_BM_
senior tag

Olaszorszag pedig mar sokkal jobban van?

Oszt mitől lett jobban? Attól lett jobban, hogy azt állítják róla.
MO is bezzegország volt 2006-ban a 10%-os áht hiányával, most meg utolsó szar a 3%-ával.

(#11570) concret_hp válasza kraftxld (#11568) üzenetére


concret_hp
addikt

én is így tudom, de annyival megspékelve, hogy van olyan automata, aminél kevesebb a limit (pl cibes automatából cibes kártyával csak 200K, de ugyanazzal a kártyával egy másik automatából sikerült már többet kivenni)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11571) maross válasza DeFranco (#11567) üzenetére


maross
veterán

Ugyved elott is eleg egyertelmu lesz remelhetoleg. Egyebkent en is utalnam. Igy jobb nekik is, nincs folos koltseg. Ok is tettek szivesseget, lazitottak masfel hetet a hataridon, amire nagy szuksegem volt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11572) g@bo válasza _BM_ (#11569) üzenetére


g@bo
nagyúr

Magyarország jobban van? 324 ről leesett az ojró 294 re. reméljük 280 is lesz.
és jól nem vagyunk, sőt, hosszabb távon én nem számitok semmi jóra.

legyen csak a CAD is 200...

(#11573) maross válasza g@bo (#11572) üzenetére


maross
veterán

Ez az, hogy en se, es az euromat megis muszaj atvaltanom ket heten belul. Jo nagy szopo lesz.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11574) Möhe válasza maross (#11566) üzenetére


Möhe
addikt

Megkérdeztem.
Cib max felvétel 200.000.Ft ,(157Ft/ alkalom)de ajánlották nekem a K&H ATM-jét ahol jóval nagyobb összeg is felvehető,konkrét összeget nem mondott de majdnem a milliós összeg sem lehetetlen. (a Cib-es telefonos pénzes "szakértő" szerint)

Jah ezt a 2,5milliót ha a pénztárnál veszem fel az ~10.000Ft lenne, a ku&#>@ anyukájukat,hogy a a saját pénzemet akarom használni,és annyit felszámolnak érte. (ATM-ből ez ~2100Ft)

[ Szerkesztve ]

(#11575) maross válasza Möhe (#11574) üzenetére


maross
veterán

Dobok egy emailt az ersteseknek, megnezzuk mi a valasz.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11576) #24334592 válasza Intelligencs (#11492) üzenetére


#24334592
törölt tag

nagyapámék 2* vásárolták vissza a saját lakásukat!másodszor a fekvidékről betelepített emberektől...erre meg ajarják adóztatni!hát a *************-at!

emvy,dettó! külföldön,külföldi pénzből bérelni kényelmesebb:) mint otthon venni egyet a kilátástalanságban.

(#11577) Dorian


Dorian
félisten

Befektetési célú arany vásárlásáról mi a véleményetek?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11578) Mercutio_ válasza Dorian (#11577) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobbra fent kereső? :DDD Esetleg ebből és az abban linkelt hsz-ből kiindulhatsz :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11579) Möhe válasza Dorian (#11577) üzenetére


Möhe
addikt

Én is ezen filózok,nem 2 fillérrel szeretnék belefogni.De az viszont ellene szól hogy érhet kevesebbet is.A banki kamat viszont nem lesz kisebb,ha minden igaz. Kicsit f.osok tőle nah.

(#11580) #24334592 válasza Mercutio_ (#11561) üzenetére


#24334592
törölt tag

200misi,nincs 1m eur,de érdemes kiszámolni,h licheinstein-i alapítású trust-tel olcsóbban jön-e ki az ember:) gyanítom,h igen....nameg jobban van takargatva a nav előtt:)

(#11581) #24334592 válasza Mercutio_ (#11561) üzenetére


#24334592
törölt tag

200misi,nincs 1m eur,de érdemes kiszámolni,h licheinstein-i alapítású trust-tel olcsóbban jön-e ki az ember:) gyanítom,h igen....nameg jobban van takargatva a nav előtt:)

(#11582) Dorian válasza Möhe (#11579) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam körülbelül 2x 3,5m Ft-ról van szó. Valóban érhet kevesebbet is, de mostanság bárhol azt olvasni, hogy a köv. 1 év alatt kb. 20-30%-os emelkedésre számítanak az elemzők.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11583) MaciG válasza Dorian (#11582) üzenetére


MaciG
addikt

Ezelőtt meg rengetegen arra számítottak, hogy a forint még fejeb fog kúszni, és jól bevásároltak 310-320 huf környékén euróból, hogy ne "veszítsék el a pénzük", és most mondhatnám nagyon jól jártak...

BANZAII

(#11584) Möhe válasza Dorian (#11582) üzenetére


Möhe
addikt

Gondolom ezt akarják elhitetni,de én is ezt olvastam minden területen.De az tény hogy az utolsó pár napban nagyon megugrott ,az eddigi ugrálásához képest.Bár ha éves szinten hozná nekem a ~12-16%ot már boldog lennék.

(#11585) Dorian


Dorian
félisten

Nos akkor mit javasoltok a fent említett összegeket figyelembe véve? Hifiben házimoziban, építőiparban otthon vagyok, de ehhez nem értek. Legyen annyira likvid, hogy 1-2 hónapon belül hozzá lehessen férni, ill. ne kelljen figyelni, kezelni, menedzselni a befektetést.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11586) Möhe válasza Dorian (#11585) üzenetére


Möhe
addikt

Akkor ezt már be sem dobom neked. KATT

(#11587) maross válasza MaciG (#11583) üzenetére


maross
veterán

Nem volt rossz dontes szerintem. Jobb 10-20%-ot bukni, mint az egesz eleted. Vezerunk meg rikkantott volna par betyarosat, es kesz, szetszedik az orszagot.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11588) Dorian válasza Möhe (#11586) üzenetére


Dorian
félisten

Ez nekem nagyon lufinak tűnik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11589) viharhozo válasza kraftxld (#11568) üzenetére


viharhozo
addikt

A 800k igaz, a 40db nem, kaptam mar 50db 10000est.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#11590) MaciG válasza maross (#11587) üzenetére


MaciG
addikt

Részben igazad van, ez az élet nem csak a pénzről szól :U
Viszont ha a pénzt nézzük, én kétlem, hogy egyik pillanatról a másikra összeomlott volna minden, teljesen elértéktelenedd volna a forint,stb; szóval szerintem nem feltétlen kellett volna minden hufot euroba vagy más valutába menekíteni.

BANZAII

(#11591) maross válasza MaciG (#11590) üzenetére


maross
veterán

Nem omlik ossze minden, de egy masodik Izlandra jok lettunk volna, ami eleg kellemetlenul erintett volna jopar embert aki eddig nem foglalkozott a dologgal, es az osszes penze forintban volt. Aki meg spekulativ cellal vett devizat, hat az most epp igy jart, majd legkozelebb kijon:). Persze hogy nem kellett minden forintot atvaltani, de nem aludtam volna nyugodtan, ha nem lett volna legalabb baratnom penze devizaban. Es mar 270-nel nagy volt a kenyszer, hogy visszavaltsuk, de csak 10%-at valtottuk at. Az mar az en hibam, hogy en par hete 300-zal szamoltam mint minimum, amikor visszavaltjuk, igy most van nemi hiany a koltsegvetesben :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11592) Intelligencs válasza MaciG (#11590) üzenetére

Miért, gondolod még sosem történt ilyen a világtörténelemben? Amikor a munkatársaim megtudták, hogy nyitottam Ausztriában számlát, csak csodálkoztak. Egy kivételével: egy szerbiai magyar srác csak csendesen megjegyezte, hogy ők már átélték azt, hogy minden vagyonuk semmivé válik. Illetve csak az a része, amit dinárban tartottak. A nyugatnémet márkába átmentett lóvé megmaradt.

Egy horvátországi magyar ismerősöm - volt kolléga - mesélt egy sztorit. Anno az anyjának szóltak, hogy ha van pénze a bankban, akkor vegye ki. El is bandukoltak a bankba, ahol mondták, hogy sajnos csak ennyit és ennyit lehet kivenni. Ők mindennap ki is vették azt az összeget, egészen addig, amikor már többet nem lehetett kivenni. Soha többet.

Nyilván itt és most nem Jugoszlávia van, nincs háború. De azért nézzünk egy-két cikket a témában:

BIZTONSÁGBAN VAN-E A PÉNZÜNK?

"És végül a horrorszcenárió: államcsőd, forintösszeomlás. Ebben az esetben a forint-euró (vagy bármi ami akkor lesz) árfolyam felrobban, valószínűleg valahová 500 és 1000 közé."

Ortodox kalauz IMF nélküli kormányoknak

"A rendkívüli helyzetre való tekintettel a kormány a háztartásokat devizaszámláik forintosítására kötelezi a piaci árfolyam alatti szinten. A forintosítás árolyamára az eddigi magyar gyakorlatot figyelembe véve 250 forintos euró árfolyam lehet az irányadó."

Mindkét cikknek az a felhangja, hogy ez teljesen valószerűtlen, hogy ez bekövetkezne. De azért én még aggódhatom, nem? ;) A sok szakértővel itt a kormányban.

Sem azt nem szeretném megérni jelentős forintmegtakarítással, hogy 1000 Ft az euró. Sem azt, hogy a kormány rátette a kezét a devizamegtakarításomra, és 250 Ft-ot kegyeskedik adni minden egyes eurómért. Mert olyan rendes.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#11593) Flashcash válasza Möhe (#11557) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Több hazai bank ATM automatája egy kp. felvételi tranzakció során maximum 200ezerFt-ot ad ki. Magyarul képes lenne kiadni több pénzt is, de az egy tranzakcióban felvehető összeg biztonsági okokból korlátozva van.

CIB link
MKB bank: MKB Bank által üzemeltett ATM-bıl, alkalmanként legfeljebb 200 000 Ft-ot (technikai limit, nem módosítható akkor sem, ha a költési limit ennél magasabb összegő)

A fentiek alól kivétel pl. az OTP vagy a HVB, úgy tudom ezek akár 40-50db. bankjegyet is engednek kiadni, így akár 800ezer-1millióFt is felvehető.

[ Szerkesztve ]

(#11594) MaciG válasza Intelligencs (#11592) üzenetére


MaciG
addikt

Persze lehet spekulálni, meg hinni a bulvárlapoknak, meg az "internetes elemzőknek", de a valóság az teljesen mást mutat... Médiának pl. pont ez az egyik lényege, hogy valamit elkezdenek szajkózni, és még, még és még tovább, és a végén már ennyit mondták, hogy valóban elhiszed, hogy neonrózsaszín az ég...

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#11595) Möhe válasza Flashcash (#11593) üzenetére


Möhe
addikt

Remélhetőleg a K&H-s ATM-ről nemsoká lesz konkrét infóm a szomszédtól.

(#11596) Flashcash válasza Möhe (#11595) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Annyit azért még mondj neki, hogy már ekkora összegnél is vigyen magával egy kísérőt ha megoldható és elsősorban zárt banki térben elhelyezett ATM automatát válasszon.

[ Szerkesztve ]

(#11597) Intelligencs válasza MaciG (#11594) üzenetére

Ahol egy Matolcsy a pénzügyminiszter, ott én bármit kinézek. Egyébként igazad van, valóban hajlamos az ember pánikolni, ha a médiából az folyik, igazából a feleségem aggódott nálam sokkal jobban. De mivel a pénz közös, meg a jövőnk is, így kivittük egy részét, fő a nyugalom.

Amúgy meg, mivel nem ülök ott a kormányban, nem tudom a valódi célokat, csak arra tudok támaszkodni, amit olvasok. Azért az információkat megszűröm, igyekszek szelektálni. Bár már informatikusként dolgozom, de azért csak van két közgazdász diplomám, és a Kopintban is dolgoztam 3 évig, szóval még valami dereng. ;)

Illetve Jugoszláviában tényleg bekövetkezett, ez tény. És nem is volt olyan rég.

Ja, és tegyük hozzá, hogy a feleségem banki kockázatelemző. Hivatásos aggódó. :D

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#11598) g@bo válasza MaciG (#11583) üzenetére


g@bo
nagyúr

nyugi, idő kérdése és eladhatják ennyiért.... ok, lehet 1-2 év is, nem kell visszaváltani, 4% ot ad egy euró lekötés is.

egyre több fiatal pattan le / uk pl. / meló nincs, fizetések egyre csökkennek, adó nő.

egyszerűen idővel nem lesz mit elvenni, akkor jöhet a jónép lakása.
ingatlanadó ( tarzozás hegyek, jelzálog, "államositás", elad külföldinek, pöpec lakbér ) aztán elad aszfalt, a végén szántóföld, ég hold, napfény, levegő.

nagyon rossz úton járunk, 20 éve...

(#11599) brd válasza Cyrin (#11541) üzenetére


brd
nagyúr

Tipikus manipulátor húzás, azt híreszteli, aminek az eléréséből (legalábbis részben, értsd EUR esése) hasznot húz(na).

The only real valuable thing is intuition.

(#11600) attiati válasza g@bo (#11538) üzenetére


attiati
veterán

eddig stimmel, de kösz, hogy teljesen hülyének nézel ;)

És akkor most mesélhetnél, hogy miért pont ezt linkelted, miben jobb, mint bármelyik másik forexbróker, pénzváltó, bank. Amíg megírtál 5 hsz-t, hogy mindenki teljesen iq gyenge, addig leírhattad volna az okát is, hogy miért linkeled. Egyáltalán mit tudsz róluk?

Például bid, ask árfolyam nem elérhető publikusan. Feltételezem akkor van számlád náluk, és azért ajánlod őket, mert nagyon jó árfolyamokat láttál.
Ja hogy nincs is számlád náluk? Akkor mi alapján ítélted meg őket bid-ask nélkül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.