Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) maross válasza attiati (#11290) üzenetére


maross
veterán

2m-nal 3 honapra is kijon az az 50+. nem sok, de most miert ne.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11302) g@bo válasza viharhozo (#11300) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem erős forint kell, reális árfolyamú... az mennyi is? :DDD

alapkamat lehetne 5% alatt, ahogy az állampapir hozamok is, de mi legyen az inflációval?

a rendszer beteg.

(#11303) degu válasza g@bo (#11302) üzenetére


degu
senior tag

...haaat...nekem eleg lenne 10 milla!... :C

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11304) amargo válasza GIJoe (#11287) üzenetére


amargo
addikt

Ilyenem is van, bár még máshogy hívták. Mi a kérdés?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11305) fokukac


fokukac
nagyúr

Tovább az egy millió új munkahely felé... :U

2011 novemberében 2 millió 707 ezer fő állt alkalmazásban a legalább öt főt foglalkoztatóknál a nemzetgazdaságban - ami 27 ezer fővel kevesebb az egy évvel korábbinál - derült ki a KSH ma közzétett adataiból

Nagyon durva, hogy egy 10 milliós országban a versenyszférában legalább öt főt foglalkoztatóknál csak 1 millió 860 ezren dolgoznak...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11306) Ringman válasza fokukac (#11305) üzenetére


Ringman
nagyúr

utolsó bekezdésre:
szerintem ez annak is hozománya, hogy magasak az adók+járulékok, és sokan - akarva-akaratlanul - alvállalkozóként dolgoznak, nem pedig alkalmazottként

(#11307) lajafix válasza fokukac (#11305) üzenetére


lajafix
addikt

mivan @, elkezdtél ismerkedni a magyar gazdasággal? :)

Rock'n Roll

(#11308) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Elkezdeném gyűjtögetni az érmecskéimet.

Havonta körülbelül 120.000 - 130.000 Ft-ot tudnék félrerakni. Célom az lenne, hogy minél biztonságosabb helyen legyen a pénzem és a lehető legtöbbet hozzam ki belőle. Kockáztatni nem igazán szeretnék (bár attól függetlenül meghallgatnék ilyen tippeket is :U ) és örülnék, ha lehetőség lenne arra, hogy amennyiben balhé van, azonnal ki tudjam venni (akár kamat nélkül).

Találtam két oldalt, ahol felsorolja, melyek a legjobb helyek, de érdekes módon mindkettő teljesen más mutatott, erre nem tudok hagyatkozni, úgyhogy ezért fordultam hozzátok. Hátha...

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11309) GIJoe válasza amargo (#11304) üzenetére


GIJoe
addikt

Esetleg vmi rejtett költség? Vagy gyakorlati negatívum?

(#11310) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Úgy láttam ma nyugi volt a forint körül.. nem nagyon változott az árfolyam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11311) amargo válasza GIJoe (#11309) üzenetére


amargo
addikt

7-8 éve van ilyen számlám - Ella -, nem volt eddig még semmi bukta. Egyszer mostanában nem tudtam a web-es utalásra belépni, de akkor a többinél is ez volt. Kártyáért kell fizetni egyedül. Nem spam-nek - vagy csak hozzám nem jut el.
Ha az negatívum Neked, hogy nem tudsz csak úgy pénzt rakni rá is kivenni, akkor egyedül ez lehet az. Nekem más számlám is van mellette.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11312) lajafix válasza DeFranco (#11269) üzenetére


lajafix
addikt

Szóval rosszul értelmeztem a magyar vudu közgazdaságtan megnyilvánulását! Melyik rész volt a lázálom? Mert szerintem az a krva szomorú, hogy akinek a szakmája a gazdaság a szokásos magyar elhárító panelekkel jön( "Gazdasági szuverenitás erősítése " ,"penz- tudas- toke csatornak szukitese," ) :( S tele van az ország ilyenekkel, hatalmas fejreállás lesz belőle a második opcióként megadott forgatókönyvvel.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#11313) DeFranco válasza lajafix (#11312) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Auz hogy en mit irtam, es hogy te mit latsz bele, ket egymastol _nagyon_ tavol levo dolog. Ha gepkozelben leszek _es_ haljando leszel normalis hangnemben forumozni, akkor megbeszelhetjuk.

Nem mintha barmi ertelme lenne itt egymast gyozkodni, de akkor mar en sem hagyom a munder becsuletet.

(#11314) attiati válasza maross (#11301) üzenetére


attiati
veterán

Én csak a többletkamatot számoltam.
Bankszámlán 8%. Ha jól emlékszem 4% kamatfelárat ajánlottál fel.

(#11315) attiati


attiati
veterán

görögök jól nyomják

"A jelenlegi helyzet szerint az új görög állampapírok... hosszabb (akár harminc éves) futamidőnél maximum 4,6%-os kamatot fizetnének. ... A tőkefizetésre 10 éves türelmi időt kapnának a görögök."

(#11316) Hasaggymeg válasza DeFranco (#11259) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Olvasd el néha te is az aláírásomat! :C Európa,IMF és tulajdonképpen az egész világ azon fáradozik,hogy minket segítsen,a jó útra térítsen és Vezér-Szörényi László,Bogár meg mindenki aki mást mond hülye...Azért érdekes,hogy az IMF mennyire aggódik a MI nemzeti bankunk függetlenségéért...mármint a TŐLÜNK való függetlenségéért. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11317) g@bo válasza Hasaggymeg (#11316) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem azért aggódik, hanem a fizetőképességünkért... ha gyanús mozdulatok vannak, pl mnb piszkálása, a tartalékok -könnyebb- kormány általi felhasználhatósága érdekében, az nem tetszik nekik, mert az a pénz a hitelek visszafizetésére van, egyebek mellett. ;]

magyarország egy fejőstehén, másért nem aggódik a kutya se.

mellékesen remek hulladéklerakó, szemétélelmiszer piac és szalagmunkásnép.

[ Szerkesztve ]

(#11318) leslieke válasza g@bo (#11317) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sajnos ez nagyon igaz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11319) #24334592


#24334592
törölt tag

gyors svájci körkép,hátha valaki idáig utazna félelmében:)

havidíj:

legolcsóbb:3frank (BPS),minden online jön,maestro van ingyér

középszint:6frank kantonal bankok általában,maestro már feláras 20-40frank/év

felsőbb szint:
8frank, UBS, maestro 60frank,ilyenolyan egyéb költségek,lehúzás (nyilasi se ajánlja:)

teteje:
10frank,maestro ingyen az első évben (60frank amúgy) Credit Suisse
itt van évi 25 frank limit,eddig az összegig lehet ingyen utalni stb. intézkedni.

a dombornyomott kártyák itt durván felárasak 80-120frank egy évben.Hitelkártya funkcióval,így általában vizsgálják,h megkaphatod-e,vagy csak 1 év jó nagaviselettel és kellő pénzügyi háttérrel.

kamatok: gyakorlatilag nulla: 0,125% 50.000frankig utána 0,250% per év:D

vannak olcsó bankok még pl. migros (diszkont óriás pénzügyi részlege) vagy a posta bankja,de ezek csak nagyvárosokban elérhetők...

ne parázzatok,nem dől össze az ország;)

ja,1 útlevél elég;)

[ Szerkesztve ]

(#11320) g@bo válasza #24334592 (#11319) üzenetére


g@bo
nagyúr

gondolom, ha személyesen bemész 1 svájci bankba, 1 útlevél elég, és jó ha beszélsz angolul, v németül... :B

(#11321) Mercutio_ válasza viharhozo (#11300) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hol olvastál tőlem a magas kamatról?
A kamatot lesz*r*m, amint eléri a 280-at váltom át és viszem ki az országból a megtakarításom :K
Akkor voltam hülye, amikor nyáron 270 környékén nem váltottam :W

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11322) attiati válasza Mercutio_ (#11321) üzenetére


attiati
veterán

két irány van a piacon, úgyhogy újra is "lehetsz h*lye".

A pénznek van időértéke is.
Ausztriában forrásadó levonása után 2%-os EUR hozamból kb 1,3% marad.
Itthon 8% HUF betétből marad 6,7%.

Vagyis egy 280-as középárfolyamnál leváltott, Ausztriában tartott EUR betétet 1 év múlva 295-ös középárfolyamnál visszaváltva 0-n vagy.
Másképpen fogalmazva 1 év múlva ráérsz 295-nél leváltani, ha közben huf-ban kamatoztatod, akkor még mindig ugyanott vagy, mint a 280-as árfolyammal és eur betéttel.

A váltás, utalás költségét még bele se számoltuk. 1% oda-vissza marzzsal 301 körüli árfolyam jön ki.

Ezért hatalmas biznisz az eurhuf short.
Persze eszem ágában nincs rá-, lebeszélni semmire, -ről.

[ Szerkesztve ]

(#11323) g@bo válasza attiati (#11322) üzenetére


g@bo
nagyúr

ne az árfolyamnyereséget/veszteséget és kamatokat vedd számba, hanem a forint kockázatait.

én 333 nál eladtam a fontot, mert 2 hétig ott kavart, aszittem megáll, meg, 392 nél. de ha 392 nél meglett volna a fontom, akkor már parázom és nem adom el mert -arra számitok- vagy beszakad a forint, és félek realizálni a hasznot, vagy várok tovább. speciel 392 nél már paráztam.

egyébként lehet dollárba a lóvéd, forex... és shortolhatod a forintot.

az oda vissza váltogatás, picur haszon... hát, nemtudom meddig oké.

(#11324) attiati válasza g@bo (#11323) üzenetére


attiati
veterán

Alapból nem jó döntés, amit a kockázattól való félelmedben hozol.
Az árfolyam és kamatkülönbözet számít. Mi más számítana?

Egyébként én is paráztam, mégis eladtam egy pakkot 316-os eurhuf-nál. Ellenállás alatt el kell adni, akármi folyik a tv-ből. És ha átmegy rajta, akkor visszavenni. 272 körüli átlag beker.áram volt, és alig nyertem rajta a huf-eur kamatkülönbözet miatt.

[ Szerkesztve ]

(#11325) g@bo válasza attiati (#11324) üzenetére


g@bo
nagyúr

az egész seft addig oké, amig az árfolyam kileng, tehát -pl.- 310-270 között ingázik, mondjuk max. 1 éves intervallumban. adol veszel.
aztán adol, és beáll az eur 350 re, és csak fel.
forintkamat ugyan 15% de az infláció 30.

én is évekig rohaszottam a lét euróban, ha a kamatkülönbözetet nézem, és az árfolyam nyereséget.... akkor összességében....
2009 ben vettem 10 azaz tíz frankot 178 ért, eladtam 235 ért 2011-ben. 32% tiszta hozam /árfolyamnyereség, adózva... :P / és mondjuk 2 /év/ * 8% elbukott forintkamat. a frank is kamatozhatott volna, 1.5 - 2 % ot adtak a bankok, már a normálisabb.

ha most nem lenne 260 a frank, hanem rendesen, mint évekig... rohadna 185 körül, akkor veszteséges a biznic. mivel a forint helyzete alapvetően ganaj, szvsz nem a hozam a mérvadó hosszútávon, hanem a biztonság.

persze időnként lehet fogni némi lét.

(#11326) tkazmer válasza Inv1sus (#11308) üzenetére


tkazmer
addikt

biztonságos megoldásnak lényegében az ilyen standard banki "malacpersely" és hasonló elnevezésű gyűjtőszámlák a legjobbak, 6% körüli éves kamattal, szerintem ez elég jó ajánlat.
aztán ha már összegyűlt valamennyi pénzed, pl. fél-1 év múlva, akkor majd lehet neki nézni az aktuális akciós lekötéseket

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11327) attiati válasza g@bo (#11325) üzenetére


attiati
veterán

Kormányzati kommunikáció gyökeres fordulatot vett. Két verzió lehetséges:
1. valóban fordulópont jött, és nem fog a forint sem külön utat járni
2. trükk, időhúzás, magyar trójai faló

~285,7-nél bővíteném a pakkot én is, szűk stoppal, de azzal az 1. pontra játszanék és/vagy az eu válság súlyosbodására.

[ Szerkesztve ]

(#11328) lajafix válasza attiati (#11324) üzenetére


lajafix
addikt

"Alapból nem jó döntés, amit a kockázattól való félelmedben hozol."
??? alapból csak az a jó döntés, amit a kockázat tűrésed figyelembe vételével hozol.

"Az árfolyam és kamatkülönbözet számít. Mi más számítana?"
nem. lényegtelen mekkora a kamat / árfolyam/ hozam különbség, ha felette van az elviselhető kockázati szintnek és nem akar minden nap gyomorgörccsel ébredni, hogy na vajon történt-e valami az éjszaka a príma magyar forinttal.

A kockázat minden befektetési döntés alapja. (ezt az egyszerű szabályt nem érti még ma sem pl a devhitleben elúszottak többsége. Pedig rohadt nagy árat fizetnek érte Bezzeg a bogár and Co vudu gazdaságtant magáévá teszi fél perc alatt. természetesen ezt nagyon nem neked címeztem )

dehogynem nyertél nagyot az euró pakkodon: jóval kisebb kockázatod volt az euródban, mintha forintban tartottad volna. most megint spekulálsz arra hogy a tökkelütöttek( a választott magyar elit) vajon tényleg komolyan fognak cselekedni és vissza erősödik a Ft, vagy...

Rock'n Roll

(#11329) attiati válasza lajafix (#11328) üzenetére


attiati
veterán

Kizárólag a chart alapján hoztam döntést, és most is csak úgy szeretnék (remélem érzelmek nem szólnak közbe). Nem a kockázatkezelésről írtam, hanem a félelemről.
Gyomorgörcsöd attól is éppúgy lehet, hogy 305-nél bevásárolsz eur-t, és egy év múlva nézegeted a 280-as árfolyamot + 6% kamatveszteséget. 5 milliót már esetleg érdemes menekíteni, ott szép veszteséget lehet összeszedni. Eurhuf long-nak és short-nak is kockázata van. Aki menekül, valójában az is kockázatot vállal.

Most nem lehet mást tenni, mint a kormányzati kommunikáció hangnemét és az imf fejleményeket figyelni + chartot lesni.

[ Szerkesztve ]

(#11330) lajafix válasza attiati (#11329) üzenetére


lajafix
addikt

a félelem = kockázat azon szintje, ami a befektetőnek már túl magas.

"Aki menekül, valójában az is kockázatot vállal."
nem. A lehetséges veszteséget vállalja be az alacsonyabb kockázatért(a görög papírokban ülők tudnak róla mesélni). S ha 280nál még mindig +6% a kamatfelár, akkor nem is kell rágni a kefét, merthogy akkor a kockázat még elég szép itthon és a 280 nem más, mint a volatilis árfolyam egyik pillanatfelvétele.

"Most nem lehet mást tenni, mint a kormányzati kommunikáció hangnemét és az imf fejleményeket figyelni + chartot lesni."
Ha még bírod. De aki nem bírja az is teljesen racionális döntést hoz, csak nem a kamaton hanem az idegpályái egyenletességén lesz hozama.

Rock'n Roll

(#11331) attiati válasza lajafix (#11330) üzenetére


attiati
veterán

"a félelem = kockázat azon szintje, ami a befektetőnek már túl magas." = garantáltan rossz döntés

"ha 280nál még mindig +6% a kamatfelár"
Most váltod le 304-nél eur-ra. Helyette a huf befektetési döntést is most hozod meg. Így nem akkor, hanem most számít a kamatkülönbözet.

"De aki nem bírja az is teljesen racionális döntést hoz, csak nem a kamaton hanem az idegpályái egyenletességén lesz hozama."
Racionálisnak racionális. Csak nehogy előbb a könnyű életre vágyókat tömjék ki chf hitellel. Most meg a remegő huf betéteseket drága eur-al.

Ettől függetlenül nincs rossz döntés, de két irány van, és a döntésnél szem előtt kell tartani mindkét lehetőséget, nem csak az egyiket. Nem az van, hogy kistopolom magam egy rossz pozícióból. Itt egyik poziból esel a másikba.

[ Szerkesztve ]

(#11332) g@bo válasza attiati (#11331) üzenetére


g@bo
nagyúr

milliós tételnél sok lehet az árfolyam veszteség, de sokaknak max 1 milla van, amit se szivesen buknának el, a mi szintünkön 10-20k bukta, pite. :DDD

(#11333) attiati


attiati
veterán

3-as metró mellett, újpesten 2002-ben épült lakást 260e ft/nm áron kínálnak.
Az sztem már nem rossz. De tetőtéri.

[ Szerkesztve ]

(#11334) amargo


amargo
addikt

IX. ker-be 80e/hó, kiadó lakás 40nm. Nem hittem el. Ez vajon mennyire jellemző?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11335) attiati válasza amargo (#11334) üzenetére


attiati
veterán

Ha jó minőségűen van berendezve, akkor sajnos előfordul. Nagyon elszálltak ott az árak.

[Siessetek, jan 25-ig 10% akció:]
cirka 1m ft/nm áron :D

A terasz egész tűrhető:
Délután a kisebbik teraszon :DDD meghitt környezetben lehet élvezni a nap utolsó sugarait

[ Szerkesztve ]

(#11336) maross válasza amargo (#11334) üzenetére


maross
veterán

gyere a tizkerbe, 10evi lakberert adok orokbe egy 47nmest kis kerttel :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11337) amargo válasza maross (#11336) üzenetére


amargo
addikt

Nem, nem megyek én még sehova - ha megyek, akkor az már inkább ház lesz :)
Barátom mesélte, mert éppen összeköltöznek és ez a lakása is felesleges lett, így közvetítőhöz fordult.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11338) Mercutio_ válasza attiati (#11322) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eigen, eddig ezen logika szerint itthon és forintban kamatoztattam a pénzem, csak tudod amikor felmerül - még ha csak elméleti szinten is - egy kormányzati einstand lehetősége, valamint már az ingatlant is bizonytalan befektetésnek kezded érezni - ingatlanadó, kormányzati kiszámíthatatlanság miatti elértéktelenedés, stb - akkor úgy vagy vele, hogy inkább külföldön kamatozzon nettó 1,3%-ot, de ott biztos meglesz és nem nyúlja le senki max. ezt a 2 évnyi hazai kamatot bukod, nem a tőkét is:((( aztán talán 2014 után egy kiszámíthatóbb kormány esetén hajlandó lesz aki így gondolkodik hazahozni a pénzét :U

260k/nm-es lakás újpest, ha kicsi még talán, de ha nagyobbat akarnék inkább keresgélnék Dunakeszin ott 20 milla körül már ikerház felét lehet kapni :U

amargo: Ha a 80-ban a rezsi is benne van, és jól berendezett újszerű a lakás simán, - újépítésű pecóknál állítólag nagyon alacsony a rezsi még télen is, erről ha van itt ilyen tulaj privátban írhatna! - egyébként csak valami balek ad ennyit érte szerintem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11339) fordfairlane válasza attiati (#11322) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem meg teljesen oké, ha jópáran politikai alapon, médiacirkusz hatására vonják ki a pénzüket, meg váltanak át euróra 300 felett. Mégis kiken keresnék én pénzt, ha nem volnának ilyenek? ;]

x gon' give it to ya

(#11340) Polacheck válasza Mercutio_ (#11338) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

45 nm
villany: 9-10k
víz: 4-5k
hőmennyiség: nyáron 3-4k, télen a legdurvább hidegben 15-16k (de idén decemberig nem is fűtöttünk pld)
közös költség: 9k

mondjuk nálunk elég meleg van, plusz a villannyal sem nagyon takarékoskodunk

less qq more pewpew!

(#11341) maross válasza fordfairlane (#11339) üzenetére


maross
veterán

Orulj hogy nem izlandi vagy, linkeltek az eurohoz viszonyitott chartjukat, meg mindig sirnal :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11342) concret_hp válasza Polacheck (#11340) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem a fűtésen + közös költségen kívül nem sok minden változik egy másik ugyanakkora lakásban :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11343) attiati válasza concret_hp (#11342) üzenetére


attiati
veterán

a víz változhat ;)

(#11344) #24334592 válasza g@bo (#11320) üzenetére


#24334592
törölt tag

azért mondjuk én elvárom,h angolt vagy németet törje a jóember,ha már pénzt akar menekíteni...manapság az angol+német elég alap dolog,aztán lehet kombinálni amerre megy az ember, dél (olasz),nyugat (francia,spanyol),kelet(orosz) esetleg észak (norvég)....

kár,h ilyen mocskosul erősödik a forint:)))

(#11345) Mercutio_ válasza #24334592 (#11344) üzenetére


Mercutio_
félisten

manapság az angol+német elég alap dolog
muhaha :DDD ezt meséld annak a rengeteg egyetemistának, akinek a nyelvvizsga hiánya miatt nincs diplomája :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11346) fordfairlane válasza maross (#11341) üzenetére


fordfairlane
veterán

Tudom, ezzel volt tele a média, meg az Argentín csőddel. Sokan be is vették.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#11347) maross válasza fordfairlane (#11346) üzenetére


maross
veterán

Marmint hogy erted hogy be is vettek? Valojaban nem is lett 300 korona egy euro? Kis parhuzamot vonva az itt 800-1000 forintos euro lenne. Ertem en hogy teged nem zavar, engem azert lazan sokkolna ha holnap erre ebrednek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11348) Mercutio_ válasza fordfairlane (#11346) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valamit szerintem nem akarsz érteni :( sokan nem az államcsőd - illetve persze hosszabb távon oda vezetne - miatt akarják biztonságban tudni a megtakarításaikat, hanem a kormány állampolgárok érdekében tett eddigi lépeseiből eredő bizalmatlanság miatt.

És attól, hogy valaki ki akarja - vagy éppen már kivitte - a megtakarításait nem feltétlenül 300 Ft feletti árfolyamnál fogja azt megtenni :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11349) attiati válasza Mercutio_ (#11348) üzenetére


attiati
veterán

Nekem egyelőre tetszik a kommunikációs fordulat.

(#11350) fordfairlane válasza maross (#11347) üzenetére


fordfairlane
veterán

Marmint hogy erted hogy be is vettek?

Úgy értem, hogy forintgyengítő, hozamfeltoló spekulációnak láttam az egészet. Ezt szolgálta a "csődkommunikáció" a média teljes felületén.

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.