Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) _ATi_1 válasza lajtika (#11098) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szerintem azért linkelte azt, hogy lásd: Azért nem olyan biztos a hosszú távon folyamatosan növekvő arany ára...Nemrég volt téma a topicban: Aki '79-ben vett aranyat, nem keveset bukott rajta.

(#11102) lajtika


lajtika
aktív tag

Bocs nem olvastam végig az összes eddigi hozzászólást.
79 óta sokat változott a helyzet.
Én azt gondolom hogy a JELENLEGI a Magyarországi helyzetben talán ez a legbiztosabb befektetés. Ha valakinek mint például nekem csak kevés pénze van, azt nem érdemes bankba tenni, havi pár tízezer forintból ingatlant sem lehet venni. És tőzsdézni nem fog mert nem ért hozzá, az átlag ember.
Mást én nem találtam, de látom hogy itt sokan jobban értenek a befektetésekhez, úgyhogy szívesen elfogadok jó tanácsokat.
És mostantól hanyagolom az arany témát.

(#11103) #24334592 válasza lajtika (#11102) üzenetére


#24334592
törölt tag

mondjuk nekem 2005-ben kínálgatták az aranyat 400-500 dolcsi körül, de nem hittem benne :W

(#11104) PRO-peller válasza lajtika (#11102) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az arany ára a világ jövőbe vetett hitének a fokmérője. Aki hisz a jövőben az nem vesz aranyat, aki nem hisz az vegyen! De sajnos a fekete arannyal függnek össze a dolgok. Látható ez a 79-es olajválság kapcsán. Az olaj manapság viszont fogy és egyre drágább. Vagy ki hisz abban, h végtelenségig kitart? Mi a következtetés?...

(#11105) maross válasza PRO-peller (#11104) üzenetére


maross
veterán

nekem az, hogy sok a szemellenzos a vilagon

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11106) GIJoe


GIJoe
addikt

Erről mi véleményetek? Baromság?

(#11107) Mercutio_ válasza GIJoe (#11106) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szlovákoknál van olyan bank, ami virtuális, azaz nincsenek bankfiókok - vagy csak nagyon kevés -, csak telefonos ügyfélszolgálat, bankkártya/hitelkártya, és netbank, valamint havi egyenleg.
Ott viszont egy létező tőkeerős nemzetközi bank/befektetői csoport áll mögötte, itt viszont nem látok semmit, ami arra utal, hogy van saját tőkéjük, szimplán csak "add a pénzed és mi majd megforgatjuk" :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11108) föccer válasza GIJoe (#11106) üzenetére


föccer
nagyúr

Ráadásul ilyen gagyi, world-el összedobált honlappal.... :DDD

Inkább tűnik piramisjátéknak, mint valami komoly banknak. Bepalizzák a népet, és lelépnek azzal a pénzel, amit átutalnak nekik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11109) #24334592


#24334592
törölt tag

most hova diverzifikálnátok svájci frankból?
(euro vagy dollár)
Euro 1.22ért jó vétel lenne, viszont baromi gyenge...
Dollár baromi drága, plusz magas infláció...
esetleg font?

tudom, nem fognak gyengíteni egyhamar, de jobb több lábon állni :U

(#11110) leslieke válasza föccer (#11108) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

fapados bank, fapados honlap. ;] :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11111) tkazmer válasza GIJoe (#11106) üzenetére


tkazmer
addikt

baromság. eltekintve attól, hogy a honlapjuk nevetségesen néz ki (pedig ők ugye ezzel akarnak versenyezni...), a koncepció is tele van önellentmondással:
- a fapadost mióta lehet "professzionális" szolgáltatásként jellemezni? valami vagy fapados, vagy professzionális, olyan nincs, hogy mindkettő, mivel a professzionális pénzbe kerül, nem is kevésbe.
- "bankárom a barátom megközelítés" - tök jó, de ha nincs egy fiók, egy tárgyaló, ahol leülhetek a "barátommal" beszélgetni, akkor mégis hogy van ez?
- legjobb hitel, számlavezetés, megtakarítás kondíciók - egy még meg sem alakult bank honnan a manóból tudja már most, hogy milyen költséggel fog tudni forrást szerezni?

eleve a honlap felépítése is sajátos: azzal kezdi, hogy miért jó az államnak. engem, aki esetleg odavinném a pénzemet, ez mégis mi a manóért érdekelne? :) marketingből asszem legalábbis 1es...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11112) g@bo válasza #24334592 (#11109) üzenetére


g@bo
nagyúr

alapvetően mindegy, csak ne forint.....
usd/eur páros necces. mindkét bagázs komoly gondokkal küzd, de ha bedől a pénzügyi rendszer, ami azért elég csúnya lenne, akkor a többi zsé is mehet a kukába.

én lesném a helyedben a cad, és megfelelő áron a aud pénzeket is, Kanadában alacsony az infláció, mindenük megvan, Ausztrália pénze nagyban függ a bányászattól, elsősorban az arany..

igazándiból a legtutibb befektetés a föld. csak ugye nem túl likvid, ha megküldik adóval és nem győzöd, gyakorlatilag "elkobozzák"... az arany az baba, csak ugye/inkább a "hit" határozza meg az árát, nem a szükségessége.

amúgy, ha mind összedobnánk a lóvénkat se lenne olyan összeg, amiért igazán remegni kéne, persze nekem most 50k is sok... :DDD annyi pénzünk meg nincs, hogy nagyot szakítsunk.

(#11113) footy válasza lajtika (#11093) üzenetére


footy
addikt

Ha számlát nyitok es mondjuk tonkre megy a ceg ahol a szamla van akkor mi a helyzet?

(#11114) lajtika válasza footy (#11113) üzenetére


lajtika
aktív tag

Ez kb olyan mintha bankba tennéd a pénzed az is tönkre mehet. Érdemes nemzetközileg elismert cégnél nyitni. Még nekem sincs, most keresgélem hogy hol érdemes. Ha találok megfelelőt és minden ok, akkor megírom neked.

(#11115) lajtika


lajtika
aktív tag

[link]
[link]
[link]
Itt bővebben leírnak mindent.

(#11116) g@bo válasza GIJoe (#11106) üzenetére


g@bo
nagyúr

Magánszemélyként
Esetleges megtakarítás (millió Ft)

ez valami gigászi lehúzás lesz, az a faxi /gyuri/ a youtubeon, inkább árulna zöldségreszelőt.

(#11117) attiati válasza PRO-peller (#11104) üzenetére


attiati
veterán

A következtetés, hogy az olaj árát egyáltalán nem a készlet határozza meg, hanem a hatalom. Másrészt az olaj és az arany ára is azután szabadult el, hogy 1971-ben kvázi megindult a pénznyomtatás.

(#11118) tkazmer válasza g@bo (#11116) üzenetére


tkazmer
addikt

valamennyire komolyan lehet őket venni, elvileg ma találkozott matolcsyval a doubravszky úr és a kormány a vártnál is komolyabban vette őket, ettől persze még mint bank nem biztos, hogy jók lesznek, mint hitelintézet, annál inkább, ha időben megcsinálják a dolgokat és tudnak még hitelt adni a végtörlesztőknek

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11119) PRO-peller válasza attiati (#11117) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ha a hatalom dönti el, h mennyi olaj legyen a föld alatt, akkor merőben egyet lehet érteni az okfejtéseddel. :N

(#11120) fokukac válasza attiati (#11117) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hát, az elmúlt 3 évben is nagy összefüggés van a likviditásfokozó intézkedések, és a nyeresanyagok ára között...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11121) maross válasza PRO-peller (#11119) üzenetére


maross
veterán

miert, 2 eve meg annyi olaj volt, hogy 30dollarert kellett adni? ne vicceljunk mar, tiszta uzlet az egesz, egyelore semmi koze a kitermeleshez, annyit termelnek ki amennyit akarnak, csakugy mint tiz eve.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11124) footy válasza lajtika (#11115) üzenetére


footy
addikt

Koszi atolvasom a linkeket. Amit Flashcash ajanlott az is szimpatikusnak tunik.

(#11125) g@bo válasza maross (#11121) üzenetére


g@bo
nagyúr

2008-ban 220 ft ra esett a benya / v 2009? / mikor jött a válság, ami valójában most van.
most 420 körül van, állitom hogy sokkal kevesebb fogy, mert drága. de 420, nem akarják 220 ért adni. amúgy nem a benin drága, hanem az adó sok.

érdekesebb a tegnapi tv2 hiradó, ahol azt taglalták, hogy a hús tej kenyér áremelkedése 20-30%. a gáz viz villany lesz majd 10-15.

éljen a kamu 5%-os infláció. na, ezért kell kerülni a forintot.

(#11126) degu válasza g@bo (#11125) üzenetére


degu
senior tag

Kepzeld el,ha az a q*rva MOL /Ali-baba,es a 4000 rablo/ felemelnek a benya arat 1000 Ft-ra,akkor mekkora + bevetele lenne az allamnak/marmint a Viktorpiktornak!/ :W
Egyebkent a seggem a foldhoz verdesnem oromomben,ha a gaz-villany CSAK 10-15%-ot emelkedne. :K

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11127) g@bo válasza degu (#11126) üzenetére


g@bo
nagyúr

1000 forintért nem veszik meg. ahogy fogy a kőolaj, esélyes is lehet ez az ár, de akkor már gázzal járunk. ha az is elfogy, gyalog.

villany áremelés 15% nál több lesz?

akkor jó, továbbra is éljen az 5% os kamu infla adat. :R

(#11128) lajafix válasza g@bo (#11125) üzenetére


lajafix
addikt

2009 elején az olajár fele ennyi volt USDben, az USD pedig 200 körül volt most +20%. az akkori 220as benya ennek volt köszönhető.

Rock'n Roll

(#11129) maross


maross
veterán

Van egy olyan sanda gyanum, hogy megint massziv forintgyengules ele nezunk. Foleg ha a tozsdek is depressziv modba kapcsolnak.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11130) degu válasza g@bo (#11127) üzenetére


degu
senior tag

Nekem az 1000.-Ft-os ar csak egy elmeleti felteves volt,mert igazad van! 1000.-Ft-ert csak a vityaz,meg a tolvaj haverjai tudnak megvenni a benyat! :W
A villany aremelesrol annyit,hogy az aremelesen felul ki fognak talalni valami plusz parasztvakitast a fehergalleros csirkefogok! :Y
Pl. VEZETEKELLENALLASI VESZTESEG !
Na! Ugye milyen valosagosan hangzik? Mert valoban oriasi a tobbszaz km.hosszu vezetekek ellenallasi vesztesege,de amit mindig is a Szolgaltato allt. :K
/De most ezzel a feligazsaggal hasba lehet akasztani azt,aki nem igazan ert az elektromossaghoz./
Engem pl. az aremelesen kivul tavaly a *rendszerhasznalati dijjakkal* loptak meg...
Mert mi kozom van nekem ahhoz,hogy a villamosenergia-piac felszabaditasa cimen egy csomo parazitanak is fizetek azert,ami eddig benne volt a villamos energia araban?!
Mert mi az,ha nem eloskodes,hogy megveszi egy csokos a Dunamenti Eromutol a villamos energiat,eladja Neked,de kifizetteti Veled az MVM tavvezetek/rendszer/ hasznalati dijjat?
Ha csak jozan paraszti esszel nezzuk a dolgot,es felretesszik a parasztvakito elmeleteket,akkor -kerdem en- mi a f*szbol gazdagodik meg a csokos senkihazi ,ha nem a Te penzedbol,amit pluszba fizettet Veled?
De ezt a torvenyt allambacsi / a mi valasztott *jotevoink*/ megszavaztak,hogy egy-ket haver is reszesuljon a zsiros koncbol!
Ugyanez van a vizzel is,csak ott a rizsa egy kicsit mas,es a tulajdonosok nem a nemetek,hanem a franciak...

maross-Te meg hihetetlenul optimista vagy! :(
/En a massziv forintgyengulessel meg meg tudnek elni,hiszen nincsenek milliardjaim,aminek csokkenne az erteke/

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11131) maross válasza degu (#11130) üzenetére


maross
veterán

Optimista? Na ezt ritkan mondjak ram :). Ha optimista lennek, nem probalnek duplatempoval szabadulni a forint megtakaritasaimtol.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11132) Polacheck válasza maross (#11129) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Mire alapozod ezt?

less qq more pewpew!

(#11133) lajafix válasza degu (#11130) üzenetére


lajafix
addikt

jézusom megtaláltam a neten az anyósomat! ő se értette ezt tavaly, mondtam neki hogy feszült vagy mama, kösd rá magad a hálózatra az otthoni áram simán megvan. Merthogy az észérvek nála is feleslegesek. :(

Rock'n Roll

(#11134) maross válasza Polacheck (#11132) üzenetére


maross
veterán

Nem nez ki tul jol a chartja + ugy velem erosen tulertekeltek a reszvenyek, es ha beindul az eladasi hullam, a forint is gyengulni fog, sodrodik az aramlattal. Csak az IMF-es alku erositheti, de ebben nem bizom, tuti odaszolunk egy huszarosat.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11135) Mercutio_ válasza lajafix (#11133) üzenetére


Mercutio_
félisten

:C

maross: Nem igaz, hogy nem bír csendben maradni ez a kis *#! :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11136) qfm válasza Mercutio_ (#11135) üzenetére


qfm
senior tag

Ezeket egyáltalán kinek mondja? Aki hinni akart neki, az már úgy is így gondolta, aki nem, az már nem is fog, nemzetközi szinten pedig csak ront vele. Nem értem, olyan mintha hinne benne.

Ui.: nem olvastam még el, csak erre reagáltam: Orbán: beetetnek bennünket az államcsőd veszélyével

[ Szerkesztve ]

(#11137) Ringman válasza Mercutio_ (#11135) üzenetére


Ringman
nagyúr

lesz még itt egyéb gond is. nem is egy
ezek nem kis arculatvesztést okoznának

[ Szerkesztve ]

(#11138) g@bo válasza Mercutio_ (#11135) üzenetére


g@bo
nagyúr

azért maradjunk annyiban, vannak dolgok, amiben igaza van.

az eu, számunkra nem csak előnyökkel jár, görögöknek simán kicsengették az általunk kért mani többszörösét, de most rajtunk akarnak példát statuálni.

nagyon durva adóelvonások vannak már, hogy a hitelek kamatait ki tudjuk fizetni, Magyarország egy csodás fejőstehén, ezt féltik, ezért kell imf, és olyan háttér, amit akarnak/ellenőrizhetnek.

az államcsőd nem jó, de az se, hogy az ország jövedelmének zöme ki van szivattyúzva, egyszerűen nem lépünk egyről a kettőre.

mi kisemberek, a saját kis megtakarításunkat féltjük, pedig, lehet hogy egy biliborítás a nagy válság közepette, jót tett volna velünk. erre azért mérget nem veszek... ;]

mindegy, magam részéről gbp 350 célár, utána vánkos, és les.

(#11139) Mercutio_ válasza g@bo (#11138) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég ha csak kiszámolod, hogy ha nem durcizunk az IMF-fel és az ő 4%-os kamatával veszik fel az elmúlt 1,5 évben azt a pénzt, amit sokkal magasabb kamatú államkötvényből grundoltak, + meglépik azokat a szerkezeti változtatásokat amiket most majd végre talán megfognak, + nem veszünk MOL-t drágán és Rábát, + kiszállunk a MALÉV-ból és vagy életképes, vagy menjen a lecsóba, + nem ragaszkodnak foggal-körömmel az egykulcsoshoz, + a hülye nyilatkozataik miatt nem válunk hiteltelenné és megmarad 280 körül a forint, akkor szerintem te is belátod, hogy nem lennénk ekkora kakiban.

Szóval azt, hogy most itt tartunk vastagon a kormány lépéseinek és csak jóval kisebb mértékben az eddigi hiteleknek köszönhetjük.

Azt pedig a görögök UTÁN mindenki tudta, hogy keményebb lesz az EU minden renitens megmozdulással szemben :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11140) GIJoe válasza Mercutio_ (#11139) üzenetére


GIJoe
addikt

mondjuk a MOL megszerzése elemi érdek, + az olaj miatt később fialhat is...
A MALÉVot én sem értem minek erőltetni, nem kell nekünk sk. társaság...

(#11141) Mercutio_ válasza GIJoe (#11140) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne vicceljünk már, erről már nálunk hozzáértőbb szakik is leírták, hogy sokkal kisebb költséggel bele lehetne szólni a döntésekbe vagy épp megvétózni azokat a kormány részéről.

A "fialást" pedig az árfolyamveszteség egy jó darabig lenullázza :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11142) GIJoe válasza Mercutio_ (#11141) üzenetére


GIJoe
addikt

"hozzáértőbb szakik" ez nagyon tényszerű... valahogy júl-aug között vették azt hiszem....
Ha jövőre felmászik legalább a tavalyi szintre, lehet érdemes lenne venni, mármint megtakarítást áthelyezni :)

[ Szerkesztve ]

(#11143) Ringman válasza GIJoe (#11142) üzenetére


Ringman
nagyúr

22.400 forint/db áron vettünk meg 2.179.488 db „A” sorozatú MOL részvényt

(#11144) D@ni88


D@ni88
addikt

Unicredit részvényt hol lehet venni? mert a Bux-on nem árulnak...

(#11145) fordfairlane válasza maross (#11134) üzenetére


fordfairlane
veterán

Miből véled azt, hogy erősen túlértékeltek a részvények? És milyen részvények erősen túlértékeltek?

x gon' give it to ya

(#11146) Mercutio_ válasza GIJoe (#11142) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha olvastad a cikkeket ezzel kapcsolatban, akkor ezt nem kell bővebben magyaráznom, ha nem, akkor meg vagy elfogadod, vagy guglizol kicsit.

Ebben a cikkben jól látható milyen "pozitív" hatása volt az állami tulajdonarány megnövekedésének, nyilván az se kérdés, hogy az állam sose jó gazda (MVM, BKV, soroljam? :DDD ) és az állami befolyás több hátránnyal jár, mint előnnyel mind a részvényárfolyam, mind a cég általános megítélése tekintetében, nem beszélve a "kiszámítható" állami ötletekről.... :DDD

Lehet persze olyan rövid távú pozitív hatása, ami előnyös, de ha olcsóbban akarnák adni pl. a benzint azt most is megtehetnék, hisz az ár több mint fele az államhoz folyik be.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11147) maross válasza fordfairlane (#11145) üzenetére


maross
veterán

Daxra es S&P-re gondoltam. Ahhoz kepest, hogy a helyzet nem valtozott, sokat huztak rajta folfele. Sztem semmi okuk nincs 6000 es 1200 folott lenni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11148) fordfairlane válasza maross (#11147) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ja bocs, félreértettem. Azt hittem a BUX-ra gondolsz.

x gon' give it to ya

(#11149) maross válasza fordfairlane (#11148) üzenetére


maross
veterán

Majd koveti az is, huseges kutyakent, neha kicsit elorefut, neha kicsit lemarad :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11150) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szépen araszol felfelé a forint, mi van már megint? :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.