Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) degu válasza Mercutio_ (#12143) üzenetére


degu
senior tag

Igy van! Ez nem kozgaz,hanem politika.
Csak 9,5 millio embert erdekel,hogy mi lesz,de azt az egyet nem-aki jatszik a trombitan...
Ot nem erdekli,hogy mit jatszik a zenekar,csak a karmesteri pulpitus fele kuszik kitartoan! :W
Az osszes tobbi ujjgyakorlat,meg csinn-bumm cirkusz...
Es meg mindig nem hiszik el sokan,hogy az a tarsulat nem lehet sikeres,ahol 1 igazgato van...a tobbi meg bohoc!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12152) stangli válasza attiati (#12121) üzenetére


stangli
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy mennyire dobja majd meg a piacokat ez ingyen lóvé... elvileg a nagyok egy ideje gyűjtögetnek mindent, hogy majd az osztogatásnál realizálni tudjanak, mert a csorda a pozitív hírekre fog vásárolni...

(#12153) DeFranco


DeFranco
nagyúr

217,19 az USD deviza eladási. Szerintetek érdemes venni valamennyit?

re:12154: tudod, EUR, USD, NOK esetleg GBP ;)

Ez alapján viszont elbizonytalanodtam, ránézésre én további USD gyengülést várnék, de én minősített hülye vagyok ehhez. Valaki "látó" mesélne nekem, hogy mit kellene látnom?

[ Szerkesztve ]

(#12154) g@bo válasza DeFranco (#12153) üzenetére


g@bo
nagyúr

délig várj, hátha esik tovább. amúgy érdemes csipegetni.

mondjuk én CAD hívő vagyok.

(#12155) amargo válasza Ringman (#12142) üzenetére


amargo
addikt

Feltöltötték a párt kasszákat és 100 éves megtakarítást csináltak még a palotapincsinek is. Ez máshol törvénytelen, itthon meg.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12156) maross


maross
veterán

alakulunk, a 288-as eurot visszasírók longolhatnak :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12157) leslieke válasza maross (#12156) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szépen alakul. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12158) maross válasza leslieke (#12157) üzenetére


maross
veterán

jah szepen... kozben bernanke megszolalt, ugy tepert le az angol kotveny hogy nem birtam kidobni csak 25+ bukoba oket...az iranyomba miert nem tortenik ilyen soha? :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12159) Stylewars_kp válasza Flashcash (#12128) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Valami hasonló jellegű ajánlat érdekelne, tipp?

(#12160) attiati válasza maross (#12158) üzenetére


attiati
veterán

aranynak is odacsaptak rendesen.

(#12161) attiati válasza stangli (#12152) üzenetére


attiati
veterán

Arra tippelnék, hogy átmenetileg realizálnak, de el fog tartani a hatása jó ideig.
Abban nem értek egyet Zsiday-val, hogy már jó előre elköltötték a bankok ezt a pénzt, és game over. Igaz, hogy új pénz nem jön, de a hozamok leszorításán keresztül begyűrűzhet a reálgazdaságba is.

Draghi rögtön a beiktatása után tett egy nagyon csábító kijelentést a piacok számára, aztán nem győzött magyarázkodni, hogy az nem úgy van, és csak félreértették. Most épp az ellenkezőjét próbálják kommunikálni: hogy nem lesz itt végtelen pénzcsap. Ha az ekb rávette magát nagy sokára, hogy pénzt nyomtasson, akkor bármikor folytatni fogja, ha újra szükséges. Elkezdeni nehezebb, mint folytatni.

(#12162) _BM_ válasza attiati (#12161) üzenetére


_BM_
senior tag

Hogy megy a gyakorlatban a "pénznyomtatás"? Egyszerűen jóváírnak kerbankok számára lóvét?

(#12163) _BM_


_BM_
senior tag

[9,5%-os állampapír!]

Szépen leapasztják a bankok betéteit, akik aztán kénytelenek lesznek a mamájuktól feltölteni. Nem semmi húzás.

[ Szerkesztve ]

(#12164) attiati válasza _BM_ (#12162) üzenetére


attiati
veterán

EKB esetén a bankok fedezetet helyeznek el a jegybanknál (egyre rosszabb minőségűeket), és cserébe pénzt kapnak alacsony kamatra, amiből ők újra vásárolhatnak (nyilván magasabb kamatozású eszközöket). Így a semmiből keletkezik pénz, felduzzad a jegybank mérlege (eszköz és forrásoldala is).
FED esetében meg maga a jegybank vásárol, nem kell közbeiktatnia a bankokat.
Csak az ekb+fed mérlegében 6000 mrd dollár növekmény keletkezett 3 év alatt.
És akkor még ott van a japán, brit, svájci... jegybank.

[link]

[link]

Kb 2-3 évvel ezelőtt írtam, hogy a jegybankok nem fogják tudni megítélni, hogy mikor kell kivonni a pénzmennyiséget, és ezért inflációt okoznak. Akkor még naívan azt hittem, hogy ez szakmai hiba/hiányosság. Pedig pont az infláció a cél :(

Ez egy jó gondolat a fenti cikkből:
"Nem szabad lebecsülni azonban a mennyiségi lazítás hosszú távú veszélyeit; ilyen a hosszú távú inflációs kockázat, a kockázatvállalási hajlam túlzott ösztönzése vagy az, hogy a versenyben alulmaradó pénzintézeteket nem engedik elbukni és hitelkihelyezésre képtelen "zombi bankokká" válnak"

Érdekes, hogy ma hogy agyonütötték az aranyat a pénzcsapok átmeneti lezárására.

[ Szerkesztve ]

(#12165) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Vázolom mi a helyzet:

- 200k.
- 5 év max
- közepes kockázat

Valaki tipp?

(#12166) _BM_ válasza attiati (#12164) üzenetére


_BM_
senior tag

:R

(#12167) attiati válasza attiati (#12164) üzenetére


attiati
veterán

"a versenyben alulmaradó pénzintézeteket nem engedik elbukni és hitelkihelyezésre képtelen "zombi bankokká" válnak"

Ehhez a gondolathoz még annyit, hogy Görögország nagyon hasonló helyzetbe kerülhet, és "zombi országgá" válhat, amit mesterséges körülmények között tartanak életben.

A görögök rákapnak az olcsó hitelre, és hülyék lesznek összetörni magukat, ha mindig lesz újabb hitelcsomag. Az eu-nak meg egyre több pénze áll majd a görögöknél, így egyre kevésbé hagyják magára.

(#12168) lajafix válasza _BM_ (#12163) üzenetére


lajafix
addikt

:( aztán meg megy a csodálkozás, hogy magasak az állampapír hozamok, miközben maga az állam emeli az elvárt szintet. Azt tudnám mire fel megy a jegybank baszogatása, ha ekkora prémiumot ad maga az állam?

valóban nem semmi húzás. :W

Rock'n Roll

(#12169) emvy válasza Stylewars_kp (#12165) üzenetére


emvy
nagyúr

En elmennek egy palyanapra a Hungaroringre. Vagy 5 db tandemugras. Mindkettore legalabb 5 evig emlekezni fogsz.

while (!sleep) sheep++;

(#12170) Stylewars_kp válasza emvy (#12169) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Forma 1-et tvből szeretem nézni, tandemen túl vagyok. Más ép jellegű egyszerű kis megtakarítási forma?

(#12171) leslieke válasza Stylewars_kp (#12170) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

200k elég kis összeg. Szerintem tedd be valamilyen 1-3 hónapos folyamatosan megújuló lekötésre, és amikor kell a pénz, akkor csak az utolsó lekötés kamatát bukod.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12172) DopeBob válasza Stylewars_kp (#12170) üzenetére


DopeBob
addikt

a pályanap egész más, ott vezetni kell :K

MZ/X

(#12173) Stylewars_kp válasza leslieke (#12171) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Áh, végre hallgató fülekre találtam. Szóval jobb lenne ha nagyobb pénzel kezdenék? 1M kb már hosszútávra is befektethető lenne?

(#12174) g@bo válasza leslieke (#12171) üzenetére


g@bo
nagyúr

200k 3 hónapos lekötés :

Betét neve: CIB Elektronikus betét lekötési akció
Kamatperiódus: 2012.03.01 - 2012.06.01
Éves kamat: 7.75%
Kamatösszeg: 3.864 HUF
Kamatadó: 618 HUF
******* Kifizetendő kamatösszeg: 3.246 HUF
Hol köthető le: CIB Internet Bank
Betétlekötés feltétele: Kedvezmény nélküli EBKM: 3 hónapos lekötés esetén 2,50% / 6 hónapos lekötés esetén 2,50% / 12 hónapos lekötés esetén 2,50% / 18 hónapos lekötés esetén 2,48% *A 18 hónapos Classic és Elektronikus betét akciós EBKM értéke 6,64%. További részletek a kamattájékoztatóban. Érvényes 2012. február 6-tól.

ebből veszel most 215 ért 930 usd-t. 3 hónap múlva mikor kiderül, hogy mégse lesz imf hitel, eladod 270-ért, nyertél 51 ropit. ;]

(#12175) leslieke válasza g@bo (#12174) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A dollár is lehet megoldás. De ha nem lesz imf hitel, akkor vissza nem váltanám azt, amit már kimenekítettem.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12176) g@bo válasza leslieke (#12175) üzenetére


g@bo
nagyúr

dehogynem, profitot realizálsz. most mit tettél volna 324 es euró és 252 es dollárnál?

1) para, hogy bedől a forint, és ennyi volt,
2) vagy vár, hogy lesz 260 270 280 (usd) és vált, de beindul a para és/vagy megint go to 1)

(#12177) leslieke válasza g@bo (#12176) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én csak egyszer fogok váltani. De akkor mindent és csak egy repjegy árát hagyom meg forintban.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12178) g@bo válasza leslieke (#12177) üzenetére


g@bo
nagyúr

:K

korrekt elképzelés.

(#12179) attiati


attiati
veterán

Nagyon stabilnak tűnik az egész piac nekem.
Persze ember legyen a talpán, aki megmondja, hogy sp500 azért közelít ilyen régóta stabilan, lapos kúszásban a korábbi lokális csúcsához (~1370), mert a nagyok ott mindig beleadnak, és nem engedik fölé (és csak idő kérdése, hogy mikor szakad el a húr, és szakad be az egész), vagy azért, mert a nagyok folyamatosan és egyenletesen megvesznek mindent (és csak idő kérdése, hogy mikor fogynak el az eladó tételek, és megindul a ralli).
A tegnapi minipánik gyors letörlését látva talán inkább az utóbbi.

(#12180) g@bo válasza attiati (#12179) üzenetére


g@bo
nagyúr

szépen oldalaz a forint, és a frankot is kezdék adni végre...........
a font pl egész stabil.

[ Szerkesztve ]

(#12181) Rive válasza attiati (#12179) üzenetére


Rive
veterán

Há' nemtom, nekem inkább olyan idegesnek tűnik mostanában. 'Keleten' kezdődött, átment egész Ejrópára, mesmeg már USA is olyan, hogy felfele mászik, aztán valaki elköhinti magát és másodpercek alatt visszaadja amit órák alatt felszedett.
Először 'keleten' szűntek meg az új csúcsok, aztán a DAX is egyre alacsonyabbról pattan lefele, mostmeg USA nem bír visszamászni az előző csúcsra...

Faxtudja.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12182) amargo


amargo
addikt

Megkaptuk a cafeteria lehetőségeinket.
Első gondolat tolvaj banda..
De gondolkoztam rajta. Mivel rengeteg pénzt vesznek ki az emberek zsebéből, ezért kevesebbet is fognak költeni. Ez is egy befektetési alap lesz.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12183) g@bo válasza amargo (#12182) üzenetére


g@bo
nagyúr

azt az 5000 forintos erzsébet utalványt, amit -egyelőre?- a coop és az ultradrágarabló cba fogad el, abból étkezzen-és csak ebből, nincs más pénz- 1 hónapig mindazon egyén, aki ezt kitalálta. :(((

(#12184) degu válasza g@bo (#12183) üzenetére


degu
senior tag

Te csak ne szuttyogjal! :P
Volt mar MO-on kenyerjegy is! :Y
Az volt am a ciki...de jo fele haladunk...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12185) leslieke válasza g@bo (#12183) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én ma meleg ételt (ebédet) vette az utalvánnyal. Viszont míg a régi Ticket Restaurantos utalványból a legtöbb helyen visszaadtak készpénzben, addig ebből nem, merthogy több a levonásuk és ez már nem éri meg nekik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12186) concret_hp válasza g@bo (#12176) üzenetére


concret_hp
addikt

nem azért de amikor 310-320 volt a forint, valahogy senkitől nem azt olvastam a topicban, hogy kiszórta a devizáit , hanem hogy csak menjen lentebb X forinttal és vált át mindent :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12187) stangli válasza concret_hp (#12186) üzenetére


stangli
senior tag

neki az a nyerő, ha veszteséget realizál :DDD

(#12188) brd válasza concret_hp (#12186) üzenetére


brd
nagyúr

'hát, én írtam, hogy forintot kell venni, aki nem hallgatott rám, bánhatja. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#12189) g@bo válasza concret_hp (#12186) üzenetére


g@bo
nagyúr

én átváltottam 320 nál....... nem mondom, paráztam hogy menjen utána lejjebb.... de nem tuti, hogy a forgatókönyv mindig igy alakul. :U

(#12190) Mercutio_ válasza concret_hp (#12186) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem volt mit kiszórni sajnos :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12191) vicces válasza concret_hp (#12186) üzenetére


vicces
addikt

én is váltottam, minden euro centet. gondoltam hadd szóljon! :B

:)

(#12192) attiati válasza concret_hp (#12186) üzenetére


attiati
veterán

senkitől?

jan. 11-én első kiszálló 316-nál

jan. 19-én írtam, hogy új sztori kell a további ft gyengüléshez, és hogy le fog jönni 285-ig

jan 21-én újra írtam, hogy 285-nél szállnék be újra, akkor is csak szűk stoppal !

jan 23-án második kiszálló 304-nél

febr. 1-én utolsó kiszálló 296-nál

csomagban 0% EUR, és éppen 285-ig jött le azóta :U

febr. 17-én írtam, hogy EUR vételi beszállókra figyelni, és hogy miről lehet majd felismerni

febr 21-én még aznap szóltam, hogy teljesült a feltétel

Tuti senki?
A kiszállókat végigírtam, visszaszálló még nem történt meg, mert nem látom egyelőre a ft gyengülés jeleit. Amúgy elbízni egyáltalán nem szeretném magamat. Az önelégült, magabiztos embereket megeszi a piac.

[ Szerkesztve ]

(#12193) birno


birno
addikt

Sziasztok,

A CIB Malacpersely-rol van valakinek negativ tapasztalata?
Azert neztem ezt ki, mert valtozo idokozonkent valtozo osszeget akarnek berakni, lehetoleg azonnal kivetre is legyen lehetoseg s ez kb. mindezt tudja, csak tartok attol, hogy van valami hatulutoje.

(#12194) Cyrin


Cyrin
addikt

[Nem kell nekünk IMF: csak színlelt volt a januári elszánás?]

lesz még itt hullámvasút

[ Szerkesztve ]

(#12195) leslieke válasza Cyrin (#12194) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lesz itt nemsokára megint 300 felett a forint.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12196) Mercutio_ válasza Cyrin (#12194) üzenetére


Mercutio_
félisten

Komolyan mondom drukkolok neki, hogy szarassák be őket, ha ez az ára, hogy legyen végre IMF megállapodás, és normalizálódjon hasszabb távon a forint :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12197) Ringman válasza Mercutio_ (#12196) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért az kurvanagyszopás lenne rövid távon sokaknak.
pl bárkinek, aki a fizetése nagy részét rezsire meg kajára költi.
vagy akinek rövid távú forintmegtakarítása van

(kedvedért: meg felvásárolják a földeket olcsópénzért ;] )

(#12198) Mercutio_ válasza Ringman (#12197) üzenetére


Mercutio_
félisten

1 hónapig volt 300 fölött a forint a legutóbbi beijesztésnél, annyit kibír szvsz mindenki, mire elkezdené lereagálni a belföldi piac (benzin, nyersanyag, egyéb árak) addigra a megállapodás hírére megint visszamenne 300 alá, ahogy január végén.

Földeket lesz*ram, aki megeszi azt a dumát megérdemli :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12199) DopeBob válasza Mercutio_ (#12198) üzenetére


DopeBob
addikt

ühüm, csak ki hinne el már 3x is, hogy most aztán tényleg lesz megállapodás? becsszó? ... :U

MZ/X

(#12200) Rive válasza DopeBob (#12199) üzenetére


Rive
veterán

Az EU bankszektort lassan már megtápolták annyira, hogy elvigyen a hátán egy esetleges magyar csődöt (is).

Szóval addig ment itthon a taktikázás, hogy ez a megállapodás úgy igazából már csak nekünk kell.

IMF meg EU részéről nem fog elhinni senki semmit. Vagy hozzuk az előfeltételeiket, vagy vállat vonnak: ha nektek így jó...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.