Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) Cyrin válasza Tizedes1 (#12899) üzenetére


Cyrin
addikt

ez a dilemma mindenkinek.

normális esetben haladunk az IMF megállapodás felé - megállapodunk, olcsóbb lesz az eur

nade történt itt valami is az elmúlt időszakban normálisan? lehet hogy ez is csak egy időhúzás, amikor megkaptuk a tárgyalásra a zöld jelzést, hipp-hopp eltűnt a gyors megállapodásra vonatkozó kommunikáció, és felváltotta a hosszú lesz az út a megállapodásig szlogen, őszre téve ennek idejét. normál esetben ez lehetne realitás is, de ebben az esetben lehet sima időhúzás, mint eddig. ha pedig ez a helyzet, akkor megint irány az ég.

normál esetben most érdemes ft lekötéseket indítani, mert a megállapodással a kamatok is visszarendeződhetnek. el is kapkodták ma az állampapírokat.

viszont a másik esetőségnél eszembe jut g@bo aki nem alaptalanul mondja, hogy bármibe csak ft-ba ne, és már nem bízik semmiben ami itthon történik...

(#12902) apatyas válasza bandus (#12898) üzenetére


apatyas
Korrektor

Sajna a link már üresre mutat így nem tudom melyiket kérdezed.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12903) mzprox


mzprox
tag

Tegyük fel svájci frankba tenném a megtakarításaim, mit érdemes kezdeni vele, ohgy kamatozzon is valamennyit? hol adnak rá a legjobb kamatot stb.

(#12904) Cyrin válasza mzprox (#12903) üzenetére


Cyrin
addikt

(#12905) concret_hp válasza mzprox (#12903) üzenetére


concret_hp
addikt

azt azért ne felejtsd el, hogy oda-vissza váltási költség van + értékpapír számlavezetési díj meg ilyesmik, szóval ha 1 év múlva visszaváltod és azonos az árfolyam akkor is buktál rajta 1 csomót.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12906) mzprox


mzprox
tag

Igen ezért nézegetem, hogy hol váltanak át középárfolyamon. Az Erste-nel új forrás/egy éves lekötésnél pl úgy váltják, de jelenleg ott van a pénzem, szóval nem új forrás. Cib-nél meg a többi banknál nem találtam ilyen lehetőséget, úgy tűnik ott nem lehet megúszni az átváltásból adódó veszteséget..
Ezért gondoltam, hogy valaki talán már utánanézett ilyesminek és megtalálta a legjobb ajánlatot.

(#12909) emvy válasza bnetes (#12907) üzenetére


emvy
nagyúr

Kerdes, akkor miert kotnek veluk annyian uzletet.

while (!sleep) sheep++;

(#12912) emvy válasza bnetes (#12910) üzenetére


emvy
nagyúr

A cegek is? A hitelfelvevok nagy resze jol menedzselt ceg.

while (!sleep) sheep++;

(#12913) concret_hp válasza concret_hp (#12905) üzenetére


concret_hp
addikt

értékpapír számla helyett persze devizaszámla értendő

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12914) _BM_ válasza bnetes (#12910) üzenetére


_BM_
senior tag

Tájékozatlanság, tudatlanság, kiszolgáltatottság, megszokás, kényelem

= jólét :K

(#12915) g@bo válasza Cyrin (#12901) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát, most én is picit bukóban vagyok dolgokkal de nem zavar, mert hosszútávon se váltom vissza, lekötöttam kamatozni. / eur gbp cad /

ettől függetlneül, reméljük lesz imf, akkor 275 ös eur. én akkor is váltanék, és kamatozzon euróban, vagy ami szimpatikus.

én egyszerűen csak hisztiztem, mert borzalmas ami ebben az országban megy, ettől független mindenki úgy sakkozik, ahogy önmagának megnyugtató.

én 342é vettem jó sok fontot, most 348, kiugorhatnék hátha lesz 330... de én félek. pedig ha lesz, lesz némi minusz. :U

[ Szerkesztve ]

(#12916) Kobe


Kobe
veterán

érdekes cikk mondhatni csányi fizetett hirdetése :)

mondjuk érdekes megközelítése a dolognak, hogy az egészet ráhúzzák az IMF megállapodás hiányára, a többi meg csak másodlagos. De ugye az IMF-tökölődés is csak tavaly év vége óta megy, a kamatmarzsok között viszont hosszú évek óta orbitális a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#12917) lajafix válasza Kobe (#12916) üzenetére


lajafix
addikt

többet mondana a hosszútávú hitelek összehasonlítása, pl jelzálog. A személyi hitel felvétele nálunk a bezárt lipóti intézmény súlyos ápolt igazolását pótolja csak.

nincs ingyé' a 200 bp CDS különbség:
"százezer főt elbocsátottak a közszférából, 25 százalékkal csökkentették a közalkalmazotti fizetéseket, eltörölték a 13. havi fizetéseket, megvágták a "nem hatékony" szociális juttatásokat, megemelték az áfát és a járulékokat."
Ebből mi talán 2-3 pontot teljesítünk jelenleg.
Az imf megállapodás csak szöveg, a tettek számítanak(és a következményeik).

Rock'n Roll

(#12918) Kobe válasza lajafix (#12917) üzenetére


Kobe
veterán

engem inkább az zavar hogy az origot eddig az indexhez képest egy hangyányival minőségibb lapnak ismertem, de ez tipikus olcsó mosdatás, semmi több

(#12919) lajafix válasza Kobe (#12918) üzenetére


lajafix
addikt

dehogyis, fel vannak sorolva a különbségek, max a konkluzió levonása hiányzik: a magyar pénzpiac az otp vezérségére és direkt verseny helyett a vezér követésére épül, a román bankpiac szereplői hasonló méretűek lehetnek. Még rövidebben: ha itthon ilyen kamatszinten is képesek eladósodni a zemberek, akkor miért lenne alacsonyabb a személyihitel kamat? Ez a magyar gazdasági sajtó szintjén egy elég jó cikk.

on: megint 0% thm van az edigitalban.

Rock'n Roll

(#12920) attiati


attiati
veterán

Van egy halvány remény, hogy holnap a hetet 285,5 felett zárja az eurhuf.
Ebben az esetben elég rondán nézne ki az e heti hosszú kanócos alászúrás.
Ennek a statikus támasznak tartania kellene egészen addig, míg alulról megérkezik egy erősebb támasz (most 276-nál).

16-18 hét múlva (kb szeptember közepe) statisztikailag kapni fog egy erős támogatást felfelé.

Ha a mostani hetet nem sikerül 285,5 felett zárni, akkor irány le 276-277 környékére. Az alatt ráérünk gondolkodni a további forgatókönyveken.
Szerintem.
jegyzet vége.

[ Szerkesztve ]

(#12921) #24334592 válasza attiati (#12920) üzenetére


#24334592
törölt tag

ha igy folytatja a forint az erosodest, garantaltan olcsobba valik Svajc...Amit mondjuk durvanak tartok, h 1/10-et keresik otthon, de az arak hasonloak (orakat, lakasokat ne vegyuk bele a mindennapi megelhetesbe:) )

lakaspiac--> van meg lejjebb? :U

(#12922) _BM_ válasza #24334592 (#12921) üzenetére


_BM_
senior tag

"lakaspiac--> van meg lejjebb?"

Nincs. Most van a forduló, mert egyrészt 10 éve stagnálnak az árak, másrészt ugyanolyan bizonytalanok a szakértői nyilatkozatok a kilátást illetően, mint az otp-nél 1000 ft környékén.
Dulva árnövekedést várok, függetlenül attól, hogy sem keresleti, sem egyéb oldalon nincs megalapozva.
Persze nem a kalákában épült szar házakra gondolok, amelyekért még mindig próbálnak 50 milliókat elkérni.....

[ Szerkesztve ]

(#12923) DeFranco válasza _BM_ (#12922) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hiába, ha nincs kereslet. A finanszírozás sincs megoldva, és a lakosság sem épp a tőkefelhalmozás fázisában van.

Szeretném hinni, amit írsz, lakástulajdonosként, leendő lakáscserélőként főleg, de számomra a tények mást mutatnak.

(#12924) Rive válasza _BM_ (#12922) üzenetére


Rive
veterán

Nem fordulni, hanem inkább szétszakadni fog a lakáspiac. Az alsó kategóriát meg lehet majd kapni bagóér', a felsőnek viszont mérsékelten nőni fog az ára.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12925) _BM_ válasza DeFranco (#12923) üzenetére


_BM_
senior tag

"Hiába, ha nincs kereslet"

Majd lesz! :C

(#12926) DeFranco válasza _BM_ (#12925) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Honnan, és miből? Nem látom, hogy hol van, hol lenne az a réteg, aki a következő években annyit fel tudna (és fel akarna) halmozni, hogy kategóriát lépjen, vagy egy újabb ingatlanba fektessen.

Van egy természetes kereslet (lakáskasszások, és a családot alapítók) de ezt a természetes úton (halál, stb.) felszabaduló lakások közel kielégítik. Akkora keresletnövekedést, ami felhúzná a lakáspiacot legalább 2000-2005-ös szintre, és beindítaná az építőipari beruházásokat, én nem tudom elképzelni honnan lehetne összekaparni.

[ Szerkesztve ]

(#12927) maross válasza _BM_ (#12922) üzenetére


maross
veterán

Szerintem van lejjebb. Es en epp lakast arulok :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12928) Ringman válasza DeFranco (#12926) üzenetére


Ringman
nagyúr

új lakásokat meg nincs értelme építeni (cs.ház más eset és más költségvonzat).
csökken a lakosság (elhalálozás+kivándorlás), egyre kevesebb a többgenerációs együttélés, sok lakás üresen áll, nincs olyan nagymértékű komfortfokozat-változás, ami indokolná a költözést. (már kb mindenhol van saját wc, fürdőszoba - ahol nincs, az ott lakók meg úgy sem tudnának lakást venni), stb - valamit biztosan kihagytam.

(#12929) DeFranco válasza Ringman (#12928) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igazad van, de emellett is beindulna ez (mindenki vágyik többre, jobbra, ha teheti, és vannak kényszerű együttlakók is) de az elmúlt évek-évtizedek felemésztették a tartalékokat, akinek van, az mostanra már megállította valamilyen tartós formában (ami nyugodtan lehet ingatlan is). Akinek meg nincs elég, az nem találkozik mostanában sem rendes finanszírozási lehetőségekkel, sem olyan stabil háttérrel, hogy józan gondolkodás mellett kockázatot vállalna.

Ha ez a kettő (három) dolog pozitív irányba változna, akkor az általad leírtak mellett is beindulna a lakáspiac. De ez úgy látom nem most lesz.

(#12930) Ringman válasza DeFranco (#12929) üzenetére


Ringman
nagyúr

a használt lakáspiac lehet beindulna, az új kétségesen, ott max a csh és a luxus-lakóparkokra lenne igény szerintem. (statikus vagyok, uh látom, mi megy az építőiparban, támogatás nélkül kb semmi, max1-2 családi ház)

De ez úgy látom nem most lesz.

főleg, ha a gyorsnaszád úgy kormányoz, mint eddig - 180, 360, 540 és 720 fokos fordulatokkal.

(#12931) attiati válasza attiati (#12920) üzenetére


attiati
veterán

meg is vagyunk

(#12932) _BM_ válasza Ringman (#12928) üzenetére


_BM_
senior tag

"új lakásokat meg nincs értelme építeni"

Nincs értelme, ezért nem épülnek. Nem épülnek, ezért hatalmas hiány lesz belőlük, amikor beindul a kereslet, amihez elég egy statikai jellegű panelbalhé. Eredetileg 50 évre tervezték a paneleket, és az első pár százezer lakás éppen mostanában tölti be az 50-et.
További keresletnövelő tényező lehet a korszerű, kis alapterületű lakások iránt az a tény, hogy sokan élnek egyedül 70-100-150+ nm-en, és a várható elszegényedés következtében kénytelenek lesznek kisebbre váltani.

[ Szerkesztve ]

(#12933) Dorian válasza _BM_ (#12932) üzenetére


Dorian
félisten

A panelek tartószerkezetével semmi gond sincs, állnak azok még vagy 100 évig. Csak a kívülről fel kell öltöztetni (ablakcsere homlokzat és tetőszigetelés) és kibelezni (gépészet és elektromosság)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12934) g@bo válasza attiati (#12931) üzenetére


g@bo
nagyúr

EURHUF

285.51

:R

(#12935) leslieke válasza attiati (#12931) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

És innen most merre tovább?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12936) attiati válasza leslieke (#12935) üzenetére


attiati
veterán

De hisz leírtam már a forgatókönyveket, és a fontosabb szinteket.
Nézni kell, hogy hogyan viselkedik rajtuk.

Szerintem long, de mindenki a saját felelősségére, és nem kell beleszerelmesedni egy irányba. Nem túl kellemes végignézni egy ilyen 3 egységnyi alászúrást egy szép nagy pozival :(

[ Szerkesztve ]

(#12937) Kobe válasza _BM_ (#12932) üzenetére


Kobe
veterán

nekem az volt kicsit furcsa, hogy amikor kirobbant a válság és tetőfokára hágott, igazából akkor is kvasok eladatlan lakás állt a fővárosban. Mostanra meg kb 3-4 futó lakóparki projektre redukálódott az egész pesten.

Igazából nincs értelme újat építeni szerintem, ez is csak egy ilyen foglalkoztatási kényszer, hogy az építőipar mennyi embert fel tudott szívni, igen, csak épp eladhatatlan lakásokat építettek, de furcsamód az árak még úgy sem estek húde szignifikánsan. Ez eléggé hasonlít a kommunista kesztyűgyárra, ahol letermelték az 5000 darabot akkor is, hacsak 500 at tudtak eladni...

Nem mondom, hogy kartellgyanús, de azért érződött, hogy volt egyfajta kooperálás a bankok és az építőipar között, olyan áron kínálták a lakást, hogy a hülyének is megérte ingatlanbizniszbe beszállni, a bank meg örömmel adta azt a hitelt, aminek a negyedére sem volt fedezete az embereknek. A bank kapta a kamatot, a vállalkozó pénzénél volt, csak éppen a magyar fizetésekhez képest egekbe emelkedtek a lakások átlagárai és mindenki jócskán túlnyújtózkodott a takaróján.
Én legalábbis döbbenten néztem, meg olvastam a történeteket, ahol cukorbeteg / tartós beteg / rokkant / minimálbéres embereknek 8-9 milliót adtak hitelre, amiből a viharsarokban vettek egy putrit kb....és ezekből nem 1-2 eset volt.

egy magyar fizetéshez mérten (az átlag nettó 120-130 ezer, ezt kb a fővárosban lakók adják, plusz a maradék 8 millió, aki alig minimálbéren van kb) nem biztos, hogy a 8-10 milliós átlag árszínvonal a legmegfelelőbb. A vállalkozók meg csodálkoznak, hogy a kutya nem veszi meg, mert nincs hitel. Hááát, volna még bőven alapja az ingatlan árcsökkentésnek, szvsz ilyen fieztési viszonyokhoz a elenlegi átlagár fele pont elég volna....A msotani ugye majdnem 100 havi, 8-9 évi fizetése az embernek ugy h 1 ftot nem költött belőle másra. Tudom, arányaiban külföldön sem más , hollandiában pl 250 ezer euró egy épkézláb ház, de ott maga az ingatlan piac sokkal felhasználóbarátabban van kialakítva, a saját tulajdon kevésbé domináns

[ Szerkesztve ]

(#12938) amargo


amargo
addikt

Hi!

Erről ki mit gondol: Generali-Providencia Aranyszárny Életút Serpa OVB73.
Én a TKM mutatót néztem meg és elég rossz. De alternatíva, egyáltalán létezik olyan hosszútávú megtakarítás, aminél nem kell az első pár évben kifizetni az egész fenntartási költséget?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12939) brd válasza Kobe (#12937) üzenetére


brd
nagyúr

Én igazából most fogadnék lakásár-esésre. Aki akart, vett már, aki tisztára akarta mosni a pénzét, most megtehette (árfolyamgát/végtörlesztés) az adónkból, aki tönkre akart menni a lakáshitel miatt, az meg még most is folyamatban van (=egyre több lakás lesz eladó), hitelt meg már nem adnak szaré'-húgyé' (amiből a többség lakást vesz ugye). Ki fog/tud lakást venni? Kevesen, tehát túlkínálat lesz, a vevők válogatni tudnak a jobb ajánlatok között. A rosszabbakat az eladók majd nem tudják eladni, ezért csökkenteni kell az árakat, hogy mégis elkeljenek.

The only real valuable thing is intuition.

(#12940) concret_hp válasza amargo (#12938) üzenetére


concret_hp
addikt

hozampláza -> tbsz?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12941) MaciG válasza amargo (#12938) üzenetére


MaciG
addikt

Ez ilyen OVB-s termék (de gondolom ezt te is észrevetted). Ha szerencséd van akkor nyersz vele, de inkább bukni lehet, plusz nagyon sok jutalékot levonnak...

BANZAII

(#12942) stangli válasza amargo (#12938) üzenetére


stangli
senior tag

Itt tudod megtekinteni az OVB termékek múltbeli teljesítményét... csak akkor érdemes befektetni, ha tudod, hogy min10évig fizeted, és nem sajnálod a tanácsadótól a több 100e ft-os jutalékot, annak tudatába, hogy az első 1-2évben az ő díját fizeted... :)

egyáltalán létezik olyan hosszútávú megtakarítás, aminél nem kell az első pár évben kifizetni az egész fenntartási költséget?

Igen, csináld magad megtakarítás. Tbsz, hozampláza, questor éstb... ahova havonta átutalod a fizetésed 10-20%-át és az általad kiválasztott termékbe helyezed, ami nyereséget termel, vagy veszteséget, mint ahogy ezek a biztosításhoz kötött befektetési alapok is...

(#12943) amargo válasza stangli (#12942) üzenetére


amargo
addikt

Ha a termék jó akkor nyilván nem sajnálom a 100e-et csak az a fránya kérdés, hogy mi az érdeke. 10 év hosszú idő, kvázi addig eltűnik az ember, a másik, hogy senkit nem érdekel, ha elbukom a pénzt. Gondolok itt tőkevédelemre.
A táblázatom mindig nagyon impozánsak, de az infláció mértéke sosincs benne.. így én kiakarom majd egészíteni ezzel is. - van valakinek ilyen excel-je?

MaciG: Igen tudom, hogy milyen többek között ezért sem akarok ilyet. Csak kérdés, hogy egy alapkezelőnél ha jobban talán nem is, de olcsóbban lehet-e csinálni?

concret_hp: Megnézem a hozam plaza-t, jól le vannak írva a dolgok. Köszi!

Köszönöm a válaszokat!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12944) MaciG válasza amargo (#12943) üzenetére


MaciG
addikt

Most lehet én értelmezem rosszul ,de én több olyat látok ahol negatív a hozom (tehát az bukta), mint ahol pozitív. Magyarán ha szerencséd van akkor persze nyersz vele (csak az a baj, hogy ez se annyi, amiért megérné kockáztatni a pénzt) , ha nem akkor meg buksz. Olyan ez mint a szerencsejáték. Bár mivel engem már megpróbáltak átverni az OVB-sek, rajtuk keresztül akármit is ígérnének nem kötnék semmit...

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#12945) #24334592


#24334592
törölt tag

erdekes gondolat a 23tonna veletlenul eladott arany margojara:

""Félreütötte" de előtte a saját számláján felvett short pozíciót megnyitotta, majd lent visszavette, keresett vele néhány milló dollárt, így az hogy kirúgták utána, már nem is érdekelte. Vagy 4-5 éve is nálunk is volt egy hasonló eset, amikor az Erstének több tízmilliós kárt egy bróker aki "elütötte" mennyiséget. Persze, olyan is van hogy valóban elütik a mennyiséget, ha egyszerre sok megbízást kell bevinni"

ez nekem is megfordult a fejemben, mint laikus... ;] Egy ilyen utan rogton kirugjak az embert (ha szandekos?) maross?

(#12946) maross válasza #24334592 (#12945) üzenetére


maross
veterán

Ha lebukik, az lenne a legkisebb gondja, hogy kirugjak. aki milliokat keres egy ilyen uzleten, az ennek az osszegnek az 50+ szorosat bukhatja a ceg penzevel.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12947) #24334592 válasza maross (#12946) üzenetére


#24334592
törölt tag

ceg pozijain levo stoploss-ok miatt?

per, borton stb.? volt mar ra precedens? ;]

(#12948) maross válasza #24334592 (#12947) üzenetére


maross
veterán

Ha "felreut" egy szamot, a ceg ezen instant bukik marha sokat, es ha kiderul, hogy ez szandekos volt, az egeszet az illeto nyakaba varrjak, jogosan.

Ami engem kiakaszt, penteken olvastam, sajat hedge fund foldgaz piacon olyan embernek, aki foldgazzal kereskedo ceg fonoke, adatok elott megtradeli amit akar, durva osszegeket fog rajta. Es gyakorlatilag legalis, csak "nem etikus". Ilyen helyeken ulnek azok a "geniusz" traderek, akik milliokat keresnek (nem forintban). Hat kapjak be, en meg itt szenvedek nap mint nap az aproert :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12949) #24334592 válasza maross (#12948) üzenetére


#24334592
törölt tag

tudtam, h van kiskapu...es itt vag ossze a kep, hogyan keresnekhetnek sokat...De ez hogyan lehet legalis?!Ez nem bennfentes kereskedes temakore?

technikailag lehetseges amit leirtal?

(#12950) maross válasza #24334592 (#12949) üzenetére


maross
veterán

Itt a foldgazos cikk[link]. Technikailag persze, legjobb moka eltolni a piacot sok arat egy iranyba, es utana uresen hagyni azt az oldalt, ahonnan erkezett. Commodity piacon raadasul konnyu megcsinalni (legalabbis futures-okon, keves az order). A heten is volt olyan, talan kakaon, hogy leugrott 100 arat, egyben eladtak, 1000 lotbol kijott a trade, 10-15 perc mulva ugyanott volt. Ha ezt az ordert valami ugyfel adta ki "adjatok el 2000lotot", akkor hulye lett volna nem beallni az aljara vagy szazzal. Riziko van a tovabbi stoppok miatt, de vallalhato. Meg persze az etika, bele lehetett volna sullyeszteni a felso harmadba is azt az 1000-et kicsit lassabban. Akik igazan sok penzt csinalnak, azok szerintem sok hasonlo infoval rendelkeznek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.