Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) fordfairlane válasza DeFranco (#11400) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én sem szeretek adózni, de muszáj, és belátom, hogy a vagyonadó mellett szólnak gyakorlati érvek. És igen, aki minden jövedelmét bevallja, az fizeti a legtöbbet, viszont akinek nincs látható jövedelme, az a jelenlegi rendszerben szinte semmit nem fizet.

x gon' give it to ya

(#11402) DeFranco válasza fordfairlane (#11401) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor azoktól kell behajtani. Ez a fejlett nyugati demokráciákban is így működik, ez a követendő modell. Az ellenőrzéseket is lehet racionalizálni, priorizálni (hogy ne legyen drágább a leves, mint a hús), itt sem kellene messzire menni jó példáért. Ha máshol meg tudják oldani a rendes adófizetés kikényszerítését, akkor csak a szándék kellene. Meg egy potens apparátus.

Elméletben.

Gyakorlatban 1001 sebből vérzik az egész, de ebbe ne menjünk bele, mert forró témákat érintenénk.

[ Szerkesztve ]

(#11403) g@bo válasza Ringman (#11389) üzenetére


g@bo
nagyúr

jaja, 300 nál az ojró, ha holnap viki megfelelően nyilatkozik, és a görög téma is csitul, indulhat a cucc 290 fele, és jő a mi időnk...

dodi is 229. ;]

(#11404) attiati válasza g@bo (#11403) üzenetére


attiati
veterán

Leváltottam ma egy újabb pakk eur-t 304-nél, de azt hiszem ez elhamarkodott volt.

(#11405) Ringman válasza g@bo (#11403) üzenetére


Ringman
nagyúr

"holnap viki megfelelően nyilatkozik" :U

hát azért ez még koránt sem biztos. ki tudja nekik milyen pozíciójuk van ;]

(#11406) g@bo válasza attiati (#11404) üzenetére


g@bo
nagyúr

mármint forintositottál, vagy eur beszerzés vót?

(#11407) attiati válasza g@bo (#11406) üzenetére


attiati
veterán

Eur-t váltottam huf-ra.
De ezt most ritka szar helyen, nem túl ésszerű döntés volt.
300,2-nél támasza van, az alatt kellett volna váltani.
Majd 285,48 körül visszavenni. Csak 1%-os banki marzsok mellett ezt nem lehet értelmesen lekereskedni.

(#11408) g@bo válasza attiati (#11407) üzenetére


g@bo
nagyúr

eur

Euró 299.00 302.00 (vesz /elad ) gold....

304 nél nem volt rossz, ha, meg lefele tovább.

(#11409) attiati válasza g@bo (#11408) üzenetére


attiati
veterán

304 a közép volt. És mivel előtte a támasz 300,2-n, így teljesen ésszerűtlen volt részemről.
Gold-ot megcseszhetem munkaidőben, online kell. Amúgy se mászkálsz minden nap lóvéval, és nem is otthon tartod.

[ Szerkesztve ]

(#11410) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ez mennyire jó, hogy benézett 300 alá az euró? Mehet tovább is?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11411) _ATi_1 válasza leslieke (#11410) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Erősen befolyásolja a holnapi tárgyalás kimenetele.

(#11412) leslieke válasza _ATi_1 (#11411) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi. Időközben volt időm pótolni a napi híreket. Erősödhetne még, akkor már lenne értelme átváltani.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11413) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Az IMF diktál![link]

(#11414) leslieke válasza Dark KillerX (#11413) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már most is többkulcsos adórendszer van, akármit is mond a kormány. A 202 eFt feletti részre pluszadót kell fizetni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11415) Dark KillerX válasza leslieke (#11414) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Szuperbruttóra gondolsz?ami küzben már csak félszuperbruttó! :U

(#11416) brd válasza g@bo (#11280) üzenetére


brd
nagyúr

Az a dolguk, hogy pofázzanak, azért politikusok (persze vannak olyanok is, akinél azért társalgásnak/beszédnek nevezném, ők a kivételek, nekik nagy tisztelet, de a többség nem ilyen).
Mi változott szerinted (magyar vonatkozásban), amitől erősödésnek indult a forint? Megegyezés továbbra sincs, csak az egyezkedés megy. Gondolta bárki is komolyan, hogy nem lesz megegyezés...?

The only real valuable thing is intuition.

(#11417) leslieke válasza Dark KillerX (#11415) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha, arra. Ezt akárhogy lehet nevezni, de nem egykulcsos adórendszernek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11418) Dark KillerX válasza leslieke (#11417) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Az jövőre megszűnik! :K

(#11419) g@bo válasza brd (#11416) üzenetére


g@bo
nagyúr

a holnapi barosso vs. ov meeting és a görög hirek reptették elsősorban, de ugrott az eur/usd kereszt, abból -is- táplálkozott a forint.

mondjuk nekem 8, 220 nál már az usd is beszállós lehet, 200 mégjobb.

ha elülne kicsit a vihar, 280 meglenne nyárig. és remélhetőleg max 330 a gbp.

hol a bili?... ja, a kezem alatt.

(#11420) leslieke válasza Dark KillerX (#11418) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, jelen állás szerint megszűnik. De az IMF - a cikk szerint - idén kér többkulcsos adórendszert vagy 19%-ot, így előbbi kvázi teljesítve. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11421) fordfairlane válasza Dark KillerX (#11413) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ennek se füle se farka. Semmi értelmét nem látom annak, hogy az IMF akarja megszabni a jövedelemadózás paramétereit.

x gon' give it to ya

(#11422) Dark KillerX válasza fordfairlane (#11421) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nem is kéne hogy beleszóljanak,de mi vagyunk a kisegér!

(#11423) fokukac válasza fordfairlane (#11421) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem nem magába az egykulcsos adóba fognak beleszólni, hanem az egykulcsos adó sarkalatos törvénybe foglalásába
(azaz abba, hogy a következő kormányok gazdaságpolitikáját megkössék az idők végezetéig, amíg újra össze nem jön egy kétharmad, hogy megváltoztassa)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11424) fordfairlane válasza fokukac (#11423) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez még nagyjából oké, erre lehet olyan politikai magyarázatot adni, hogy szembemegy az integrációs törekvésekkel, az adóharmonizációval. Na de kulcsokat, kulcsértékeket szabnak feltételül?(a linkelt cikk alapján) :/ Nem az lenne a cél IMF-befektetői szemszögből, hogy kivezessék a szektoriális adókat, közben tartsák a hiánycélt? Mit érdekli az őket, hogy fogyasztási-, vagyon- vagy jövedelemadóval feji a lakosságot az állam?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#11425) lajafix válasza DeFranco (#11398) üzenetére


lajafix
addikt

khmm szóval a telkeket ingyen kellene oszatni?

"aminek a ki-sem-számolom-mekkora részét az állam már lecsípte magának ilyen-olyan célból. VAGY felhalmozást adóztatunk VAGY jövedelmet"
ha csak a felhalmozást adóztatod, akkor a "dzsentriké" a világ, ha csak a jövedelmet, azt már jól ismerjük itthon..., s mi van a fogyasztással?

11402: máshol is úgy oldják meg, hogy nem hagynak ki semmit az adóztatásból. Mert a jövedelmet jól lehet optimalizálni, ha az ingatlan Berlinben/Rómában/Párizsban van, azon már nehéz alakítani.

"Köszönöm szépen, minden fillérem után leadóztam, az utolsó fityingig tudom igazolni, hogy miből vettem a lakásom, és hogy azt a pénzt már leadóztam jövedelem- vagy kamatadó címén."
Nem lett volna jobb kevesebbet adózni? dehogynem.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#11426) DeFranco válasza lajafix (#11425) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Huúúú [b betűs szó] te tényleg súlyos vagy... na essünk neki:

1) Ki beszélt itt telek osztogatásról? Attól, hogy kiforgatod amit írok, nem lesz igazad...

2) ha csak a felhalmozást adóztatod, akkor a "dzsentriké" a világ, ha csak a jövedelmet, azt már jól ismerjük itthon..., s mi van a fogyasztással?

2/a) Igen, jól ismerjük itthon, hogy milyen, amikor az adóhivatal impotens módon áll a problémához. Messzebb nem megyek, nekik is van főnökük.

2/b) A fogyasztással az van, hogy a #11390-nek fuss neki még egyszer (hint: utolsó mondat)

3) mesélj már nekem légy szives Németország és Svédország adóztatási gyakorlatáról :U

4) Nem lett volna jobb kevesebbet adózni? dehogynem. Ezért ha moderátor lennék reptetnélek kicsit. Így csak azt mondom, szégyelld magad.

(#11427) Ringman válasza fordfairlane (#11424) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem az lehet ennek a hátterében, hogy az elbaltázott - sosevolt (családi adókedv., legalább annyit vesz ki a hiányból a családi része, mit a megszűnt felső kulcs okozta kiesés) - 1kulcs miatt ne közönséges útonállásból (manyup, potenciálisan babakötvény, meg ami eszükbe jut a későbbiekben) szedjék be a pénzt. ami nem tesz jót a befektetési bizalomnak sem.

(#11428) lajafix válasza DeFranco (#11426) üzenetére


lajafix
addikt

telek: blődség, hogy egy ingatlan 100 év múlva 0át ér(de az optimista aki 100 év adózást tervez! :) ). Merthogy az ingatlan = telek értéke + az építmény értéke.

Tőlem képzelheted hogy működhet az, hogy az adóhivatal bekeményít és behajtja az állam által kirót mértékben az adókat. Márcsak mutass olyan országot, ahol ezt a mértéket sikeresen behajtják.

3. Svédország és Németország. mindig csodálkozok amikor tőlünk teljesen különböző országok gyakorlatát hozzák fel Magyarországon. Bár e két országot leginkább a naív csodavárók szokták felhozni, amikor tartják a markukat a szoc elllátásért, megfeledkezve arról a párszáz évről, amikor ezek az országok a tőkéjüket halmozták, s amit nekünk most kellene csinálni.

Meglepő hogy van olyan, aki kifizette a magyar jövedelem adót és a forgalmi adókat is, tehát biztos hogy a jövedelme jóval kisebb részét fordíthatta az ingatlanára, mint aki e két adónemben "takarékoskodott" és így kisebb ingatlanadót is fizetne, de nem tetszik neki, inkább perkálna tovább. Furcsa gondolkodásmód. Vak hozzáállásnak is lehetne hívni, de nevezzük csak furcsának. Az pedig röhejes, hogy a moderatúrával fenyegetőzöl.

Rock'n Roll

(#11429) g@bo


g@bo
nagyúr

Most kell szabadulni a forinttól - Drasztikus bejelentést vár az elemző
2012. január 24. | 06:58
Adják el a befektetők a forintjukat, és vegyenek helyette lengyel zlotyt vagy román lejt, Magyarországgal szemben ugyanis drasztikus követelményeket támaszt az Európai Unió annak fejében, hogy ismét felvegyék a tárgyalásokat egy pénzügyi mentőcsomagról - írja hétfői anyagában a francia Societe Generale elemzője.

jajj..... na ma kiderül. :((

(#11430) leslieke válasza g@bo (#11429) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ma a kamatról is döntenek, nem?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11431) g@bo válasza leslieke (#11430) üzenetére


g@bo
nagyúr

ja, de.

A hét vége felé várható roham a pénzváltóknál
2012. január 23., hétfő 19:39

A forint erősödése nem mindenkinek jó hír, a január eleji devizavásárlók közül sokan nagy veszteséggel váltják most vissza forintra az akkor megvásárolt valutát. Sokan viszont csak most készülnek valamilyen külföldi fizetőeszközt venni, a váltóknál péntekre várják a nagyobb forgalmat. Az Exclusive Special Change adatai szerint minden irányba nagyobb a forgalom a megszokottnál. Körmendi László, a pénzváltó ügyvezetője szerint egyre inkább keresik a norvég, svéd és dán koronát is, azok akik vásárolni szeretnének valamilyen devizát. Ők is azt tanácsolják az ügyfeleknek, hogy próbálják megosztani pénzüket és többféle devizát vásároljanak, még akkor is, ha csak kis összegről van szó.

nocsak, akkor még mindig váltanak az emberek, hol a bizalom?
ennyit erről, legyetek résen..

(#11432) DeFranco válasza lajafix (#11428) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, figyelj: hagyjuk, ez nem fog menni. Én megpróbáltam.

(#11433) MaciG válasza Mercutio_ (#11372) üzenetére


MaciG
addikt

"A linkelt táblázattal az a bajom, hogy ott egy teljes összeghez viszonyított %-os értéket látok, nem pedig időarányosan kamatos-kamatból visszaszámolt éves kamatértéket, ami lehetővé tenné a reális összehasonlítást" Ez azért van, mert mint írtam, a kivehető összeg, és az év végi zárás, azt az összeget mutatja amit te megkapsz. Tehát abból az első években le van vonva a kamatadó, a kezelési költség, meg ami kell. Tehát az a nettó összeg.

(#11371) g@bo: Ki beszélt itt életbiztosításról? Mert ez nem az, hanem egy hosszú távú befektetés.

(#11370) amargo: Ebből nem sokat értek.. :F

Azoktól kérdezem akik szerint ez nem jó, és van ennél sokkal jobb befektetés ilyen távra, hasonló feltételekkel, az mondja nyugodtan mi lenne az, ne csak azt ,hogy ez nem jó, mert ezt bárki be tudja írni. Ki vele mi az ami jobb? Mert ez nem az én termékem, én csak kötni szeretnék valamit hosszú távra, és egyenlőre ezt találtam a legjobbnak.

BANZAII

(#11434) _BM_ válasza g@bo (#11431) üzenetére


_BM_
senior tag

"egyre inkább keresik a norvég, svéd és dán koronát is"

Ők is rá fognak b*szni

(#11435) Mercutio_ válasza Fecow (#11383) üzenetére


Mercutio_
félisten

Uhh, látom kisebb vitát kavart a téma, nagyon nem is folynék bele.

Mindig kereshetünk olyan szituációt amit egy átlagos módszer esetén kivételnek lehet tekinteni, kérdés, hogy ez mekkora százalékát jelenti az egésznek.
Szerintem nem kell kitalálni a spanyol viaszt, vannak nemzetközi példák, azokat érdemes tanulmányozni a helyi szervekkel a gyakorlati problémákról, azok megoldásáról lehet egyeztetni.

Azt se értem miért büntetés az, hogy egy értékesebb ingatlan után magasabb az adó összege. Ha aki megdolgozott érte az is annyit fizetne, akkor aki örökölte annak miért kellene kevesebbet fizetni?
Kicsit olyan ez, mintha azt mondanád, "megvettem/kaptam egy 7-es BMW-t de nincs pénzem a kötelező szervizekre valaki engedje már el nekem a díját, mert most nem futja rá" :DDD

DeFranco: Ne vicceljünk már, hogy 100 év alatt egy - nem panel - ingatlan 0 értékű lesz, ha így lenne eladhatatlanok lennének a belvárosi lakások, aztán ugye... :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11436) DeFranco válasza Mercutio_ (#11435) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Írtam, hogy ha nem költesz rá, nem ruházol be (tatarozni kell, szigetelni kell, festeni kell, tetőt javítani kell, csöveket cserélni kell, különben 100 év alatt rádrohad, rádomlik az egész. Ez mind-mind növeli a bekerülési értéket, emellett még jó, hogy megtartja az ingatlan az értéke jó részét. Szép is lenne, ha nem. Próbáld ki, hogy ezeket nem csinálod meg... ) ... tényleg ennyire nehezen érthető amit írok?

[ Szerkesztve ]

(#11437) Mercutio_ válasza DeFranco (#11436) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez arányaiban azért nem akkora költség - maga az állagmegóvás, a kényelmi esztétikai dolgok pluszköltség de növelik is az értéket - 100 éves viszonylatban mint maga az ingatlan (telek+épület) értéke.

Megjegyzem azért senki nem reklamál, hogy egy ideje 5 év után ha drágábban adod el nem kell a nyereség (eladási ár - vételár) után adózni és korábban is a számlákkal igazolt felújítási/értéknövelő "beruházások" levonhatóak voltak a nyereségből és "csak" a különbözet után kellett adózni. (Tudom-tudom nem korrekt, mert az inflációval pl. nem lehetett számolni, stb. de ez egyébként is a múlt)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11438) Ringman válasza Mercutio_ (#11435) üzenetére


Ringman
nagyúr

van pár dolog, ami kinyitja a bicskát a zsebemben, az öröklés és ajándékozás (családon belüli) illetékkötelessége (visszterhes vagyonátruházási ~, nyilván nem az átírás költségére gondolok) az egyik ezek közül.
ha a családot (bizonyos mértékben szinte minden esetben anyagi közösség/"társaság" is, családja válogatja) közösségként fogjuk fel, akkor ott már semmi joga (erkölcsi értelemben) az adózott jövedelmek mozgásának lesápolásához.

ingatlanadó meg szerintem elég bonyolult kérdés - lehet jogos (pl infrastruktúra-fejlesztés okozta értéknövekedése miatt) és jogtalan is- elég sok változóval, szerintem megtárgyalása még off-ban sem e topicra tartozik.

(#11439) DeFranco válasza Mercutio_ (#11437) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nézd, arról volt szó, (azt vettették fel) hogy az ingatlan adóztatása azért is jogos, mert hűdesokat nőhet az értéke miközben te tulajdonlod, és ezt nem megadóztatni mekkora igaccságtalanság má'. (mert a szemét kuláknak van, adózzon utána, biztos lopta úgyis)

Erre hoztam én fel ellenérvnek, hogy igen nőhet az értéke (mint ahogy eshet is, lásd a mostani időszakot), de erre semmi garancia nincs, arra viszont van, hogy az élettartama alatt azért, hogy az értékét legalább időarányosan megóvd, jelentős összegeket kell költened.

Nem írtam sehol, hogy a lakás értékét a feltételezett 100 év alatt még egyszer rá kell költened a felújításra, csak azt írtam, hogy van ilyen költség, és ha nem költöd rá, az ingatlan értékétől jórészt elköszönhetsz.

Plusz az eredeti probléma nem is csak az ingatlanok adóztatásáról szólt, hanem úgy általában a vagyonadó mint olyan lét(nem)jogosultságáról.

továbbá: kényelmi-esztétikai dolgokat ne keverjük ide és az 5 éves szabály is csak az adócsalók miatt kellett. Ha nem ügyeskedtek volna, és játszották volna ki ipari méretekben cégek, üzleti vállalkozások az eredeti szabályozást, akkor ennek sem kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#11440) Mercutio_ válasza Ringman (#11438) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé ebben a doksiban én azt látom, hogy "Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény (a továbbiakban: Itv.) értelmében, ingatlannak, valamint az alább meghatározott ingónak és vagyoni értékű jognak visszteher mellett, továbbá öröklési vagy ajándékozási illeték alá nem eső, más módon történı megszerzése visszterhes vagyonátruházási illeték alá esik."
Vagy én értelmezem rosszul, és ennek ellenére mégis kell visszterhes illetéket fizetni?

Teljesen jogos lenne az elképzelés, ha azok akik lakást tudnak ajándékozni családtagjaiknak - illetve egyáltalán vásárolni akár saját részre is - hazánkban többségében garantáltan adózott jövedelemből tennék ezt, de... :N

Szerintem olvasd el a topic címét, gondolom te sem vonod kétségbe, hogy van aki épp azon gondolkodik, hogy ingatlanba fekteti a megtakarításait...

DeFranco: Az, hogy más mit vetett fel nem az én reszortom - Fecow #11383 aztán innen nőt ki ez az ingatlanadós ág - és szeretném, ha nem is mosná senki egybe a dolgokat:R
Én alapvetően ama bizonyos közmű kedvezményes valamint megemelt tarifákkal kapcsolatban írtam, hogy meg lehet a kedvezményezettek körét és az ezzel érintett ingatlanok számát határozni (egy főre jutó nm2, és még 1-2 egyszerű dologgal akár ki is egészítve). A te hsz-eddel kapcsolatban kizárólag a 100 év alatt 0 lesz az értéke dologra reagáltam. Ott ugye maga a telek soha nem lesz nulla, maga az állagmegóvás pedig nem beruházás (capex), hanem működési/működtetési költség (opex) ha már nagyon szörszálazunk :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11441) emvy válasza Ringman (#11438) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem meg az lenne a kapitalizmus lenyege, hogy annyit fogyaszthass, amennyit megtermelsz. Ergo a munkadert jaro jovedelem legyen a fo forrasod, ne az orokolt. Ne lehessen egesz eletedben munka nelkul sportkocsikat gyujteni, amig a kemenyen dolgozo, tehetseges tobbieknek ez nem megy.

while (!sleep) sheep++;

(#11442) Ringman válasza Mercutio_ (#11440) üzenetére


Ringman
nagyúr

oks, pontatlan voltam az illeték nevében. 1990. évi XCIII. törvény ii. fejezetben vannak az ajándékozásra és az örökésre vonatkozó illetékek.

illetve egyáltalán vásárolni akár saját részre is - hazánkban többségében garantáltan adózott jövedelemből tennék ezt, de..

ennek nem az a módja, hogy mindenkit egy kalap alá veszünk, hanem aki nem adózott jöv.-ből vette, azt büntetjük. ez megint a szétkenés és a könnyű pénzbehajtás tipikus esete.

egyébként a korábbi hsz-ed öröklés/ajándékozás mellékzöngéjére reagáltam.

befektetés meg szja-köteles, ha x éven belül adja el az ingatlant. (most nem nézek utána, h pontosan mennyi :) )

(#11443) Mercutio_ válasza emvy (#11441) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD
Ez is hülyeség.
Nehogy már büntessék majd azért a gyerekemet, mert én "a kemenyen dolgozo, tehetseges" apa megkerestem annyit, hogy az utódomnak is legyen egy lakása és nem a nulláról kell kezdenie :N
Megnézheti az APEH NAV az adóbevallásaimat, láthatja, hogy a leadózott jövedelmem volt annyi, hogy abból ennyi év alatt félre tettem - bankszámlán is követhető a gyarapodás - innentől coki. Akinél meg ugyanezen vizsgálat turpisságot talál az... :K

Ringman: Az amit írsz egy ideális, vagy nálunk fejlettebb kultúrájú és fejlettebb adóhivatallal és adómorállal rendelkező országban talán jogos lenne, de itt ahol népszokás az adóelkerülés... :N Megjegyzem Németek, Angolok, Franciák, és még sok más EU-országban is van ingatlanadó.
Persze az ésszerű egy alacsonyabb adó, illeték, és egyéb elvonásokkal operáló, ugyanakkor következetesebb és keményebb adóellenőrzést és szankciókat megvalósító, karcsúbb állam lenne, de ez itt magyarisztán :O
Írtam már: 5 év után nincs szja :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11444) brd válasza Mercutio_ (#11435) üzenetére


brd
nagyúr

Azt se értem miért büntetés az, hogy egy értékesebb ingatlan után magasabb az adó összege. Ha aki megdolgozott érte az is annyit fizetne, akkor aki örökölte annak miért kellene kevesebbet fizetni?
Kicsit olyan ez, mintha azt mondanád, "megvettem/kaptam egy 7-es BMW-t de nincs pénzem a kötelező szervizekre valaki engedje már el nekem a díját, mert most nem futja rá"

Kicsit sántít a példa, egy autónál a működőképességhez szükség van a szervizekre, egy ingatlannál az adó pedig egyszerű lopás. (Ha csak azért szednék, mert létezik az ingatlan, az más, ha az üzemelése magas környezetterheléssel jár, pl. egy pláza...)
Egyébként is, milyen erkölcsi alappal szed(ne) bárki adót azért, mert mondjuk a szüleim megtakarítottak, és az adózott jövedelmükből vettek (amely tevékenység mellesleg újabb büntetéssel jár az állam részéről) egy házat, amit én örököltem? A pofám leszakad.

The only real valuable thing is intuition.

(#11445) DeFranco válasza Mercutio_ (#11440) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A(z) állagmegóvás legyen inkább általánosan kiadás, ha az eszköz eredeti élettartamát meghosszabbítja, az eszközt korszerűsíti, funkcióját bővíti, akkor beruházás. :) Ha már szőrszálazunk. (2000. évi C. tv. 3. § (4) bek. 7. pontja)

szerk: a telek valóban nem lesz nulla, tekinthetjük ezt az ingatlan maradványértékének, de ez rázós ügy, mert akkor belefutunk a termőföldekbe, ásványkincsekbe, stb. A telek esetében sem ül a vagyon alapon kivetett adó, ugyan úgy, ahogy semmi máson. Hiába nem veszít az értékéből, mert vagy építesz rá, hopp, már bele is került az építmény értékébe, vagy termelsz rajta, akkor viszont jövedelmed van, ami adó tárgya. Ha nem használod, nincs realizált értéke. Persze, ülhetsz rajta, és kereskedhetsz vele, de vagy kivárod az 5 évet, és máris nem olyan jó buli, vagy fizeted az szja-t utána.... inkább hagyjuk ki a földet most.

[ Szerkesztve ]

(#11446) Mercutio_ válasza Ringman (#11442) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na bakker, ezt nem is tudtam, kapják be :W

DeFranco: :DDD Jogos, de ez csak cég esetén igaz, magánszemélyre a számviteli törvény nem vonatkozik :( pedig mi mindent leírnék :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11447) Mercutio_ válasza DeFranco (#11445) üzenetére


Mercutio_
félisten

dupla

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11448) DeFranco válasza Mercutio_ (#11446) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem vonatkozik magánszemélyre, de attól még ez az általam ismert egyetlen releváns és egzakt igazodási pont ebben a kérdésben (tudsz jobbat?), és nem vagyok benne biztos, hogy egy a témában a lakosságot is érintő jogszabály vagy jogalkalmazás ne erre támaszkodna.

(#11449) Ringman válasza Mercutio_ (#11446) üzenetére


Ringman
nagyúr

A 16-17.§-ban vannak a mentességek.

nem az ingatlanadó ellen vagyok - az 1szja kulcs mellett meg kb kötelező adópolitikai szempontból bevezetni, csak akkor tessék az illetéket csökkenteni - ha mindenki adózik az ingatlanja után, akkor egy ingatlancsere után is fog, épülő/új ingatlanra azt hiszem mentesség volt eddig - meg mindenkin leverni, nem szoc alapon 1214 fajta mentességet felállítani.

(#11441) emvy

(#11443) Mercutio_ már megadta helyettem is a választ. szerintem nem etikus.

(#11450) Mercutio_ válasza DeFranco (#11448) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rengeteg dolog van amiben a szvt. nem releváns magánszemély esetén, nem véletlen, hogy külön törvény vonatkozik cégekre/vállalkozásokra.

Nyilván egy pénzügy/számvitel fronton dolgozó számára az egy viszonyítási alap, de jogalkotási szempontból magánszemélyek esetén kétlem, hogy bármilyen hivatkozási alap lehetne :( különösen, mert ha igen, akkor esetleg visszafelé is működnie kellene, ami ellen - cégre nézve negatív változás - jóval nagyobb lobbizás menne, mint ellenkező irányban :DDD

Ringman: Cserénél eladás-vételnél "csak" a különbözet után kell adózni úgy emlékszem és X évig utólag is visszakérheted amennyiben nem 1 éven belül történik az eladás-vétel :U
Ez meg egy kiskapu is lehet - apu a gyerek nevére veszi az ingatlan haszonélvezeti joggal, bár ez enm tudom kivitelezhető-e: "(4) A kiskorú örökös az öröklési illetéket a nagykorúvá válásától számított két évig késedelmipótlék-mentesen fizetheti meg. E fizetési határidő lejárta előtt a tartozás annyiszor 10%, de legfeljebb 70% kedvezménnyel fizethető meg, ahány megkezdett naptári évvel korábban teljesítik azt."

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.