Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) g@bo válasza Ringman (#11848) üzenetére


g@bo
nagyúr

EUR/HUF (EURHUF=X)
-CCY

290.22 2.4866(0.85%)

centiznek. :C

attól függ, milyen időtávon lesz szükséged a lére. az összeset nem kell átváltani, hátha kell egy új alaplapra hirtelen 50k. :))

(#11852) maross válasza Ringman (#11848) üzenetére


maross
veterán

En is csak kenyszervaltottam. Bar ugy tunik hogy most Orban eleg melyen hajlando megfogni a bokajat, ami 270-280-as eurot siman eredmenyezhet par heten belul. Persze az is lehet, hogy csak kamuhajlongas, mert amiket mondanak es tesznek az utobbi idoben, az ket kulon dolog. En jo 66%-ot latok tovabbi erosodesre.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11853) Dorian válasza maross (#11852) üzenetére


Dorian
félisten

Reméljük a legjobbakat, néhány héten belül akarok vagy 8milkáért eurót venni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11854) Rive válasza maross (#11852) üzenetére


Rive
veterán

Orbánról már tudják, hogy hangos szóra, ostorra hallgat, annyi elég. Viszont a görög pártok megegyezéséről csiripelnek a verebek, ami potenciálisan eléggé alágyújthat Európa árfolyamának - még annak ellenére is, hogy most épp a portugálok ugyanúgy borotvaélen táncolnak.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11855) vikvuk válasza Rive (#11854) üzenetére


vikvuk
aktív tag

mégis miben egyeznek meg azok a pártok?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#11856) leslieke válasza vikvuk (#11855) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Abban, hogy demokrácia van náluk. ;] ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11857) Rive válasza vikvuk (#11855) üzenetére


Rive
veterán

Valami olyas', hogy kormánypárt és ellenzék egyaránt elfogadja és fenntartja az EU által követelt megszoritásokat, egyensúlyt. Asszem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11858) g@bo válasza Rive (#11854) üzenetére


g@bo
nagyúr

mindig van a kosárban egy alma, ami rohad...

mindegy, azért a forintban túlzottan ne bízzunk.. ;]

(#11859) attiati


attiati
veterán

Szvsz hosszú távú bika piac kezdődött a piacokon (sztem még csak most).
Korrekciók jöhetnek, érik is egy hamarosan, de aláállnak, és a piac karakterisztikája a bika piacra fog hasonlítani. Huf ettől még járhat külön utat, de a fenti hatás erős lesz a huf-ra is.
~ 285,9 körül tökéletes beszálló alakul eurhuf longra, de szabadulni kell tőle, ha nem indul meg, és alászakad.

(#11860) Mercutio_ válasza attiati (#11859) üzenetére


Mercutio_
félisten

Halandóra lefordítva? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11861) Cyrin válasza Mercutio_ (#11860) üzenetére


Cyrin
addikt

Én szeretem olvasni amiket ír, külön külön minden szavát értem:D

(#11862) attiati


attiati
veterán

[Még nyáron írtam], hogy ráerőltetik az ecb-ra, hogy vegye át a pénznyomtatás stafétabotját.

ecb mérlegfőösszeg: [link]
fed mérlegfőösszeg: [link]

cyrin: ;] Tényleg csak magamnak írogatom jegyzetnek és csak tippelgetek és jó része nem saját kútfőből van, csak próbálom összerakni a képet :)

[ Szerkesztve ]

(#11863) g@bo válasza Mercutio_ (#11860) üzenetére


g@bo
nagyúr

az, hogy mindent vesznek. drágul a részvény, euró, és jó eséllyel a forint is... ( a dollárhoz képest )

(#11864) Mercutio_ válasza g@bo (#11863) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, akkor talán kevesebbet kell várni a 270-es forintra :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11865) g@bo válasza Mercutio_ (#11864) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát, én attól tartok, az necces lesz. nekem a -max- 200-as CAD kitűnő lenne.

(#11866) Mercutio_ válasza g@bo (#11865) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, pedig %-osan kisebb difi mint a mostani 220-as CAD-nak a 200 :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11867) _BM_ válasza vikvuk (#11855) üzenetére


_BM_
senior tag

"mégis miben egyeznek meg azok a pártok?"

Abban, hogy nem lehet tovább megszorítani az 1500 eurós nyugdíjakon, és különben is engedjék el a teljes tartozást a hitelezők :))

(#11868) Mercutio_ válasza _BM_ (#11867) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az elég nagy sz*pás lenne :Y

leslieke: Mit mondtak a fiókban, mik a pontos feltételek?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11869) leslieke válasza Mercutio_ (#11868) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Még nem sikerült eljutnom a bankba. :(

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11870) Ringman válasza Mercutio_ (#11868) üzenetére


Ringman
nagyúr

kondíciós lista

betétek

alap bankszámla feltételek

fent van kb minden bankban minden, csak keresni kell :D

(#11871) leslieke válasza Ringman (#11870) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszönet! Időt spóroltál meg vele nekem. :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11872) Mercutio_ válasza Ringman (#11870) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, csak ha valaki tudja a lényeget, és beírja 2 mondatban (havidíj, ingyenes tartalom, feltétel pl. min, havi x. összeg érkezzen rá bérként, stb.) az egyszerűbb, mint áttúrni 2-3X8 oldalt ;) :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11873) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Egy kis segitseg kellene nekem. Nagyon nem ertek sajnos ezekhez a dolgokhoz, de lenne egy keveske amit jo lenne nem otthon tartogatni.
Olvasgatok visszafele ugy nezem erdemes most forintot atrakni euroba es fhbnal lekotnii
jol neztem?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#11874) #24334592 válasza attiati (#11859) üzenetére


#24334592
törölt tag

ilyenkor főleg a részvények ralliznak nem?vagy várható emelkedés szerinted az arany piacán is?

egy ideje 1700 körül lebeg és nem nagyon látni a drágulást :F

(#11875) attiati válasza #24334592 (#11874) üzenetére


attiati
veterán

A carry trade devizák is.
Aranynál fog.sincs. De az összes devizás eszköznél kérdés, hogy ft-ban mennyit megy.
~1575-ön volt aranynál hosszabb távú beszálló, ami dec. 14-én teljesült legelőször.
Vagy ha a visszatesztet is megvárom, akkor dec. 28-án.

~232 és ~237 körül volt azokon a napokon az usdhuf. Most 219.
~6% vagy 8% körüli bukó a $-on és azóta az arany ment ~11%-ot.
Vagyis kb 3-5% nyerő. Ezek csak durva becslések. Azóta ha ft-ban tartod a pénzedet, akkor bruttó 1,3%-ot kamatozik, ami valójában csökkenti a nyerődet.

Ha hozzánézzük, hogy milyen marzsok mellett tudsz $-t venni (ha $-ban akarsz aranyat venni), és hogy milyen oda-vissza marzzsal árulják az aranyrudakat...

Általános bika piacon nem biztos, hogy jó megoldás a fizikai arany, mert az úgyis az összeomlás ellen véd. Inkább célszerűbb szűkebb marzsok mellett brókeren keresztül, és szóba jöhet a devizakitettséged lefedezése is (mellé nyitni egy usdhuf shortot, hogy a ft árfolyam mozgását mindkét irányba kiiktassuk). Infláció ellen ez is megvéd, és az arany emelkedéséből ezzel is részesülsz.

Aki attól fél, hogy elfogy az arany, mert mindenki fizikai leszállítást kér, akkor nekik fizikai arany :) De az alapfeltevésem az volt, hogy általános bikapiac van.

Nem tudom, mi lesz az aranyárfolyammal. 10%-ra vagyunk mindenkori csúcsától. Ha nem lesz folyamatos, és tartós pénzmennyiség növelés (ha nem pénzmennyiségnövelés vezérelte lesz a bikapiac), akkor nem tudom, mi fogja tartani az aranyat. Összeomolhat, mint egy kártyavár. Beszállópontokat nagyjából még meglátom, de kiszálló pontokat sose tudok kitűzni :( Van mit fejlődni. Arany esetében főleg nem tudom. ~1970-ig vártam volna, azt még nem csinálta meg, túl korán lefordult ~1920-nál, lehet elmegy odáig (erre nagyon kíváncsi leszek, pozi nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#11876) stangli válasza attiati (#11875) üzenetére


stangli
senior tag

Beszállópontokat nagyjából még meglátom, de kiszálló pontokat sose tudok kitűzni

Stopokat kell fentebb húzni ha bikapiac van, ha roggyan a piac aktiválódik és nincs veszteség,,, nem vagyunk soros vagy buffet félék, hogy piacot csináljunk, így ha irányba megy, irányba kell állni, hanem elvérzünk...

(#11877) Bandus99 válasza Bandus99 (#11873) üzenetére


Bandus99
őstag

Rosszul tettem fel a kerdest?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#11878) Mercutio_ válasza Bandus99 (#11873) üzenetére


Mercutio_
félisten

Összegfüggő, lehet, hogy forintban lekötve többet keresel rajta, mint az átváltás költségét és az alacsonyabb kamatot figyelembe véve euróban.
Persze ez attól függ merre fog mozogni a következő 3 hónapban a Ft :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11879) Bandus99 válasza Mercutio_ (#11878) üzenetére


Bandus99
őstag

1M amirol beszelunk jelenleg kpban van es igazabol hosszutavon nics ra szukseg elviekben -majd a gyereknek alapon- de azert nem szeretnem 10 evre lekotni, mert sose lehet tudni mit hoz a jovo ne az legyen, hogy netan 1 ev mulva munkanelkuli es nem lehet hozzanyulni mert le van kotve sokaig es ha elotte kiszeded akkor meg 0 a kamat

Az nem problema ha pl 3 havonta le kell kotni mindig az eppen akcios betetre

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#11880) BPFeri válasza Bandus99 (#11879) üzenetére


BPFeri
senior tag

Amennyiben forintban hagyod a pénzed egy ötlet .... :R

....

(#11881) g@bo válasza BPFeri (#11880) üzenetére


g@bo
nagyúr

ha ügyintézés, gyors befizetés a tét, jó nagy xar az axa.....

/ magánnyugdijpénztárban ultra gagyi banda volt, ezért banki vonalon is félek tőlük /

(#11882) stangli válasza Bandus99 (#11879) üzenetére


stangli
senior tag

bankba 1év az átlag lekötés... ha csak lekötni akarod ezt az összeget, akkor a szla vezető bankod is letudja kötni valószínűleg hasonló feltételekkel...

ha egyéb befektetési lehetőség is megfordult a fejedben, akkor el kell döntened, mi az a kockázat, ami mellett még nyugodtan tudsz aludni éjszakánként...

(#11883) Bandus99 válasza stangli (#11882) üzenetére


Bandus99
őstag

nem tudom nem ertek hozza ezert is erdeklodom itt
azt tudom masfel eve kb betettem 1mftot takszovhoz amit ott ajanlottak eppen hoagy ez mennyire jo ... hosszu lekotesre most ott tartok tul azon hogy az ev vwegi ertesit nem is ertem teljesen, de kb ugy tunik nekem jelenleg 850 kornyeken van az egyenlegem, amit nem mondanek nagyon kedvezonek.
Szoval most gondoltam nem ugy csinalok, hogy bemegyek egy bankban es ott kerdezem meg mit javasolnak, mert az lehet csak nekik kedvezo, nem nekem, hanem megprobalok tanacsot kerni fuggetlen hozzaertoktol es ugy elrakni vhova a penzt .

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#11884) tkazmer válasza Bandus99 (#11883) üzenetére


tkazmer
addikt

nos mi itt mondhatunk bármit, egy dolgot mindenképpen jegyezz meg: csak olyan konstrukcióba tedd a pénzed, amit értesz és amit átgondoltál.
ha bemész egy bankfiókba, egész biztos, hogy megpróbálják majd neked eladni a legújabb befektetési alapjukat, kötvényüket, biztosításukat, még ha csak teszem azt kp-t betenni/kivenni érkeztél is. alapesetben ez nem baj, ugyanakkor azok alapján amiket leírtál, neked talán nem kéne az összetettebb termékek felé orientálódnod, és jobban járnál, ha megmaradnál a sima bankbetétnél, esetleg valamilyen kötvénynél (egyszerűbb banki vagy sima államkötvény, ha megbízol bármelyikükben annyira, hogy 1-2-3-5 évre nekik add a pénzed úgy, hogy a visszafizetését 3. személy nem garantálja). a magam részéről én az akciós lekötéseket ajánlom, írtad, hogy nem gond 3 havonta játszanod ezzel, hát játssz vele, nyilván részvénybefektetésekkel többet is nyerhetnél, de ott el is bukhatod a pénzed, míg itt erre nem kerülhet sor.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11885) Bandus99 válasza tkazmer (#11884) üzenetére


Bandus99
őstag

igen valoszinuleg ez lesz, mert pl tozsdezes fel sem merul bennem, pedig tudom, sokan csinaljak.

Akkor visszajutunk az indulo kerdesemhez.

Erdemes-e atrakni euroba es ugy betenni betetnek, gondolom ott is lehet mindig talalni akcios betetet.
Felmerult ugye, hogy sokat lehet bukni mikor visszavaltja az ember ftba. Elviekben nem tervezem a kovetkezo jopar evben. Talan az euro nem is ingadozik annyit mint a ft.
Ez amit nemreg irtatok fhb bank, ha jol remlik hirtelen jonak tunik?

Vagy marad ft es ugy megy be a bankba.
Felmerult ez az axa de 500eftig 4% felette levo resz kedvezo kamatozasu csak.
Raadasul azt kiemelik hogy ha novekszik az alapkamat akkor Ok is emelnek. Igaz azt mar nem emelik ennyire ki, ha netan vmi csodanak koszonhetoen csokenne akkor Ok is csokkentik.

Ja igen felmerult itt az allamkotveny is. Nem tudom szabad azt valasztani? Megy a komunikacio hogy annyira megeri meg a kulfoldiek is ide hozzak a penzuket allampapirokba.
Annyian akarjak, hogy nincs is annyi papir.
Ha netan erre voksolok akkor azt hol szokas megvasarolni? Nemregiben eppen a posta dobalt be szorolapokat hogy naluk is van. Bemegyek oda es kesz? Van elteres ezeknel hogy hol veszem meg ?

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#11886) _BM_ válasza Bandus99 (#11885) üzenetére


_BM_
senior tag

Az államkötvény sokkal biztonságosabb a bankbetétnél.

(#11887) maross válasza _BM_ (#11886) üzenetére


maross
veterán

bizony, vegyen egybol gorogot

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11888) _BM_ válasza maross (#11887) üzenetére


_BM_
senior tag

A görög állampapír is biztosabb a görögországi bankbetétnél. :P

(#11889) amargo válasza g@bo (#11881) üzenetére


amargo
addikt

Ezek sajnos tények, de 1M-val szerintem ez a legkézenfekvőbb.. ha meg átutalod, akkor végkép nem kell törődni a befizetéssel, a legtöbb banknál meg ingyenes az utalás. De kíváncsi vagyok én is, mi jobb megoldás van.

Továbbá lefog járni az LTP megtakarításom, 4 éves volt, de nem szeretném meghosszabbítani, viszont úgy hozta a sors, hogy inkább lakást bérlek, mint vegyek, így gyakorlatilag nem tudok vele mit kezdeni. Gondolkodom építési telek vásárlásán, esetleg egyéb ötleteitek vannak?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11890) g@bo válasza amargo (#11889) üzenetére


g@bo
nagyúr

telekadóra a gatyád rámegy...

(#11891) amargo válasza g@bo (#11890) üzenetére


amargo
addikt

Nem is tudtam.. elmehetnek a büdös picsába már komolyan.

Vajon csak saját tulajdonú lakás/ház felújítására lehet felhasználni? Esetleg nyílászárók cseréjére? Hallottam olyat is, hogy "Baumax-os számát" is elfogadnak.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11892) bpx válasza amargo (#11891) üzenetére


bpx
őstag

[link]

nyilászáró szerintem simán mehet

(#11893) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Sziasztok!

Adózással kapcsolatban lenne kérdésem. Elmúlt két év folyamán többször kaptam szülőktől illetve nagyszülőktől kisebb-nagyobb összegeket, hogy a diákhitelemet visszafizethessem. Ez meg is történt, valamint keletkezett egy kisebb tartalék is bankbetétben. A hitel kb 1,2 millió volt, az össze pénzforgalom pedig két millió forint azt beleszámolva. A gond az, hogy a munkabérem szerint ekkora összeget nem halmozhattam fel ennyi idő alatt, és most mondta egy ismerősöm, hogy ebből baj is lehet, ha utánanéznek, mert nem tudom igazolni, honnan jött a pénz.

Ezt szerintetek vizsgálja az adóhatóság? Ha gond van ki lehet valahogy magyarázni? Válaszokat előre is köszönöm!

(#11894) DopeBob válasza adequate_cou (#11893) üzenetére


DopeBob
addikt

Ha átutalással kaptad a pénzt, akkor elvileg adómentes, de 30 napon belül be kell jelenti.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#11895) vicces válasza adequate_cou (#11893) üzenetére


vicces
addikt

szúrópróba szerűen fognak ellenőrizni. ergo jó esélyed van megúszni, de elvileg be kéne faragni az adóbevallásba.

:)

(#11896) amargo válasza bpx (#11892) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm!

adequate_cou: A kutya nem vizsgálja 2-3 millió alatt. Legalább is nekem is ezt mondták anno és nem is vizsgálták.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11897) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek, a gond az, hogy kp-ban kaptam mindig és fizettem be személyesen a számlámra. Ekkora összeget nem lehet valamivel 'kimagyarázni'? Pl. Tippmix nyeremény vagy bármi egyéb?

(#11898) leslieke válasza adequate_cou (#11897) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A szülök, nagyszülők számláról vették ki? Mert akkor annak nyoma van, amivel lehet igazolni a pénz eredetét.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11899) LucifeI2 válasza adequate_cou (#11893) üzenetére


LucifeI2
őstag

Lakossági számlákat meg hasonlókat nem ellenőriz az APEH, nincs semmilyen szúrópróba. Nem kell aggódnod.

(#11900) vicces válasza LucifeI2 (#11899) üzenetére


vicces
addikt

fater kapott egy teljes ellenőrzést kb 3 éve. 1980-ig visszamenőleg kb amióta dolgozik. igaz ő vállalkozó. lehet valaki felnyomta. volt közben egy házfelújításunk és a fürdőszobai csempéről szóló számlákhoz is kérték a jövedelemigazolást, hogy miből futotta rá. ezért gondoltam, hogy ha majd "na adj úristen" 1x kifog egy esetleges ellenőrzést, minden fillért elszámoltatnak vele..

[ Szerkesztve ]

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.