Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) concret_hp válasza stangli (#12550) üzenetére


concret_hp
addikt

volt arról már szó korábban is :C

amúgy én úgy tudom, hogy a tavalyi kiigazításokhoz képest már egész minimális amiről még szó lenne, és amúgy is meg kéne őket csinálni, szóval nem értem mit tökölnek ennyit :U

na meg tetszik-nem tetszik bokros csomag 2 igencsak elkelne, mert az nagyon nem oké, hogy kb. mindenre jár valamilyen szociális juttatás :U (és mindezt aránylag nagyon kevés ember termeli ki)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12552) g@bo válasza stangli (#12550) üzenetére


g@bo
nagyúr

Esésben a forint - Közeledik a 300-as euró
2012. április 5. | 11:43

:K

mibe tegyem a megtakarításaimat? természetesen forintba, aki nem tette át 285-nél euróba...

a chf -et is kikezdték, megy megint az eur para (spain ) úgyhogy remélem kiteljesedik, és benyaljuk kellően az eddig elsunnyogott imf védőháló hiányát.

irány a 320+, és most komolyan drukkolok nekik. ;]

(#12553) maross


maross
veterán

Dax jo sokat esett ma, raadasul beprobaltak a svajci frankot 1.2-nel, egyelore allja a sarat. Svajciak is megszolaltak, "unlimited money"-t forditanak vasarlasra, megvedik az 1.2000-ot. Nem mertem rautni ujabb kettot 1.2002-on, iszonyu sok stop van alatta :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12554) attiati válasza attiati (#12546) üzenetére


attiati
veterán

269,1 utolsó szalmaszál

a globál piac esés nélkül mi sem fogunk esni, viszont felette szerintem indul a buli.

(#12555) Retekegér válasza g@bo (#12552) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Minden CHF-ben és EUR-ban eladósodott hiteles nevében köszi!
Nem csak a kormányt büntetik az "aggódó piacok" (fujj de rühellem már ezt a kifejezést), hanem a lakosság egy jelentős részét is.

<< Heimdal >>

(#12556) Dorian válasza g@bo (#12552) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon visszatetsző a viselkedésed, ahogy a forint ellen drukkolsz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12557) #24334592 válasza Dorian (#12556) üzenetére


#24334592
törölt tag

és nincs egyedül ;]

(#12558) Rive válasza Dorian (#12556) üzenetére


Rive
veterán

Kusch, a gyenge HUF jó az exportnak! :P ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12559) _BM_ válasza Rive (#12558) üzenetére


_BM_
senior tag

Persze, de nagyon nem mindegy, hogy 7% kamat mellett gyenge a forint, vagy 1% kamat mellett (miatt). Mer ez kicsit olyan, hogy taxival mentem, spóroltam egy buszjegyet.

[ Szerkesztve ]

(#12560) DeFranco válasza _BM_ (#12559) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem csak vasalt (ironizált).

(#12562) g@bo válasza Retekegér (#12555) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem 20 éves forinthitelem van, vaskos millák, szerinted? :DDD

megpusztulunk mind.

(#12563) maross válasza g@bo (#12562) üzenetére


maross
veterán

Csunyan fog hangzani, de nem a hitel vette fel magat :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12564) DeFranco válasza maross (#12563) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én már komolyan mondom, csak sírvaröhögni járok ide.

(#12565) Retekegér válasza maross (#12563) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Na jó, de mondj más lehetőséget, ha valaha is az életben pl. lakáshoz akarsz jutni itthon, ismerve, hogy mennyi az átlagkereset és nincs hátszeled.
Anno mi is úgy vettük fel, hogy számoltunk az árfolyamkockázattal, de ilyen mértékűvel sajna szerintem senki nem számolt. És a mocsok spekulánsok ma már támadták az EUR/CHF küszöböt. :(((

<< Heimdal >>

(#12566) attiati válasza Retekegér (#12565) üzenetére


attiati
veterán

"a mocsok spekulánsok"
Csak ezt el ne kezd légy szíves.

Ehhez csak annyit, hogy többségében a lakáshitelüket és a carry trade ügyletek mögötti hiteleket visszafizetők állnak a chf tartós erősödése mögött. Ahogy a gyengülés mögött is ők álltak.

[ Szerkesztve ]

(#12567) DeFranco válasza Retekegér (#12565) üzenetére


DeFranco
nagyúr

No, azért ez sem így van. Az árfolyamkockázatod minimum annyi volt, mint az azonos hitelösszegű forinthitellel megegyező törlesztőrészletnek megfelelő CHF vagy EUR árfolyamhoz mért különbözet*, (de inkább a duplája).

Véletlenek nincsenek, nagyon nagy mák kellett volna ahhoz, hogy szignifikáns nyereség legyen egy devizahitelen a forinthitelhez képest.

*basszus késő van, én meg lázas. Remélem érthető.

[ Szerkesztve ]

(#12568) Retekegér válasza attiati (#12566) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Magánvélemény, valaki más hivatású embereket nem szeret. Talán demagóg a meglátásom, de a spekuláns pl. nem ad egy áruhoz hozzáadott értéket. Lehet, hogy ez így túl sarkított, lehet vannak kivételek, de hangsúlyozom, ez az én magánvéleményem.

A CHF erősödés mögött állnak a hitelesek is, na de a tartós erősödést, pláne ekkora mértékűt aligha lehet rájuk kenni.

DeFranco: ha akkoriban eléd tolnak egy összességében jóval olcsóbb devizahitelt, sokkal kedvezőbb kamatozással, mint a forinthitel (még az akkortájt tapasztalható ingadozást is beleszámolva) Te melyiket választod? És a lakosság hány százalékának van pénzügyi végzettsége, hogy józanul mérlegeljen?

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#12569) DeFranco válasza Retekegér (#12568) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nézd, tisztázzuk az alapállást, nem szeretnék, nem célom röfögve fürödni a devizahitelesek kiontott vérében, csak tisztáztam valamit.

Ha elémtolnak egy ilyen papírt, akkor megkérdezem, hogy jó, és forintban mennyi lenne ugyanez. Ha azt tudom vállalni, akkor irány a devizahitel, és a két törlesztő közötti különbözetnek örülök, és félreteszem nehezebb időkre. Ha nem férne bele a hitelösszeg forint alapú törlesztője, akkor belátom, hogy rövidebb a takaró, és akkora hitelt veszek fel (devizában), ami belefér forint alapon. Ehhez nem pénzügyi végzettség kell, hanem józan paraszti ész, ami mindenkinek van végzettségtől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#12570) concret_hp válasza Retekegér (#12568) üzenetére


concret_hp
addikt

"egy összességében jóval olcsóbb" --> nem akarlak bántani, de szerintem csak az volt leírva, hogy X ideig pl ennyimegennyi lesz a törlesztő részleted :U

az meg, hogy a spekulánsok ártanak másoknak meg stb. ilyen alapon nagyon sok mindenkire lehetne mondani, hogy nem végez hasznos munkát. másrészt meg mindenki abból él, hogy valamit jobban csinál, mint mások.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12571) Retekegér válasza DeFranco (#12569) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A legrosszabb példával élve: 2008 augusztus-szeptemberben folyósított hitel. Onnantól milyen különbözetet teszel félre?

Ui.: jobbulást :)

concret_hp: nem bántasz meg, de azért egy feltételezett árfolyamon a futamidő végéig megtekinthető volt az annuitásos hitel törlesztő alakulása

A spekuláns témát hanyagolom, kifejtettem a véleményem, pont. A politikusokat sem szeretem. :)

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#12572) Mercutio_ válasza Retekegér (#12565) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tanulás ----> Eladható tudás, esetleg külföldi munkavégzés

Régen se volt mindenkinek saját lakása...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12573) Retekegér válasza Mercutio_ (#12572) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ne menjünk bele. Van diploma, 2 nyelv ismerete (munkában elengedhetetlen) stb. De idióta lokálpatrióta vagyok, pedig adja magát a külföldi munkavégzés lehetősége.

Igen, a lakás rész is igaz és örülök, hogy van. Albérletből viszont elég volt és gyerek mellett nem akartam reszkírozni. ;)

<< Heimdal >>

(#12574) Mercutio_ válasza Retekegér (#12573) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz néhány év külföldi meló nem ellentétes a lokálpatriotizmussal, de gyerek mellett én se mennék külföldre:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12575) attiati válasza Retekegér (#12568) üzenetére


attiati
veterán

Most megtanulod sajnos a saját bőrödön, hogy soha nem érdemes olyat csinálni, amiről már minden utolsó bolond tud (nem te), mert ott átb*szás folyik. Az élet bármelyik területéről is legyen szó. A devizahitelt felvevők is spekulánsok, köztük te is. Sajnálom.

Szerinted mitől gyengült éveken keresztül a chf? Pont a hitelfelvételtől.
Mitől erősödik most? A hiteltörlesztéstől.

Láttad hogyan menekültek ki az eurchf short poziból az 1,2-es árfolyamküszöb bejelentése után. Komolyan vették a svájci jegybank szándékát. Nincs a piacon most olyan nagy szereplő, aki neki merne menni a svájci jegybanknak puszta spekulációból. Ez bizony kőkemény tőkebeáramlás (= hiteltörlesztés) (részben például miattad is). Nem is tudott tartósan elrugaszkodni az 1,2-es árfolyamtól. Az, hogy egy-egy nagyobb szereplő ma tesztelte a jegybankot, és abban bíztak, hogy kiütik jó pár long pozi stopját és elindítanak egy pár perces-órás lavinát, az spekuláció volt. De ezt a jegybank gyorsan visszaverte volna. A "spekulánsoknak" lehetőségük sem lett volna ezt kipróbálni, ha a tőkebeáramlás nem tartaná folyamatosan az 1,2-es szint közelében az árfolyamot, vagyis ha nem menne a folyamatos "deleveraging" (hiteltörlesztés).

A svájci jegybankot egyedül a piac és a folyamatos tőkebeáramlás győzheti le, nem a spekulánsok. (Vagy pedig saját maga.)

[ Szerkesztve ]

(#12576) attiati válasza Retekegér (#12568) üzenetére


attiati
veterán

Ezt az egészet csak azért írom, hogy ne másokat okolj, és ne abban a hitben élj, és ne azzal nyugtasd magad, hogy nem te tehetsz róla (hanem valami láthatatlan erő). Mert abból soha nem fogsz tanulni, és újra és újra elköveted az életben ezeket a hibákat. Ez az egésznek a lényege.

(#12577) Retekegér válasza attiati (#12575) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azért engedtessék meg, hogy jelen helyzetemben a svájci jegybanknak drukkoljak. :D
Az egyedüli tényleges segítséget (még ha tudtukon kívül is) ők nyújtották az árfolyamküszöb felállításával, minden más sajnos csak ront a helyzeten (PIGS orzságok adósságválsága, IMF időhúzás stb.). Tudom, a bré rossz oldalán állok és nem nagyon látom még a fényt az alagút végén, de már rég levontam a konzekvenciát.

#12576 egy szóval sem mondtam, hogy mások tehetnek róla, itt a helyzet nem fekete és fehér, mégha a kormányzat tényfeltáró bizottsága "meg is találta a bűnösöket".
Az viszont tény, hogy mindent nem lehet(ne) a lakosság nyakába varrni.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#12578) _BM_ válasza attiati (#12575) üzenetére


_BM_
senior tag

Ez bizony kőkemény tőkebeáramlás (= hiteltörlesztés)

Azért jó lenne tudni, hogy milyen mértékben járul hozzá a kelet-európai nettó törlesztés a frank erősödéséhez a svájci termékek töretlen exportképességével összehasonlítva. Ugyanis amiket Svájc exportál, az túlzás nélkül bármilyen áron eladható. Ott nem gatyákat varrnak exportra.

[ Szerkesztve ]

(#12579) attiati válasza _BM_ (#12578) üzenetére


attiati
veterán

Hiteltörlesztés alatt a carry trade pozíciók leépítését / újra nem nyitását is értsd.
Tán ugyanez az export képesség nem volt meg, mikor 1,6-on állt az eurchf?
Sz*rrá carry tradelték és hitelezték a chf-et akkoriban. Erről szól ez a devizapár. Az a helyzet, hogy az volt az igazi spekuláció, nem ez, ami most folyik a chf-ben és ahol most áll.

[ Szerkesztve ]

(#12580) concret_hp válasza attiati (#12579) üzenetére


concret_hp
addikt

azért az utóbbi időben menekítettek chf-be elég sok zsetont, ami szvsz jóval nagyobb nagyságrend világszinten, mint ami a kelet-eus lakástörlesztésekből oda kerül. a forinton nyilván érezhető, hogy a lakáshitelek pénzáramának is volt/van hatása, de ez összességében a chf-nél sztem pont ugyanannyit számít, mint általában a világgazdaságban mi, kb. semmit :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12581) concret_hp


concret_hp
addikt

amúgy nem tudom itt mennyire volt szó róla, a quantum xxl vagymilyen néven futó cucc nem meglepő mód bebukott :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12582) g@bo válasza concret_hp (#12581) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem itt ajánlgatta egy kollega ezt a quantum xxl-t mondtam neki, hogy szvsz ez egy MLM es mocsok. más fórumon is irták, hogy kereskedő robotokra hivatkoznak, és soha nem látsz egy kötést se, csak "jön" a lé.... gondolom a belépőkből.

hol irják, hogy bukott? ;]

(#12583) Rive válasza g@bo (#12582) üzenetére


Rive
veterán

Egy-két hete volt nagyobb hir a felfüggesztésükről, mostanra lett belőle blogbejegyzés valahol az Origón... De máshol is láttam már.

[link]

Más.

A Hírcsárda megint telibeverte: [link]
Mondjuk egyre jobben meg kell feszülniük, ha nagyot akarnak mondani. AZ egyik kommentelőjük felvetette a múltkor, hogy lassan beperelhetik a kormányt tisztességtelen versenyért v. miért...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12584) stangli válasza concret_hp (#12580) üzenetére


stangli
senior tag

itt nem a forintban való törlesztést kell érteni, hanem minden környező országbelit, ahol éget a svájci frank láz... a menekítés idáig is megvolt, most is megvan, az nem lehet akkora tényező, mert a magyar gazdaságból nem menekíthettek annyi pénzt oda, hogy ennyit erősödjön... globálisan a nagy halak meg kezdik elhagyni svájcot, feltéve, ha a bankok találtak valami megoldást arra, hogy a világ nyomására extra titkos csavarral ne érjék utol a fránya adókerülőt, az adott kormány adóhivatalai...

természetesen az egész mechanizmust nézve, ami működteti ezt a kis alpesi országot, érthető a frank erősödése...

(#12585) concret_hp válasza stangli (#12584) üzenetére


concret_hp
addikt

nyilván enm arra gondoltam, hogy a tőlünk menekített lóvé erősíti a frankot :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12586) #24334592 válasza Mercutio_ (#12572) üzenetére


#24334592
törölt tag

"megdobbento", de Svajcban a tobbseg berel, mert olcsobb es mert soha nem lesz penze lakasra...S ez teljesen termeszetes ideat... :U
Otthon miert akar mindenki mindenaron lakast venni?

Ati Mivel engem erint, a kerdes: soha nem fog ujra 1.2 ala zarni az arfolyam?Azert remelem nem akarjak 1.3-ra emelni a savot (rogton 9% bercsokkentes lenne :) )
BM: tevedsz, lasd fentebbi soraim.A k*rva gazdagok is ovatosabban vasarolnak Svajcban mint evekkel ezelott...Hotel szinten elozo ev azonos idoszakahoz kepest 30-50% bevetel visszaeses van, es 2011 sem volt tul fenyes...

Sorra mennek amugy csodbe a hotelek, cegek, mert nagyon megdragultak a termekeik, szolgaltatasaik...

[ Szerkesztve ]

(#12587) #24334592 válasza stangli (#12584) üzenetére


#24334592
törölt tag

fenebe, kifutottam az idobol... :W

Amig tovabbra is lehet kodszamra, jelszora bankszamlat nyitni (total inkognitos, tiszta james bond) addig nem lesz itt kiaramlas :U

(#12588) degu válasza Rive (#12583) üzenetére


degu
senior tag

lassan beperelhetik a kormányt tisztességtelen versenyért v. miért...

Vagy nepirtasert/emberiseg elleni buntettert,stb.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12590) stangli válasza _BM_ (#12589) üzenetére


stangli
senior tag

itt a lényeg :)

(mert a lakásba fektetett pénz nem dolgozik).

nincsenek is rászorulva az állam bácsi segítségére, mert mindenki lakást, meg autót vett hitelre az elmúlt 10évben... hitkultúra a kulcs.

[ Szerkesztve ]

(#12595) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Töröltem az erősen offtopic, flamekeltő és totál felesleges hozzászólásokat. Kérek mindenkit, hogy próbáljunk meg ontopicok maradni, és tartóztassuk a továbbiakban ilyenektől magunkat. Legközelebb szankcionálni is fogom.

U.I.: Illetve törlésre került pár olyan hozzászólás is, ami a töröltek miatt értelmét vesztette, a fentit az vegye magára, akinek inge.

[ Szerkesztve ]

(#12596) amargo válasza Retekegér (#12565) üzenetére


amargo
addikt

Én lakást bérelek. Ennyi.
Unom, hogy mások jólétét kell megfizetnem, mert többet akarnak/tak, mint amire tellett, ezek után ki is miért is a visszatetsző?
Pont azok miatt van ez, akik vették a chf-et mint a szemetet, de az én adómból kedveznek a hiteleseknek.. ne siránkozzon itt nekem senki, mert azok akiknek nincs hitelük fizetik meg ezt igazán.

"mocsok spekulánsok" pedig 10M hitelt vettek fel 20 évre, azzal a tudattal, hogy majd egy fillért sem kell fizetni..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12597) amargo válasza amargo (#12596) üzenetére


amargo
addikt

Most olvastam végig.
Már mindent leírtak, lényegtelen ez is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12598) _BM_ válasza amargo (#12596) üzenetére


_BM_
senior tag

Ebben a topikban nem szabad chf-ről beszélni, sem megtakarítási hajlandóságról. Közgadasági összefüggésekről meg pláne nem.
Itt csak két dolog megengedett: megkérdezed, hogy hol van a legjobb kamat, erre válaszol valaki, hogy x% az unicreditben. Minden más tilos.

[ Szerkesztve ]

(#12599) Mercutio_ válasza _BM_ (#12598) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennél azért picit több mindenről beszélgettünk már, és általában csak szólnak- néha takarítanak - a modik, ha kezd elmenni problémás irányba a beszélgetés, máshol már lehet bezárták volna a topicot :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12600) attiati válasza concret_hp (#12580) üzenetére


attiati
veterán

Nem csak lakásra lehet ám hitelezni. Carry trade?
Qxxl-nek ronda vége lett :( Januárban jöttek a hírek, hogy megmutatták a master számlákat, és kva nagy lebegő mínusz volt rajta. Akkor el kellett hagyni a hajót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.