Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#274674) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Találkozott már valaki olyannal hogy akku miatt megbolondult automata váltó?
Egy ideje betegeskedett az akkum. Exide 100Ah. Egy hátsó hajtás felújítás miatt ráadásul 1,5 hónapig állt is a kocsi. Dízel XC90. A szervíz után kipörgésgátló szervíz hibát dobott. De ezt akku töltés után elhagyta. 90 nyűg hogy vacak akkunál eldobja. Aztán elhoztam, az akkut 2 nap alatt 3 csíkra (Lidl okos töltő 4 csík a max) feltolta. Neki indultam Pestnek Balcsiról. Úton végig rendben volt minden. Aztán napközben kimentem odébb állni és ekkor jött a gond. Váltó elvesztette a fokozatot, hatalmasakat csattant váltások alkalmával. Össze vissza mutaott mindent. Előre ment hátra es hátra előre stb. Nem nyúztam, tréler haza. 450e ment rá ezzel (felújítás+tréler). Az akkut nézve szinte nullán volt, pedig generátor jó és megtett 130km-et. Új akkura most nem futja fizuig. Itthon van hozzá gyári diagom. Az a fokozat választót érzékelte hibásnak, a leírásban feszültség miatti hibát is hozott mint lehetőéget. Még 2 nap alatt a kocsiból kiszerelve feltöltött az akku. 4 csík 12,9V. Betettem, indítok és a váltó tökéletes. Nyoma sem volt a hibának. Mentem a környéken, minden úgy működött ahogy kell. Az akkut töltőre rakva megint 3 csíkra vágta egy indítás. Szóval most arra tudok gondolni hogy a váltás közben történt egy black out. Van ebben valami ráció? Ott tartok hogy nem bízok az autóban emiatt. Hogy menjek el vele akár új akkuval is 3 utcát ha nem az volt a gond? De szervízre egy hogy most nincs több pénzem ha beledöglök sem. Kettő meg ha ők csesztek el valamit? Az egész hátulját, kardánt mindent le kellett kötniük a hajtás felújítása miatt...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.