Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal

Hozzászólások

(#1) unravel


unravel
őstag

Üdv Mindenkinek!

Hiányzott egy TIDAL topik.
Kellemes forumozást!

¯\_(ツ)_/¯

(#2) Pompi válasza unravel (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Volt már kezdeményezés:

TIDAL avagy a streaming trónkövetelő

De hajrá.

Feel Good Inc.

(#3) unravel válasza Pompi (#2) üzenetére


unravel
őstag

Hmm. Pedig rákerestem az új topik megnyitása előtt.

Azért készült mert a Spotify topikban "kiutáltak" :DD
Szerintük gyérebb a választék Tidalon mint Spotifyon. Szerintem ez nem igaz. Elég nagy az atfedes. Viszont mindkét streamingnél van exkluzív tartalom.

¯\_(ツ)_/¯

(#4) unravel


unravel
őstag

Visszamegyek Spotifyra mert az Android app minden alkalommal visszavált HIFI módból Normal minőségre amikor elhagyom a wifit és mobilnetre lépek.
Ennyi pénzért ez nem tréfa.

¯\_(ツ)_/¯

(#5) fehér_ember válasza unravel (#4) üzenetére


fehér_ember
addikt

Érdekes; nálam a beállításokon belül, a streaming résznél külön van Wifi meg Cellular; igaz nálam mindkettőnél master van kiválasztva és azokon is maradnak.
Amúgy meg igazuk van, én is úgy tapasztaltam hogy a spoti-nál nagyobb a választék, sőt a deezernél meg mégnagyobb.
Ha ezeket nem nézzük, akkor a spotify előnye a távvezérlő app, a tidalé meg a hangminősége. Illetve megint más a sorrend, ha az ajánló részt nézzük; szerintem ott a deezer a favorit.
Szóval, kinek mi számít, mi mennyit nyom a latban.

[ Szerkesztve ]

Eladó Musical Fidelity DAC: https://hardverapro.hu/apro/musical_fidelity_a3_dac/hsz_1-50.html

(#6) unravel válasza fehér_ember (#5) üzenetére


unravel
őstag

Lehet hogy user error történt és figyelmetlen voltam és telepítés után letöltöttem a legfontosabb playlisteket és lehet hogy az normal módban lett letöltve és lehet hogy ezért váltott át gyengébb minőségre. :F :F De lehet hogy bug.

Viszont van ami meg pont Tidalon van és Spotifyon nincs.

Így van, midegyik streaming service másban jobb a többinél.

¯\_(ツ)_/¯

(#7) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok!
Regisztráltam a Tidalra. Az lenne a kérdésem, hogy mit javasoltok hogyan érdemes a Hifire küldeni a jelet? Amik a lehetőségeim:
1. Iphone alkalmazás amiből Bluetoothal megy az erősítőre.
2. Iphone alkalmazás amiből airplay-el egy az erősítőre.
3. Appel TV alkalmazás ami HDMI-n küldi a jelet az erősítőre. Ennek az a hátránya hogy a Tv-nek is be kell kapcsolva lenni, hogy lehessen bögészni a számok között.

Képes a Bluetoot és az airplay a Hifi minőséget az erősítőre küldeni?

(#8) Lacika bá48


Lacika bá48
lelkes újonc

Tidalt használok 1 éve 2hete lejátszás közben "szaggat"kb 1 ütem kimarad mac book pro.A másik gépen -Imac nem csinálja

(#9) Jannn válasza Jegesmaci81 (#7) üzenetére


Jannn
senior tag

Nem

(#10) Jannn válasza Lacika bá48 (#8) üzenetére


Jannn
senior tag

Érdekes, érdekes. Főleg az, hogy nem lehet eldönteni, hogy kérdő, kijelentő vagy felszólító mondatot írtál-e.
Nekem amúgy 1 év 3 hét alatt megjavult :C Pár nap és nálad is jó lesz.

(#11) envagyok


envagyok
veterán

Milyen módon lehet letölteni offline tidal számokat magas minőségben (lossless)?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12) tomp válasza envagyok (#11) üzenetére


tomp
félisten

HiFi beállítással! De ha HiFi előfizetésed van akkor egyszerűbb "Master" opcióra állítani így mindig a lehető legmagasabb minőségben tölti le. Sőt most már Dolby Atmosban is letölti ha úgy van.

(#13) envagyok válasza tomp (#12) üzenetére


envagyok
veterán

És mivel lehet letölteni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#14) tomp válasza envagyok (#13) üzenetére


tomp
félisten

Tidal appban bekapcsolod a kívánt albumnál, playlistnél az offline módot és letölti.
Természetesen egyéb hókusz-pókusz megoldást nem írok le mert eleve nem szabad illetve nem drága a Tidal. :)

(#15) Swenk


Swenk
tag

Tidal tapasztalataim: Előfizetésem, HIFI, alkalmas az MQA szuper minőségű zene hallgatására. DE hogyan?
1.megoldás. PC app a laptopra, win10-re. Remek app. Beállítható, hogy szoftveresen átkódolja az mqa file-okat, akár PCM 96KHz 24bit-re. Az ilyen zenék már szépen szólnak. De min tudnak megszólalni? A laptop saját hangeszközén, fejhallgatóval, vagy analóg kimenetéről bele a Denon avr-x1500 rca erősítőm bemenetére. Nem a legminőségibb megoldás, és még kábelezni is kell. A legjobb hangminőség hdmi kábellel való összekapcsoláskor lesz.Ki kell választani Tidal app-ban a win10 hangeszközeiből a Denon AVR-t, mint hangeszközt. Csakhát ez is kábelezéssel jár, nagy bunkó HDMI kábel lóg és nyúzza a hdmi aljzatát.
De jó lenne vezeték nélküli megoldás! DE: a Bt nem viszi át az előfizetett minőséget. Chromcastot a desktop app nem tud, böngészőből meg van Cast, de nincs master audio.
2.megoldás. HEOS app. Denon természetesen tudja, ám a HEOS app csak 44.1KHZ, 16 bit-et tud. De jó, hogy van master audio a Tidálon....
3.megoldás. Android tablet, vagy mobil. Tudják a master audiót. Megszólalhat fejhallgatón, vagy analóg kábellel az erősító analóg bemenetére dugva, legfeljebb kicsit zúg, ha üresben feltekered a potiját. :C
4. Az erősítőnek nincs beépített chromcastja, talán a HDMI-s Google Chromcast 3 /sajnos Chromcast Audio már nincs forgalomban/ támogatná a 96KHZ 24 Bit-es átvitelt vagy maradnak a lógó madzagok, meg a ki-be dugdosás? Vagy a Spotify, gyenge audio minőséggel, vagy a Deezer, ami szintén havi 3000Ft és 44.1/ 16bit.
MQA támogatású külső, usb-s hangkártya nagyon kevés van, és nagyon drága.
Hogyan tudnám kihasználni az előfizetés adta minőséget?

(#16) tomp válasza Swenk (#15) üzenetére


tomp
félisten

1, megoldás:
DragonFly USB-s "hangkártya". Ez tudja az MQA dekódolást hardveresen. Ebből kábel az erősítőbe. Oké ez kábeles.
2, Megfelelő BT eszköz át tudja vinni a minőséget! LDAC képes eszköz kell. Ez 24bit/96kHz-et áttol. Én LDAC-s fülessel hallgatom a Tidal MQA-t. Nem semmi milyen a minőség!
3, innen választasz egy dedikált MQA-s eszköz és akkor nem kell kábelezés
4, Sajnos maga a Chromecast Audio-n csak HiFi minőségben megy a Tidal. Mastert nem tudja.

(#17) Swenk


Swenk
tag

Köszönöm, nézegetek....

(#18) Swenk válasza tomp (#16) üzenetére


Swenk
tag

2, Megfelelő BT eszköz át tudja vinni a minőséget! LDAC képes eszköz kell. Ez 24bit/96kHz-et áttol. Én LDAC-s fülessel hallgatom a Tidal MQA-t. Nem semmi milyen a minőség!

Elmondanád, hogy milyen eszközön fut a Tidal? Ez az eszközöd akkor tudja a bluetoothával a 24bit/96Khz hangot átvinni a fülesedre?

(#19) tomp válasza Swenk (#18) üzenetére


tomp
félisten

Android 8-tól már van LDAC bluetooth kodek!
OnePlus 7 Pro-n Android 10-el USB Audio Player PRO app MQA kiegészítővel(appon belül lehet külön megvásárolni) a Tidal Master megy! Bluetoothra is kitolja a Mastert. ProStereo H2 fülessel hallgatom.

Az optimális hangminőség max bitrate-et jelent ami az LDAC kodeknél 990kbps. 88,2 vagy 96kHz-es MQA-nál hallani, hogy nem szokványos FLAC szól.

(#20) Swenk válasza tomp (#19) üzenetére


Swenk
tag

Köszönöm. Az én mobilom, a Samsung S9 Plus is tudja ezeket, csak én erősítőre szeretném kitenni. Sajnos a Denon X1500H beépített bluetooth-a csak SBC-t tud. Nem találtam olyan Bt külső adaptert,eszközt, ami tudja az LDAC-ot és van egy digitális vagy analóg kimenete, amit az erősítőbe lehetne küldeni.

(#21) tomp válasza Swenk (#20) üzenetére


tomp
félisten

(#22) Pazolini válasza tomp (#19) üzenetére


Pazolini
senior tag

Az optimális hangminőség max bitrate-et jelent ami az LDAC kodeknél 990kbps...

Ez a bitráta kb csak 2/3-a a CD-bitrátának, és ez a szűk keresztmetszet. Így hiába a mintavételezés bites és/vagy frekvenciás magas minősége, ha ebből alig megy át valami. Kábelezni kell egyelőre, nincs mese... :))

(#23) tomp válasza Pazolini (#22) üzenetére


tomp
félisten

Ha a bitrátát nézzük akkor a FLAC is rosszabb mint a "CD minőség"? Nem!
Sőt! Hi-Res 96kHz-es FLAC vs. MQA 96kHz! MQA-nak kisebb a bitrátája mégis van különbség. MQA érezhetően jobb.
Videónál ott van példának a H.264 vs. H.265. Ugyan akkora sávszéllel az utóbbi jobb minőséget tud.
LDAC-nél is ugyan ez van. Fejlett kódolás.

____
Van valahol specifikáció a Dolby Atmos Tidalról? Úgy értem bitráta, csatorna?

(#24) Pazolini válasza tomp (#23) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kódolás = mókolás. Én a natív hardveres tudás híve vagyok. ;)
Ja, flac természetesen rosszabb, ill. -ahogy írod - vmelyest kódolásfüggő: EAC-beállítások.

***
Hadd kérdezzem meg, a 3 havi akció elérhető még Tidalra?

(#25) tomp válasza Pazolini (#24) üzenetére


tomp
félisten

Ha rosszabb akkor neked eleve nem való semmilyen streaming szolgáltató se. Se Tidal se Qobuz sőt még fizikai CD se mivel az is rosszabb mint a stúdió anyag. :D

(#26) borix válasza tomp (#23) üzenetére


borix
őstag

Elméletek vannak... [link] Vakteszten már nem jön át az a különbség.
Pazolini
Hálózati lejátszók akkor miért kerülnek fél egy millába is ha nem jönne át a minőség? [link]

[ Szerkesztve ]

(#27) Pazolini válasza borix (#26) üzenetére


Pazolini
senior tag

A bitráta mindig is meghatározó mérce volt, L. mp3@128, 256, 320...
A mintavételezés és a forrásanyag a legfontosabb tényező digitalizálásnál, digitális forrásból FLAC semmiképp sem lehet jobb, hiszen azt "tömöríti"/csomagolja a forrást; más kérdés, hogy - ahogy fentebb tomp is írta - a jó és még jobb kódolási algoritmusok újabban még kevesebb tárhely- és erőforrásigényt támasztanak, így gyorsabb és pontosabb dekódolást érhetünk el velük.
Nem mondtam, hogy ez kardinális kérdés manapság, de nehogy azt higgyük már, hogy a BT az isten. ;]

Egy hálózati játszó sokminden forrást fogad manapság, egész a hd anyagokig, ezért nem hiszem, hogy nem nekem való. Más kérdés, hogy nem minden láncon jön át a bitrátakülönbség, illetve nagyon erős vason éppen egy jó mp3 is nagyot tud szólni. Nem trollkodni akartam amúgy, ez remélem, nyilvánvaló. ;)

Van még Tidal akció???

(#28) borix válasza Pazolini (#27) üzenetére


borix
őstag

Értem amit mondasz de a teszt rámutat, hogy vaktesztben pl össze vissza tippelnek az emberek (az elméletek megborulnak). pl Amit az egyik tesztben elsők közé rak a következőben utolsónak teszi ugyan azt a zenét.
Az más kérdés, hogy egy komolyabb rendszeren komolyabb fejhallgatóval HD800, Focal Clear is így mellé lövögettek volna...?

Úgy látom már nincs Tidal akció, 2 fonttért volt 120 nap új regisztráltként ha jól emlékszem.

(#29) Pazolini válasza borix (#28) üzenetére


Pazolini
senior tag

Szerintem is a rendszer itt fontos tényező lett volna, illetve az, hogy a fülüket mihez szoktatták. A frekivágásokat és durva tömörítéseket viszont mintha sokszor kihallották volna... :U Köszi a linket!

Meg a választ az akcióra. :R

(#30) tomp válasza Pazolini (#27) üzenetére


tomp
félisten

A BT soha nem lesz isten. Eleve nem erre találták ki csak audio átvitelre is jó. Ott pedig az LDAC jelenleg az elterjedt csúcs. Ahogy nézem idén sikerült is megkapnia a "Hi-Res Audio Wireless certification" jelzést. De ezt is a Sony-nak köszönhetjük. Ha nem találják ki lehet még most sem lenne nagy felbontású BT kodek...
Tidalon is némelyik (legtöbbször magyar) dal úgy szól FLAC-ben mintha egy mono sávról rögzítették volna mikrofonnal... Tér nulla, alap sistergés a háttérben, sok mély...
Régi fülesemmel ami csak aptX-et tud még elment. De az LDAC fülessel nagyon előjön ez a "minőség".
Nálam a Play Music féle 320-as MP3 teljesen okés a ProStereo H2-n is. Spoti féle OGG már tompább.
Tidalon ha egy album fent van sima FLAC-ben és MQA-ban is akkor azért lehet hallani melyik az MQA mivel annak nagyobb a dinamikája.
Dolby Atmos meg teljesen más kategória.

(#31) Pazolini válasza tomp (#30) üzenetére


Pazolini
senior tag

Köszi, tomp! Mindenképpen teszek vele egy próbát. :K

Ha már pár emaillel regisztráltam (meg akartam szerezni a 3 hónapos akciót), de még nem adtam meg kártyaadatokat, akkor a régi accounttal is "free trial"-lel nyithatok? Vagy adjam meg az asszony adatait inkább? ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) borix válasza tomp (#30) üzenetére


borix
őstag

[link] 24bit/96K komolyzenei anyag 171MB, majd 320 mp3-ban konvertált 17MB [link]
Itt van egy másik zene anyag eredeti CD minőségben FLAC. [link]
Progiról röviden teszt. [link]
Az mp3-ba konvertált anyag és a 24/96 eredeti között nem nagyon lehet kimérni a minőségi különbséget.
Az mp3-ba konvertált anyag simán lenyomja a másik kevésbé jól rögzítesz CD minőségű FLAC zenét.
A CD-n lévő FLAC anyag dinamikátlan és picit túlvezérelt pedig ismert nagy zenekar egyik zenéje.
Ilyenkor mi van a formátumokkal és a bitekkel?

[ Szerkesztve ]

(#33) Pazolini válasza borix (#32) üzenetére


Pazolini
senior tag

a másik kevésbé jól rögzítesz tt

Meg is adod a választ, a maszterkopin nagyon sok múlik, szarból nem lehet aranyat csinálni.
Ezért érdemes azonos forrást (CD-nyomás, vynil-kiadás) választani az összehasonlításhoz.

(#34) tomp válasza borix (#32) üzenetére


tomp
félisten

Pontosan! A FLAC még nem jelenti azt, hogy jó. Ahhoz a kiindulási anyagnak is jónak kell lennie. Akkor akár még mp3-on is jót kapunk.
Jó 16/44,1-ből jó mp3-at tudok én is csinálni. De ugyan ebből a FLAC-ből bármit is csinálok már tompább OGG-t tudok csak készíteni. Az elég csúnyán vágja a frekit. Ezért sem jön be nekem a Spoti.
Megnéztem ezzel a programmal egy 16/44,1 FLAC vs 24/44,1 MQA-t.
MQA
FLAC
Mind2 anyag a Tidal-ról van. MQA-s verziónál több a dinamika fülessel.

(#35) borix válasza tomp (#34) üzenetére


borix
őstag

Milyen fülessel nézted? A program szerint nincs különbség de a progit sem lehet 100% venni csak egy program.
Arra használom, hogy megnézzem milyen dinamikával rendelkezik az anyag és nem e egy felkonvertált zenéről van szó ami csak egy nagyobb dobozba lett rakva.
Pl: youtube-ról leszedett zenét ami dinamikátlan 16 bit és 16K a vége felkonvertáltam 24bit/96k FLAC formátumba látszik is a tesztkép alján az eredeti meddig volt. [link]
Sajnos ez a zene rendes minőségben sem sokkal jobb dinamikai szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#36) borix válasza tomp (#34) üzenetére


borix
őstag

Az nem lehet, hogy nem dinamikai különbség hanem csak dB különbség van a két változtat közt, és amiatt hallod dinamikusabbnak, de azonos értéken elveszne? A progi ezt mutatja...

(#37) Pazolini válasza borix (#35) üzenetére


Pazolini
senior tag

Bármit is mutat egy progi, ill. bármit is vélsz hallani :P
FELKONVERTÁLNI nincs értelme: :o
a forrásanyag bites információértéke nem lesz több. EQ-zni tudod, vagy loudnessezni hardveresen vagy szoftveresen utólag (telefon, pc, fejhallgató-erősítő, hifi cucc stb.)
Ha már YT, keresni kell jobb forrásanyagot szerintem.

(#38) borix válasza Pazolini (#37) üzenetére


borix
őstag

Azt nagyon jól tudom, hogy nincs értelme felkonvertálni, de a gyenge minőségű anyagoktól megszabadulni már van...

(#39) tomp válasza borix (#36) üzenetére


tomp
félisten

Most tűnt fel, hogy ez a program nem tudja dekódolni az MQA-t így csak az abból kinyerhető "sima" FLAC-et elemzi ami 44,1kHz! Bitben látja, hogy 24bit de ennyi.
USB Audio Player Pro-val amelyik MQA 88,2kHz/24bit azt a program 44,1/24-nek mutatja.
Amit tegnap néztem az 44,1kHz-es MQA de az UAP azt is 88,2kHz-ben játsza le. Nem lehet, hogy ezért jobb a hangja? Nem dB különbség van hanem jobban elkülönül minden a dalban.
Ennél látszik, hogy a freki még menne tovább is de ahhoz már MQA dekódolás kellene.
Ez az UAP-val 88,2kHz 24bit/352kHz/24bit.
iTech Prostereo H2 fülessel használom a Tidalt.

(#40) borix válasza tomp (#39) üzenetére


borix
őstag

Egy elemző programot hasonlítunk össze egy lejátszó progival, hogy mi mit mutat?
A MusicScope belenéz és azt mutatja, hogy mi van benne. Hiába 96/24 a zene, ha letöltve 22K-nál le van vágva normál esetben 48K elmenne. A lejátszó progi csak a fájl méretet mutatja.
Az más kérdés, hogy 15-16K után már sokan nem nagyon hallunk ki semmit. [link] [link]
Szerintem pár DB különbség van azért hallod dinamikusabbnak.
Bluetooth fülhallgató elkülönülés, térérzet, minőség?
A füles nem egy olcsó gagyi, de méretéből és vezeték nélküli képességei miatt mégiscsak vannak korlátai nem...?

(#41) tomp válasza borix (#40) üzenetére


tomp
félisten

Igen tudom, hogy átlagosan 15-16K-ig hallja az ember. Nálam 18,5kHz a max. :)
Vannak korlátai a fülesnek persze. Eleve ilyen méretben a driver el tudja érni a képessége csúcsát. Van olyan MQA ami olyan "összetett" dalt takar aminél küszködik-szenved a driver. Hallani, hogy szépen szól de hallhatóan több van a dalban mint amit a driver visszaad, amire képes.
Ez az album tökéletesen vissza adja a "sima" FLAC és az MQA különbséget.

(#42) envagyok válasza tomp (#34) üzenetére


envagyok
veterán

A FLAC veszteségmentes tömörítés
Ugyanaz jön ki belőle, smi belemegy.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#43) tomp válasza envagyok (#42) üzenetére


tomp
félisten

Tudom! Csak azt írtam, hogy attól mert egy dal FLAC még nem jelent tökéletes minőséget. Ha egy 32kbps-es mp3-at rakunk FLAC-be attól még moslék marad. :D

(#44) RetepNyaraB válasza tomp (#19) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Semmiképp nem okoskodni szeretnék, de az mqa tudomásom szerint egy "dupla fordításos" tömörítés. A szoftveres konverzió megcsinálja az egyik fordítást, de a másodikhoz hardveres kell. Anélkül félkarú törpe. Lehet simán placebo is, de ha a natívan mqa képes V30-ba madzagon dugom a SonyXM3-mat, akkor egészen máshogy szól az mqa, mint kékfogról az ldac. Mármint jóval jobban.
Szerk.: ebben az (kékfog) esetben persze no mqa, mert azt csak madzagon tudja a V30. De az Usb player se tud hardveres elemet tenni szoftveresen a kékfogba, úgy érzem. Csak hozzáteszi az első fordítást, jó pénzért.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#45) Swenk


Swenk
tag

Kérem a hozzáértők javaslatát, saját megoldásait arról, hogy a TIDal HiFi előfizetésből eredő legjobb minőségű hangot hallgathassam. Nem fejhallgatón, hanem egy Denon AVR-X1500 erősítő lenne a vége. Ami van ehhez: laptop, rajta win10 /integrált hd hang, integrált Intel hd videoval. Van hdmi kábel. Samsung S9 plus mobil/Bt LDAC lehetőséggel/ Laptopon is, mobilon is fut az MQA zene. Külső hangkártya /pl.: FIIO/ alapból fülhallgatóhoz készült, esetleg van optikai kimenete.
Még valami. Mivel tudnám ellenőrizni, hogy a Denon-ba bemenő jel 24 bites? Az erősítő csak a mintavételi frekvenciát írja ki. Van windowsra valami app, ami ezt megmutatja?
Köszönöm.

(#46) Swenk


Swenk
tag

Kifelejtettem a sorból: esetleg Chromcast 3? Átviszi a 96K/24bit-et?

(#47) fehér_ember válasza Swenk (#46) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ez nem ennek a fórumnak a témája, de sokszor nem a forrás vagy a formátum a gyenge pont, hanem az eszközpark amin hallgatjuk.
A te esetedben inkább próbálgasd végig hogy az erősítőd beépíett dacja, a mobiltelóba épített vagy a laptopod integráltja illetve a fiio-é milyen; és ha mindet végigpróbáltad utána arról hallgasd/az végezze a digitál-analóg átalakítást ami számodra a legjobban hangzik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Musical Fidelity DAC: https://hardverapro.hu/apro/musical_fidelity_a3_dac/hsz_1-50.html

(#48) tomp válasza RetepNyaraB (#44) üzenetére


tomp
félisten

Szoftveresen csak 96kHz-ig lehetséges a dekódolás. Felette kell a hardveres "kulcs".
V30 ugye MQA képes ahogyan írtad is. LDAC módban a fejesed a beépített DAC-t használja. Az abban beállított hangkép aktív. Jack módban viszont a telefon DAC dolgozik és a fejes a megkapott analóg jelet szólaltatja meg.
USB Audio Player Pro app a betöltött MQA-t feldolgozza és készít belőle bit/kHz szerinti PCM jelet. pl 88,2kHz 24bit MQA->88,2kHz 24bit PCM. Ezt az android a beállított LDAC-be rakja és küldi ki bt-n. Nálam alapból 96kHz/32bit/990kbps a beállítás. Az LDAC mivel "csak" 24bitre képes így nem 32bites az adatfolyam.
Fontos, hogy az UAP appban be legyen kapcsolva a bitstream mód mivel akkor letilt minden EQ-t! A sajátját és a rendszer EQ-t is.

Indíts el egy 352kHz-es MQA-t a Tidalról az appban beállított MQA Only módban. Nem 88,2kHz-et fog írni megszólaltatott felbontásnak hanem 352kHz-et. :)

(#49) Swenk


Swenk
tag

Köszönöm, emésztem.....
Mindjárt még valami: S9+-- Bt-kiválaszt LDAC- ok., de a Denon Bt-a csak sbc-t tud, ezt írja specs. Akkor Bt mód nem jöhet számításba? Vagy tud LDAC-t fogadni?

[ Szerkesztve ]

(#50) RetepNyaraB válasza tomp (#48) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Okés, talán értem. De az appra rá lehet tölteni a Tidal kimenetet, vagy hogyan megy ez az mqa dolog? Azt hittem a Tidal saját kimenetet használ és nem lehet lejátszóprogikkal összeházasítani. Mindig tanulunk...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.