Hirdetés

2024. július 15., hétfő

Gyorskeresés

(#1) troller

troller
senior tag

Pozitívum, hogy ebben nem az a tácspadba integrált numerikus pad van, mint az én céges vivibook-omban és amiért a tervezője ott az asusnál nyugodtan szarhat sünt.
Az viszont biztos, hogy nem szivatnám magam ARM-es procival windowson

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#2) kooklair

kooklair
kezdő

Szándékosan visszavettétek a Zenbook teljesítményét, csakhogy nyerjen az Snapdragon Cinebenchben ? Itt azért reálisabb számok vannak.

(#3) consono

consono
nagyúr

Jó lett volna látni valami olyan tesztet is, ahol nem az x86-64 fordító sebességét mérik meg, hanem ARM natív alkalmazást hasonlítanak össze az x86-os párjával. Akkor látszott volna a potenciál, így ez elég féloldalas teszt.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#4) bandigyerek

bandigyerek
senior tag

Tehát, ha jól értem... ez a "valahol el kell kezdeni" gép, béta verziós körítéssel? :F

(#5) eladocuccaim

eladocuccaim
lelkes újonc

Szóval totálisan le van maradva jelenleg az Apple M processzoraitól (hőtermelésben mindenképp), és mellé jó drága is. Többet vártam, de az utóbbi 1-2 évben sokat fejlődött Intel/AMD, pedig előtte 10-15 évig elég nagy állóvíz volt az évenkénti minimális teljesítménynövekedést leszámítva.

(#6) L4mie válasza bandigyerek (#4) üzenetére

L4mie
veterán

Ja és kezdésnek meg is veheted, a béta változatot 0.5M huf körül :D
Nem is értem mire fel, mikor egy alap zenbook hozza ezt a szintet szvsz.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7) Chiller

Chiller
őstag

Hát 15 év alatt csak eljutottunk odáig, hogy egy ilyen bill. kiosztással már "különösebb gond nincs".
:O

Amúgy valahova a ló kell, valahova a szamár, és biztos van ahova meg öszvér. Én maradok a lovaknál :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Busterftw

Busterftw
veterán

Teljesen jo ez elso generaciohoz kepest.

(#9) Alogonomus

Alogonomus
őstag

A teszt megállapításai közül kimaradt legfontosabb információ az, hogy az X Elite a jelenlegi x86-os felhozatallal szemben nem tudott valódi plusz előnyt felmutatni, viszont az AMD oldalán pár héten, Intel oldalán pár hónapon belül érkezik már az új generáció, amik minden valószínűség szerint jelentős fejlődést hoznak, így az X Elite nagyon rövid időn belül ki is szorul az ajánlható kategóriából.

(#10) kalimist válasza Busterftw (#8) üzenetére

kalimist
aktív tag

Ha 1.5-2 évvel korábban jelen volna meg akkor igen. De így elég gyenge eresztés különösen, hogy augusztusban Strix Point utána Lunar Lake ősszel. Több szálon az energiahatékonysága majdnem megegyezik a 8845HS-sel, egy szálon az M3 pedig kétszer jobb energiahatékonyságban. A GPU gyenge.

(#11) sirály69 válasza kalimist (#10) üzenetére

sirály69
őstag

Szerintem bevezetni egy ilyen platformot nem ezzel az árazással kellene...
Olyan érzésem van mint amikor elkezdték bevezetni mobil fronton az androidot. Nem olyan jó, de ez új és majd rajtad kiteszteljük és még te fizess érte hogy tesztelhess....

Szerver Hosting Debrecenben

(#12) ONEFREE válasza consono (#3) üzenetére

ONEFREE
aktív tag

+1
:K

(#13) freeapro

freeapro
senior tag

Ennyire nem kell negatívnak lenni. Mégiscsak egy olyan piacról beszélünk, ahol 30 éve nincs új versenyző. Az ARM pedig kapásból megugrotta ezt a szintet.
Én inkább natív ARM os desktop Androidra lennék kíváncsi. Olcsón.

(#14) kcsa

kcsa
veterán

Aktív hűtés... így már nem is olyan izgalmas.

(#15) consono válasza kcsa (#14) üzenetére

consono
nagyúr

Lehetne anélkül, de akkor meg lassú lenne... Ilyen a fizika.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#16) kcsa válasza consono (#15) üzenetére

kcsa
veterán

khm macbook air khm. :P

(#17) mad823 válasza freeapro (#13) üzenetére

mad823
őstag

Mióta ezt mondom, Chromebookba kéne ez a Snapi platform.

(#18) Busterftw válasza kcsa (#16) üzenetére

Busterftw
veterán

Ott mar ugye jott par generacio, illetve megvan a szoftver-hardver feletti teljes kontrol.
Igy kell nezni a dolgokat.
Az, hogy ezt az elso genes Windows-os laptopot leemeled a polcrol, es a teszt alapjan nincs vele semmilyen kulonosebb szoftver problema (ami az atlag jozskat illeti), szerintem nagyon jo jel.

(#19) eladocuccaim válasza freeapro (#13) üzenetére

eladocuccaim
lelkes újonc

Amúgy ezt nem is értem ilyen nincs. Csomó embernek elég lenne az, amit az Android nyújt, otthoni használatra.

#16kcsa: igen, és nekik ez sikerült 2020-ban, azóta pedig csak elhúztak. Igy Intel/AMD/Apple mellett ennél nagyobbat kellett volna gurítania Qualcomm-nak, ez így ebben a formában, 2024-ben nem versenyképes semmilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#20) consono válasza kcsa (#16) üzenetére

consono
nagyúr

Az is belassul, ha terheled. Nem véletlenül gyorsabb a Pro, amiben van aktív hűtés.

(#21) L4mie válasza freeapro (#13) üzenetére

L4mie
veterán

Árérzékeny piac a magyar, árérzékeny userekkel, nem szeretjük amikor egy félkész konkurenciánál gyengébb rendszert jó drágán adnak nekünk, aztán ha nem válik be akkor hoppon maradsz. Pont ahogy sirály69 mondja.
Persze drukkolunk kell a verseny a piacra mert eléggé eld(k)urvultak az árazások.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#22) hapakj válasza consono (#15) üzenetére

hapakj
aktív tag

khm macbook air khm

(#23) hapakj válasza Busterftw (#18) üzenetére

hapakj
aktív tag

hát macbook airből az első gen fanless megoldás sem volt gáz :D

Szerintem sokan vannak úgy, akiknek mondjuk a teljesítmény másodlagos, de örülnének egy fanless megoldásnak. S ezt azért ARM alapokon ennyi év mobil/tablet chip tervezés után a Qualcommnak illett volna abszolválni

[ Szerkesztve ]

(#24) hapakj válasza consono (#20) üzenetére

hapakj
aktív tag

nyilván belassul, de hogy fanless és működik egy jó feature. Tetszik az applenél, hogy van erre külön termékvonal

(#25) Dr. Akula

Dr. Akula
félisten

Hol az Nvidia? Nekik lenne leginkább érdekük nyomni ezt az ARM-ot, ha már az x86 APU-ból kihagyták őket, most itt a lehetőség. De szerintem ez a vonat is elmegy, ahogy a köv. gennel az x86-ok is "AI"-sak lesznek.

(#26) weiss

weiss
addikt

Tök jó, hogy ennyi elméleti dolog van a tesztben, de az jobban érdekel, hogy hány % a teljesítmény csökkenés emulálásnál. Vagy hogy különböző TDP-nél mennyi a teljesítmény.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#27) Busterftw válasza Dr. Akula (#25) üzenetére

Busterftw
veterán

Nvidia elvileg Mediatekkel közösen jön majd egy megoldással.

(#28) sh4d0w

sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szoval kiderult: nem fogyaszt jelentosen kevesebbet az x86-nal, lassabb es kompromisszumos.

A siker receptje!

https://www.coreinfinity.tech

(#29) mekker válasza eladocuccaim (#5) üzenetére

mekker
őstag

Mobil vonalon mondjuk ez pont nem igaz. Pakoltak rendes iGPU-t a procijaikba, eDRAM, 2 magos vonalat elengedték, és az architektúrák is sokkal jobban kiadják mobil vonalon a különbséget (teljesítmény/fogyasztás), mint PC-n

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#30) ddekany

ddekany
veterán

Keveset gyártanak, és annyi elkel ennyiért is? Vagy majd esik az ára?

Következőnek mutassák mit tudnak passzív hűtéssel. Amolyan Air koppintás. Arra tán lenne piac, már ha jobb, mint amit az Intel tud hasonlót.

(#31) Busterftw válasza ddekany (#30) üzenetére

Busterftw
veterán

Biztos lesz olyan gyártó, amelyik csinál passzív megoldást.

(#32) eladocuccaim válasza Busterftw (#31) üzenetére

eladocuccaim
lelkes újonc

Lesz, HP, Lenovo, Dell, Microsoft is csinál, már régebben bejelentették.
De egy sima vivobook ennyiért sok.

(#33) Dr. Akula válasza sh4d0w (#28) üzenetére

Dr. Akula
félisten

Valahogy ezt sejtettem előre. De amikor mondtam, akkor lehurrogtak hogy hype van, minden szép és jó lesz...

(#34) tasiadam válasza hapakj (#23) üzenetére

tasiadam
veterán

Csinalnak egy elvileg keveset fogyaszto SoC-t, vegul tobbet kajal, mint egy T-s CPU. Aztan kicsit adnak neki powert, indokolatlan kijelzot, es hopp, maris annyit eszik, mint barmi. Ha laptopban akarnak barmit, akkor fanless, 20 watton, es meg jo lehet.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#35) formula01

formula01
aktív tag

Valahol el kell kezdeni persze, de ennek a gépnek ilyen áron egyszerűen nem értem, hogy ki a célközönsége, mikor 400e Ft körül lehet kapni 14-es OLED Zenbookot Intel Ultra 5-el, vagy 470e körül base M3 Air-t, ami meg egyrészt passzív hűtéses, másrészt más kategória.

[ Szerkesztve ]

(#36) Pí.Nandee válasza mad823 (#17) üzenetére

Pí.Nandee
csendes tag

Chromebook hihetetlen jó ötlet, de olyan drága, hogy inkább mellé rakok meg egy picit és veszek egy sima x64-et.

És az jó lesz mindenre is amire egy windows-os gép jó. Én konkretàn csak videohivasokra, pdf olvasásra, és böngészésre használom a laptopom, minden másra ott az asztali gép. Egyszerűen olyan rettentő olcsón vannak használt business notebook-ok, hogy soha nem érné meg venni egy új Chromebook-ot, használatat meg nem nagyon találok itthon.

Nyilván nem fair összehasonlítás, de az igazság az, hogy max az akksi idő lenne egy nagy plusz, az új Chromebooknál, de az még nem fontos számomra, így megint maradnak a régi business notik. Mert amit egy Chromebookon tudsz csinálni, arra elég egy régi laptop is.

(#37) Evil Snowman

Evil Snowman
őstag

Én annyira nem vagyok borúlátó ezzel kapcsolatbna, mint fentebb páran. Szerintem az irány jó, ha másra nem, akkor legalább arra, hogy az Intel és az AMD is összekapja magát és virítsanak valami igazán jót ARM fronton.

MacBook alternatíva szerintem egyelőre tuti nem lehet, tekintve, hogy egyedül Cinebench 2024 - CPU Multi Core teszt alatt veri meg az ALAP M3-at, ami ugye egy passzív hűtéses Air-ben van. Ugyankkor ugyanaz az alap M3 mind Cinebench 2024 - CPU Single Core teszt, mind pedig 3DMark / Wild Life Extreme Unlimited teszt alatt sokkal jobb eredményeket hoz. És ami nem elhanyagolható az a Power Consumption / Cinebench 2024 Single Power Efficiency és a Power Consumption / Cinebench 2024 Multi Power Efficiency, mert ott nagyon nagy előnyben van az Apple.

Forrás: Qualcomm Snapdragon X Elite Analysis - More efficient than AMD & Intel, but Apple stays ahead - NotebookCheck.net Reviews

Én személy szerint kicsit többet vártam, mert naívan azt hittem, hogyha már X Elite a név, akkor az Apple M3 Pro és M3 Max chipekkel lesz pariban, de azoktól még "fényévekre" van. Szóval nekem ez maximum Snapdragon X Medium.

Mindenesetre az irány jó, főleg a felhasználóknak. Remélem emiatt az Apple is kicsit összekapja magát, mert eléggé belekényelmesedtek abba, hogy az M1 széria óta nagyon érdemi fejlesztés nem volt az M2 és M3 szériák tekintetében. Rengeteg HC user a mai napig nem cserélte le az M1 Pro vagy Max Mac-jét, mert minden igényét kiszolgálja teljesen a mai napig.

(#38) freeapro válasza eladocuccaim (#19) üzenetére

freeapro
senior tag

Így van. Android alapokon mehetne sok minden. Samsungnak, Huawei/Honornak van használható desktop módja, BT-s egérrel és billenytűzettel használtható. Office, böngésző van hozzá (TotalCommander is!) irodai munkák 90%-ra ez bőven elég.

(#39) freeapro válasza Busterftw (#27) üzenetére

freeapro
senior tag

MTK + nVidia papíron egy olcsó és gyors megoldás lehet. Remélem lesz belőle valami.

(#40) kalimist válasza Evil Snowman (#37) üzenetére

kalimist
aktív tag

Összekapta magát az Apple. Az M4 P magjainak +9-10% IPC-je az M3-hoz képest Spec2017-tel mérve, ami nem is használja az új dedikált SME gyorsítókat. 4 éve ez a legnagyobb ugrás.

(#41) bteebi válasza freeapro (#13) üzenetére

bteebi
veterán

"Én inkább natív ARM os desktop Androidra lennék kíváncsi. Olcsón."

Hát arra még várhatsz. Szerintem ~mindörökké. :)) De inkább neked legyen igazad.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#42) consono válasza freeapro (#39) üzenetére

consono
nagyúr

Olcsó szerintem nem, pont az nv miatt... De hát őket mostanában semmi más nem érdekli csak az AI gyorsítók, még a vidkarik sem igazán. Miért pont egy ennyire szűk piacra akarnának belépni? Főleg miért az MTK-val közösen, mikor van saját SoC-uk is?

(#43) freeapro válasza bteebi (#41) üzenetére

freeapro
senior tag

Igazából telefonon már működik, és egy Snapdragon 8 gen 2 SOC-on simán elfut passzívan.

(#44) Busterftw válasza consono (#42) üzenetére

Busterftw
veterán

A laptop piac minden csak nem szuk.
Meg az AMD-Intelnek is fontosabb, mint az asztali.

[ Szerkesztve ]

(#45) consono válasza Busterftw (#44) üzenetére

consono
nagyúr

Nem a notebook piac, az ARM-os notebook piac a szűk...

(#46) bteebi válasza consono (#45) üzenetére

bteebi
veterán

Jogos. De azért azt is tegyük hozzá, hogy most még.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#47) Komplikato válasza freeapro (#39) üzenetére

Komplikato
veterán

Remélem nem egy megoldás lesz, hanem picit szélesebb paletta. Pl új Shield platform jó lenne.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#48) Cassi válasza consono (#42) üzenetére

Cassi
senior tag

Őket csak a grafika és az AI-gyorsító része érdekli, a többit ráhagyják a Mediatekre. Mert ez valóban egy kevés bevételt ígérő terület, de távlatilag fontos, hogy a kliens oldali AI-s programok az ő architektúrájukat használják.

(#49) Busterftw válasza consono (#45) üzenetére

Busterftw
veterán

Olyan nem nagyon van.
A Macbook usert teljesen hidegen hagyja, hogy az aktualis Air vagy Pro generacio a polcrol ARM-os vagy sem, laptopot vesz.

Az ARM laptop market share ugyan csokkent 14%-rol kb 10%-ra tavaly, de eves 114.8 millio eladott laptoppal szamolva az 11.48 millio ARM-os laptoprol beszelunk.

Ezt idenre 186milliora becsulik.

[ Szerkesztve ]

(#50) ambrus95 válasza bteebi (#41) üzenetére

ambrus95
csendes tag

https://www.android-x86.org/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.