Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#274101) Tsebacsi válasza Qru (#274100) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem tudom ilyen volt-e... A lényeg hogy most megy. Előző nem volt, mert ez egy újonnan vásárolt felni+gumi+szenzor kombó volt.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#274102) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na tankoltam, igaz csak 210 km volt a táv, így nem annyira tuti, de eddigi legmagasabb fogyasztás jött ki, shell vpower 100 és 8,2 lett a fogyi, eddig 7 fölé szinte nem is ment. BC is sokat írt, de nem ennyire
Többet ilyet nem kap :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#274103) 6030D válasza MC Pite (#274071) üzenetére


6030D
Ármester

Mindent tudok használni a telón, miközben megy az AA. Kivéve a Wazet, az kiírja, hogy az autó kijelzőjén matassam. Böngésző, Spotify, telefonkönyv, viber... Bármi megy. Ez a Xiaomi, de az előző Huaweinél csak egy nagy AA felületet mutatott. Viszont rémlik, hogy ezt valaminek a beállításaiban lehet állítani.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#274104) Qru válasza Tsebacsi (#274101) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyárit vettem direkt, hogy ne legyen kompatibilitási gond. De ezt csak egyfélével szerelték, így nem vt nehéz dolgom.

#nincsbennetarcsi

(#274105) forceberg válasza Qru (#274099) üzenetére


forceberg
veterán

Hülye osztrákoknál meg csak 18 nappal előre lehet megvenni online...
A 14 napos online váráslástól elállási jogra hivatkoznak a barmok.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#274106) Qru válasza kisza25 (#274102) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Shell-el nekem is hektikusan eszik Bubi. Ha lehet inkább mást tankolok bele én is.

#nincsbennetarcsi

(#274107) Qru válasza forceberg (#274105) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen... :( Ha cégként veszed akkor viszont nincs ez a 14/18 napos dolog.

#nincsbennetarcsi

(#274108) cappa72 válasza MC Pite (#274093) üzenetére


cappa72
nagyúr

Olvasgatok, olvasgatok.
Vagy itt, vagy a társtopikban volt, hogy olyan autót kell venni, aminek a legkevesebb az ismert típushibája, és már van rá megoldás. Vagy minden ismert típushiba feltárt...
Ez aztán a hű de megnyugtató vásárlási útmutató :D...

Vagy a vizet eszi, vagy az olajat, vagy mindkettőt, "japók egyiket sem" ( ;)) .
Elektronika nem megy (vagy S-Max kijelzője megfagy....)

Cimkefelhő:
Rozsdamazda vagy Mazdarozsda, 3F, FIRE, Prince, 3 henger, száraz DSG, TSi (csí), Ecoboost, szaradízel

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#274109) radi8tor válasza Gergőke88 (#274083) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gratula! :C

⭐ Stella

(#274110) fant0mi válasza Qru (#274106) üzenetére


fant0mi
addikt

Se a ceed, se a Tucson nem szereti a shelles dízelt. Én kihagyom. OMV, MOL, Auchan, AVIA, Oil, Metro amik tetszenek az autónak, kb ebben a sorrendben is keresem fel a kutakat.

(#274111) sagesz93 válasza Gergőke88 (#274083) üzenetére


sagesz93
addikt

Na ez király, azért érezni, hogy ami jó vétel, az most is hamar elmegy, hiába van ínséges időszak.

(#274112) kisza25 válasza Qru (#274106) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy a shell 95 ment bele eddig, mert ez esik útba, és erre kevesebb a túrista, így sose kell várni.
Eddig 5,5-7,5 volt a fogyi, ez a negatív rekord, de ez már latszott az elején.
Meg volt tesco kupon shellre 10Ft, meg holnaptól drágul is és pont boltba kellett mennem :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#274113) kisza25 válasza cappa72 (#274108) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

FIRE az miért🤔

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#274114) Qru válasza kisza25 (#274112) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima Shell 95 ment az enyémbe is. Ebbe már a 95-ös is prémiumnak számít. :D

#nincsbennetarcsi

(#274115) Qru válasza fant0mi (#274110) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hazafelél a taxissal dumáltam pont erről, egy dízel Pug 5008-al tolta. Azt mondta ő is, hogy a Shell prémium GO-tól az övé is hektikusan eszik. A többi prémium GO-val konstans a fogyi.

#nincsbennetarcsi

(#274116) fant0mi válasza Qru (#274115) üzenetére


fant0mi
addikt

A prémiumról nem is beszélve... :D
Ma jár le a focvis-féle MOL-kupon, 25 Ft prémium nyálra, telecsepegtettem, holnap úgyis nagyot emelnek.

(#274117) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Jó volt, hogy az M3 kivezetőn a belsőben a 80-as táblánál 80-al haladva letolt a rendőr csapatszállító mercis, azt mikor lett hely és lementem a középsőbe még néztek is... :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#274118) radi8tor válasza Tsebacsi (#274117) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annyi baj legyen :)

⭐ Stella

(#274119) Qru válasza Tsebacsi (#274117) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Siettek fánkot enni haza. Az azért érthető... :))

#nincsbennetarcsi

(#274120) SpaceKombajn válasza Qru (#274115) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Nekem a Shell-es prémuimból fél literrel kevesebbet ivott mint OMV-ből, de akkor is visszaálltam az OMV-re.

spacetime

(#274121) radi8tor válasza Qru (#274119) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bezzeg akivel én futottam össze a Bécsi úton 45-el ment a belső sávban. Én meg "elhaladtam" mellette 50-el a külsőben.

⭐ Stella

(#274122) Qru válasza SpaceKombajn (#274120) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondeo?

#nincsbennetarcsi

(#274123) Qru válasza radi8tor (#274121) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hova ez az őrült száguldás?!

#nincsbennetarcsi

(#274124) radi8tor válasza Qru (#274123) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pizzázni mentem ebédidőben. :))

⭐ Stella

(#274125) Qru válasza radi8tor (#274124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C

#nincsbennetarcsi

(#274126) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Jön egy nagyobb szél, visszagurulnak, de 61-esen megkúpoltak: 1.2 Corsa, E46 318d, narancs F Astra. :DDD

Fogyi: 8,5

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#274127) szőröscica válasza bandus (#274075) üzenetére


szőröscica
addikt

Lakas ha egyszer kesz lesz, az nagy megkonnyebules lesz, az tuti. :)

Utana biztos a tobb szabadidore fogok rafekudni, most eloszor van olyan a karrierem soran, hogy meguresedik a fonokom pozija es nem akarok ramenni. Mar a work-life balancera es idovel reszmunkaidore akarok koncentralni, aztan kitalalom, mit kezdhetek magammal, ha lesz idom. Kitanulok valami erdekes szakmat. :)

Ilyen alternative FIRE van nekem tervben.

Gyereket nem tudom, hogy akarunk-e. 32 evesek vagyunk, a barati korben szuletett mar par, de nem tunik ugy, mintha ez lenne a nagy megvaltas, amitol ertelmet kapott volna az eletuk.

[ Szerkesztve ]

(#274128) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Autókedvelőknek ajánlott sorozat jött ma ki (angolul): Twisted Metal

⭐ Stella

(#274129) rbalint88 válasza szőröscica (#274127) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha meg nem akartok gyereket, akkor menj ra a fonok pozijara, tobb zseton, hamarabb vagy tobb tartalekkal tudsz kicsekkolni.
Ha megis csinaltok gyereket, tenyleg ne vard tole a megvaltast. Csomo dolog van vele, csomo idegeskedessel jar, sokba is kerul, szabadido se sok van mellette, DE! ahogy latod a fejlodeset, a kis szeretetnyilvanitasait, a boldogsagot a szemukben, az minden szarert karpotol.
Egy kb 3 evest meg egy kb 9 honapost, esetleg mindkettot fel tudok ajanlani hosszabb-rovidebb tesztidoszakra ;]

(#274130) simonjoe válasza szőröscica (#274127) üzenetére


simonjoe
senior tag

"Gyereket nem tudom, hogy akarunk-e. 32 evesek vagyunk, a barati korben szuletett mar par, de nem tunik ugy, mintha ez lenne a nagy megvaltas, amitol ertelmet kapott volna az eletuk."

A Ti korotokban mi is hasonlóan gondolkodtunk, majd később ki is derült, h nem lehet. Elképzelhető, h most megköveznek érte a családos fórumtársak, barátok, de így ebben az "állapotomban" nem bánom, nagyon nem!! Hidd el, ez nem a bemagyarázás, önigazolás oldala. Össze tudom hasonlítani családos barátaim "sorsát" a mienkkel. (most is, otthontól közel háromezer kilóméterről írok) Több jut magunkra, sokkal több, szinte minden. Biztos, h nem éljük ezt meg egyformán, és azt is , h egy nő életében ez lehet a kiteljesedés, de azt veszem észre a nejemem, h túl tette magát ezen már. Utazunk, élünk, nincsenek korlátok, sőt, nincsenek érzelmi zsarolások!! Ja, és nem kell gondolkodni, h mi lesz az örökséggel!! :D Szóval nem kell aggódni, mert van élet gyerek nélkül is. Az meg, h milyen, az csupán rajtatok múlik. :K

Joe

(#274131) kisza25 válasza szőröscica (#274127) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem 36 évesen lett gyerek, azóta Ő a mindenem, ezt nem tudod elképzelni amíg nincs :N
Nekem nagyjából így volt megtervezve, mindent megteremtetünk, házat vettünk, fel lett újítva, új autó, tarcsi pénz és úgy gyerek. Azóta elváltam, ház el lett adva, de lesz@rom, mert a gyerek velem van :)
És tervben van még egy :)
Simonje: rengeteg örömöt ad a gyerek, olyan érzelmeket vált ki amit nem is ismersz, meg majd mikor idősebb leszel és jó lenne némi segítség a ház körül, az új technológiákban, vagy ne adj isten egyedül maradsz, azért jó, ha van az embernek gyermeke, aki ilyenkor majd tud segíteni neki.
Meg látom a szüleimen, hogy unokázni mekkora királyság :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#274132) simonjoe válasza kisza25 (#274131) üzenetére


simonjoe
senior tag

Természetesen igazad van, és ezt is látom tapasztalom. Azért a családban(is) van pulya, meg ne érts félre, nem vagyok én ellenes!! ;) Volt idő amikor a családból, barátoktól "bérmegörzésre" lakott nálunk csemete, sőt, most nem is oly rég Erdélybe is vittünk magunkkal egy 12 éves példányt :D , de már a mindennapjaimat nem tudnám így elképzelni. Az meg sajnos nem törvényszerű, h a szülő tud támaszkodni a gyerekeire idősebb korára, bizony erre is van nem kevés példa.

Joe

(#274133) -v- válasza szőröscica (#274127) üzenetére


-v-
addikt

ez lenne a nagy megvaltas, amitol ertelmet kapott az eletuk

[link]

(#274134) bohoc71 válasza kisza25 (#274131) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Mégnagyobb királyság egy hét nagyinál nyaralás után hetekig "helyretenni" a gyerkőcöt... :)

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#274135) szabonagyur válasza simonjoe (#274132) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg utolso mondatodra reagalva ez nem is lehet elvaras sem…

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#274136) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

SURVIVING 612 HP Mercedes AMG E 63 S! // Nürburgring (youtube)

Pont ma jött ki, így gondoltam megosztom itt, mert ugye egy ilyennel történt néhány hete az Árpád hídi baleset, annyi különbséggel hogy az szedán volt. Azért nem vicc ez a vas, már a címadás sokat sejtet...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#274137) kenwood


kenwood
veterán

Ilyen keresztezodest, (foleg a felfestesekre gondolok) lehet csinalni ?

Ahol a Skoda van, az a ket egyenesen meno sav kozul a belso, a kulsoben szinte mindig van egy busz. Mellette van ket balra kanyarodo sav. Az o savjaban van meg egy enyhe balos iv is. A keresztezodes kozepen a negy sav egyike sincs felfestve. Aki ak ep jobb oldalrol erkezik, es szeretne az Arpad utra balra kanyarodni, az kap egy telizoldet,es a szembol erkezoket meg a gyalogosokat is el kell engedni. Szabalyosan jo, ha 1 kocsi fer at, de sokszor a 2-3 szerencses mindegyike technikailag mar piroson megy at :D

Google maps link

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#274138) szabonagyur válasza kenwood (#274137) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem teljesen okés így, nem bonyolult. Tábla, festés jelzi, az hogy van benne egy pici elcsúszás tehát nem nyíl egyenesen folytatódik a sáv meg nem ritka.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#274139) Qru válasza Petyyyyy (#274126) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem eddig 7.69-en all a bc. Kupot csak egy ID4-tol kaptam de amint beertunk a kanyargos reszre elfejtett sietni, pusholtam rendesen. Nem tetszett neki mert veszett hatsoszelvedo mosasba kezdett. Az autosok 90%-a csak egyenesben mer sietni. :N

Hazafele az M0-on meg egy Auris kapott kupot tolem de az meg a Jazz-el se lenne nagy dicsoseg. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#274140) Snoop-y válasza szabonagyur (#274138) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem a technikai bonyoltsag volt szerintem a kerdes szerintem. Lampas iranyitasnal beiktatni egy plusz elsobbsegadasi faktort eleg lama dolog de ugy is mondhatjuk, hogy kontraproduktiv.
Kb mintha egy stoptablad lenne egy piros lampa utan kozvetlenul (vagy az egyik vagy a masik felesleges)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#274141) Qru válasza kenwood (#274137) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itthon? Barmikor, barhova. :N

#nincsbennetarcsi

(#274142) kenwood válasza szabonagyur (#274138) üzenetére


kenwood
veterán

Azert nemi felfestes nem artana. Viszont akik a Rozsa utcarol kanyarodnak balra az Arpad utra, azok a Kresz szerint be se mehetnek a keresztezodesbe, ha nem biztosak benne,hogy meg a zold alatt el tudjak hagyni. Ez mar kozepes forgalomnal is azt jelenti, hogy egy kocsi sem fer at szabalyosan :)
[link]

#274140
ket kerdes volt, a masodikat utolag szerkesztettem be :)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#274143) szabonagyur válasza Snoop-y (#274140) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát itthon elég sok ilyen van. Itt is az egyik ilyet akkor szüntették meg amikor a polginak talán a felesége csinált baleset...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#274144) SpaceKombajn válasza Qru (#274122) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Igen.
Fogyi (tankolás) is ma lett, 6.5-ön állt a computer, számolva 6.9, most csak ennyivel lett több, volt benne ugye a Bük oda-vissza (vasárnap s Siófoki kitérővel), hát onnan full dugó a hetesen, majd a Fejér megyei M7-es szakaszon is, 1 óra 20 perce lett így.

spacetime

(#274145) Petyyyyy válasza Qru (#274139) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az a fogyi parádé. :K

Vagy még ott sem. Csak azon a 300 méteren míg megelőz, akkor nagyon sietős.

Viszont mi történt a Hunyadi J. úton? 70 helyett már csak 60 a limit Savoyatól befelé :F

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#274146) Dare2Live válasza simonjoe (#274130) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pedig eléggé kognitív disszonaciának tűnik.... :P

másik hszedhez annyit, hogy szerintem ez olyan, hogy amíg nem csináltad nem tudod. pl Milyen tanítgatni akár az első lépésre aztán belerángatni a hobbidba amit aztán közösen csináltok. Milyen a 3-4-5éves gyerekeddel kedvenc zenéidre bulizni, átélni ezt a csodálatos világot amiben élünk. Milyen szeretni, támogatni és ez nagyon más mint ahogy édesanyád, feleséged... szereted. Persze zene vonal miatt kereshettem neki zenetanárt (gitár/zongora), hurcolhatom szolfés/zongorára ami után mindig beülünk sütizni és dumálunk és most szeptemberben már fixen vennem kell neki egy kalapácsmechanikás digit zongorát. Nem lesz olcsó és azt költhettem volna magamra is... De mire? Nem adna ennyit se a linkelt 650 se ha 5*os hotelbe mennénk airbnb helyett, se új iphone, se 65ös helyett 83as oled tv, se Mauritius Karphatos helyett. Főleg hogy ha vmelyik bekattanna meglépném. Volt már olyan pl Genelec hangfalból van olyan 2milliónyi itthon. Elég sokat ad zene vonalon.

visszakanyarodva szöröscica 49hét hszéhez kiszaval értek egyet. Főleg ha nem jó a munkahely szörnyű tud lenni a be munkahelyre 8(9h)bent aztán haza dolog. Jól gyerekezni, boldogan megéllni is büdös nehéz így. Ki kell találni vmit, hogy work life ballance meglegyen. Persze könnyű mondani... de muszáj.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#274147) Tsebacsi válasza Dare2Live (#274146) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amellett elsiklottál, hogy írta, hogy próbálkoztak, de nem sikerült és végül szegények feladták? Van amikor el kell fogadni valamit bármennyire is szar, és megpróbálni meglátni benne a pici jót és abba kapaszkodni. :(((
Kár bennük az említett feszültséget gerjeszteni ilyen hsz-ekkel szvsz. Ez a téma igen kényes ez jól látszik.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#274148) szabonagyur válasza Tsebacsi (#274147) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sokan nem tudjak elfogadni azt, hogy nem lehet gyereked, de azt se ha nem akarsz, mert nem erted ugy, hogy az neked valo akar. Felesleges korok…

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#274149) kisza25 válasza bohoc71 (#274134) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Még szerencse, hogy elváltam, így akkor az exnél van :D
Szabonagyur: nem, ennek alapnak kellene lenni, tőlem kb bármit kérhetnek a szüleim egyből segítek, de többnyire kérniük sem kell :)
Dare2live: pontosan, nyomjuk a tollast,a bicajt, a focit, főzünk, kirándulunk, autót bütykölünk... együtt játszunk online :D (persze egymás mellett ülve) megveheted az összes star wars legot a gyerekre hivatkozva :DDD
Elfogadom, ha valaki nem akar gyereket, az meg szomorú, ha valaki szeretne, de nem lehet neki :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#274150) macilaci78 válasza kisza25 (#274149) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem mindenkinek alakul úgy az élete hogy akár a szüleit, akár a gyerekeit segíteni tudja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.