Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#264501) tasiadam


tasiadam
veterán

En :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#264502) Qru válasza tasiadam (#264501) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DD

#nincsbennetarcsi

(#264503) Teasüti válasza MC Pite (#264337) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mennyire használatosak ezek a start/stop rendszerek? Ahogy nézem nagyon megosztottak a vélemények. Van már vmi adat a kocsik élettartamára vonatkozóan ezzel a rendszerrel? Mennyire eszi az indítómotort, az akkut - ha a turbót nem is annyira?

(#264504) Reggie0 válasza tasiadam (#264187) üzenetére


Reggie0
félisten

Menjel gyorsabban, ugy megijednek amikor meglatnak a tukorben.

(#264505) Vismajor01 válasza MunezXBK (#264490) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hat sajna azért de, illetve nem a 19" hanem hogy 19-el csak a peres gumi fér be. Nincs konkrét viszonyítási alapom mert Volvon alapból az volt es úgy adtam el, előtte 16c ballonos Priuson és utána 18as ballonos Lexuson és ég és föld a különbség, de komolyan. De b*szón nézett ki az biztos ;]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#264506) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#264497) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Here nagyon jó volt, amíg egy nagyobb frissítés el nem rontotta.
Nagyon jó volt offline is, online is.
Aztán elcsesztèk.
Nèzd meg esetleg a véleményeket, volt egy időszak, mikor rengeteg 1 csillagot kapott, meg èrdemes elolvasni a kommenteket.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#264507) Tsebacsi válasza pècsimunkás (#264506) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Úgyis lesz egy jó nagy trip e hónapban, majd akkor tesztelem a herét is. Az elsődleges a maps, minden bele van téve, az összes szálloda, benzinkút, stb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#264508) MunezXBK válasza Vismajor01 (#264505) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

245/35 19-cel voltam otthon, de különösebb rázást nem érzékeltem.

(#264509) daneel_hu válasza tboldi (#264482) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az van nekem is. :)"

Az az egyik legszebb, legjobban passzoló felni Alfákra. (szerintem)
Szinte minden modellhez van valami hasonló. :D
Én is gondolkodtam QV-felnin mert nem rossz - és tényleg azzal árulgatták anno a qv-ket, de a telefontárcsáshoz nem ér fel.

(#264510) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#264507) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Rendben, ajd írd meg a véleményed.
Ritkán használok GPS-t, utoljára a mapsot használtam nemrégen. Teljesen rendben van!

A Here- t egyébként jobban testre lehet szabni, meg ugye, egy pöccintès, ès offline módban van.

De, ugye mindenkinek van már mobilnet, ennek nincs annyira nagy jelentősége, mint règebben volt.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#264511) kisza25 válasza tboldi (#264482) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szerintem jó az a felni, én nem cserélném :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#264512) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
A google maps-nak mi az előnye a wazze-hez képest? A wazze pl tudja a trafi jelzéseket, és az aktuális sebesség kijelzést. Ezek hogy oldhatóak meg a maps használatával?

(#264513) sutszi válasza Peter.70 (#264512) üzenetére


sutszi
veterán

A maps is mutat már trafikat... Bár nem tudom milyen részletességgel... Én Waze-t használok.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#264514) dnelb válasza Peter.70 (#264512) üzenetére


dnelb
veterán

maps fut az előtérben címmel, a waze pedig kicsinyített ablakban beállított cim nélkül.

Én a trafik miatt használom wazet, mapsot pedig a "gyorsabb" navi miatt. Waze sokszor túl későn szól hogy le kell fordulni valahova, vagy épp nem egyértelműen.

(#264515) fant0mi válasza Tsebacsi (#264507) üzenetére


fant0mi
addikt

A Waze mutatja a saját és a Maps helytalálatait is.
A Waze jelentések egy része pedig megy a Mapsbe. Részlegesen együtt dolgoznak. Egy forgalmi rend változás vagy egy térkép módosítás pedig a Waze-be jóval hamarabb meg tud valósulni a helyi közösségnek köszönhetően. Én a Waze-t használom navigációra itthon.

(#264516) 426os válasza fant0mi (#264515) üzenetére


426os
őstag

Én Ausztriában már másodjára futottam bele olyan szituba, hogy tébb napos lezárást nem mutatott a Waze, ezzel több tíz km-es kerülőt okozva. Utólag nézve Google Maps-en rajta volt. Én is a trafik és a sebességkorlát mutatása miatt szeretem a Waze-t, de úgy néz ki nem minden országban működik jól. Kíváncsi vagyok én is az alternatívákra.

.

(#264517) Tsebacsi válasza Peter.70 (#264512) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sehogy, a waze csak szimplán idióta módon tervez, képes bevinni a full beállt kis utcákba, ahol a többi "ügyeskedő" waze-s is megy, mondván arra majd gyorsabb lesz, és onnantól baszhatod a hamarabb hazaérek feelinget, mert egy kislófasz utcából sokkal nehezebb utána a főútra kijutni.
A trafik nem izgatnak, 1x lőttek le eddig, az is ad hoc jellegű kézilövölde volt, és én voltam a hülye, szóval...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#264518) MunezXBK válasza fant0mi (#264515) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Németországban is használom és hibátlan.

(#264519) bulikavagyok válasza barnam_ (#264487) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az tény, h sokat ront a komfortérzeten, de azért még bőven az a kategória amivel el lehet járni. De abszolút megértem ha kisebb felnit választasz a kényelem miatt. :)

#264508 MunezXBK: Ez nagyban függ az autó futóművétől! Nekem a hármas BMW M adaptív futóműve nagyon erős volt ebben, az autóban ülve meg nem mondtam volna, h 19-es (defekttűrő!) kerekek vannak az autón. A Merci azért teljesen már volt. Neked a TT alatt Magnetic-Ride futómű lehet, az is sokat javít a komfortérzeten.

[ Szerkesztve ]

(#264520) tboldi válasza daneel_hu (#264509) üzenetére


tboldi
nagyúr

és kisza25:

Szerintem is jól néz ki, csak nekem a sok küllő a zsánerem, ennyi. :D

(#264521) focvis válasza 426os (#264516) üzenetére


focvis
veterán

A Waze ott működik jól, ahol sokan használják. :K

Wazestats: [link] , látszik, hogy pl. HU, SK, CZ, Benelux, FR, Baltikum népszerű, míg pl. Berlinben felesleges használni.

(#264522) macilaci78 válasza pècsimunkás (#264510) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mobilnet egy nagyon szép elgondolás. A Waze-t akkor gyalultam le, amikor az M3-ason nem volt térerő és a Waze beadta az unalmast, mert offline nem óhajt menni. Volt natív GPS szenzor is a telefonban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#264523) radi8tor válasza focvis (#264521) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oké de ezt csak a forgalmi adatokra igaz. Térképnek használni szerintem mindenhol jó.
Bezzeg 14 éve még Garminnal navigáltam otthonról az olasz szállásunkig. Minden gond nélkül.

Minsk-be se menj Waze-el :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#264524) MasterMark válasza 426os (#264516) üzenetére


MasterMark
titán

Most a pápa miatti lezárás sem volt benne.

Switch Tax

(#264525) 426os válasza focvis (#264521) üzenetére


426os
őstag

Sejtettem, hogy Nyugat-EU-ban nem használják (akiket eddig kérdeztem, nem is ismerik), de azon meglepődtem, hogy a Google Maps-en létező lezárás sem jelenik meg rajta. A közösségi funkciói nélkül megvagyok, de a lezárásokkal kapcsolatos élmény kellemetlen volt.

Amúgy számomra meglepő, de Ausztriában a rendőrőket eddig minden alkalommal jelezték a szembejövők is villogással.

Lehet, hogy legközelebb teszek egy próbát GMaps-el, hogyan szuperál hosszabb úton.

[ Szerkesztve ]

.

(#264526) radi8tor válasza MasterMark (#264524) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor az a BKK sara. A lezárásokat átveszik automatikusan BKK-tól.
(amúgy én is tapasztaltam)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#264527) kisza25 válasza tboldi (#264520) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy én is agyalok hogy mi legyen egyelőre ma felraktam a négy évszakost (kombin még téli van), aztán lehet lesz egy nagyobb felni nyári gumival, de még el kell dönteni, hogy marad a kombi, vagy lecserélem

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#264528) koxkids válasza 426os (#264525) üzenetére


koxkids
őstag

Én is mostanában a GMaps-el és a Sygic-el prálkozom.
Waze sokszor megszivatott, késik, Carplay esetén mindig ki kell lőni a telefonon, mert meríti, és még sokszor a sebesség határokat is össze vissza mutatja.

(#264529) Szoszo94 válasza tboldi (#264372) üzenetére


Szoszo94
őstag

:R :R

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#264530) pècsimunkás válasza macilaci78 (#264522) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nèzd...
Tudom, hogy nincs mindig rendesen térerő - Németországban pláne.
De, alapvetően van, ráadásul èvek óta nincs roaming díj, ezèrt elterjedtebbek már az online navik.
A Here- t azèrt nem is töröltem le mert van offline alternatívája is. Ha kell, akkor használom.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#264531) tboldi válasza kisza25 (#264527) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam egyelőre ezekre a telefontárcsának aposztrofáltakra kerülnek a CC2-k, aztán majd valahogy lesz. :D

Vannak fontosabb hasonlóan drága dolgok, amiket meg kell csinálni, mint a váltó pl., de az ajtók körüli gumikédereket is hamarabb cserélném. Darabja 90 rugó újonnan! :Y

[ Szerkesztve ]

(#264532) Qru válasza Teasüti (#264503) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dragabb az akksi hozza es hamarabb elfarad az onindito viszont eleg jol birja (bar tobbfele rendszer van).

#nincsbennetarcsi

(#264533) Qru válasza 426os (#264516) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahol keves az aktiv user ott maps jobb. Osztrakoknal pl eleg keves a jelentes ahogy tapasztlatm meg Svajcban is.

#nincsbennetarcsi

(#264534) dj79


dj79
senior tag

a wazeból egy dolgot átemelnék a gmapsba, mégpedig a vármegye-matricák beállítási lehetőségét, az legalább egy hasznos feature. (illetve ios-on a gmaps nem mutatja a sebességet/sebességhatárokat sajnos).

(#264535) ittakary válasza macilaci78 (#264522) üzenetére


ittakary
nagyúr

Egy alkalommal lévő térerő probléma miatt soha többet nem használod? :D

(#264536) macilaci78 válasza pècsimunkás (#264530) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha külföldre megyek, frissítem az offline térképeket, például a google maps-nek is van ilyen funkciója. Illetve telepítek a maps mellé egy másik navit, általában here-t.
De az elsődleges navigációként a maps-et használom. Megszoktam a hülyeségeit.

Talán az iGo vált be eddig legjobban: mutatta a soron következő és az azt követő manővert is, ráadásul azt is jól jelezte, hogy az azt követő manőverhez a soron következőnél melyik sávba érdemes besorolni. Sajnos többször előfordult már, hogy ismeretlen helyen nem láttam eléggé előre és a szabálytalan sávváltást mellőzve maradtam a rossz sávban és tettem egy felesleges kerülőt. Mindegy, hogy egy M0 csomópontról volt szó, vagy egy bécsi 5 sávos körforgalomról.

ittakary: igen. Az volt az első vidéki út, amin próbáltam. Térerőproblémák vannak ugyanúgy az M5-ösön is a mai napig, de mondjuk a magas épületekkel szegélyezett szűk belvárosi utcákban is, ahol végképp nem fér bele egy kis homokórázás nekem.
Nem a térerő probléma tette be neki a kaput, hanem hogy a direkt natív GPS-es telefonon sem ment offline üzemmódban.
Ez kb olyan, mintha vennél egy fasza konfigot játékra, de az a bughalom fos így is szaggat. Gondolom, te is indexre teszed azt a játékot. :U

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#264537) Qru


Qru
MODERÁTOR

KariG-i megszavaztatja a nepet a Lanchid hasznalatarol, varhatoan ide osszel. Na erre kivancsi leszek... [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#264538) radi8tor válasza Qru (#264537) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a népet szavaztatják meg csak a kiválasztottakat.
Ha oda mész az oldalra akkor nem is szavazhatsz csak akkor ha kaptál levélben kódot.

Legalábbis valamelyik oldalon ezt láttam, itt most nincs linkelve a szavazós oldal.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#264539) tasiadam válasza radi8tor (#264538) üzenetére


tasiadam
veterán

Úgysem fogja egy 2x1 sávos híd megváltani a BP-i egyébként is lovakra specializálódott közlekedését.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#264541) Tsebacsi válasza tasiadam (#264539) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egyetértek, de azon jót röhögtem, hogy a BKK szerint maradjon autómentes, persze hogy örül a buszos, hogy nem kell a dugóban araszolnia a hídon :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#264542) focvis válasza tasiadam (#264539) üzenetére


focvis
veterán

Nem, de ez elvi kérdés. Ahogy az elcseszett biciklisávok.

(#264543) tasiadam válasza focvis (#264542) üzenetére


tasiadam
veterán

Azt sem tudod hova tenni kb sehol. Egyszerűen nem olyan egyik utca designja sem. Vagy a gyalogosoktól vágod el, vagy a fák helyére, vagy az úta.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#264544) radi8tor válasza focvis (#264542) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na ja, pont tegnap láttam emberünket bejelentette TikTokon hogy miután elkészül a metró felújítás májusban a busz sávokat nem adják vissza a forgalomnak, hanem kerékpársávok lesznek ott. :W

⭐ Stella

(#264545) szőröscica válasza radi8tor (#264544) üzenetére


szőröscica
addikt

A Vácin is?

(#264546) barnam_ válasza bulikavagyok (#264519) üzenetére


barnam_
nagyúr

Most, hogy nézem, előre 225/40, hátra 255/35 méretet ad meg ekkora méretben. Az kb. 22mm különbség oldalfalban a 225/50-hez képest, valószínűleg tényleg nem akkora differencia.
Sajnos ezalatt sima, nem állítható, nem légrugós futómű van.

(#264547) barnam_ válasza focvis (#264521) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hmm érdekes ez a statisztika :R
Én azért használom Németországban is, a fix trafikat így is kijelzi.

(#264548) lazac_ válasza Peter.70 (#264540) üzenetére


lazac_
tag

Nem nagyon jött be nekik ez a tematikus csoportbontás ezek szerint, ha még mindig van hely... :B
Mondjuk nagyon alapja sem volt, a groupama pályán a pár órás képzéseken nem nagyon van 40km/h feletti tempó, akkor meg minek sport(os) kategória, teljesen indokolatlan. Az 'igazi' OT-kat meg gondolom selyemponyva alatt tartják a garázsban, nem a rántópadon kínozzák a 40 éves szilenteket. City-vel voltam kétszer, majdnem beneveztem most az MX-5-tel, de nem sok újat adna szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#264549) barnam_ válasza Tsebacsi (#264517) üzenetére


barnam_
nagyúr

"képes bevinni a full beállt kis utcákba, ahol a többi "ügyeskedő" waze-s is megy, mondván arra majd gyorsabb lesz,"

Ilyet tapasztaltam legutóbb Prágában is, bevitt minden kis utcába, ami persze ugyanúgy bedugult. De szerintem ez inkább akkor fordul elő, amikor már a főútvonalakon is minden bedugult.

(#264550) radi8tor válasza szőröscica (#264545) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, hogy biztonságosan tudjanak tekerni. :U

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.