Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#252101) Ádám16


Ádám16
addikt

20 éves Multitronic váltóban 50k km óta volt cserélve az olaj.
Érdemes most cserélnem?

Apropó, ha 6os BMW (facelift), ti melyik motorral javasolnátok leginkább? Szeretem a benzines autókat, és 12L fogyasztásig még nem húzom a szám. Viszont, ha van egy megbízható dízelmotorja ami kellően "sportos" tud lenni, nem ijedek meg tőle.

Illetve A7, CLS, vagy 6 series közül melyik a legmegbízhatóbb típus?

(#252102) grizlisandor válasza focvis (#252088) üzenetére


grizlisandor
addikt

380-as árfolyamon én is megyek, a nem lekötött és nem létfontosságú forintjaimat átváltom Euróra.

(#252103) Qru válasza Tsebacsi (#252099) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C

#nincsbennetarcsi

(#252104) grizlisandor válasza Ádám16 (#252101) üzenetére


grizlisandor
addikt

60k kilométernél illik cserélni azt hiszem, én kilométerfüggetlenül legkésőbb 5 évente lecseréltetném a váltóolajat. Ha biztosra akarsz menni kérdezz rá a VAG topikban.

A nyomás alatti váltóolaj cserét meg a sokat futott váltóknál megosztó, az egyik tábor szerint ne, mert a kopásból adódó fémreszelék olyan helyre kerülhet, hogy problémát okozhat. Valakinél meg köszöni szépen hibátlanül üzemel a váltó.
Hagyományos leengem, feltöltömmel meg nem lehet kicserélni 100%-át az olajtöltetnek. Így egyszer kicserélik rajta, használod és lecserélik rajta mégegyszer, de ez szerintem nem szükséges nálad, ha volt cserélgetve a váltóolaj.

Ajánlott BMW motorválasztékért a BMW topikot tudom ajánlani.

(#252105) Qru válasza Ádám16 (#252101) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Raersz 60-nal bar iden meg talan olcsobban meguszod...

#nincsbennetarcsi

(#252106) bandus válasza szabonagyur (#252098) üzenetére


bandus
veterán

pontosan :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#252107) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Senki nem említette hogy ma olcsóbb lett a benzin?

⭐ Stella

(#252108) -v- válasza focvis (#252093) üzenetére


-v-
addikt

Konszernes márkák konfigurátorában már euróban vannak megadva az árak :C

"Tisztelt Érdeklődő! A gépjárművek ajánlott vételárának meghatározása euróban történik. Az itt feltüntetett forint árak csak tájékoztatásra szolgálnak, és azok a napi euró-forint árfolyam alapján naponta frissítésre kerülnek (kivéve hétvégén, ünnep- és munkaszüneti napokon). Kérjük, olvassa el a részéletes tájékoztatást!"

(#252109) szabonagyur válasza -v- (#252108) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak kár, hogy EUR-ban nem engednek vásárolni itthon :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252110) tboy93 válasza szabonagyur (#252109) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kereskedo szempontjából ez mellekes. MNB arfolyam alapjan napi szinten bearazzak a portekat, a gyarto orul, a vasarlo sziv. Irtak par honapja valamelyik portalon, hogy ha nem vezetjuk be az eur-t akkor majd a piac bevezeti magatol :) Eloszor csak az autókereskedők, aztan lassan majd azon kapod magad hogy a sparban is eurbol számítjak majd reggel a kifli arat :U

[ Szerkesztve ]

(#252111) 6030D válasza tboy93 (#252110) üzenetére


6030D
Ármester

Rubelben ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#252112) grizlisandor válasza radi8tor (#252107) üzenetére


grizlisandor
addikt

Hazafelé jövet 631 Ft volt literje a puruttya benzinnek a MOL kúton, a Shellen pedig 639 Ft volt kiírva a puruttyára.

FB-n láttam a hirdetését az egyetlen környékbeli önkiszolgálós kútnak, ott 605 Ft a puruttya-, 655 Ft a táltos benzin. Jól hangzik, de nem találtam a weboldalukon üzemanyagvizsgálati jegyzőkönyvet, mint az Auchannél; csak annyit írnak, hogy: "magyar minőségi üzemanyagot osztrák adalékkal dúsítva". Gondolom nincs nagy csoda, MOL üzemanyag van, a többi marketing. Lehet dobok nekik egy e-mailt, hogy osszák meg az üzemanyagvizsgálati jegyzőkönyvet és hozzájuk fogok járni tankolni. ;]

(#252113) brumi1024 válasza szabonagyur (#252098) üzenetére


brumi1024
veterán

Amugy nem igazan olcsobb mar itthon a bevasarlas ha eppen nem szall el az euro, hanem 400 korul van.

[ Szerkesztve ]

(#252114) szabonagyur válasza brumi1024 (#252113) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az enyém irónia lett volna (hogy megéri kint dolgozni ha azt itthon kell elverni).

Én rendszeresen átjárok Szlovákiába, hiába magas az EUR most.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252115) K Norbi válasza -v- (#252108) üzenetére


K Norbi
addikt

(#252116) bandus válasza szabonagyur (#252114) üzenetére


bandus
veterán

ez egyébként igaz. az inkább urban legend, hogy a bevásárlás is olcsóbb. biztos vannak termékek amik akár olcsóbbak is lehetnek, vagy közel azonos áron vannak, de azért a legtöbb élelmiszer továbbra is drágább. csirkemell pl 16-18 eur/kg. ami nekünk most aktuális pl. ikea kb 30%-kal drágább ausztriában, van olyan bútor, ami 60%-kal. de pl. amit legutóbb az ottani obiban vettem polcot az olcsóbb volt mint magyarországon.
amit most kíváncsiságból megnéztem, alap golf variant style felszereltséggel, dsg-vel és a 130 lóerős 1.5 tsivel magyarországon 30600 eur, ausztriában 35700, és ott nem rendelhető sem a 150 lóerős motorral sem szürke belsővel valamiért :(amugy már a magyar vw konfigurátor is kiírja euróban az árat ;)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#252117) Tom1939 válasza bandus (#252116) üzenetére


Tom1939
őstag

Mondjuk én nagyon nem néztem soha a golf árakat, de általános drágasági szinttől függetlenül most kb rav4 szinten látom őket... Azért nagyon nem ugyanaz a kategória. Azzal együtt is hogy a vw-nél vastagan fogott mindig a ceruza. Mennyi lehet most egy jól felszerelt passat? Meg se nézem :)

szerk: csak megnéztem, csak barátságosabb egy 2.0 tdi dsg passat 17.5-ért mint egy ugyanilyen golf 16-ért... Mondjuk ami rémlik a passat árazása mindig reálisabbnak tűnt nekem.

[ Szerkesztve ]

(#252118) tboy93 válasza bandus (#252116) üzenetére


tboy93
nagyúr

6-7000e Ft-os csirkemell amugy meredek.

(#252119) Flashback válasza bandus (#252116) üzenetére


Flashback
addikt

Van egy csomó termék ami olcsóbb németben vagy egyszerűen jobb minőségű/jobban elérhető. Pl kint 1-1.5€ körül vettünk nagyszemű magtalan szöllőt (spanyol). Gyermekőcök nagyon szeretik. Itthon nem igen lehet kapni.
Témánál maradva a Corolla Cross árát néztem anno és nem volt olcsóbb. Cserébe másmilyen opciókkal volt konfigurálható.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#252120) kisza25 válasza szabonagyur (#252109) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pedig elég sok helyen vásárolhatsz euroval, pl spar, az aprót ott szoktam elkölteni
Volt már ingatlan adásvételem is euróban, szóval azért nem lehetetlen

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#252121) bandus válasza tboy93 (#252118) üzenetére


bandus
veterán

nem tudom itthon mennyi lesz a reális ára, ha majd egyszer nem lesz rajta ársapka. összességében szerintem minden hús jóval drágább, cserébe a sarki billában is hasonló kínálat van mint itt egy intersparban, a billa plusról meg nem is beszélve :) a tejtermékek szerintem kb. hasonló áron lehetnek, vagy kicsit olcsóbbak. pl liter tej 1.6 eur általában, de sokszor leakciózzák 99 centre. nem tudom a hatósági ras itthon mennyi, de most a sarki boltban 670-ért vettem mizot.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#252122) brumi1024 válasza Flashback (#252119) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem tudom, múlt héten átlagos dolgokat vásárolva Billában hasonló ár jött ki, mint itthon szokott. Valószínű, hogy válogatva jobb ár hozható ki itthon, de az ársáv közepéről válogatva szerintem nincs egetrengető különbség.

bandus: Billa prémiumabb, mint a Spar szerintem, legalábbis 12 éve mikor kint éltem az volt. Tej 700 környéke (hatósági árast én sem tudom, frisset veszek csak).

[ Szerkesztve ]

(#252123) Qru


Qru
MODERÁTOR

Eleg lesz az offolasbol, menjtek at ezzel az autos offtopikba.

#nincsbennetarcsi

(#252124) szabonagyur válasza kisza25 (#252120) üzenetére


szabonagyur
félisten

350-ért váltják, köszi nem :D

Nekem autó lett volna érdekes év elején, de nem akarták vagy nagy buktával (kb. hasonló váltással).

Vagy 2 hete majdnem EUR-ban kellett tankolnom is jó nagy buktával, mivel a telefont nem akarta érzékelni a terminál.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252125) sutszi válasza bandus (#252121) üzenetére


sutszi
veterán

A csirkemell...meg a húsok valóban drágábbak... IKEA-t nem vesz minden nap az ember, szóval ebből nem általánosítanék... De ha kell befotózom a 2 hetes osztrák LIDL, ALDI, SPAR blokkot. Ahol a Tej 0.92 volt, a sajtokból a 10-14 között vettük /kg...és a 14-es már speckó volt... A vaj 11 volt... Ehhez képest tegnap 5200Ft volt egy Old Gouda a Lidl-ben...

De a Lindt 300g-os táblás csoki 5,49 volt, itthon meg 3500 alatt nem láttam...

Barilla tészták 1,89 /kg... 2 nappal ezelőtt itthon 1000 alatt nem láttam /kg...

Nyilván mindenki más kosárral számol, de gondoljunk abba bele, hogy ha a rongy árfolyam ellenére a nap végén forintban azonos, vagy közel azonos összegbe kerül a bevásárlás ott kint és itthon, akkor az baromira nem jó... Mert az ő vásárlóerejük egészen más mint ami nálunk van.

#252123Qru : Okés, bocs. Már későn láttam. :R

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#252126) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Boldi Te vagy az? :DDD [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252127) focvis válasza grizlisandor (#252112) üzenetére


focvis
veterán

Jöttem Zegre, ahol láttam kiírva, mindenhol 631 Ft. Autópályán nem néztem.

Készülj: euró 399,94 ebben a pillanatban.

#252114 szabonagyur Amíg nem csicska vendégmunkásként kezelnek.

[ Szerkesztve ]

(#252128) tboldi válasza szabonagyur (#252126) üzenetére


tboldi
nagyúr

:DDD

(#252129) kisza25 válasza szabonagyur (#252124) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na látod, hogy engednek :D
Más: Ma akartam autót mosni, mert 3hete fagy körül volt, ma meg 10 fok, de nem csak én gondoltam erre, mindenhol dugig volt a mosó, inkább hagytam, pedig mindhármat le kellene vakarni :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#252130) szabonagyur válasza kisza25 (#252129) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tegnap reggel hasonlóan jártam én is. Suzukit lemostam, ott volt még apróm a könyöklőben.

Vittem utána a Hondát, ott váltani akartam aprót, de már nem volt apró az automatában, így hazagurultam, kivettem a Suzukiból a maradékot és visszamentem újra, kiállva a sort. :W

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#252131) -v- válasza focvis (#252127) üzenetére


-v-
addikt

euró 399,94

Sztem nem lesz sokáig ott :D [link]

(#252132) focvis válasza -v- (#252131) üzenetére


focvis
veterán

Túl sok ATV-t nézel. :DDD
Van rá egy söröm, hogy tavasszal belenyal a 380-ba. (Nem az M1-et nézem!)

(#252133) -v- válasza focvis (#252132) üzenetére


-v-
addikt

Állom, sztem nem. Nem iszom sört, ha nyerek egy liter 100as benzint kérek.

(#252134) F_Zolee válasza focvis (#252127) üzenetére


F_Zolee
veterán

Osannál 659ért tankoltam 98ast. Fogyasztás is gyászos mivel fele távot megyek csak aztán be se tud melegedni rendesen így 7.71.

(#252135) leslien


leslien
nagyúr

üdv,
nem tudom ,h jó helyen kérdezem..
ezekről mi a véleményetek? :R
[link]
[link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#252136) MasterMark válasza leslien (#252135) üzenetére


MasterMark
titán

Hamar tönkrementek az emelt fényerő miatt.

Switch Tax

(#252137) simonjoe válasza leslien (#252135) üzenetére


simonjoe
senior tag

W5W-ből használom amit linkeltél, sajnos nem bírja sokáig. Mindig van egy pár a csomagtartóban tarcsinak.

Joe

(#252138) focvis válasza F_Zolee (#252134) üzenetére


focvis
veterán

Ja, én csak a MOL95-öt néztem. 98-asért nem rossz a 659.

7,71 király. (Nálam is pont 7,7-et mutatott a BC, eleinte párás ködös, utána esős út + drága benzin + karácsonyra egyben meg akartam érkezni.)

Vili: Deal a táltos! (Május 31-ig el kell érnie a 380-at.)

[ Szerkesztve ]

(#252139) leslien válasza simonjoe (#252137) üzenetére


leslien
nagyúr

van vmelyik ami ajánlott?
btw köszi mindenkinek a választ...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#252140) simonjoe válasza leslien (#252139) üzenetére


simonjoe
senior tag

Helyzetjezőnek használom amit linkeltél. H11 a ködlámpám izzója, de abba (is) LED-et tettem. (Csak halkan írom, mert megköveznek érte. :D )

Joe

(#252141) leslien válasza simonjoe (#252140) üzenetére


leslien
nagyúr

rendeltem amiket linkletem kipróbálom a tompított és a helyzetjelzőt.

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#252142) simonjoe válasza leslien (#252141) üzenetére


simonjoe
senior tag

....nem rossz választás, nagyon jó a fényük, de sajnos az élettartamuk e miatt nagyon rövid.

Joe

(#252143) leslien válasza simonjoe (#252142) üzenetére


leslien
nagyúr

ok, köszi... :R

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#252144) MasterMark válasza leslien (#252141) üzenetére


MasterMark
titán

Jónak jó amúgy, csak hamar tönkremegy. Pedig én nem is megyek sokat a kocsival.

Cool Blue Intense:
A H7 az 2019.10.-től 2020.10.-ig bírta. ~7000 km
A W5W 2019.10.-től 2021.04.-ig bírta. ~9000 km

szerk.: A helyzetjelzőt Osram Ultra Life-ra cseréltem, azóta az van benne. A tompítottat pedig Osram Night Breaker Laser-re, az pont most a nyáron ment tönkre mindkettő. Ahelyett majd led-et fogok venni, csak előtte políroztatom a lámpát.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#252145) simonjoe válasza MasterMark (#252144) üzenetére


simonjoe
senior tag

Most vettem:
[link]
Rohadt jól világít, reggel bettem és nem is világít folyamatosan (statikus kanyarfény), este mire hazaértem már az egyik kipurcant. :W

Joe

(#252146) MM válasza nandow (#252067) üzenetére


MM
őstag

A teljes 60k km-re az átlag fogyasztásom 7,3 l volt, ennél pályán többet evett, de országút/város jóval kevesebbet. (Valós 130-at nem nagyon mértem, a valós 150 a preferált.)

Egyáltalán nem gyenge, de intenzív gyorsításnál le kell padlózni, ez így működik, akkor hajt egyszerre a benzin + villany = 190 LE. Ez 0 km-ről 190-200-ig olyan "zsinóron húznak" feeling az eCVT-vel.

Mikor átvettem pár száz km-el az egyik oldali menetfény nem égett, ezt garanciában cserélték, egyébként semmilyen gond nem volt, semmilyen zörgés nem jött elő. Fontos, hogy nem volt benne tetőablak, állítólag az tud zörögni. Mikor beülsz és becsukod az ajtót, süket szoba feeling van, durván kizárja a külső zajokat (is), illetve a motortér felé aktív zajszűrés is van. Nem is ez tűnt fel annyira elsőre, hanem a másfél év alatt bármibe ültem át, az hangosnak tűnt. (Sajnos az új Octavia is... ráadásul az zörög is itt-ott.)

Az Ecoboost mellett a powershift sem a megbízhatóságáról híres, így automata váltóval Fordéknál nem nagyon marad más opció hosszú távra tudomásom szerint, mint a Hybrid.

#252062 Gergőke88:
Halogén, jó a vetítés, de gyenge volt a gyári izzó. Az automata reflektor vezérlés jól működött. Ha saját gép lett volna, kapott volna egy pár Nightbreaker Laser izzót és boldogság... A led mátrixosat Mondeonál nem próbáltam, így ez az egyik olyan a kevés dolog közül, amiben a mostani Octavia érezhetően jobb a LED Matrix miatt.

#252063 bandus: Nekem pont városban tetszett a legjobban egyébként, ezt a hybridet erre találták ki. Suhan... :) Pályán valóban komfortosabb a DSG, de városi közlekedésnél nekem nem az igazi. (Vagy még szoknom kell.)

[ Szerkesztve ]

(#252147) MasterMark válasza simonjoe (#252145) üzenetére


MasterMark
titán

Ez az új Night Breaker 200 pedig jónak tűnik, de én már ledet akarok. Projektorosba jó lesz, az jobban szabályozza, meg jobban be lehet állítani.

Ha ilyen gyorsan tönkrement, akkor vagy gyári hibás volt, vagy beépítésnél ment valami félre.

más: Ja amúgy ha már lámpák, a ködlámpát kicseréltem a kínai sárgáról Osram AllSeason Super-re, mert azt írták hogy 3000 Kelvines sárga ez is. Hát rohadtul nem sárga, de legalább jól világít. (A kínai néha nem ment, mert vékonyabb fémből volt a csatlakozója és nem érintkezett mindig...)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#252148) simonjoe válasza MasterMark (#252147) üzenetére


simonjoe
senior tag

Nem lehet rosszul behelyzni, csak be kell pattintani, csatlakozók is rendben vannak. Amikor megrendeltem tisztában voltam azzal, h nem lesz hosszú életű. Nem is reklamáltam, annak ellenére, h tényleg nem volt hosszú, de még rövid életű sem. Megjött közben oda is a LED, így tényleg okafogyottá vált.

Joe

(#252149) MasterMark válasza simonjoe (#252148) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor biztosan gyári hibás volt. Egy nap alatt azért nem megy tönkre csakúgy. :DDD

Switch Tax

(#252150) Zizmand válasza leslien (#252135) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én ezt a fajta Philpset tudom ajánlani, igaz én H7-es verzióban használtam.
Philips Vision H11 +30% 12362PRC1
Világított úgy, mint egy Osran Night Breaker Laser.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.