Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#237451) Qru válasza tboy93 (#237442) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az eleg gatya fogyasztas. :(

#nincsbennetarcsi

(#237452) cOxeR válasza MunezXBK (#237448) üzenetére


cOxeR
Ármester

Váltáskor nagyon jó hangja van, ez az enyémből hiányzik, vagy csak nem hallom. :))

(#237453) gaborn1 válasza Puma K (#237450) üzenetére


gaborn1
tag

Tavaly novemberben árgaranciával a Camryt netto 10,1-ért kaptuk (ugye most jött meg júniusban), most láttam a neten, hogy jelenleg ugyan az a felszereltség, céges kedvezménnyel netto 13,5 lenne. :U

[ Szerkesztve ]

(#237454) macilaci78 válasza Szada85 (#237445) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem lennék a rendszám ellen, de ezt a gépparkot nem fogják tudni lepapírozni. Sok esetben az eredetiségvizsga bukó, környezetvédelmi vizsga bukó, még a műszakin se menne át sok elöl-hátul dobfékes járgány... Külön kivétel csoportot kellene nekik csinálni, mint az old timer autóknak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#237455) 6030D válasza macilaci78 (#237444) üzenetére


6030D
Ármester

Pedig ott volt a smiley... ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#237456) szabonagyur válasza macilaci78 (#237454) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez az miert is akkora baj ha a muszakilag alkalmatlanok kiesnenek? Talan sokan nem mennenek vele mindenen (szo szerint) keresztul ha nyomonkovethetoek lennenek )rendszam).

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#237457) tboldi


tboldi
nagyúr

Jazz előkészítés in progress - az alsó képen lévő részt kell leginkább javítani.
A Honda embléma rögzítőpöckét sikerült eltörnöm leszedéskor, potom 11k Ft egy új. :W :DDD


[ Szerkesztve ]

(#237458) Szada85 válasza macilaci78 (#237454) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szerintem pedig nem, semmilyen "kivételt" nem kellene csinálni, ami nem az útra való, az ne lehessen az úton. Autónál, motornál egyaránt..elnézve a forgalmi eszközök állapotát ideje lenne.

Vagy minden kategóriát egységesen kezelsz, vagy semmit sehogy, mert ez így megint "diszkrimináció" ilyen formában.

(#237459) Qru válasza gaborn1 (#237453) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kemeny, '19-ben amikor nezegettuk akkor 13M volt a fullos (VIP Business csomagos) listaaron.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#237460) gaborn1 válasza Qru (#237459) üzenetére


gaborn1
tag

Abban biztos vagyok, hogy a mostani árán nem sok fog elmenni (na eddig se láttam olyan rengeteget egyébként az utakon), na meg ennyiért már nem is Toyotát vennék. :D

(#237461) cOxeR


cOxeR
Ármester

Néha előszedtem a gépemet is nem csak telefonnal fotóztam, ha nem unjátok... :)
Sok képet mondjuk nem csináltam, ahova terveztem volna egy autós sorozatot, ott épp filmet forgattak le volt zárva rendőri jelenléttel, azért egy vigyort meg egy sajnálom vállvonást kaptam a rendőrtől.

Többi kép:
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#237462) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Skacok felhivtam vagy 15 X5-öst, az a tapasztalat hogy X5 tulajok között MINDENKI szerelő v szerelőműhelye van, vagy más szerelte de a szerelő elköltözött/leégett/elvitték a marslakók. Számla természeten nincs, kézalatt megy minden, vezett szervizkönyv meg csak egynél volt az francia behozott autó, de a "vezérlés volt e cserélve" kérdésre a kereskedő azt mondta nem látja de ad alvázszámot a carverticalon megnézhetem waat? :D

Én meg úgy adtam el mindkét autómat ami eddig volt, hogy papirpaksaméta az ÖSSZES számláról de még az aliexpressről rendelt nettó 900 ftos kárpitkipattintó készletről is :D +Excelben elektronikusan levezetve hogy melyik szerviz 1, mikor, 2, kinél 3, mennyi kilométernél 4, micsoda lett megcsinálva.

Bmwnél úgylátszik erre nincs szükség sose romlik el :))

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#237463) bandus válasza Vismajor01 (#237462) üzenetére


bandus
veterán

nem hozod meg a kedvem a vásárláshoz :D bár ebből tavaszra lesz valami legkorábban nálunk. egyelőre az x2-esek a nyerők, esetleg x1, bár még azt sem tudom melyik a nagyobb a kettőből :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#237464) rasotamas válasza Vismajor01 (#237462) üzenetére


rasotamas
veterán

Bmw-nél úgy kitöltené a paksaméta a teljes belteret, hogy be sem tudnál ülni ;]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#237465) radi8tor válasza tboy93 (#237423) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Láttam már videón. Valami taiwani emberke szétszedett egy vadiújat és összehasonlította Rav 4-el a karosszéria biztonsági elemeit.

Na akkor most lesz PHEV Kuga alkatrész a bontóban.

Azért kiváncsi lettem volna mennyire szabályosan jártak el a tűzoltók (motortérben van az akku tűzvédelmi kapcsolója). Úgy láttam nem nyitották fel a motorteret mielőtt visszafordították.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#237466) tboy93 válasza radi8tor (#237465) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sztem ezt meg helyre kalapalja valaki siman. Tavaly munkatarsamba belerottyant autopalyan egy audi hatulrol, elborult a berlingo az oldalara a csattanastol. A hatuljatol a jobb oldalan at a szelvedoig rotty minden, alvaz is elment. Ember nem volt aki elvallalta volna a javitast, ilyen 3-4M-kat mondtak ra, biztosito meg adott 1.5-ot a ronccsal egyutt. Ugyhogy el lett adva a roncs vmi 300-ert. (8 eves auto, 50e km-el!) Most neztuk a napokban, mar friss muszaki van rajta jszp alapjan es uj tulaja van :)

(#237467) MunezXBK válasza cOxeR (#237452) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pályán hallanád, ott szól rendesen.

(#237468) MunezXBK válasza cOxeR (#237461) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ópaszmekk, de jó képek. :R

(#237469) Puma K válasza Vismajor01 (#237462) üzenetére


Puma K
veterán

Ha műszakilag nem tudod felmérni magadtól egy használt autó állapotát és emiatt vársz segítséget egy adag papírtól, akkor ne te egyedül nézegesd az autókat.

Vannak cégek akik erre szakosodtak, hogy egy általad kinézett autót kimennek és megvizsgálnak kívül-belül amit csak lehet. Hasonlóan mint a Kopasz csinálja az autó behozós videóiban.

Vásárlás előtt az E39-es BMW-met egy ismerőshöz elvittem akinek autószerelő műhelye van. Ez az ismerősöm alaposan körbevizsgálta az autót kívül, belül, felemelve, gépre kötve stb, majd összegezte nekem, hogy mi az amit ő lát és egy ilyen korú és ilyen km-t futott autónál mi várható.

Az 520i-m mióta itthon van használva azóta is töltve van a szervizkönyve meg igényes tulaja volt ami az autón is látszott. De egy kitöltött és vezetett szervizkönyv nem jelent semmit mert azt is lehet hamisítani...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#237470) Vismajor01 válasza Puma K (#237469) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem tudom a kettő hogy függ össze. Vannak amik egyértelműen látszanak, hogy újak, van ami biztos hogy nem. És nem azt kérem, hogy hibátlan legyen, hanem hogy tudjam eddig is karbantartották. Ha valaki számlákat gyűjti már az jópont mert akkor érdekelte az autó és gondoskodott róla... Emellett TERMÉSZETESEN az autót akkor veszem meg ha azt szakértő szem átvizsgálta, megnézte.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#237471) simonjoe válasza MunezXBK (#237369) üzenetére


simonjoe
őstag

Volt az 60 is!! :P
A motortartó rögzítését tessék megcsináltatni! :K

Joe

(#237472) Tsebacsi válasza simonjoe (#237471) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért nyugodt vagyok, hogy az enyémen nem találtál semmi kivetnivalót, csak a csavartakaró műanyagot ;] Pedig leizzadtam mikor azt a fehér szirszart kérdezted a motortérben :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#237473) MunezXBK válasza simonjoe (#237471) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Értettem. Ma motort mostam + políroztam. Képek még nincsenek.

(#237474) Snoop-y válasza Vismajor01 (#237462) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tudtad?
Mo-on hasznalt premium auto vasarlasakor ingyen kuldenek egy szopoalarcot ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#237475) focvis válasza cOxeR (#237461) üzenetére


focvis
veterán

Nagyon jó képek. :K

Btw Te ugye fotózással keresed a kenyered vagy valami hasonlóval?

(#237476) Qru válasza gaborn1 (#237460) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah lassan a Lexussal egybeér az ára, akkor meg már...

#nincsbennetarcsi

(#237477) simonjoe válasza Tsebacsi (#237472) üzenetére


simonjoe
őstag

Nagyon szép autó a Tied is! Milyen kivetnivalót? Szalonautó! :C Először azt hittem, h új autós tali van. :D Messziről világított a TT, a Kuga is, aztán jött a KIA. Egyébként meg jó volt látni, h mindenki mennyire odafigyel az autójára. Azon gondolkodtam, h a táblarögzítő csavar takaró b@...ást hogy lehetne ügyesen megoldani, valszeg könnyebb lesz a kinyomtatott kupakokat festeni, mit azt a zöld színt keresni nyomtatóba.
#237473MunezXBK:
Ahogy elmondtad sokat mész, akkor pedig tedd azt biztonságban! :K
Minek mostál? Tiszta volt a vas.
#237461cOxeR:
Nagyon faxa képek!! Persze az alany is kiváló. De meg kell, h mondjam, nem szívesen autóznék benne, olyan vegyes "félelmes" érzéseim vannak. Volt rekumbens kerékpárom, azt is eladtam mer azon is azt érzetem, h lejjebb már csak az aszfalt alap van. :)

[ Szerkesztve ]

Joe

(#237478) tboldi válasza tboldi (#237457) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jazz felirat meg 14000, hurrá. A Lancia embléma csupán 8500 volt, és már azt is sokalltam. :DDD

Ezt szerintem nem fogom pótolni, csak a Honda emblémát. Meg 2 patentet és 1 speckó anyát kell vegyek, amik a leendő piros vagy fekete részt tartják, a többi rögzítő és rögzített elem szerencsére megúszta.

Habár az ezüst ajtóból is kiszedhetném ezeket…
Még mindig megvan, a kutyának se kellett. :D

[ Szerkesztve ]

(#237479) MunezXBK válasza simonjoe (#237477) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A motor tiszta gané volt, valaki meg is jegyezte.

Polírt meg mindenképp kapott volna, előtte mosni kell.

(#237480) Qru válasza Vismajor01 (#237462) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BMW-től függetlenül nem ez az általános hozzállás itthon.

#nincsbennetarcsi

(#237481) simonjoe válasza tboldi (#237478) üzenetére


simonjoe
őstag

Szia Uram!!
kivételes ajánlat, csak neked!!
Festek neked 1500-ért amilyet szeretnél! :DD
#237479MunezXBK:
Remélem nem én voltam az a bunyesz aki fikázta. :C

Joe

(#237482) rasotamas válasza cOxeR (#237461) üzenetére


rasotamas
veterán

Nagyon jó képek, szép BMW. Hol készítetted a képeket?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#237483) kisza25 válasza Vismajor01 (#237462) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szólj, ja adsz el autót ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#237484) Petyyyyy válasza cOxeR (#237461) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nagyon állat képek.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#237485) Szada85 válasza Puma K (#237469) üzenetére


Szada85
aktív tag

Pont ezért nem a szervizkönyv a lényeg ma már (önmagában, hiszen ahogy Te is írod, és a net is tele van, pár €-ért kapsz üreset, meg macinyomdát), hanem, ha megvan mellé az a számla dokumentáció, ami megerösíti azt, ami a szervizkönyvbe van írva.

Föleg ma, amikor simán 30 ezreket mennek egy olajtöltettel, vagy a "márkaszervizes" autóban 60 ezernél nem volt még levegöszürö cserélve. Nyilván ez alapján a számla sem szentírás, de mégis jobb benyomást kelt, mint a "haverom szerelö, Ö csinálta tutira, hidd el tesó" szintü eladók.

Nekem is megvolt/megvan eddig minden autómhoz az összes olajcsere számlája, az összes vásárolt és cserélt alkatrész (akksi, tömítés, gátló, akármi) számlájával együtt, és erröl szoktam is a hirdetéshez képet feldobni.

Nem kötelezö, de segíthet az eladásnál szerintem.

(#237486) macilaci78 válasza szabonagyur (#237456) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor legyártották, forgalomba helyezték, megfeleltek. Most 20-25-35 éves gépek is forgalomban vannak, még egy gyári állapotú sem menne át mai vizsgán. Eleve nincs is mihez mérni, mert anno nem volt szükséges szemlélet, nincsenek meg az ismérvek sem.
De hogy konkrétabb legyek: ma is futnak Trabantok, Wartburgok, traktorok az utakon.

Szada85: igazad van, jelenleg homokba dugjuk a fejünket. Vicc a 40 km/h korlátozás, amikor a városon belül több helyen is 60-70 km/h a megengedett. Kéne a rendszám, mert akkor 2 évente műszaki (, aminek nincsenek meg a feltételei gyártói oldalról), rendes biztosítás (casco). Elektromos rollerek és más guruló alkalmatosságok szabályzása, mert van, ami simán megy 70-nel, ráadásul ott, ahol a vezetője megteheti: M1-M7 bevezető, belvárosi járda, mindezt akár nulla kreszismerettel, nulla felelősséggel (nem azonosítható), nulla védőfelszereléssel, közel nulla rugózással.
De igen, szidjuk a füstöt okádó 2T robogót, mert egy 20+ éves Dio-nál, vagy Jog-nál nagyobb közellenség nincs az utakon...

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#237487) mandleee válasza bandus (#237424) üzenetére


mandleee
tag

Bérelj MX-5-öt. :D

(#237488) bandus válasza mandleee (#237487) üzenetére


bandus
veterán

mik vannak :D köszi, de insignia >>> miata nálam :D plusz azért bízom a golfban, hogy még tudom majd kicsit használni.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#237489) fant0mi válasza tboldi (#237478) üzenetére


fant0mi
addikt

Mondtam, hogy hagyd a pirosat. :)

(#237490) tboldi válasza fant0mi (#237489) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meg van fakulva, ha piros marad, akkor is át lesz fényezve, vagyis színtől függetlenül is ugyanaz a forgatókönyv. ;)

[ Szerkesztve ]

(#237491) tboldi válasza tboldi (#237490) üzenetére


tboldi
nagyúr

De amúgy rájöttem, hogy elszabtam, előbb le kellett volna mosni, aztán lebontani. Most valamit ki kell találnom a lyukak ideiglenes betakarására. :D
Asszem, ilyet vettem valamikor régebben a Tescóban, holnap megkeresem, talán jó lesz.🤔

[ Szerkesztve ]

(#237492) sagesz93


sagesz93
addikt

Mivel az autóápolás topikban mindenki elbújt, használ itt valaki kézi habosítót autómosáskor? Ki mit ajánl? Alta Foam 2000 , jó lehet? Itt találtam olcsón, ez egyáltalán az vagy valami másolat? [link]

(#237493) HoaryFox


HoaryFox
őstag

óóó, hogy most volt topiktali... No mindegy, majd a következőre :))
Közben elkészült a gépsas, már csak 2 lambdát kell cserélni, hogy hasítson is :D

[ Szerkesztve ]

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#237494) Vismajor01 válasza kisza25 (#237483) üzenetére


Vismajor01
addikt

Eddig kettőt adtam el, egyik se élte meg hahut már saját fbook csoportjukbol megvettek mindkettot. Az eladást nagyban megkönnyíti, hogy így adom el.

Pct is hamarabb megveszik, amikor írom h megvan az összes számla mindenhez+dobozok.

Bocsi eladtam a Pug 206ost ami megelte a hahut mert családban b*zik voltak 350et adni érte, aztán 600ert 2 nap alatt elvittek. Mondjuk ott is rakoltottem 150 ezret szervizre mielőtt eladtam, teljesen rendbe hozattam meg a csomiajtot is lefenyeztettem

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#237495) kisza25 válasza Vismajor01 (#237494) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Idén még csak egy autót adtam el, összesen 10-et :D Nekem mindig mindennek megvannak a számlái és rendszeresen karbantartom a vasakat.
A seaton most minden patika, teljes szerviz volt , olajok, szűrők, fékek, klíma tisztítás, új gumik, új akksi.
Az i30 ma lett leszervizelve, olaj, szűrők, víz, fékek, szintén új gumik. Lemezfelniket előtte rozsdátlanítottam, zsírtalanítottam és lefújtam matt feketére, dísztárcsákat szintén.
Majd viszem még vissza klíma töltésre.
Meg majd motorháztetőt akarom lefényeztetni.
Meg akarok egy 16" garnitúrát, csak előtte el akarom adni a 17" gumikat.
A tipot 3000km-nél, és 10ekm-nél vittem szervizbe a kettő együtt 60 eFt volt, de cserébe 2nap alatt elment
Ja hardveraprón van 161 pozitív értékelésem, tudom miről beszélsz :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#237496) szabonagyur válasza kisza25 (#237495) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem most vettel uj gumit 17”ra?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#237497) ziyan válasza cOxeR (#237415) üzenetére


ziyan
tag

Éppen ezen elmélkedtem a hétvégén... vidéki rokonokhoz ugrottam el (Csongrád megye), mondom majd jól beállok 95-re az eddigi megszokott 105 helyett (ez nekem majdnem -1 litert jelent), de azonnal a seggembe jöttek, még miután 105-re visszagyorsítottam is maradtak (nem bírom, amikor rámtapadnak). És még csak nem is luxusautókról beszélünk. Az sem lepett meg túlságosan, hogy pontosan annyi autó van az utakon, mint tavaly nyáron (sok).
Sajnos nálunk ameddig megtehetik, addig képtelenek felfogni az emberek, hogy mi a helyzet.

(#237498) barnam_ válasza ziyan (#237497) üzenetére


barnam_
nagyúr

Óra szerinti 105 az még éppen véda határ alatt van (ha jól tudom), lehet azért.

(#237499) cOxeR válasza Tsebacsi (#237472) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az enyémre nem maradt ideje, megúsztam… :DD

(#237500) cOxeR válasza focvis (#237475) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen főállásban fotózással, régen esküvő volt a fő irány, azt már 3-4 éve nem fotózunk, most kismamák/családok meg enteriőrös termékfotózás cégeknek (amit most megfúrtak picit…). Meg Csepelen volt egy fotóstúdiónk is, de azt tavaly elengedtük 6 év után, működik tovább ugyanazon a néven csak más a tulajdonos. :)
Amúgy egy filmes kollégámmal fotózunk/filmezünk autókat is, csak picit el vagyunk maradva a brand összerakásával. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.