Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#222301) focvis válasza 6030D (#222296) üzenetére


focvis
veterán

Meleg, meleg, szinte forró, még a szín is... de sajnos nem! :N Múlt héten írtam, hogy átmenetileg egy telekbe* épül be a kupé ára.

*Kihagyhatatlan, most vagy soha lehetőség. Majd belenyírom a fűbe, hogy porke kupé. :D

[ Szerkesztve ]

(#222302) 6030D válasza focvis (#222301) üzenetére


6030D
Ármester

Telket nem írtál, csak hogy másba. :R Ha úgy vesszük, akkor a telken sincs tető, szóval kabrió feeling és lehet közben sörözni. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#222303) tboy93 válasza Qru (#222299) üzenetére


tboy93
nagyúr

:K

Mindkét kocsiban blitzwolf van, évek óta hibátlanul teszik a dolgukat.

(#222304) macilaci78 válasza radi8tor (#222288) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Honnan szed üzemanyagot? Minek az üzemanyagpumpa, meg a nagy nyomású befecskendezés, ha anélkül is megy?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#222305) radi8tor válasza macilaci78 (#222304) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#222306) macilaci78 válasza radi8tor (#222305) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehát a motorolaj viszi tovább a folyamatot a gyújtás elvételét követően?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#222307) MunezXBK válasza tboldi (#222300) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam is ilyen van használatban.👌

(#222308) Qru válasza macilaci78 (#222306) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, mivel ongyullados az eroforras.

Ha manualis akkor lefullaszani, ha viszont automata akkor csak az oxigenellatas megszuntetese a celravezeto.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#222309) tboy93 válasza Qru (#222308) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kerdes kinek van lelekjelenlete felnyitni egy fustolgo dizel motorteret ami barmelyik pillanatban felrobbanhat :D Tudom, en punci vagyok, de szemely szerint felreallnek es tavolbol neznem ahogy leég.

[ Szerkesztve ]

(#222310) focvis válasza 6030D (#222302) üzenetére


focvis
veterán

Visszaolvastam, valóban nem írtam, hogy telek. :R Látszik, mennyire hoz lázba az ingatlantéma az autóbuzériához képest. Semennyire ;].

20+ éve szemeztünk ezzel a konkrét telekkel (balatoni szomszéd), most lett eladó, "meg kellett venni". Építkezni nem áll szándékomban (hátam közepére, látok elég háromujjút egész évben), max. egy dupla fedett beállót / garázst; a maradékkal meg majd kezdek valamit (eladom / befektetésként tekintek rá / "jó lesz még valamire később").

Sörözés közben előfordult már, hogy kutya módjára megjelöltem a területet; ez az enyém (lesz). :U :DDD

bandus: Igen, ezért is kell egy része, de nem a teljes ~30 méter hosszon a sarokig, ahhoz minimum benzines fűnyíró kellene.

[ Szerkesztve ]

(#222311) bandus válasza focvis (#222310) üzenetére


bandus
veterán

az sem utolsó szemont, hogy nem kezdenek el építkezni/felújítani a szomszédodban, már csak a védőtávolság miatt is jó beruházás.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#222312) fant0mi válasza tboy93 (#222309) üzenetére


fant0mi
addikt

A dizelben is az esetleges kartergaz robbanas, ami felelmetes. Annak van hangja. :) Egyebkent nem izgalmas.

(#222313) Tsebacsi válasza focvis (#222310) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na a Telek az JÓ! :C És fontos! Földből nem lesz több, autó viszont lesz még elég.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#222314) cappa72


cappa72
nagyúr

#napifogyi
Rég jártam erre, iszonyat sok hsz született... nem olvastam végig. :B
Megint sok hómofisz után lettek végre eredmény; Benzinus Maximus 8,38, BC szeint 8.4. Most elég kicsit tévedett; ha kerekítjük, akkor gyakorlatilag pontos volt.

Öreg F Astra kérdekes - tolni kell neki, mint süket a halat, és akkor nincs hibajel. :D De ha csak úgy tötymörgök 2-3k rpm között, akkor baja van. Jó.. hát akkor taposom neki.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#222315) Puma K válasza cOxeR (#222269) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem egy teljes értékű pótkerék van a verdában. Style 32-es felnivel rajta 235/45R17 gumival. Mert van neki hely.

"Cipeled évekig a pótkereket (vagy mankót) az emelőt, mintsem teszem azt 30-50 ezres gumit vesztesz, teszem azt 5-7 évente talán egyszer?"

Pont ezek miatt gondolkodom azon, hogy ha kívül-belül valós meg esztétikai és minden mechanikus baját orvoslom-elejébe megyek akkor később a pótkerék helyére megy valami mélynyomó és vagy mélynyomó+erősítő :B

Meg persze az utastérben a csipogókat is cseréltetném és kapna zajszigetelés az utastér.

Még a gyári vastagított üvegezésen gondolkodom... de az súlyban nem tudom mennyit jelent... bár a mélynyomó ami befér a pótkerék helyére azt sem tudom mennyi lenne plusz súlyban.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#222316) pit stop válasza focvis (#222310) üzenetére


pit stop
addikt

Na de mivel fogod vágni azt a sok füvet, egy jó kis Lambo traktor? :D
Gratulálok amúgy telekhez!

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#222317) silver10 válasza tboy93 (#222303) üzenetére


silver10
aktív tag

Pontosan :) Blitzwolf, Ugreen, Baseus, ezek mind kínai gyártmányok , jó árasítottak és egyben jó minőségűek.

[ Szerkesztve ]

(#222318) cappa72 válasza silver10 (#222317) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ugreen-re +1, évek óta az van mind fali adapternél, mind szivargyújtó-töltőnél.
Kifejezetten bejött.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#222319) focvis válasza pit stop (#222316) üzenetére


focvis
veterán

Stílusos lenne. :D Megvan a bejáratott szakember, ~ 1,5 méter munkaszélességű önjáró oldtimer Steyr-Puch (?) gépi kaszával jön, sitty-sutty végez vele.

+ Tsebacsi: Köszi! Én is így vélem.

[ Szerkesztve ]

(#222320) b4zsi- válasza cOxeR (#222278) üzenetére


b4zsi-
őstag

Azt hittem van már wasabi-s kukó :)

(#222321) Qru válasza tboy93 (#222309) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cegessel tortent volna ilyen akkor en is. Sajatnal azert megprobalnam a legszurohaznal eltomiteni, hogy befulladjon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#222322) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Nna, voltam TT nézőben.

Hátpff...hibátlan. Még egy karc sincs rajta, úgyhogy kell.

(#222323) Qru válasza Puma K (#222315) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maga a hangszigeteles sokkal tobb suly lesz mint a potkerek az osszes hobelebancaval egyutt.

Nekem mankokerek van de a telek miatt marad is. Ha ott befigyelne egy defekt az nagy szivas lenne potkerek nelkul.

#nincsbennetarcsi

(#222324) cappa72 válasza MunezXBK (#222322) üzenetére


cappa72
nagyúr

Saját kép mikorra várható? :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#222325) Qru válasza MunezXBK (#222322) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hajra! Csapj le ra!!!

#nincsbennetarcsi

(#222326) MunezXBK válasza cappa72 (#222324) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kb. 1.5 hét. De van rá esély, hogy megjelenek vele otthon is.

(#222327) Qru válasza MunezXBK (#222326) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C

#nincsbennetarcsi

(#222328) focvis válasza MunezXBK (#222322) üzenetére


focvis
veterán

👍
foglaló?

(#222329) macilaci78 válasza MunezXBK (#222326) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úúú, de felpróbálnám! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#222330) MunezXBK válasza focvis (#222328) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem kell, ráadásul a hátsó sorban áll, gondolom nem sokan keresnek TT-t.

Google fordítóval fordított extralista:

Különleges felszerelés:
Audi Drive Select, Audi music interface, elektr. állítható, fűthető és összecsukható, automatikus fényerő-szabályozással és útpadkát automatával, parkolássegítő elöl és hátul, akusztikus és optikai szelektív kijelzővel (APS Plus), vezetőtámogató rendszer: sávváltás asszisztens (Side Assist), belső tér: alumínium drift ezüst betétek, belső tér : bővített alu optika, belső tükör automata tompítással, komfort automata klíma 2 zóna, bőr csomag bővített, kormány (sport/bőr - 3 küllős, alul lapított) multifunkciós plusz, fénycsomag, LM felnik 9x19 (5- kar, csillag dizájn, kontrasztos szürke, részben polírozott), fém fényezés, multimédiás interfész MMI Navigation Plus MMI Touch-val, digitális rádióvétel (DAB), S sportülések elöl, üléshuzat/kárpit: Alcantara/bőr, első ülések elektr. állítható, fűthető első ülések, Bang & Olufsen hangrendszer

További felszerelés:
Adaptív féklámpa, utasoldali légzsák kikapcsolható, csúszásgátló szabályozás (ASR) EDS-sel, aszférikus külső tükör, bal, domború külső tükör, jobb, külső tükör karosszéria színe, külső tükörbe integrált LED visszajelzők, fékrendszer rekuperációval rendszer, fékasszisztens, küszöbök alumínium betéttel, vezetőtámogató rendszer: sávelhagyásra figyelmeztető rendszer (aktív sávtartó asszisztens), LED hátsó lámpák, fűthető hátsó ablak, hátsó légterelő (elektromosan kihúzható), Isofix rögzítések gyerekülésekhez, karosszéria: 2- ajtó, digitális műszercsoport (virtuális pilótafülke), fejlégzsák rendszer (oldalvédő), kormányoszlop (kormánykerék) mech. Magasság/hosszirányú állítás, motor 2,0 liter - 169 kW 16V TFSI, multimédiás interfész MMI Basic / MMI rádió, hátsó ködlámpa integrált, nemdohányzó csomag, elektromechanikus rögzítőfék, gumijavító készlet, gumiabroncs-figyelő kijelző, hátul üléstámla osztott/lehajtható, alacsony károsanyag-kibocsátás az Euro 6 károsanyag-kibocsátási szabvány szerint, kapcsoló funkció (kapcsolólapátok/gombok) a kormányon, első oldallégzsák, állítható magasságú első ülések, start/stop rendszer, hőszigetelő üvegezés ( hőszigetelő üveg), hőszigetelő üvegezés zöldre színezve.

(#222331) radi8tor válasza MunezXBK (#222330) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Grat, de szerintem nagyon megbízol abban a kereskedőben. (nem voltak túl jó értékelései) :D

⭐ Stella

(#222332) Tsebacsi válasza MunezXBK (#222322) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C Várjuk a híreket, hogy TT-vel lépett meg az "ámokfutó" Győrnél az M1-esen ;] :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#222333) Qru válasza radi8tor (#222331) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Munez-t nem kell felteni nyugi. :K

#nincsbennetarcsi

(#222334) MunezXBK válasza radi8tor (#222331) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Értékelés nem érdekel. Végig vezetett sz.könyv, kérés nélkül hozzáfértem.

9.000km-rel ezelőtti az utolsó inspekció, 2 tulaja volt.

Másik dolog pedig, hogy 1 év motor/váltó garancia van az autóra.

(#222335) F_Zolee válasza MunezXBK (#222334) üzenetére


F_Zolee
veterán

Klassz gép lesz.

(#222336) bandus válasza MunezXBK (#222322) üzenetére


bandus
veterán

grat grat grat :R én ma elértem az értékesítő srácot, az elmúlt másfél hétben nem tudták elhozni a kocsit a duna autótól, így még mindig ott áll szegényke arra várva, hogy kigurítsák a kereskedésből és átgumizzák. talán jövő héten már nálam lesz.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#222337) radi8tor válasza MunezXBK (#222334) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Okok, lehet kint azért máshogy mennek a dolgok - becsületesnepper videókból nekem úgy tűnt aki kapja marja elven működnek.

⭐ Stella

(#222338) MunezXBK válasza radi8tor (#222337) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elég szűk réteg vesz TT-t. Amúgy mondtam nekik, hogy kell az autó, többit intézzük.

(#222339) Szoszo94 válasza Tsebacsi (#222332) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem jó ötlet, pont itt van Győrben a TTS elfogóautó :DDD
Munez: szép, jól felszerelt, jó választás. Ezeket szerettem a legjobban vezetni Audiban, rá van szabva az emberre. :K
Na meg ezek már férfiasak, az mk1 és 2 szvsz női autó :B Barátom ezért a véleményemért kifejezetten utál, mert az mk1-ese megvétele után addig mondogattam neki ezt, hogy azóta már ő is annak látja :DDD Viszont a vételárat már rálocsolta újra (belenyúlt rendesen, átverték), úgyhogy most már nem adja el, élvezni akarja kicsit.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#222340) macilaci78 válasza Szoszo94 (#222339) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mikor Röszke HRK-n dolgoztam (kb 9 éve), elmagyarázták nekem ezt. A fülkénél okmányellenőrzés helyet nyom egy kövéret a delikvens és ellép. A rend éber őre szól, hogy gond van, ő, vagy valaki kihozza a kocsikulcsot, bepattan a kocsiba és uzsgyi. Legalább 2-3 perc előnye van a delikvensnek, 200 km/h-nál az sok. Kb 50-60 km a megyehatár Pest felé, negyed óra, másik megye illetékessége, minimum értesíteni kell őket, de lehet, átadni az üldözést.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#222341) Szoszo94 válasza macilaci78 (#222340) üzenetére


Szoszo94
őstag

Oké, de Röszkéhez Győr elég távol van, mire ideér (ha ideér) már üzemmeleg TT fogja várni ;]
Egyébként valószínűleg a röpke tíz év alatt fejlődött annyit a rensőrség is, hogy egy ilyen esetre hamarabb reagáljanak - vagy bilibe lóg a kezem :U

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#222342) MunezXBK válasza Szoszo94 (#222339) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fékrendszer mit rekuperál?

(#222343) macilaci78 válasza Szoszo94 (#222341) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A bilire tippelek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#222344) opr válasza Szoszo94 (#222339) üzenetére


opr
veterán

Valóban nem a világ legmaszkulinabb dizájnja, de nekem kifejezetten tetszik az mk1 tt kis agresszív szopottgombóc formája. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#222345) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ez az üldözés vótmá?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#222346) szabonagyur válasza radi8tor (#222345) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na itt már tanultak a többiek esetéből és pár LE-vel többet hoztak a menekülők :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#222347) bulikavagyok válasza MunezXBK (#222322) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Hallelujah. Nagy szerencséd van! :B Nekem egy órája vitték el a BMW-t, és egyelőre nem találok helyette semmit. Itthon siralmas a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#222348) Qru válasza bulikavagyok (#222347) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lassan en vagyok itt az egyetlen aki nem cserelt autot az elmult 10+ evben… :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#222349) tboldi válasza Qru (#222348) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mi sem cseréltünk már 18 éve, mindig csak újabb érkezik a meglévő(k) mellé. :D

(#222350) Qru válasza tboldi (#222349) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igaz, 2007 ota van meg a Jazz es melle lett veve Bubi. Akkor nekem is 15+…

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.