Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135851) EQMontoya válasza tboldi (#135827) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kell :D

Same rules apply!

(#135852) Johnny_vT válasza MunezXBK (#135850) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

De visszafizetni se fognak azt hiszem :D
Nekem €168 az adó a köbcentik miatt.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#135853) zolynet válasza Speeedfire (#135839) üzenetére


zolynet
addikt

+1 ... bár hozzátenném hogy nálam az 1-2-3mm eső az időképen olyan mintha nem is lenne, kb sosem esik akkor.

Life is too short to stay stock!

(#135854) MunezXBK válasza zolynet (#135853) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ide is vihart ír minden napra és 34 fok van, felhő sehol. Székesfehérvárról beszélünk.

(#135855) mekker


mekker
őstag

Nyestvédelem: [link]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#135856) gzbotii válasza mekker (#135855) üzenetére


gzbotii
veterán

A kis cicus ;]
Ez teccik.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#135857) Peter.70


Peter.70
őstag

Akkor most végül is el lesz halasztva a csütörtöki összeröffenés?

(#135858) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Kormanymu problema diagnosztizalasara felujitasra keresnek megbizhato muhelyet. Lattam fentebb a TeamTWorkot de jo lenne ha az Erd/Del-Buda vonalhoz kozelebb esne, a 17. keruletbol sehogy nem jutok haza. :D

(#135859) Qru válasza kisza25 (#135849) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ilyen alapon ez is véleményes lehet(ne): A pótdíj háromszorosát fizeted, ha külföldi rendszámú az autód

#nincsbennetarcsi

(#135860) molnarpeter válasza Qru (#135859) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem is ez jutott eszembe. Ez nem magyar bírósági, inkább EU fogyvéd ügy. Gazdasági jog órán némileg példa volt, XY külföldön autót bérelt, kapott büntit, csak aránytalanul magas volt az ügyintézési költség, persze az nációtól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#135861) Qru válasza molnarpeter (#135860) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért meszélték el a csávót, mert a jogalap nélküli gazdagodás nem áll meg, hiszen a cég ugyanannyit kap amennyit egy magyar frsz-ú autós után kaszíroznának be. Szóval felesleges volt nekimennie a pernek így. Ettől még maga az eljárás pofátlan pénzszedés nyilván.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#135862) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok, autóalkatrész 24rol érdemes rendelni? Megbízható Bolt?

(#135863) xEon1337


xEon1337
őstag

Amíg ma szervizelték a C30-at, addig elvittem tesztkörre egy Kia ProCeed GT-Line-t, 1.4T-GDI motorral, DCT váltóval.

Sokat nem tudok róla mondani, de faterom K Astrájához képest mintha eggyel feljebbi ligában játszana a belső dizájn tekintetében. Minőségre azt mondanám, hogy fifti-fifti, csupán a kinézet miatt megtévesztő.

A vezetéstámogató rendszereket próbálgattam inkább, különös tekintettel az adaptív tempomatra. Teljesen állóra fékezi az autót ha megáll előtte a sor mondjuk a piros lámpánál, elindulni viszont csak akkor indul, ha pöccintünk egyet a kormányon lévő gombon vagy hozzáérünk a gázpedálhoz. Szerintem túl nagy távolságot hagy maga előtt ilyen esetben, Budapesten biztos, hogy mindenki betolja oda a másik sávból a kocsija orrát. :)

A sávtartó csak akkor tereli vissza a kocsit, amikor már szinte- vagy teljesen ráment a vonalra, nem tudja előrelátóan középen tartani, jobbra-balra kacsázik, szóval ez tényleg csak biztonsági extra, nem való önvezetésre.

Kétszer tudtam lepadlózni, megindul, mint ahogy elvárható egy 1.4 turbótól, de ennyi. A váltó teszi a dolgát, kérdés, hogy mennyire lesz tartós, lévén ez is száraz kuplungos, mint a "kisebb" DSG-k.

SW (kombi), Platinum +ADA +Luxus szintre az egyébként is publikus akciós árból adnak még 250e forint kedvezményt, ha egyéni vállalkozó, orvos, stb. vagy, ezen felül semmit. Se téli gumi, se gumiszőnyeg, semmi. Forgalomba helyezésre ebben a győri szalonban ~190e forintot mondtak, amit kissé sokallok..

Még annyi, hogy most július közepéig-végéig nem is lehet már, csak készleteset megvásárolni, akkortól jön a 2020-as modellév, kicsit változni fog az árlista és talán a felszereltségen is variálnak.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#135864) #89309696 válasza MunezXBK (#135854) üzenetére


#89309696
törölt tag

Pár hete módosítottak a vészjelző fokozatain, már pár villám esetén is vihart jeleznek adott megyére, ezért sárga sokszor az egész ország.
Esőben amúgy is jobb kilinccsel előre menni.

(#135865) Peter.70


Peter.70
őstag

A jó ......... a városvezetésnek. Könnyebb a parkolás fizetőssé tételéből pénzt csinálni, mint az ilyenekre hozni egy törvényt, és szénné büntetni Őket. Harmadik alkalommal elvinni az autót és minimum 1 misiért adni vissza :W [link]

(#135866) #89309696 válasza Peter.70 (#135865) üzenetére


#89309696
törölt tag

StopHam.

(#135867) MunezXBK válasza #89309696 (#135864) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Há nem tom, kint viharjelzés nélkül is megy az élet. :D

(#135868) Speeedfire válasza Peter.70 (#135857) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Meg lesz. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#135869) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Fogós ravasz kérdés.
Adott egy kilométeróra, a fedélzeti kijelzője ugye LCD-s ezért van előtte egy színfilter ami az én esetemben zöld, de nem szeretném, hogy zöld legyen. :D
Piros lenne a cél. Minden valamire való boyracer autóban piros az óra, ugye Boldi? ;] :P

Mivel tudom helyettesíteni azt a kis lapkát?
Köszi az ötleteket! :R

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#135870) tboldi válasza Micsurin (#135869) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam javarészt narancs. :)
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#135871) Qru válasza Micsurin (#135869) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link] :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#135872) bitpork válasza Micsurin (#135869) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

TuCC vkit aki a "színfiltert" kicseréli olcsóbban mint az LCD-t magát?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#135873) Micsurin válasza Qru (#135871) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Először üres, majd rossz link vártam mi lesz itt! :DD
@tboldi: Csak az újakban sötétebb, ezzel lyukra futottam. :B

@bitpork: Nem értem a kérdésed. Azon ritka eset mikor nem kell magát az LCD panelt megbontani mivel előtte van közvetlen a filter. Így ha találok helyettesítő anyagot megoldódna a dolog.

VWvortexen volt aki üdítős üveget vágott méretre de az nagyon tróger megoldás. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#135874) bitpork válasza Micsurin (#135873) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Miljen ótó ez? Nekem eddig mind "anyagában" színezett volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#135875) Micsurin válasza bitpork (#135874) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Golf 3.

De egyébként ha meg is kell bontani a kijelzőt pont annyira technikás mint megfordítani a számológépben a kijelzőn a szűrőt. :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#135876) barnam_ válasza salieri. (#135862) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, sok hasonló webshop van, mind mögött az Autodoc van.
Hátrány, hogy ügyfélszolgálatuk leginkább Google fordítóval levelez, telefonon beszélni angolul vagy németül tudsz velük.

szerk: akkor érdemes tőlük rendelni, ha olcsóbb mint itthon (pl. Kauffer, Kovács Autó), és 35 ezret meghaladja a váráslás összege (=ingyen szállítás).

[ Szerkesztve ]

(#135877) bitpork válasza Micsurin (#135875) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És tényleg :B :R
Virágbót csomagolófólia?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#135878) K Norbi válasza gzbotii (#135856) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt a barátod, és megy hozzád [link] ;]

(#135879) Motion_Blur válasza K Norbi (#135878) üzenetére


Motion_Blur
félisten

lehet menni a töltőpontokra szelfizni vele :DDD picit túlgondolja magát a csávó :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#135880) Micsurin válasza bitpork (#135877) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez jó ötlet köszi veszek holnap pár fajtát hátha lesz jó. Most még irattartót vettem pirosat hátha jó lesz. :D
Egéybként jogos a két pont! Nem LCD és én vagyok fogalom zavarban, mindig keverem. TFT kijelző lesz az a kis vacak. :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#135881) #89309696 válasza K Norbi (#135878) üzenetére


#89309696
törölt tag

(#135882) thefreeman válasza MunezXBK (#135867) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Nekem indulás előtt szemerkélő esőt jelzett az app. Ilyen idő volt végül.

(#135883) Peter.70 válasza thefreeman (#135882) üzenetére


Peter.70
őstag

Ez szemerkél. Igaz kicsit gyorsan és sűrűn ;] :DDD

(#135884) thefreeman válasza Peter.70 (#135883) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Volt benne jég is bőven. Legtöbb autó inkább félre is állt.

(#135885) Jorus válasza Micsurin (#135880) üzenetére


Jorus
nagyúr

A TFT is LCD (folyadékkristályos) megjelenítő, csak ott minden pixelnek saját kis tranyó-párja van. :)

De, hogy ON is legyek, bogarakat melyik mosó szedi le a motorháztetőről? Lándzsás és gépi nem. Ez meg itt szépen terpeszt, bár focvis biztos nekiállna megpucolni a kipuff végeit :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#135886) Micsurin válasza Jorus (#135885) üzenetére


Micsurin
nagyúr

És itt is jogos az észrevétel. :D :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#135887) salieri. válasza barnam_ (#135876) üzenetére


salieri.
őstag

Köszi.4 féktárcsát akarok és jóval olcsóbb, mint itthon.

(#135888) K Norbi válasza Jorus (#135885) üzenetére


K Norbi
addikt

(#135879) Motion_Blur
Menni kell! :K

Turtle Wax rovaroldó ;]

(#135889) Micsurin
Nem jó! Hanem a legjobb...
És árban is :)

[ Szerkesztve ]

(#135889) Micsurin válasza K Norbi (#135888) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Egyébként az jó cucc. Motoron nekem rettentően sok időt szokott spórolni mosáskor főleg ha egy Duna kanyarban eltöltött este után kell lemosni a motort. Bizony kéne dörgölni a lámpát meg a villát nélküle... :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#135890) Jorus válasza K Norbi (#135888) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kézimosóban leszedik, van ott nekik ilyen? Nem vagyok az a kocsimosó-típus. :)

Focvis: amikor megyünk nyaralóba, nagyon sok bogit összeszed, és ott meg, Orfűn nincs semmi mosó-infrastruktúra. De majd kitalálok vmit, mert nem szép. Szélvédőről simán le tudom szedni a kúton levő szivacsizével is, de a motorháztetőre már menet közben rásülnek kicsit.
Kiput mivel érdemes puculni?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#135891) focvis válasza Jorus (#135885) üzenetére


focvis
veterán

Frissiben le szoktam szedni a bogarakat, vagy lándzsásban (lágy vízzel a wax miatt); vagy kézi permetezővel és mikroszálas kendővel.
Ha már rásültek, akkor talán vmi jobb bogároldó spray leszedi, pl. Sonax.

A kipu elég retkes, azt is érdemes időben tisztítani, mert szintén rákövesedik. ;)

(#135892) tboldi válasza focvis (#135891) üzenetére


tboldi
nagyúr

A kipu elég retkes, azt is érdemes időben tisztítani, mert szintén rákövesedik.

Valszeg az enyém is azért néz ki így. kép1, kép2
Na, meg szerintem valaki már nekiesett egyszer-kétszer valami dörzsiszivaccsal.

[ Szerkesztve ]

(#135893) K Norbi válasza focvis (#135891) üzenetére


K Norbi
addikt

Én a hűtőt is jól kiszoktam mosni.
Igaz slaggal.
Nagynyomású dolgok nem barátaim. :DDD

Kibaszott sok bogár van, én nem is értem aki nem mossa ki.
Hogy nem tömődik el.

[ Szerkesztve ]

(#135894) #89309696 válasza K Norbi (#135893) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szétaprózódik darabokra, elporlik a melegtől a bogártetem és a menetszél kifújja. Az amit kislagolsz az még nem aprózódott el teljesen azért van ott. Tarts oda egy vajaskenyeret, sós borsos lesz belőle. :DDD

(#135895) focvis válasza Jorus (#135890) üzenetére


focvis
veterán

Amikor a nyaralóhoz megyek, akkor általában egyből érkezéskor az IKEA-s spricnivel befújom, benne desztvíz, picit várok és egy mikroszálas kendővel óvatosan letörlöm.

Kipu: mosáskor szivaccsal mosom, száradás után finom acélgyapjúval (000 vagy 0000) áttörlöm. Ha már odakövesedett, akkor 0-ás acélgyapjú (pl. az OBI-ban tudsz venni, vagy eBay. 2 hete az OBI-ban vettem, ár-érték arányban jobb az eBay-nél)
Ha hetente 1x kicsit bevizezed, majd áttörlöd puha papírral, az is OK. De előtte rendbe kell tenni 1x.

@ boldi: Valami durvával megdolgozták. Az enyém se tökéletes, egyelőre nem bírom / nincs kedvem, időm, erőm 100%-osan megtisztítani.

@ Norbi: A hűtőt én se nyomatom nagynyomásúval, elgörbítheti a lamellákat. Igazandiból hátulról kellene néha kimosni belőle a retket.

[ Szerkesztve ]

(#135896) Jorus válasza focvis (#135895) üzenetére


Jorus
nagyúr

Karaj, köszi, most lesz pár nap OFF-om, megmutizom majd hogy sikerült. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#135897) MunezXBK válasza focvis (#135891) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem is ma mondták, szép autó, diesel? Nem, benzines. Mé fekete a kipu?

(#135898) Qru válasza tboldi (#135870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bezzeg a fapadban ilyen egyszerű a műszeregység: [kép]

#nincsbennetarcsi

(#135899) Micsurin válasza Qru (#135898) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem érhetünk fel a BigBlockos Jazzhez, ezt meg kell értsük!
Látod mik megtörténnek, én még lejjebb süllyedtem vettem egy öreg német kotvadékot.... :( :DDD

Btw... gyertya és szűrők meg lónyál csere után a Jazz 7,2-öt produkált ma (számolva, óra szerint ez már 6,9 volt :DDD ) vegyesben -> város + M0. Egy gyertya meg légszűrő azért érdekelne miért hozott 3-4 decit.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#135900) #89309696 válasza Micsurin (#135899) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kjúbik incsben már kifejezhető méretű a motor? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.