Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135301) Peter.70 válasza MunezXBK (#135263) üzenetére


Peter.70
őstag

Párszor nagyot röhögtem olvasás közben :D

(#135302) Qru válasza Micsurin (#135294) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rendes autó kell nem hanggenerátor. Mondjuk nekem a reggeli araszolásban kb 20 perc után már fájt a fejem tőle. :D

[kép]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#135303) Peter.70 válasza Tsebacsi (#135275) üzenetére


Peter.70
őstag

Mondtam, hogy hybrid kell Neked :DDD

(#135304) Tsebacsi válasza Peter.70 (#135303) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Asszony egyelőre hallani sem akar Toyotáról :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#135305) Gaben92 válasza Tsebacsi (#135304) üzenetére


Gaben92
őstag

Vegyél Lexust. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135306) Tsebacsi válasza Gaben92 (#135305) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha átutalsz 20 milliót olyat veszek, hogy megnyaljátok a lábujjaitokat is :K ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#135307) Johnny_vT válasza Qru (#135302) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Rosszabb nem lehetett annál amit tegnap láttam. Fiat 500 cabrio (nem Abarth) két akkora kidörgővel mint a combom. Amilyen hangja volt simán lehet, hogy straight pipe rendszert raktak alá. Nem tudom mit érezzek :N

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#135308) sutszi válasza Qru (#135302) üzenetére


sutszi
veterán

Átültél a mögötted araszoló kocsijába, hogy lőhess egy jó képet?! :P ;] :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#135309) MunezXBK válasza Johnny_vT (#135307) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem Abarth vót?

(#135310) Elektrosokk válasza Qru (#135302) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szép az a Saab is! :)

(#135288) F_Zolee köszi! :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#135311) Johnny_vT válasza MunezXBK (#135309) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

:N
Sima Fiat emblémája volt. Plusz ez a kipufogó olyan volt, hogy egy golfkocsiból is hörgő-durrogó vényócat csinál :D Kb. kétszer nagyobb átmérőjű mint a képen.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#135312) Qru válasza sutszi (#135308) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nope. Ebben van tarcsi, az enyemben nincs. :D

#nincsbennetarcsi

(#135313) MunezXBK válasza Johnny_vT (#135311) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Olyan kell nekem is. :D

(#135314) tboy93 válasza Qru (#135302) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez vajon mit ehet ilyen körülmények között, amikor az én kis fosom kéri a 10 litykót board szerint most dugóban, klímázással.

(#135315) Elektrosokk válasza F_Zolee (#135288) üzenetére


Elektrosokk
addikt

vagyis az lett volna a kérdés hogy akkor Gyömrő és Üllő között végeztek e a felújítással. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#135316) Micsurin válasza Qru (#135302) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Oh wait a tied nem igazi subi, a hatchback nem számít! ;] :P
...
Lesz egyszer egy Blob eye... Egyenlőre viszont a kis Golf meg a motor fér bele a költségvetésbe. Én nem tudom olyan könnyen átírni a számokat mint vezéreink. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#135317) Tsebacsi válasza tboy93 (#135314) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

NO mivan utánoztok? ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#135318) stickermajom válasza Tsebacsi (#135317) üzenetére


stickermajom
addikt

Igazából szerintem a hibrideken kívül minden benzines 10+ litert fogyaszt Pesten klímával, szóval beléptünk melléd a klubba. :D

(#135319) focvis válasza kisza25 (#135300) üzenetére


focvis
veterán

Természetesen el fogom adni :K , mint mindegyik másikat. Annyira azért nem gyenge a felszereltsége, de tény, hogy jó lenne radar is a kamera mellé. A radar talán jobb a kameránál.

(#135299) stickermajom: Ha ütközésig nyomtam a gázpedált, akkor jól ment; félig nyomva volt leszedált - bizonyára, ahogy írod - a károsanyag-kibocsátás csökkentése miatt. (A 150 lovas verzió volt.)
A Golfban nincs ilyen mértékű különbség, ezért szokatlan volt.

[ Szerkesztve ]

(#135321) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Engem az érdekelne, hogy a motorosoknak oktatják a hülyeséget, vagy az anyatejjel szívják magukba? Manapság nagy divat lett, hogy a gyakran 70-el haladó forgalomban autók között cikáznak, hátha egy figyelmetlen Anyu-plázacica-erlborultagyúTsébácsi elbassza őket sávváltás közben?! Vagy pedig álló sor mellet a szembe!!! sávba átmenve halad előre... És ezeknek még megmondani sem tudod teszem azt a pirosnál, hogy hülye vagy az agyadra, mert képes és a bukóval megfejel vagy szeretetből leveri a tükrödet.
Ha meg esetleg elpatkol egy ilyen hülye úgyis az autósok lesznek lebaszva, hogy miért nem figyelünk jobban meg amúgy is szegény motorosok.
Persze sok kivétel is van, de most hogy meleg van egyre több (napi legalább 3) ilyen hibbantat látok.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#135322) K Norbi válasza Peter.70 (#135320) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor most már húzzam be ha alatta robogok át? ;]

(#135323) stickermajom válasza focvis (#135319) üzenetére


stickermajom
addikt

1-2-ben érzésem szerint még a padló sem segít, valószínűleg csak 3-ban van meg a teljes töltőnyomás.
Tipikus A-B családi autó az Astra. EDS csipsszel biztos fickósabb lenne.
Az 1,6T-t viszont dícsérik nagyon, kár, hogy a kombi csak bazári kipufogóval, és zongoralakk belsővel rendelhető azzal a motorral.

(#135324) tboy93 válasza Tsebacsi (#135317) üzenetére


tboy93
nagyúr

Próbálkozom, 2 lábbal nyomom a gázpedált és direkt félig leeresztett gumikkal járok, de így sem tudok annyit etetni az autóval mint Te :(

;]

(#135325) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Erős dohányszagot mivel lehet megszüntetni az autóban ?

(#135326) barnam_ válasza salieri. (#135325) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én ózonos tisztítással próbálkoznék először, utána kárpittisztítóval átmennék az összes ülésen.

(#135327) MunezXBK válasza salieri. (#135325) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tornador + ózon.

(#135328) Elektrosokk válasza focvis (#135319) üzenetére


Elektrosokk
addikt

lehet hogy egy prios golf kéne Neked! ;]

(#135321) Tsebacsi csak olyan helyeken érdemes verekedni ahol van kamera, és próbáld elérni hogy a másik fél legyen a kezdeményező! :D

én nem vagyok feszült általában, de azért ki tudok borulni amikor index nélkül vagy azzal együtt de elém vágnak... pont múlt héten volt egy ilyen , ki is ugrottam megkérdezni hogy megtanítsam e használni a tükröt. . .

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#135329) Speeedfire válasza Elektrosokk (#135328) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Piros golf R. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#135330) Peter.70 válasza Elektrosokk (#135328) üzenetére


Peter.70
őstag

De hát itt Te kezdeményeztél ;] ;) :D

(#135331) Gaben92 válasza Tsebacsi (#135321) üzenetére


Gaben92
őstag

Én viszonylag nyugodt ember vagyok, de az ilyeneken ki tudok akadni rendesen. Mindig jön a “vigyázz a motorosokra/biciklisekre” bullshit, de ne nekem kelljen már kettőnk helyett is figyelni mert ő sz.rik rá...

Múlt héten fordultam be az utcánkba, jobbra kanyarodóban álltam a pirosnál, mikor balról egy biciklis körülnézés nélkül elment mellettem és befordult jobbra (biciklihez képest) viszonylag nagy sebességgel. Konkrétan majdhogynem súrolta a motorháztetőt ahogy bedöntötte a gépet, mert ugye szélen kellett maradni mert amúgy a keresztforgalom meg jött...

2 perccel később fordulok be a garázsba, és ott áll a faszi, épp készül betolni a bringát a tárolóba. Konkrétan ugyanabban az épületben lakunk, de mire leparkoltam eltűnt. Másnap összefutottunk reggel, közöltem vele, hogy legközelebb rányitom az ajtót, kihívom a mentőt és a rendőrséget akikkel közlöm, hogy “a sebessége alapján láttam ahogy a piroson készül átmenni, miközben a keresztforgalom jött, szóval ez volt a legjobb ötletem, hogy megmentsem az életét. A káromat természetesen térítse meg.”

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135332) focvis válasza stickermajom (#135323) üzenetére


focvis
veterán

Városban keveset mentem vele, ott nem tapostam. Főleg autópályás tapasztalatot gyűjtöttem Budaörs és Fehérvár között; simán gyorsul 6-ikban, egyszer-kétszer toltam vissza 4-be, a 6. teljesen OK.

(#135328) Soul : Jajjj, ne szopass, az nagyon dakota. A kék a kedvenc autó színem.

(#135325) salieri. : Amivel magad tudsz javítani a helyzeten: állj ki vele a napra nyitott ajtókkal.

[ Szerkesztve ]

(#135333) kisza25 válasza Peter.70 (#135320) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én mindig becsatolom, pláne mióta volt egy "kisebb" balesetem (120 km/h ónos eső, totalcar)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#135334) Peter.70 válasza kisza25 (#135333) üzenetére


Peter.70
őstag

Egyébként én is

(#135335) HoaryFox válasza Tsebacsi (#135321) üzenetére


HoaryFox
őstag

Mint motoros tudok nyilatkozni, bár én csak a kocsisorok közötti araszolást szoktam gyakorolni nagyon óvatosan és akkor is kis sebességgel (max. 20 km/h). A többi dolog (pl. szembesávban megelőzni az egész kocsisort) meg talán annyit, hogy hülyeség és igencsak veszélyes.

Sajnos sok az agyatlan két keréken :(

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#135336) Elektrosokk válasza Peter.70 (#135330) üzenetére


Elektrosokk
addikt

igen, de nem volt fizikai kontakt részemről, az esetek nagy részében elég ha kiszállok, és amikor meglátnak lehiggadnak. ;]

(#135332) focvis egy golf hogy lenne már dakota ? képzeld csak el, piros-fehér kockás kárpit, nyami!!! :DD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#135337) Tsebacsi válasza HoaryFox (#135335) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

4 keréken is, csak sok kétkerekes elfelejti hogy őket nem védi egy doboz... Én mindig adok helyet ha tudok, álló sorok között elmenni szabályos, tegyétek csak, de mikor haladó sorban cikáznak mint a hülye, attól ideges tudok lenni, mert olyan váratlanul tud felbukanni egy autó mögül, hogy kvázi esélyed nincs elkerülni.
A szembe sávozás meg... Ott kedvem lenne nekimenni (fel fogom tenni előtte a kamerát) aztán rendőr és tessék nézni a felvételt ki is vlt a hülye?? De csak az autó bánná, az a hülye tovább csinálná, nem is tudom lenne-e bármi visszatartó erő a halálon-nyomorékká váláson kívül, ami leszoktatná erről.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#135338) Qru válasza tboy93 (#135314) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bögrének volt WRX, az városban normál üzemben 13-14-et evett (az csak 230 ló 350 Nm, az STi meg 301 ló és 407 Nm), sokkal többet ez sem kér szvsz .

#nincsbennetarcsi

(#135339) gzbotii válasza Tsebacsi (#135321) üzenetére


gzbotii
veterán

...vagy országúton a tömött kétirányú forgalom esetén, közepén a fehér vonalon mennek előre.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#135340) Qru válasza Tsebacsi (#135321) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bringások között több az idióta de a motorosok között sem kell sokat keresni mire találsz egyet. Ma a körúton ment át egy csaj full piroson miközben fél kézzel telefonált. :(

Ismerős kivasalt egy bringást a zebrán de felmentették mert nem tolta a bicót hanem átszáguldott előtte. Kb esélye sem volt megállni. Bringásnak nem lett komolyabb baja szerencsére de sztem egy életre megtanulta a leckét.

#nincsbennetarcsi

(#135341) Micsurin válasza Gaben92 (#135331) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az a probléma a magyar átlag sofőrök 90%-nak krvára fingja nincs róla egy balra kanyarnál főútról le vagy főútra kikanyarodásnál szituban a szembe jövő mennyivel jön. Az említett motorosnál meg végképp segítek... Ha a gyári dobom van fent nem hallod ha jövök, ha a BODIS a kis gyösz 250-es V2-nek 100-nál olyan hangja van mint egy elfogó vadásznak... Haverom 600-as Gixxeréről nem beszélve. A motoros száguldozott kijelentés ebből fakad néhány extrém esetet leszámítva, igen valóban a többség nem tartja be mi is 100-110 közt megyünk általában országúton de gondolom a régi 5-ös főúton nyílt részén te sem 80-90-nel mész. Jelzem ahol megállsz 90-nel ott kicsit rutinosabban ezzel a tempoval is...

Érdekes kontraszt egyébként... Motorról én is jobban tudom felmérni a sebességét a többieknek...

Ami nálunk nincs az maga a közlekedési kultúra ebből fakad a dolog, a tanulásnak nem a rohadt rózsaszín plakettal kéne befejeződnie, ott indul igazából mind motorral mind autóval. Ellenben valaki megszerzi a kártyát és azt hiszi hirtelen tud vezetni tökéletesen IS... :(

És nem azt mondtam nincs hülye... Este összevesztem egy gyerekkel, majd letépte a Golfról a tükröt Dunakeszi Alid Lidl keskeny út állandó dugó este a körforgalom miatt, enyhe jobbos ív vagyis nem látod be, én se fater se de haverok se szoktuk bekockáztatni motorral, az alanyunk bő 50 es tempóval a két sor között centizgetve ha meg rakérdezel megvan sértődélve... :DD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#135342) Peter.70 válasza Qru (#135340) üzenetére


Peter.70
őstag

Nehogy azt hidd. Szerintem továbbra se szál le a bringáról a zebrán :(

(#135343) Qru válasza Micsurin (#135341) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van az úgy, hogy sietni kell nehogy kihűljön a lángos... ;]

Bár nálam akkor is az a best, mikor Saint elé beállt a motoros, majd kiszállt és közölte vele, hogy ő bizony padlógázzal fog elindulni az Amperával ha zöldre vált a lámpa. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#135344) Peter.70 válasza Qru (#135343) üzenetére


Peter.70
őstag

És mi lett a vége? :DDD

(#135345) Gaben92 válasza Micsurin (#135341) üzenetére


Gaben92
őstag

Felőlem aztán mindenki annyival megy amennyivel akar. A gyorshajtás (például ahogy te is említetted, 90 helyett 110) ha ura az ember az autónak/motornak (szerintem) messze nem olyan veszélyes mint azok a szituációk mikor te lépésben haladsz, aztán a motoros 50-el majdnem leviszi a tükröd. De itt van a gyökér akit említettem. Tegyük fel, zöldre vált a lámpa de a kocsisor nem indul meg mert ugye a gyalogosok is zöldet kaptak. (Az említett kereszteződés pont olyan, hogy az emberek 90%-a meg se mozdítja az autót míg a zebra nem üres.) Jön a barom nekem balról, behajolva, kocsitól nem lát semmit aztán belerongyol a zebrán átkelőkbe.

Szóval sokkal inkább ott a probléma, hogy sokan akik két keréken járnak csak azt veszik észre, hogy “áll a sok barom, de én itt elférek”, viszont abba nem gondolnak bele, hogy “ugyan miért áll a sok barom”. Természetesen itt nem az álló kocsisor mellett óvatosan előrecsorgókról beszélek, hanem a példában említett fajta gyökérről.

Amúgy a felvetésedre a válasz: Annyival megyek mindig amennyi a táblán van. Ha 30 akor 30. Ahogy mindenki más is nálunk. Nem azért mert mindenki ilyen pedáns állampolgár, hanem mert 7km/h sebességtúllépéstől jön a csekk, és nem fix összegek vannak, hanem “X napi fizetésed”. 60 helyett 70 például “csak” két napi fizudba kerül (euróra pontosan leszámolva a bruttódból és felkerekítve a legközelebbi 10-esre) de a fizetendő exponenciálisan nő és extrém esetben akár 60-90 napi fizud is bánhatja. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135346) Qru válasza Peter.70 (#135344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem átállt a másik sávban lévő elé.

#nincsbennetarcsi

(#135347) tboy93 válasza Gaben92 (#135345) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez hol van? Csak hogy messzire elkerüljem a helyet :DDD

(#135348) Gaben92 válasza tboy93 (#135347) üzenetére


Gaben92
őstag

Finnorszag.

Qru:

Fejben tovabbgondoltam a törtenetet, hogy mi lett volna HA:

- Motoros atall a masik savban levö ele
- Saint atnez, meglatja, hogy az is egy Ampera vagy egy Golf GTE
- Ablak le, hangosan atkiabalas a masiknak: Verseny a következö lampaig? :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135349) Qru válasza Gaben92 (#135348) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A motorosból meg matrica lesz. :D

Mondjuk én különösen előzékeny vagyok velük. Úgy vagyok ezzel, hogy lehetőleg minél távolabb haljanak meg tőlem.

#nincsbennetarcsi

(#135350) Micsurin válasza Qru (#135343) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Gyökérnek tartom... Nem leszek népszerű de a Busákat amúgy is hát izé brétoldatnak érzem egy túra bálna lenne (topcase, oldal koffer és mama a hátsón és így is kimegy a világból...) amit senki nem arra használ amire megalkották. Ellenben ereje van de Kakucson vagy Pannónia ringen már nem fogsz vele olyan hegyeset menni mint egy 600 assal előbbin vagy egy ezressel utóbbin... De országúton faszagyerek lehetsz elkenheted egyenesben... :N
Dodor vidiket érdemes lehet néznetek elég jól megfogalmaza a dolgokat a maga picit 2 bites stílusában.

@Gaben ezt meddőnek érzem ez közlekedési kultúra, itthon ha nem röffentek rá a többség (igaz javuló tendencia...!!) le se szar a sorok közt pedig jelzem ha alapvetően lenne közlekedési kultúra (ugye? *hello :) ) a motoros se centizne és jócskán csökkenne az össze és ráfutásos esetek száma. Ehelyett nem, autópályán is mit látsz a leállóban vergődnek holott a biztonsági folyosó sem véletlen van kitálalva (nem, nem csak a motor és a hely miatt hozom fel...) hanem ha a nyári 50 fokban rosszul lesz a kamionos aki épp a "pihenő" idejét vezeti le a mentő kiérhessen hozzá és ne a 320d-vel harcoljon a leállósávért.
Gyorshajtás meg btw apám és volt kollégája véleményét osztom ami neki 27 év alatt alakult ki 5 közlekedési, és 22 balesethelyszinelő év után... Nem a gyorshajtás a közvetlen ok, a gyorshajtás már csak a bekövetkező sérülés és rombolás mértékét növeli. Lásd Tapolca alatt túramotoros utassal VS 70 éves papa és a Swift, főút beáll a sávba a papa biztos gyorsan jöttek szemből azért nem látta őket... :)

Nem jó irányba haladunk egyébként A / B kategória alatt is kíváncsi lennék valóban van e autópálya, város, országút a tanfolyam alatt vagy csak városi vizsga útvonal cirkálás, hogy a tanulónak pár pótórával meglegyen a kártya...

Én azzal se értek egyet amit nekünk mondtak anno A2-ön, és A1-en, hogy az előzést mindenki tanulja meg maga és törje össze magát... :N

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.