Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135751) Qru válasza Peter.70 (#135748) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó is lenne de sajnos/szerencsére nélkülözhetetlen vagyok. :( :DDD

#nincsbennetarcsi

(#135752) stickermajom válasza Qru (#135747) üzenetére


stickermajom
addikt

Pont most egy éve vívódsz, nem? ;]

(#135753) Motion_Blur válasza focvis (#135746) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vajon szarul hegesztett felnit hol javítanak? Gumis szerint sehol.

Gyári VW alufelnijeim vannak, felújítva de az egyik úgy lett hegesztve hogy nem lehet kisúlyozni.
Ez abban nyilvánul meg hogy bizonyos sebességi tartományokban ráz, szerencsére leginkább 140-150 fölött, ott nem sokat megyek, de azért néha alatta is érzem.

Előre egy gumis se teszi fel, így viszont az első gumik is jobban kopnak mert nincs cserélgetve.

Az a baj hogy 1 db felnit meg sehol nem adnak, illetve ha a full szett csere mellett döntenék, én így nem adom el.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#135754) nandow válasza focvis (#135746) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszönöm! :R

Van 1 szett felnim, amiket át szeretnék nézetni, lehet görgőzni kell belőlük 1-2-t.
A másik szett felnimet meg picit kikezdte a só a középfurat környékén, gondolkozom az újrafényezésen...Egyébként sima fényezett gyári felni, szóval nincs benne semmi extra.

Őket néztem még (közel vannak hozzám), de ők sem annyira olcsók.

(#135755) focvis válasza Qru (#135747) üzenetére


focvis
veterán

Azért őket választottam, mert más nem foglalkozik Mo-n szálhúzott felnik gyári minőségű felújításával. Felhívtam a Joób Felniklinikát, ők minimum 20 éve felnijavítással foglalkoznak, ilyenhez nem értenek, azt mondta, hogy fényeztessem telibe, vagy szintereztessem telibe - ilyenre nem vagyok hajlandó egy 5-6 milliós autónál. A 100 ezerre azt mondta, hogy teljesen OK.
Ha tudsz jobbat, very welcome! :)

Azért nem fóliáztatnék utólag, mert nem tetszik, hogy:
- ott virít alatta az engedély matricája,
- látszik, hogy utólagos - pl. a fűtőszálaknál eláll,
- csúnyán öregszik,
- szeretem gyáriasnak megőrizni az autókat.

A Disney-s hálónál persze jobb.

(#135756) qfm


qfm
senior tag

Adásvételiből elég az eredeti példány az okmányirodába, vagy az indigós példányt is kérik? Az egyik indigósat az egyik tanú elfelejtette aláírni, és nem rohangálnék utána még most, ha nem muszáj. Majd aláírná átíratás után.

(#135757) Doki16 válasza qfm (#135756) üzenetére


Doki16
addikt

Elég az eredetit leadni. Az indigós marad nálad amit jól el kell tenned :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#135758) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Végre egy jó adás. [link] YT alert

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#135759) kisza25 válasza tboy93 (#135728) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szép a verda :R a civic-nek mi lett végül a sorsa miután összetört?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#135760) qfm válasza Doki16 (#135757) üzenetére


qfm
senior tag

Köszönöm. Akkor oda se adom neki, csak az eredetit, bele ne kössön.

[ Szerkesztve ]

(#135761) gzbotii válasza Speeedfire (#135758) üzenetére


gzbotii
veterán

...azért egy handrás alert* is jöhetett volna :Y

*vagy bár leírni, kitől a van a videó...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#135762) Doki16 válasza gzbotii (#135761) üzenetére


Doki16
addikt

Ennyire nem bírod Handrást? :D
Én megnéztem a videót és egész korrekt :)
Meg úgy összességében szeretem a videóit. Bár mondjuk én elvakult hibrid/elektromos párti vagyok :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#135763) zolynet válasza nandow (#135754) üzenetére


zolynet
addikt

Ide vittem anno az OZ-ket, nem volt olcsó de legalább a környéken volt és megcsinálták szépen.
Görgőztetni kellett nem kicsit. A rázókövek nem viccelnek! :DD

Life is too short to stay stock!

(#135764) gzbotii válasza Doki16 (#135762) üzenetére


gzbotii
veterán

Amikor indult a csatorna akkor néztem, de olyan megnyilvánulásai vannak...felvesz egy videót, és végig felgmázik pl...Magyarán: annyira nem :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#135765) tboy93 válasza kisza25 (#135759) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez:

[link], [link]

Most kapott éppen teli polírt, öcsémhez került.

(#135766) kisza25
Az volt a terv eredetileg is, műszakilag nagyon jó állapotban van.

[ Szerkesztve ]

(#135766) kisza25 válasza tboy93 (#135765) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na akkor családban maradt :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#135767) molnarpeter válasza Motion_Blur (#135753) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen felni konkrétan? Csomószor balesetben ripityára törnek elöl és megmaradnak hátul, nem lehetetlen. Ebayen is nézz rá :)

(#135768) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Meddig lesznek dízelautók, mikor pusztulnak ki a benzinesek?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#135769) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Greengo: lesz bónusz perc, ha töltőre parkolsz, és reptérre kijutás is megoldott (augusztus végéig ingyen shuttle) :)

(#135770) focvis válasza tboy93 (#135765) üzenetére


focvis
veterán

Jó lett!
Kijött a kártérítés összegéből a javítás?

Más.
A csütörtöki talit - sajnos - ki kell hagynom, este indulok Zegre, péntek kora reggelre kaptam időpontot a bőrösnél.

[ Szerkesztve ]

(#135771) Motion_Blur válasza kisza25 (#135768) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Pont harmadszor linkelted :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#135772) tboy93 válasza focvis (#135770) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ki, egy Ft-ot nem kellett beletennem. Betoltam egy műhelybe, inteztek mindent. Br 540e Ft-ot adott a biztosító.

Fun fact: az arokba tolasert es elhajtasert kapott kemeny 40e Ft birsagot a hapek :U

(#135773) Nunder


Nunder
őstag

Szevasztok,

Szeged környékén tud valaki megbízható bőröst, aki kormányt újra tudna bőrözni? A neten talált hirdetések ezer évesek, és valahogy taszítanak.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#135774) Tsebacsi válasza tboy93 (#135772) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Következmények nélküli ország vagyunk. Egyeseket piti dolgokért elásnak, mások meg kis ejnyebejnyével el vannak engedve, következetesség is nulla.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#135775) focvis válasza Nunder (#135773) üzenetére


focvis
veterán

Szia!

Azt mondják, ő az egyik legjobb az országban: [link]. Kecskemét.

(#135770) focvis: Fikázom itt az utólagos fóliát, hogy nem gyári... :R Aztán mire vetemedem... a bőrkárpitban kicseréltetek egy gyárilag műbőr részt rendes bőrre, mert 2 éves korára kikopik és csúnya lesz. Mondhatjuk, hogy ez OEM+ ? :F .
Az enyém 3 éves múlt, ez a vezetőülés [kép] , de az alig használt anyósülés dettó ugyanígy néz ki. Gyalázat.

[ Szerkesztve ]

(#135776) Johnny_vT válasza focvis (#135775) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Fekete filctoll és lehunyt szemek? :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#135777) Qru válasza stickermajom (#135752) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ettől bonyolultabb a dolog. Vettem egy szett gyárit, amit aztán eladtam (10k-t nyertem rajta). Aztán pár hónappal
Később vettem egy masik (ugyanolyan) gyári szettet. Az konkrétan 2 éve porosodik a pinceben. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#135778) stickermajom válasza Qru (#135777) üzenetére


stickermajom
addikt

Fehér G7 GTI szindróma kicsiben :D

(#135779) focvis válasza Johnny_vT (#135776) üzenetére


focvis
veterán

Megfordult a fejemben, van fekete lakkfilcem is. :D

De nem kókányolok, tiszta lelkiismerettel szeretném eladni, mint "újszerű" autót. Az árajánlat úgy szól, hogy max. 20 e. Ft lesz a 2 ülés. Mivel még kérek egy kis ülésszivacs-igazítást is, így tudom, hogy pont 20 k-t fogok fizetni.

(#135780) Qru válasza stickermajom (#135778) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vettem egy majdnem patika szettet 80k-ert, de az egyik egy picit padkas volt. Egy db-ot nem fujatok, mert el fog utni, a gyari szint nem talaljak el
a szurkenel. Szoval mind 4-et kene fujni ami nem eri meg mert akkor veszek olcsobban eleve felujitandot.

Ezert a majdnem patikat eladtam 90k-ert es vettem egy picit lefingottat 50k-ert. Azt kene lefujatni, mar csak azon megy a matek h legyek rendes EU-s pógár és vegyek bele tpms-t vagy legyek magyar es irassam ki a g-be. :D

#nincsbennetarcsi

(#135781) footy válasza focvis (#135775) üzenetére


footy
addikt

Alcantara csere nem palya? Nem annyira praktikus mint a bor, de sokkal jobban szellozik es nagyob szep. Ha le van fujva impregnalo sprayvel akkor nem is koszosodik.

(#135782) tboldi válasza Qru (#135780) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem íratnám ki, mert nem szeretem, ha valami van az autóban, de nem működik. :D

(#135783) Qru válasza focvis (#135755) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy kozepes foliara is ma mar 10 ev gari van.

Annyi ido alatt hany G7 GTi-t fogyasztasz el? :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#135784) sutszi


sutszi
veterán

Felni témában én még bedobnám az oszi-szintert. Ügyesen megcsinálták az alu szettem. :)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#135785) Qru válasza tboldi (#135782) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezzel en is igy vagyok de ennek a rendszernek, igy semmi ertelme nincs. 62$/db a gyari (kinait nem akarok belole) + pk. Nekem ennyit nem er a dolog.

Mindegy, a CC meg 1-2 evet kibir addig meg ragodom a dolgon de egyelore a szanalas fele hajlok.

#nincsbennetarcsi

(#135786) focvis válasza footy (#135781) üzenetére


focvis
veterán

2 helyen cserélnek 1-1 db 2 ujjnyi nagyságú műbőr darabot bőrre. Fizetek 20-at. Péntek délutánra kész.

Jobb - kényelmesebb - lenne az alcantara, de az nem ennyi zseton lenne; ill. GTI-ben csak alcantara - kockás szövet kombináció létezik (Mo-n nincs), úgy pedig iszonyat drága buli már.

(#135783) Qru: Az eddigi trend alapján 6,15 db-ot; de most majd tovább rontom az átlagot. :B

[ Szerkesztve ]

(#135787) tboy93 válasza Qru (#135783) üzenetére


tboy93
nagyúr

Annyi ido alatt hany G7 GTi-t fogyasztasz el?

:DDD

(#135788) Integrale válasza focvis (#135779) üzenetére


Integrale
veterán

Meglepoen jo ar. Hol foglalkoznak vele ennyiert? Vagy Pesten tudtok ajanlott helyet? Csak a vezetoulest kellene kicsit pofozgatni, a muanyag burkolat csinalt az oldalara egy kislyukat, plusz szivacs igazitasa es a bor feltoltese, festese.

"Bad reklám is reklám too"

(#135789) focvis válasza Integrale (#135788) üzenetére


focvis
veterán

Ha nem a halál f.sz.ban lenne, a Bőremberhez vinném Bp-en - molnárpéter linkelte már Neked.

Én Zegre viszem, ott nincsenek beláthatatlan távolságok városon belül. A Saab bőrét is ő javította.

Szerk: csak 1-1 kis darabot cserél a 2 első ülésen ennyi pénzért, máshol teljesen OK az állapota: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#135790) Integrale válasza focvis (#135789) üzenetére


Integrale
veterán

Valami remlett, hogy linkelt valakit, de nem talaltam meg, viszont a Boremberrel mar beszeltem, irdatlan arat mondott ra, 100eFt-os nagysagrend. Ennyiert van egy torott ilyen auto Ausztriaban hibatlan ulessel.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#135791) molnarpeter válasza Integrale (#135790) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bőrember alatt Victor's vagy Elit értendő? :)

(#135792) Qru válasza molnarpeter (#135791) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elobbi.

#nincsbennetarcsi

(#135793) Integrale válasza molnarpeter (#135791) üzenetére


Integrale
veterán

Akirol a TC-n is van cikk.

"Bad reklám is reklám too"

(#135794) thefreeman válasza gzbotii (#135764) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Teljesen egyet értek veled. Én is néztem és nézem a videóit még mindig viszont szerintem néha már elmennének népbutitó tartalomnak. A kisza által linkelt tc-s videóból szerintem handras is tanulhatna.

(#135795) molnarpeter válasza Qru (#135792) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez esetben [link] ElitCar Cosmetics autókozmetika, mindenféle autókárpit javítás és bőr festés, teljes polírozás és fényszóró polír, kerámia védelem :D

(#135796) Qru válasza molnarpeter (#135795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fenyszoro polir lassan nekem is aktualis lesz...

#nincsbennetarcsi

(#135797) bitpork válasza kisza25 (#135768) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hehe, azért jó tudni hogy nem a levegőbe beszélt nox volt h téptem a pofámat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#135798) #89309696 válasza thefreeman (#135794) üzenetére


#89309696
törölt tag

Tipikus jutúberinfluenszerceleb, nincs vele semmi extra. Túlnyomó részük olyan lesz, mint ő is, idővel. Nagyon sok csatornát néztem régebben amik ahogy elértek egy bizonyos szintet átcsaptak a flegma, lezser, link, leszarom kiskirály stílusba és már nem érdekelte őket semmi, mert megvolt X mennyiségű tábor amiből meg lehetett élni és csak ez volt a lényeg, aki ezt felhozta az kapja be konkrétan. Handrás eleinte azért volt nézhetőbb, mert még ízlelgette a dolgot max nem jön be neki akkor dobja és keres más elfoglaltságot az elektromos autókon kívül. Én is néztem régen, sok dolgot megtudtam tőle az kétségtelen. Aztán bejött neki a dolog és onnantól kezdve már tolhatta is fullba a kretént, mert már semmi nem számított csak a profitmaximalizálás. Szakonyi Gábor (aki vele szokott lenni Teslás arc) ezerszer szimpatikusabb, nyugodtabb karakter, belőle árad egyfajta stabilitás. András körül meg egyfajta pénzsóvárgás, seggnyalás, celeb élet mindenáron légkör van.
Egy jutúbert mikor nem szeretünk az jellemzően nem azért van, mert szar a tartalom amit csinál, hanem mert extrém irritáló, felrúgnám a faszba stílusa van. Vannak csatornák amik eleve ilyennek indulnak és szar a tartalmuk is, lásd rengeteg gémer hulladék, meg vannak amik a pénztől és hírnévtől alakulnak át amúgy meg a tartalom nem lenne rossz. De ezzel nem tudunk mit kezdeni, mert erre kapó a nép. Cirkusz szinten kell előadni mindent, ha Gajdán Miklós meg Novoth Tibi lenne minden jutúber akkor a Google már csődbe ment volna.

(#135799) #89309696 válasza MasterMark (#135727) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kösz. Nem emlékeztem, hogy odafele vagy visszafele kell-e olvasni.
Gondolkozom a Megane másik szett felni eladásán, mert nekem nem fog kelleni sose és ezek a gumik vannak rajta. Nem fogom levetetni őket, eladom így gumistól. Aztán majd az új tulaja kezd vele amit akar. Lekopva nincsenek, nem repedezett, nem néznek ki rosszul se, csak hát idősek már. Briliantis2-es nyárik.
Az árat nem tudom eldönteni mi legyen, én 5k/darabra gondoltam. Nem ebből akarok meggazdagodni, ha tele tudom tankolni az autót vele már rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#135800) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.