Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) qnadam válasza FőDudu (#9047) üzenetére


qnadam
veterán

nem, olyan problémákra kell, mint pl hogy a gopro közvetlenül a keverőre dugva hajlandó 1080i50ben menni, de ha közékerül egy utp extender, akkor már 1080p50 lesz. vagy másik kamera 720p25ben küldi a képet, de ha közbefűzök egy monitort, akkor már összejön az 1080i50, pedig a monitornak aztán tényleg mindegy lenne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9052) qnadam válasza Jahno (#9049) üzenetére


qnadam
veterán

kell hogy legyen olcsó kínai eszköz erre.

mondjuk valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9053) Jahno válasza qnadam (#9052) üzenetére


Jahno
őstag

Konvertereket ide-oda próbáltam, de sokszor még a Kramerrel is akadt bajom ilyen-olyan megfejthetetlen komplex környezetben. Érdekes módon a legolcsóbb HDMI-VGA adapterek meg teljesen jók bármilyen körülmények közepette. De utánajárok, azért ilyen szinkronjelfordítgatós témánál én nem merném letenni az occsó kínaira. HDMI elosztó még jó lehet, csak megfelelő sorrendben kell bekapcsolni a dobozokat.

(#9054) qnadam válasza Jahno (#9053) üzenetére


qnadam
veterán

a fő baj az, hogy erre félévente egyszer van szükség, és kavarót adnak bérbe, ilyen bizbaszt meg nem :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9055) Jahno válasza qnadam (#9054) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem ilyen évente 2x kell cuccokkal van plafonig a pinyó, de gondolkozom mi lenne a legjobb módszer, hogy az aprólék is eltűnjön. Szirszar fényképezőkért kaptam sört, az bevált, de akad itt BT modul meg a jó ég tudja mi, kidobni, kár lenne, felét vihetik ingyé, csak valahogy el kellene kezdeni.

(#9056) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Szombat reggel arra ebredtunk, hogy egy macska felugrott az agyunkra es elkezdett nyavogni. Vicc az, hogy egyikunk se reagalt mert azthittuk a mienk de nem. Odafordultam megakartam simogatni a macsekot es akkor latom, hogy hoppa ez nem a mienk. :D

Elsetalt a mienk mellett aki a nappaliban volt es bejott hozzank. Volt telefonszam a nyakorven. 6 hazzal laknak feljebb a tulajai, 1 eves es benti macska es most kezdik el kiengedni napi par orara. Elnezest kertek es felkaptak.

Mi meg most megyunk venni magneszaras macskaajtot.

Abyssinian barna macska volt. Gyonyoru es rendkivul baratsagos es erdeklodo.:D

(#9057) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Jah nemtom itt bemutattam e mar Doryt:

(#9058) Jahno válasza BobaHWSW (#9056) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt magyaráztam pár éve, mikor jött itt az elmélet, hogy a macska majd jól megvédi a saját területét opcióról a mienkek sem mindig tudnak... Macskaajtó valami proxys lesz, vagy mlyen?

(#9059) BobaHWSW válasza Jahno (#9058) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jah, marha nagyivben tojt ra, hogy bent lofral egy masik macsek. :D

Nemtudom pontosan, hogy mikent mukodik. Van egy kis szurke golyo kb 1 centis atmerovel amit a nyakorvre kell rakni es akkor tud nyilni maskor nem.

(#9060) qnadam válasza Jahno (#9055) üzenetére


qnadam
veterán

nekem meg nincs pinyóm, ezért nem veszek meg mindent :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9061) Jahno válasza qnadam (#9060) üzenetére


Jahno
őstag

Az nem probléma, gyere hozzám akciós pakolási workshopra csak 9900-ért, ahol megtanulod miképpen lehet salgo polcot telepíteni a kisszobába :-D

(#9062) qnadam válasza Jahno (#9061) üzenetére


qnadam
veterán

ezt próbáld megbeszélni a ház úrnőjével, és meséld el, mire jutottál :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9063) hobizoli


hobizoli
nagyúr

baze, kene vmi F1

neha elougrik egy Digi-s nyertel vmi Samsung Note 9-t ablak
azt hogy lehet kivakarni?
neztem viruskergetokkel is, de semmit nem talalnak, es ez a bigyo utana is elojon

es csak Edge alatt jon elo, FF alatt nem :(((

több drón kell ;P

(#9064) Frawly válasza zetor2000 (#9027) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a rovarcsapdás elég kafa. A YT-ot elnézve ezek a zapperes ledes lámpák elég hatékonyak. Bár van egy olyan kritika, hogy inkább moly, légy, ilyesmiket fog meg, mint szúnyogot, ebből nem tudom mi igaz, mert ilyen review videókon látni, hogy szúnyogtetemeket is bányáznak ki belőlük dögivel.

Errefelé nincsenek nagyon szúnyogok (nagyon kicsi számban fordulnak csak elő, elhanyagolható, szúnyoghálót sem raknak fel sehová), de ha olyan helyre költözök, lehet veszek, brutál hatékonynak néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#9065) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

az udvarban egy másik kocsiról szenzorokat loptak le
egy lakó mondta, próbálkoztak már magasabb kerítés és kapuzárás ötletével, de megfeneklett a nyanyákon

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9066) Gabibácsi válasza hobizoli (#9063) üzenetére


Gabibácsi
tag

használj böngészőt :D
amúgy reklámblokkoló?
ja és vegyél másik telefont is, meg másik tápot
keresőt is használd

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9067) chris-77 válasza Jahno (#9048) üzenetére


chris-77
újonc

Ha beleszuszakolod egy fehér Netvista házba, akkor szerintem deal.. :DDD

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9068) Sipi- válasza Gabibácsi (#9065) üzenetére


Sipi-
tag

Mágneszáras kapu, proxys nyitással. Meg mozgásérzékelős reflektor a kapu felé (úgy, hogy a lakókat ne zavarja).
Sokat nem véd, de legalább a kapu nincs állandóan nyitva.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9069) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#9065) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nemtudom emlekszel e amikor en anyaztam... Accord elso napjan sorjasra vegighuztak az oldalat a tarsashaz belso parkolojaban. :W

Szerk, ja ez Kaposvaron volt. Mostani accord nincs annyira vegighuzva de taska elhaladasi nyomok meg ilyesmikkel televan sajnos. Ceges parkoloban is nyitottak mar ra ajtot, stb.

[ Szerkesztve ]

(#9070) chris-77 válasza hobizoli (#9063) üzenetére


chris-77
újonc

És akkor mi fog emlékeztetni, hogy nyertél?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9071) Gabibácsi válasza Sipi- (#9068) üzenetére


Gabibácsi
tag

a kapu elektromos, távirányítós
reflektor meg van
viszont a kerítés derékig ér

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9072) blueboi69 válasza -NoVa- (#9030) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szép a szőnyeg és a padló! :)

Viszont érdekes, nekünk Lg sokkamerás robotproszívó van, viszont netes kommunikációja nincs. win-win szerintem :)
Mondjuk mindig máshol kapcsoljuk be(emelet,előtéri rész, nappali), szóval sztem esélye nincs, hogy megjegyezzen bármit is. Robinak hívjuk, gyerek imádja követni és piszkálni menet közben, kutya meg már nem fél tőle annyira. Gyerkőc már bele tudja rakni a pordobozt a helyére és lecsukni a fedelét, miután asszony kirázta belőle a port :)
Meglepő amúgy, hogy mennyire sokmindent összeszed. Felmosó is kéne, csak az a baj, hogy mi sem tudunk felmosni túl gyakran, mert akkor rakosgatni kell a kutyát-gyereket. Éjjel nem jó ha megy, asszony felkel rá, meg tart tőle, hogy a kutya is megmorogja,megugatja, ha mozog lent valami. Bár ezt még meg tudná tanulni, hogy a robotporszívó nem ellenség, de ha párszor felkelti a gyereket emiatt, aki felkelt minket és az nem buli.

Így is van már jópár foga, és jellemzően egyszerre jött 2-3-4db, most az elmúlt 3hónapban heti 2-3éjszakát felkel emiatt és nem alszik vissza, asszony zombi módra lemegy vele a nappaliba, kicsit játszani, aztán megvárja amíg bealszik. Már várom, hogy tudjon beszélni, hogy legalább kiabáljon, hogy apa-anya, és ne üvöltve jelezze, hogy akar vmit :) De amúgy tündércukipofa, nagyon imádnivaló.

(#9073) blueboi69 válasza Gabibácsi (#9071) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Alacsony a kerítés...
Budaörsön is ahol laktunk mindenkinek alacsony kerítése volt, de nem panaszkodtak. Felénk meg kb a kerítés is felesleges lehetne,de azért jó hogy van.

(#9074) blueboi69 válasza Gabibácsi (#9071) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja, radaros riasztó kell, ami már közeledésre is riaszt.

(#9075) Sipi- válasza blueboi69 (#9072) üzenetére


Sipi-
tag

Ezek nem saját képek. Egy gyerekes családnál nincs fehér szőnyeg (max olyan ami az volt eredetileg), legalább 2-3 foltnak lennie kell egy ekkore részen is már.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9076) Gabibácsi válasza blueboi69 (#9074) üzenetére


Gabibácsi
tag

Meg egy ss waffen hadosztály királytigrissel

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9077) npera


npera
újonc

Arra gondoltam, hogy visszaviszem mindkét repeatert, mert a nyomtató egyikkel sem működik.

Még egy esélyt adnék a repeater témának, kinéztem egy TP-Link egységet. RE200. Ezen is van LAN-port.

Ha ezzel is befürdök, akkor jól visszaviszem ezt is. Időközben pedig kaptam tippet kollégától, hogy nézzem meg a házban a még 70-es években behúzott telefonos csatlakozókat és kábeleket. Ha megtalálok két passzoló végpontot és sikerül oda behúzni egy LAN-kábelt, akkor kábé nyert ügyem van. Mert akkor fel tudom húzni a kábelt a fenti szintre és onnantól mehet a printer madzagról.

Jahno mondta, hogy valami AP-vel is lehet ilyesmit csinálni. Az hogyan működik?

(#9078) -NoVa- válasza npera (#9077) üzenetére


-NoVa-
őstag

AP az simán a bejövő draúton lévő lanra csinál wifi hotspot. Akad otthon olyan, a hátsó szobára kaptak a gyerek rendesebb térerővel internet, aztán azon tolják a torrent. Néha elfelejtik az upload sávszélt limitálni extrémen, aztán csodálkoznak, hogy használhatatlan a net, dehát mai fiatalok rácsodálkoznak az analóg technikára. Eleve nem is isznak, nem cigiznek, extrém kávémennyiség helyett matchatea, aggasztóan normálisak. Madj 40-en túl pánikszerűen bepótolják.

(#9079) npera válasza -NoVa- (#9078) üzenetére


npera
újonc

Igen, nekem is ez az AP-ről a koncepcióm. Nekem egy "inverz AP" kellene. Ami wifiből csinál drautot. Annyi egyedül a cél, hogy fogja a wifit, aztán mindenfajta woodoo nélkül tolja ki LAN-ra. És a nyűves nyomtató látsszon ugyanúgy, mintha kábelen lógna. Ha ez összejön, akkor nyitok egy sört.

Igazából az iterációs megoldásom kezd alakulni 2 minta alapján. Az első repeater egyáltalán nem működött. A második ripíteli a wifit, látszik a hálója. De a LAN-ra nem nyom ki jó netet, mert a nyomtató nem látszik helyi hálón. Ha a harmadikat is kipróbálom és flájing kálörsz működik, akkor lineárisan mentem epik féjlörből sztending ovésünbe. Ami szerintem minden projekvezető nedves álma, ahogy a svédek mondanák.

(#9080) npera válasza Gabibácsi (#9076) üzenetére


npera
újonc

Szerintem arra felébredsz, amikor beindítják. A Kelly Hősei című dokumentumfilmben akkor lopakodtak a sörmennel, amikor a tigris motorja járt. Aztán vége volt a lopakodásnak. És az dokumentumfilm volt, tehát teljesen hiteles minden eleme.

(#9081) Sipi- válasza npera (#9080) üzenetére


Sipi-
tag

Éppen most akarom ezt a dokumentumfilmet megnézni. Már ki is vettem a tékából :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9082) hobizoli válasza npera (#9077) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem ilyen RE200 van
muxik, de a 4 fal miatt csak 2.4GHz-n tud atvinni, a 5GHz-t mar nem lassa :DDD

arra pont eleg volt, hogy Whatsup, Viber stb beszelgetes ne szakadozzon

amúgy multheten mertem a 100Mbps-bol pont, ott 22-23Mbps van meg a RE200-n keresztul 2.4GHz-n

több drón kell ;P

(#9083) -NoVa- válasza npera (#9079) üzenetére


-NoVa-
őstag

Inverzben is ment egy kicsit (Bridge), mielőtt húztam a csövekbe gigabit. 2 NAS volt rajta, wifi kliensként csatlakozott a fő routerre, és néha láttam. Néha nem. Nagy fileokat nem volt rajta érdemes másolni, az biztos. Másra meg nem használtam volna, csak ha már ott volt, kipróbáltam, hogy megúszom-e a kábelezést.

(#9084) qnadam válasza npera (#9079) üzenetére


qnadam
veterán

neked nem repeater kell, hanem client.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9085) Gabibácsi válasza npera (#9080) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen, de ott nem királytigrisek voltak, hanem sima 1-es tigrisek
ami amúgy jobban is tetszik, szépek nagyon

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9086) Jahno válasza npera (#9079) üzenetére


Jahno
őstag

repeater a wifit csinálja wifit továbbítósra, néha inkább kevesebb sikerrel, mint többel. Wifiből mazzagot csinálni kliens AP kell.

(#9087) Jahno válasza npera (#9077) üzenetére


Jahno
őstag

Még olyan wifis router is van, ami tud kliens módot. Rádugsz egy lapost, belépsz rá, ahol router/AP/client van a kezdőképernyőn, ott kiensert választas, kitallózod az SSIDdet, beírod a jelszavát, kész. Így röviden.

(#9088) FőDudu válasza npera (#9077) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondtam mar hogy POWERLINE.
Mit bohockodsz repeater meg bridge modos hulladekokkal?

Nyomtatot radugni Bridge mod kell. Az csinal a wifibol lant.
De viszont nem biztos, hogy atviszi a nyomtatonak szukseges mindenfele protokollt (DLNA-tol kezdve minden egyeb szart hasznal foleg almas celra) - szoval sima powerline es muxik faszaul.

Kar szivatnod magadat :)
Ha van lent egy szabad kabel a routernel, akkor fent szinte biztosan mukodik majd a powerline (ketlem, hogy nem ugyanazon a fo biztositon lenne a lakas osszes fogyasztoja).

FőDudu

(#9089) FőDudu válasza Jahno (#9087) üzenetére


FőDudu
addikt

TL-WR-710n.
Az pl tudja. Akar Cisco wifirol is tud kliens modot.

De vegyen powerline-t, azzal nem lesz szopas a telepites.
Bedugja a 2 vegen es megy.

FőDudu

(#9090) npera válasza FőDudu (#9088) üzenetére


npera
újonc

Köszi, megnézem. Ez valahogy kimaradt nekem eddig. Mentségemre legyen mondva még a gépem is darabokban van, néha céges laposról olvasok-írok. A következő héten elvileg be tudom indítani a "rendes" gépet is majd.

(#9091) Jahno válasza FőDudu (#9088) üzenetére


Jahno
őstag

"Mondtam mar hogy POWERLINE."

És szerintem még vagy 5en :-D Bár ez sem mindig az igazi.

"De viszont nem biztos, hogy atviszi a nyomtatonak szukseges mindenfele protokollt "

De, layer2 TCP/IP, ott sok más azért már ne számítson.

(#9092) Jahno válasza npera (#9090) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyesmit:

https://ipon.hu/shop/termek/tplink-tlpa4010p-av500-konnektoraljzattal-ellatott-aramkori-jeltovabbito-keszlet/457433

Miscotól már úgysem tudod megvenni, elintéztem :-D

(#9093) FőDudu válasza Jahno (#9091) üzenetére


FőDudu
addikt

A bridge nem feltetlenul viszi at. Ahogy neha a DHCP-t se.
Legalabbis en mar lattam olyan Linksys kutyut amin meg kulon engedelyezni is kellett a DHCP atvitelet...

Powerline atvisz mindent. Az L2.

FőDudu

(#9094) FőDudu válasza Jahno (#9092) üzenetére


FőDudu
addikt

Es van olyan is amin a tulso oldalon 2v4 ethernet aljzat van.
Nekem Cisco-ban van 4-es. Fasza cucc.

Tplinkben meg a 4020-as dupla.

FőDudu

(#9095) Jahno


Jahno
őstag

Ejjdejó, kifogytunk a vasakból, pár régi gépet befogtunk arra, hogy csak a munkaidőnyilvántzartást és a szabadságolást intézzék róla és kész. Erre kiderült, hogy nem lehet, mert itt egy lista a nem támogatott vasakról, azonnal dobjuk ki a cégtől és cseréljük le újakra. Kb. 80 darab gép :-D Miközben 2 hete még szívtuk a fogunkat, hogy honnan szerzünk gépeket, ha nincs keret és minden is elfogyott.

Azt meg már nem is merem írni, hogy van közte 2-3 éves cucc, i5, 8 giga memóra, 128-240 gigás SSD meg hasonló, aminek nagyon nem lenne indokolt a leselejtezése.

Aztán év végéig át kellene állni Win10re, ez havonta eszébe jut valakinek :-D

Az éves költségkeretbe beleírtam 2 darab olcsó switchet, mert kettő már megdöglött, mostaniaknak minden portja tele, de lehúzták. Indokolás az, hogy "majd" jövőre teljesen átállunk wifire. Arra, ami eddig az ördögtől jött, meg szerintem aki az intézkedést hozta az nem sejti, hogy itt van kb. 150 asztali gép wifi kártya nélkül. És nyilván a switch 50-90ezer forint, a 24 júzer állásideje kicsit több és hol vagyunk mi még a wifitől.

Úgy látom megint érdekes heteknek nézünk elébe és nem fogunk unatkozni :-D

(#9096) Jahno válasza FőDudu (#9093) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért nem jó a bridge kifejezés, ami minden gyártónál mást jelent és ezért érdemes kliens APról beszélni. Másik TPLink még NATol is, mert az poén. Hát.

(#9097) Grillo válasza Gabibácsi (#9085) üzenetére


Grillo
senior tag

Bezzeg a Porsche-tigrist meg kihagyod.

(#9098) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Hátha érdekel valakit nálunk való meló:

devops-os ember

Szükséges szakmai kompetenciák:

Linux üzemeltetés (Ubuntu, Red Hat)
Használható Iptables szakértelem
VPN megoldások (IPSec, OpenVPN)
Alkalmazásüzemeltetés tapasztalat
Java alapú környezetek Tomcat, Jboss/Wildfly
Apache
Monitoring rendszerek (Nagios, munin)
Hálózat ismeret
Rutin IP hálózatok működésében, alapvető standardekben (TCP, UDP, DNS, DHCP, FTP, STB)
Alapszintű Cisco ismeret
L3 switchek konfigurálásában jártasság
Hardver közeli ismeretek (nem kizáró ok a hiánya!)
Bármilyen brand szerver szerelés
Aktuális Intel eszközök használhatósága, hasznossága

Advantages:
Solid IP knowledge
Hands-on experience with configuration of network elements (firewalls, routers etc.)
Experience with Juniper products
Linux/Unix administration experience
VMware ESXi knowledge

[ Szerkesztve ]

(#9099) npera válasza Jahno (#9092) üzenetére


npera
újonc

:R

(#9100) FőDudu válasza blueboi69 (#9098) üzenetére


FőDudu
addikt

Halozatos, IT biztonsag, virtulaizacio, java fejleszto,
A szokasos mindenes munka :)

Tegyetek meg bele a vizualtechnikat es Janhonak szemelyre szabott lesz :)

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.