Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9251) Jahno válasza -NoVa- (#9242) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek szerint mégis érdemes volt kivárni az első 1-2-3-X verziót, hgy olcsóbban értelmeset kapjon az ember.

(#9252) Jahno válasza FőDudu (#9249) üzenetére


Jahno
őstag

Balett- és rendezvénytermek meg mindenfélék tele vannak vele, ahogy látom működik rendesen. Lehet csak valami rendes szaki kellene oda is.

(#9253) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nova, ez miféle felmosórobot? Meg tudnád mondani a pontos típusát?

Btw, az LTP-vel mi jól megszívtuk, a hiteltörlesztésbe ment volna több ltp, így kb 4millát buktunk :( Remélem lesz helyette más.

Ma meg kiderült, hogy a Telenor megszűntette a helodata csomagot is, már csak bizakodom benne, hogy nme fogják a meglévő előfizetéseket megszűntetni, az sem érintene túl jól. Szarul kezdődött ez a hét.

Ma beirattuk asszonyt autósiskolába. Múlthéten vagy két hete egyik délután kimentünk üres parkolóba kicsit vezetni tanulni, 1esben elindulás, megállás, nagy ívben kanyarodás. Gyerek is velünk volt, nagyokat nevetett amikor anya bólintósan fékezett :)

(#9254) -NoVa- válasza blueboi69 (#9253) üzenetére


-NoVa-
őstag

Irobot Braava 240.

Hellodatáért kár, főleg hogy az enyémet a nevelt nagylánynak adtam, hogy ne szívjon az adatforgalomkorláttal suliban. Helyette 1GB-os T az siralmas.

(#9255) blueboi69 válasza -NoVa- (#9254) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi, ahogy nézem olcsóbb mint a porszívónk. Megtárgyaljuk asszonnyal, hogy kell-e :)

Más. Tudtok ajánlani ingyenes szoftvert amivel lehet 3D alaprajzot készíteni? Nyilván nem CAD szintűre gondolok, akár lehet időlimites is, csak viszonylag egyszerű. Bútorok nem feltétel.

Gugliba beírom, hogy 3D floorplan és kurvajó képeket dob fel, de nemtudom mivel csinálják.

(#9256) Sipi- válasza blueboi69 (#9253) üzenetére


Sipi-
tag

De most van már LTP szerződésetek nem? A meglévő szerződéseket nem érinti, csak új kötésekre nem lesz már a hozzáadott támogatás.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9257) zetor2000 válasza blueboi69 (#9255) üzenetére


zetor2000
senior tag

AutoCad ingyenes oktatási verziója letölthető regisztráció után.
Énnekem valami kamu egyetem van beírva, az angol oldal csak nem néz utána, ha meg igen, akkor mi van?
Regelni is lehet, akár offline is, és tényleg működik, MEP modelere is van (Mechanikai, Elektromos meg Csöves - Mechanical, Electronic, Piping). Azaz aki ért hozzá, eléggé komoly cuccokat is tervezhet, talán valami vízjelet hagy a rajzon, de talán még azt sem.

Ez esetleg?

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#9258) BobaHWSW válasza blueboi69 (#9255) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Sketchup.

https://www.sketchup.com/

Ingyenes, legegyszerubb program amit hasznaltam.

[ Szerkesztve ]

(#9259) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Megvolt 1eves end of show reviewm... (16 honap utan).

Minden szep es jo, csak kezdjek szepen tanulni programozni.

Nova, Luat kernek. Kezdhetem magam most sepukuzni?

Amugy minden franko, egy negativ kommentet se kaptam es meghivot kaptam a lead programra. Ez nem eloleptetest jelent hanem elkezdenek tesztelni, hogy teljesitenek ugy, extra trainingek, stb.

[ Szerkesztve ]

(#9260) -NoVa- válasza BobaHWSW (#9259) üzenetére


-NoVa-
őstag

Lua az scriptelés, procedurális meg automatizált generált mindenféle meg függvénnyel kreált láncolt komplex dolgokat csinálhatsz sokat. Szerencsédre messze van a programozástól:)

Meg persze grat a felelősség és munkaidőemeléshez.

(#9261) Jahno válasza zetor2000 (#9257) üzenetére


Jahno
őstag

"Azaz aki ért hozzá, eléggé komoly cuccokat is tervezhet,"

Naezaz, azért az ágyúval vérebre, mert én használtam is néha, de már az újakban bőven elveszek.

(#9262) BobaHWSW válasza -NoVa- (#9260) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem ertek a lovakhoz se. Gepeplni kell hozza.

Python az az? Azt mondtak meg. De annyit mondtak script es makro es tool creation. Jelentsen ez barmit is.

Nem lesz tobb oram szerintem, max tobb kihivas. Amit viszont nem banok sot, orulok neki. Szeretnek supervisor rangra visszamennu Vancouverben.

[ Szerkesztve ]

(#9263) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Jah az jo, hogy napi 4-6 oraban most fizetni fognak, hogy ulok egy teremben, dumalnak, en bologatok es hatha megertem.

Intro to python vagy mi a francom indul holnap de lesz lighting theory is pl. Szoval nem csak technikai.

(#9264) Frawly válasza Jahno (#9234) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a Zak McKrakennek a 256 színű FM-Towns-os verziója. A ScummVM is szépen tudja futtatni. A Stunts engem mai szemmel viszont inkább untatna.

(#9265) Gabibácsi válasza Frawly (#9264) üzenetére


Gabibácsi
tag

Megnéztem mijeza fm towns, ez csak egy pc, kitérdekel.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9266) Sipi-


Sipi-
tag

Utcán parkoló CLS63 AMG V8 Biturbo. Első sztereotípia nem jött be, mert magyar rendszámos és nem szlovák vagy német. De amikor melléértem, akkor láttam, hogy helyreállt a rend: rokkantkártya az ablak mögött.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9267) FőDudu válasza Sipi- (#9266) üzenetére


FőDudu
addikt

Valassz: mostani autod egeszsegesen vagy az az auto es valoban rokkant leszel!
Mi a valaszod?

Amugy akar tenyleg lehet rokkant is - nalunk peldaul a bankettes technikus mondta, hogy egyik eloado vak volt.
Es iPaden volt a prezentacioja.

FőDudu

(#9268) blueboi69 válasza Sipi- (#9256) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, de jovore lejar es kotottunk volna 4ujat.. most nem tudtunk volna ujakat kotni, illetve max 1et.

(#9269) blueboi69 válasza BobaHWSW (#9262) üzenetére


blueboi69
csendes tag

En szoktam python scripteket irni. Ezt a yaml file strukturat nem veszi be a gyomrom. Az ido 70%-a elmegy a szintaktikai hibak debuggolasaval :(

(#9270) chris-77 válasza blueboi69 (#9253) üzenetére


chris-77
újonc

"Ma meg kiderült, hogy a Telenor megszűntette a helodata csomagot is, már csak bizakodom benne, hogy nme fogják a meglévő előfizetéseket megszűntetni, az sem érintene túl jól. Szarul kezdődött ez a hét."

Az f@sz@. :(
Nem is hallottam erről. De gondolom olyat nem tehet, hogy egy meglévő szerződést töröl, csak gondolom már új előfizetők nem kaphatnak ilyet.
Hát erről akkor lemaradtam.. :( Pedig alig vártam, hogy lejárjon a hűségidőm és erre válthassak..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9271) Jahno válasza BobaHWSW (#9262) üzenetére


Jahno
őstag

Kezdem elveszteni a fonalat, mert ezek nekem eddig valahogy nem a filmes szakmához kapcsolódtak.

(#9272) blueboi69 válasza chris-77 (#9270) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hat en mar nem lepodnek meg semmin. A szerzodes hatarozatlan idore szol, gondolom azt nem csak en mondhatom fel. Elvileg nalunk jovo ev vegere lesz optika, addig kell kibirni

(#9273) Samott válasza chris-77 (#9270) üzenetére


Samott
addikt

Csak uj szerzodest nem lehet kotni, de: mivel akcios csomag volt es husegido nelkul igy barmikor felmondhatjak a tobbit is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9274) blueboi69 válasza BobaHWSW (#9258) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Koszi, ezt egyszer hasznaltam, de 10p utan feladtam :D lehet akkor nekifutok ismet

(#9275) blueboi69 válasza zetor2000 (#9257) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Cad az tuti tul sok. Ezt a masikat megnezem, koszi!

(#9276) Jahno válasza blueboi69 (#9274) üzenetére


Jahno
őstag

Amúgy ilyen roomsketcher, kitchenplanner hasonlók nem jók?

(#9277) BobaHWSW válasza Jahno (#9271) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Pl cg supervisor pozicio az igencsak technikai. Van vfx sup aki shader iro. A ceg fo senior vfx supervisora szinten az volt.

Foleg pipeline felgyorsitas, automatizalas, supertoolok keszitese, katana es nuke (ket vfx progi) makrok gyartasa, gui csinalas ezekhez, kulso pici toolok, stb.

Ahogy haladok felfele ugy kell egyre erosebb technilai tudas.

(#9278) FőDudu válasza blueboi69 (#9269) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert a python is eleg idiota tud lenni az identalassal.
Space legyen, netan tab, stb...

Raszoktam, hogy utlraeditben egybol vegigmegyek replace funcioval es kigyakom a vegyes dolgokat.

FőDudu

(#9279) -NoVa- válasza Samott (#9273) üzenetére


-NoVa-
őstag

A meglévő előfizetésem maradt ugyanúgy, nem bántják.

(#9280) blueboi69 válasza -NoVa- (#9279) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Még :)

(#9281) FőDudu válasza blueboi69 (#9280) üzenetére


FőDudu
addikt

Gondolom van ra az uzletszabalyzatukban egy 2 honapos felmondasi ido, igy meg van 2 hetuk kiertesiteni a hasznalokat. Azaz jol kifuggesztik majd valahol, de levelet vagy e-mailt jol nem kuldenek.
Igy megy ez. Altalaban.

FőDudu

(#9282) -NoVa- válasza blueboi69 (#9280) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az ilyen promo cuccokba eléggé bele vannak kényszerítve a szolgáltatók, nem tudnak könnyedén kihátrálni. A T-nél lévő párszáz forintos félüzleti mobilnetcsomagom pl már 2 éve nem létezik, bár lassan önként fogom cserélni az 1.2GB-os korlát miatt valami 3-6GB körülire.

(#9283) chris-77 válasza Samott (#9273) üzenetére


chris-77
újonc

Akkor ez volt benne a trükk.. Így bármikor simán visszavonják és vége a dalnak.
Ügyes kis beetetés volt akkor ez.
Csodálkoztam is, hogy miért kínálnak hűségidő nélkül kedvezőbbet..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9284) chris-77 válasza blueboi69 (#9255) üzenetére


chris-77
újonc

? :DDD

[ Szerkesztve ]

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9285) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Megvolt, de vissza kell még mennünk 6-án hogy addig meggondoljuk-e

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9286) qnadam válasza chris-77 (#9283) üzenetére


qnadam
veterán

részben teszt is volt, a bevezetés előtt is próbálgatták, hogy mit csinál a hálózat, ha ráeresztenek forgalommérés nélküli napokat. amikor bejött a hellodata, szépen meg is lassult sok helyen.
maradnak a mindenféle gyanús flották :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9287) blueboi69 válasza chris-77 (#9284) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Paint rajztudasom nagyon gyatra a kivant eredmenyhez :D

(#9288) Jahno válasza FőDudu (#9281) üzenetére


Jahno
őstag

"Azaz jol kifuggesztik majd valahol, de levelet vagy e-mailt jol nem kuldenek."

Küldenek azok, de SMSben is szokták zaklatni a népet. GVH amúgy is szokott ezeknek örülni.

(#9289) Jahno válasza blueboi69 (#9287) üzenetére


Jahno
őstag

Modern művészetnek kell hívni, azzal bátmi eladható.

(#9290) eattila válasza Gabibácsi (#9285) üzenetére


eattila
csendes tag

Válás? Akkor ez még békítő tárgyalás volt? Mondjuk nem értem, hogy ki az aki egy ilyen után visszakozik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9291) eattila


eattila
csendes tag

Kéne kis help. Már ha van megoldás. Van nekem a gépem, ami egy 8. gen I5, 4G rammal. Fő tároló az ssd, meg van benne egy terás hdd. Win10 64bit.

A probléma a firefox-al (64bit) van. A jelenség kb ugyan az, mint az előző gépemnél. Baromi sokáig tart neki betölteni néha (pontosabban néha nem csinálja) weboldalakat. Van, hogy megakad, vagy elmatekozik. És ha 1 tabon ez van, megakad a többi tab is. És addig nem mozdulnak, amíg az eredetileg megakadt tab nem végez.

Nem értem miért van ez. Munkahelyi gépemen nem csinálja. Saját gépemen a chrome nem csinálja. Feleségem gépe nem csinálja (igaz az win 7, de ugyan azon a hotspoton/neten lóg, és gyengébb vas.)

Tudtok erre valamit? A használjak chrome-ot nem megoldás, dolgozni a fox nekem jobban kézreáll.

Próbáltam már tárolót üríteni (rossazbb lett sajnos). Próbáltam szűz állapotba visszaállítani (nem jelent semmit). Leválasztottam a felhőről is (Nem igazán hatásos). Reinstall is volt.

A virnyákirtó ugyan olyan, mint itt a melóhelyen. Fox az up-to-date. adblock+ -on kívül nincs más kiegészítő felrakva (kikapcsoltam, az se segített).

Minden más normális sebességgel megy a gépen. Játék is. Videó is. A C: terheltésge okozhatná? De az egy sdd.

szerk: Ilyen megállásoknál, lassulásoknál néztem folyamatkezelőt, sem hdd, sem proci terhelés nem volt kirívó. Memóriát meg szinte csak a browser eszik. Windows search szolgáltatás ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9292) Jahno válasza eattila (#9291) üzenetére


Jahno
őstag

Firebug, hasonló cucc, reklámblokkoló, satöbbi kiegészítés?

(#9293) Gabibácsi válasza eattila (#9290) üzenetére


Gabibácsi
tag

Új jogszabályok vannak. Mindenben megegyeztük, de hogy kimondják, 10 percre vissza kell mennünk nobpvemberben.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9294) -NoVa- válasza eattila (#9291) üzenetére


-NoVa-
őstag

Flash plugin? Amúgy meg tényleg nem értem, minek használ bárki firefoxot 2018-ban, ez valami fura hobbi lesz, mint a C64.

(#9295) Samott


Samott
addikt

Csalás miatt nyomoznak az AAA Auto ügyében

A lenyegi kerdeseken tul:

Miert vesz valaki egymillios autot 800e hitellel? Es megb.sszak az elso igaszsagugyi szakertot a masodik szakerto vizsgalata utan? Valamelyikojuk rossz munkat vegzett.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9296) Jahno válasza Samott (#9295) üzenetére


Jahno
őstag

"Miert vesz valaki egymillios autot 800e hitellel?"

Mert nics pénte és autó sem ártana? Én is így vettem mindegyiket.

(#9297) ncc1701 válasza Samott (#9295) üzenetére


ncc1701
veterán

Most olvastam én is. Miért vesz olyan autót, akinek bkv bérletre van pénze? Abba már bele sem megyek, hogy hogyan lehet valaki annyira jóhiszemű, h úgy vesz kocsit, h alá sem néz, körbe sem méri a kasztnit? Visz egy szerelőt, már nem opatja be magát. Nem azt mondom, h megérdemelte, de a hogyan sz.passuk magunkat taknyosra tipikus esete a sztori.

(#9298) ncc1701 válasza Jahno (#9296) üzenetére


ncc1701
veterán

Akker, 200eft egy közepesebb bicaj ára. Használtan. Ne légy fafejű értetlen. :)

(#9299) eattila válasza Jahno (#9292) üzenetére


eattila
csendes tag

Firebug kivezetésre került. Csak adblock+ van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9300) eattila válasza -NoVa- (#9294) üzenetére


eattila
csendes tag

Nincs feltéve flash plugin. Még nem kellett. Vagy franc tudja, van neki beépített valami cucca erre.

Mert mit kéne helyette? Firebug miatt volt a fox, és úgy maradt. De a vizsgálója is jobban kézreáll, mint a chrome vizsgálója.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.