Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) #09908736 válasza Jahno (#8399) üzenetére


#09908736
törölt tag

Nem tudom mennyiért adják, megkérdezzem?
Mennyit érne meg?

(#8402) Jahno válasza Gabibácsi (#8400) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem már semminek. Főleg mert most valaki elindította Xboxon a Commandost, azon csak lestem. Lassan visszajönnek a vackaim Tényleg, azt a kis Igelt nem cseréljük vissza egy ebéd mellett?

(#8403) Jahno válasza #09908736 (#8401) üzenetére


Jahno
őstag

Csak érdeklt volna, hogy eladó-e vagy szobadísz. Nekem csak történelmileg mozgatja a fantáziám, idehaza 100ezres nagyságrendekben mozog. Nem sűrűn látni az biztos.

(#8404) eattila válasza Jahno (#8365) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt. Majd szólsz ha küldjem vissza és hova. Amúgy a fiókban van. Az én gépemen nem lesz vele éles kép, akkor sem, ha álványon, távkioldóval csinálom, és bleenagyítva fókuszálok. Ez vanik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#8405) Gabibácsi válasza Jahno (#8402) üzenetére


Gabibácsi
tag

mijaza igel?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8406) Phülöp válasza Gabibácsi (#8405) üzenetére


Phülöp
addikt

Németül sün.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8407) Gabibácsi válasza Phülöp (#8406) üzenetére


Gabibácsi
tag

köszönöm
akkor jahnónak adok egy sünt, csak kell szereznem egyet

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8408) qnadam válasza Gabibácsi (#8405) üzenetére


qnadam
veterán

almazselé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8409) Gabibácsi válasza qnadam (#8408) üzenetére


Gabibácsi
tag

jaaa, ilyen huncutság

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8410) Jahno válasza Gabibácsi (#8405) üzenetére


Jahno
őstag

Az a kis vékony minipécégenya Xbox vezérlőkkel.

(#8411) Gabibácsi válasza Jahno (#8410) üzenetére


Gabibácsi
tag

ja, azt elvihetnéd tényleg :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8412) Bujdy81 válasza Samott (#8395) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azért az Euro3 annyira nem fáj, azt jelenti, hogy 18 éves autókat tiltanak ki.
Az Euro4 is 2005. januártól él csak.

Szóval nem "a dízeleket" tiltják ki...

(#8413) Samott válasza Bujdy81 (#8412) üzenetére


Samott
addikt

A belgaknal szepen skalazodik idovel. Es gondolom mindenhol igy lesz. Holnaptol tenyleg durva lenne minden dizelt kitiltan. De egy evtized alatt siman eljutnak odaig.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8414) Sipi- válasza Samott (#8413) üzenetére


Sipi-
tag

Utána a benzineseket, utána meg mindent. Mehetsz gyalog, rollerrel vagy biciklivel. De egyik sem elektromos.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8415) -NoVa- válasza Sipi- (#8414) üzenetére


-NoVa-
őstag

Eleinte még mehet a szintetikus cipőtalp, később már csak facipő vagy mezítláb!

(#8416) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Dudunak ceges iphonera:

A hogyant ne kerdezd kert nem igazan ertem de az van, hogy ceges email es shared user account van az iphoneokra kitalva. Ha a user le is lep nem korrekt modon akkor az IT ker password resetet es ennyi. Az emailhez es az accounthoz van hozzaferesuk igy kenyelmetlen es ido de a telefon hasznalhato marad.

(#8417) Jahno válasza BobaHWSW (#8416) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, akkor idéztem is a menedzsmentből, csak Evonál is mre nekiláttuk volna bevezetni arra leléptem. Most meg azt hiszem idáig el sem jutunk.

(#8418) Sipi- válasza BobaHWSW (#8416) üzenetére


Sipi-
tag

Tehát akkor ott nem a lefóliázott eredeti dobozban kapják meg a telefont, hanem beállítva.
Ahogy értettem Jahno-éknál meg megkapja a zsír új, bontatlan telefont.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8419) eattila válasza Sipi- (#8418) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezt amúgy nem is értem. Én a céges telómat úgy kaptam meg, hogy aláírtam az átvételit, és hogy 2 évig felelek érte, ha baja van. 1 évig teljes költésgen, fennmaradó évben meg fél költségen. Igaz ez droidos. De ha téglát csinálok belőle, akkor ki kell fizetnem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#8420) Sipi- válasza eattila (#8419) üzenetére


Sipi-
tag

Én is, bár újat nem is kaptam, pedig már 3 éves hamarosan. De nem is kérek, mert nem használom. Van olyan hónap, amikor 0 percet beszélek rajta, de a maximum sem volt több 15 percnél egy hónapban (akkor sem én hívok :) ).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8421) BobaHWSW válasza Sipi- (#8418) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jaja, kezedbe nyomjak az aktualis generaciost, szoval friss telo de mindenkepp elore beallitott ceges accountos stb.

Nem ertek hozza igy felve kerdezem. Mashol ez nem alap?

Szamitogepet se friss win10 installal vagjak hozzam. Vagy nem ertek valamit...

(#8422) Sipi- válasza BobaHWSW (#8421) üzenetére


Sipi-
tag

Asszony beállított telefont kapott, kapja a céges maileket, stb.
Nekem a céges csak telefonálásra lenne. A bérbeadó cég emailjeit nem szükséges rapid elérnem, ahova eladtak ott meg beállíthatnám magamnak az emailt/naptárt (guide alapján, ha az igényt approve-olta a line manager). De nem akarom :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8423) eattila válasza Sipi- (#8420) üzenetére


eattila
csendes tag

Én használom. Sőt, csak ez a számom van. Havi 6K-ig nem kell fizetnem. Eddig még 1x fizettem telefonszámlát erre a kb 9 év alatt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#8424) FőDudu válasza BobaHWSW (#8421) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi az infot!

A komoly provisioning az ugy mukodik, hogy user kap bontatlan dobozos telefont aztan az Apple szerverei ratoljak a profilt az elso bekapcsolas utan. Abban meg lehet az e-mail beallitastol a VPN-ig kb barmi.
Engedelyezett/tiltott app lista, stb.

Nem lattam meg ceget aki ezt csinalna - pedig ez a leginkabb profi megoldas (ha mar a gyartotol jon).
Kb. 50 telefon folott eri meg - mert termeszetesen nem ingyenes. Nem melyedtem meg bele - de levileg mindenfele dolgot tud kezelni (elveszett/ellopott telefon tavoli lockolasa, adatok uj keszulekre torteno atrakasa, stb...).

FőDudu

(#8425) Jahno válasza FőDudu (#8424) üzenetére


Jahno
őstag

Nem az Alma szerverei tolják rá. Cégeket írtam rá, csak én sem próbáltam ki rendesen, máshol ahol meg volt megoldás onnan az alma ki volt tiltva :-)

(#8426) Jahno válasza BobaHWSW (#8421) üzenetére


Jahno
őstag

Mindenhol mindenben mindig más az alap, ami egyik cégnél kötelező megoldás az a másiktól lehet ki van tiltva és üldözendő :-D

Van ahol nem is az IT kezeli a telefont, raktáros/hardveres kiadja, aláírják, ha baja van akkor jöhet az ITre. Valahol meg ugye kerülőúton kapja meg az új manager és senki nem tud semmiről, ezek a legjobbak :-D

Evonál pld. a levelezést mi állítottuk be rajta, vagy előtte droidokon a frissítést/titkosítást/wifi elérést.

Itt most a recepció feladata a telefon kiadása, ami egyre jobban működik. A működés meg mindegy, ami tegnap a mi feladatunk volt az ma már lehet tilos, vagy éppen szerver oldalon kattintgatnak valmit és tartjuk hátunkat a júzerek felé.

Aztán jönnek a GDPRes okoskodós jogászok, hogy szerinte a feloldóminta az privát dolog, ehhez semmi köze az ITnek és a telefonja tartalmához sem. Én meg max. azt mondom, hogy eza feladatom itt lehet alárni, ha valami nem tetszetős akkor 1 emelettel alattunk a jogi osztály és biztos meg lehet egyezni valamiben :-D

(#8427) Jahno válasza eattila (#8419) üzenetére


Jahno
őstag

Mert az egy rendes garázscég :-D A visszavétel eddig minden cégnél zűrös volt, pedig nem túl bonyolult. Át kellene menni rajtunk és kész. Csak itt annyi a szabály és as zervezős fejetlenség, hogy elveszünk benne. Meg általános titkolózás, ki mikor megy el. Van sétálópapír amit aláírunk, kinek a dátum előtt, kinek később mert a főnöke lehozta, nincs már kedve bejönni a céghez, szabadságon van, satöbbi, cuccai meg max. beküldi és ledobja a portán, munakviszonya már nincs mire elénk kerül és kenhetjük a hajunkra. Néha egyik-másik kilépőtől poénból megkérdezem, hogy ki veszi át a munkáját, de csak vállat von, hogy "nem akarnak vele foglalkozni". Nem is véletlenül kezdődött el a felmondási hullám. Meg mert idejöttem támogatni és migrálni :-D

(#8428) Jahno


Jahno
őstag

És dögöljön meg a világ, lett volna egy csomó intézni valóm, mondom délután 2re hazaérek, erre 2 óra alatt értem be a városba. Agyrém.

Corinthiában meg rendszergazdát keresnek, tönkreverjem azt is?

(#8429) blueboi69 válasza BobaHWSW (#8421) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Óóó pedig ha tudnád... Nálunk bevezetés alatt van egy ilyen teljesen not supported pecsétes terv, hogy userek megkapják a notit előre telepített winnel, vagy hozza a saját, senkit nem érdekel, aztán belép valami felhős-AD userrel, ami csinál neki profilt, amiben minden benne van. Ha gépet akarja privát userként használni, akkor átjelentkezik local profilba, amikor dolgozni akar,akkor meg a cégesbe.
Az adatok, fájlok, appok nem átjárhatóak, ezt mindenféle policy tiltja olyan szintig, hogy pl céges fájlokból, levelekből, mégcsak copyzni sem tudsz egy notepad-be (vagy legalábbis nem mentheted el).

Aztán ettől remélik majd, hogy kevesebb usersupport lesz.

(#8430) -NoVa- válasza blueboi69 (#8429) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez ilyen énféle önjáró mérnökféléknél paradicsomi állapot. BYOD, Office365 meg VisualStudio Pro online, GIT, Jira meg JiveOn domaines userrel SSO, kész.
De a valóságban meg ott a sok luddita.

(#8431) blueboi69 válasza -NoVa- (#8430) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, de nálunk jellemzően önjáró biorobotok vannak :) aki nem ért hozzá, annak valszeg lesz segítség, de cserébe aki önjáró, annak nem jut semmilyen support.
Ez elvileg 1éven belül várható nálunk, ez a fajta működés.

(#8432) Sipi- válasza blueboi69 (#8431) üzenetére


Sipi-
tag

Kolléga mesélte, hogy egyszer megpróbálták elvenni a localadmin jogot a userektől a saját gépeiken. Nem sikerült, vissza kellett kapniuk. De a most bevezetés alatt álló új-lapotp-win10-el projektnél állítólag az lesz a cél, hogy csak a sw centerből lehessen programot felrakni, később már csak megigényelni és akkor már nem kell localadmin.
De engem nem érint, sudo jogot nem fogják megnyirbálni a linux-omon (bár ez is managelt linux valamilyen szinten).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8433) FőDudu válasza Jahno (#8428) üzenetére


FőDudu
addikt

Linkedin nekem is feldobta :)
Ketlem, hogy fizetnenek rendesen...

FőDudu

(#8434) Jahno válasza blueboi69 (#8429) üzenetére


Jahno
őstag

Ettől lesz csak igazán több support, mert legtöbbször nem ezzel szívunk mi sem, hanem jajj frissíteni kell az ÁNYK-t, Nexonból mentsek céget, csináljak céget, szedjünk két céget, eldőlt egy cég, blábláblá. Ez a csoda felhőben is meg szokott lenni. Systemax is kitalálta a VDI-t, mondtam, hogy itt-ott nagyon jól működik, vízgyárban, rendőrségen is ilyen alapúak a cuccok, csak más koncepció, egységes környezet, nincs egyéni igény. Letették az nagy megmondást hogy lesz pár csoport, egyéni igény nincs. 2 hónap múlva már minden felhasználónak egyedi hardver- és szoftveres profilja volt, mi meg duplát szoptunk... Pedig elméletben akár jó is lehetett volna :-D

És ilyen egy gépről több helyre belépegetős nálunk is van. Felét már el is hagytuk, mert drága. Ezek olyan nagy lufik, lehet róla mítingelni, kibököd, hogy "drága lesz ez", elmegy fé év a fassággal, akkor valaki megvilágosodik, hogy drága és vissza minden. Júzer oldalról ha nem megszokott és bonyolultabb valami akkor abból szintén csak kérdés lesz a "nem tudok belépni, nincs meghajtó, nem nyomtat, jajjmivan"

Főleg ha ilyeneket bevezetnek, mert felméréskor senki nem szól semmiért, azt sem tudjuk ki mit használ és vannak olyan funkciók amik 3-6 havonta kellenek, de akkor nagyon. Akkor örülünk az ilyen szigorításoknak és írjuk le a felhős linkeket papírra, hogy másik gépnél be tudjuk pötyögni miközben nagyon csúnyán beszélünk :-D

(#8435) Jahno válasza FőDudu (#8433) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig szálloda és azok mindig jók és fizetnek, nem?

(#8436) -NoVa- válasza Sipi- (#8432) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálunk a kontraktoroktól elveszik a localadmin jogot. Desktop sw development, tehát sorolom a leggyakoribb eseteket, amik majd ticket és IT-re várakozás lesz individual blocker kategóriában:
- Napi friss build telepítése, 1-2x naponta
- Tetszőleges dll felülírása a telepített programban, napi 0-100 alkalom feladatfüggően.
- Task manager, napi X
- Regedit, napi X
Vagy Total Commandertől a VS-en át a világmindenségig minden állandóan eleválva fog futni, majd forced reboot után IT ticket.

(#8437) Jahno válasza Sipi- (#8432) üzenetére


Jahno
őstag

"Nálunk" (mármint a cég egyik felénél) nincs C meghajtó sem, nem látják a könyvtárszerkezetet, még az asztalon lévő cuccok is hálózaton vannak. Ez csak akkor szívás ha odahaza lóg valami neten és szakadozik, hol offline hol online, még a könyvelőprogram is 100 megákat rángatna át amihez 30-100 kilobiten végtelen mennyiségű idő kell, akkor kilövi a taszkot, újraindítja, kikapcsolja, kész, a gagyibb zsoftverünk adatbázisa ettől egyből össze is kócolódik. Még jó, hogy minden hó végén csinálok egy gyors manuális mentést...

(#8438) Jahno válasza blueboi69 (#8431) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek az 1 éven belüli projektek szoktak 2 éven át fejet vakarni, aztán mire nekilátnánk már nem érdekes. Nem jött felétek most egy új ITmanager, cégvezető, CTO, ilyesmi aki éppen ezzel akar valamit felfelé megmutatni?

Én is mondogattam az elején, hogy van 100 júzer, annak osztva is kell kb. 500-600 giga memória, sávszél, disk I/O, 10 tera tárhely és ha valami áll vagy karbantartásilag áll, akkor nagyon áll. Kár volt ennyire előre szaladni, mert nem értették, csak 4 hónap múlva :-D Akkor valaki megvilágosodott, hogy jajjúristen, 10 tera hely, 500 giga memória az X/hó, aaaaaznagyonsok. Igen, ezt mondtam :-D És akkor a kivitelezést se felejtsétek el, hogy az mennyi erő/idő pénz. Akkor mondja a néni, hogy "arra itt vagytok Ti", meg már mindegy mert csa 3 hónapra kellett volna ez ideiglenesen. Na, megyek inkább júzer simogatni.

(#8439) Jahno válasza -NoVa- (#8436) üzenetére


Jahno
őstag

Ennek egy részét meg lehet csinálni szabályokkal és van task manager, de jahh. Evonál erre kaptak fejlesztői gépet, teljes admin jog, elszeparált hálózat, kész. És volt egy korlátozott gépe amin kitölthette a szabadságos kérelmét és elérte még a céges nyomtatót is :-D

(#8440) blueboi69 válasza Jahno (#8434) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szerintem nem teljesen ment át a lényege a dolognak. Mihez kellene 500Gb memória meg ilyenek?

(#8441) Jahno válasza blueboi69 (#8440) üzenetére


Jahno
őstag

100 felhasználónak.

(#8442) blueboi69 válasza Jahno (#8434) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azt várják, hogy nem kell a gépeket üzemeltetni és azt figyelni/javítani, hogy a hotfixek kimentek-e, minden friss-e. Ez mind a user dolga lesz, hogy a gépét életben tartsa, ha nem működik, akkor oldja meg.

Nagyon kiváncsi leszek arra, hogy ez hogy fog működni. Persze ne úgy értsd, hogy az összes usernél ez lesz, nyilván nem várható el egy pénzügyes mancikától, hogy magának telepítsen újra gépet vagy akármi.

Megosztások adottak, nyomtatók adottak, mind mind felhős. Mikrofosnak már működik ez a rendszere, nálunk még tesztelés alatt van. A lényege, hogy ha a fejlesztő/user olyan eszközön dolgozhasson amilyenen akar, csak az adatok védelme fontos a gépen, semmi más.

(#8443) Jahno válasza blueboi69 (#8442) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerem én, csak már mögé rakták ezt a "felhő" marketinget. 10 éve már nyomkodtam ilyesmiket, igaz egyik cég sem volt 400 gépesnél nagyobb. Hotfix most is kimegy, max. ha a gépek 10%-át nem kapcsolják be, akkor üldözni kell a júzert, ha valami elborul akkor szintén és jó ha ilyenkor derülnek ki a júzer oldali vashibák. Ezeket meg lehet úszni, elég egy gépet megpöcsölni és kész. Aztán jönnek, hogy a Salesforcenak másik Java kell, valami kínai banknak még régebbi, SAPból egyikhez új kliens másikhoz még nem és kezdődik a brulat a profilokkal. Scom/SCCM ugyanezt megoldja júzer gépén, de hát tudod Te ezt (:-

Amúgy 1-2 pénzügyesnél még pont egyszerű, feléled hálózatról, megcsinálja magának max. az első belépés lesz 2 óra. És utána ne vigye másik VLANba a vasat :-D

A júzernél meg olyan jahh, megy a körlevél, hogy MINDEN gépet kapcsoljanak be, hagyja hálózaton legalább mára/hétvégére, indítsa újra, kapcsolja ki. 3-4 emlékeztető, már azért köpködnek, hogy ne írogassunk folyton. Aztán határidő utáni kiterjesztett határidő után megkeressük azt a 30%-nyi júzert aki nem így tett, előszedjük a gépet a fiókból (most iszonyat mennyiségű gépünk van amivel havi egyszeri alkalmmal 5-90 perc meló van) aztán ott csodálkozik, hogy "jaaaa, ezt is?" Hááát, a MINDEN, az mit is jelent?

(#8444) blueboi69 válasza Jahno (#8443) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sztem direkt nem akarod érteni. Pont az ilyen szopásokat akarják kizárni. Eleve többszáz user soha nem is jön be az irodai hálózatba. Nehéz levadászni és megjavítani a gépet. 10éve nem működött ez így, ennek most találták ki a működését, pl applikáción belüli adatvédelem stb.
Ilyet, hogy hagyja bent a gépét soha nem kértünk még, kb lázadás lenne belőle.

(#8445) FőDudu válasza Jahno (#8435) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez egy IT administratori melo - ergo beosztott es nem vezetoi szint.

FőDudu

(#8446) Sipi- válasza blueboi69 (#8442) üzenetére


Sipi-
tag

Egy wannacry után meg tényleg cry lesz? :)
Nem bíznék abban, hogy a user karbantartja a gépét. Soha sem lesz frissítve.
Esetleg, ha valami host checkert megköveteltek, ami a frissítéseket, hdd titkosítást és friss vírusirtót megköveteli.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8447) Samott


Samott
addikt

#lazan kapcsolodik

Nick Burns, Your Company's Computer Guy (SNL, youtube)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8448) FőDudu válasza blueboi69 (#8444) üzenetére


FőDudu
addikt

Amig a telefonjaval 4K minosegben tudja rogziteni es tovabbitani a kijelzon folyo dolgokat, addig kar adatvedelemrol beszelni. Meg ne tudjon masolni a levelezesbol...
Marhasag. Csak a felhasznalot szivatjak a sok szaballyal - megnehezitve a munkat.

Ez a 'bivalyode' per pillanat jo mondjuk mobil telefonra - de domainba leptetett gepre azert kicsit komolyabb frissitesi szabalyok vonatkoznak, eleve rendes halozat be se engedi ha nincs frissitve.
Akkor meg ott fog kavezni 2 orat mire a gepe eleri az approved statuszt es csinalhat valamit a ceges infrastrukturan?

Nem tudom mi lehetne a jo megoldas. A virtualizalt munkakornyezet is korlatokkal jar (USB es egyeb eszkozok nem mindegyike megy at az ilyen terminalos mokan) - per pillanat nehez az irodai geptol konnyebben kezelheto scenariot felvazolni (IT szempontbol). Azt fel lehet ebreszteni tavolrol, ra lehet tolni a frissitest amikor a user nincs a gepnel, lehet rendesen garantalni a biztonsagot.

Fejlesztonel kell a masodik gep - de hat eleve errol szol a fejlesztes. Nem azon fejlesztunk amin tesztelunk es ami elesbe megy. Megvan a folyamat. Fejleszto megcsinalja amit akar, atteszi a teszt rendszerre, ha atment a treszteken, akkor megy elesbe. Jo esetben ez a workflow. Rossz esetben meg valami kimarad :)

FőDudu

(#8449) FőDudu válasza Sipi- (#8446) üzenetére


FőDudu
addikt

Utobbiak kb alap dolgok - maskepp nem lehet garantalni, hogy a 2 hetig szabadsagon levo laptopos user gepe megfelelo vedelemmel felvertezve es patyolat tisztan kapcsolodjon a ceges halozathoz.

Es akkor az egy IT altal telepitett gep volt.
Az ilyen 'hozdasajatod' megoldasban kicsit nehezebb a megfelelo dolgok raeroltetese...

FőDudu

(#8450) -NoVa- válasza Sipi- (#8446) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából pont, hogy a céges infrastruktúra miatt tudott a NotPetya akkora kárt okozni nálunk is, mert homogén, azonos, közös biztonsági réssel mehetett egy domaines/lanos gyorsan ledarálható közegben. Pláne, hogy az MS már kiadott javítást Win7-re is, mire nálunk fertőzött, csak az IT a standart frissítési tesztelési procedúrái miatt azt még visszatartotta a gépekről. Pár domainen kívüli, nem adminként használt Win10-es vas, meg a Macem úszta meg anno.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.