Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) Frawly válasza Jahno (#8899) üzenetére


Frawly
veterán

Akár még az a gagyi BT szalagos megoldás is érdekel, ha tudsz róla linket küldeni. De elsősorban az okoségő izgatja a fantáziám most. Még sose volt ilyenem, tetszik, hogy a színe is szabályozható, nem csak a fényereje.

Csak nem tudom milyen márkát érdemes venni. Pedig a tartósság és a fogyasztás nem érdekel, a fénye legyen szép, jól szabályozható, meg menjen sima androidos telefonról, ne kelljen hozzá iOS, Alexa, Google Home meg hasonló baromságok. Kínába nyugodtan logolhatja, hogy mikor milyen színnel és fényerővel világítok vele.

A Xiaomi okoségőket sokat dicsérik, ahogy nézem nem is drágák, de nálam sajnos kiesnek, mert az E-foglalatosak vannak belőlük, ilyen brit B22-es nincs. Így ilyen Samsungot, Philipset, noname-eket nézegetek.

[ Szerkesztve ]

(#8902) Jahno


Jahno
őstag

Én meg kicseréltem egy DVR-t, mert elment benne a vincsi, aztán a táp, meg amúgy is szar az OS, régi az egész, legyen csere, ami nem nagyon kezeli a régi kamerát, ami szintén idejét múlt. Még csak kb. 5 órát játszottam, kamera cseréje először jól mentm aztán valami mazag megtört és még sehol nem vagyok, blááááá.... Új világítás, lámpabúra 15 év után elmosva, szerencsére kameránál sem rohadtak be a csavbarok, új kültéri befért a házba és az első üveg is tiszta, jó állapotban volt tömítésekkel együtt. Csak valami ipari lépésálló gégecsőbe centire kiszámolták a koaxot, kis forrasztás, aztán egyik sarka kilógott, ott megette a napsütés. Hétvégén valamit gányolnom kell :-/ És be kellene saccolnom a melódíjat, ez a nem egyszerű.

(#8903) Frawly válasza Frawly (#8901) üzenetére


Frawly
veterán

A márkátlan okoségőknél az zavar alapból, hogy nincs semmilyen gyártó feltüntetve, így ha még be is jön a termék, nem tudok belőle újra rendelni, mivel nem fogom tudni mit keresek.

(#8904) Jahno válasza Frawly (#8903) üzenetére


Jahno
őstag

És tuti vibrál, vagy nem lesz 2 egyforma.

(#8905) Frawly válasza Jahno (#8904) üzenetére


Frawly
veterán

Arról hogy győződjek meg, hogy melyik nem vibrálós fajta?

(#8906) Jahno válasza Frawly (#8905) üzenetére


Jahno
őstag

Ne hiszel a leírásnak és kipróbálod.

(#8907) Frawly válasza Jahno (#8906) üzenetére


Frawly
veterán

Oksa, ettől féltem, hogy ez is ilyen próbálgatós műfaj. Megrendeltem egy noname-et az Amazonról 13 fontért. Még mindig sokkal olcsóbbak, mint a márkásak, és erről a konkrét áruról jó visszajelzéseket írtak a vevők.

Ha egyébként nem brit foglalatba kellett volna, akkor Xiaomit vettem volna.

(#8908) chris-77 válasza Frawly (#8897) üzenetére


chris-77
újonc

A belseje nem is annyira fontos. Fehér IBM Netvista legyen kék felirattal..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8909) chris-77 válasza -NoVa- (#8900) üzenetére


chris-77
újonc

"Nagyon nem rajongok a wifis smart biztonsági résekért otthonra, most épp a robotporszívókon borzongtam egy sort. Ki akar egy olyan eszközt, ami lézerrel és kamerával is térképez, wifire csatlakozik, és online frissít, meg logol kínába. Egyre szimpatikusabb a legolcsóbb egygombos iRobot."

Fú de kiröhögnének az ismerőseim téged is ezért.
Engem, amikor ilyenek mondok konkrétan körberöhögnek és kikiáltanak paranoiásnak.
Úgyhogy már csak magamban hümmögök ilyen dolgokról..

[ Szerkesztve ]

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8910) Phülöp válasza npera (#8889) üzenetére


Phülöp
addikt

Felírom valahová, mert megint elfelejtem. Fő az önbizalom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8911) FőDudu


FőDudu
addikt

/Flame ON/
Az elso helyes tenykedese...

Mondjuk a nemzart terben kijelolt dohanyzohely megszunteteset kicsit tullovesnek erzem - de ettol fuggetlenul a dohanyosok altal a nemdohanyzok mergezesenek megszuntetese pozitiv cselekedet....
/Flame OFF/

Nalunk is csak nemzart terben engedelyezett. Azaz etteremben max terasz egyik oldalan. Megy is a harc az a barban - osszesen 3 erkely van :)

Nem lehet meg a reptereken megszokott uveg koporsoban sem.... (3 oldalrol nyitottnak kell lennie)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8912) Samott


Samott
addikt

#mulatsagos hirek

M1 hirado - csak a lenyeg. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8913) Samott válasza FőDudu (#8911) üzenetére


Samott
addikt

Ezzel szerintem sincs gond, egyebkent a kormanyrakerulesuk utan ok voltak akik nagyot szigoritottak ezen. Lehet hogy EU-s nyomasra, de meg annal is komolyabb szabalyozast csinaltak. A tomegkozlekedes azota eg es fold, nem kell megfulladni a villamosmegalloban nehany k.csog miatt. Kocsmarol nem is beszelve.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8914) chris-77 válasza FőDudu (#8911) üzenetére


chris-77
újonc

Ez most kíváncsivá is tett, hogy itt ki az aki az ittlévők közül dohányzik és ki az aki nem.
Tippre kb. szinte senki közülünk.

Kezdem én egy nem-el :)

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8915) FőDudu válasza chris-77 (#8914) üzenetére


FőDudu
addikt

En sem.
Amugy nem banom ha valaki dohanyzik - csak ne a kornyezetemben csinalja es ne legyen tole budos (szaja/ruhaja).

Eros dohanyossal beszelgetni is kin (lehet).
Persze vannak kivetelek - de az a ritkabb.

FőDudu

(#8916) FőDudu válasza Samott (#8912) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezert eszunkbe sem jut ilyen szemetet nezni...
M1/M2/TV2 hirado es egyeb hirmusoraiban csak a negativ hirek mennek.

A gyereknek foleg nem engedjuk az ilyen negativ kicsengesu dolgok nezeset...
Tul kicsi meg, tul,befolyasolhato. A reklamokat is elhiszi....

Ki kit olt meg, baleset, eroszak, halal, bevandorlas, migracio, stb...
Anyamat felhivta egy szabolcsi rokon, hogy mi van Pesten, mit csinalnak a migransok.... Halal komolyan es felve a migrans tamasdastol. Szabolcsban. Ahol max roman/ukran hatarsertot latnak, de migranst valoszinuleg nem.

Ezek szerint ez az agymoso baromsag mukodik...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8917) chris-77 válasza FőDudu (#8916) üzenetére


chris-77
újonc

Ez mikor volt? Mert azért a nagy invázió idején valóban elég szörnyű állapotok uralkodtak..
Pl én akkoriban jártam a nyugati környékén és nem volt felemelő a dolog..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8918) Gabibácsi válasza FőDudu (#8916) üzenetére


Gabibácsi
tag

Te sem jártál a kerítés előtt a nyugatiban meg a keletiben akkor

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8919) Samott válasza Gabibácsi (#8918) üzenetére


Samott
addikt

Ne kezdjuk el ezt megint, azert voltak olyan allapotok ott mert szandekosan parkoltattak ott a nepeket hogy besz.rjon a tisztelt lakossag. Aki addig a korrupciot tartotta a legnagyobb problemanak, kellett valami amivel el lehett terelni a figyelmuket rola. Amint engedtek oket tovabb, el is tunt az osszes.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8920) chris-77 válasza Gabibácsi (#8918) üzenetére


chris-77
újonc

Ugye te sem dohányzol Gabibá?

Samott?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8921) Jahno válasza FőDudu (#8911) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk valószínű nem volt ez a 3 oldalas szabály, mert egyik pókerteremnek akkor egyszerűen csak kiverték a falát és kész. Nyitott :-D Aztán persze becsukattak mindent, mert jó lesz a szerencsejáték piac másnak.

(#8922) -NoVa- válasza Gabibácsi (#8918) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én jártam. Volt ott rengeteg fáradt ember, akik legalább valami tájékoztatásra vártak, és szerettek volna eljutni bárhová, ahol nem éri utol őket a behívójuk. Egy átag futóverseny vagy Criticalmass embermennyiségéhez hasonlítható, nem invázió.

Innentől meg a sajtó kommunikációjának a dolga, hogy hogyan értelmezik, hogyan rágják a lakosság szájába, hogy konkrétan mi történik. Az egyik oldal bagatellizálta, a másik oldal kriminalizálta, mindkettő durva túlzás, és veszélyes hiba.

(#8923) Samott válasza chris-77 (#8920) üzenetére


Samott
addikt

Persze hogy nem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8924) Jahno válasza FőDudu (#8916) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a migránsos rettegés elég érdekes dolog, mert sokan inkább túlparázzák. Ismerős nőszemély is csak ezért szavazott a Viktorunkra, mert legalább megvéd. Amúgy tök érdekes, sokan telibe szidják a rendszer minden elemét, lopnak, kórház, jelentés, Putyinpaks, tököm, de ezzel kilóra meg lehet venni mindenkit.

Aztán a többi is nézőpont vagy elképzelés kérdése, ki mit szeretne belelátni. Nekem már 20 éve bajom volt az egésszel, nulla IQjú, igénytelen paraszt banda. Kivéve mondjuka a Koszovó környékiek, azok angolul is beszéltek, viselkedtek, kérdeztek, satöbbi. De a sok szőröstalpú afrikai, líbiai meg az atyaúrsitennel mit lehene kezdeni? Azon kívül, hogy környéken hordákban zaklattá az embereket és jártak a városba lopni meg teleszarték a szökőkutat. Igen, tudom, 1-2szer a leszerelő katonák meg a szombati bulizósok is már megfürödtek benne....

Ismerősnek is mondtam, hogy akkor sokat jártam Kelenfölddre, kint táboroztak a parkban, ott rohangáltak letolt gagytával és hegyekben állt a szemét. Persze Ő pont akkor azt látta, hogy mennyire rendben és tisztaságban élnek és elsétálnak a szeméttel a kukáig :-D

Másik ismerős eddig háromszor volt Brüsszelben és háromszor rabolták ki afrikai arcok. Ennek ellenére is teljes mellszélességgel kiáll mellettük.

Ez ilyen lesz mindig. Csak nézzük meg miképpen működnek odahaza, Indiában,. Egyiptomban. Saját gyerekét is megnyomorítja, aztán küldi koldulni, a tehén komolyabb haszonállat, mint az asszony, amúgy ami megtetszik azt elveszi és így tovább.

Aztán jön a média, ami úgyis arrafelé tekeri, amerre akarja, de még jól vágott videófelvételekkel vagy fotókkal is. A célzottan kattintásra és uszításra menő oldalakat most ne vegyük ide, amik csak a balhét gerjesztik és 10 évvel ezelőtti afrikai polgárháborús videókat linkelnek, mondván ez van most Párizsban/olaszban mindenkit is megvernek.

Szóval láttunk itt mi már és ebben tényleg van némi szerepe a vezérnek, hogy nem vagyiunk átmenő forgalom, mert dél felől azért pár kertet letaroltak.

De megnézhetjük azt is, hogy ha jönne mondjuk most pár ezer indiai, afgán, líbiai, akkor mihez kezdenél Velük? Hova teszed, mit csinálsz, mi lenne az egész eljárás menete, aztán merre tovább?

(#8925) Jahno válasza -NoVa- (#8922) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk én lassan úgy voltam vele, hogy a plakátok eltűntek, de a TV-t hamar kihajítottam volna az ablakon, a 10 másodpercenkénti "állítsuk meg" és "migránsok" agymenéseitől. Teljesen bekattant aki ezt ebben a formában folyamatosan nyomja.

(#8926) Sipi-


Sipi-
tag

A japánok tényleg betegek:
Minek tartana fenn családot és barátokat, ha bérelni is lehet

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8927) Sipi- válasza Jahno (#8925) üzenetére


Sipi-
tag

TV-t nem szoktam nézni, csak reggel rádiót hallgatni keveset, de azon is megy még mindig valami migránsos Viktorreklám.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8928) Gabibácsi válasza -NoVa- (#8922) üzenetére


Gabibácsi
tag

Végülis el lehet hallgatni a lényeget így is úgy is. Meg kriminalizálásnak mondani az igazságot. Szerintem ezen felesleges itt vitát nyitni.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8929) -NoVa- válasza Jahno (#8925) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kerületi falunapos rendezvényeken helyi anyagból ugyanúgy összeáll egy buta, néha félelmetes, durván szemetelő, mindent összeszaró/vizelő csürhe, maga a tömeg így működik. Az itteni primitív lepukkant országé is, az ottanié is. Csak a helyit nem lehet hova visszatoloncolni, meg drótkerítést húzni Újpalota köré. Ha azt valaki programba venné, arra talán szavaznék.

(#8930) Gabibácsi válasza chris-77 (#8920) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én sosem dohányoztam, de ki sem probáltam sosem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8931) Gabibácsi válasza Sipi- (#8927) üzenetére


Gabibácsi
tag

A jazzy rádióban sosincs :D
Grillo meg mostanában nem ír be

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8932) Gabibácsi válasza -NoVa- (#8929) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kerületi falunapokra jársz? Durva alak lettél

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8933) -NoVa- válasza Gabibácsi (#8932) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az jön ide. Vagy a stadionhoz, vagy a parkba, de jön. A falunap nem szélessáv, hogy elkerülje a környéket.

(#8934) Grillo válasza Gabibácsi (#8931) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, mert mire kezdődik, már majdnem beérek.
De ha van meglepő, baleset, stb, akkor írok.

Ha nem lenne ma iskola, még alhattam is volna, de mindegy. Kötelező szabinak kivenni nálunk, bár amúgy is kivettem volna.

(#8935) qnadam válasza Gabibácsi (#8930) üzenetére


qnadam
veterán

+1

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8936) qnadam válasza npera (#8889) üzenetére


qnadam
veterán

hja, elkészült zasszony bringája, hajtómű miatt volt nagy várakozás, kiderült, hogy valami olyan csapágymegoldása van, amihez a szervizes arc ismeretségi körében sincs senkinek még szétszedőeszköze se, mert a franciák 25 éve gondoltak egyet, és kitaláltak valami alternatív megoldást :) végül állítólag ki tudták egyengetni a meglevőt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8937) Phülöp válasza chris-77 (#8914) üzenetére


Phülöp
addikt

20 év dohányzás után váltottam elektromosra, az megy mostmár 2 éve. Minimális nikotintartalommal, néhány különböző ízű liquid-del. Máltán a kaktuszfüge volt a kedvencem, itt egy mangó-barack kombinációt találtam eddig.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8938) qnadam válasza Jahno (#8871) üzenetére


qnadam
veterán

~1500 napig volt az enyém, ha úgy számoljuk hogy csak minden tizedik nap használtam (pedig annál biztosan többet), és mondjuk 600e volt a váz (nem emlékszem, mennyi volt), amiből eladáskor visszajön 200e, akkor lenne 2,7e a napi bérleti díj, amibe még nem számoltam bele, ha bérlek, akkor el kell hozni, vissza kell vinni... szerintem megérte.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8939) -NoVa- válasza Phülöp (#8937) üzenetére


-NoVa-
őstag

Olasz tengerparton a hashishos pasztilla volt a legnépszerűbb az ottani E-cigisek között:)

(#8940) BobaHWSW válasza chris-77 (#8914) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem dohanyzom.

(#8941) Jahno válasza chris-77 (#8914) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem. Vagyis néha. Ilyen szivar, vízippa, pipa. Elmúlt 1 évben kb. 5 alkalom is volt már.

(#8942) Jahno válasza Sipi- (#8927) üzenetére


Jahno
őstag

1-2 csatornán nem hallottam, de amikor bekapcsolod és megy az "állítsukmeg" agymosás, akkor jajj. De úgy látszik igény van rá és el is érte a célját. Mindig mondtam, akik ebben benne vannak azokkal egész nap Fluimucil Ábel reklámot hallgattatnék.

(#8943) FőDudu válasza Jahno (#8942) üzenetére


FőDudu
addikt

De miert?

FőDudu

(#8944) Jahno válasza -NoVa- (#8929) üzenetére


Jahno
őstag

Ez így van, de nézzük eg százalékosan. Mindig a baltás gyilkosokkal jönnek, meg mert idehaza is vannak ilyenolyan erőszakos cselekmények. Azért nézzük meg a gyerekkereskedelmes, erőszakos cselekményes meg egyéb opciókat fejletlenebb vidéki országokban, ahol még a kirendelt, vastagon fizetett céges sofőr is lehúzza kollégát és zsákutcába tereli. Falusi búcsúban van két pofon, Szigetnek benne van a költségvetésében, ha olyat csinálnak akkor mósjával le is verhető rajtuk. Idehaza sem szabad beszélni a cigánybűnözésről, az is hasonló pepitában, de ha tippelni kellene, hogy Neked vagy a kölköknek Egyiptom közepén elveszve van nagyobb esély némi balszerencsére vagy a híres beledi búcsúban, akkor szerntem nem az utóbbira tippelnénk.

(#8945) Jahno válasza Gabibácsi (#8932) üzenetére


Jahno
őstag

Múltkor is találkoztam valakivel az Emelet koncerten :-D

(#8946) zetor2000


zetor2000
senior tag

Én is csak "alkalom adtán" dohányzom. Akkor jellemzően szivar/szivarka. Cigarettát nem szeretem, az kátrányos. Pipát nem próbáltam, csak a vízi változatot, az kellemes... Elektromost nem szeretnék.
Idén ~10 Moods szálnál tartok, ebből augusztusban volt 5, szeptemberben a többi.

Inkább iszok :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8947) Sipi-


Sipi-
tag

Durva, hogy egy hibrid Yaris 5 milliótól kezdődik :Y
Rav4 hibrid kellene, de 10-11 milliót nem adok soha egy autóért (csak ha beleférne fél éves fizuba :D )

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8948) zetor2000 válasza Sipi- (#8947) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van egy cikk a TotalCaron, hogy miért vett egy fószer inkább dízelt, mint hibridet. Pedig neki van/volt pénze, mert ~15-17M volt a határ, amit nézegetett.
Elég érdekes ország vagyunk, mert másutt jelentős kedvezmények vannak a hibridekre, nálunk az alapára is magasabb. A másik, hogy nálunk ez a zöldrendszámos dolog hogyan is működik... Megy a verda 25-50 km-t akkuról, már zöld rendszámos. Ha lemerült az akku, vagy gyorsabban megy, már nem is annyira környezetbarát. Megetteafene.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8949) hobizoli válasza Jahno (#8924) üzenetére


hobizoli
nagyúr

megved, persze, kozben meg stikaban meg telepiti be a migriket, akik ellen szajjal kuzd

csak akkor hazudik, amikor mozog a szaja

több drón kell ;P

(#8950) chris-77


chris-77
újonc

Na úgy látom kezd beigazolódni a sejtésem, hogy az itt jelenlévők többsége nem dohányzik, de azért kíváncsi vagyok még az eddig még nem nyilatkozókra is, úgyhogy légyszi tegyétek meg tétjeiteket! :)

Tök érdekes amúgy és tetszik a trend, hogy valahogy már nem divat annyira a dohányzás...
Régebben szerintem sokkal másabb volt az arány...
Mi lehet ennek az oka? :F Az ára, vagy az egészségtudatosság, vagy tényleg az hogy lassan mindenhonnan ki van tiltva?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.