Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) Sipi- válasza chris-77 (#8950) üzenetére


Sipi-
tag

Most is nagyon sokan cigiznek, az utcán járva 10 emberből legalább 3-4. Lenne legalább 5-ször ennyi az ára és ha elkapnak, mint fogyasztó csempészett cigivel, akkor a fogyasztót is büntessék meg durván.
Nem cigizek természetesen :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8952) Jahno válasza hobizoli (#8949) üzenetére


Jahno
őstag

Az nem látványos, ésvagy. Idehaza úgyis olyan kínai/vietnámi uralmvan, hogy ihajj, de még mindig nem mindegy, hogy egymást sem aprítják és el vannak egy egész jó zárt közösségben, adnak jó kaját, modellt, USB kütyüket és mindenfélét, meg szétesős cipőt vagy hátizsákot, vagy egyszerűen hazaviszi a gyereked az óvodából, mert megtetszett :-D

(#8953) Jahno válasza chris-77 (#8950) üzenetére


Jahno
őstag

Egészségtudatosságot letojom. Magasból is :-D És ha be lenne tiltva, akkor régen is bagóztam volna. Így jött össze. Mittomén.

(#8954) Sipi-


Sipi-
tag

Yaris első utasoldali légzsákcsere megvolt 15 perc alatt. Telefonon 1,5 órát mondott rá, helyben 30-45 percet és ebből lett 15 perc valójában. Hárman csinálták egyszerre és már a sokadikat.
Nem is olvastam, hogy megint Toyota légzsákcsere kampány van.
Vezetőoldalit még az előző tulajnál cseréltek pár éve.

Viszont kuplungot kell hamarosan cseréltetni a Yarisban, a Picasso-ra meg kell 4 nyári gumi. Jó kilátások...

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8955) zetor2000 válasza zetor2000 (#8948) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hmmm...

Német és angol Toyota oldalakon olcsóbb ugyanaz a modell. Pl. Yaris, alap fehér, 15" felni. Idehaza 5.555.000, kinn meg ~6.2M Németeknél. Angol oldalon a kétfényezésű hibrid Yaris 7.2M Huf, Idehaza cca. 6M. Persze a felszereltésghez nem nyúltam, mindent az adott honlap alapértelmezésén hagytam, de szerintem ezek alapcsomagokat takarnak. Ha extrázom, lehet, jobban módosul a különbség.
Meg nem tudom, a kocsi árán kívül mik jöhetnek még szóba, az üzemanyag költségen, biztosításon, forgalmin kívül. Idehaza még regadó...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8956) Jahno válasza zetor2000 (#8948) üzenetére


Jahno
őstag

Pont ma néztem, hogy 10%-al drágább a gázolaj :-O Aztán még autótól függően az alkatrész, szopószorzó?

(#8957) zetor2000 válasza chris-77 (#8950) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az itt jelenlévők többsége nem dohányzik, de eleget szív... :) :) :) :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8958) zetor2000 válasza Jahno (#8956) üzenetére


zetor2000
senior tag

Új autónál csak nem szopószorzó...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8959) Sipi- válasza zetor2000 (#8957) üzenetére


Sipi-
tag

Abban Jahno a vérprofi!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8960) Frawly válasza chris-77 (#8908) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, hát akkor lőjj az eBay-ről. Vagy hátha a Vaterán is van, vagy PC bontókban akár nem működőképes modell, de ép házzal, amibe át tudjátok szerelni a többi hardvert. Gondolom valami cégnél belenyúltatok egybe, tönkrement, és próbáljátok kicserélni, nehogy észrevegyék. Én nem tenném. Ezek a gépek amúgy is nagyon régiek, maguktól is tönkremennek, be kell vallani, hogy elhasalt, nem hinném, hogy kifizettetik, akkor sem számlázhatnak érte sokat. Ezeket a gépeket már 13 éve is rég nyugdíjazni kellett volna, vagy múzeumnak leadni. Nem érnek semmit, sok helyen próbálnak tőle megszabadulni, csak veszélyes hulladéknak lehet leadni, de ugye az is pénz.

(#8961) Jahno válasza zetor2000 (#8958) üzenetére


Jahno
őstag

Eccer az is öreg lesz. Én már csak tudom. Dízelnél bazi nagy a szórás, kifaggattam itt a szerelőket és kereskedőket. Az tényleg besírás, annyit még én sem költenék autóra :-D

(#8962) blueboi69 válasza chris-77 (#8950) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én sem dohányzom. Fiatalon volt pár elszívott szál bulizós estéken, de nem kaptam rá, mert utálom, hogy utána mindenem büdös.

Alapvetően kevés embert ismerek aki dohányik, mind baráti körben, mind családi körben. Talán10ből 1ember lehet.

(#8963) Phülöp válasza zetor2000 (#8955) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem értem. Most akkor külföldön olcsóbb, ahogy az első mondatban írod, vagy drágább, ahogy utána az árakkal példázod?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8964) chris-77 válasza Sipi- (#8951) üzenetére


chris-77
újonc

"Most is nagyon sokan cigiznek, az utcán járva 10 emberből legalább 3-4."

Nekem sokkal kevesebbnek tűnik a dohányzók aránya, de lehet, hogy csak én járok olyan környéken, vagy nem túl nyitott szemmel.. :)
Te merrefelé róvod az utcákat?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8965) chris-77 válasza Frawly (#8960) üzenetére


chris-77
újonc

Lőnék én (amúgy nem nekem kell), de ott a legolcsóbb is huszonpárezer forint volt (mondjuk abból 14 volt a szállítási költség from Italy) :(

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8966) zetor2000 válasza Phülöp (#8963) üzenetére


zetor2000
senior tag

Idehaza olcsóbbnak tűnik ugyanaz a felszereltség. Pár éve viszont mindenki kiment (új)autóért.

Lehet nem Yarisnál más a helyzet, de azokat nem néztem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8967) chris-77 válasza zetor2000 (#8957) üzenetére


chris-77
újonc

Létezik , hogy (most az ilyen pipázás ecigi dolgokat leszámítva) senki sem dohányzik közülünk?!

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8968) Jahno válasza Frawly (#8960) üzenetére


Jahno
őstag

" Ezek a gépek amúgy is nagyon régiek, maguktól is tönkremennek,"

Ahamm, olyan tartós igáslovak, hogy ha nem lapos Maxtor van benne, akkor örökélet. Kb. Csak használni kell, teleibe porosan és álló ventikkel is.

(#8969) zetor2000 válasza chris-77 (#8967) üzenetére


zetor2000
senior tag

Háttööö... Gugát nem tudom, meg eléggé régen nézett errefelé.
Akik napi szinten járnak ide / írnak ide, azok -ahogy én olvasom- saját bevallásuk szerint is max "kocadohányos"ok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8970) zetor2000 válasza Jahno (#8968) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt csak megerősíteni tudom.
Melóban volt IBM IntelliStation E-Pro, P4, 128GB, 20GB hazai merevlemez, nVidia valami vga, CD Rom. Volt 1-2 leszállított darab, ahol a CPU hűtő védősapkáját nem szedte le aki összerakta, és úgy ment tizenévet a gép, hogy se paszta, se rendes hűtés.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8971) Grillo


Grillo
senior tag

Én sem dohányzom.
De haveri körben sokan abbahagyták, pedig rajtam kívül kb. mindenki szívott.
Még apám is, szerintem jó 35 év után.

(#8972) chris-77 válasza Grillo (#8971) üzenetére


chris-77
újonc

És az ár lehetett a kiváltó ok, amiért abbahagyták?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8973) chris-77 válasza zetor2000 (#8970) üzenetére


chris-77
újonc

Szégyellem bevallani, de nálunk még mindig működik egy 486os gép is.. :B

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8974) FőDudu válasza chris-77 (#8973) üzenetére


FőDudu
addikt

Regen meg tudtak tartos programot irni :)

FőDudu

(#8975) zetor2000 válasza chris-77 (#8973) üzenetére


zetor2000
senior tag

Még mindig jobb, mintha 4 '86-os gép működne. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8976) Grillo válasza chris-77 (#8972) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem.

Van olyan kolléganő, aki nem túl vastag, ha érted, de ő sem rakta le, csak olcsóbbat vesz.
Mikor bejöttek a nemzeti dohányboltok, akkor meg sokan álltak át zárjegy nélkülire.

Szerintem nagyon kis százalék lehet, aki lerakja az ár miatt. Inkább keres alternatívát az addigi márkához képest, meg szív valamivel kevesebbet.
Vagy tarhál. :DDD

(#8977) chris-77 válasza Grillo (#8976) üzenetére


chris-77
újonc

Akkor mi lehetett náluk a kiváltó ok?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8978) chris-77 válasza FőDudu (#8974) üzenetére


chris-77
újonc

Engem inkább a hardver gondozásmentes tartóssága ejt ámulatba.. (és közben persze félek is, hogy mi lesz, ha egyszer végleg bemondja az unalmast )

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8979) Phülöp válasza chris-77 (#8977) üzenetére


Phülöp
addikt

Én a folyamatos érdeklődés kapcsán kérdezem ugyanezt. Nem szoktál te ilyen kitartóan érdeklődni a csapat szokásai okán.
Csak nem szociológia tanulmányt írsz?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8980) FőDudu válasza chris-77 (#8978) üzenetére


FőDudu
addikt

Venni kell tartalekot meg mentest csinalni.

Nalunk is van valami logolo PC a Siemens ipari panelekhez ami sose volt meg bekapcsolva.
Eleg volt a beepitett kijelzon visszanezni az ertekeket.

Amikor az egyiken meghalt a kijelzo, akkor elokaptak a 40 fokos 80% paratartalmu raktarbol a PC-t.
Meg a gombelem is rozsdas volt az alaplapon.

Vettunk 2 ugyanolyat, vinyot atmasoltuk meg lementettuk. Azota is jol vannak.
A mukodo meg a tartalek is. 1 hetig meg igy ment - a rozsdas hazba nem volt kedvem beszerelni.

Ez mondjuk pont felujitas alatt volt, igy nem volt tetje a dolognak - de szepen mukodott es igy siman ment minden.

FőDudu

(#8981) FőDudu válasza Phülöp (#8979) üzenetére


FőDudu
addikt

Na akkor valaszolok: nalunk kb 150 fo van jelenleg. Ebbol kb 20 dohanyzik.
Ha nagyon kell megszamolhato - kulon kamera figyeli a dohanyzo helyet :)

Mivel nyilt helyen kell lennie, ezert ahanyszor jovok/megyek az autoval mindig latom ki bagozik....

Meg ugye ismerem is mindet, szoval nincs nagy meglepetes...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8982) chris-77 válasza Phülöp (#8979) üzenetére


chris-77
újonc

Szó sincs róla :)
Csak FőDudu belinkelt cikkje kapcsán tényleg érdekelni kezdett a dolog, hogy nálunk, ebben a kis mikroközösségben valójában mik az arányok.
Úgy emlékeztem(és ez beigazolódni is látszik) , hogy nemigen dohányzik közülünk senki és persze ennek okán lazán kezeljük a dohányosokra vonatkozó további tervezett szigorításokat és így az általa várt flamecunami is elmaradt :)

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8983) chris-77 válasza FőDudu (#8980) üzenetére


chris-77
újonc

Akkor most szerezhetek be egy 486ost is a Netvista mellé?? :DDD

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8984) FőDudu válasza chris-77 (#8983) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha fontos cuccot vezerelnek, akkor igen. Olcsobb, mint ujrairni/ujraszervezni a dolgokat :)
Ezekben meg volt anyag. Valami kis ATA SSD-vel orok elet....+1 nap :)

FőDudu

(#8985) npera


npera
újonc

Köszi a választ, Nova! :R

(#8986) Gabibácsi válasza zetor2000 (#8975) üzenetére


Gabibácsi
tag

nálam megy, több is
mindenféle commodore

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8987) eattila válasza chris-77 (#8967) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#8988) chris-77 válasza eattila (#8987) üzenetére


chris-77
újonc

Ejnye no :N

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8989) BobaHWSW válasza chris-77 (#8950) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Csak a szivas van a cigivel. Allandoan kikell menni epuletbol melo kozbem, a repules es ugy barmilyen utazas remalom. Az ara nem erdekel. Elszurok sok mas baromsagra penzt, inkabb nem tetszik az, hogy tudatosan plusz egy dolog megletere kene figyelni.

Edesanyam eros dohanyos... Rajta latom mennyire nem mukodik ez. Fater meg semennyire.

Az egeszsegi resze szinten eleg riaszto.

(#8990) BobaHWSW válasza Sipi- (#8951) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Amiko kiertunk Vancouverbe akkor volt magy sokk. Alig van dohanyos kollega es ember az utcan.

Biztos segit, hogy sehol nemlehet es irgalmatlan nagy buntetesek jarnak erte.

Itt wellingtonban is marha keveset latok. Jelenleg az iroda ahol vagyok az kb 300-350 fo es szerintem jo, ha 5 ember dohanyzik.z

Cigi egyik se, aki dohanyzik az ecigi.

(#8991) BobaHWSW válasza zetor2000 (#8957) üzenetére


BobaHWSW
újonc

:DD

(#8992) eattila válasza eattila (#8987) üzenetére


eattila
csendes tag

Munkahely only.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#8993) Jahno válasza chris-77 (#8972) üzenetére


Jahno
őstag

Ez valami szakdoga lesz? Ne puhatolózz, told be a kérdőívet, mint mindenki más és szétcincáljuk.

(#8994) zetor2000 válasza Gabibácsi (#8986) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt sejtettem :)
Egy '64es anyámnál nekem is le van téve, hátha jó lesz valamire. Floppy, 2x Quickshot II, stb.
Barátom barátnőjének az anyjától van, aki könyvelő volt, és mindenféle könyvelő vackok vannak a lemezeken, amiket megkaptam, pedig azt hittem, lesz jó kis Defender, meg Impossible mission, meg ilyenek, Zak McKraken ésatöbbi. Ehelyett istenverte könyvelések, meg kitudja mi. Pedig lehetett volna felőlem demo is, szerettem azokat is nézegetni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8995) chris-77 válasza BobaHWSW (#8989) üzenetére


chris-77
újonc

Érdekes amit írsz.
Akkor ezek szerint ez a sok bevezetett korlátozás az igazi demotiváló tényező?
Én azt hittem, hogy többnyire inkább anyagi vagy egészségügyi okai vannak a dolognak..

[ Szerkesztve ]

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8996) Jahno válasza Sipi- (#8959) üzenetére


Jahno
őstag

Mer' megtehetem!

(#8997) chris-77 válasza Jahno (#8993) üzenetére


chris-77
újonc

Esküszöm hogy nem. :) Csak tényleg érdekel a téma.
Nem dohányzom és mindig is érdekelt, hogy az emberek miért kezdenek rá egyáltalán és utána mi veszi rá őket, hogy abbahagyják ezt a káros és haszontalan szenvedélyt. .

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#8998) Jahno válasza FőDudu (#8980) üzenetére


Jahno
őstag

Tartalékkal is az a baj, hogy eleinte nem érdekel, sok évig meg főleg nem, aztán mire kellene arra állásában tönkre megy a polcon és kefélhetem.

(#8999) Jahno válasza FőDudu (#8984) üzenetére


Jahno
őstag

Az biztos! Olyan számok mennek, hogy csak lestem. Nem túl régen 90ezer forintot fizettek valami fél megás memóriáért. Előtte nap fél dobozzal csaptam a lomtárba, ezt is úgy tarháltam vissza :-D

Ká ezen aggódni, mint amikor terminállal volt tele a pinyó. Kicsit kontaktos keverő, spéci szervertápok, raid hátlap, kifejtőkábelek, akármi. Most tolom vastagon, de csak nem akar fogyni. Pár aprólékomnál gondolkozom, hogy csinálok valami Face marketet, ha pár hét alatt elmegy, akkor okés... BT modulok, víz/pára érzékelők, hőmérsékletmérő izék. Olyanok estek ki, hogy jajj.

(#9000) zetor2000 válasza chris-77 (#8997) üzenetére


zetor2000
senior tag

Általános iskolai osztálytársam középsuliban szokott rá.
Konkrétan valami szakmunkásba járt, és a slózin kapott 2-t, hogy most akkor szív és hug... pipil, vagy mehet kifelé. Úgyhogy szívott. Aztán már nem volt leállás, asszem. Jóideje nem láttam, de utolsó emlékem, hogy dohányzott.
Nálunk is az iskolai WC volt a "nagymenők" helye, mert ott cigiztek szünetben. Később már lehetett az udvaron, aki elmúlt 18. :) De nem volt kötelező, pláne, hogy volt 1-2 asztnás is a suliban, őket nem irigyeltem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.