Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) Jahno válasza BobaHWSW (#9487) üzenetére


Jahno
őstag

Itt is kitaálltuk, hogy a játékgéhez a lézernyomtatóval nyomott ábrákat át lehet diffundáltatni az alap festékbe, de nincs nyitva a nyomtatós... Aztán tesó tán kifesti:

(#9502) Jahno válasza zetor2000 (#9465) üzenetére


Jahno
őstag

Relatív, én néha tök jól el vagyok a társaival.

(#9503) Jahno válasza zetor2000 (#9476) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem laposból van egy kisebb méretű i3as, ami mindig a táskámban van aztán kész. Odahaza meg kvázi asztali a gép, bár most már illene billentyűzetet cserélni benne, meg az egér is elkopott.

(#9504) Jahno válasza Gabibácsi (#9463) üzenetére


Jahno
őstag

Xbox már egész jól megy, de majd írni kell melyik játék fut melyik nem, vagy pár értelmetlen Segásat letörölni róla. Sega/SNES legalább megy és ugyanott vannak a gombok is. Lassan olyan lesz, mint amit 10 éve ígértek ezekről a vackokról is :-D Arcadeból törölni kell gazdagon, nem bírja a vas ésvagy. Bár ezt sosem értem, ha Winen megy a ROM, akkor másik gépen mitől lenne hibás, vagy kell más verziós ROM/EMU, vagy konvertálgatni kell. Ez nekem magas.

PS2-re is van valami csoda memóriakáryta, ami bebootol és olvassa az írt CDket, vagy penről be lehet tolni a játékokat. Igen, de csak olyan gépben indul el, aminek amúgy rossz az olvasója :-D Kérdezem a szakikat, mondják, hogy néha 2-3szor kibe kell kapcsolni a gépet. Ok, de 5 kibekapcsolással sem megy, de ha így kell kínozni akkor ne már, ezt előre nem nagyon mondták. Akkor jöjjön a pen (Wiinél tök egyszerű, tényleg felmásolod vincvsire az ISOkat és megy). Nekem már a leírások is bonyolultak voltak, két ember mondja, hogy adjak jó nagy pent és max. megcsinálják sörért. Pár hét után kiderült, hogy lehet nagy a pen, de nem biztos, de kísérletezik majd mással. Aztán sosem jutunk előbbre, de biztos jó cucc az is :-D Olyankor mondom, berakom a lemezt, megy. Semmi pacth, meg konvertálás, meg menet közben reset és izé.

(#9505) eattila válasza blueboi69 (#9494) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9506) Jahno válasza Gabibácsi (#9462) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap már majdnem írtam, de kiléptetett a PH. Szabihiány van itt is és nem illik a tervbe :-/

(#9507) eattila válasza BobaHWSW (#9497) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi :) Igen, a testtartás az ami bejön, de nem jöttem volna rá, hogy mangás :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9508) eattila válasza npera (#9493) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem semmi. Maxi riszpekt neked!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9509) eattila válasza Jahno (#9500) üzenetére


eattila
csendes tag

Csodálom, hogy eddig bírtad. De komolyan.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9510) eattila


eattila
csendes tag

Én meg 3-ra megyek vissza nagyszüleimhez. Jö az orvos elaltatni a kutyámat. Nem részletezem a baját, mert elég undi. De a lényeg, hogy jobb lesz neki így :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9511) Jahno válasza eattila (#9509) üzenetére


Jahno
őstag

Ettől függetlenül semmi pánik obit még kérhetsz (:- De most nagy válogatás lesz, napi sok órára is feltartanak a különböző fasságokkal és már a saját fasságaim is alig bírom teljesíteni, pedig az fontosabb :-D

Jöjjön ide a Borkuckóba és amíg itat addig szívesen mesélek a telefonokról meg wifiről, de úgyis minden blog mást magyaráz, szóval értelme nincs ennek sem és másnak sem. De ha véletlenül azt mondom, hogy este 6 után ráérek, akkor ki tudjuk találni, erre reggel fél 7kor felhív és napközben még sokszor, azt nem tudom hova tenni. Vagy "írj SMS-t a számoddal, hogy tudjam és ne felejtsem el, amikor ráérek megcsörgetlek". Erre teleírja a messengerem, hogy "hol vagy már" és felháborodnak ha fél órán belül nem válaszolok és oldódik meg. Dzsihád lesz.

(#9512) Jahno válasza eattila (#9510) üzenetére


Jahno
őstag

Anyósnál meg szökik. Amúgy jópofa, rendes dög, de bontja a kerítést és mindent. Meg szelektív süket, legkisebb pisszenésre is szalad és dörgölőzik, utána meg szólhatsz bármennyire, néz ellenkező irányba mint ha ott sem lennél. Hétvégén megpróbálok kerítést frissíteni, TÜZÉP nyitva van, le kell karózni és alját rögzíteni.

(#9513) FőDudu válasza eattila (#9510) üzenetére


FőDudu
addikt

En ismerek olyat akinek a kutyajanak szetrohadt az orra.
Valami olyan fertozes volt ami meg a csontot is megette..

FőDudu

(#9514) FőDudu


FőDudu
addikt

Amugy meg johet a glutenmentes kenyerek receptje.
Asszony kitalalta, hogy vegyuk elo a sosem hasznalt kenyersutot.

Aztan kiderult, hogy megis volt mar probalva - mert valoszinuleg a kenyerrel egyutt dobtak ki a kevero lapatjat is :)

Szerencsere kollegamnak van egy doglott kenyersutoje - ugy nez ki jo lesz a lapat (ha le tudjuk vakarni a tengelyerol).

Amugy ma tenyleg szabadnap lehet nalatok - vagy 20 magyar rendszamu autoval talalkoztam 5 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#9515) zetor2000 válasza eattila (#9510) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sajnálom.
Szomszédban cica volt így, pár hete még vernyogott, hogy simogassam, most meg két kicsi van helyette. Kérdem, a másikkal, az öreggel mi lett? - el lett temetve...
Ezek a háziállatok tényleg családtagokkká tudnak válni, de én akkor sem szeretnék idehaza. Pedig megvicceltek, hogy nekem hoznak egy kiscicát. Háttööö... Ment volna a lecsóba... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#9516) eattila válasza Jahno (#9511) üzenetére


eattila
csendes tag

Kösz :)

Nekem ugyan ez van skype-al. Egész nap csipog, akkor agyfaszt kapok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9517) eattila válasza Jahno (#9512) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha kölyök, akkor nem csodálom :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9518) eattila válasza zetor2000 (#9515) üzenetére


eattila
csendes tag

Második lesz amit végig kell néznem. Nem öröm. Semmilyen gerincest nem szeretek meghalni látni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9519) Jahno válasza Gabibácsi (#9485) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk csak helyi projektek vannak, de azok sem mennek. Mindig ugyanoda visszatérünk, megbeszéljük a semmit, kitalálják, hogy legyen végre rendes mentés (amit minden héten hatszor kitalálnak), akkor felvázolom, hogy csak eszköz nincs rá, aztán így is marad minden. De valamit kukázzunk össze, ott egy fél magnó, ezazamaz, jó lesz. De nem lesz jó, mert régi, köhög, lassú. Ha 5-6 napig futna a napi mentés, az nekem nem XXI. század. Jövő éves tervek is viccesek, van amiben rendesen elgurult a gyógyszerük és nagy beruházás, ész nélküli költekezés, van amire meg nem kapunk pénzt, pedig jó lenne. Az élet ettől szép, most lazára vesszük különben belehülyülnénk.

Pár dologgal le vagyunk maradva, most jönnek a "kellene valami projektor és TV a falra". Szerintem ezzel egy évig el is leszünk, csak már többször számon kérték, hogy miért nincs még meg és haladjunk.

(#9520) Jahno válasza eattila (#9517) üzenetére


Jahno
őstag

Állatorvos azt mondta, hogy kb. 10 éves.

(#9521) Jahno válasza eattila (#9516) üzenetére


Jahno
őstag

Skype már a múlt, laposomon fut csak, néha 1-1 embernek írok, semmi forgalma sincs. Telefonomon sincs messenger, bár így néha fontosabbat várok és előveszem a lapost :-D Sokan masszíroznak, hogy legyen viber meg vaccapp is, de bekaphassák. Ki van zárva.

(#9522) Jahno válasza FőDudu (#9514) üzenetére


Jahno
őstag

Recepthez itt van mellettem a mester, megkérdezem. Szabadnap az olyan és Szlovénia is egyre népszerűbb lett, az elmúlt években. Már nem csak az 1-3 napos turistabuszos szervezett Plitvice/Posztojna a menő abba az irányba.

(#9523) FőDudu válasza Jahno (#9521) üzenetére


FőDudu
addikt

Skype be sincs kapcsolva, messenger ki van zarva. Az folyton pittyegne, szoval fel sincs instalalva (telefonon se).

Viber van, de nem hasznalom, ugyanugy Google duo.
Aki el akar erni az tudja a szamomat, egyebkent meg e-mail vagy ticket :)

Nincs zaklatas, hogy 'latom online vagy'...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#9524) FőDudu válasza Jahno (#9521) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy meg ugy tunik akkora szakember hiany van, hogy mar sokadik ehhez hasonlo megkeresest kapom:

Todo:
- Arrangement of GPOs:
o Central management of workstation settings (mapping disks, security settings, installing printers,)

- Establishment of the Certificate Authority
o To create 802.1x certificates for protecting the official wired and wireless connection

- Installation of the RADIUS server
o Required to configure 802.1x

- Windows 10
o Application guard
o Device guard configuration

- Bitlocker

- WDS, MDT
o Repositories for centrally installing the operating system using PXE

-Setup DFS Namespace
o Functionality that prevents migration problems of file servers (for example, renaming servers.)

Erre meg bofogni se lehet, elotte latni kene a teljes halozatot meg felmerni a szukseges tennivalokat.
Mindezt beugrosban, lehet benyomok egy 100Euro+fa ajanlatot (orankent).

GPO-im vannak, Cert dolgokat csinaltam (certsrv, autoenroll, cert template-ek keszitese, stb..).
Radius server nem ugy - persze jo lenne tudni milyen AD meg milyen Switch/tuzfal/stb amit ezzel meg kene tamogatni. DFS alap dolog.

FőDudu

(#9525) zetor2000 válasza Jahno (#9519) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, ha nem egy C64 a szerver termetek alapja, akkor a magnó manapság már nem annyira gyere be. Persze a szalagos mentés se rossz, de az meg mán nem magnó :)
Az milyen "napi mentés",ami 5-6 napig megy? :) 5-6 óra még csak-csak, de 5-6 nap már röhejes. :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#9526) npera


npera
újonc

Nem azért írtam a történetet, hogy magamat fényezzem. Inkább az elképedésemnek akartam hangot adni, hogy az egyébként népes ismerettségi köre és családja ennyire nem törődik vele.

(#9527) FőDudu válasza zetor2000 (#9525) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagy az adat sok, vagy a szalagos egyseg lassu.
Nalunk a mostani LTO6 ellenorzessel egyutt 80GB-ot 26 perc alatt ir ki. (~180GB per ora).

Sok TB kiirasa eseten tobb lehet mint egy nap...

FőDudu

(#9528) FőDudu válasza npera (#9526) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagy csak siman szegyelli a dolgot es senki nem tud rola.

Vedd lazara. Gyerekekkel elmesz, ok eljetszanak a kertben. Te meg jo fej voltal es segitettel. :)

FőDudu

(#9529) eattila válasza Jahno (#9521) üzenetére


eattila
csendes tag

Viber nekem sincs. De telón van skype, messenger, mifaszom. És ha csipog hétvégén, akkor idegesít.
Kész lett még egy kép:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9530) eattila válasza npera (#9526) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem annak vettem. Az ilyet nem azért vállalja be az ember, hogy fényezhesse magát. hanem mert szerinte úgy helyes. Attól még riszpekt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9531) hobizoli válasza Jahno (#9500) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aha, az ilyeneket otthagynam a g.cibe, aztán varjon sokat
neki kell vmi, akkor alkalmazkodjon o

ingyen van, de el tudod-e hozni? az ott nem tudom mit erez fejben
kedvencem az ilyen

regi asztalt, ingyen el lehet vinni,
jon a muki erte, de elotte telefonal, hogy elviszem-e neki a 17ker-be kocsival, mert gyalog van
nem
akkor nem kell
akkor anyad, lomtalanitaskor ki lesz dobva 2 het múlva

az ilyen mi a qrvaanyját hisz?

több drón kell ;P

(#9532) Jahno válasza FőDudu (#9523) üzenetére


Jahno
őstag

Ha telefonál még rosszabb, mert messengeren majd válaszolok ha akarok, itt meg azok szabják meg mikor szeretnének hívni. Már volt 1-2 olyan konstans napom, hogy napi 2 hívás, de pont akkor mikor éppen a kasszánál fizetnék, vagy beülök 2 betűsre, vagy valami, ááááá, sokszor nagyon el bírják találni.

(#9533) Jahno válasza hobizoli (#9531) üzenetére


Jahno
őstag

Pár gyagyást megértek, akinek kellene valami ritka cucc, vagy akármi, de általában ami ingyen van arra rá bírnak bukni aztán csak még nagyobb szívás lesz, mert igazából lehet nem is kell. Egy IBM magnót is bevittem valami gyűjtőnek 3 hónapja a gyárba, lassan kirakom kuka mellé és akkor egy csomóan felháborodnak és nem értik és jajj miért csináltam. Pince pakolásnál is többiek sírtak, hogy ne dobjam már ki EZT a dobozt. Halom mobil, mp3 lejátszó, csoda cuccok, de mind beteg. Nem véletlenül tettem oda. Mondom kuka, kész. Akkor kell Neki, de nem most, hanem majd, hanem izé. Óbaze. Másik is magyarázott, hogy ne dobjam ki, erre már háromszor költözött velem és most dobom ki. Jó és szép meg történelem, de adj helyette egy Zenitet, azt legalább használom :-D

(#9534) eattila válasza Jahno (#9532) üzenetére


eattila
csendes tag

Engem meg feszt ebedszunetben hivnak. Mar kezd nagyon idegesiteni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9535) Jahno válasza FőDudu (#9527) üzenetére


Jahno
őstag

Egyik az LTO4, lassú a kiszolgálás és a hely is pont annyi, 4-5 szalag kellene váltásban. Most verjük a 2 terát, amiből 500at le tudok faragni, hogy "hátha nem kell 24 órásban". Még csak most van 7 hónapja, hogy marhagyorsan kérjek árat megoldásra és haladjak. Azóta sem haladunk, de ez van mindennel, viszont időnként ráugranak, megbeszéljük ugyanazt, kérjek árat, aztán nem történik semmi. Most meg ugye pár ember el is ment a cégtől, azokra lehet mutogatni, az már a múlt, de majd most. Hátvaze, Te sem leszel már itt, mikor mi még ezzel fogunk itt szopni :-D

(#9536) Gabibácsi válasza Jahno (#9506) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szard le, menjetek ki

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9537) Grillo válasza eattila (#9510) üzenetére


Grillo
senior tag

Ilyenben nekem egyszer volt részem. Nem szeretném többet...

(#9538) hobizoli válasza Jahno (#9533) üzenetére


hobizoli
nagyúr

debazmeg

amikor magyar nyelven odairom direkt a gyengebbek kedveert, hogy elszallitasrol gondolkodjon, akinek kell, mert nem viszem sehova, meg eleve nem is fer be az autoba, akkor minek próbálkozik be a tirpákja...?

ennel magyarabbul nem tudom kiirni, hogy ingyen van, de ugy jelentkezz erte, hogy legyen mivel elvinned is

több drón kell ;P

(#9539) eattila válasza Grillo (#9537) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem ez a masodik. Tobbet nem szeretnek. Megvolt. Elaludt. Eltemettuk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9540) Jahno válasza Gabibácsi (#9536) üzenetére


Jahno
őstag

Én még talán kisírnám, de asszonynál sem egyszerű a helyzet.

(#9541) zetor2000 válasza Jahno (#9533) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyenek végett Adria utca, színesfém telep. Mindent átvesznek, ami e-hulladék és/vagy haszbosítható. Nem biztos, hogy "pont útba esik", de ahogy mondod, mutatod, merre jössz-mész, 1x akár bele is férhet.
De az mobilokat, meg a többit bontsd szét mondjzk fődarabokra, pl akku, alu borda ésatöbbi. Egyébként rossz(abb) árat adnak. Ha sok van, akkor az szopó, de adott esetben nyersz egy nagyságrendet. Pl. merevelmezről lekapod a panelt, akkor a vinyó súlya megmarad, de a panel 1.o., aminek kilója 1200-1500Ft, vagy több. Alaplapból is érdemes lehet kikapni a BIOS ic-ket, az ~5000/kg, meg a ramot, procit, és kicsit válogatni, mert több pénzt lehet kis melóval összeszedni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#9542) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Sajnálom, legalább valakinek odadhattam volna

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9543) npera válasza #09908736 (#9499) üzenetére


npera
újonc

Ismerős szitu, sajnálom.

Egy kis szünet ilyenkor jót tesz. Meg kevesebb alkalom per év. Ha abból sem értenek, akkor lehet maradni egyedül. Nálunk egy komolyabb beszélgetés és egy éves szünet igen szépen észhez térítette a rokonságot. De azóta már nagyon rövid a póráz, nincsenek annyira elengedve.

(#9544) npera


npera
újonc

Gyerek és asszony néz netflixet, én meg a konyhában nyomtam egy speedtest-et. Lefelé 0,8 Mbit/s, felfelé 3,3 Mbit/s. A ping 298 ms.

Akkor ne erről nyomja valami reakcióidőre kihegyezett FPS játékot? :)

2019-ben jön a száloptika valamikor. Gondolom ha nem menne a netflix a nappaliban, akkor azért lefelé és lenne talán 4-5 Mbit/s sebesség. Nominálisan 10-es elvileg, de hírhedten pocsék szolgáltató.

Ami vicces: adtak egy androidos TV-boxot. Semmit nem tud, csak lejátszani, nincs felvétel és hasonló extrák. A TV beépített netflix klienséhez képest ez valami elképesztően gyors. Ott kábé 15 másodperc, mire beindul a kliens, aztán lagolva rajzolja ki az ikonokat a felületen. A legjobb, hogy amikor van valami preview egy "csatornán", akkor elindul a hang, aztán tizedmásodperces szünetekkel jönnek a képecskék és ikonok, majd el tudod kezdeni vezérelni.

Ehhez képest az androidos box kábé azonnal csinál mindent. Elég jó.

Ma este összeraktam a NAS-t is, de még meg kell csináljam a netkábel elvezetését rendesen egy kábelcsatornában. Amit előbb meg kell vegyek. Apránként haladunk.

Asszony hatalmasat pakolt ma is, már alig van doboz. A földszinten. Az én kis "póksarkomban" viszont 3 doboz magasan van több torony, én még semmit nem pakoltam ki. Viszont most ott csoportosul minden, ami kellhet.

(#9545) FőDudu válasza npera (#9543) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem is ertem a problemat.
Milyen dolgokon lehet osszeveszni regen nem latott rokonokkal?

Nem ertik meg, hogy ritkan jottok, vagy mi van?

En 1 evben max 2x megyek - sosincs problema.

FőDudu

(#9546) Grillo válasza FőDudu (#9545) üzenetére


Grillo
senior tag

Mondjuk, ha régen sem volt probléma mentes a légkör. Vagy mittomén. Mindenkinek más a keresztje, van akinek több is van.

(#9547) npera válasza FőDudu (#9545) üzenetére


npera
újonc

Óóóó, megoldják. Amiatt ne aggódj. Többnyire pitiáner dolgok, amik számukra akkor és ott fontos részsikereket jelentenek (Winkler egyik cikkéből idézve), de hosszabb távon állati fárasztó kis szívózásokról van szó.

Most nem írok listát, mert inkább megpróbálom az egészet elfelejteni. De az emberi hülyeség, kicsinyesség, lustaság és adott esetben kapzsiság vagy féltékenység csodálatos szituációkat tud kreálni. Ha nincs ilyen élményed, akkor őszíntén kívánom, hogy ne is legyen. És örülök, hogy nálatok ilyen nincsen. Van, ahol sajnos van. És többnyire nem lehet rajta változtatni, mivel a családodat "öröklöd", nem tudod előre megválogatni őket.

(#9548) FőDudu válasza npera (#9547) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert kerdezem, mert nelunk eleg eros a csaladi kotelek, fel sem merul a masik piszkalasa.
Szeretjuk egymast es kesz.

FőDudu

(#9549) Jahno válasza npera (#9547) üzenetére


Jahno
őstag

Legjobb balhék úgyis az esküvőkön vannak.

(#9550) FőDudu válasza Jahno (#9535) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor legalabb valami Sinology tarolot kerjetek aztan arra mehet a backup.
Annak tan meg backup kliense is van mindenfele oprendszerre.

Multkor lattam amikor a kamera szerverunkon piszkalgattam a DSM csomagokat...
Mert termeszetesen meg az IP kamerak tarolojanak az oprendszereben is akad frissiteni valo - mindenre van mar vulnerability... baszodjanakmeg...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.