Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) Jahno válasza qnadam (#8027) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nem szar árfekvés. Ebayen? Lecsaptad már? Mikor érkezik?

(#8052) npera válasza zetor2000 (#8050) üzenetére


npera
újonc

Igen, akkor ezt jól átugrottam. Mondom, nem teljesen figyelmesen olvastam. Asszem 5x futottam neki, mert közben volt a gyerekekkel minden és az pár fokkal magasabb prión fut, mint a TC olvasása...

Én nem tudnám azt megcsinálni, hogy a fiamat kirángatom egy börzére azzal az ígérettel, hogy ott kap egy motorkerékpárt, miután hónapokat spórolt rá, majd pedig szépen elnyomom a pénzt egy újabb kacatra magamnak, a gyerek meg ott hápokhat, hogy hát nem erről volt szó. De hát nem is vagyok az élet császára, mint egy autós újságíró.

(#8053) Jahno válasza FőDudu (#8040) üzenetére


Jahno
őstag

Almákon C-s van, megy is vele a szopolás. Érdekes, hogy fotósvideósok nyomják, aztán mehet a toldozás az SD-s kártyaolvasóval, külső vinyókkal, mindennel is. És még ott a trash, meg beledugok egy pent/bármit, akkor összeszemeteli és lehet fikázni, hogy milyen szar a Win :-D

(#8054) npera


npera
újonc

Nova,

"Kellene" építenem egy quadot, amire passzolnak a 450 mAh-s akksik. Az alábbiakra gondoltam:

- 3"-os propeller, rendes csavarral, nem olyan dupla csavaros törékeny cucc
- lehet mikro kamera, nem muszáj full size
- könnyű legyen

Merrefelé nézgessek?

A cél a ház háta mögötti kerti repülés, valamint játszótér közelében halkan lopakodni a levegőben lehetőleg nem 2 percig az akksi merüléséig, hanem 5-6 percet alacsony teljesítményen.

Ez már nagyon extrém lesz vagy még olyan gyenge újkezdő is meg tudja építeni, mint én?

[ Szerkesztve ]

(#8055) npera


npera
újonc

Ruszkik.

Az egész klipp nagyon jó, de 5:17-nél besírtam. 2 világbajnok kanyarodik. Az egyik a bal sávból jobbra, a másik a jobb sávból balra. Guess what, ütköznek. Szuka biljáty.

(#8056) FőDudu válasza npera (#8046) üzenetére


FőDudu
addikt

Most jottunk vissza a setabol. A parassag alabbhagyott, most siman strandido van. Kisutott a nap, elmentek a felhok is.
2 kutya bezabalt vadalmabol es fugebol. Most erogyujtes celjabol alszanak.

FőDudu

(#8057) FőDudu válasza Jahno (#8053) üzenetére


FőDudu
addikt

A note9-re is van ilyen mindenegyben dokkolo.
Hdmi,usb,kartyaolvaso,ethernet es meg egy usb-c a tolteshez. 1 db usb-c kanoc meg rajta egy 10cm hosszu porthalmaz. Igaz ehhez olcso, huszonpar dollar a szaktopikban ajanlott az alin.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8058) Jahno válasza FőDudu (#8057) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, most veszek Neki komvertert, de akkor még mindig van 3 USB-m, amibe bedughatom az USB-s kártyaolvasót és vinyókat. Aztán jön a kígyó és ide-oda alakíthatás. Igaz én ezeket nem is merem dokkolónak hívni.

(#8059) npera válasza FőDudu (#8056) üzenetére


npera
újonc

Itt is strandidő van, csak kell neoprém ruha vagy bálnazsír.

(#8060) FőDudu válasza Jahno (#8058) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez a konverter jo macbookhoz is.

https://m.aliexpress.com/item/32837740061.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32837740061

Van masik RJ45 porttal is.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8061) zetor2000 válasza npera (#8052) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem teljesen erről van/volt szó.
Van idehaza egy faszi, akinek van árban megfelelő motorja, amire kvázi rá is bólintottak azzal, hogy ha kinn látnak jobbat, akkor azt veszik. De nem láttak, mert a Csík meglátta a motorját, és azt vették.
Persze ettől még lehet, hogy nézelődtek, de szerintem az volt, hogy a gyerek motorja valahogy másodlagos lett, mert az megvan idehaza, és "egyik sem olyan jó, mint az", viszont amit megvett, az mennyire szuper már.

Persze ha a gyerek oldaláról nézem, akkor van pénzem, vehetnék valami itt is, de otthon már megvan a motor, lehet az a fain, de lehet hogy ez a suzuki/honda/yamaha/triumph/harley-davidson/indian/occ akármi. A fater már megint mit vesz?!!

Ha meglesz a srác motorja idehaza, akkor kirándult egyet, apa meg vett egy újabb kerti kacatot. Nehéz ügy ezt így, innen, kintről megítélni. Pláne, hogy csak egy oldal írta le a véleményét, a srác verziója teljesen ismeretlen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8062) FőDudu válasza npera (#8059) üzenetére


FőDudu
addikt

Neopren jo cucc. Egyszer volt rajtam is. Raftingoltunk. 2 kollega segitett felvenni :)

FőDudu

(#8063) npera válasza zetor2000 (#8061) üzenetére


npera
újonc

Hát reménykedjünk, hogy nem a srác is kap valamit (amit szeretni is tud) és nem csak valami maradékot egy garázs sarkából, ami már senkinek sem kell.

(#8064) npera válasza FőDudu (#8062) üzenetére


npera
újonc

Előtte bekented magad zsírral vagy csak úgy szárazon?

(#8065) npera


npera
újonc

Lengyel fittipaldik. Egy pár alkalommal elhangzik az "o kurwa" közben....

(#8066) FőDudu válasza npera (#8064) üzenetére


FőDudu
addikt

Szarazon.
En ket kezzel osszehuztam hasban, ok meg felhuztak a zippzart.

FőDudu

(#8067) Phülöp válasza FőDudu (#8066) üzenetére


Phülöp
addikt

fókazsír sokat segít

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8068) npera válasza Phülöp (#8067) üzenetére


npera
újonc

Bringázás előtt mindig bekenem magam.

(#8069) eattila


eattila
csendes tag

Corolla szilent csere utan 3 nappal megint cicceg. Utcalanyok vere folyon patakolban. Kedden viszem vissza, hogy mostmar szuntessek meg.

Notmon meg megint haldoklik a fox. Egyre tobbszor lassan tolti be a lapokat, ha 2 tabon menne 2 szalon a letoltes akkor mind a ketto all. En nem tudom mi van vele. 64 bites verzio.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#8070) hobizoli válasza npera (#8030) üzenetére


hobizoli
nagyúr

na, ezek mar vmi hasznalhato gepek
nálunk van olyan i7-s gep is, hogy 2GB RAM van benne

:U

több drón kell ;P

(#8071) qnadam válasza npera (#8059) üzenetére


qnadam
veterán

neoprén

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8072) npera válasza qnadam (#8071) üzenetére


npera
újonc

Akkor egész eddigi életemben rosszul mondtam :Y
Mondjuk nem mindig, mert néha vulkánfíbernek mondom :B

(#8073) hobizoli válasza Sipi- (#8041) üzenetére


hobizoli
nagyúr

qva mind1, ok is azokat veszik

nekünk vmi Seagate HDD van a gépben asszem, nem Lenovo gyartmany, mert az nem gyart semmit

azt a fajta garanciat meg hagyjuk mar, ha sajat IT-s nyomiknak kell keccsolnie vele es nem jon ki a Lenovo-s f@sz hozza kb sosem 4 oran belul, ha tenyallas van, vagy napokkal kesobb kikuld postan egy csere HDD-t
fuuuu

hat igy en is tudok garit meg supportot adni bármire IS

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#8074) zetor2000 válasza hobizoli (#8073) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ebben az a jó, hogy a garidő alatt képesek adni cserealkatrészt, ha betojik. Nem csak merevlemezt/ssd-t, hanem mindent is. Olyat, amilyen volt (ez persze néha rossz, mert a kor meghaladta), vagy jobbat. Azaz, mondjuk két év múlva is adnak neked 120as SSD-t, pedig mindenkinek már nagyobb van.
De nem neked kell keccsölni vele, hanem ők raktározzák meg logisztikázzák. Meg ha nem egy darab kell, mert mondjuk egy széria trágya, akkor is van csere / pótlás. Ezt a sarki közért most lehet tudja, de később? mondjuk két év múlva már a ház, ahol volt a bolt, sincs meg.
És lehet, hogy a cég "globális" jelenléttel bír, amikor minden országban ugyanazok a szabályok vannak, hogy a górénak ilyen gép, a trógereknek meg olyan, de többezer gépről van szó, akkor ott eléggé kedvezmények is lehetnek, amit egy sarki kisker nem tud adni. Nagyker se feltétlen.

Ez ilyen, nálunk is így mennek a beszerzések, egyedi gépe nem nagyon van senkinek. Ami eltér, esetleg memória több van ott, ahol kell, vagy nagyobb monitor, akinek kell. Annak esetleg kettő is. De a gép ugyanat nekem az ITn, mint a könyvelésen vagy a HRen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8075) Jahno válasza hobizoli (#8073) üzenetére


Jahno
őstag

Na, gyere adj supportot így bármire. Amúgy hozzánk kijönnek. De még házhoz egyszeri júzerhez is. És írtam, nagyban van ami drágább, mert az egyenkonfigokat marha jó áron vesszük, cserébe ha variálunk, akkor csöppet drágább. És persze nem a polcról raktárról, hanem majd mikor megjön egyben a konténer.

Pont múlt héten írtam, hogy alig 10+ perc alatt cseréltek ki egy vincsit a hibás cuccban, azért ez nem semmi. De ha 2 órát kellett volnba várni rá, akkor is okésság.

(#8076) Jahno válasza zetor2000 (#8074) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is csak az, hogy 120as SSD-t, hanem pont ugyanolyat. Bár vezérlővel 1-2szer lehetett szívni, hogyv frissebb benne a firmware, de ezek is megoldódni látszódnak.

Előzőleg volt olyan cégem, ahol teljesen egyedi kiépítésű konfigokat is kaptunk. Odafent lesakkoztak pár egyen modellt, aztán kinek mi jár vagy mit kér, ezek vannak, teljesen egyedi cikkszámmal, olcsón, ami boltban nem is létezett. Aztán e szint felett jön, amit tavaly ilyenkor írtam, hogy gíártó már beint és nincs alku, inkább eladja kicsiknek "egyesével" (értsd: MMnek raklapszám kiárusítással) valami fekete péntek vagy karácsnyi akcióval, mert azon is vastagon keres, nem szopatják, bőven pénzénél van és úgysem tudna többet gyártani, akkor miért kösse le a kapacitását ingyen?

(#8077) Jahno válasza qnadam (#8026) üzenetére


Jahno
őstag

Közepesen occsó 22"es Samuk és még mittomén. Viszont kezdek rájönni, hogy a laposom kijelzője nem a legjobb rendesen kidolgozni a képeket. Nagy a baj.

(#8078) Jahno


Jahno
őstag

És akkor így az este közepén kiderül, hogy anyámnak lett mindent is lejátszós okosTVje és vihetnék Neki Bud Spencer filmeket, mert azt szereti. Hova tart a világ :-O

(#8079) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova:

Jatek ajanlo. Dead Cells. Brutalisan addiktiv. Valami 6 orat jatszottam egyhuzamban vasarnap amikor parom lelepett kollegakkal programozni. Jol is nez ki, jo a gameplayt es ez a risk reward system marha jol ki van egyensulyozva es meg tortenet is van.

(#8080) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Kipróbáltam az ARK survival akármit. Jó jó, de nem kötött le sokáig. Meg amíg az inventoryban mászkálok hogy mit hogy hol, addig elkezd enni valami nagy dinóó :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8081) Jahno válasza Gabibácsi (#8080) üzenetére


Jahno
őstag

Dinó az jó. Meg az unikornis :wub:

Itt meg lehet tömeges mészárlás lesz a cégnél, mert még csak reggel van de már kibírjuk röhögés nélkül. Odakintről patcheltek, de a HyperV-t nem indították újra, printer áll, másik hálózatban fileszerver lekonyult, hétvégén döcögött a hálózat, ami már bőven nem érdekes, de indiánok itt nyüszögnek, aztán még simogatni sem tudom a vasat, mert jönnek sorban a júzerek a fennakadt profilokkal és elérhetetlen dolgokkal. Jó lesz ez, ma sem unatkozunk (:- És akkor jöttek az angol vendégek, meg valaki beállít, hogy függetlenítsük az iPhoneját... Ok, ott a szolgáltató megcsinálja ingyen, sima ógy, lehet továbblépni. Igen, de arra nem ér rá, mert holnap külföldre költözik és nem-e tudunk-e esetleg-e mégis valamit. És hetedikre sem érti, hogy nem.

(#8082) Sipi- válasza Jahno (#8081) üzenetére


Sipi-
tag

Ősöreg Dell R410, csak idrac express-el. Reboot-olom, erre a szerencsétlen beáll, hogy nyomjak F1-et a folytatáshoz. Konzolom nincs, csak video playback-ben tudom nézni, hogy ott áll a szerencsétlen...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8083) FőDudu válasza Sipi- (#8082) üzenetére


FőDudu
addikt

iDRAC - hoz nem fersz hozza?

FőDudu

(#8084) Jahno válasza FőDudu (#8083) üzenetére


Jahno
őstag

Expresst írt.

(#8085) Sipi- válasza FőDudu (#8083) üzenetére


Sipi-
tag

express-en nincs konzol. De elmegy az ember és megnyomja az F1-et.
Következő upgrade úgyis esxi 6.5-re lesz, az meg erre már nem megy fel, szóval vagy ezen marad vagy kidobják ezt a hulladékot és vesznek normálisabb gépet :)

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8086) -NoVa- válasza BobaHWSW (#8079) üzenetére


-NoVa-
őstag

Wishlisten egy ideje, Witcher3/FarCry5/Cyberpunk2077 designer ismerős nagyon beajánlotta még az első publikus preview idejéről. Már csak időt kell találnom rá valahol :)

(#8087) FőDudu válasza Sipi- (#8085) üzenetére


FőDudu
addikt

Fel sem telepul, vagy hivatalosan nem supportalt? ;)
Ket kulon dolog...

Nekem a 8 eves oreg vasaimon elvileg 4.1U3 az utolso supportalt verzio, megis gond nelkul megy az 5.5 rajtuk.
Test szervereknek meg pont jok. Vetek lenne kidobni oket.
Mellette meg ott a 3 kvazi uj vas.

Azt meg most fogom lecserelni, mert tul sok a 96 proci a 2016 licenszeleshez.
Szoval csere lesz ugyanilyen eros de kevesebb magos szerverekre (vagy csak proci csere, majd meglatjuk). HPFS pont megengedi - akkor meg miert fizessunk sokszoros licenszdijat a draga MS-nak?
Februarban ugyis eves leallas, jo lesz majd frissiteni az infrastrukturat is.

FőDudu

(#8088) -NoVa- válasza npera (#8054) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kerti repülésre pont sok lesz a csavaros propelleres méretosztály, mondok jobbat. 1104 4000KV környékén, 2840 3 ágú propellerekkel, műanyag védőkerettel együtt is meglesz a 6 perc, sokkal csöndesebb és ártalmatlanabb gép, mint a nagyok. A szomszédok sem rettegnek tőle, a keret miatt te sem félted úgy, és a környékben sem tesz kárt. Megnézem, milyen vázakból lehet mostanában könnyűt és jófélét tákolni.

Az LDARC ET125 ilyesmi szinte készen, az ideális cucc, de az Emax Babyhawk-okért is szoktak rajongani, aztán ezekből lehet nézni az alkatrészlistát, ha eltérőt akarsz.

(#8089) FőDudu válasza Sipi- (#8085) üzenetére


FőDudu
addikt

Latszik, hogy Dell-bol nincs sok cuccunk :)

FőDudu

(#8090) FőDudu válasza -NoVa- (#8088) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyereknek mit vegyek karacsonyra?
Dront, okosorat es husevo viragot szeretne...

FőDudu

(#8091) -NoVa- válasza FőDudu (#8090) üzenetére


-NoVa-
őstag

DJI Telloval okosórával vezérelve lekaszálja a vénusz légycsapóját a szobában?

Drónügyben mást nem érdemes, legfeljebb egy Xiaomi Wifi repeatert is veszel mellé hatótávnövelőnek meg kamerajelstabilizátornak, meg BT gamepadet.

(#8092) Jahno válasza FőDudu (#8087) üzenetére


Jahno
őstag

Fel szokott menni, de rendes cég nem használ nem támogatott cuccot. Bár pont jó mondja, mikor nálunk aztán végképp megy a taknyolás és még valami 4es cuccok is vannak, a cég másik felére meg most raknánk össze a mentést 10+ éves vasakra, mindenhonnan kukázott sok évet futott vincsikkel :-D

(#8093) Jahno válasza FőDudu (#8090) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor ezt. 30ezer a Tello, okosórákat nem tudom, de 20 küvecsekért már látok mindenfélét. A gaz meg ingyen van a szomszédból :-D

(#8094) FőDudu válasza -NoVa- (#8091) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan a Boost Comboval, hogy legyen tartalek alkatresz.
159 Euro az szerintem nem sok (ilyen osszeallitasert.

Koszi az infot, nem tudtam, hogy DJI kijottt ilyen elreheto aru dronnal.
A helyi BigBang-ben vannak kirakva DJI dronok, gyerek nezegette is oket.

FőDudu

(#8095) FőDudu válasza Jahno (#8092) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is csak teszt dolgok mennek rajtuk.
PL SAP installernek van par oda masolt virtualis gepe.
Ha kell el lehet inditani - kozben meg a production cluster (3 SAP szerver) vigan megy az uj infrastrukturan.

Nem volt szivem kidobni vagy leselejtezni ezeket - amig van alajuk eleg NAS tarterulet ezek kb CPU bankkent funkcionalnak.

FőDudu

(#8096) Jahno válasza FőDudu (#8094) üzenetére


Jahno
őstag

Nézhetsz használtpiacot is, simán lesznek bontatlanok, mert 1-2 nagyobb drón mellé "ajándékba" adják és sok júzernek nem kell.

(#8097) FőDudu válasza Jahno (#8096) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyereknek talan jobb a garis, nem tudom mennyire strapabiro cucc.

FőDudu

(#8098) -NoVa- válasza FőDudu (#8094) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tényszerűen a DJI csak a nevét adta a Ryze mellé, és a kereskedőhálózatát, hogy legyen egy tényleg olcsó belépőmodell is a listán. A DJI nem gyárt kefés motoros cuccot, és GPS nélküli gépet, a Ryze Tello meg pont emiatt olcsó. Viszont van benne egy Intel nagy sebességű és precizitású képfeldolgozó cucc, ami miatt a saját határain belül nagyon pontosan képes mozogni, lebegni, ezzel pont azt tudja, ami általában egy kezdőnek kell. A telefon wifije határolja be a repülés távolságát, szóval ne menjen vele messzire, de legalább szól, megáll, és visszajön többnyire. Szoktak érvelni egy konkurrens gép mellett, ami magával cipeli a memóriakártyát, de sokkal instabilabb, butább, remeg a gép, csupa olyan dolog, amit nem akarsz. Ilyen áron ez A választék, vagy negyedéért/harmadáért videoképességek nélküli szobagép csupán repkedni. Ahhoz viszont általában nagyobb gyerek való, aki nem Božiček-től kéri a gépet, hanem tőled.

(#8099) Jahno válasza -NoVa- (#8098) üzenetére


Jahno
őstag

És tud bukfencet.

(#8100) FőDudu válasza Jahno (#8099) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg kezbol felszallast es face trackinget social media buzeransoknak :)

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.