Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Kyocerám meghalt, milyen nyomtatót vegyek?
Ff lézer, hálózat, wifi, osx

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8602) Gabibácsi válasza Gabibácsi (#8601) üzenetére


Gabibácsi
tag

Wifi talán nem is fontos

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8603) eattila válasza Gabibácsi (#8601) üzenetére


eattila
csendes tag

Olyat, ami 285a tonert eszik. Abbol van utangyartott ami jo.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#8604) eattila


eattila
csendes tag

En meg kicsereltem az izzot. Akkut arrebb kellett tenni, hogy beferjen a kezem. Es az is eleg szuken volt. Potolnom kell az izzot....

Meg felrogzitettem a disztarcsakat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#8605) FőDudu válasza FőDudu (#8594) üzenetére


FőDudu
addikt

Teszteltuk a helyet. Durva adagok vannak. Igazi kamionos hely.
Egy muszaki allomasnal van a koperi autopalya es a kikoto kozott (ahol kb az osszes kamionos elhalad).

Se asszony se gyerek nem tudta megenni a kajat, pedig jo volt.
Kaja jo, foleg frissen sultek vannak - abbol is a grillezett/rantott verziok.
Nem a 'lajtos kajat' keresoknek valo :)


Ez valami Karadzordzeva neven futo etel - valami szerb herceg kedvence - seteshus feltekerve sonkaval es kajmakkal majd rantva. A meretet illetoen a mellette levo evoeszkoz ad tippeket.

Ez meg a default burger. Nem a gyerek kicsi, a burger oriasi. Vagy 20 centi atmeroju.

Tehat ide csak kiehezve erdemes menni - meg nekem is sok volt az adag.
Most egy par hetig csak regeneralodunk - elszoktunk az ennyire durva kajatol.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8606) FőDudu


FőDudu
addikt

Holnap meg fozzuk a csili szoszt. Tegnap kaptam a rettenetes szaritott es orolt verziojabol.
Ilyen megnyalt kisujjal kiprobaltam - akkorat ut, hogy fel oragig egett a nyelvem. Erdekes modon a szam nem.

Beszereztem mindent - kiveve gumikesztyut. Remelem nejemnek akad valami hajfesto vagy egyeb kelleke...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8607) FőDudu válasza Gabibácsi (#8601) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt a printert berbeadok Brother 2540-et adnak mono lasernek.
Volt par csoportunk akik ilyet bereltek toluk.
Nyilvan azert ezt a tipust nyomjak az uzemltetok, mert az utantoltott/utantoltheto tonerrel a legolcsobb az uzemeltetese.

Ha hetfoig raer, akkor pontos tipust tudok mondani - a dobozat nalunk hagytak.
Az biztos, hogy 2450 vagy 2540.... es a4 laser. OS X siman megy - macemmel azonnal ment.

FőDudu

(#8608) npera


npera
újonc

Alakul a költözés.

29-én és 30-án költöztünk, aztán hétfőn lehetett menni a hivatalos kulcsátadásra. Ott kaptuk meg elvileg a kulcsokat, de a házaspár segíteni akart és egy kulcsot adtak idő előtt, mert akkor könnyebb költözni.

A netet elsejére kértem, még előtte megkaptam a routert és modemet hozzá. Itt még a városi TV-net van csak, ami az ADSL-nél jobb, de néha szakad és a sebessége teljesen variálódik. Már folyamatban van a fiber, majd 2019 elején kötik.

A netet beállítottam a mobil eszközökre, meg asszony gépére, de az én gépem még le van dobozolva, csak áll egy sarokban. Most ürítem a kartonokat, pakoljuk el a ruhákat és próbálom a bútorokat értelmesen elrendezni. A TV még dobozban, a NAS dobozban. VIszont vettem egy D-Link repeatert, amin van LAN-port. Ez fogja a nyomtatónak adni a jelet, mivel az emeletre elég macerás lenne a kábelt felhúzni hirtelen. Majd akarok kábelt húzni fel is, mivel a gépemet inkább kábelről hajtanám. Most van rajta egy kis D-Link USB-s wifi vevő vész esetére.

A sufni 2/3 tele van dobozokkal, még azt is ki kell pakolni. Ott könyvek vannak. Annyira sok a bringa és babakocsi benne, hogy a bejárós bringa be sem fér még. Az még a lakás bringatárolójában figyel. Hétvégén el kell hozzam.

A lakást már kiürítettem, most este megyek a hűtőt leolvasztani. Az is jó móka lesz.
Hétfőn jön a takarító brigád, addigra mindent kihozok, már csak alap takarító cuccok maradtak, de azt is elhozom a hétvégén.

Szerdán jön az új lakó a lakásba, akkor van az ingatlanosnál a hivatalos ceremónia, amikor a pénzt a bankok elsimítják egymás között. Akkor kapják meg a kulcsokat is, aztán hajrá. Utána elvileg készen vagyunk a procedúrával.

Vettem a bringának egy fali tartót, a versenybringa majd a falon fog pihenni, akkor a babakocsit asszony nehezen tolja bele a küllőkbe. Meg hozzácsaptam egy szerelőállványt is, mert most már tudok majd értelmesen bringát szerelni a sufniban. Ha a dobozok kijönnek onnan, akkor hozzáférek a szerszámos szekrényhez is. Az előző tulaj komolyan bringázott, van egy fél konyhaszekrény beépítve, csomó fiók és szekrényke. Meg egy komplett polcrendszer a dolgoknak. Van fűtés is, meg áram és világítás.

Ha az egész lefut, akkor a zenemuzsikát is be tudom majd rendesen állítani. A cél egy streamelős cucc lenne, amivel lehet a rendes hangszóróra irányítani muzsikát netes forrásból. Akár webrádió vagy Spotify és hasonlók.

A grill kint figyel a teraszon, még hozzá sem nyúltam. De a tél folyamán azt is be fogom ízzítani párszor, a szó szoros értelmében. Alighanem hűfóvóval fogom indítani, többet nem akarok gyújtófolyadékkal pacsálni.

(#8609) npera válasza FőDudu (#8592) üzenetére


npera
újonc

Az angoloknál gyorsabb, a magyarnál lassabb. Tudod, közepes. Itt minden közepes. Van erre szavuk is, "mellan" ami sem nem túl sok, sem nem túl kevés.

(#8610) npera válasza Gabibácsi (#8601) üzenetére


npera
újonc

Brother multifunkciós fekete lézer fut már sok éve, pedig amikor vettem nagyon úgy tűnt, hogy jobb lett volna egy másik márka a fórum szerint.

Szerintem olyat vegyél, amiben külön lehet dobot és külön tonert cserélni. Meg legyen rajta rendes LAN. És lehetőleg minimum 10 kg tömegű. Hirtelen ez jut eszembe.

(#8611) FőDudu válasza npera (#8609) üzenetére


FőDudu
addikt

En itt nem is almodtam az ADSL utan gyorsabb netrol - aztan ADSL->VDSL lett majd VDSL -> GPON.
Mindez kb 1 ev alatt. Szoval szepen evolvalodik (vagy fejlodik?) az itteni infrastruktura.
Pedig en aztan tenyleg a vilag vegen lakom - igaz azt mondjak ez egy gazdag falu.
Talan ez az oka a hirtelen fejlodesnek. Vagy Eu adott jo sok let - de az meg mar regen volt.

Most lehetne ugyanolyan gyors netem mint a munkahelyemen (sot elvileg 4 szal kabel van behuzva hozzam es 1 hasznalt), de 300Mbit per pillanat meg boven tulloves a mostani szokasainkhoz kepest. Ez mar az a savszelesseg ami kb mindenre eleg egy haztartasban.

2-4ms ping. Ha letoltok akkor a gepem SSD-je mar alig birja a tempot. Marmint amikor jon mondjuk 36MB/s sebesseggel a cucc, kozben masolok az USB3 kulso vinyora es meg ki is tomoritek az SSD-n. Lassabb net kapcsolattal ez nem volt ilyen lassu (marmint a kitomorites) - latszik, hogy a gyors letoltes leterheli az SSD-t.

Pedig az SSD a gepemben nem mondhato egy lassu szarnak:

FőDudu

(#8612) FőDudu válasza npera (#8610) üzenetére


FőDudu
addikt

Dobot es tonert egyben leginkabb a HP cuccokban cserelik - annak is megvan a maga elonye.
Mondjuk nekunk itthon van egy nyomtato a padlason - de meg sosem volt ra szukseg. Talan nem is mukodik.

HP2015 - ez se fiatal, de van olyan ami kb 10 eve megy a munkahelyemen es nem akar megdogleni. Pedig naponta hasznaljak.

Addig meg max azert cserelnenk, ha nem tudna a 802.1x-et, hiszen a halozatra nem dughatunk olyan eszkozt ami nem tudja magat azonositani. De ez speciel lokalisan USB porton megy.

FőDudu

(#8613) FőDudu


FőDudu
addikt

Gyerek nagy burgerjet hazahoztuk, mert kb harmadat ette meg - ott meg elbol kerdeztek csomagoljak-e.
51 dkg a maradek :Y Nem csoda, hogy eselye sem volt megenni.

Az a helyzet, hogy ekkora burger meg nekem is sok lenne - pedig en tudok zabalni :)

FőDudu

(#8614) Vodike válasza FőDudu (#8611) üzenetére


Vodike
tag

Nalunk a heten kototte be az optikat a digi. Mult heten meg rendezo sem volt a kornyeken, aztan roman kocsik elleptek minket es feldobaltak az oszlopokra. 1 csomag van es kesz, nem lehet valogatni. 1 gigabit net + 130 csatorna amibol 31 HD. Nekunk nem kell TV, de olyan opcio nincs. 2100 Ft/ho cakkpakk huseg nelkul.

Holnap megint beroffentjuk a kemencet, 2 ora felfutes utan eloszor a pizza (6-8 perc sutesi ido), majd a tepsis husik es a vegen maradekhon pedig leves kerul be. Igy vendegvaro a pizza, ebedre husi, vacsora egy jo leves. Ebedre barataink jonnek, este tesomek. Nagyon rankszoktak, de ilyen idoben jo igazan kemencezni :)

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#8615) FőDudu válasza Vodike (#8614) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt olyan 30 Euro korul fizetunk - de ebben van gyereknek par tematikus csatorna, illetve amit epp a videotarbol megnez.

Ez a csomag van mindenfele kedvezmennyel megspekelve es feltolva a sebesseget 300MB-re. Jar hozza valami telefonalasi lehetoseg is, de ugysem hasznaljuk. Ra sincs dugva a telefon a modemre. Pedig van egy jo kis cordless Pana telfonunk.

7 napig minden visszanezheto, meg stb..
245 csatorna, tobb mint 50 HD csatorna, stb..

A csomagok ugy vannak kialakitva, hogy barmelyiket allitgatnank be 300Mb vagy gyorsabb sebessegre a vegeredmeny ugyanaz lenne. Igy lett a legnagyobb csomag es kesz...

Anyosnak akarunk behuzatni digit Fot-on, felesleges a szar Telekomert 8-9k-t fizetnie. Hazszam alapjan elerheto.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8616) zetor2000 válasza FőDudu (#8615) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt a házban van Telekom és Digi. A telekom cucca valahol elzárva, onnan FTTH van, lakásban GPON végződéssel. A Digi cuccai a lépcsőházakban a villanyóra szekrényekben, ami "nyitott", mert ilyen körfolyosós az épület.
A jelenség az, hogy a Telekom ügyfelek ~9 év alatt 1-2 hibát vehettek észre (én egyet tapasztaltam, éjjel fél kettőkor, de reggelre jó lett), a Digisek ~ félévente 1-2 hibát. Köztük olyat, ami 1-2 hét (!) javítási időt igényel, pedig a lakótelepen van Digi lerakat, ami nem ügyfélszolgálat.
Szomszéd váltott Digire, mert otthonról is dolgozik, a próbahónap alatt visszatért a T-hez.
Szóval van, ahol a Digi nem olyan jó. Cserébe a Telekom valóban 2x annyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8617) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Itt a Távközlési Múzeum kihelyezett skanzenjében még mindig 160ms-es pingem van, és 1.2 MBites upload. Lefele 20 körül már jobb napokon, ha épp nem tölt fel semmi semmit sehová.

(#8618) FőDudu válasza zetor2000 (#8616) üzenetére


FőDudu
addikt

Dunakeszin lako ismeros szerint a Digi naluk jobb a telekomnal - ebbol mertunk arra kovetkeztetni, hogy Foton is jo lesz. Meglatjuk.

A FTTH mndenkeppen jobb lesz mint a telekom koaxos megoldasa.
Legalabbis idotallobb es vihar nem nyirja ki a TV-t.

Nekunk az elmult 3 evben 2 ADSL modemet csereltek - holott villamvedos konnektoron keresztul volt bekotve (az ADSL is).

Miota az GPON van a vonalon nem johet a delej - igaz azota felujitottam a kis 1500VA-es online, kvazi-szinuszos Powerware szunetmentesemet. Azota nejemek radugtak meg az akvariumot is a TV es egyeb eszkozein kivul. Szoval innetol minden szunetmentesen van, johet barmilyen vihar.

FőDudu

(#8619) Jahno válasza FőDudu (#8605) üzenetére


Jahno
őstag

Az a 20 centis azért emberes, kérdés arányos a hús mennyisége a bucihoz mérve?

(#8620) Jahno válasza Gabibácsi (#8601) üzenetére


Jahno
őstag

Görgőcserékkel nem orvosolható?

(#8621) FőDudu válasza -NoVa- (#8617) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem kb. 20kbit/s volt felfele es 4Mbit lefele.
Arra meg IP TV-t is tudott volna adni a szolgaltato.

A feltoltesen nem sikerult javitani - pedig eleg joban vagyok a szolgaltato muszaki fonokevel.
Illetve az elobb emlitett lokalis brigad mar elotte kicserelte a haz es a rendezo kozotti telefonkabelt valami speci kabelre (ami kisujjnyi vastagsagu volt). De nem volt mit tenni - 6km-re volt a kozpont. Az meg ilyen technologia hatar az ADSL-nel.

Aztan a VDSL-nel mar csak kb 300 meterre volt a rendezo, most az optika 'vodre' (ahol az optikai kabelbol a vegpontokat kikotik - azaz a passive optical splitter) az utca tuloldalan van. Elvileg odaig 2.5Gbps downstream es 1.25Gbps upstream van. Az enyem sem szimmetrikus - most epp 300/40Mbit/s.

Erre a 'vodorre' kb 5-6 hazat tud rakotni - annyi is van itt korulottem. Ettol a vodortol kb 100 meterre van egy masik. Szoval nem mereteztek alul az infrastrukturat.

Itt is Iskratel az infrastruktura:
http://www.kkk.forum.hu/wp-content/uploads/2017/05/05_kkk_2017_iskratel_gpon_solution.pdf

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8622) FőDudu válasza Jahno (#8619) üzenetére


FőDudu
addikt

Az. Nagyon rendben van. Hus, salata, 2-3 szosz, paradicsom, hagyma, sajt.
Alapbol lehetett vagy 75 deka. Az ket kebab sulya. Annyit nehezen eszek meg.
Nem csalnak a fotok a facsen. Olyan a cucc.

Ide csak nagyetkueknek erdemes menni - durva adagok vannak.
Asszony a 3 saslikjat se tudta megenni.

En eppen megettem azt a toltott/rantott tekercset egy sorrel.
Desszertre/kavera esely se volt. Nem fert belem tobb.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8623) Frawly válasza Gabibácsi (#8601) üzenetére


Frawly
veterán

Az OSX support miatt jobb lenne egy Mac-es fórumon kérdezned. Attól is függ, hogy havi hány lapot nyomtatsz vele, meg milyen lapköltségre szeretnél vele kijönni.

(#8624) qnadam válasza Frawly (#8591) üzenetére


qnadam
veterán

ha az adott filmből a felújított is olyan (tehát nem a kópia fáradt meg - eleve nem mozikópiáról szokták az elektronikus verziókat csinálni, csak ha nincs más -), akkor valószínű, hogy szimpla ízlésbeli kérdés, és az volt a divat. de konkrét példát tudsz mutatni?

ráasásul az egy filmszalagos megoldást (eastmancolor) már a harmincas években kitalálták, a nyolcvanas években meg már régesrég ízlés szerint lehetett választani a különböző nyersanyagok közül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8625) Frawly válasza qnadam (#8624) üzenetére


Frawly
veterán

Most mozifilm nem jut konkrét címmel kapásból az eszembe, de pl. tévésorozatoknál a Streets of San Francisco, Kojak, Colombo, és hasonló soriknál ilyen a kép:

A felújított, digitálisan kiadott verziónál is. Szépen látszik, hogy nem csak a ruha és a tárgyak színe barnás (ez még betudható lenne a színüknek), hanem a szereplők arca, haja is ilyen bronzos színű.

Ezt néhány mozifilmnél is megfigyeltem. Szerintem sem az Eastman Color a ludas, mert azt használták a 80-as években is, és ott már nem volt ez a barnás színeltolódás. Az Eastmant csak azért írtam, mert néhány oldal szerint az a felelős ezért, de egyértelmű, hogy ez tévedés.

A halvány színek azok tényleg betudhatok a filmszínezési eljárásoknak, mert a 60-as évekbeli filmeknél is fakók a színek, de ott pl. ez a barnítás még egyáltalán nincs jelen.

[ Szerkesztve ]

(#8626) zetor2000 válasza Frawly (#8625) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én nem értek az ilyen bonyolult, elektromos dolgokhoz, de egy csomó filmnél lehet látni a vége feliratnál és/vagy az elején, hogy Colro by Thechnicolor, meg ilyet, hogy Panavision. Lehet, ezek is felelősek az árnyalatokért.
Itt egy reddit bejegyzés, ami a kérdésed feszegeti.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8627) Frawly válasza zetor2000 (#8626) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ezért is lettek említve. De pont azért is írtam, hogy nem attól függ, hogy Eastman Color vagy Technicolor, vagy valami harmadik eljárás, mert szinte minden 70-es évekbeli mozgókép produktumon létezik ez az árnyalati eltolódás.

A Panavision megint nem felelős, azt még manapság is használják, meg a 60-as években is használták, és nincs ilyen barnulás. Egyelőre csak arra tudok gondolni, hogy ez a barnítás az akkori filmes ízlésvilág volt (mint a 2000-es évek derekán a játékokban a kötelező motion blur effekt meg a világító textúrájú tárgyak), nem technikai korlát/melléktermék. A 70-es években amúgy is próbálták erőltetni a jellegzetes színeket, hogy a 60-as évek visszafogott színvilágát ellenpontozzák: harsány színek, lime zöld, napraforgó sárga, rikító piros/narancs, erős barna árnyalatok és krémszínek, ezek jellemezték a ruhákat, használati tárgyakat is (szekrény, telefon, fotel, kanapéhuzat).

(#8628) Frawly válasza npera (#8608) üzenetére


Frawly
veterán

Arról mindig lemaradok, hogy hová költöztök. Mármint nem utca, házszámra gondoltam, hanem hogy Svédhonról váltotok valami Másik ©® Iszlamista Köztársaságra, vagy visszaköltöztök M.o.-ra? Mert a költözés részleteit azt mindig írod.

(#8629) Sipi- válasza Frawly (#8628) üzenetére


Sipi-
tag

600 méterrel arrébb, ha jól emlékszek.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8630) Frawly válasza Sipi- (#8629) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, jó. Akkor hagyjuk neki azért egy kis időt, hogy akklimatizálódni tudjon a radikálisan megváltozott környezethez :DDD

(#8631) Jahno válasza FőDudu (#8621) üzenetére


Jahno
őstag

Vödörnél a ráhagyást szépen csinálták. Viszont fura, hogy nem a Felten 1es dobozt használják. Nálunk a szlengben uborka volt a neve :-D Ha csak 5-6 ház van rajta, akkor az kőkemény pazarlás :-D

(#8632) Jahno válasza Frawly (#8627) üzenetére


Jahno
őstag

Ez azért az öregedéstől a maszkon át sok mindenféle lehet, válogattak-e felvételhez nyersanyagot vagy dolgoztak amivel van, film konstans ilyen színű-e vagy néha változik, magas hőmérsékletűvel melóztak-e az újításoknál, aztán látni kellene a negát/pozitívt is a válaszhoz és különösképpen kb. érteni hozzá :-D

Qnadam is most akar rádumálni valami ECN2es filmre, lehet mindjárt boltolok Vele. Nekem már mindegy mibe mit rakok, csak ne idehaza hívjam elő :-D

(#8633) Jahno válasza Frawly (#8627) üzenetére


Jahno
őstag

" A 70-es években amúgy is próbálták erőltetni a jellegzetes színeket, hogy a 60-as évek visszafogott színvilágát ellenpontozzák: "

Mondjuk ott volt valami nyersanyagváltás, minnyá rákeresünk, 20 fok helyett 40 körül kell hívni és stabilabb hőmérsékleten. Meg kell nézni. És ott van még a Technicolor, yajj.

(#8634) Jahno


Jahno
őstag

Hátőőőőnemtom: "Kétségtelen, hogy az anyagnak kezdetben volt egy európai szem számára kissé kellemetlen, lilás árnyalata, olyan céklás, gutaütés előtti színe volt az arcnak. Volt némi hajlama a fény-árnyék kereszteződésre, tehát a fényekben vöröses, az árnyékokban zöldes árnyalatú tudott lenni."

(#8635) Jahno válasza npera (#8608) üzenetére


Jahno
őstag

Azbeszt, erre csak el kellene nézned akár helyettem is:

https://www.facebook.com/events/2268957519993803/

Milyen messze van ez svédbe' bicajjal? Oszt jövőre kapsz egy ajándék turistaitalt a Hoppácskában :-P

(#8636) Frawly válasza Jahno (#8632) üzenetére


Frawly
veterán

A barna színű filmanyagra gondoltam én is, de nem egyformán barnák ezek a filmek, vannak közöttük képileg többé meg kevésbé barnábbak is. De az előhívási hőmérséklet tényleg lehet oka. Nem értek hozzá, de ezt elképzelhetőnek tartom.

(#8637) Jahno válasza Frawly (#8636) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyire konstans nem lehet, bár sosem tudni. Ez pld. alap mű, vannak benne technikai részek is:

https://filmkultura.hu/archiv/arcok/nyomtatobarat.php?cikk_azon=695

(#8638) qnadam válasza Frawly (#8627) üzenetére


qnadam
veterán

a panavisiont ne keverjük ide, az kamerát meg optikát gyárt, filmes korszakban semmi köze nem volt a kép színéhez. de most off, a többit holnap, jóéjt!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8639) Jahno válasza qnadam (#8638) üzenetére


Jahno
őstag

Mer' aztán a züvegnek nem volt köze hozzá, meg a szűrős szirszarainak mi :-P Na jó, ez kicsit erős volt.

(#8640) Gabibácsi válasza FőDudu (#8607) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi, mindkettő multifunkciós, arra nincs szükségem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8641) Gabibácsi válasza Jahno (#8620) üzenetére


Gabibácsi
tag

Megcsináltam , de most meg fuse errort világít
Pedig yt alapján megjavítottam jól
A fuse errorral meg nem tudok mit kezdeni, nem kezd el fűteni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8642) Gabibácsi válasza Frawly (#8623) üzenetére


Gabibácsi
tag

Osx-et amúgy minden supportál kb, szerencsére

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8643) cyberde válasza BobaHWSW (#8600) üzenetére


cyberde
csendes tag

"csak nemtudom a crvn a potkereknek ilik e cserelodnie."

Nem a kilenc gumi miatt sírsz, hanem a kilencedik miatt. :O

Valójában azt nem értem minek dolgozol heti hét napot, ha ezen gondolkodnod kell.

De! Van egy megoldás! Megveheted sokkal olcsóbban Magyarországon, amikor legközelebb jössz fogorvoshoz. :DDD

(#8644) cyberde válasza FőDudu (#8599) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ebbe beletrafáltál! :C

Kaptam egy "visszautasíthatatlan" ajánlatot, -ami egyébként majdnem az volt- csakhogy olyan emberek tették, akik sem formában, sem tartalomban nem voltak a számomra megfelelőek.

Ezek után fél éven belül kaptam kétszer annyi hatósági ellenőrzést, (random 150ezer és 1millió forintos büntetésekkel) mint előtte húsz év alatt összesen sem.

Majd, mivel álltam a sarat, egy 3ezer forintos mulasztás miatt kényszervégelszámolták a cégemet.

Úgyhogy innen üzenem a rendszer összes segnyalójának, hogy ahogy a szerencsejátékot monopolizálták, ahogy az írott és elektronikus sajtót bedarálták, ahogy a Simicskát, a Spédert, Kunát, Tarsolyt, meg az összes szarházit, nomeg ENGEM kicsináltak, úgy ők sincsenek biztonságban.
Csakhogy mivel nekem van szakértelmem, kitartásom, elköteleződésem, én túlélek, őket meg lefogják húzni a WCn, mint a szart.

(#8645) Samott válasza cyberde (#8644) üzenetére


Samott
addikt

A forradalom felfalja gyermekeit.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8646) BobaHWSW válasza cyberde (#8643) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem sirok, kerdeztem valamit mit ajanlanak itt az emberek.

Magyarorszagon utoljara 7 eve voltam fogorvosnal.

(#8647) Jahno válasza cyberde (#8644) üzenetére


Jahno
őstag

"én túlélek, őket meg lefogják húzni a WCn, mint a szart."

Ebben azért van valami, néha nézem és mindenféle magas besztású arcok meg államtitkárok úgy cserélődnek, hogy ihajj, aztán aki tegnap még A Jani volt, az most már lehet egy senkiházi földönfutó, vagy legalábbis nincs róla információ.

(#8648) FőDudu válasza cyberde (#8644) üzenetére


FőDudu
addikt

Van ismeros a kocsmadtol parszaz meterre az ut tuloldalan osszehordott fovarosi intezmenyben.

Meseltek hogy megy ez mostanaban. Ez a fajta eroszakos atvetel eleg idegesito.
Normalis tulaj altalaban feladja mielott mindenet elvesziti vagy beleorul.

A baj csak az, hogy az egesz orszagot megvettek kilora az ellopott penzbol - igy minden vasarlas/fogyasztas/lelegzetvetel mar nekik general hasznot... Nem tudom mi lesz a vege.

Fel a fejjel, nem vagy te elveszett gyerek!
Elobb-utobb fordul a kocka - valamelyik szarjuk eleri majd a kozonseg ingerkuszobet....

FőDudu

(#8649) FőDudu válasza Jahno (#8647) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a kerdes, hogy levaltjak-e oket vagy mar nincs gyomruk azt a sok szemetseget megcsinalni amit elvarnak toluk. Valoszinuleg mindkettore van pelda.

Ezek ugy hasznaljak az embereket mint a WC papirt. Megcsinaltatnak veluk egy-egy szaros melot aztan mennek a sullyesztobe. Allamtitkar, foosztalyvezeto - tok mindegy a szint. Max a miniszter marad a ciklusa vegeig.

A hirek szerint mar a horcsog is tulsagosan megerosodott - igy most kurtitjak meg a jogait (erdekeltsegeit). Annyit hagynak, hogy meg pont jol eljen, de tul sok ereje nem lesz mar. Mindig van lejjebb, mindig van mit elvesziteni. Bortonbe egyik se akar menni. Igy van ez kitalalva.

Az a plakatceges urge (tan Rogan szomszedja) is jol megszivta...
Milliardokat folyattak at rajta mediahaboru cimszoval - most meg valami csippcsupp ugyben elmeszelik es bortonnel fenyegetik...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8650) blueboi69 válasza cyberde (#8644) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez durva és szomorú :(

És mivel foglalkozol azóta?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.