Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) zetor2000 válasza Jahno (#9108) üzenetére


zetor2000
senior tag

Bikás park: CBA: Primator sorozat.
Szív utca / Aradi utca sarok: Ferdinand Cseh sörház - Ferdinand sörök csapról, vendég üveges és csapolt sörök, ennek a tulaja viszi a cseh sörfesztiválokat idehaza
Ezenfelül nagyobb hiper/szupermarketek: Bernard, Kozel Barna
Hrabal (?) sörház, a Martens Shop mellett a Rákóczi úton (Astoriától pár perc séta)
Czech Inn - Arany János utcai metrótól 2 perc gyalog mindenféle egyéb, néha hazai kézművesek. Itt a szűretlen búza eszetlen jó
Kocsmákban néha van üveges is, de inkább csapról...
Margithíd, Budai hídfő, Fundamenta felé félúton lefelé valami odu kocsma, ~30 féle üveges a hűtőben.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#9152) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Somogyban, vonattal jol megkozelitheto karacsonyhoz kozeli hosszuhetveges helyet tudtok ajanlani? Parom anyukajanak es tesojanak.

Ar az szoszo... Mi alljuk de mondjuk legyen ilyen 80-100k/ejszaka alatt ha ez realis.

Megyunk le 4 ejszakara deli szigetre hamarosan, ott orulok ennyiert talaltam szallast de az nem karacsonyi foszezon hanem novembef eleje.

[ Szerkesztve ]

(#9153) zetor2000


zetor2000
senior tag

A Margithídnál lévő a Pivohalle, van a pesti oldalon is... Hegedűs Gyula utca Pivo / Pivohalle.hu

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#9154) Jahno válasza BobaHWSW (#9152) üzenetére


Jahno
őstag

Bikal az kb. 50 kilométer, de buszos és az is zűrös. A hely etalon, csak kemény dió megközelíteni. Mindjárt gondolkozom még.

(#9155) BobaHWSW válasza Jahno (#9154) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi! Bikalon mi is voltunk, az igen franko.

(#9156) Jahno válasza BobaHWSW (#9148) üzenetére


Jahno
őstag

Felénk a céges konyha az szar. Avonnál is az volt (kivéve a salátás miazmáss), meg mindenhol is szar. Kávézónk az jó, közelben nincs annyi minden, mint a Wesselényi utcában, de akad kínai, gyros, kifőzde, pár aprólék vagy változó felhozatal. Rendelni mi még semmi nem rendeltünk, ne is olyan egyszerű, meg ha kimegyünk akkor legalább kapunk napot, fagyit és levegőt.

(#9157) Jahno válasza Grillo (#9140) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy csak valami beetetés, de ahogy látom holnap nyakig lesznek az üzletkötők.

(#9158) Jahno válasza blueboi69 (#9138) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, nyápic :-D Majd amikor délben kitalálják, hogy másnap reggel 4re hívhatd a TAXIt és irány Anglia, oszt 2 nap múlva délben legyél újra az irodában, de még nincs cucc és nem tudod mit is kell csinálni, akkor kezdődik az élet. Meg fél év múlva, mikor valami HRes gyagyás előveszi a beléptető adatait és érdeklődik, hogy miért csak délre estél be. Az már nem számít, hogy amúgy este 9 utánig bent is voltál :-D Meg Amsterdam odavissza kocsival. El vagy kényeztetve.

(#9159) Samott


Samott
addikt

Bocsanat, de annyira tupontos, ideznem kell:

"Tényleg elképesztő, bár meg se lepődünk, hogy ez a pali b.zmeg egész európában egy magángépen röpköd b.szod egy nyeretlen, g.ci béna, nevetségesen játszó nyomorult futballcsapat után. Egy ország miniszterelnöke, akit még életében nem fotóztak le egy színházban, ha nem hivatalos eseményre ment oda. Egy koncerten, amit nem egy csicskája szervezett, vagy protokoll volt. Ez az ember nem fogyaszt semmiféle kultúrát a világon, egy falusi tahó b.szod, aki egy páholyban köpködi a szotyit, és ha itthon játszik a csapat, akkor neki töpörtyűt kell betálalni a hipervipvipvip páholyba, mert ennyire képes.

Minden pénztől, repülőtől, ordenáré eljárástól függetlenül is milyen már ez? Micsoda egy végtelen szegénységi bizonyítvány, hogy szétlopod az agyad, euromilliárdokat habzsolsz össze, szabályosan oda mész, azzal találkozol az EGÉSZ VILÁGON kis túlzással, akivel akarsz. Gyakorlatilag nincs olyan esemény a világon, ahová nem jutsz be, és te hova mész? VB döntőre bazmeg. Meg MOL VIDI (!!!!) meccsekre :DDDDDD

Mehetnél a Scalaba, mehetnél a Rolland Garros döntőre, mehetnél a Rolling Stones VIP backstage-be, mehetnél az orosz balettet nézni, mehetnél a Copacabanára, gyönyörködhetnél a világ összes csodájában a magánrepülőddel, meg személyzettel, és te mit választasz? A magyar futballt.

Mintha mondjuk 30 nő kivételével a világ összes nője közül választhatnál, minden héten újat választhatnál, és bármennyit választhatnál és te halomra k.rnád Kiszel Tündét 30 évig heti négyszer."

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9160) FőDudu válasza Samott (#9159) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert a dolyfos kismalac igy szall le (a biciklirol) :)

FőDudu

(#9161) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#9123) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Úgy-úgy, mondom mint jelenlegi Erstés :)

(#9162) NauTiLUS_HUN válasza hobizoli (#9115) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

A fiókban dolgozókon rettenetes nagy nyomás van, ha valami nem működött tavaly előtt és ma sem, az már megint. Tudtommal nem volt semmilyen rendszerhiba, csak az LTPs roham indult meg.

(#9163) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#9161) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, csak MS meg egyéb oktatásokon és szakmai napok végén más bankoktól is sok mindent bevallanak, mikor már elszabadulnak az indulatok.

(#9164) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#9162) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk ezekben a hetekben a "nem működik" azt jelenti, hogy kb. semmi baja sincs. Bár fordítva is volt, valaki váltig állította, hogy X napja otthonról dolgozik VPNel és most kellene egy új szoftver, jogosultság, mi meg pislogtunk mert napok óta állt a VPN.

(#9165) chris-77 válasza -NoVa- (#9126) üzenetére


chris-77
újonc

bezzeg erről nem csináltál felvételt mi?! :(

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9166) Sipi-


Sipi-
tag

Parkol a garázsban egy Tazzari Electric. Elég csúnya. Normális méretű kerék van rajta (165/65R14 talán), viszont nem zöld rendszámos.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9167) FőDudu válasza Jahno (#9158) üzenetére


FőDudu
addikt

A repterrol dolgozas kimaradt, mert azert ut kozben is legyen mar elerheto meg oldja meg a felmerult problemakat. :)

Mindezt szarehugye, termeszetesen - a 900k netto az huhamegharomemberfizuja... Majd rajonnek ha nem talalnak csak lofaszjoskakat friss diplomaval.
.
Na pont ezert nem megy ismeros 8 oraban galyazni. Eldolgozgat otthonrol es nem szopatjak halalba. :)
20 ev tapasztalatot es folyamatos tanulast vagy megfizetnek vagy keressenek olcson kezdot. Ennyike.

FőDudu

(#9168) Samott


Samott
addikt

Ma ne nagyon akarjon senki bankba menni

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9169) FőDudu válasza Samott (#9168) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor nagy kegyesen nem torlik el mert meghallgattak a zembereket es ok fasza gyerekek meg csaladtamogatas, stb...

Egy ujabb gumicsont volt a medianak, hogy addig is szabadon tudjanak lopni.

:)

FőDudu

(#9170) Jahno válasza FőDudu (#9167) üzenetére


Jahno
őstag

Perzse persze, minden rózsaszín és odahaza szép, aztán egyszer csak az látja, hogy nincs mit csinálni, mert pont ezeknél a peciális emberkénél jön elő, hogy jajj itt egy sürgősfontos ma éjszakára és ki kellene ugrani gyorsba' Karlsruheba egy gyors mítingre, meg a többi. Csak kérdés a 8 órásra hegyezzük ki a dolgot, vagy a halálra szopatásra? Mert mindegyiket lehet kerekíteni és ha letelt a melóidő, akkor nyócórásból is haza tud menni, de odahaza is meg tudják találni "csak egy mezőt kell felrakni (c) ". Aztán ugyanúgy elindul az értelmetlen lavina.

(#9171) Samott válasza FőDudu (#9169) üzenetére


Samott
addikt

Nincs penz, kenytelenek megszoritani. A korrupcio miatt visszatartja az EU a tamogatasokat de ok meg mar szetosztottak elore, az onkormanyzatokrtol mar visszaszedtek az eddig el nem koltott penzt, most jonnek majd ezek. Csak ugye a magannyugdij 3000 milliardjat mar elb.sztak, es csak ilyen piti 70 milliardos cuccok maradtak csak. De lehajolnak az aproert is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9172) FőDudu válasza Jahno (#9170) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem webadmin ahol SOS fel kell rakni egy mezot.
Ne keverjuk a dolgokat.

Otthonrol dolgozik be tobb cegnek. Pl. rendszerhaz.hu, bankok, stb.

FőDudu

(#9173) Jahno válasza FőDudu (#9172) üzenetére


Jahno
őstag

Mindehol van SOS. Esetleg nézd meg, hogy 1-2 hete Nova mit írt róla, ha nekem nem hiszel. Főleg a Rendszerháznál, ahol összevissza mennek a titkos projektek, aztán egyszer csak derült égből lecsap a G4s/Criterion átalakulás, de még a cégcsoportot is "megvette" a Bravo, aztán sorban jönnek az új termékek, megoldás, nemzetközi kavarós mozgolódás és erőltetett közbeszerzés. Termékből meg olyan jóféle dolgok, mint pld. mostanában a csodálatos Therefore, aminek az ügyfelei tipikusan nem azok a türelmes jószágok, meg hát ugye sokat is fizetnek :-D Ez utóbbi mondjuk meg is fordult afejemben, hogy nem tűnik bonyolultnak, ki kellene tanulni, hátha ér valamit, mert ott egy felhasználó létrehozása és jelszó változtatása típusú munkakör is többet ér, mint havi 900ezer forint. Elméletileg.

(#9174) FőDudu válasza Jahno (#9173) üzenetére


FőDudu
addikt

Allam, Bosch meg hasonlo nagyoknak meloznak.
Nincs varatlan szivas, projectek vannak. Legalabbis en ezt hallottam.

De meg1x mondom: nem 8 oras melos, csak bedolgozik nekik (is).

FőDudu

(#9175) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Egész tetszett: Bácsi.
Pár évvel a John Wick és a Védelmező előttről Koreából.
A stílus kedvelőinek ajánlom.

üdv
Hozzászólások: 5.965; Csatlakozott: 2001. febr. 23; becenév: szabi;

(#9176) chris-77 válasza -szabi- (#9175) üzenetére


chris-77
újonc

Hát erre meg hogy sikerült rálelned?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9177) Phülöp válasza -szabi- (#9175) üzenetére


Phülöp
addikt

Kellemes film, pár hónapja magam is leültem elé.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9178) chris-77 válasza Phülöp (#9177) üzenetére


chris-77
újonc

És te? :)

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9179) Jahno válasza FőDudu (#9174) üzenetére


Jahno
őstag

Államról majd Grillo fog mesélni :-D

Nova+igu: ha Amea posztjában láttátok a 8 darab "akármi" megrendelést, akkor annál most lelövöm a poént, tán már nem érvényes rá a titoktartásom, de az pont a Boschnál ment egy (sok közül egy) zűröst projekt utolsó két percében :-D

Állam, nemzeti múzeum? Másnap már nem az az ember van, aki illetékes, aztán a fél osztály megszűnik, aztán ott vergődünk, majd, majd, majd, majd, na most akkor tegnapra sürgős, mert mi azt úgy kitalátuk. Mindig van valami, ha más nem akkor információ túltengés, vagy hiány a gépezetben. Államtitkárok, helyettes vezetők is néha belefutnak valami problémába aztán megy a möhözés.

(#9180) Gabibácsi válasza Jahno (#9179) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezek a csehszlovák lányok veszélyesek, J megkérdezte a cseh tesztert hogy milyen benyomást tettem rá :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9181) Jahno válasza FőDudu (#9174) üzenetére


Jahno
őstag

Ezen az államon csodálkozom a legjobban. Szerintem benézek az Inderigóra és tuti lesz egy pár napos cikk bármilyen lehetetlen átszervezésről, osztályok szűnnek meg, minisztériumok alakulnak, itt még nincs szerződés, ott van, no de akkor kinek dolgozunk és mennyiért? Vagy mi lesz az átszervezéskor, ha éppen kellek? Szeirntem töredékét sem sejtem a dolgoknak, de már az is pont elég, itt nálunk a cégnél ahhoz képest komoly tervek és lehetőségek vannak :-D

(#9182) FőDudu válasza Jahno (#9181) üzenetére


FőDudu
addikt

Gondolom vannak olyan projectek is amik nem allnak le :)

FőDudu

(#9183) -NoVa- válasza FőDudu (#9182) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vannak olyan időszakok, amikor vannak olyan részlegek, ahol vannak olyan projectek, amik. De ebből nem kell általánosítani, úgyis kiesik, lebetegszik, lenyugdíjasozódik vagy felbukik a döntéshozó az ilyen buborékokból, aztán az újak majd megmutatják, hogy lehet ezt jobban is csinálni, és bizonyítási kényszer. Vagy a fix profit az nem lesz jó oda, növekedés kell, vagy izé.
Állami oldalon meg végképp bármikor kerülhet fölé újabb jobbanhozzáértő.

(#9184) FőDudu válasza -NoVa- (#9183) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp ezt mondom en is:)
Kar altalanositani - allamnal is lehetnek olyan projectek amik flottul mennek.

FőDudu

(#9185) Jahno válasza FőDudu (#9182) üzenetére


Jahno
őstag

Az meg max. agilis lesz. Meg ugyanaz a káosz, mint máshol, sőt, káozsabb, mikor folyamatosan cserélődnek a körülötted dolgozók és feljebbvalók, de ha valakinek a valakije vagy, akkor esetleg Te is cégestől (:- Ekkora méretben meg aztán végképp ugrálni kell lehetetlen időpontokkal, döntésképtelen emberekkel.

(#9186) Jahno válasza -NoVa- (#9183) üzenetére


Jahno
őstag

És amikor a döntésképes megmondóember nem ér rá. Esetleg idetol egy semmiben sem kompetens gyakornokot és csak nézünk furán egymásra. De direkt titkolni is kell a teljes specifikációt, ilyenolyan okokból. Mindegy is, míg döntik a pénzt, csak néha másik irányból kezd el fújni a szél. És azt ne mondja már senki, hogy ezek nem csapódnak le a jómunkáson, csak ül odahaza napi 6 órásban és reszelgeti a körmeit nem is olyan sok pénzért.

(#9187) FőDudu


FőDudu
addikt

Ugy latom megint mindent mindenkinel jobban tudtok.

FőDudu

(#9188) Jahno válasza FőDudu (#9187) üzenetére


Jahno
őstag

Mondja ezt a másik oldal is, de én jártam mindegyiknél és szintén beszállítottam a Boschnak is. Csak úgy kicsit.

Jöhetsz, ki lehet próbálni ezt is, aztán majd követlen első kézből lesz tapasztalatod. De még tán állami egyebekhez is be lehet jutni. Két kolléga időnként kérdez, de évek óta nem bírok Velük rendesen beszélni, annyi idejük van.

(#9189) Gabibácsi válasza FőDudu (#9187) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kikérem magamnak én semmit sem tudok :-D

Amúgy csütörtökön lesz a válóperem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9190) Jahno válasza FőDudu (#9187) üzenetére


Jahno
őstag

Na, mai cikk:

"A fedezethiány és a káosz oka lehet, hogy az október 1-vel az Országos Közegészségügyi Intézet nyomán létrejött Nemzeti Népegészségügyi Központ létrehozásával átalakulnak az intézmények felelősségi körei, de egyelőre nagyon lassan zajlik az átállás. Az új intézményt már Kásler Miklós humánerőforrás-miniszter irányítja.

A munkatársak között állítólag feszültséget szül az is, hogy csak szeptember közepén tájékoztatták őket arról, hogy közalkalmazotti státuszukat fel kell adniuk, és mostantól közszolgálati tisztviselők lesznek. A dolgozókat nem informálták egyelőre arról, hogy ez mennyiben változtat majd munkakörülményeiken vagy fizetésükön. "

Ezt mondjuk sosem tudom, hogy minisztérium, állam, parlament, kormány, ilyen-olyan hivatal, itt elcsúszhatunk, nekem ez mind "állam" és kész :-D Elvégre lehet maguk sem tudják. És akkor dolgozz ennek a részlegnek. Vagy mikor az ÁNTSZ költözött, rendszert cserélt, NÉBIH, BM-NAV, átalakult az NMHH, rádiók, meg a jó ég tujda. Most jobban belegondolva az a kérdés, hogy mi nem :-D Bravosoknak pld. lesz egy nagy költöztetésük is kb. 2020 felé, nyilván még senki nem tud semmit, van idő. AZtán valaki egy mítingen bedobja a bombát, akkor kibírják röhögés nélkül és menni fog a kapkodás :-D

(#9191) Jahno válasza Gabibácsi (#9189) üzenetére


Jahno
őstag

De azt remélem jobban. Azon dolgkozom, hogy volt valami nagyszerű pályafutásod valami gázos cégnél, nem? Az is ilyen állam-közeli dolog volt.

(#9192) Jahno


Jahno
őstag

De az is érdekelne, hogy Bujdy miket lát hasonló terepen, mert ahogy nézem lapít rendesen :-D

(#9193) Gabibácsi válasza Jahno (#9191) üzenetére


Gabibácsi
tag

ipsystems, 3 hónapig voltam ott testmanager, aztán visszajöttem avonba :D
azóta kevesebb mint felére csökkent a cég

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9194) Jahno válasza Gabibácsi (#9193) üzenetére


Jahno
őstag

Jajaja, az energetika, akkor az meg van. Másik felén még van két ismerős. Tavaly ilyenkor lett megint többségi magyar tulajdon, majd idén tavasszal a Pénztáros egyik háttércége tett rá befolyást. Ott is ennyit láttam néha, hogy Vona (akit mindig kevertem a vizuálos Vonával), Csányi, satöbbi, újabban Pénztáros a menő, aztán dolgozna ott a fene bátmi is rendesebb szinten. Ott is érdeks módon mikor megtörtént a tulajváltás, ugyanúgy viselkedtek, mint egy rendes maszek cég és megszaporodtak az álláshirdetések :-D

(#9195) hobizoli válasza FőDudu (#9169) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem gondolod komolyan, hogy amit nem lehet ellopni, azt majd otthagyjak...?

EU nem ad pénzt, majd elveszik mashonnan
agitprop-ra tobb ment el ennel…. az szamit?

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#9196) -szabi- válasza chris-77 (#9176) üzenetére


-szabi-
őstag

Valamivel több mint egy éve került a megnézendők közé, de már nem emlékszem hogyan. :)

Hozzászólások: 5.965; Csatlakozott: 2001. febr. 23; becenév: szabi;

(#9197) chris-77 válasza -szabi- (#9196) üzenetére


chris-77
újonc

Ebből arra következtetek, hogy vagy nagyon hosszú az a lista, vagy te nézel baromi ritkán filmet.. :)

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9198) -szabi- válasza chris-77 (#9197) üzenetére


-szabi-
őstag

Hosszú a lista.
Van amit ti ajánlottatok még a filmes topikban odaát, van amit valamilyen blog bejegyzés alapján vettem listára vagy épp munkatársak javasolták.
Többféleképp is ide kerülhet.
Kíváncsiságból megnéztem a legrégebbi darab 2006-ban került ide azzal a feljegyzéssel, hogy megnézem ha lesz hozzá felirat. Azóta is erre vár. :)
A rá következő meg 2010-es film ott minden adott csak még nem néztem meg.
És még nem volt szó erről: 1001 film, amit látnod kell
Aztán vannak a tematikus bejegyzések, noha ilyen esetben csak válogatok: Jack Nicholson 80.
Hosszú a lista. :)

Hozzászólások: 5.965; Csatlakozott: 2001. febr. 23; becenév: szabi;

[ Szerkesztve ]

(#9199) Jahno válasza -szabi- (#9198) üzenetére


Jahno
őstag

1001 filmes érdekes, egyből tudnám bővíteni azzal, hogy pld. Ideglelés helyett inkább a Halálsorosn legyen benne. És hol a Szikla? Töki? De legalább vegyesfelvágott, sok művészfilm jó, mert ahhoz innom kell, ebből a szempontból Babe a kismalc sem lóg ki a sorból :-D

(#9200) -szabi- válasza Jahno (#9199) üzenetére


-szabi-
őstag

Nálam például az Ideglelés anno nem került sorra.
Két éve láttam először.
Lehet, hogy akkoriban nagyon ütős volt, de 2 éve engem annyira nem kötött le. Megette az idő.
Miközben az említett Jack Nicholson listáról a Kínai negyed tetszett.
A Ragyogás-ról kellett a körülmények ismerete, úgy elég megrázó volt.
Miközben a Szelíd motorosok egyszerűen nem.
Viszont az Ideglelésről annyit, hogy a figyelmetlen keresés kidobta ezt: Hideglelés.
Amit el is kezdtem nézni, mert azt hittem az eredeti az, de gyorsan feltűnt, hogy valami nem kerek: Trailer. :)

üdv
Hozzászólások: 5.965; Csatlakozott: 2001. febr. 23; becenév: szabi;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.