Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) Phülöp válasza Jahno (#9045) üzenetére


Phülöp
addikt

Én saválló acélról meg alumíniumról, de nem jó gyújtósnak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9102) Phülöp válasza BobaHWSW (#9057) üzenetére


Phülöp
addikt

:wub:

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9103) Sipi- válasza blueboi69 (#9098) üzenetére


Sipi-
tag

Juniper miatt kérdezem, hogy nem tán az E-hoz akarjátok eladni?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9104) blueboi69 válasza FőDudu (#9100) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez az én helyemre való keresés most. Java-ban nem kell fejleszteni, elég csak a futtatókörnyezetet ismerni. :)
De ez sztem csak a meló fele kb, amit leírtak :D

Először elkezdtek keresni egy embert a helyemre, aztán pár hét után feladták, gondolták hátha két ember már megoldható. Így is necces, 1hónapja nem találtak mégcsak olyat sem, akivel a bértárgyalásig eljutnának.

(#9105) blueboi69 válasza Sipi- (#9103) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szerkeszteni nemtudom, a vége nemtudom hogy került oda. Az utolsó angol bekezdés nem ehhez kötődik.

Szóval, ja, a juniperes az már E-hez köthető, én is oda megyek, de nekem sztem nem kell olyat nyomkodni. Ha mégis, nemhiszem, hogy nagy kaland lenne.

(#9106) Jahno válasza blueboi69 (#9104) üzenetére


Jahno
őstag

1 hónap? Ráérhettek jobban is.

(#9107) blueboi69 válasza Jahno (#9106) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Már most is késő. Hamar derült ki, hogy lépek tovább másik projectre és ezt megfejelte egy kis kéklogós kirándulás Tbálintra, addig is, amíg nem kezdődik a project, szóval gyakorlatilag volt kb 3-4 napom, onnantól, hogy megtudtam, hogy merre tovább, azóta a kollégám egyedül van.

(#9108) Jahno


Jahno
őstag

Hümmm. Rendes cseh söröket leht venni valahol itt Pest környékén? Talán ezt az egy dolgot, mint pld. a lengyel boltok, ezt elviseltem Angliában.

(#9109) FőDudu válasza blueboi69 (#9107) üzenetére


FőDudu
addikt

Tudok ilyen embert, de 900k netto alatt be sem megy interjura.
Szolj ha az nem elkepzelhetetlenul magas.

FőDudu

(#9110) FőDudu válasza Jahno (#9108) üzenetére


FőDudu
addikt

Pragai Svejk vendeglo letezik meg? Ott volt anno.

FőDudu

(#9111) Gabibácsi válasza Grillo (#9097) üzenetére


Gabibácsi
tag

Órákig tudnék erről értekezni, csak itt lelőnének :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9112) Gabibácsi válasza Jahno (#9108) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem tudom, de mostanában nem járok arra, kéne valakit keresnem akit elviszek Toscanaba 10 nap múlva...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9113) Gabibácsi válasza FőDudu (#9110) üzenetére


Gabibácsi
tag

van Svejk vendéglő Prágában, de mellette van kétháznyira a sarkon egy sokkal jobb, kipróbáltam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9114) Jahno válasza Gabibácsi (#9112) üzenetére


Jahno
őstag

Na, zűrös a helyzet? Óvaze. Vigyél valami hobbit és tojd le a világot :-D

(#9115) hobizoli


hobizoli
nagyúr

oooo

Erste Bank fiok Köki terminal, ropke masfel ora alatt sikerult 3.kent sorra kerulnom a pénztárhoz

kérdezgettük ott kozben a dolgozkat hogy WTF?, mert csak nem halad semmi, de jaj hat ok nem tudjak
eccercsak jon a fiokvezeto, hogy egy sulyos informatikai hiba van, es kb fel ora elharitani
ooo, jajdejo

na 25perc múlva mar elkezdtek ujra hivogatni az embereket, de annyian voltak mar kozben, hogy tobben kint alltak a folyoson, mert be nem fertek el

aztán végre sikerult sorra kerulni is, juj be kell vinni a gepbe a uj szigszamot, de a mogotte levo fenymasolo-printert se lattam vmiert meg a szisztem
komment kozben a ugyintezotol, nemigaz hogy mar megint(!) ez van
ahol a kulcsszo a "megint"
azaz ez nem ujdonsag, mar tobbszor is elofordult

Erste Bank 2018 Magyarorszag

több drón kell ;P

(#9116) Jahno válasza hobizoli (#9115) üzenetére


Jahno
őstag

Nyugi, nálunk is megint-et szoktak mondani mindenre is :-D Soha nem működik, minden szar.

(#9117) blueboi69 válasza FőDudu (#9109) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Osszuk el akkor az embert két felé vagy három felé :D
De ha ő keres kollégát magának, akkor kevesebbért is meghallgatom :D

(#9118) Grillo válasza hobizoli (#9115) üzenetére


Grillo
senior tag

Egyik haver dolgozott Ersténél ilyen szakmai összekötő volt az IT fejlesztések meg a szakmais/bankis/pénzügyis részlegek között. Hát, mesélt cifrákat, semmin nem lepődnék meg ott. Sem.

(#9119) Sipi- válasza blueboi69 (#9105) üzenetére


Sipi-
tag

Másabb mint a Cicsó, van ami sokkal érteesebb benne. Bár csak kollégák mondták, én nekem.ez az első dobozos valamim, anit nyomogatok majdnem minden nap.
Ha átkerülsz az E-hoz, akkor érdemes lenne bejönnöd/jönnötök a Népligethez, hogy elmeséljük egyeltalán hogyan működik az egész. Bár remélhetőleg be van ilyen tervezve és sikeresebb lesz ez az együttműködés. Az előző nagyon "sikersztori" volt (bár nem a Q-val volt).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9120) Sipi-


Sipi-
tag

Szuper: :(
https://index.hu/gazdasag/2018/10/15/lakastakarekpenztar_allami_tamogatas_megszunetetese/

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9121) hobizoli válasza Sipi- (#9120) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2019 a családok éve

több drón kell ;P

(#9122) FőDudu válasza blueboi69 (#9117) üzenetére


FőDudu
addikt

Igy is van ra kereslet, nem fog napi 8 orazni.
Otthonrol bedolgozik cegeknek - van kereslet a tudasara.

Ezert mondta, hogy 900k netto alatt semmi nem johet szoba.
Fix 8 oras munka meg foleg nem.

FőDudu

(#9123) Jahno válasza Grillo (#9118) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt bármelyik bankos kolléga el bírja mondani (:-

(#9124) Jahno válasza FőDudu (#9122) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt meg lehetett volna spórolni azzal az elején, hogy nincs erre ilyen ember.

(#9125) FőDudu válasza Jahno (#9124) üzenetére


FőDudu
addikt

Van, ha megfizetik. Pont ahogy leirtam.
Nem tudom adott poziciora milyen palyazatot varnak.
Ha kipengetik a 900k nettot, osszehozom veluk az embert. Ennyi.

Ha nem szannak ra ennyit, akkor majd varnak az olcsobb munkaerore.

FőDudu

(#9126) -NoVa-


-NoVa-
őstag

PUBG progress:

Platinum ranking, eléggé begyakoroltam a snipereket is, így SLR - M416 párossal egész hatékonyan lepucoltam a térképet :)

Külön poén egyedül nyerni jól felfegyverzett csapatok ellen. A társaimat szétszedték az első városban, a végjáték meg a déli sziget katonai bázisára került, ahol mindenki extrémen felvegyverezve full szett level 3 armorban rohangált. Megérte a sok durva kezdőpontos darálós gyakorlás.

(#9127) Jahno válasza -NoVa- (#9126) üzenetére


Jahno
őstag

Főnök meglátta, hogy bent a Punishert hegesztjük, erre rögtön rácsapott, hogy húúúúezmiaz és múltkor feltöltöttem-e a NASára, mert ilyenek kellenek a gyereknek. Na mondom, akkor sínen is vagyunk. Hétvégére előszedem a vackaim, tesó is megnézi, valamint főnök is bevállalta az éles bétatesztet. Valahol még hempereg egy hegesztett Wii pár 100 játékkal, ahhoz jó eséllyel ki kell pakolnom a fél pincét. Harmadáig már kipkaoltam 5ször, de nem lett meg, pedig már felirat is van egy csomó dobozon :-D

(#9128) Samott válasza Sipi- (#9120) üzenetére


Samott
addikt

Ja, rohadekok, minden ongondoskodast, jovobe fektetest felszamolnak. Cafeteria se mehet lassan nyugdijpenztarba, egeszsegpenztarba. Amid van, zabald fel rogton.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9129) blueboi69 válasza Sipi- (#9119) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én meg remélem, hogy nem nagyon kell a népligetbe átjárni, mert az nekem nagyon szopó lenne. Kelenföldön lerakni az autót, átmetrózni... bkv brrr.

(#9130) blueboi69 válasza Sipi- (#9120) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezen én is pislogtam. Nem mondom, hogy ezen múlik a hiteltörlesztés, de erősen erre építettünk eddig. Remélem nem törlik el :(

(#9131) Sipi- válasza blueboi69 (#9130) üzenetére


Sipi-
tag

A meglévő szerződéseket nem érinti állítólag, de mi is úgy terveztük, hogy ha kifut a mostani, akkor beleforgatjuk a hitelbebés majd nyitunk még másikat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9132) FőDudu válasza Samott (#9128) üzenetére


FőDudu
addikt

Amin ok sapot tudnak szedni.

A banka rakott (azaz el nem koltott) penz nem hoz nekik hasznot.
Csak a szolgaltatasokra es egyeb dolgokra elkoltott penzen keresztul tudnak barkit megsapolni....

FőDudu

(#9133) Jahno válasza blueboi69 (#9129) üzenetére


Jahno
őstag

BKV teljesen jó, legalább megnézed mit nem látsz, hogy ne arról pofázzatok HWSW-n, amiről falutáblán innen fogalmatok sincs :-D

Így kell ezt veretni, éppen most kérdezte a Google, hogy jó-e a hónapom:

[ Szerkesztve ]

(#9134) Jahno válasza FőDudu (#9132) üzenetére


Jahno
őstag

Bankba rakott pénzt meg használni tudják, az sem egyszerű képlet. Bár engem ez a verzió nem fenyeget :-D

(#9135) blueboi69 válasza Jahno (#9133) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Teljesen jó a faszt, nekem az megduplázza a menetidőt.

(#9136) FőDudu válasza blueboi69 (#9135) üzenetére


FőDudu
addikt

1 ora menetido az valoban nem keves (plusz lenne).

FőDudu

(#9137) Jahno válasza blueboi69 (#9135) üzenetére


Jahno
őstag

Kelenföld-Népliget gyorsabb metróval, mint autóval. Aztán idővel 1es kapcsolat is lesz. Eccer. Talán. Buszt nem mondom, az ugyanúgy szívás bír lenni, de 30 perc és kész. Autóval már bonyolultabb. Néha.

(#9138) blueboi69 válasza Jahno (#9137) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Gyorsabb, de attól függ mikor. Akárhogy nézem kelenföldről fél óra bkv egy irányba, tehát napi 1órával több utazás...

Sztem nem fogom tudni elkerülni, csak a lényeg, hogy ne tartson sokáig az amíg oda kell járkálni.

(#9139) Sipi- válasza blueboi69 (#9138) üzenetére


Sipi-
tag

Van garázs, van (rossz) étterem, néha én is ott vagyok. Mi kell még? :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9140) Grillo válasza Sipi- (#9120) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, holnap kötök gyorsan a két gyerekre, már megbeszéltem ismerőssel.

Blubi, nekem OTPs ismerős azt mondta, hogy holnap szinte fix, hogy megszavazzák, és szerdától jó eséllyel vége. Múlt héten annyit lehetett tudni, hogy 30-ról 20%-ra veszik vissza a támogatás mértékét.

[ Szerkesztve ]

(#9141) Gabibácsi válasza Jahno (#9114) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jah, nem jött meg az esze, keményfejűbb mint az előzò :(
De véget vetettem neki, így nem lehet csinálni.
Pedig még szlovákul is tanultam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9142) blueboi69 válasza Gabibácsi (#9141) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:( mi történt?

(#9143) blueboi69 válasza Grillo (#9140) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Büdös kurva anyjukat :(

(#9144) blueboi69 válasza Sipi- (#9139) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát odáig sztem nem vergődöm el autóval. Kaját, szoktam magamnak vinni, most itt a kéklogósoknál el vagyok kényeztetve, mert olcsó és jó a kaja. Értsd úgy, hogy kb 800-1050ft-ból jól is lakok.

(#9145) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Megrémült

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9146) npera


npera
újonc

Kicsit olvastam a topikot. Beszéltetek vinyók futásáról. Van egy NAS itthon, egy QNAP cucc, 4-diszkes. 2 db 3 terás Hitachi vinyó van benne 2011 november óta. És azóta fut 7/24-ben. Most áll, mivel a költözéskor lepakoltam.

Ma este szétszedtem és kiporszívóztam belőle a port. Hát, volt benne rendesen. A venti meglepően jó állapotban van, de a diszkek között és az alaplapon, meg a falaknál volt por rendesen.

A diszkek asszem 32-fokosak szoktak lenni, a venti alapjáraton fut többnyire. SMART teljesen jó, sima mirrorban futnak. Lehet jövőre betervezek egy vinyócserét, meg akkor teszek bele valami márkás ventiből is zsír újat.

Ma este kihúztam egy 15-méteres kábelt a TV-hez, aztán oda teszek alighanem egy régi gigabites TP-Link routert csak switchnek vagy veszek egy 4-8 portos switchet dedikáltan és onnan megy majd a NAS és a TV és az esetleges SONOS. Meg a Raspberry PI.

(#9147) Sipi- válasza Gabibácsi (#9141) üzenetére


Sipi-
tag

:(
Ha jól értem, akkor szerencse, hogy nem kapkodtad el (nem tudtad) a papírozást.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9148) BobaHWSW válasza blueboi69 (#9144) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nekunk is van ceges konyhank meg hoznak is kajat a ceghez ilyen csoportos rendelessel de a legolcsobb is 12-15 nzd. Sushi, curry, hambi, ilyenek. Nem szoktam kihasznalni gyakran de amikor vizszintesen zuhog az eso akkor jol jon, hogy nem kell kimenni es mas azik el helyettem.

(#9149) npera


npera
újonc

Megrendeltem a Jahno és Dudu által javasolt woodoo hálózati továbbítót. Meg egy TP-Link gigabites 5-portos switchet is, ha már úgyis arra jártam. Az akkor szét tudja osztani a dolgokat a médiaszekrényben levő cuccok irányába.

Ha megjön a cucc és sikerült felköltöztetni a nyomtatót, akkor bontok egy sört az egészségetekre :R

(#9150) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Most voltam bent egyik nagyobb IT szobaban...van egy 12*6monitorbol allo fal, 24es monitorok. Loopolt random gifek mennek rajtuk. Rick es Morty meg Adventure time... Meg van egy 65os LG oled amire ravan tolva az egyik biztonsagi kamera kepe ami az oceanra nez. Virtualis ablak. Tudnak szorakozni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.