Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) Sipi- válasza ncc1701 (#9398) üzenetére


Sipi-
tag

Céges autó, céges benzin. Megértem, hogy nem érdekel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9402) Samott válasza ncc1701 (#9398) üzenetére


Samott
addikt

Udv a klubban. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9403) Jahno válasza ncc1701 (#9398) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor már lehet villamossal mentem volna akármerre, de míg Csepel-Bárdi 17-20 perc, így is, hogy az Orczy fele fel van túrva és Hősök tere is fél óra, addig akármi. De jahh, az van amit fent írtál, ha 2 vagy több helyre kell menni és nem a napi 5-8 órás egy helyben lévőshöz alakítod a közlekedést, akkor megint más. Ha melóba megyek és pont elhúz a 34es, akkor mindegy, 15 percet kibírok. Ha még 3 helyre és hazafelé kellene menni, akkor 20 perc alatt majdnem haza is érek. 3 helynél csak a várakozás+gyaloglás simán +1 óra. Esetleg ilyen lehetetlen Kőbányás telephelyekre bekombinálás, az még mókás tud lenni.

Tavaly én is emlegettem, hogy a Visegrádi utcánál reménytelen a parkolás, az akkor meg olyan. Csak általában este végeztem, seperc hazaérek autóval. Haver felé mentem 1-2szer a XVI. kerültbe, odavissza kb. 1 óra alatt meg tudtam fordulni. Tömegközzel verte a 3 órát :-/ Mondtam, hogy szerintem innen én buszvillamosozok a legtöbbet, de éppen azért kellene ezt is helyén kezelni, hogy valahogy amerre mennem kell oda 20 percenként jár a busz, 15 perc séta a megálló, teljesen lehetetlen nem létező helyeken laknak. Úgy mennek a plusz órák, hogy csak lesek. És a parkolási díj is :-/

Másrészt 600-800? Hááááát, tuti kevesebbet mennék én is, de ki tudja miképpen, a 800 forintoson azért elmatekoznék. Ha júzer akkor úgysem fizeti ki, megállna a fél ország, oszt csak még antiszociálisabb lennék, ha ettől drágább a fotózós mókás kerülés, meg minden.

Ma este cégnél áramszünetes előkészítés van, így este 1.5 óra helyett kb. 25 perc alatt fogok hazaérni és húzok le tanyára. Már nem mindegy,

(#9404) Jahno válasza Gabibácsi (#9400) üzenetére


Jahno
őstag

Az is jó volt mikor kimentem az ex-lakásodhoz, 45 perc... Amúgy ezeket meló után gyakran csináltam, 15 perc Újpest pinyó, onnan tömegközzel haza kb. ugyanaz, mint melóból. Kocsival fele. Viszont nem lehettt inni és amúgy is ezért miért jöjjek kocsival, kb. jó fél órát lehet egy egész napos spórolni, de fizetek a parkolásért. Ezt meg így csináltam.

(#9405) Jahno válasza Samott (#9397) üzenetére


Jahno
őstag

De nem arra megy a villamos :-D

A többit néha én sem értem, de ennyit elég nehéz ügyfelekkel is kifizettetni.

(#9406) chris-77 válasza Gabibácsi (#9400) üzenetére


chris-77
újonc

Hát jahh. Dunakeszin lassan áldatlan állapotok uralkodnak. Már bejutni is szinte képtelenség oda..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9407) -NoVa- válasza chris-77 (#9406) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Már bejutni is szinte képtelenség oda.."

Nagyon elitnek tűnik :)

(#9408) Gabibácsi válasza chris-77 (#9406) üzenetére


Gabibácsi
tag

a ribancos úton még be lehet néha, de halálos amúgy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9409) Gabibácsi válasza -NoVa- (#9407) üzenetére


Gabibácsi
tag

elit kurvák várakoznak az út szélén, kéhlek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9410) chris-77 válasza -NoVa- (#9407) üzenetére


chris-77
újonc

:D

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9411) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

Allitolag aktualis torikonyv... mi lehet a kemiakonyvben? A kristalymet receptje? :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9412) -NoVa-


-NoVa-
őstag

PUBG:
<<Sivatagos, sértetlenségért járó Triple Chicken Supreme achievementért>> lefeküdtem a porba néha. Biztonsági játékot játszottam, nem mentem nagy fegyverekért, jobb lootért, simán elvoltam a Scar+M416 párosommal végig, türelmesen fülelve.

(#9413) Sipi-


Sipi-
tag

Koradélután indultam el otthonról, de várakoznom kellett a mélygarázsban 10 percet legalább. Annyi ideig tartott, míg egy S500-ast a tréler kicsörlőzte a garázsból és felhúzta a kocsira. Nem tudom mi baja volt, nem tűnt rossz állapotúnak (NJ-vel kezdődő magyar rendszámos).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9414) Sipi-


Sipi-
tag

Önkéntes tanítók
Azért azt érdemes megjegyezni, hogy a videón lévő esetek 90+% -ában a kamerás autós egy balf@sz volt. Volt több olyan is, ahol a szabályos autóst "leckézteti", nem csak a szabálytalant. Örökre el kellene tiltani a vezetéstől az ilyen őrülteket.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#9415) Samott válasza Sipi- (#9414) üzenetére


Samott
addikt

Nem kell tobbesszam ez egy autos, szvsz biztositasi csalo. Soha senkit nem enged be, juszt se. Akkor is nekimegy a masiknak amikor boven lenne lehetosege a balesetet elkerulni. Akkor is amikor mar vert helyzetben van es engednie kellene. Amugy undorito ahogy vezetnek, ennyi gusztustalan tolakodot...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9416) Grillo válasza -NoVa- (#9412) üzenetére


Grillo
senior tag

Tegnap behúztunk egy csirkét haverokkal PCn, fasza kör volt.

Ja és rohadtul messze van Kisvárda, főleg, ha a héten már másodszorra kell menni.
S-Cross ezzel az 1.0 turbóval jó fél-1 literrel többet eszik, mint az 1.6 szívó Vitara. Azzal olyan 600-630 km-t ment el egy tankkal, ez 550 körül már kéri a 41-42 litert.

[ Szerkesztve ]

(#9417) zetor2000 válasza Gabibácsi (#9396) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Nelásskirács" :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#9418) zetor2000 válasza blueboi69 (#9275) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nincs mit

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#9419) npera


npera
újonc

Felraktam a TV-t végre. Volt pár előzetes kör vele.

Először megpróbáltam a meglévő gerenda-detektorommal kipuhatolni a merevítéseket. Az ment, de folyamatosan jelzett, hogy elektromos vezeték van. Mivel egy elég bénácska műszer volt, ezért vettem egy felső-közép kategóriás cuccot, de azért még nem profi készüléket. Ez sokkal pontosabban adta a merevítés helyét, még a szögeket is érzékelte a falban. Viszont a közelben jelzett elektromos vezetéket. Van is egy kapcsolódoboz a falban magasan, onnan vélhetően ment lefelé egy ág. Viszont a fal másik oldala a konyha hátsó sarka, ott is van egy doboz a falban alacsonyabban. És onnan mennek oldalra vezetékek mindkét irányban. Azt érezte a cucc. Mivel elég nagy területen voltak kábelek, ezért megpróbáltam csak a gerendába rögzíteni.

Azt nem tudtam, hogy fából van-e a merevítés, vagy volt ott valami felújítás és már fém merevítéssel dolgoztak-e. Nem mindegy, hogy lehet-e expandáló tiplivel dolgozni és abba csavarozni vagy sima facsavar a gerendába. A legkisebb fúrómmal fúrtam pici lyukat és csak gipszkarton és fa jött ki. Valamint nem vágtam le a villanyt és víz sem spriccelt. Eddig legalábbis.

Asszonynak előtte megmutattam, hogy miként kell életmentő lélegeztetést és szívmasszást csinálni, aztán fúrtam :)

Sikerült teljesen vízszintesre felrakni a keretet, amire a dönthető konzol megy. Aztán TV a szófára, konzol rá és felraktam úgy, hogy asszony oldalról navigált.

Előtte meg a vadonat új TP-Link 5-portos gigabites switchet beépítettem a média szekrénybe. Onnan megy egy ág a Raspberrybe, egy másik a TV-boxba, egy harmadik tovább a NAS felé. Be lett építve az erősítő, rákapcsoltam a hangfalakat, meg a TV-t optikai kábellel. Most már csak odébb kell rakni a végleges helyére a könyvespolcot, aztán mehet rá a NAS és be tudom kötni azt is. Utána pedig kell kábelcsatornát raknom a kábeleknek, hogy ne lógjanak mindenfelé.

Ha ez megvan, akkor össze tudom applikálni a Dudu és Jahno által javasolt net továbbítót, aztán a printer mehet az emeletre. Ha ez is megvan, akkor pedig ki tudom pakolni a ruháimat a dobozokból. Ha ez is megvan, akkor fel kell szerelni a bringatartót a falra a sufniban, aztán akkor védettebb helyen lesz az országúti gép.

Utána össze tudom rakni a számítógépet, mert az is darabokban van még.
Szóval lesz még mit csinálni.....

Az első rendes grillezés piszok jó lett. Most fedővel a grillen sütöttem, nagyon jó füstös lett a cucc és elképesztően átpuhult a tarja. Bár csak 47-es a grill, de elképesztő különbség a kis 37-es után.

(#9420) hobizoli válasza Samott (#9415) üzenetére


hobizoli
nagyúr

miertis? inkabb a masik erolteti be magat egy csomoszor
siman csak kirakja az indexet es mar huzza is be
be engedhetne, de nem koteles
meg a masik sem kenyszeritheti ra, foleg hogy savvaltonak KELL engednie es elsobbseget adnia
az index jelzes az önmagában nem jelent semmit, ettol meg a savvaltonak nem lesz elonye
amikor meg fel autóval van a mellette levo elorebb es ugy huzza be, es utkoznek, ott a savvalto mégis mire gondolt?
index ki, aztán hopp...?
ez nagyobb gyokerseg, mint az, hogy nem engedi be
amúgy pont ez a pofátlanság az, ami jogsibevonast igenyelne, mert csak egyre nagyobb merteku lesz

egyik heten meg csinalta az egyik szabalytalansagot a muki, a kovetkezo heten mar rendszeres lesz
aztán jon egy ujabb dolog 1-2x, aztán abbol is rendszert csinal

nézd meg mennyi index nelkul savvalto kanyarodo van bp-n is
egyszer azok is elkezdtek elhagyni, hogy meg mar alap, hogy nem indexel egy csomo autos
talald ki merre megy
megy elotted a merdzsós ójdis péjenvés , aztán azt latod fekez es befordul jobbra
index nuku
minek az, amúútkóóósemvóótt semmi belole

meg at a narancssarga lampan, amikor mar keresztben zold van
a Dunaharaszti OMV, Tesco, CC, KFC 51-s út keresztezodesben ez tok rendszeres
mar pont zold van a balra kanyarodonak, es meg szembol ketto auto akkoris jon at a piroson lenduletbol
es persze nagyon nem "csak" 50-l
es mi van ha pont a zoldre ersz oda, es nem kell megallnod se, nem allobol indulsz el, hogy meg elotted at tudjon slisszolni a total piroson is?
szerinted ezek is mikor fogjak ezt elhagyni?
amikor egyszer meg egy kicsit kesobb er oda, es vki meg mar befordul balra a zöldön abba a savba es reccsennek egy szepet

aztán szerinte mindenki mas lesz a hibas erte, csak persze pont o nem

ket hete allok a balra kanyarodoban legelol, az egyenes irany utan valt nekünk a zold, mar piros-sarga van nekem meg ekkor a szembol jovonek is ugyanitt allva, mellettem az egyenesen halado savban meg ket felpotkocsis tgk lenduletbol at a piroson
de annyival, hogy a menetszele meglokott, az siman volt 80-90kmh ott (lakott terulet, 50-s tabla van)
1sec-l kesobb ernek oda es mar elindult az auto szembol is balra kanyardoni, akkor mi a qrva anyjat csinal? beleall a fekbe sem all meg az uresen is 15-16 tonnajaval es akkoris telibe elveri

ezek is honnan szedtek szerinted, hogy aaa jolesz az, maajjjfekez az a masik, meg majj lassa az a masik, hogy jovunk ezerrel es nem indul el
200x eddig biztos bejott
de ezt is elkezdte ez is vmikor csinalni

több drón kell ;P

(#9421) Gabibácsi válasza Grillo (#9416) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezt csak én nem értem?

Tegnap behúztunk egy csirkét haverokkal PCn, fasza kör volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9422) Gabibácsi válasza Samott (#9411) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ebben nem látok vicceset

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9423) Frawly válasza Samott (#9411) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem sem comic. Bár nem is akkora tragédia, gondolom a Molotov-koktél profi receptje a netről is beszerezhető. Viszont tényleg valóban furcsa, hogy hivatalos közoktatásban használt tankönyvnél ennyire részletesen rámennek a felépítésre. Főleg egy törikönyvben, ami ugyan mindig is foglalkozott ezzel, csak nem ilyen mélységben, nálunk csak annyit írt, hogy üvegben benzin meg bele valami textil.

Egyébként meg a met receptje is beszerezhető netről. Talán még valami videó is letölthető nem annyira moderált helyről, amin megmutatják, ha megvannak hozzá a hozzávalók és az eszközök, hogy kell legyártani. Annak ellenére, hogy ilyen útmutatást illegális közzétenni.

(#9424) Samott válasza Frawly (#9423) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem vicces, hogy ennyire nem gondolkoznak, pont eleg lenne hogy gyulekony anyag ego ronggyal, uvegben. De hogy milyen aranyban erdemes vegyiteni es hogy figyelj ra hogy legyen levego is benne a konnyebb toreseert szerintem tulzas. Mondjuk a lekvart legalabb kihagytak a receptbol. :) Minimum nem szerencses. Ha az interneten keresgelsz ilyesmi utan elobb-utobb megtalalnak, barmilyen moderlat helyrol is szeded le.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9425) Phülöp válasza npera (#9419) üzenetére


Phülöp
addikt

Én csak az új biztonsági rendszert telepítettem hajnalban az erkélyre.

térfigyelő kamera

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9426) Grillo válasza Gabibácsi (#9421) üzenetére


Grillo
senior tag

Már a csirkét? Pubg-ról volt szó, ottan meg az jár az első helyért.

(#9427) BobaHWSW válasza Phülöp (#9425) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Dual. Sztereo. :K

(#9428) Phülöp válasza BobaHWSW (#9427) üzenetére


Phülöp
addikt

Lent okoskodnak a rigók a parkban, ezek megfürödnének a vérükben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9429) FőDudu válasza Phülöp (#9425) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk a teraszon allomasozik a szakerto.
Meretre nagyobb mindket tacskonknal - pedig normal meretuek es nem torpe tacskok.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#9430) Gabibácsi válasza Grillo (#9426) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jah nem esett le

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9431) Jahno válasza npera (#9419) üzenetére


Jahno
őstag

Nagy duzzogva bedugtam a szoba két átellenes sarkába olyan TPLinket, és persze nem akar működni. Most beszélek haversráccal, hogy készítse a nagy fúrót és a többi cuccot.

(#9432) Jahno válasza Phülöp (#9425) üzenetére


Jahno
őstag

Vannak ott madarak, vagy a gyalogokat nézi ennyire? Következő lépcső a mienknél, hogy kicsit behasal, felpúposítja magát és nagy erőkkel ráront bármilyen bogárra is.

(#9433) Jahno válasza Samott (#9424) üzenetére


Jahno
őstag

Mikor elektronikusan kezdett terjedni az ilyesmi, meg a terroristák kézikönyve meg a többi és felháborodott a nép, akkor mondtam ezt, hogy az a kézikönyv egy laza baromság, míg ilyen molotovos és egyéb infókhoz sokkal könnyebb hozzájutni, valamint már bevált és működik. Ez legalább fizika és műszaki tudomány :-D És ki tudja mikor lesz jó.

(#9434) Jahno válasza Frawly (#9423) üzenetére


Jahno
őstag

Ez már történelem:

http://www.artefaktum.hu/oktatashoz/internet05tav/08_szabalyozas/ketchup_bomba.htm

(#9435) eattila


eattila
csendes tag

Miskolcon szebb az ősz, mint nálunk. Csak későn értem ki az erdőbe, kicsit beborult. De itt az egyik első kép

Utána feleségesportrés próbálkozás volt, kivételesen volt hozzá kedve.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9436) FőDudu válasza eattila (#9435) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt ma hibatlan, napsuteses ido volt.
Gesztenye es vampi (pacal) fozo fesztivallal.

Meg gyerek szulinapja is ma van, szoval volt nagy unneples, pinata megtoltve cukorkakkal, torta, lovaglas.
Siman volt 25-26 fok - a napon ulve izzadtam.

FőDudu

(#9437) Phülöp válasza eattila (#9435) üzenetére


Phülöp
addikt

link

Tudom, cseréljek böngészőt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9438) eattila válasza Phülöp (#9437) üzenetére


eattila
csendes tag

Majd meglesem mier, nalam bejon. Telon is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9439) FőDudu


FőDudu
addikt

Mi a hiba a keppel?

FőDudu

(#9440) FőDudu


FőDudu
addikt

Meg szerencse hogy utalom a pacalt - kulonben ettem volna:

FőDudu

(#9441) -NoVa- válasza FőDudu (#9439) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fotosop. Senki sem nyitotta meg azt az oldalt az utóbbi tizensok évben.

(#9442) Samott válasza FőDudu (#9439) üzenetére


Samott
addikt

Szeintem az hogy Sasvarit koszontotte a rinocerosz helyett.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9443) FőDudu válasza -NoVa- (#9441) üzenetére


FőDudu
addikt

Tegnap mondtam asszonynak ranezek az Origo-ra igazak-e a hirek, hogy total propaganda lett.
Erre az elso 5 cikk cime mivel van tele?
Screenshot, close. Tenyallas bizonyitva.

FőDudu

(#9444) FőDudu válasza Phülöp (#9437) üzenetére


FőDudu
addikt

.... netezel VPN-rol telon? Felsz valamitol?

A fentiben ott is a valasz. Flickr geo-restriction-t hasznal pl a kinai felhsznalok kiszuresere...
Azaz VPN-en eleg nagy valoszinuseggel olyan userektol tart akik valamiert rejtegetni akarjak a kiletuket:)

FőDudu

(#9445) eattila válasza FőDudu (#9443) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezt ranezes nelkul megmondtam volna.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9446) FőDudu válasza eattila (#9445) üzenetére


FőDudu
addikt

En csak hallottam rola - nagyon ritkan nezek be arra az oldalra.
Kar volt :)

FőDudu

(#9447) eattila válasza FőDudu (#9446) üzenetére


eattila
csendes tag

En egyszer beneztem. Par eve. Azota nem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9448) Phülöp válasza FőDudu (#9444) üzenetére


Phülöp
addikt

Vannak dolgok, amiket csak lokális IP-ről tudok megnézni. VPN-nel meg odautazok egy pillanat alatt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9449) FőDudu válasza Phülöp (#9448) üzenetére


FőDudu
addikt

prohardver forumhoz nem kell. :)

FőDudu

(#9450) Phülöp válasza FőDudu (#9449) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt mondod, automatizálva kapcsolgassam a vpn-t, amikor szükséges? A flickr-en kívül nincs gondom vele, még csak érezhető lassulás sincs.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.