Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9301) eattila válasza Gabibácsi (#9293) üzenetére


eattila
csendes tag

Értem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9302) chris-77 válasza Samott (#9295) üzenetére


chris-77
újonc

Én meg azt nem értem, hogy hogy a csába érhet 571e Ft-ot egy ilyen állapotú autó? :F

"Ehhez képest a legújabb jelentés szerint az autó az eladáskori állapotában nagyjából 571 ezer forintot érhetett,"

És egyáltalán miért vesz bárki is meg egy ilyen állapotú autót?! :F

[ Szerkesztve ]

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9303) eattila válasza ncc1701 (#9298) üzenetére


eattila
csendes tag

200k -ért van suzuki. Sőt. Alatta is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9304) Jahno válasza ncc1701 (#9298) üzenetére


Jahno
őstag

Kinek mi, van akinek 2 millió van akinek 70ezer sem. De miképpen jön ez ide?

(#9305) FőDudu válasza eattila (#9291) üzenetére


FőDudu
addikt

Az ujabb firefoxok nagyon rosszul viselik, ha a virusirto vagy tuzfal HTTPS vizsgalatot csinal.
Gyakran MITM akciokent ertekelik es be se toltenek az oldalak.

Megoldas: antivirusban kikapcsolni a HTTPS vizsgalatot - ezt viszont nem javaslom, inkabb Firefox uninstall es kesz.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#9306) Jahno válasza eattila (#9303) üzenetére


Jahno
őstag

40ezresért meg Opel Astra. Aztán a futásteljesítményem és az itt zörög, ott nyüszög, jajj megállt, éppen szívás van, megyek a bontóba opcióknál valahogy mindig ott kötök ki, hogy még én jártam jól a hülyeségeimmel együtt. Odahaz éppen mondtam, hogy haversrác 1.5 millióért olyan szép autót vett, hogy ihajj, mint ha majdnem új lenne, megnézték, kcsit még költött rá ami bele volt számolva és heló, világbéke. 1+ hónap múlva aztán ott is jöttek a bajok. Másik már a 3. tutit veszi 2 éven belül és végigjárta Svájcból hozom be, németből hozom be kálváriát, egyre magasabb kategóriással, hogy működjön is, de szerintem már pár éves fenntartásom árát csak az ügyintézésre és papírozásra elverte.

(#9307) Jahno válasza chris-77 (#9302) üzenetére


Jahno
őstag

Enyémre is valami 900ezer körül mondott a biztosító. De lehet csak azért, mert ennek a 20%-a is nagyobb, amit fizetnem kell :-D

(#9308) chris-77


chris-77
újonc

Ezt a részét még értelmezni sem tudom..

"Emlékezzünk, ez volt az a Mazda, amelyet a rendőrségi iratok és saját bevallása szerint is úgy adtak át Gabriellának, hogy a hozzá tartozó iratokat, és köztük a cég felelősségét hárítani hivatott állapotlapot a munkahelyén íratták alá vele. Nem hívták fel a figyelmét a részletekre, és az AAA munkatársa a dokumentumok tartalmát firtató kérdésére csupán annyit felelt, hogy ezek csupán az "ilyenkor szokásos iratok". "

Mi az hogy a munkahelyén?! :F Meg mi az hogy nem hívták fel a figyelmét?!

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9309) chris-77 válasza Jahno (#9306) üzenetére


chris-77
újonc

De most tényleg egy 40e Ft-os roncsot akarsz felhozni ellenpéldaként?!
Hidd el lehet találni jó állapotú autót 1misi alatt is. Többeknek sikerült..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9310) chris-77 válasza Jahno (#9307) üzenetére


chris-77
újonc

Háde nézd már meg mik vannak ott beixelve!

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9311) Jahno válasza chris-77 (#9309) üzenetére


Jahno
őstag

Nem roncs, van rajt műszaki és saját lábán megy :-D

(#9312) chris-77 válasza Jahno (#9311) üzenetére


chris-77
újonc

Na ott a baj, hogy ilyeneknek 'berhelnek' műszakit, mintahogy ezen a szar, balesetveszélyes Mazdán is volt..

[ Szerkesztve ]

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9313) Samott válasza ncc1701 (#9297) üzenetére


Samott
addikt

Jaja, nyilvanvalo hogy nincs penze autora megis vesz. Menjen BKV-val. Mindig mondon, lehetne dragabb a benzin. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9314) Jahno válasza chris-77 (#9312) üzenetére


Jahno
őstag

Cikket még nem tudtam elolvasni, mert veszélyt jelent a cégre :-D

(#9315) chris-77 válasza Samott (#9313) üzenetére


chris-77
újonc

Ez szerintem mindenkinek a magánügye, hogy hogyan finanszírozza a dolgokat.
De ha elnyom egymilliót (ami számára nem piti összeg), akkor azért nézze is már meg, hogy mire!!

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9316) Jahno válasza Samott (#9313) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem ami cuccot múlt héten hoztam BKVval, attól Ti is hülyét kapnátok. Nekem meg nem számított és már nem akartam parkolásra, költeni, mert előző hónapban itt csak 500 pénz, ott 1-2ezer, simán összejött egy kiadós berúgás árfekvése. Magyarázni tök jó, hogy menjen BKVval, menjen normális melóhelyre dolgozni, aztán körülmények már nem érdekesek. Ma kocsival vagyok, szerencsére lehet közlekedni. Holnap este jó eséllyel hazamegyek a kocsiért és a 2-3 óra BKVzás mellett még estére visszajövök a bányába. Ez ilyen.

(#9317) eattila válasza FőDudu (#9305) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát de más gépen nem? Amúgy kell a fox, mert eltér a render a chrome-tól pl. És webet fejleszteni elég gáz úgy.

Amúgy köszi, kipróbálom, és ha az, akkor meglátom mit csinálok.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9318) chris-77 válasza Jahno (#9314) üzenetére


chris-77
újonc

Röviden egy mindenütt rozsdás, balesetveszélyes roncsot vett (amin van műszaki) egymillió forintért!!, annak ellenére, hogy az átadási jegyzőkönyvben is (amiről a képet linkeltem) kb. minden ami létezik az autón hibás, vagy javításra szorul.

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9319) Samott válasza chris-77 (#9315) üzenetére


Samott
addikt

Boldog boldogtalan autoval jar, mindenhol dugok vannak miattuk. Ez mar reg nem maganugy. Ha dragabb lenne, kevesebben engedhetnek meg maguknak. Mindenkinek jobb lenne.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9320) chris-77 válasza Samott (#9319) üzenetére


chris-77
újonc

A 'mindenkinek'et kicsit túlzásnak érzem..
Ha úgy mondanád, hogy sokaknak, azt megérteném..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#9321) Samott válasza chris-77 (#9320) üzenetére


Samott
addikt

Segitek: kevesebb auto, kevesebb legszennyezes. Az mindenkinek jobb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9322) Jahno válasza Samott (#9319) üzenetére


Jahno
őstag

És pont az a réteg engedhetné meg magának aki pont nem a munkásosztály és termel. Aztán jön az oldjad meg.

(#9323) Jahno válasza Samott (#9321) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor már csak a dízel fosokat, lepukkant buszokat és a trolitvillamost kellene kiirtani, aztán sok ezer benyás jöhetne helyettük, mert kevésbé szennyez.

(#9324) -NoVa- válasza Samott (#9321) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondjuk légszennyezésügyben egy szakadt swift vs valami lepukkant kínai robogó az nem egyértelmű helyzet. Márpedig nem a motorizált vs nem motorizált közlekedés fog megváltozni, hanem az autóról leszorulnak a B125-ös robogókra a legszegényebbek. Természetesen akár 2-4x annyi robogóra, mert akik csapatostól ingáztak melóba, azok a továbbiakban nem képesek egyetlen járművel menni. Élettartamra meg töredék kilométert lehet beletenni egy olcsóbb motorba.

(#9325) Frawly válasza Gabibácsi (#9265) üzenetére


Frawly
veterán

Igazad van, teljesen érdektelen. Ez csak PC-s, ami nem lehet olyan jó, mint a C64 meg az Amiga. Azok még gépek voltak, nem úgy, mint a mai PC-s szarok, amiknél a trágyahalmot ilyen 16 giga RAM-os meg FullHD-s marketingvakításos álcázással tudják csak az emberekre rátukmálni. Ezekben már csak ilyen suttyó integrált reáltekfosch van, semmi SID meg Agnus-chip. Bezzeg régen mindenjobbvót. Nem kellett 10 évenként gépet cserélni, mint ma.

(#9326) qnadam válasza FőDudu (#9305) üzenetére


qnadam
veterán

Az ujabb firefoxok nagyon rosszul viselik, ha a virusirto vagy tuzfal HTTPS vizsgalatot csinal.
azt én is. ennél rosszabbul már csak azt, amikor belerajzolgatnak a google találati listába és beleírnak a leveleimbe.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9327) qnadam válasza Jahno (#9306) üzenetére


qnadam
veterán

a mitsut 700 pénzért vettem kompletten honosítással, mindennel. a kopó-fogyó dolgokon kívül egyszer kapott egy lambda szondát, meg egyszer lakatolva volt az egyik sárvédő hátul, minden más vagy törés miatt volt, vagy a fasz szerelő miatt kilyukadt klímacső. 4 év után adtam el 400e pénzért. ha megtartom, akkor aktuális lett volna egy nagyobb lakatolás (~120e), szíjak-szűrők-vezérlés, meg pluszban még a szelepszár-szimmeringek cseréje (~30e).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9328) Jahno válasza qnadam (#9326) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk egyik munkaügyes oldalt tiltották központileg, lassan már feloldják... Június felé jelentették a hibát, első 15 napban csak tippelgettek, hogy vajon nem-e a júzer-e a hülye és csak VPNről a saját szolgáltatója, miközben nekem elég egyértelmű volt, hogy ha ezt írja, akkor a saját cuccunk vágja ki: "This Forcepoint Category is filtered: Message Boards and Forums" .

Most így 3+ hónap után meg is értették odafent, de még megy az ötletelés, hogy mit lehetne csinálni.

Leveleknél az a jó, mikor már szerver oldalon megnézi, mi van a link mögött. Ami ha egyszer használatos, vagy jelszavas, vagy eldöntendő kérdés Katt az első linkre ha, katt a másodikra, ha, és itt a harmadik, ha és itt tudod lemondani a szolgáltatást. A robot meg persze végignyomja, mielőtt a júzerhez ér :-D És igen, ezeket olyanok veztik be, akik marhára értenek hozzá, csak azt nem értem miért nem találkoztak ezekkel a felhasználó oldali hibákkal az elmúlt 10 évben, ha már nekünk niggereknek sem újdonság, mert mindenhol is ez van.

(#9329) Gabibácsi válasza Samott (#9295) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én egymilliós astrát vettem 700 ezer hitellel anno, és kifizettem előtörlesztéssel

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9330) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Én firefoxot/mozillát használok amióta létezik, és semmi baja

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9331) Samott válasza Jahno (#9322) üzenetére


Samott
addikt

Nem fogok ezen ujra vitazni, az autozas luxus. Pont. Akinek melohoz kell az meg alakitsa ugy az arait, hogy kitermelje.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9332) Phülöp válasza Samott (#9331) üzenetére


Phülöp
addikt

1200 euróért vettük a melóba járós vasat, pont jó arra, amire kell.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#9333) Gabibácsi válasza Samott (#9331) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem, de akkor s marhaságot beszélsz a pesti elkényeztetett fejeddel. Az autózás neked luxus, másnak meg létszükséglet , másnak meg munka.
Tudom, mindenki költözzön városba.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9334) Samott válasza Gabibácsi (#9333) üzenetére


Samott
addikt

Mi itt videken bicikliztunk, a rokonok kozt van olyan, aki meg most is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9335) eattila válasza FőDudu (#9305) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyertél. Kikapcsoltam a https vizsgálatot, és szárnyal ez a szar. Akkor, mivel a foxot nem tudom száműzni, az AVG helyett kell egy másik virnyákirtó....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9336) FőDudu válasza eattila (#9335) üzenetére


FőDudu
addikt

Avast se lesz jo.

https://support.mozilla.org/en-US/kb/error-codes-secure-websites

FőDudu

(#9337) Jahno válasza Samott (#9331) üzenetére


Jahno
őstag

Azt tudom, hogy luxus, csak a mittomén. Vagy kinek miképpen. Nekem kitermelte, így vettem az előzőt, hogy ha nincs autó, akkor annyit sem keresek, így meg kb. 100% hitellel autó törlesztése + valamennyi maradék a hónapban meg is volt. Aztán lehet sakkozni, hogy lehetetlen helyekre/helykről, vagy agglomerációból járj be értelmesen dolgozni, vagy bármit is csinálni. Ott az autó egy szükséges kötelező rossz elem, mert nem tudsz mit csinálni. Pár ismerős és ügyfél is Pesten belül olyan lehetetlen helyen lakik, hogy jajj, de tudom, költözzön el és amúgy is a melóhely mellé :-)

(#9338) Jahno válasza Gabibácsi (#9333) üzenetére


Jahno
őstag

Mondod Te, aki Újpestről a metró mellől autóval járt dolgozóba, de aztán igazából miért ne, mert megteheted, megkerested, olcsó volt a parkolás. Sokszor én is csak azért jártam azzal az LMIbe mert ingyen volt a parkolás és ha este erre-arra kerülni kellett, akkor már kezdődött az agyrém és logisztika.

Tumorral is ilyeneken logisztikázun, metróval be az ötkerbe flipper szerelni, vissza az autóhoz, ki a SztEndrei út végére flippert szerelni ésvagy, este cégnél áramszünet ott már ritkábban jár a HÉV és most éppen csak este 8ig... LMIből éjszakai járattal sokszr előbb hazaértem, mint nappal, az nem volt vészes, néztem ki bambán a fejemből és már ott is voltam. Amúgy meg van rá egy söröm, hogy ilyen kavarós és vegyesfelvágottas közlekedést itt a csoportban közülünk senki nem csinál, mint én :-D Most is 23:30ra vissza kell mennem a Kálvin tér környékére. Az autós lesz. És reggel is autóztam, mert Csepel, Budai vár, Csonti car, Árpád híd, Csepel táv simán leküzdhető volt így a 4.5-5 óra tömegközlekedés helyett összesen kb. 1 órát autóztam. Azért nem mindegy. És persze fizettem a parkolást, bláááááá.

Vidéket már nem is emlegetve.

Mikor mi. Nézegettem én a GreenGot meg a zöldeket is, tele van vele a parkoló, nem lehet beférni de mikor 18 óra környéki indulással kellett dolgot intézni Árpád híd/SztEndre útvonalon a Pálvölgyi barlanghoz kellett felmennem és utána hamar vissza a civilizációba, akkor a Taxi értelmesebb ötletnek tűnt, még akkor is ha a ház előtt fizettem a várakozást. Onnan lecsapattunk a Moszkvára és átszálltam a villamosra, 19:50re 32esek tere, világbéke. És még nem is mindig az, hogy gyorsaság, hanem gyalog egy nagyobb ládával már fel sem bírok menni a hegyre, olyan meredek. Tudom, Samott majd mondja, hogy edzés. Én meg azt, hogy bekaphassa :-D

(#9339) Jahno válasza eattila (#9335) üzenetére


Jahno
őstag

AVGnél elég csak a webfilter protection izé, de azt mióta sok 100 megás lószar lett, simán kicsaphattad volna a gépről évekkel ezelőtt.

(#9340) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Draga az auto de megdragabb ha nincs.

(#9341) Gabibácsi válasza Samott (#9334) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mi is bicikliztünk, aztán mondjuk nehéz bevinni 30 km-re a gyereket ügyeletre biciklin, dombon völgyön

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9342) eattila válasza FőDudu (#9336) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem hát. Most derült ki nekem, hogy az avg is avast... De legalabbis egyutt mukodnek. Szoval kb 12 ev utan az avgnek mennie kell. Avastot nem turok meg a gepemen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9343) eattila válasza Jahno (#9339) üzenetére


eattila
csendes tag

Eddig nem fajt az avg. De asszem lovok valami olcso nodot aztan joccaka.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#9344) Gabibácsi válasza Jahno (#9338) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem magamról beszéltem, nekem luxus volt is időmegtakarítás.
Most pár órát nyerek hogy nem sétálok le a 3 kmre lévő vasútmegállóhoz, meg vonatozok be a nyugatiba, onnan meg buszozok a melóba :)meg a gyereket is vicces lenne oviból hazavinni :-D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9345) Jahno válasza eattila (#9343) üzenetére


Jahno
őstag

MS sajátja pont elég, nem kell ezt túlbonyolítani.

(#9346) Jahno válasza Gabibácsi (#9344) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is Dunakeszit említettem, az megint külön tényező. Bár egyre több ismerős jön vissza Pest felé lakni az ilyen logisztikai megfejtések miatt. Újpestnél nem értettem, ott a metróvillamos, kész. Csak ilyen úri ficsúr vagyol :-D És nem is volt szar mikor Dkesziről visszahoztál kocsival a civilizációig :-D

(#9347) Samott válasza Gabibácsi (#9341) üzenetére


Samott
addikt

Ja, mi is vartunk mar az ugyeleten mert a doki kiment egy gyerekhez. Az ovibol is hazatekert velem az anyam. Meg en is a suliba. :) Meg apam a vasutallomasra. El vagyunk kenyeztetve.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9348) Jahno válasza Samott (#9347) üzenetére


Jahno
őstag

Afrikában meg éheznek. Előző képernyőképem láttad, ugye? Lehet csinálni. Te sírnál a legjobban :-D

(#9349) Samott válasza Jahno (#9348) üzenetére


Samott
addikt

Milyen kepernyod? Itt csak te szoktal sirni. :) Mondjuk neked altalaban kijut a jobol... :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9350) Jahno válasza Samott (#9349) üzenetére


Jahno
őstag

Én néha csak tudósítok, hogy megbotránkozzatok. És az sikerül is :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.