Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) npera


npera
újonc

Ruszkik. Azért az amcsik és angolok sem piskóták. Az ázsiaiak pedig hozzák a szokásos formát.

(#8202) Jahno


Jahno
őstag

Játszuttunk. Nagyon durván bírja a szelet ez a cucc:

Meg mellette ez a magas cucc is:

(#8203) BobaHWSW válasza Jahno (#8202) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ahj bakker, azota se volt idom leszedni a kepeket a dronrol. Talan vasarnap. Szombaton is teljes napot dolgozok. Tegnap 6:30Aam ert be es kb este fel8-8korul ertem haza. Eg a kezunk alatt a munka (meg felettunk a pajta).

(#8204) qnadam válasza BobaHWSW (#8199) üzenetére


qnadam
veterán

ugye hogy jó :)
semmit nem tudok a helyről egyébként, csak szimpatikusan egy utcában volt a hostelünkkel, aztán így bementünk. rögtön szimpatikus volt, hogy az angol nyelvű étlapot rendesen keresniük kellett :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8205) BobaHWSW válasza qnadam (#8204) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En itt ettem 2.5 evig majd minden nap:

Kozlovna l.p. 1874
Oblouková 848/25, 101 00 Praha 10, Czechia
+420 271 720 997
https://goo.gl/maps/6Yvy8pMnjQB2

Angolul kb senki nem tud, megkellett tanulni az alap dolgokat csehul. Arak elfogadhatoak, a kajak finomakbes szimpatikus hely.

(#8206) Jahno válasza BobaHWSW (#8203) üzenetére


Jahno
őstag

Én is vártam az első képre, mert elő kellett hívni. Inkább a szelektálásokkal vagyok bajban, jó ideje egy darab külső vincsin van minden és nem nagyon van mire/miképpen menteni. Most a héten ütemezek és azért törölgetek is a régi képekből rendesen.

(#8207) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Felig bringas topic, ugyhogy mondhatom. Most mar tudom milyen az amikor egy 48 kilos spinning konditermekbe szant bringa kicsuszik a kezembol es raesik a labamra vegighuzva a bokam.

Majdnem korhaz lett belole.

Meg nem dontottem el dlagaszagosz kep kell e. Egy sima szobabicikli szeruseg. Ilyesmi csak sarga fekete meno designu:

Paromnak. En meg hivatalosan nem ulhetek ra. 100 kilo a max es 85- az idealis testsuly hozza.

[ Szerkesztve ]

(#8208) blueboi69 válasza Jahno (#8195) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hány éves ez az autó :O

(#8209) blueboi69 válasza Sipi- (#8184) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát ez ilyen, a 30 fokban nem gondolkodnak előre :)

Egyelőre jól tartja magát a kecó, nem kellett fűtést bekapcsolni. 20-22fok közt mozog a hőmérséklet, teljesen ideális.

(#8210) Jahno válasza blueboi69 (#8208) üzenetére


Jahno
őstag

15 körül. Ráadásul a kerékdobos balhét sokfelé olvastam, hogy nem tartana sokáig kidzsuvázni, párszor emlegettem is a szerelőnek, de persze ez kimaradt.

(#8211) Vodike válasza blueboi69 (#8209) üzenetére


Vodike
tag

Nálunk 24.1 fűtés nélkül. Fürdő, budi és spejz ablak folyamatosan bukón.

exTiga

(#8212) FőDudu válasza Vodike (#8211) üzenetére


FőDudu
addikt

Jol felmelegedett a nyaron :)

FőDudu

(#8213) Vodike válasza FőDudu (#8212) üzenetére


Vodike
tag

Akkor a csúcs 28 fok volt a házban klíma nélkül, mert az még nincs :-)

exTiga

(#8214) blueboi69 válasza Vodike (#8211) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jah, de nálatok van szigetelés, úgy könnyű! :)

Milyen a kecó amúgy? Bejárást mennyire szoptad meg? :D

(#8215) Vodike válasza blueboi69 (#8214) üzenetére


Vodike
tag

Ja, nem is kicsi.

Bejárással nincs gond, mert az üdülősoron járok fel a Duna mellett amin rajtam kívül 2-3 autó szokott menni. Az tőlünk 1 perc és kb 30 perc alatt érek el tőlünk a Csepel gyorsforgalmira, hátránya a rengeteg fekvőrendőr :-) Ott pedig lutri, hogy mi van éppen. Bár amikor én járok 9 óra környéke, akkor már nincs gond, folyamatos a haladás.

Halásztelek felé nem tudom milyen, hetek óta nem jártam arra. Miklósi m0 felhajtó felé meg felesleges menni, mert le van zárva és tőlünk messze is van. Nekem a legjobb az m51, taksony-haraszti és az üdülősor. Utóbbi forgalom mentes.

Kecó fasza, haladunk a belakással, egész jól állunk már. Most épp a kertet ásom ki, mert le kell szedjek 10cm-t a gyepszőnyeg miatt.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#8216) blueboi69 válasza Vodike (#8215) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nullás, Halásztelek, Miklós, ezek minden reggel és este halottak közlekedés szempontjából.
Mázli, hogy el tudsz arra menni, de 30p után még csak a gyorsforgalminál vagy, onnan még lehetnek érdekességek.

Nekem nagy mázli ez az M7, 25-30p háztól házig az út, remélem sokáig így is marad :)

(#8217) blueboi69 válasza Vodike (#8215) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Óóóó gyepszőnyeg meg ilyen úri huncutságok? :) Jó dolog, 3szomszéddal arrébb is olyat raktak le, reggel még semmi nem volt, délután meg szép zöld pázsit végig :)
Aztán már csak locsolni kell, meg füvet nyírni. Én most gyomirtóztam a miénket.

Vakondhálót mindenképp rakjál le a gyep alá, mert úgy jársz mint én.

(#8218) Vodike válasza blueboi69 (#8216) üzenetére


Vodike
tag

Most nagyon szar a közlekedés arra, de nekem az ki is esik. Legjobb a taksony-haraszti-soroksár meg az üdülősor, mert ezek 1-5 percre vannak tőlem. Lehetne faragni a 30 percen, de nem merek úgy menni, mint mások a fekvőrendőrökön. Szép papperesen megyek. Gyorsforgalmi nem tudom milyen lehet csúcsidőben, 9 felé már folyamatos a haladás 50-60-al. Eddig 35 perc alatt értem be Halásztelekről, innen Miklósról 45. De mondjuk messzebb is van.

Amikor még nem láttam meg ezt az üdülősoros utat, akkor 2 óra 47 perc alatt értem be, de ez csak 1x volt :D Már csak poénból is kivártam a sort, de akkor tényleg egyszerre zártak le mindent. Azóta megnyílt pár új vagy felújított út. Most maga az m0 a szar.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#8219) Vodike válasza blueboi69 (#8217) üzenetére


Vodike
tag

Olyan árat kaptam rá, hogy eldöntöttem nem fogok szopni a hagyományos füvesítéssel. Ilyen homokos talajban, mint ami nálunk van nincs vakond, mert beomlik a járata. Körbekérdeztem és sehol sincs vakondháló, se vakond.

Locsolni nem gond, telepítünk locsolót, fúrt kutam van.

Felsőpakonyból rendelem a gyepszőnyeget, ők szállítják az osztrák focipályákra is. Legjobb minőség MO-on.

exTiga

(#8220) Vodike válasza blueboi69 (#8216) üzenetére


Vodike
tag

Ez addig marad így, amíg munkát nem váltasz :-) Nekem is most kinéz egy másik meló, utazás szempontból szopás, viszont millió feletti bér.

exTiga

(#8221) eattila válasza Vodike (#8211) üzenetére


eattila
csendes tag

Nálunk már megy a fűtés, mert 22.5-re van beállítva. És a gyerek nem szeret betakarózni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#8222) #09908736 válasza Vodike (#8220) üzenetére


#09908736
törölt tag

Mit kell most csinálni Mo-n 1millióért?

(#8223) -NoVa- válasza #09908736 (#8222) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bejárni nagyjából. Néha talán dolgozni sem árt, de csak óvatosan.

(#8224) blueboi69 válasza Vodike (#8219) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Fúrt kutat irigylem, nekünk drága lesz...

(#8225) blueboi69 válasza Vodike (#8220) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na mesélj! Bejárni amúgy meg sztem nem mindenhol követelmény, most simán megvan a heti 1 nap otthoni meló, sztem ez feljebb lesz tornászva. Az meg nekem fizuemelés kb :D
Milliós fizuért lehet én is bejárnék pár évig. Mit kell csinálni, mesélj :)

(#8226) Vodike válasza #09908736 (#8222) üzenetére


Vodike
tag

Tanácsot adni, hogy miképpen lehet folyamatokat egyszerűsíteni illetve az adott cégnél hol és hogyan érdemes, ezáltal elősegíteni a leépítést. Egy ilyen céghez megyek. Egyébként a bankszektorban melózik főleg.

Példa:
- Jéé Manyika, neked már nem kell számológépen számolni, mert van excel is. Itt kell aláírni.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#8227) Vodike válasza blueboi69 (#8224) üzenetére


Vodike
tag

Akkor ne furass, hanem szivattyúval szívjad a tóból ;] Nekünk 9m a kút és 6m-en van a vízoszlop teteje.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#8228) Vodike válasza blueboi69 (#8225) üzenetére


Vodike
tag

Nekem heti 2 nap kötelező távmunka van most, mert kevesebb ülőhely van, mint amennyiben vagyunk..

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#8229) Gabibácsi válasza #09908736 (#8222) üzenetére


Gabibácsi
tag

nettó vagy bruttó?
ha bruttó, akkor be kell járni csajozni (én a BA-kra bukom) , kávézni is kell, ilyesmi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#8230) Sipi- válasza blueboi69 (#8225) üzenetére


Sipi-
tag

Mostanában (értsd nyár eleje óta) heti egy napot járok be. Bár múlt héten éppen egyet se, ezen a héten háromszor (be kellett jele teni a kocsikat mosatni és mindkettőt le kell mosatni), plusz szombaton lesz tervezett meló jópénzért.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8231) blueboi69 válasza Vodike (#8227) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálunk min 30m lesz....

(#8232) blueboi69 válasza Sipi- (#8230) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaja, nekem is vannak ilyen kilátások, aztán majd meglátjuk :)

(#8233) Vodike válasza blueboi69 (#8231) üzenetére


Vodike
tag

Akkor ott olaj is lesz!

exTiga

(#8234) qnadam válasza Vodike (#8218) üzenetére


qnadam
veterán

kell egy hidrós citroen a fekvőrendőrökre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8235) Sipi- válasza qnadam (#8234) üzenetére


Sipi-
tag

Vagy céges és akkor ha szétmegy a futóműve, akkor két napig csereautó amíg megjavítják :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8236) #09908736 válasza Gabibácsi (#8229) üzenetére


#09908736
törölt tag

Akkor én itt bsztam el, mert én dolgoztam is, ezért nem érte el a milliót anno, mikor ott dolgoztam. :D Bár sokat kávéztam is.

(#8237) Vodike válasza Sipi- (#8235) üzenetére


Vodike
tag

En a cegesre is ugy vigyazok, mintha sajat lenne. Ennek orul is a flottamenedzsment ;)

exTiga

(#8238) Jahno válasza Vodike (#8228) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk is be akarták vezetni, mert egyrészt menő ezzel marketingelni a piacon, másrészt szintén nem férünk el az irodában. Csak erről az IT-t nem kérdezték meg, mert latop és VPN nélkül elég nehéz távmunlázni :-D Amit állítólag amúg sokan csinálnak, de mi itt IT oldalról el sem tudjuk képzelni, hogy mit és miképpen, ha nem nagyon van hálózata...

(#8239) Jahno válasza Sipi- (#8230) üzenetére


Jahno
őstag

Nekünk nem nagyon lehet, kell az állandó jelenlét. Főnök most odahaza maradt, hogy tudjon melózni. Aztán mondta, hogy nem hagyták békén telefonon így megpróbálja, hogy bejön és elbújik valami sarokba. Másnap reggel 7kor már felhívták sürgősfontossal, délre majdnem fel is bírt öltözni de a kocsiba sem bírt beszállni annyira tolták tá az áldást. Ma is vakaróztunk, hogy mi legyen mert pár táblázattal és hosszabb távú dologgal viszont haladni kellene és most éppen elég sok a holnapi/hétfői határidős.

(#8240) FőDudu válasza #09908736 (#8236) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem voltal eleg 'agile', vagy hasonlo.
Vagy szimplan nem a megfelelo csajokkal kaveztal. :)

FőDudu

(#8241) Phülöp


Phülöp
addikt

ma egy éve, hogy először tapodta lábam a finn földet
akkor nem gondoltam volna, hogy egy éven belül ide is költözök...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8242) FőDudu válasza Phülöp (#8241) üzenetére


FőDudu
addikt

Mivel megborotvalkoztal, nem te leszel Joulupukki :)
Tehat mas a melod...

FőDudu

(#8243) Phülöp válasza FőDudu (#8242) üzenetére


Phülöp
addikt

csak oldalt vágtam le, szakáll maradt
eddig volt rá emberem, most meg magam uram

holnap ügyintézős nap, finn ID, adókártya, bankszámla intézése - az ID miatt kell fotó is, lehet, hogy megint borotválkozni fogok. jujj...

közben vannak fejlemények: a máltai lakáspiac kezd bedőlni (még felfelé mennek az árak, de a cégek kezdenek jobb helyekre költözni, a bérleti díjak az egekben, ennek okán csak sok pénzért jönnek az emberek, azt meg nem akarják kifizetni), így eladjuk inkább a kecót
ugyanaznap kezdtem hirdetni, mint enpera, de nem svéd rendszer, így költözés előtti napokban találtam vevőt
Amea tegnap írta alá az előszerződést (promise of sale), már csak várnunk kell. Kb. 7 hónapot, mert a vevőnk is eladja a saját ingatlanát, és szinkronban megy a két adásvétel.
voltak vicces ajánlatok, voltak vicces helyzetek, de úgy néz ki, mostmár sínen vagyunk
ha a beleölt időt, energiát, stresszt beleszámolom, akkor mínuszos az eredmény, ha csak nyersen a pénz részét, akkor viszont pozitív a mérleg. 3 év alatt megdupláztuk az eredeti induló tőkét.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8244) FőDudu válasza Phülöp (#8243) üzenetére


FőDudu
addikt

Mi meg nem vettunk idekint ingatlant. Lehet megbolondulunk es veszunk hamarosan, bar itt a jo az ritka. Sajnos joban lakunk, nehez ilyen faszat talalni.

FőDudu

(#8245) Phülöp válasza FőDudu (#8244) üzenetére


Phülöp
addikt

mi eleve befektetésnek vettük, ha úgy nézem, az is volt

Vevő meg el van ájulva, mert régóta keres pont ilyet. Nem szokványosra csináltuk meg, és találtunk egy ugyanolyan igényekkel rendelkező vevőt :)
Szomszédok meg is voltak zavarodva, hogy jajmostmilesz, ilyen jó szomszédokért imádkoztak, amikor az előző tulajra hajnal 3-kor hívták rá a rendőröket - abban a hónapban vagy 5x... Aztán jöttünk mi, szétvertük a fél házat, hónapokon keresztül szállt a por a lépcsőházban, oszt mégis mi voltunk a jó arcok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8246) qnadam válasza Phülöp (#8241) üzenetére


qnadam
veterán

tervezek ellátogatni finniába, de ez alapján nagyon meg kell gondolnom, nehogy így járjak véletlenül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8247) qnadam válasza Phülöp (#8245) üzenetére


qnadam
veterán

fasza.
tulajdonképpen beletettetek időt és energiát, cserébe pénzt kaptatok, olyan ez, mint egy munkahely.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8248) Phülöp válasza qnadam (#8247) üzenetére


Phülöp
addikt

A stresszt kihagytad, és abból jutott bőven.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8249) Grillo válasza Vodike (#8227) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem 27m a kút. Mondjuk nem is volt gond nyár közepén sem.
Itt is homok van, vakond nálam még nem volt, szomszédban 1x. De pl. volt év, amikor sok volt a lótücsök. Idén nem is láttam.

[ Szerkesztve ]

(#8250) Grillo válasza Phülöp (#8241) üzenetére


Grillo
senior tag

10 éve nősültem. Még tart, de a frizurám egyre kevésbé. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.