Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) Sipi- válasza FőDudu (#8299) üzenetére


Sipi-
tag

Jah, valószínűleg ez lesz. Marad a jó kis Yaris még jópár évig.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8302) FőDudu válasza Jahno (#8297) üzenetére


FőDudu
addikt

Az end user IT policy-ban nincs benne, hogy csak az IT altal engedelyezett es elozetesen tesztelt eszkozoket szabad a halozathoz csatlakoztatni? Termeszetesen fovesztes terhe mellett.

NAC meg ugyis kibaszta, nem?

FőDudu

(#8303) Samott válasza FőDudu (#8299) üzenetére


Samott
addikt

Odebb van az meg, szerintem elobb lesz csak zold rendszammal jarhato belvaros minthogy az ingyenes parkolas megszunjon nekik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8304) FőDudu válasza Sipi- (#8301) üzenetére


FőDudu
addikt

Jo az a kis kocsi.
Ismeros is vacillal az Ampera/Prius duoban.

3.5M a legalapabb ami mar nem full fapad, az is mar futott legalabb 100e KM-t.
Ehhez kepest havi 15K-t tudna uzemanyagon sporolni. Szerintem az nem biznisz....

Eddig ugye a rokikartya volt az aduasz, most a zold rendszam a meno...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8305) FőDudu válasza Jahno (#8297) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy nekem van par TP-link NC250 - azok egesz korrektek.

Csak mondjuk olyan wifi halozatra fellogatva ahol a p2p blocking be van kapcsolva (hogy Jancsika ne tudjon MAC listat lementeni a FING progival) siman nem megy az ugyanazon halon logo telefonon.

Masik wifi halorol (aminek mas az uplink IP cime) siman megy. Azaz szerverere kimegy a kep (cloud-ba), de ugyanazon wifi halon a p2p block siman kinyirja a 2 eszkoz kozott a kommunikaciot (ahogy azt illik).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8306) FőDudu


FőDudu
addikt

Tegnap rendberaktak az Alfamat. Punepa csere, gumi genyok, stb.
Megy mint a golyo es nincs benzinszag tobbe.
Na jo, kicsi meg van - ki kell szelloztetni rendesen.

Szerelo szerint sehol egy rozsdafolt. Ritka az ilyen 15 evesen.

FőDudu

(#8307) Jahno válasza FőDudu (#8302) üzenetére


Jahno
őstag

De, benne van. Csak általában minden szabályon kívül működik.

(#8308) Jahno válasza Sipi- (#8300) üzenetére


Jahno
őstag

Cég vezető jogászával én nem merek vitakozni, amúgy is ilyen homályzónásak, saját NASsal, de domainban van a gépük és ha kérnek minden emeletre egy nyomtatót, ami kicsi és nyomtatnak rá, mert a nagy nyomtatóig nem akarnak elsétálni, akkor kapnak. Arról már írásom van fentebbről, hogy ne foglalkozzunk a cuccával és konfigolja magának, szóval még max. 3 hét és számon fogják kérni rajtam, hogy miért nem konfigoltam már be :-D

(#8309) FőDudu válasza FőDudu (#8306) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem azt mondta, hogy jo gazda vagyok es vigyazok az autora, mert az nem igaz :)
Hasznalati targy, nem fetis.

FőDudu

(#8310) Phülöp válasza zetor2000 (#8251) üzenetére


Phülöp
addikt

BT hangszórójukat kóstoltam, az nagyon meggyőző volt azért a pénzért.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8311) FőDudu válasza Jahno (#8308) üzenetére


FőDudu
addikt

Na a gep atrakos project lezajlott. Nelkulem.

Most csak kb napi 10 konyorgo levelet kapok, hogy ha esetleg/lehetne/talan nezzek ra mert a 4 gepbol egy tud egyszerre dolgozni. Akarmelyik, de csak 1.

Azt termeszetesen elhallgattak, hogy valami cloud-os konyvviteli rendszerre meloznak a gepekrol :)
Valoszinuleg valami savszeles ize lesz (vagy IP buzulas NAT mogul), ha 1 jol mukodik es a masik belepesekor mindketto megszakad egy ido utan. Nem azonnal.

Valami Cisco 28xx ISR cuccon keresztul direktben lognak a neten - semmilyen GW/Tuzfal/akarmi nincs a tortenetben. Jobb ebbol kimaradni, ez a 28xx modularis lofasz csak szopas lehet. :)
Nem az 1U magas, hanem vagy 10U magas - szoval ranezesre kb lovesem sincs mi van rajta.

Amugy meg nyilt nap lesz a repteren, Sladka Istra, Day of Tourism, meg borut bejaras (Pirantol Sv. Petarig).
Nem kell nekem hetvegere melo :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8312) FőDudu válasza Jahno (#8308) üzenetére


FőDudu
addikt

Az irodajaba vett ilyen lofasz rendszert vagy az irodai wifirol nem eri el az otthonra telepitett cuccot?
Irodajaba minek vett ilyen fost, otthonra meg megint csak a szarragosagat peldazza :)

Egyeni szoc problem.

FőDudu

(#8313) FőDudu


FőDudu
addikt

Mai versenyzoink 2 eros egyeniseg:

Egyikkel kollega ponthegeszteni szeretne (a biciklis tortenetben a 48db 32700-as akkut), a masik meg azt mondjak az eddigi legdurvabb fajta amit ettek.

FőDudu

(#8314) Jahno válasza FőDudu (#8312) üzenetére


Jahno
őstag

Irodába vette figyelni az asztalát. Ezekkel is el leszek egy darabig, egyik nap el kell venni minden hozzáférésüket, mailcíműket, aztán meg visszaadjuk, hogy dolgozni tudjanak :-D Meg az irodájuk is külön cég, így mindenkit ki kellett tiltanom a beléptetésnél. Igaz én a "mindenki" opciót másképp értelmeztem, mint Ők.

(#8315) FőDudu válasza Jahno (#8314) üzenetére


FőDudu
addikt

Logassa fel a vendeg wifire :)
Aztan nezheti a mobilos appjaval.
Meg egy kis routert is adnal neki ami a lan->wifi megfejtest csinalja.
WRT710N is tud kliens modot. Olcso es nem raz :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8316) Jahno válasza FőDudu (#8315) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs vendég wifi. Meg aztán annál a kamera nehezen fogja weben beírni a júzer/jelszót.

(#8317) FőDudu válasza Jahno (#8316) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezeknek az NC250-es kameraknak nem kell jelszo.
A kamerak kikonnektalnak egy szerverre - a sajat mobilos appjuk meg azon keresztul eri el oket.
Nem ker jelszot kb soha, csak amikor a kamerat az accounthoz adod.

Aztan az account jelszavaval belepve az appba (egyszer keri be) latod az osszes elerheto kamerat.
Aztan szepen nezheted, akar rogzitheted is a telefonon az adott stream-et.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8318) Jahno válasza FőDudu (#8317) üzenetére


Jahno
őstag

Én a captive portál jelszaváról beszélek, csak nem szeretem az ilyen idegen szavakat.

Amúgy nekem nem kell mondani, láttam már mindenféle kamerát is.

(#8319) qnadam válasza Jahno (#8316) üzenetére


qnadam
veterán

a vendég wifik viszont szeretnek webfelületen jelszót kérni:)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8320) FőDudu válasza Jahno (#8318) üzenetére


FőDudu
addikt

Azon meg MAC alapjan csak tudsz egy kivetelt csinalni...

FőDudu

(#8321) Jahno válasza FőDudu (#8320) üzenetére


Jahno
őstag

Nem gányolunk. Legyen rendes belsős cucc és jónapot, a vendég wifi meg vendég wifi, ahogy azt jobb helyeken tanítják.

(#8322) FőDudu válasza Jahno (#8321) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem belsos IT cucc, tehat KIZART, hogy ez csatlakoztatva legyen a ceges (vedett) halozathoz.
Innentol vagy vendeg wifi, vagy viheti ahova akarja. Akkora backdoor lehet benne mint egy haz.

Ha van latogato VLAN, akkor abba mehet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8323) Phülöp


Phülöp
addikt

#viccrovat

Orvosi váróteremben az asszisztens:
- A GDPR előírások miatt senkit nem szólíthatok a nevén. Ezért kérem, hogy a szifiliszes úr fáradjon be a doktor úrhoz!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8324) qnadam válasza FőDudu (#8305) üzenetére


qnadam
veterán

meanwhile újpesten: két router van. a xiaomi osztja a netet, az ad ip-ket, stb. ezenkívül van egy tp-link, 5 gh-zn kliensként a xiaomin, 2,4-en meg ap-ként. utóbbin lóg a nyomtató meg az egyik klímakontroller. viszont egy idő után néha nem ismeri fel a megfelelő app a klímát (pedig felhőn keresztül működik), néha a xiaomin lógót nem látja meg, néha viszont a nyomtató is csak akkor érhető el, ha a második routeren lógok, a xiaomin át nem, és van hogy a kettes routert az egyes felől pingelni se lehet. ha a xiaomit újraindítom, utána 1-2-3 hétig minden jó.

nem komoly gond az se, ha kéthetente kell egy reboot, csak minek? mi romlik el ennyi idő alatt?
mindkét routeren lede van, a xiaomin szabad ram 200+ mb, load 0,1 alatt, háttértár is van szabadon bőven.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8325) Jahno válasza qnadam (#8324) üzenetére


Jahno
őstag

Elején broadcasttal megtalálja, utána már IP alapon akar csatlakozni, ami a DHCP miatt már változik. Meg kell szakérteni úgy rendesen, UPNPtől az akármeddig. Apropopó, lehet kellene majd az a mikrofonom, amire azt mondtam, hogy mostanában biztos nem kell :-D

(#8326) Jahno válasza FőDudu (#8322) üzenetére


Jahno
őstag

Mondom legyen rendes belsős cucc. Igaz ahhoz meg júzernek nem lesz hozzáférése. Vagy valami. Úgyis mindig annak van igaza aki magasabb pozícióban van, vagy hangosabban tud sírni :-D

(#8327) qnadam válasza Jahno (#8325) üzenetére


qnadam
veterán

a klímák ip-i fixek. a nyomtató nem, viszont sajnos a drivernek sem tudom megmondani, hogy a nyomtató ezen a címen található 'sztkész, pedig úgy volna a legegyszerűbb.
írok fb-n

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8328) Sipi- válasza Jahno (#8325) üzenetére


Sipi-
tag

Normális dhcp szerver ugyanazt az ip-t osztja ki ugyanannak az eszköznek, főleg megújításkor.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8329) qnadam válasza Sipi- (#8328) üzenetére


qnadam
veterán

valószínű, hogy nem ip alapján keres, csak nem tudom, mi az ami miatt eleinte megtalálja, később nem. ráadásul a klímák folyamatosan a hálón lógnak, az epson csak alkalmanként.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8330) qnadam


qnadam
veterán

viccrovat topik:

- Hi, I'd like to hear a TCP joke.
- Hello, would you like to hear a TCP joke?
- Yes, I'd like to hear a TCP joke.
- OK, I will tell you a TCP joke.
- Are you ready to hear a TCP joke?
- Yes, I am ready to hear a TCP joke.
- OK, I am about to send the TCP joke. It will last 10 seconds, has 2 characters, it does not have a setting, it ends with a punchline.
- OK, I am ready to get the TCP joke that will last 10 seconds, has 2 characters, does not have a setting, and ends with a punchline.
- I'm sorry, your connection has been timed out.
- Hello, would you like to hear a TCP joke?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8331) FőDudu válasza qnadam (#8324) üzenetére


FőDudu
addikt

TP-link az fura dolgokat csinal neha.
WRT710n ha valamiert elveszti a lanos linkjet es DHCP-n vkapott IP-t, akkor durvan elkezd broadcastelni es seheogysem hajlando ujra ugyanazt az IP cimet felvenni (a DHCP szervertol).

Ez ugy derult ki, hogy TP-link cucc ra volt dugva IP telefonra az viszont fixen bedrotozva ujraindult ejjel.
Az ujraindulas kozben a TP-link lan portja kb 2 percig nem kapott linket. Ezutan sohasem ment a tavoli eleres a regi IP cimmel (ujat meg nem kert a DHCP szervertol). Broadcastelt mint allat (switch-en mutatta a monitorozo progi a megnott aktivitast), de nem vette fel ujra ugyanazt az IP cimet. Valoszinuleg firmware hiba - gondolom 60 vagy 90s utan nem is probalkozik tobbe DHCP-vel a kovetkezo link down-ig.

Azt mondod AP-kent hasznalt routeren log a klima kontroller, tehat a masodiktol kap IP-t.
Miert nem siman WDS vagy hasonlo (kliens modban) modon a Xiaomi-tol kap IP-t a klima kontroller?

FőDudu

(#8332) jcage válasza qnadam (#8330) üzenetére


jcage
tag

:C :D

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#8333) qnadam válasza FőDudu (#8331) üzenetére


qnadam
veterán

nem releváns, hogy tp-link, mert lede van rajta :)
az egyik klíma az egyiken lóg, a másik a másikon. ip-t mindenki a xiaomitól kap, a másikban nincs dhcp. a tp-link kliensként lóg a xiaomin, és alapvetően elérek mindent, bármelyiken lógok.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8334) Jahno válasza FőDudu (#8311) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt amúgy nem értem, költözést miért nem adtad ki valami niggernek, mint mi vagyunk és kész?

(#8335) Sipi- válasza Jahno (#8334) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem nem Ő költözött, hanem Őt akarták rávenni, hogy segítsen. Kevés sikerrel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8336) Jahno válasza Sipi- (#8328) üzenetére


Jahno
őstag

Kinek mi a normális, vagy mennyi időn belül és mekkora tartományból. Amúgy kb. igen. Amúgy hahó itt vagyok kéne cím, ad MACet, itt a MAC, tessék itt egy cím sorozatban, nincs sehol megmondva, hogy azt kellene kapnia. Meg már láttunk mi mindenfélét.

(#8337) Sipi-


Sipi-
tag

Csoda történt: a Barion válaszolt az április 24-én nyitott ticketemre. Kérdezték, hogy aktuális-e még a probléma, majd lezárták a jegyet azzal a lendülettel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8338) Jahno válasza Sipi- (#8335) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt értem, de mivel Ő a góré, Neki kell odazavarni a niggereket.

(#8339) FőDudu válasza Sipi- (#8335) üzenetére


FőDudu
addikt

Bingo.
Az ottani fonok dolgozott velem a multban es a mostani emberei nem ertenek a dolgokhoz.
Meg az egyik epp nosul (2 hetig nem lesz), szoval a maradek kb szemet (koze nincs infohoz)

Ezert hivtak egy kulsos ceget aki szepen at is rakott mindent, de kozben kiderult, hogy a cloud-os alkamazasuk kikurja oket mert packet loss van. Valami Oracle-os ize, frmxxxx errorral. Ping is packet lossos, tehat tenyleg gaz van. Csak nem tudni hol. Edge switch portja es end user kozott, netan edge-core switch kozott, vagy core-ISR kozott, ISR net kozott, netan a netjjuket tulterhelik es azert....

Na ezt mar kb senki nem tudja ertelmesen kideriteni - igy konyorgore vettek.

Pedig marha egyszeru:
- pingessek a core switchet amin a GW van, ha addig fasza akkor valahol a Cisco ISR vagy utana van a gond (akar nettel is lehet, 40/15Mbit van nekik lecsipve az epulet 300 Mbites vonalabol).
- ha meg a ping mar a core switchig is packet lossos, akkor halozatos embert hivjanak, megint nem en fogok ott trogerolni.

Ha a Core switchig jo, akkor a Cisco ISR tavbuzizojat hivjak, nincs hozza kozom (se hozzaferesem).

Nagyjabol ennyi. Csak nagyon igernenek futfat, ho vege van es nem konyvelni az eleg vegzetes....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8340) FőDudu


FőDudu
addikt

Repulo napon volt tuzoltos bemutato, rendorsegi helikopter, mentes ego hazbol, stb...

Gyerekeknek megcsinaltak kicsiben - kis hazba nyomtak be a fustgeppel a fustot, gyerekek meg pumpas tuzolto fecskendovel oltottak (egyik pumpalt, masik oltott), aztan mentettek a berakott plussmackokat.

Be lehetett ulni az osszes repulobe, rendorautoba, renddorsegi buszba, tuzolto autoba, rendor motorra felulni...

Mindenfele kotelekben repules, fusttel egre rajzolas, stb...

Katonasag meg mindenfele fegyvert bemutatott, kisminkelteke a gyerekeket a rendszeresitett cuccokkal.

Jo volt, ido is tokeletes volt, 25 fok es szikrazo napsutes.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8341) eattila


eattila
csendes tag

Ződerdőbe' jártam. Sajnos még nem igazán színes. A kép sem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#8342) -NoVa-


-NoVa-
őstag

PUBG pacifista chicken dinner.
Magabiztosan, elrakott fegyverekkel, állva, békésen, egy híd alatt. A fejem fölött az utolsó sniper nem bírta ki a hídon a zóna megszűnését. Volt nálam 2 adrenalin, 4 energiaital, és egy halom fájdalomcsillapító, így nem kockáztattam fölöslegesen. Hallottam a mozgásából, hogy nem mer lejönni, mert már végignézte, ahogy egy perccel előtte lemészároltam a csapatát, és a környék összes többi sniperét, inkább megállt pont a fejem fölött, és várta a zóna végét.

(#8343) Jahno válasza FőDudu (#8340) üzenetére


Jahno
őstag

Mintha csak a babóti falunapkat látnám 30 évvel ezelőttről :-D

(#8344) Jahno válasza -NoVa- (#8342) üzenetére


Jahno
őstag

Mi meg Tumorral mostanában lazára vettük, nekiláttunk odabent kütyüzni és videójátékokat faragni. Vicces, hogy 10 éve kaptam az első PS2est, de még be sem kapcsoltam :-D Azóta jött még hozzá még kb. hat, egy félig halott Wii és egy Xbox :-D Most megpróbálom rendbeszedni a vasakat, kiadom béta tesztre és mennek el a háztól. Azt hittem nincs ára a piacon, de mégis. Vagy most ment fel, mert ritka cuccok lettek :-D

Xbox classicon haversrác felélesztette a Commandost, Wiin meg a Bombermant és a WOW-t, így van remény. Csak kicsit legózni kell.

(#8345) Sipi- válasza Jahno (#8344) üzenetére


Sipi-
tag

Wii-hez nincs fitpad-od eladó?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8346) Jahno válasza Sipi- (#8345) üzenetére


Jahno
őstag

1 terás külső vinyó van :-P Meg akad még pár Cmeha fényképező és iPhone 4es. Felszórjam, ami a kezembe akad? Wiit lassan vissza kellene szereznem sógornétól és veretni 1-2 jó bulit.

(#8347) Samott


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8348) Sipi- válasza Samott (#8347) üzenetére


Sipi-
tag

:O És hol a link? Jelentkeznék. :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8349) FőDudu válasza Jahno (#8346) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk meg asszony unta meg a G7-et.
Kicsi a zoomja. A nagy obival meg kurva nehez lenne.
A Nikon D520 neki tokeletes volt.

:)

Kap egy P1000-et karacsonyra es mindenki boldog.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8350) FőDudu


FőDudu
addikt

Szepen sut a nap - nekiallok az evi 2. kocsi takaritasnak.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.