Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99501) TRob1 válasza nyozo (#99495) üzenetére


TRob1
veterán

Ellenőrizd azokkal amiket ajánlottak, és ne használj ilyen régi progikat, tele vannak biztonsági résekkel.
Mindig van vmi ami jobb/biztonságosabb/frissített...stb. Felesleges csak megszokásból régi elavult, nagyobb biztonsági kockázatot jelentő appokat használni, van idő (pl. most) hogy váltani kell. :) (Az alább ajánlott qbittorrent pont megfelelő lesz, és 1 mp alatt megszokod. Kedvenc letöltő oldaladon ha kicsit visszakeresel főoldalon, abban is segítenek h kell az épp benn lévő torrenteket továbbvinni :))

(#99500) cybermanus :
Gondolom még régebbit, a 2.2.1-et használja (vagy e körülit)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#99502) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Gyors hülye kérdés, előre is köszönöm! :R
Win10 használja időnként a laptopok akkuját hálózati ellátás esetén is nem, majd visszatölti 95%-ra!?

Köszi! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#99503) Máté94 válasza Micsurin (#99502) üzenetére


Máté94
addikt

Ha a fogyasztásod több, mint amit töltőd tud, akkor igen.

(#99504) Micsurin válasza Máté94 (#99503) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi, nekem úgy rémlett állapot megóvás miatt időnként meríti majd rátölt.
Akkor az a Sonynak lehetett a saját hülyesége, valami VAIO care cucc. :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#99505) Redneck


Redneck
veterán

Tudom hogy a felhasználói fiókok felügyeleténél tudom ezt beállítani, de levehetem legalsóra vagy inkább ne? Zavar hogy minden MSI AB indulásnál rákérdez hogy valóban szeretném-e.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#99506) Cs1csó válasza Redneck (#99505) üzenetére


Cs1csó
félisten

Winaero Tweaker segítségével - nem szükséges telepíteni anélkül is futtatható : [link] válaszd a portable módot adj meg neki egy helyet ahová kicsomagolhatja magát és onnan futtathatod.

Futtatod megkeresed "elevated shortcut" majd megkeresed az MSI afterburner indító exe-jét és rákattintasz a elevated parancsikon létrehozására ezután kitesz egy parancsikont - a másikat töröld - és ezt akár át is nevezheted mert elég hülye nevet ad neki.

(így használom az AIDA64-et, a Wise Care365-öt is.)

[ Szerkesztve ]

(#99507) NdrewSunix válasza bobalazs (#99477) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nekem úgy tűnik mióta betettem a Toshiba XG3 Nvme-t a gépbe és frissítettem a legújabb biosra emiatt, azóta van kékhalál.
Lehet összefüggés?
Esetleg kellene valahonnan egy nvme driver vagy?
(Sajnos nem oldotta meg a gondot a teljes win10 újratelepítés.)

(#99508) zolee001 válasza Cs1csó (#99506) üzenetére


zolee001
őstag

Program/tulajdonságok/kompatibilitás /pipa rendszergazdaként bár ez lehet bonyolultabb mint minden szar telepitése/futtatása

(#99509) TRob1 válasza zolee001 (#99508) üzenetére


TRob1
veterán

:DD

Amúgy TC pont így fut nálam.

¤ R'n'R ¤

(#99510) Redneck válasza Cs1csó (#99506) üzenetére


Redneck
veterán

Ha automatikusan indul, nem kérdez, így tárgytalan, ha majd nagyon idegesít valaminél, újra előveszem a problémát. :B

Egyébként nagyon tetszik a rendszer, messze nem olyan mint 1,5 éve mikor a játékgépre próbálkoztam vele. Mostmár sokkal letisztultabb, gyakorlatilag nem kellett vele sokat pöcsölnöm. Egyetlen DLL volt amiért sírt indításnál, de az egy Logitech driver auto updaterje volt amire nincs szükségem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#99511) Kékes525 válasza zolee001 (#99508) üzenetére


Kékes525
félisten

A felhasználói fiókok felügyelete akkor is rákérdez. A feladatütemezővel oldható meg, hogy ne kérdezzen rá.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99512) Cs1csó válasza Kékes525 (#99511) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R igen

zolee001

A felugró UAC ablakot akarom elkerülni.

(#99513) Kékes525 válasza Cs1csó (#99512) üzenetére


Kékes525
félisten

Create elevated shortcut to skip UAC prompt in Windows 10

How to Create Elevated App Shortcut without UAC Prompt in Windows 10

Windows 10 Managerrel: [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99514) Cs1csó válasza Kékes525 (#99513) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kipróbáltam de a Winaero Tweaker ugyanezt csinálja csak egy kattintással automatizálva nekem a folyamatot.

(#99515) Kékes525 válasza Cs1csó (#99514) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van. Hasonló, mint a Windows 10 Managernél. Lásd az előző hozzászólásom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99516) Cs1csó válasza Kékes525 (#99515) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy látszik is, amikor lefut a parancs a háttérben a parancsikonra kattintáskor, ez az "elevated" megoldás.

(#99517) zolee001 válasza Cs1csó (#99512) üzenetére


zolee001
őstag

Local sec policy-ban tudod testreszabni de sztem lényegtelen info:-)

(#99518) Kékes525 válasza zolee001 (#99517) üzenetére


Kékes525
félisten

Alkalmazásokra lebontva?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99519) bobalazs válasza NdrewSunix (#99507) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Persze hogy összefügg. Ha nem oldotta meg a win10 újratelepítés akkor nem sok mindent tudsz tenni. kézileg lecserélni esetleg a drivert az eszközkezelőben.

(#99520) Cs1csó válasza zolee001 (#99517) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értem, de pont ezért van ez a kis program, hogy ne kelljen ilyen helyekre bemásznom.

(#99521) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Macrium Reflect programmal csináltam egy rendszer mentést és egy másik SSD partíciójára akartam felrakni de az istennek sem tudom a másik SSD partíciót kiválasztani. Csak az eredeti helyére akarja visszatenni a mentést. Én vagyok béna vagy tényleg nem tudom máshova vissza ghostolni a mentést mint az eredeti helyére. Egy gépben van a két SSD és az elsőről mentet rendszert akarom a másodikra felmásolni.

(#99522) NdrewSunix válasza bobalazs (#99519) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Megnéztem most, az eszközkezelőben állítása szerint a legfrisebb van telepítve jelenleg.
Ez azt jelenti nincs vele feltehetően probléma?

(#99523) szazbolha


szazbolha
addikt

Üdv!
Virtuális gépre telepített Win10-et, hogy kéne lszencelni? (gondolom, úgy mint a vason lévő WIn10-et)
Aktiváláskor a gazda gép CPU-jához vagy alaplapjához regisztrálódik?
Ha át szeretném migrálni egy másik gazdagépre, akkor újra liszencelni kell?

(#99524) King Unique válasza CsengődiGeri (#99521) üzenetére


King Unique
titán

A visszaállításnál célmeghajtóként először fizikai lemezt kell választani, majd utána lehet arra a kijelölt partíciókat copy selected partition opcióval, vagy drag & drop módszerrel rakosgatva átmásolni, majd utána indítani a visszaállítási műveletet. Amit másik fizikai meghajtóra történő visszaállításnál lehet akár a futó Windows alól is csinálni, de amúgy meg a pendrive-ról bootolt WinPE / WinRE változatról célszerű. Meg nyilván az is lényeges, hogy ráférjenek a partíciók a célmeghajtóra, máskülönben nem fogja engedni a program, vagy max. átméretezés után. De mivel jóformán semmilyen lényeges konkrétum nem lett megadva, screenshot stb. sincsen, így nem igazán lehet erre más egyebet mondani...

[ Szerkesztve ]

(#99525) bobalazs válasza NdrewSunix (#99522) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt jelzi hogy nincs vele probléma, aztán mégis okozhatott problémát ha kékhalálozik tőle a gép. A driverre írja ugyan hogy jól működik, aztán gyakorlatilag mégsem.

(#99526) zolee001 válasza Kékes525 (#99518) üzenetére


zolee001
őstag

A vista korában volt NUAC nevü kis progi (symantec) amiben be tudtad jelölni,hogy jegyezze meg alkalmazásonként az uac promtot
Igy 13 évvel az UAC megjelenése után nem gondoltam,hogy ekkora problémát okoz még egy egy okay-t nyomni ...linuxon mi lenne veletek?
Ja tudom, root-ként üzemeltetés lenne a menö

(#99527) Cs1csó válasza zolee001 (#99526) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért kell kötni az ebet a karóhoz? Engedd el. Ki is kapcsolhattam volna az UAC-ot - sokan teszik - nem tettem, sokáig nem is foglalkoztam vele hanem leokéztam annyira nem zavart, aztán mióta találtam ezt a megoldást használom. Nem kell ebbe többet belegondolni.

(#99528) zolee001 válasza szazbolha (#99523) üzenetére


zolee001
őstag

Attól függ milyen változatod van (sku,channel) és hol akarod futtatni (w10 hyper v avagy server hyper v)
OEM csatornás windows csak fizikálisan futhat de vannak olyan verziók amik tartalmaznak virtuális jogot (1 kulcs 2 példányban futhat,1 fizikai 1 virtuális)
Nem legálisan pedig mehet a költöztetés egyik hostrol a másikra hyper v-hyper v nem foglalkozik vele nálam

(#99529) szazbolha válasza zolee001 (#99528) üzenetére


szazbolha
addikt

Win10 refurb egy Dell munkaállomáson és Hyper-v.

(#99530) Kékes525 válasza zolee001 (#99526) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak azért írtam a kérdésemet, mert amit te javasoltál (Local sec policy) az nem oldja meg a UAC alkalmazásonkénti kikapcsolását, csak az egész UAC-t tudod itt (is) lekapcsolni. Azt pedig a registryvel is meglehet tenni, ha tovább bonyolítjuk a feladatot. A legegyszerűbb módja az UAC kikapcsolásának a vezérlőpult.

Másrészt ha sokat használunk valami akkor miért bűn az, ha nem akarunk állandóan egy plusz egérhasználatot? :U Hogy egy közhelyet (de igazságot) elsüssek az operációs rendszer van értünk és nem mi az operációs rendszerért. Azért ezt ne felejtsük el.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99531) Redneck válasza Kékes525 (#99530) üzenetére


Redneck
veterán

Programonként lehet tiltani a kérdést feladatkezelőből? Hol keressem? Csak azért kérdezem, mert később még lehet jól jönne a megoldás.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#99532) Kékes525 válasza Redneck (#99531) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem a Feladatkezelővel, hanem a Feladatütemezővel. [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99533) G33Z@


G33Z@
tag

Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. A kérdésem már feltettem az idevonatkozó hangkártya topikban is, de ott csak egy géprestartot ajánlottak, ami természetesen nem működött. Szóval a probléma a következő:
Windows frissítés után (1709-ről most álltam át 1809-re) a Xonar DGX kártyám nem hajlandó hangfelvételt készíteni. Kiválóan szól, ugyanakkor sem a Stereo Mixer, sem a Wave felvevőeszközök nem kapnak jelet. A Windowsban és a driverben is (UniXonar) ugyanazon frekvenciák és mintavételeztés van beállítva, ahogy eddig és mégsem történik semmi: a zeneszerkesztőim, hangrögzítőim nem látnak jelet. Windowst nem szeretnék újratelepíteni. nem is gondolom, hogy ez lenne a megoldás. Előre is köszönök minden ötletet és segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#99534) Kékes525 válasza G33Z@ (#99533) üzenetére


Kékes525
félisten

Tedd fel a legújabb hangkártya drivert, vagy ha azzal is rossz, akkor korábbiakkal próbálkozz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99535) G33Z@ válasza Kékes525 (#99534) üzenetére


G33Z@
tag

Köszönöm, de ezeket a köröket is lefutottam már..

(#99536) poli27


poli27
veterán

Hali

Már nagyon unom, hogy a hálózati megosztás 1-2 naponként újra jelszót kér. Miért van ez? Miért kell megadni mindig a másik gépem felhasználónév és jelszó párost?

[ Szerkesztve ]

(#99537) uriember válasza poli27 (#99536) üzenetére


uriember
aktív tag

Talán pipa a kockába? ;]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#99538) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! Belefutottam egy olyanba minden újra indítás ( leállítás / indítás ) újra visszaáll az energiagazdálkodás séma félóra/10 perc beállításra.Ez mitől lehet ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#99539) Toth_Jani válasza poli27 (#99536) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Esetleg nem futtatsz automatikusan 1-2 naponta valami tisztító szoftvert ami kitörli a jelszavakat, sütiket, beállításokat, Temp könyvtárat stb??

[ Szerkesztve ]

(#99540) Kékes525 válasza poli27 (#99536) üzenetére


Kékes525
félisten

(#99539) Toth_Jani +1

Vagy a böngésző biztonsági beállítása miatt kilépéskor törli az adatokat. Megnézed és átállítod megjegyzésre.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99541) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm ezt kapja:

Mi lehet a baj? Mert a vezérlő pultban aktiválva van a gép látszólag. És a hátteret is módosíthatnám feketéről lilára, ami ugye aktiválás nélkül nem mehetne...

Vagy lehet, hogy kalóz?
Vagy csak újra meg kellene adnia a termékkulcsot?

Kösz előre is.

piadex2

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#99542) VásRló


VásRló
tag

Hi

Különféle windows felhasználói profilokból szeretnék streamelni weboldalakat. A probléma, hogy ha profilt váltok, akkor némítja a hangot a windows.

Ezt más streaming szoftverrel is csinálja, szóval nyilván a Windows kavar be. Ha visszatérek a profilba, akkor már néma a weboldal, ami meg van nyitva. Van rá mód, hogy ne némítson, mikor profilt váltok?

(#99543) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, a kérdésem következő lenne, normális hogy a win10 a win7-hez képest közel 2-2,5x annyi adatot ír az ssd-re mint a windows 7? Pár napja költöztem új ssd-re és váltottam win10-re, a rendszer naprakész, a driverek fent vannak de sokallom a lemezhasználatot, átlagosan ~12GB/nap és szinte csak a böngészőt használtam illetve filmet néztem (merevlemezről), win7 alatt egy hasonló napon a felét sem írtam az ssd-re.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#99544) Kékes525 válasza snake1977 (#99543) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy az egyben nehéz összehasonlítani, mert ez beállítás és szoftver környezet függő is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99545) Cs1csó válasza snake1977 (#99543) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek azt kellene megtudni melyik alkalmazás írja tele az SSD-t. Feladatkezelő - Erőforrás figyelő - lemez

és itt meglesni mi az ami folyton dolgozik.

Nem szoktam figyelni de lassan mindegy, 240GB-os SSD 9k, 120GB-os 6k, 480GB-os 17k, 960GB 33k

Jelenleg a 480GB-os van a legjobb árban. Inkább arra figyelj 3-5 év gari legyen és mire behal cserélheted nagyobbra, lehet ingyen.

(#99546) UnSkilleD válasza piadex2 (#99541) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ez valószinűleg kalóz

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#99547) snake1977 válasza Kékes525 (#99544) üzenetére


snake1977
őstag

Természetesen ez így van, viszont a ugyanazokat a szoftvereket használom, a böngészési szokásaim sem változtak, tehát nem youtube-oztam orrba szájba ami indokolna némileg több adatfolyamot.
De hogy egy pontosabb adattal szolgáljak, kerek egy évig használtam a 860evo-mat amit 4TB írással adtam el tegnap, az új ssd-n 30nap után 800GB+ írásnál tartok.

#csicso82: köszi a tippet, figyelni fogom.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#99548) King Unique válasza snake1977 (#99543) üzenetére


King Unique
titán

Ez függ a szoftverkörnyezettől és a felhasználói szokásoktól is. Szóval lehet nálad épp így jött ki 7 vs.10 esetében, de ezt nem általánosítanám. De az igaz, hogy a W10-nél pl. az időszakos build upgrade-ek is nyilván jelentenek némi + írást. Egyébként meg a napi 12 GB teljesen átlagos, sőt van akiknél 20-30 GB, vagy akár még több szokott lenni az előbbiek függvényében és még az is bőven beleférhet. Valamint így is mire elérné az SSD a TBW limitet, rendszerint évek kellenének hozzá és vsz a garanciaidőn is már túlfutna. Amúgy meg a feladatkezelőben is meg lehet nézni az I/O írt bájtok száma oszlopot hozzáadva, hogy mi és mennyit írt az SSD-re.

[ Szerkesztve ]

(#99549) Kékes525 válasza snake1977 (#99547) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem olyan sok az. Az enyém:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99550) King Unique válasza piadex2 (#99541) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki, hogy milyen (céges / otthoni) gépről van szó, előtelepített / utólag telepített Windows 10 van-e rajta, milyen kiadás van telepítve, hogyan lett aktiválva, honnan van a termékkulcs stb. De normál esetben pl. egy otthoni gépen Home / Pro kiadásnál nyilván nem szokott csak úgy lejárni a licence. Egyébként meg ott vannak az slmgr parancsok, azokkal le lehet kérdezni a különféle licencinformációkat. Valamint pl. az slmgr /xpr megmutatja, hogy még mennyi idő van hátra a Windows (következő) aktiválásáig, aminek normál esetben tartósan aktiváltnak kellene lennie. Ha azon a gépen nem az, akkor vsz most fog lejárni a 180 napos KMS aktiválás... Ha Home / Pro helyett Enterprise kiadás van rajta, akkor meg pláne gyanús. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.