Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99151) bb.bocs válasza King Unique (#99148) üzenetére


bb.bocs
őstag

közben csak átpakolásztam hogy jó legyen, átmásolom aztán majd ha minden megvan formázom :) köszi.

(#99152) Cs1csó válasza milu (#99149) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek a pár ezer forintos licencek nem jogszerűen értékesített. ahogy írták már neked mennyiségi licencből lettek lecsípve.

Jogszerűség:
- számla (rendes cégnév pecsét stb. hivatalos, komoly cégtől)
- COA matrica

(#99153) milu válasza cigam (#99150) üzenetére


milu
aktív tag

Köszi a választ cigam!

Elmondom az ismerősömnek amit írtál, döntse el ő, hogy vállalja-e a kockázatot: 'Egy e-mailben küldött Windows 10 telepítőkód, garantáltan mennyiségi licenc kód. Addig él, amíg a Microsoft ki nem üti. Lehet soha, lehet 1 hónap múlva."

"Az a fura, hogy az MS még nem készített egy tájékoztató oldalt ezekről a töredék áron nepperkedőkről."
Lehet, hogy összejátszanak a hirdetővel? :-)

csicso82, Neked is köstzönöm a válaszodat, a válaszod tartalmát is elmondom az ismerősnek!

[ Szerkesztve ]

(#99154) Geth válasza milu (#99153) üzenetére


Geth
addikt

Összejátszanak a hirdetővel, omg, ma is alacsonyan száll a chemtrail :)

(#99155) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valahol ki lehet kapcsolni hogy a programok méretrehúzásánál ne akarja jobban tudni a windows hogy mit szeretnék? Ahova húzom az ablak szélét az ott legyen, ne tegye nagyobbra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#99156) #86564352 válasza cigam (#99150) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valószínűleg nem érte el az ingerküszöböt. Hajlamosak a szoftvercégek elfordítani a fejüket lényeg az ő termékeiket használják minél többen, aztán egyszer vesz legálisat is az ember. Hivatalosan már a Win7-8 kulcsról frissítés sem él, gyakorlatilag pedig simán elfogadja a Win10, és OEM kulcsokat is lehet új alaplapra vinni.

(#99157) Cs1csó válasza Winner_hun (#99155) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gépház - Rendszer - Több alkalmazás - Ablakok dokkolása

(#99158) Winner_hun válasza Cs1csó (#99157) üzenetére


Winner_hun
félisten

Köszönöm:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#99159) cigam válasza #86564352 (#99156) üzenetére


cigam
félisten

Azért vannak határok. Nekem pl. Nem sikerült digitális licence-et átvinni Dell laptopról Lenovo-ra. Ugyanakkor a Lenovo-val gyárilag települt W7Pro tényleg gond nélkül frissült, aktivált W10Pro-ra. Nem mellesleg a PH! sem tesz semmit. Papíron nagyon ügyelnek, hogy semmi törvénytelen dolog ne legyen az aprón(meg a fórumokon), aztán tele az apró ezekkel a licence nepperekkel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#99160) Ablakos válasza milu (#99149) üzenetére


Ablakos
őstag

20 Euróért windows 2019 server. :DDD Jó kis hely.

[ Szerkesztve ]

(#99161) repvez


repvez
addikt

arra tud valaki magyarázatot, hogy mi a gond olyankor ha egy laptopot clonozva egy HDMI kábellal kötök össze egy LG TV-vel és mindennek van hangja a TV hangszoroin kivéve a messengernek és a játékoknak.

Ha beállitom a laptop hangszoroját alapértelmzettnek akkor van hang de csak a laptop hangszoroin, ha az LG hangszoroját választom ki akkor csak a YT videok szolnak, de a játék néma lesz.

egy lenovo legion y520 as 1050ti van összekötve egy LG 55 sk 8100 assal
Minden driver a legujabb

(#99162) Cs1csó válasza repvez (#99161) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valahol át kell állítani az alapértelmezett hangszóróról a digitális kimenetre és akkor HDMI-n fogja tolni a hangot.

Vezérlőpult - Hang - Lejátszás útvonal végén kell változtatni és digitális kimenetet keresni alapértelmezettnek de elvileg a tálcán a hangerő ikonra rákattintasz akkor feljön a csúszka és felette pedig egy görgető sávban a lehetőségek ott próbáld végig őket. - elvileg ez a legegyszerűbb módja.

(#99163) repvez válasza Cs1csó (#99162) üzenetére


repvez
addikt

ezt állitottam 2 lehetőség van a hangforrást alapértelmezettnek választani az egyik a hangszorok ami a laptop hangszoroit haználja a másik az LG tv,
Ha az LG-t választom akkor mindennek van hangja a TV hangszoroin kivéve a játékok és a messenger video chat.
Ha a laptop hangszoroit választom akkor mindennek van hangja ,de akkor csak a laptop chipogoin hallattszik csak a TV helyett.

ezért nem értem ha minden hangot képes HDMI-n áttolni a TV-re ami a win alatt történik akkor a játékok miért nem .

(#99164) cigam válasza repvez (#99163) üzenetére


cigam
félisten

Magában a programban nem tudod eltekerni, hogy min adja ki a hangot?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#99165) repvez válasza cigam (#99164) üzenetére


repvez
addikt

nema wines beállitásokat használja és ha áttálitom akkor csak a laptopon szol a tv helyett.
És a messengeren sincs hang a tv-n .

(#99166) Cs1csó válasza repvez (#99165) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig vagy a Windows hang kezelőjében, vagy ha van dedikált driver esetleg ott pl. Realtek, vagy az adott programban más egyszerűen nem jut eszembe.

(#99167) svgyula válasza repvez (#99165) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nvidia vezérlőpult digitális hang beállítása. Itt megadod melyik kimeneten mit használjon.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#99168) rioter


rioter
csendes tag

Jelenlegi 24" full hd monitorom mellé vennék egy kicsi 7-10" körüli monitort másodlagos kijelzőnek, már ki is néztem biztonsági kameraként hirdetett hdmi-s monitort, de mivel az nagyjából fele akkora felbontású, a Win le tudja kezelni kiterjesztett asztalként, hogy mindkét monitor natívban menjen? Illetőleg, ha a kis monitort a gép működése közben kapcsolom be/ki, megcsinálja automatikusan a kiterjesztett asztal létrehozását/kikapcsolását?

(#99169) repvez válasza svgyula (#99167) üzenetére


repvez
addikt

azt pontosan hol találom, mert az nvidia vezérlőpultban én csak grafikai beállításokat látok hangra nincs semmi

(#99170) sutibci


sutibci
újonc

Sziasztok! Nem tudom hogy jó topikot néztem e, de van egy olyan jellegű problémám, hogy kaptam egy csúnya vírust, ami miatt újra kellett tennem az op rendszert (win10). Viszont, a problémám az, hogy nem tudom beaktiválni azzal a kulccsal amivel az előző volt. Eredeti kulcsról van szó, nem aktivátor vagy ilyen jellegű dolgok. Képet csatoltam hozzá, ha valakinek hasonló cipőben volt része, megköszönném a segítségét!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Tibi

(#99171) kali válasza sutibci (#99170) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ha korábban aktiválva volt adott eszközön a Windows, akkor a későbbi telepítést kulcs nélkül eszközöld, majd a fiók alapján aktiválja a rendszer.

(#99172) King Unique válasza sutibci (#99170) üzenetére


King Unique
titán

Ha újratelepíted ugyanarra a hardverre a Windows 10-et, akkor egyrészt nyilván a termékkulcshoz tartozó megfelelő kiadást (pl. Home / Pro) kell. Másrészt ha az előző telepítésnél helyi fiók helyett netán Microsoft-fiókhoz volt társítva a licenc, akkor értelemszerűen az újratelepítésnél is azt kell használni. Továbbá az újratelepítés aktiválás szakaszánál még termékkulcsot sem szükséges megadni, ha előzőleg már telepítve és aktiválva lett azon a hardveren a Windows 10 és a hardverazonosítóhoz / Microsoft-fiókhoz lett kapcsolva a licenc.

Ha az előbbiek + a termékkulcs, illetve a licenc rendben vannak, akkor márpedig tudni kellene újraaktiválni a rendszert, illetve automatikusan kellene aktiválódnia.

[ Szerkesztve ]

(#99173) Csupingo válasza rioter (#99168) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha a kiterjesztett módot használod, akkor tetszőleges felbontásokat tudsz beállítani, azzal nem kéne hogy gond legyen. Szerintem a kijelzők ki-be kapcsolása nincs hatással a többmonitoros beállításra. Neked kell kézzel kapcsolgatnod win alól. (Win+p bill. kombinációval az se komoly művelet.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#99174) sutibci


sutibci
újonc

Valahogy beírtam most mégegyszer és sikerült.
Köszönöm mindenesetre! :)

Üdv, Tibi

(#99175) svgyula válasza repvez (#99169) üzenetére


svgyula
addikt

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#99176) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Mappában lévő fájlok tartalmában hogyan lehet keresni? Van egy rakás excel file de nem tudom melyikben van a keresendő szöveg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#99177) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok!

Újraraktam a gépet és azóta nem működik az alaplap MSI Mystic Light RGB vezérlő szoftvere. Elindul, de kifagy és nem lehet benne csinálni semmit. Mindent ugyanúgy csináltam, ahogy szoktam. Elvileg ugyanaz a verzió volt fent eddig is mindenből. Nem értem miért nem megy. Bios és a program a legfrissebb, a windows is felrakta az összes frissítést. Valaki tapasztalt már ilyet? MSI B450I Gaming Plus AC lapom van. Valakinek ötlet?

NetFrameworks 4.0 kell neki, ez alapból fent van.

Mi okozhatja? Valaki látott már ilyet?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#99178) repvez válasza svgyula (#99175) üzenetére


repvez
addikt

köszi a képet, de nekem csak a 3d beállitások vannak a bal oldalon a kijelző és video rész hiányzik. az hogy lehet és hogy tudom kijavitani ezt a problémát?

(#99179) diablo1984


diablo1984
veterán

Sziasztok! Valaki járt már úgy, hogy kapja az emailt, hogy a Microsoft jelszavamat meg akarom változtatni és küldik a kódot hozzá. Ez után fél perc múlva, hogy sikeresen megváltoztattam, holott egyáltalán nem is csináltam semmit, az emailben is egy Németországi IP-ről volt infó! Ez már az utóbbi 2 hónapban előfordult többször is! Tényleg ennyire kapós az MS fiók? Az email-em is a szolgáltató vagy 2 hete blokkolta, mert spam áradat indult róla, pedig semmim sem volt vírusos! Most változtattam email jelszót és MS jelszót is, hátha...... :U

Ennyire divat másnál is? Eredeti windows 10 Xbox-al karöltve, igaz az szinte sosem van használva, de unalmas kissé....

(#99180) junior11 válasza diablo1984 (#99179) üzenetére


junior11
veterán

Erős jelszó mellé ajánlott aktiválni a kétfaktoros hitelesítést is. Valamint nézd át a fiókodba bejelentkezve a legutóbbi tevékenységeket, a bejelentkezések részleteit stb. A gépen sem ártana egy vírus ellenőrzést futtatni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#99181) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A T430-n van Win7 Pro matrica (aksi alatt) és azt beírva Win10 Pro (x64) rendszernél el is fogadta. Na már most, én a T430-ra a Retail kulcsom akartam, másik T430-ra meg a Win7 x32 Home Premium-t. De akkor most a Retail megmaradt, a másik T430-n is van/lesz gyárilag Win7 Pro matrica, így lehet megmarad mind a 2 (+) SN-m... Szerintetek mit csináljak vele/velük? :F /kb. potyára vettem a Win8 Pro (nem OEM) 2 lemezes verziót is Win10 Pro Upgrade célra az Asus Gamer notimhoz a gyári Home verzió helyett/ :DDD

Ilyenkor van az, hogy mielőtt bármit veszek, a fiókokba érdemes szétnézni és jó dolgokat lehet találni...pech! /csak már felesleges kb./

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#99182) diablo1984 válasza junior11 (#99180) üzenetére


diablo1984
veterán

Nincs vírusom, a spam-es eset után is mindenen futtattam, de nem kaptam be semmit! Az első esetnél a társított bankkártyám adatait törtölten a fiókomból. A 2 lépcsős részt ma állítottam be, hogy rájöttem valaki olvasta az emailjeimet az ms biztonsági kódhoz.
Remélem csak f@sz voltam és valamelyik kétes oldalon is ezt a jelszót adtam meg és úgy jöttek rá és nem célzott volt.

(#99183) #86564352 válasza Winner_hun (#99176) üzenetére


#86564352
törölt tag

Index beállításoknál advanced résznél fájltípusoknál alul jelöld be a fájl tartalmát is nézze. Ezután a keresendő szövegre is ki kell dobja az azt tartalmazó fájlt.

(#99184) junior11 válasza diablo1984 (#99182) üzenetére


junior11
veterán

Gyakori eset, nemrég támadták meg az MS-t is, egy szűk réteget érintett, őket állítólag a z MS értesítette az incidensről, de egyéb adatszivárgásból is megszerezhették, nehéz megmondani ilyenkor, mindenütt erős és különböző jelszó, ahol csak lehetséges bekapcsolni a 2FA-t. A Microsoft fiókba bejelentkezve talán 30 napot lehet visszanézni a bejelentkezés részleteit, honnan, mikor, milyen eszközről, Ip cím stb..

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#99185) diablo1984 válasza junior11 (#99184) üzenetére


diablo1984
veterán

néztem, az első eset nincs már rajta a tevékenységek között, a mostani igen, Németből jelszó módosítás és bejelentkezés is történt!

(#99186) Winner_hun válasza #86564352 (#99183) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt a beállítást merre találom?:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#99187) svgyula válasza repvez (#99178) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Honnan szedted le a drivert? Ha nem a GeForce Experience-el akkor lehet csak az alapot kapod, vagy a géped eleve nem támogatja ezt a funkciót. Bár nálam a laposnál kiküldi a HDMI-n keresztül is a hangot. Mondjuk én regisztráltam az nvidiánál és szépen jönnek is a frissítések mindegyik gépre.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#99188) mpo válasza Winner_hun (#99186) üzenetére


mpo
veterán

A keresőbe: indexelés, majd a speciális fül.

Ha érted, akkor már elavult.

(#99189) #54072192 válasza Winner_hun (#99176) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ha nem indexelt mappában van, akkor a keresőmező kijelölése után a keresés fülön belül a speciális beállításoknál be kell kapcsolnod a nem indexelt helyen történő tartalmi keresést. Ha ez megvan, akkor a keresőmezőben magyar rendszeren a tartalom: "bármi akármi", vagy angol rendszeren content: "bármi akármi" a keresés módja.

(#99190) junior11


junior11
veterán

(#99191) #54072192 válasza junior11 (#99190) üzenetére


#54072192
törölt tag

Csak éppen két apróság hiányzik az írásból: ez kizárólag a képernyő-billentyűzetnél játszik, és annál is ki lehet kapcsolni az egészet az adatvédelemnél. Bár az "összeesküvés-elméletek szerelmesei" rész után nem meglepő. Lefigyelni?

(#99192) repvez válasza svgyula (#99187) üzenetére


repvez
addikt

én is az nvidia experience alól telepitem a legujabbat mindig amikor felajánlja, és be is vagyok regisztrálva, szóval nem értem ,higy miért nincs nekem az az opció ott.
A VGA-nak is támogatnia kéne , mivel a VT és a videok amiket a laptopon inditok el és a TV-re küldöm ki azoknak is van hangja a TV hangszoroin keresztül, csak épp a játéknak nincs.

(#99193) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Az általános microsoft videókártyával lehet csinálni valamit?,mert így használhatatlan az egész gépem.

(#99194) Cs1csó válasza Heroes fan (#99193) üzenetére


Cs1csó
félisten

Részletezd

(#99195) Heroes fan válasza Cs1csó (#99194) üzenetére


Heroes fan
őstag

Újralett telepítve egy win 10 pro a szerelő csinálta és nem aktiválta a windowst. Ez nem is lényeges hanem az hogy a videókártya most olyan mintha nem lenne a gépbe,hanem az általános microsoft videókártyát használja ami a win 10-nek beépített szarja.

(#99196) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

tudnatok segiteni mi lehet a gixer?
ceges gep, be vagyok jelentkezve, dolgozok es 1ik pillanatrol a masikra nem erem el a ceges halozatot. mintha ledobna, mindenfele hibauzenet nelkul
ki bekapcsolom ugy hogy a dokkolon van a masina az alabbi hibauzenetet kapom the reference account is currently locked out and may not be logged on to. szoval nem birok belepni
viszont ha leveszem a dokkolorol, akkor siman be tudok lepni a windows pw-vel ugy hogy nem vagyok ceges halozatra kapcsolva.

az it helpdeskemnek idaig nemsikerult megoldania a problemat.pedig toroltek az osszes pw-t a bongeszobol, de nem mukodik...
raadasul kb minden nap du, ledob, kizar a ceges halo..

a gepen minden frissitve van, nincs rajta semmi mokolas de az it tehetetlen, ezert gondoltam megkerdem hatha itt talalkozott-e mar vki hasonlo hibaval..

a jelszot nem gepelem el, hisz munka kozben dob le..(a ceges halozat)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#99197) Cs1csó válasza Heroes fan (#99195) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom, hogy volt korábban aktiválva de akár magát is aktiválhatta volna a Windows. Ha van kódod írd be.

A videókártyához pedig telepíts AMD vagy NVIDIA driver-t, ha nem érzékelné a VGA-at akkor a monitoron nem is lenne kép, át kellene dugni kábelt az alaplapi videó kimenetre.

dellfanboy

Pedig ez a rendszergazdának kellene megoldania neki van hozzáférése mindenhez - is -

[ Szerkesztve ]

(#99198) Heroes fan válasza Cs1csó (#99197) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nem volt buzgálva a monitor dugója a rendes vidikariba van dugva csak a netkábel volt kihúzva.
Csak ha most kitörlöm ezt akkor elfog menni a kép is?, mert az eszközkezelőbe le lehet tiltani illetve törölni.

(#99199) Cs1csó válasza Heroes fan (#99198) üzenetére


Cs1csó
félisten

Töltsd le a hivatalos VGA driver-t és futtasd, ha jó az eszköz akkor települni fog rendesen.

(#99200) #54072192 válasza Heroes fan (#99198) üzenetére


#54072192
törölt tag

Azt nem töröljük. Az általános driver akkor van használatban, ha nincs telepítve a megfelelő. Ha törlöd, akkor mivel adjon képet?
Fogd meg a kártyádhoz való drivert, és egyszerűen telepítsd.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.