Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100301) ddmb


ddmb
aktív tag

Biztos volt kérdés korábban... Jelenleg 1809 van a gépemen és ha kicsomagolom az 1903-as .iso-t és elindítom a setup.exe-t akkor úgy frissülni fog a windows? Szabad így upgradelni? Tehát futó windowsból elindítani egy telepítőt...

(#100302) TRob1 válasza ddmb (#100301) üzenetére


TRob1
veterán

Nem kell kicsomagolni semmit, csak katt iso-ra, Win10 felcsatolja (ad új betűjelet neki), és ott indítod setup.exe-t.
Mi az hogy szabad? Egyenesen a legjobb. :D És ekkor lesz Frissítés.

¤ R'n'R ¤

(#100303) King Unique válasza ddmb (#100301) üzenetére


King Unique
titán

Igen, lehet ezzel (in-place upgrade) a módszerrel is, meg az MCT-vel, frissítési segéddel stb. De ez előbbi egyszerűbb és gyorsabb, ha van már egy letöltött 1903-as ISO, mivel az utóbbiak eleve a letöltéssel kezdenek.

(#100304) ddmb válasza TRob1 (#100302) üzenetére


ddmb
aktív tag

jó, amiatt is kérdeztem, hogy a microsoft nem checkol-e driver kompatibilitást a windows update-n... mert ebben az esetben tuti nem... semmi kedvem hosszú órákat tölteni egy balul sült frissítés esetén

(#100305) szpal17


szpal17
őstag

Felraktam most a 1903 frissítést és ki szerettem volna próbálni a Sandbox-ot. Virtualizáció bekapcsolva BIOS-ban, Sandbox bekapcsolva, indításkor 0x80070002 hibaüzenet és A rendszer nem találja a megadott fájlt...

Esetleg ötlet vagy várjak frissítésre? Neten sajnos még nincs sok minden az üzenettel kapcsolatban.

(#100306) King Unique válasza ddmb (#100304) üzenetére


King Unique
titán

Ha valami gond van a gépeden a 1903-as verzióval, akkor eleve nem is fogja engedni a tool az upgrade-et, leáll hibával és nem megy végig a folyamat. Itt van rá egy példa az MCT-t használva, ahol az ismert problémák közül a listában az utolsó volt a gond. Amúgy meg a gépházban ott a Windows Update, ami addig elvileg nem fogja felajánlani a 1903-as funkciófrissítést, amíg az adott hardveren valami gond van. Ha már most megjeleníti, akkor viszont elvileg oké. Egyébként meg biztonsági mentés a rendszerről upgrade előtt, aztán kész, egy rakás program van ilyen célra. Plusz ha a telepítés sikertelen, akkor elvileg visszavonásra kerül és visszaáll a rendszer az előző verzióra. De még akkor is van lehetőség 10 napig visszaállni, ha sikeres.

[ Szerkesztve ]

(#100307) Pityu. válasza Cr00py (#100259) üzenetére


Pityu.
nagyúr

1 hete én is felraktam a 1903-mat 1709 ről váltottam ami eléggé bevált és minden rendben volt vele.De a 1903 mal sincs jelenleg semmi gondom,már olyan mintha nem is raktam volna újra a windowst az az szokványos.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#100308) Devilstudio


Devilstudio
tag

Haverom új gépet vett és telepítené az új Windows 10et és ez a hibakód jön neki.
Tudnátok segíteni?

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#100309) tomp


tomp
félisten

Rendszer-helyreállító lemezt lehet valahogyan nem optikai lemezre elkészíteni? A Windows mindenféle képen kizárólag lemezre hajlandó kiírni. De én pendrive-ra szeretném...
Vagy ha letiltom a dvd írót akkor már usb eszköz is szóba jöhet nála?

(#100310) King Unique válasza tomp (#100309) üzenetére


King Unique
titán

A W7-nél lehet csak optikai lemezre, de a W10-nél lehet USB-s meghajtóra (pl. pendrive) is helyreállítási meghajtót készíteni.

(#100311) tomp válasza King Unique (#100310) üzenetére


tomp
félisten

Nálam csak dvd-t hozza. Magát a rendszer lemezképet lementi a külső usb eszközre de a hozzá szükséges indítót dvd-re akarja elkészíteni...

(#100312) King Unique válasza tomp (#100311) üzenetére


King Unique
titán

Ha rendszer-helyreálltó lemezt akarsz létrehozni, akkor az optikai lemezre lehetséges. Ha helyreállítási meghajtót, akkor az USB-s meghajtóra, ami lehet pl. pendrive is. Ha a Windows 10 beépített eszközével készítettél lemezképet, akkor annak visszaállításához használható a helyreállítási meghajtó és a Windows 10 standard telepítője is, mint azt az előbb linkelt leírás is szemlélteti.

[ Szerkesztve ]

(#100313) tomp válasza King Unique (#100312) üzenetére


tomp
félisten

ohh így már világos. Köszi! :)
Telepítő az eleve pendrive-on van. Akkor azzal akármikor vissza lehet állítani a lemezképet.

(#100314) Cr00py válasza Geth (#100260) üzenetére


Cr00py
senior tag

Igen, van rajta OC. Top 4% a cpu. Kétlem, hogy az OC miatt lenne, hisz mióta megvettem, így megy. Mindent vízzel hűtök, épített víz, szal a melegedés is kizárva. Eddig tökéletesen működött. Ez inkább valami ms huncutság szerintem. Mint korábban írtam 1709-ig sosem volt semmi gondom a rendszerrel, minden úgy ment, ahogy kell. A későbbi verziókban kezdtek el megjelenni a furábbnál furább hibák ( ezzel párhuzamosan a különböző fóromokon is a panaszkodások )

(#100307) Pityu. : Gondoltam aok ennek egy esélyt, hátha. várok 1 hónapot, ha nem akkor megy vissza a 1709. ^^

(#100315) Geth válasza Cr00py (#100314) üzenetére


Geth
addikt

Igazad lehet, az OC még sosem okozott instabilitást egy rendszeren sem, ez tapasztalat.

Arra gondoltál már hogy egy kicsit spórolsz még akkor el tudnád vinni egy hozzáértőhöz, aki hamar meg tudná mondani mi a gond, dump filet is tudna nézni, driver verziókat, stb?
Biztos vagyok benne, hogy félóra alatt működő 1903-at lehetne varázsolni rá :)
Persze alternatíva a lassan 2 éves verzió is. Najó ezt még én se bírtam ki röhögés nélkül :DDD

[ Szerkesztve ]

(#100316) Richard


Richard
őstag

Az mitől lehet, hogy a jogtiszta W10P-m még mindig 1809-es verzión van? buildszám: 17763.529 és hiába megyek rá a frissítés keresésére, azt írja, hogy a számítógép naprakész és minden rendben van.

(#100317) Geth válasza Richard (#100316) üzenetére


Geth
addikt

Például valami blokkolhatja a frissítést, korábban legalább háromszor be volt linkelve a problémákat is tartalmazó lista.

(#100318) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

18362.116 build, fel akarom rakni a dx9-et egy régebbi játékhoz, kiírja a telepítő, hogy nem támogatott os

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#100319) Cs1csó válasza UnSkilleD (#100318) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam mostanában az MSI Afterburner (+RivaTuner StatisticServer) párost telepítem és az magának feltolja. Tedd fel te is az MSI AB vagy keress másik DX-et, pl. a webinstaller-es verziót: [link]

(#100320) #86564352 válasza StarKiller89 (#100281) üzenetére


#86564352
törölt tag

Áruházból Dynamic Theme nevű app.

(#100321) csaba1203 válasza Richard (#100316) üzenetére


csaba1203
addikt

Szia!
Ugyanez volt nálam is nyomkodtam a WU-t ész nélkül és semmi.
Aztán letöltöttem a frissítési segéd programot és már fenn is van az új verzió.
-[link]

(#100322) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Megvolt a frissítés (18362.116), és van egy Windows.old nevű mappa ami a mai nappal jött létre. Mivel elég nagy helyet foglal kb. 17,5Gb-ot a kérdésem az lenne, hogy törölhető, vagy hagyjam ahol van? Illetve van egy Windows10upgrade mappa az is törölhető?

Köszönöm

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#100323) andreas49 válasza Winnie The P (#100322) üzenetére


andreas49
senior tag

Nálam is létrejött (mint mindenkinél), de eltávolítottam a 'Lemezkarbantartó'-val (rendszergazdaként), mivel frissítés előtt csináltam Macrium mentést és onnan egyszerűbb visszaállni, ha probléma lett volna.

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#100324) adika4444 válasza Winnie The P (#100322) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A mappákat a lemezkarbantartóval töröld admin módban. A windows.old mappával visszaállítható a frissítés előtti állapot, ha tehát törlöd, ezt már nem tudod kivitelezni. Ha nem törlöd, 10 nap után megteszi helyetted.
Lemezkarbantartóval óvatosan, mert a letöltéseket is lehet vele törölni ha bejelölöd.

üdv, adika4444

(#100325) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Sziasztok!
Nem tudom, pontosan milyen témába illik a kérdésem, remélem, valaki fog tudni segítetni. Szóval van egy Kingston shfs37a120g típusú 120 GB-os SSD-m és hosszú kutakodások után sem tudtam rájönni, mi miatt van ennyire kevés tárhelyem. Windows Update miatt fel szeretnék szabadítani tárhelyet, de mindenre szükségem van igazából, ezért nem szeretnék már törölni semmit. Megnéztem a C meghajtó tartalmát, amin a Windows van, és nagy meglepetésemre sehogy nem jön ki, miért ír ki kb. 10 GB szabad helyet a 120 GB-os SSD-n, hiszen ez azt jelentené szerintem, hogy a C meghajtóban 120-10= 110 GB foglalt tárhelyet kéne találnom, ennek ellenére kb. 43 GB-ot jelez!!!
Kis utánanézés után rájöttem, hogy a Windows frissítésből hátramaradt fájlokat nem "méri le" a rendszer, ha a tulajdonságokra kattintok a C meghajtón, viszont törölhetőek elvileg a képen mutatott módon. A kérdésem annyi, hogy lehet-e BÁRMILYEN negatív következménye annak, ha kipipálom, hogy törölje a korábbi windows telepítési fájlokat, illetve milyen módon tudnék még biztonságosan tárhelyet felszabadítani?
Előre is köszi!

(#100326) ddmb


ddmb
aktív tag

Van két kérdésem Win10-zel kapcsolatban:

1.
Telepítéskor nincs internet, nem is akarom hogy legyen, ezért rákérdez, mire ezeket válaszolom neki:

I don't have internet
Continue with limited setup

Ezután újraindul, és ismét megkérdezi, mire ugyanazt válaszolom:

I don't have internet
Continue with limited setup

Ezt csak nálam csinálja? Ez hiba a telepítőben? Vagy szándékosan van így?

2.
Hogyan tudom kiszedni az .iso-ból, hogy melyik buildről van szó, anélkül, hogy feltelepíteném az .iso-t? Tehát hogy 18362.X, ahol X-et keresem.

[ Szerkesztve ]

(#100327) zolee001 válasza ddmb (#100326) üzenetére


zolee001
őstag

Iso--mount-setup.exe-jobb gomb tulajdonságok

(#100328) ddmb válasza zolee001 (#100327) üzenetére


ddmb
aktív tag

én ott nem találom, szerintem nincs is ott

(#100329) zolee001 válasza ddmb (#100328) üzenetére


zolee001
őstag

(#100330) Cr00py válasza Geth (#100315) üzenetére


Cr00py
senior tag

Már a 1803, 1809-es verziókon végigzongoráztam mindent, alap órajelen iss produkált érdekességeket. nem csak a különböző bsod, hanem mást is.

Mindenből az elérhető legfrissebb driver van fent, a bios is up to date.

Érdekes, a 1709 mióta megjelent, azóta az megy minden gond nélkül. ezek a "nagyszerű" feature-k sem igazán érdekelnek, el vagyok nélküle.

Csak játszós gép, egyébként nem is használnék win-t, nem az én világom.

Semmi olyan dolog nincs a gépen, ami miatt aggódnék. A fontosabb adatokról van offline mentésem, illetve van NAS. Ha nem kellene a legtöbb store-s játékhoz a win10, akkor win7 lenne rajta..viszont azt már az újabb hardverek nem igazán támogjaták. Többek közt, mivel vízzel hűtök mindent, így az ahoz tartozó programok sem.

Sebaj, várok még, hátha csoda történik.

Nem véletlen, hogy rengetegen maradtak régebbi verzión.

Mire kellene spórolnom? Ezek a csoda havi frissítések is sokkal több kárt okoznak, mint hasznot. Számtalan olyan cikk van, akár redditen is, aminem halomra szídják, mert ez nem megy, az nem megy. Én ebből inkább kimaradok.

Arra amire én használom, arra tökéletes a 1709 is.

(#100331) ddmb válasza zolee001 (#100329) üzenetére


ddmb
aktív tag

En a 30asat toltottem le de sehol nem latom a 30at

(#100332) Geth válasza ddmb (#100331) üzenetére


Geth
addikt

Mountold be a .wim-et dism-mel, az a biztos.

Cr00py: akkor nincs is probléma, örülök :)

[ Szerkesztve ]

(#100333) ddmb válasza Geth (#100332) üzenetére


ddmb
aktív tag

Dism-mel is probaltam, az se irta ki

(#100334) zolee001 válasza ddmb (#100331) üzenetére


zolee001
őstag

Maga az MS csak tudja mit rakott ki letölthetö formában hivatalosan,az van kinn,a WU-val ugyis lefrissül mivel már adtak ki updateket hozzá,az már más dolog,hogy miért nem akarsz/tudsz netet adni neki a telepités alatt

Sources mappa---IDWBINFO.txt

[BUILDINFO]
BuildArch=amd64
BuildType=fre
BuildBranch=19h1_release
OfficialBuild=TRUE
MainBuild=FALSE
Coverage=FALSE

[ Szerkesztve ]

(#100335) Winnie The P válasza adika4444 (#100324) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Köszi
andreas49: neked is kösz

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#100336) #54072192


#54072192
törölt tag

Megvan a sysmain probléma oka. 1903-on feltűnően megette a gépet (leginkább a CPU-t), ezért letiltottam. Később engedélyezve már nem csinálta. Az Eseménynaplóba DCOM hibákat írt ilyenkor, amivel nem kell foglalkozni, és köze sem volt hozzá, tehát nem segített.
Szintén 1903-on a monitor tükrözésekor a kép elszíneződött, általában besárgult. Másik driver látszólag segített.

Közben a gép teljesítménye játékoknál és programoknál is jelentősen csökkent (nem mindegyiknél, így nem volt azonnal érezhető). Visszatettem egy olyan 1809-es mentést, aminél még biztosan nem volt probléma, és ott is gyenge volt, de leginkább a grafikus teljesítmény. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a GPU 100%-on pörgött, a kép is akadozott, viszont egyáltalán nem melegedett. Linuxon szintén ez volt a helyzet.
Kiderült, hogy a videokártya érintkezése nem volt tökéletes, és a fentieket ez okozta. Kiszedve és visszatéve az összes probléma megszűnt.

Ezt csak azért írom, mert amúgy is viszonylag kevés sysmain-es poszt van a neten, és nem a rendszer volt rossz, hanem a kártya nem érintkezett rendesen, aminek elvileg nincs köze hozzá. Ilyen is van. :)

(#100337) King Unique válasza hajraolaj1 (#100325) üzenetére


King Unique
titán

Mivel OS és nem SSD, meg nem is HDD specifikus a dolog, ezért nyilván ebben a topikban van a helye a kérdésnek. A C meghajtó tulajdonságainál pedig helyesen jelenik meg a foglalt és szabad terület aránya. Max. azt nézted be, hogy a fájlkezelőben csak bizonyos mappákat jelöltél ki és azoknak a méretét nézted a screenshot alapján, holott alapesetben a rejtett és a védett rendszerfájlokat az meg sem jeleníti és bele sem számolja. Ellenben a gépházban, valamint spéci külső programokkal meg lehet nézni aprólékosan, hogy mi és menyit foglal, amiről egy korábbi válaszban is volt szó.

Funkciófrissítés (buld upgrade) után az előző Windows-telepítést meg amúgy is törli a korábbi verzióknál 1 hónap, az újabbaknál 10 nap után a rendszer. Vagyis nyilván lehet törölni előtte manuálisan is a gépházban, vagy a standard lemezkarbantartóval. Feltéve, ha biztosan nem akarsz visszaállni a Windows 10 előző verziójára, amiről az upgrade történt.

[ Szerkesztve ]

(#100338) pube111


pube111
senior tag

Sub.

(#100339) Geth válasza ddmb (#100333) üzenetére


Geth
addikt

Pedig kiírja:

D:\>dism /mount-image /imagefile:install.wim /index:6 /mountdir:m /readonly

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.18362.1

Mounting image
[==========================100.0%==========================]
The operation completed successfully.

D:\>dism /image:m /get-packages

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.18362.1

Image Version: 10.0.18362.30
...

(#100340) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Egy régóta használt USB-s DAC-omat egyik napról a másikra nem ismerte fel a windows. Újracsatlakoztatom, megjelenik majd egyből kapom a hibaüzenetet, hogy a működésben hiba lépett fel. Végigpróbáltam az összes porton, az alap hibakezelési lépéseket végignyomtam (update, gyorsindítási beállítások, driver update), de nincs változás.
Másik Win10-es gépen szintén nem működik, viszont 7-es alatt semmi probléma.

(#100341) applause válasza applause (#100271) üzenetére


applause
aktív tag

Sikerült a frissítés, videó driver volt a probléma. A legfrissebb radeon drivert le kellett cserélni. Eszközkezelőben frissítettem, felrakott kb. másfél éves drivert. Ezután simán felment a 1903.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#100342) kali válasza csaba1203 (#100321) üzenetére


kali
legenda

A WU még nálunk sem kínálta fel egyik laptopra sem a frissítést, de a segéddel már telepítettem is az egyikre, úgy tűnik, minden rendben, nem látok/tapasztalok problémát.
A másik munkaállomáson csak este ejtem meg a műveletet, mert a feleségem itthonról dolgozik ma és használja azt.

(#100343) ddmb válasza Geth (#100339) üzenetére


ddmb
aktív tag

köszi, dism-mel végül sikerült

(#100344) Cs1csó válasza kali (#100342) üzenetére


Cs1csó
félisten

Emlékszem volt olyan noti amire hetekkel később jött csak meg.

(#100345) kali válasza Cs1csó (#100344) üzenetére


kali
legenda

Rémlik itt olyan, akinek hónapos nagyságrend volt korábban (is).
A mieink pedig semmi extra, nincs azokban "egzotikus" hardver vagy ilyesmi, de mindegy, megoldom a segéddel, bár nem is lenne annyira sürgős a frissítés, inkább csak a kíváncsiság hajtott, hogy milyen lesz a végkifejlet, hiszen korábban volt már néhány csalódásunk az ilyen nagy frissítések után. (Nekem már itt lebegett a szemem előtt, hogy ha harmadszor is alávág a frissítés a rendszernek, akkor adom is le ma a MacBook rendelést, mivel Ubuntura már nem válthatok ismét/vissza egy külső eszköz miatt, amihez csak Windows és Mac támogatás van.)
A külső eszközt ugyan nem próbáltam még a frissítés után, de az alkalmazása elindul és fut rendesen, szóval csak nem lesz gond azzal sem, minden más pedig jónak tűnik, maradhat a Windows és adott laptop.

(#100346) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Egy jó ideje olvasom hogy megy a frissítés 1809-röl 1903-ra.
A Windows frissítés nem dobja fel!?

(#100347) Bogyó bá' válasza cooi11 (#100346) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még nem. Várj türelemmel, vagy oldd meg a Frissítési segéddel.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#100348) Geth válasza cooi11 (#100346) üzenetére


Geth
addikt

Ha nem blokkolja semmi, feldobja.
Hogy mi blokkolja, arról már volt többször szó, olvass vissza :)

(#100349) pube111


pube111
senior tag

Meg lehet oldani a következő dolgot? Laptopra csatlakoztatok egy hálózati eszközt és ugyan az legyen az ip címe mint a laptopnak. Az eszköz tud fix ip-t, vagy dhcp-től is tud kapni. Esetleg router kell hozzá? Net elérés nem kell.

(#100350) karldergroße


karldergroße
senior tag

Az mennyire normális, hogy a frissítés 90 perce 99%-on áll (folyik)?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.