Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99851) Sub-ZeRo válasza Winnie The P (#99850) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali
Nyugodtan.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#99852) Cs1csó válasza Winnie The P (#99850) üzenetére


Cs1csó
félisten

Természetesen, a Windows 10 fel van készítve az SSD-k és a HDD-k megkülönböztetett bánásmódjára.

(#99853) Lauda


Lauda
félisten

Jelenleg win7-et használok ssd-n. Tegyük fel, hogy feltelepítem egy másik ssd-re a 10-et úgy, hogy csak az van bedugva. Ha ezután bekötöm a win7-es ssd-t mert szükség van a helyre, nem babrál bele a boot rekordba?

Tehát ha telepítéskor csak az egyik ssd van bekötve, de utána rákötöm mindkét ssd-t és hol eről, hol arról bootolok, a windowsok boot rekordja nem kutyulódik össze?

Köszönöm!

(#99854) Dragon3000 válasza Lauda (#99853) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel külön telepíted fel és gondolom a boot sorrend állításával szeretnéd megoldani a váltást, így nem.

(#99855) Winnie The P válasza Sub-ZeRo (#99851) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Köszönöm.
csicso82: neked is köszönöm.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#99856) Lauda válasza Dragon3000 (#99854) üzenetére


Lauda
félisten

Igen úgy, hogy külön telepítem a 10-et egy másik ssd-re, ekkor a win7-es ssd le van húzva. Majd ha fent van a 10, kikapcsolom a gépet és bekötöm a másik ssd-t is. Hogy melyikről bootoljon, azt a biosban választom ki. Elvileg így egyik windows rekordja sem íródik át.

Majd biztos jövök még, mert most próbálom majd először a win10-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#99857) Cs1csó válasza Lauda (#99853) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem egy időben van telepítve mindkettő de csak a Windows 10-et használom - a Windows 7 nagyon ritkán kell virtualbox-ot ez a gép pedig nem bír -

Úgy csináltam, hogy létrehoztam 3 partíciót egyiken Windows 7 a másikon a 10 és a harmadik közös adat.

Alapesetben rendszerindulásnál lehetőség van - amennyi időt megadsz egy számláló visszaszámol a minimum érték 3 másodperc de megadhatsz 10-et - váltásra a kettő között az alapértelmezett a Windows 10 de itt lehet váltani. DE mivel ritkán kell ezért az msconfig-ban kikapcsoltam ezt a beállítást tehát automatikusan egyből a Windows 10-el indul a gép és ha valamiért kell a Windows 7 - nagyon ritkán - akkor az msconfig-ban alapértelmezetté teszem a másik rendszert restart és az fog betöltődni a lemezkezelőben - Windows 7 és 10 alatt is - töröltem a másik rendszer meghajtójelét tehát a Windows fájlkezelőben csak a mindig aktuális rendszer meghajtót és az adat meghajtót látom.

Elvileg dual bootnál a régebbi oprendszert kell előbb telepíteni - WIndows 7 - és utána az újabbat.

tehát nem hiszem, hogy szükség bármit is lehúzni, az én esetemben amúgy is 1db noti HDD-ről van szó.

(#99858) MaxxDamage válasza Lauda (#99853) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem fog szerintem.
Pont tegnap tettem be a laposba az eredeti/gyárilag hozzá kapott SSD-t amin Win10 Home van és az új SSD-n az Upgradelt Home rendszer (Enterprise és Pro-ra) és az eredeti SSD-n a rendszert vissza állítottam "gyári" alap helyzetbe (minden egyéb törléssel) hogy a gyári (Asusos) felületet kapjam meg. Semmi gond nem volt a 2 rendszerrel. /elvileg a lapi BIOS-ba rögzítve van a rendszer SN key - és elvileg tudom telepíteni a Home, Pro és Enterprise verziókat is SN szám beírása nélkül, szabadon választható/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#99859) karldergroße válasza Bodz (#99820) üzenetére


karldergroße
senior tag

Legtöbb embernek azt sem lehet megmagyarázni, hogy ne mindent az asztalon tartson.

(#99860) Pityu. válasza karldergroße (#99859) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Már ezt úgy érted,hogy letöltött dolgok ne az asztalon legyenek?Én most gondolkodom,hogy az ikonokat be kéne pakolni a start menübe de akkor meg kopasz lesz az egész :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#99861) Cs1csó válasza Pityu. (#99860) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

Nem így értette, parancsikon akármennyi lehet de közvetlenül adat stb. ne ott legyen maximum rá mutató parancsikon és az adott tartalom egy másik partíción, meghajtón ne a rendszer legyen teleszemetelve.

(#99862) Pityu. válasza Cs1csó (#99861) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Bevallom nekem szokott kint adat is lenni,mappák,oldalak mentése.Útóljára 713mega,de másik meghajtón van belőle biztonsági mentés :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#99863) norba69 válasza Lauda (#99856) üzenetére


norba69
senior tag

Ha dual bootot akarsz használni, akkor a gyors rendszerindítást kapcsold ki. Még jobb, ha az egész hibernálást kikapcsolod.

(#99864) niklebi


niklebi
senior tag

Jelenleg 2 SSD van a mini PC-ben. Az egyiken a Win 10 van , a másikon a Win 7. Mivel kb. tavaly február óta a Win 7 nem hajlandó bebútolni és nem is használom ezért gondoltam RAID 0-ba teszem az SSD-ket és úgy telepítem fel csak a Win 10-et. Több problémám is van. Szeretném ha a Win 10 úgy települne, hogy a mostani jól belakott rendszer megmaradna. Win 10 telepítésekor van lehetőség választani, hogy maradjon meg minden, vagy tiszta telepítés legyen. Ez a lehetőség RAID 0 esetén is lehetséges, vagy hogyan tudom megoldani, hogy ne kelljen mindent újra telepíteni? A másik problémám, hogy Win 10 alatt nem tudom formatálni azt az SSD-t amin a Win 7 van. Mit és hogyan kellene csinálnom, hogy formázni tudjam az SSD-ét, mielőtt beállítom az alaplapi RAID 0 tömböt? Egyáltalán kell e formázni előtte, vagy nem?

(#99865) norba69 válasza niklebi (#99864) üzenetére


norba69
senior tag

Teljesen fölösleges ssd-ket Raid 0-ba kötni, a win nem lesz érzékelhetően gyorsabb tőle, viszont bármelyikkel lesz egy kicsi gond, bukod a rendszered.
Hardveres Raid 0 beállítása minden résztvevő tárhelyen teljes adatvesztést okoz.
Próbálkozhatsz külső tárhelyre mentéssel, majd raid-re visszaállítással, a működőképes megoldás esélye 5 %.
A win7-es ssd-t diskpart alól clean paranccsal tudod tisztítani, teljes adatvesztés mellett.

Ha nem vagy teljesen tisztában a raid dolgaival, akkor inkább hanyagold.

[ Szerkesztve ]

(#99866) Ablakos válasza Mexildos (#99849) üzenetére


Ablakos
őstag

A Microsoft saját sc.exe eszközével. Ha nem akarsz parancssorral dolgozni, akkor NSSM - the Non-Sucking Service Manager Van még ettől is jobb, de az fizetős (warezolós) kategória.

[ Szerkesztve ]

(#99867) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy MSDN-es Win7 kóddal lett anno a Win 10-em aktiválva egy asztalin. Most újratelepítettem egy új SSD-vel, míg minden maradt a régi. Nem nagyon akarta áthozni a digital license-t. Ez ilyen? Talán ez a Microsoft accounttal összekötés adta volna még, de ahhoz nem volt nagy kedvem... (Akkor lehet olyankor nem tudnék bejelentkezni, ha elmegy a net?)

Egy SSD miatt így megrokkan a digital license? Elvileg nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#99868) King Unique válasza csubuka (#99867) üzenetére


King Unique
titán

A digitális licenc eleve a gép hardverazonosítójához, vagy a Microsoft-fiókhoz van kötve. Vagyis normál esetben csak a HDD / SSD meghajtó cseréje nyilván nem befolyásolja a Windows 10 aktiváltságát. Sőt, ha azon a hardveren 1x már aktiválva lett a Windows 10, akkor egy újratelepítésnél még termékkulcsot sem kell megadni az aktiválásnál, mivel a telepítés után automatikusan aktiválódni fog a rendszer. Feltéve, hogy ugyanaz a kiadás (pl. Home / Pro) kerül telepítésre, valamint ha előzőleg Microsoft-fiókhoz volt kapcsolva a digitális licenc, akkor az esetben nyilván azzal kell az újratelepítés után is használni.

[ Szerkesztve ]

(#99869) niklebi válasza norba69 (#99865) üzenetére


niklebi
senior tag

Nem a gyorsaság a lényeg, hanem, hogy mindkét ssd használva legyen. Az egyik most teljesen használaton kívül van, ezt akarom a raid tömbbel megoldani. Tisztában vagyok a raid 0 hátrányaival mivel régebben már használtam és nem volt semmi gond vele. Ha a raid tömb mindkét ssd-én adatvesztést okoz akkor nem kell formázni sem a Win 7-es ssd-ét. Arra gondoltam csinálok biztonsági mentést a jelenlegi Win 10-ről egy 32 GB-os pendrive-ra, csak mi a jobb? Egy lemezkép készítése, vagy elég egy rendszer helyreállító lemez létrehozása. Telepítem a Win 10-et, majd a mentésből helyreállítom. Ez így működhet?

(#99870) csubuka válasza King Unique (#99868) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a választ!

Akkor nem értem az egészet. Be volt aktiválva korábban már ezen a Windows 10 Pro. Most is azt raktam fel. Végig neten volt telepítés alatt. Termékkulcsot ugyan nem kért, de nem is aktiválódott automatikusan. Nem hinném, hogy Microsoft fiókhoz kötött lett volna az előbbi aktiválás.

Mindegy, nem akarok vele többet szívni, kapott egy új Retail kulcsot azt csucsu.

(#99871) MaxxDamage válasza csubuka (#99870) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Amúgy van egy érdekes dolog amit én sem értek.
Van egy MS fiókom amivel egy Pro retail kulcs volt be aktiválva és a fiókba be lépve nem aktiválódott automatán. Ez mitől lehet?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#99872) King Unique válasza niklebi (#99869) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz nyilván nem kell a hagyományos szoftveres / hardveres RAID 0, hogy a másik SSD-t is használni lehessen. Lehet az egyik a rendszermeghajtó, a másik meg adattár mentéseknek, egyéb (letöltések) tartalmaknak, ha a rajta lévő W7 megtartása nem cél. Meg amúgy az előbbihez sem feltétlen, mivel a Windows 10-ben ott van a Tárolóhelyek (+) szolgáltatás, amivel össze lehet kapcsolni több fizikai lemezt, tükrözni stb.

A komplett rendszermentés = lemezkép készítése. Önmagában a helyreállítási meghajtóval nem sokra mész, ha törlődik a lemezen az előző rendszer és mentés híján nincs miből helyreállítani. Ha még be van jelölve a rendszerfájlok biztonsági mentése, akkor is aszem csak alaphelyzetbe állításhoz és újratelepítéshez használható az általános javítási műveletek mellett.

[ Szerkesztve ]

(#99873) csubuka válasza MaxxDamage (#99871) üzenetére


csubuka
addikt

Én lehet ott szívtam meg, hogy nem kötöttem össze MS fiókkal a régi SSD-s aktivációt, hanem csak úgy local-ba nyomtam. Valami porszem csúszott így a gépezetbe.

Itt azt írja, hogy a HDD csere is kinyírhatja a digital license-t.

Ennyi, eggyel kevesebb kulcsom maradt :) Mindegy. Ezt az újat majd linkelem.

(#99874) zolee001 válasza csubuka (#99873) üzenetére


zolee001
őstag

MSDN kulccsal aktiváltad anno,az mikor volt és van még élö MSDN elöfizud?
Addig használhatóak ezen szolgáltatások (MSDN, Technet (anno) MAPS amig tart az elöfizetési idöszak

(#99875) #54072192 válasza MaxxDamage (#99871) üzenetére


#54072192
törölt tag

Az aktiváció nem a fiókodtól függ. Nem úgy működik, hogy addig nem aktiválja a rendszert, amíg be nem lépsz. Ahhoz csak társítja a licenced, ami szükség esetén segít helyreállítani a hibaelhárítóval, ha valamiért nem lehet automatikusan megoldani.

csubuka: Igen, előfordulhat egy SSD cseréjével is. Ilyenkor kell a hibaelhárítót használni a fiókoddal, vagy az ügyfélszolgálat segítségét kérni.

(#99876) zolee001 válasza niklebi (#99869) üzenetére


zolee001
őstag

Raid 1 avagy JBOD ha a hardwared(?) támogatja,az elsö variációban tükrözve lesz minden adatod 2 diskre a másik csak annyi ,hogy 1 lemeznek látja a 2 disket
Már ha jól értelmeztem és nem a softwares beépitett raid funkciót akarod használni

(#99877) niklebi válasza King Unique (#99872) üzenetére


niklebi
senior tag

Ez a Tárolóhelyek nekem teljesen új, még soha nem hallottam róla. A kapott linken átfogom olvasni, és eldöntöm mi legyen. A Win 7-et mindenféleképpen törölnöm kell. Tehát a lemezkép mentés újra telepítéshez használható e, ennek utána nézek, mert még nem döntöttem mi legyen.
Köszönöm a segítséget :R
zolee001 az alaplapi raidot akarom használni.

[ Szerkesztve ]

(#99878) MaxxDamage válasza #54072192 (#99875) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ezt nem tudtam :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#99879) zolee001 válasza niklebi (#99877) üzenetére


zolee001
őstag

Egy döglött WIn7 imaget akarsz lementeni?
Visszaállithatod de ugyanugy nem fog elindulni ha vmi gyikja van
Az alaplapi raid "menüjében " kiválasztod a neked megfelelö raid konfigurációt és kész,az nem sokat fog vacakolni a már meglévö particiókkal,gyalul mindent
Ellenben a raid driver legyen elökészitve vmi pendriveon mert ha a Windows nem ismeri akkor nem lát disket és nincs mire telepiteni

(#99880) King Unique válasza niklebi (#99877) üzenetére


King Unique
titán

Csak egy opció volt a Tárolóhelyek, nem feltétlen muszáj azt használni. Meg a megszokott módon a lemezkezelőben is be lehet állítani tükrözést. De hacsak nem kifejezetten ez a cél, akkor szvsz felesleges vele bonyolítani a helyzetet és bőven megteszi a normál használat is, amiről az előző válaszban volt szó.

A lemezképfájl a komplett rendszermentésre vonatkozott, ami a Windows 10 beépített eszközével és külső programokkal egyaránt megoldható. Majd az elkészült mentésből szükség esetén 1:1-ben visszaállítható a korábbi állapot. Illetve pont az a lényeg, hogy ne kelljen a hagyományos módon a 0-ról újratelepíteni, mert az egy belakott rendszernél macerás és időigényes tud lenni.

(#99881) niklebi válasza zolee001 (#99879) üzenetére


niklebi
senior tag

Nem a Win7-et akarom lementeni, azt akarom megszüntetni, de a válaszokból inkább más megoldást keresek.

King Unique nem tudom még mit fogok csinálni, a sok tanács egy kicsit megzavart. Utána olvasok és majd eldöntöm mi legyen. A lemezképfájlból tudnám telepíteni raid0-ba a win 10-et? Vagy az csak helyreállításra jó ha jól értelmezem amit írtál?

[ Szerkesztve ]

(#99882) csubuka válasza zolee001 (#99874) üzenetére


csubuka
addikt

Nem ma volt már az igaz... nincs már előfizum. Ilyen dreamspark miféle volt ez. Simán mennek még a licenszek, azzal nincs baj.

(#99875) Szmörre: Ejj, ezt nem tudtam sajnos, hogy SSD-vel is meg tud feküdni. Elvileg a Microsoft fiók összekötéssel ez elkerülhető (ha legyalulás előtt hozzákötöd a fiókod az adott telepítéshez és elsőre hozzákötöd az új telepítésnél ugyanazt a fiókot), de így késő bánat már... majd legközelebb.

[ Szerkesztve ]

(#99883) Redneck


Redneck
veterán

Hogy tudom az avatar képet cserélni a bejelentkezési képernyőn? :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#99884) King Unique válasza csubuka (#99882) üzenetére


King Unique
titán

Az nem MSDN, hanem MSDNAA. Az utóbbi rendszerint retail licenc és egyszerre akár 2 gépen is használható, valamint elvileg nem jár le a jogviszony megszűnése után sem. Az pedig továbbra sem igazán normális, hogy pusztán egy SSD csere miatt nem aktivált nálad a rendszer, amikor a licenc nyilván nem az adott SSD-hez, hanem magához a géphez (alaplaphoz), annak hardverazonosítójához van rendelve. Ha Microsoft-fiókhoz lett kapcsolva, akkor meg ahhoz.

(#99883) Redneck: így.

(#99881) niklebi:
Ha most SATA AHCI mód szerint van telepítve a W10 és arról készítesz mentést, akkor az nyilván nem fog bootolni, ha átállítod a SATA vezérlőt RAID-re. Max. esetleg azzal a módszerrel, ami ebben és ebben a leírásban van részletezve. Vagy másik opció RAID módban a clean install. Vagy inkább nem erőlteted és nem bonyolítod a helyzetet. :)

[ Szerkesztve ]

(#99885) csubuka válasza King Unique (#99884) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a részletezést!

Hmm... Az a baj, hogy vagy egy WIn8 vagy egy Win7 ilyen dreamspark-os key lett a WIn10 aktiválásához használva anno. Szóval már azt sem tudom pontosan melyik key volt, meg nem is zavartattam magam, mert azt hittem, hogy alaplaphoz kötött.Persze lehet, hogy anno véletlenül telepítéskor hozzákötöttem egy Microsoft accounthoz, amit aztán letöröltem és ez kavart be.

De ha még újratelepítés előtt hozzáköti a digitális licenszes gépet az ember egy acc-hoz, az a tuti... akkor tuti egy újrarakás után is jó lesz minden.

Én is eléggé meglepődtem, hogy elnyelte a licenszet sajna.

(#99886) norba69 válasza niklebi (#99881) üzenetére


norba69
senior tag

Engedd el a hardveres raid0-t. Ha azt akarsz, az újratelepítés, és nincs túl sok értelme. A lassabb ssd-t használd gyors tárolónak a dokumentumok, letöltések, stb. rendszerkönyvtárak helyének.

(#99887) #54072192 válasza King Unique (#99884) üzenetére


#54072192
törölt tag

Senki sem tudja, hogy a HW ID pontosan miből áll, és hogy mi alapján aktiválja vagy nem aktiválja a szerver a rendszert. Itt is csak annyit írnak, hogy jelentős hardverváltozás esetén nem működik, például alaplapcserénél.
Olyan is van, akinek egy komplett platformváltás (Intel > AMD) sem okozott semmi gondot. De az SSD-hez hasonló esetekre van a hibaelhárító vagy az ügyfélszolgálat.

csubuka: Egyszerre több fiókhoz is kötheted amúgy, az nem probléma. Ha bejelentkezel egy másikkal, akkor arra is ugyanazt fogja írni. :)

(#99888) King Unique válasza #54072192 (#99887) üzenetére


King Unique
titán

Itt inkább az alaplap cseréje, meg a másik hardverre történő váltás az, ami gondot szokott okozni, mintsem ugyanannál a gépnél pusztán a HDD / SSD meghajtó cseréje. Az utóbbi eddig nálam soha nem okozott aktiválási problémát. Meg sokan megveszik pl. az előtelepített laptopokat HDD-vel, majd később megy a helyére az új SSD, ellenben attól mégsem lesz érvénytelen a licenc.

(#99889) csubuka válasza #54072192 (#99887) üzenetére


csubuka
addikt

Szuper köszi!

Legközölebb bármilyen gépen ezt fogom csinálni, nehogy kavar legyen. Linkelni egy fiókkal azt annyi.

(#99890) Dragon3000 válasza Pityu. (#99862) üzenetére


Dragon3000
veterán

Még xp korszakban haverom a windows saját képek mappáját használta és nem értette miért tököl a rendszer indulásnál 10 percig, mire használható lesz, Amikor ezt elmondta, már meg is volt a gond, minden saját mappás vackot átnéz a rendszer és azt a 15000 képet is átnézte neki, amit a lassú hdd lassan kezelt le, áthelyezte a képeit máshova és újraindításnál már nem volt gondja, mondjuk ssd-nél már nem hiszem, hogy lenne ilyen gond, de akkoriban még csak a pár száz gigabyte-os hdd-k voltak elterjedve :D

(#99891) #54072192 válasza King Unique (#99888) üzenetére


#54072192
törölt tag

Azért mondtam, hogy előfordult már, hogy 1-1 embernél valamiért egy apróbb változtatás is ezt okozta. Mindegy, ilyenkor is megvannak a lépések.

csubuka: Az biztosan nem árt. :)

(#99892) Zotya84 válasza karldergroße (#99859) üzenetére


Zotya84
őstag

Kicsit megkésve, de: miért ne? Vista óta az Asztal is csak egy parancsikon, ami oda mutat, ahova én akarom...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#99893) Cs1csó válasza Zotya84 (#99892) üzenetére


Cs1csó
félisten

A rendszer felállását lassítja, mivel az asztal minden elemét be kell tölteni.

(#99894) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Baromira kezd idegesiteni, hogy random 100%-on eszi a merevlemezt a sysmain szolgaltatas. Ennek feladata, hogy karbantartsa a lemezt, igy optimalis lesz a mukodese. Kell ez egyaltalan? 5 percig megy, aztan leall, de sokszor jatekbol valo kilepeskor is kezdi. Szolgaltatsoknal megtalaltam, erdemes letiltani?

(#99895) Cs1csó válasza Jack Oneill (#99894) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szoktad huzamosabb ideig magára hagyni a gépet bekapcsolt állapotban? Nálam bőven van ilyen és akkor ki tudja magát élni a Windows: update-et kereshet, karbantarthat, optimalizálat felőlem telemetriát is küldhte. stb.

(#99896) #86564352 válasza Dragon3000 (#99890) üzenetére


#86564352
törölt tag

Win10 SSD esetén is megeshet ilyesmi Microsoft alapértelmezett "élménnyel": Fényképek app elkezd indexelni gyűjteménybe 20 ezer képet háttérben is, arcfelismerés, albumok készítése, felhőből is. Aztán az app és a runtime broker kiakad, CPU+RAM terhelés egekben. Laikus még azt sem tudja elsőre kinyomozni, telefonos segítségként egyszer öt perc volt mire leesett alapból a Win10 feladatkezelő szégyenlősen csak a futó programok nevét mutatja azért hajtogatta a szenvedő alany nem lát semmi terhelést. Részletek kibontása után lett csodálkozás.

(#99897) Jack Oneill válasza Cs1csó (#99895) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igen, van sokszor ilyen pillanat, akkor megcsinalja, aztan nem zavar. Meg igazabol terheles alatt is szeoen tudok dolgozni, jatszani, szoval nem hatraltat, csak idegesit.

(#99898) Cs1csó válasza Jack Oneill (#99897) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mondjuk pont játék alatt nem kellene ennyi "intelligencia" még egy Windows-ba is szorulhatott volna. (nagy gépigényű és/vagy teljes képernyős alkalmazások futtatásakor nem csinál erőforrás igényes dolgokat.

(#99899) Redneck válasza King Unique (#99884) üzenetére


Redneck
veterán

Nálam sem a start menü, sem a gépház nem így néz ki. A Fiókadatok/Az Ön adatai menüpontban nincs ilyen opció. Böngészőben beállítottam az MS oldalán egy avatart, de az sem változtatott a bejelentkezési képernyős alapértelmezetten.

Szerk:
Megvan, alul a tallózást nem vettem észre. Köszi a helpet, ismét! :R

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#99900) Dragon3000 válasza #86564352 (#99896) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ilyenekkel nem találkoztam, mert soha nem használtam a gyári mappákat. Sőt a rendszer partíciót soha nem használtam tárolásra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.