Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99351) MaxxDamage válasza Apucy01 (#99349) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

P.Ü. ment :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#99352) Kékes525 válasza Jazz (#99331) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontosan ezt használtam én is eddig. De a mostanim szerintem azért jobb, mert sok programot csak nagyon ritkán használok, azokhoz bőven elég az amit a Windows nyújt. Másrészt ha az összes applikációimat áttekinthetőbben, egyben szeretném látni akkor arra egy kétablakos file manager sokkal jobb, mint például a Total Commander, vagy a Far Manager. Nekem ez az utóbbi a kedvencem, mert megszólalásig hasonlít a Norton Commanderre. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99353) Cs1csó válasza Kékes525 (#99352) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a kék háttér borzasztóan szem bizgató!

(#99354) Kékes525 válasza Cs1csó (#99353) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyen volt a Norton Commander, ezért állítottam be ilyenre, de természetesen olyanra lehet állítani, amilyenre akarod. Minden eleme teljesen testre szabható.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99355) TRob1 válasza Kékes525 (#99352) üzenetére


TRob1
veterán

Huh, ez is de csúnya, puritán, "színtelen" (túl egyszínű). Lehet h az ikonok hiánya... de lehet az sem segítene. (Túl "dos-os" ):)
Pl. ilyesmi nekem jobban bejön:

(#99340) bobalazs :
Szerintem ez is eléggé egybefolyik már ennyi proginál. Miért nincs kategorizálva legalább 1-2 része? Jobban is mutatna, könnyebb is megtalálni ami kell. :U (Persze tudom, ízlések és pofonok)

(#99331) Jazz:
Na erről inkább nem is nyilatkozom. (Tudom, mintakép... de sose szerettem)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#99356) Kékes525 válasza TRob1 (#99355) üzenetére


Kékes525
félisten

"Túl "dos-os"" :K

Így igaz, pont ez a lényege. Nálam a TC így néz ki: [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99357) Geth válasza TRob1 (#99355) üzenetére


Geth
addikt

A kifejezés amit keresel az a text mode, és direkt ilyen, megvan ennek is a története, így szeretjük, ikonok nélkül.
Kolléga kicsit túltolta az NC kinézetet, ami nekem nagyon hiányozna az a file group highlighting. Minden definiált groupra külön szín, nem kell sok groupra gondolni (akkor ellentétes hatást ér el), pl. archív, futtatható, rejtett. Nem részletezem mennyit segít, de enélkül a TC is színtelen a képeden, gondolom korrigálható lenne.
Egész pofás viewer/editor van benne, így minimális a context switch. Ja, ingyenes :)

(#99358) TRob1 válasza Kékes525 (#99356) üzenetére


TRob1
veterán

Roppant "ízléses". :DD És hogy milyen jól megy az a kis barna (már kezdtem hiányolni) ehhez a kékhez. Hűha. :))

(#99357) Geth :
Nemá... Szerinted nem ismerem még az őskorból? Használtam is. Meg Volkov Commandert, meg Norton Commandert, Windows Commandert, meg Dos Navigatort (ez volt a kedvenc)
De elmúlt. Én nem visszasírok (nem retrózok), hanem előre tekintek. :P

Szerintem már csak az ikonok is színesítenek, illetve könnyítenek a helyzeten, hisz minden kapásból felismerhető.
Nem biztos hogy teljesen értem, de arról beszél h pl. zöld végig a futtatható appok "sora", piros a képeké, kék meg a zenéké?

(Rejtetteké mondjuk eleve halványabb ikon a TC-ben.)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#99359) Geth válasza TRob1 (#99358) üzenetére


Geth
addikt

Hát ha te egy ikonból hamarabb látod, hogy valami futtatható vagy tömörített, mint én a highlightból akkor oké, nézegess ikonokat :)
Nem az egész sor színes, csak a foreground.

Az előretekintős megjegyzésed csak szűklátókörűség, elnézem Neked.
A FARnak nem sok köze van a felsorolt programokhoz, ez nyilvánvaló annak aki ért hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#99360) TRob1 válasza Geth (#99359) üzenetére


TRob1
veterán

Persze hogy látom. De szerintem Te is felismernéd ha pl. ezt látnád:

vagy pl. ezt: (már ha használnád az appokat)

És mindennek van ikonja. Amit te mondasz - ha jól értem -, akkor meg csak pár dolog van elkülönítve (tehát sok minden ugyanúgy "egybeolvad") Én nem 2-3-4 dolgot akarok megkülönböztetni, főleg nem ennyire leegyszerűsítve.
De ugye kinek mi tetszik. ;)

ui: Szűklátókörűség ha valaki változtat, nem 30 éve ugyanazt tolja, szereti? Hát grat! :C
Tényleg? Na miért, mi volt a Far Manager pl. 96-ban? (NEm beszélve arról h kb most is ugyanúgy néz ki)
Örülök a Te hozzáértésednek... Mint mindig.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#99361) Geth válasza TRob1 (#99360) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom miért jó ha sok különböző ikont (ami oldalt van csak) kell az agyamnak feldolgoznia egy szín helyett ami highlight, de oké. Nem győztél meg :)

A FAR nem 30 éves, benézted. A többit köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#99362) TRob1 válasza Geth (#99361) üzenetére


TRob1
veterán

Nem is a Far-ra mondtam a 30-at, hanem általánosságban ezekre az NC szerű egy kaptafára készült dos kinézetű (elnézést, text mode) appokra (retro). Úgyhogy Te nézted be. ;)
Nem is akarlak meggyőzni. Viszont már konkrétan tudom hogy nem mindenki agya tudja feldolgozni az ikonokat /megkülönböztető jelzéseket... (habár pl. utakon, parkolókban is sokszor észrevettem ezt). :R

Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#99363) Geth válasza TRob1 (#99362) üzenetére


Geth
addikt

A TC 3 évvel idősebb mint a FAR, nem mintha számítana.
Te azt mondod hogy ez ugyanaz mint 30 éve, én meg leírtam hogy nem. Nem bírod felfogni, ez van.
Egy szóval nem írtam hogy nem bírja feldolgozni, hanem hogy egyszerűbb feldolgoznia egy színt mint egy ikont a balszélen, nem tudom Te ezt hol nézted be, de ez is félrement.
Az hogy Neked valami averziód van a text mode-dal kapcsolatban én arról nem tehetek, arról sem ha emiatt megmozdulni nem tudsz egy linux/bsd/efi shellben, mert hiányoznak az ikonok... :))
Nyugi.

(#99364) TRob1 válasza Geth (#99363) üzenetére


TRob1
veterán

TC változott kinézetben. A linkelt far képről ez nem tűnt ki hogy az is változna.
Nas-on MC-zek (szerencsére csak nagy ritkán, az is bőven elég)
És kinézetről beszélünk. Text mode most is, anno is. Mi változott? Nekem ugyanolyan. Minek ha van jobb/szebb?
Nyugodt vagyok.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#99365) Kékes525 válasza TRob1 (#99358) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert a szinte tiszta fehér, mint a TC-éd az szép. :D

"Szerintem már csak az ikonok is színesítenek, illetve könnyítenek a helyzeten, hisz minden kapásból felismerhető."

Ja ezért használsz tiszta fehér színt, amikor léteznek a színek is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99366) #54072192 válasza Jazz (#99345) üzenetére


#54072192
törölt tag

Sehogy, mert nem az a legfőbb problémám azzal a programmal, hogy a képen tele van pakolva mindennel. :) De ettől függetlenül a mondandóm továbbra is áll. Lehet nem szeretni a csempéket, de a start menü nagyon jól teszi a dolgát, szerintem baromi praktikus.

(#99360) TRob1: Igazából a TC sem változott sokat az évek alatt, persze vannak új funkciók, de kapott lapos ikonokat meg gombokat, plusz a két panel közé egy eszköztárat, és ennyi. Nemrég néztem meg a Win3.1-re való verzióját (a Norton Commander mellé). Szinte ugyanaz. :) Ha funkcionalitásban megfelel valakinek az adott program, akkor miért ne.

Amúgy minek vitatkoztok? Az igazán profik a beépített fájlkezelőt használják! :DDD

(#99367) Kékes525


Kékes525
félisten

Amúgy az ilyen vitának abszolúte semmi értelme. Különbözőek vagyunk, természetesen más az ízlésünk. Hogy melyik a jobb, használhatóbb, az is nagyon sokszor csak relatív. Legtöbbször attól függ, hogy ki mit szokott meg. Ha gyorsan és pontosan tud vele dolgozni, akkor teljesen mindegy, hogy melyiket használja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99368) TRob1 válasza Kékes525 (#99365) üzenetére


TRob1
veterán

Tiszta Fehéééér? Kb. nincs is fehér. Viszont látok pirosat, kéket, zöldet, szürkét, feketét, türkizt...stb. Tudod. Élővilág. :)
A szöveg sem fehér, hanem nagyon halvány zöld. (Szemet egyik sem baxxa ki)
De mindenesetre nem 2db szín. Nah, mindegy. A barnádat úgysem tudom még csak megközelíteni sem (illetve reggelente - nem a gép előtt - szokott sikerülni vmi hasonló :U )
szerk: Tettem egy kis erősebb zöldet az .exe-knek, így már végre el tudok indítani is valamit. :D

(#99367) Kékes525:
Persze. De kva uncsi lenne ha mindig csak a Win10 mé frissít má megin az engedélyem nélkül meg mé küld ezt-azt dolgokról beszélnénk. :))

(#99366) Szmörre:
Én nem vagyok profi. Ezért a TC is elegendő. :K (grafikus felület, nem text :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#99369) #22743424 válasza Templomegere (#99312) üzenetére


#22743424
törölt tag

Akkor bootolj be egy lemezről vagy pendrive-ről majd indítsd el az indítási javítást.

(#99370) Kékes525 válasza TRob1 (#99368) üzenetére


Kékes525
félisten

"pirosat, kéket, zöldet"

Ja, kis színes pöttyöket a fehér tengerben. Másrészt a szürke ablak, az nekem rettenetes. A fehér és a szürke minden más színt elnyom. A kép teljesen élettelen. A kék háttérben legalább van élet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99371) TRob1 válasza Kékes525 (#99370) üzenetére


TRob1
veterán

Olyan vagy mint anno a 80-as 90-es években azok a monochrome monitorok. :DDD fekete/zöld, fekete/sárga....stb 2 szín, pont ugyanez a text mode :D :D :D

Még mindig nem fehér. Állíts a monitorodon.

Tudod. halfDark mode. ;)

Hajrá kék/barna. Nagyon adja. Nem vagy véletlenül divattervező? :) (Amúgy azt meg sem merem kérdezni minek több "fájmenedzser". De biztos erre is van "logikus" magyarázat. De nem kérdezem meg azért se. )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#99372) mpo


mpo
veterán

Amikor meglett az új gépem Win 10 Home-mal 3 éve, akkor keresgéltem, hogy ne a szabványos kinézete legyen.
Egy hetet elcsesztem a Rainmeterrel, (amiről itt egy szó se esik), aztán maradtam a gyári lehetőségeknél, akkor még letölthető volt a NASA Hidden Universe háttérképek meg még egy NASA-s. Ez van, ikonok nincsenek.
Aki unja a gyári kinézetet, az nézegessen a minimáltól kezdve a csicsásig, ez egy válogatás, a Google többet mutat.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#99373) TRob1 válasza mpo (#99372) üzenetére


TRob1
veterán

Csak írd be a keresőbe, többször is volt már szó a Rainmeterről... Részletesebben nem ide való, van külön topikja. (Mondjuk ez is már sok amit most műveltünk :D )
Én is próbálgattam egy időben, de aztán hagytam a fenébe, azt vettem észre hogy szinte sosem néztem rá azokra, amiket kitettem asztalra (hdd-k tárhelye, proci százalék, időjárás...stb. :) Rájöttem hogy inkább funkcionalitás kell (elindítani a programokat amikor tényleg érdekelnek), nem üres vagy épp csicsás asztal bámulása. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#99374) Kékes525 válasza TRob1 (#99371) üzenetére


Kékes525
félisten

80-as években ismerkedtem meg a számítástechnikával. :D

"minek több "fájmenedzser". De biztos erre is van "logikus" magyarázat. "

Nincs, jó ha van, elfér, nem kér enni. :D Különben a mentések összehasonlítására jobb a TC, mint a Far Manager. Ez a logikus magyarázat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99375) #86564352 válasza #54072192 (#99366) üzenetére


#86564352
törölt tag

Total Commander vagy File Explorer? Ugyan, igazi férfi Powershellben csinál ZIP fájlt. ;]

(#99376) Kékes525 válasza #86564352 (#99375) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ugyan, igazi férfi Powershellben csinál ZIP fájlt."

Az majdnem ugyanaz mint DOS-ban. De sokat is csináltam anno... :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99377) szotyi/kecsó válasza szotyi/kecsó (#99320) üzenetére


szotyi/kecsó
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget mindannyiótoknak.

(#99378) Cs1csó válasza TRob1 (#99373) üzenetére


Cs1csó
félisten

Használom is a Rainmeter-t, ez a kép az asztal jobb oldala, bal oldalon két sor asztali ikon van:

- időjárás
- gépkihasználtság RAM, CPU
- gmail fiók figyelés

[ Szerkesztve ]

(#99379) TRob1 válasza Cs1csó (#99378) üzenetére


TRob1
veterán

Tudom hogy használod.
Május 14-én is tegyél légyszi egy képet, hogy akkor mit mutat aznapra és másnapra. (Tényleg érdekel :K Kíváncsi vagyok hogy érdemes volt-e már ma figyelned, vagy ráért volna előző nap/aznap)
Amúgy egy nap hányszor nézed meg az időjárást hogy mindig ott van? És ha épp napot mutat de kinn esik akkor melyiknek hiszel? Papucs+rövidgatya vagy cipő/csizma+kabát+hosszúgatya? :F Ezt csak azért kérdem mert nálad 23fok és részben napos a vasárnap, wines időjárásban 16fok+eső, telón google appban 17+eső... Hétfőre meg mindkettő esős 13-15fok, nálad 22fok, szinte nyár :D Asszem érdemes lenne legalább 3 különböző szolgáltatótól kipakolni az asztalra, valamelyik csak bejön. :))
Állandóan kinnlévő kihasználtság mire jó? Ha vmit használsz (játék, kép/videószerkesztés...stb. nem látod. És elvileg nem is érdekel közben se ilyesmi - ha jól működik -, se más. :) Ha van vmi kirívó eset néha-néha, akkor meg indítasz vmit és kész)
Gmailre pont jó a Posta app... már 8 vagy 8.1 óta. :)

szerk: Ó bazz, most esik le hogy nem Pécs környéki vagy. :R De az időkép is hétfőre 17 és záport mutat meg viharos szelet (Debrecenre)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#99380) Cs1csó válasza TRob1 (#99379) üzenetére


Cs1csó
félisten

Debrecen környékére vonatkozik, és kb. jót mutat, szokta összevetni az időképpel.

Csak ennek hiszek!! ;] bármit is mutat az ablakon túli világ ennek hiszek.

(#99381) zolee001 válasza Cs1csó (#99378) üzenetére


zolee001
őstag

Hey Cortana, what about the weather- és elmondja szoban,egyébként BGInfot senki?

(#99382) Cs1csó válasza zolee001 (#99381) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem használok Cortana-t, ha eszembe jut hogy megnézzem pl. böngészés közben akkor fogom és a tálca jobb alsó sarkába húzom az egeret ekkor feltűnik az asztal odapillantok és kész.

(#99383) zolee001 válasza Cs1csó (#99382) üzenetére


zolee001
őstag

Kinek a pap kinek a papné,azért beszélni számomra könnyebb mint gépekhez odamenni

(#99384) #86564352 válasza Cs1csó (#99378) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érdekes. Én vagyok a másik véglet. Nálam nem tartott sokáig a minden bigyót kipakolni Rainmeter mókolás időszak. Valamelyik MP3 lejátszóhoz hegesztettem minivezérlőt és dalszöveget. (a mostani zenelejátszó overlay-t jobban tennék beraknák az értesítési oldalsávba) Még régen ha emlékszel volt a Yahoo Widget dolog, azt többet használtam. Az háttérben ment nem állandóan kint, csak gombnyomásra jött elő ahogy Macen. Azért hagytam fel ezekkel rájöttem időjárásra, árfolyamra egy csempe elég start menüben, hírportálokon is találkozok vele, telefonon is. Emailt értesít a Win10 és telefon is, uptime kit érdekel Windows frissítéstől Windows frissítésig van az uptime. Swap file-t ritkán nézem, a CPU ha kiakad azt észreveszem egyébként is.

Asztal üres, lomtár se. Csak ideiglenes fájl amit még írni kell, motivációnak szem előtt hagyom. Sticky Notes-nál is örülnék systray-re lehetne küldeni, felesleges az állandó tálcaikonja hiszen autostart. Rendszerhangokat leveszem nem kell a sok ding-dong, értesítéseket is beállítom csak úgy minden alapból ne spammeljen.

(#99385) #86564352


#86564352
törölt tag

Néhány hírecske:

lesz majd Windows Terminal

már a Chromium Edge béta is kiszivárgott olyan oldalakra (felesleges feltenni, a hivatalos forrásból származó dev változat is stabil)

kivették az Office telepítést az áruházból, a honlapra mutat a gomb hagyományos telepítőre

hanyagolják a file explorer barátságos dátumokat

(#99386) bobalazs válasza mpo (#99372) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kösz, a linket, attól hogy nincs szó róla még használjuk.
A valós figyelős modulokat viszont nem használom mert a proceszorból változo mennyiségben vesz el, mutat +1-6 % terhelést is, attól függően hogy mit használ az ember. Az asztalon úgysem nézem a terhelést, bár egyszer már volt haszna, amikor indokolatlanul üresjárat helyett fullon pörgött a proci mert egy program már bebugolt, és be kellett zárnom feladatkezelőbe.

[ Szerkesztve ]

(#99387) Geth válasza TRob1 (#99364) üzenetére


Geth
addikt

A linkelt far képről ez nem tűnt ki hogy az is változna.
Hát ne a linkelt képet nézd, ott a changelog, nem minden a kinézet (sőt!).
És kinézetről beszélünk.
Mármint Te erről beszélsz, én nem csak erről.
Text mode most is, anno is.
No shit, Sherlock, ez a lényeg, ennek örülünk.
Mi változott?
Majdnem minden más :)
Nekem ugyanolyan.
Ezt már megbeszéltük, Neked valamiért két text mode alkalmazás tökügyanolyan(?)
Minek ha van jobb/szebb?
Szebb az ugye szubjektív. Te a text mode miatt nehezen dolgozol pl. Win-en kívül más környezetben.
A jobbat meg nem sikerült alátmásztani. Volt egy próbálkozás a közlekedési táblákkal(?), csak félrement.
(Itt megjegyzem hogy a jobb is némileg szubjektív, pl. Te lehet hogy gyorsabban dolgozol TC-ben mint FAR-ban, de lehet hogy az lassabb mint ahogy én dolgozok FAR-ban.)

(#99375) twofatcat: ps tökjó zippelni, de csak 2 GB-ig, ez van :(

[ Szerkesztve ]

(#99388) TRob1 válasza Geth (#99387) üzenetére


TRob1
veterán

""Hát ne a linkelt képet nézd, ott a changelog, nem minden a kinézet (sőt!).
"Mármint Te erről beszélsz, én nem csak erről."
"Majdnem minden más "
"Ezt már megbeszéltük, Neked valamiért két text mode alkalmazás tökügyanolyan(?)"
Akkor Te kvára benéztél vmit és csak egymagadban beszélsz, és megint olyanba folytál bele amibe nem kellett volna, hisz csak és kizárólag a megjelenésről volt szó minden kép, minden app esetében. És ebből kifolyólag az összes többi pontod, hsz-ed csak félremagyarázás. Úgyhogy itt a vége, pá.

ui: Ez meg hogy ki mivel mennyire gyors, mivel hány tized mp-et lehet nyerni... főleg otthoni környezetben... (Mert ugye az tiszta hogy legtöbb esetben nem határidős munkákról beszélgetünk itt)

Köszi mindent (a semmit), erre már nem kérek választ. :R

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#99389) Geth válasza TRob1 (#99388) üzenetére


Geth
addikt

Már miért néztem volna be? Pl. a highlight nem kinézet szerinted hanem hangeffekt??
Arra világítottam rá hogy nem minden a külcsín, egy file managernél nem elsőrangú, mert nem gyönyörködsz benne (én legalábbis nem).
Nem csak határidős munkák esetén szeretem a hatékonyságot, hanem általában, tehát otthon is, nem tudom miért kevered ide a munkakörnyezetet. Ott persze hatványozottan jól jön.
Kár hogy ilyen értetlen vagy, nem tudom miért sértődtél be, én nem bántottam a gyönyőrű ikonos TC-det sehol egy sorral sem :)

[ Szerkesztve ]

(#99390) Sindare


Sindare
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy Lenovo Thinkcentre M93p ssf amit nem régen vásároltam.
Egy (más gépben) tökéletesen működő SSD-vel, i5 4590-el és 8 GB rammal ilyen tempóval indul a Windows10 64 bit, sokadik újra telepítés után is:

[videó]

Szerintetek miért gondolkodik ott annyit? Mi a fene lehet?

(#99391) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Hol tudom megnézni, hogy a Win 10-em milyen kulccsal lett aktiválva? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#99392) #73959936 válasza tylerddd (#99391) üzenetére


#73959936
törölt tag

töltsd le ezt

(#99393) zolee001 válasza tylerddd (#99391) üzenetére


zolee001
őstag

slmgr -dli

(#99394) tylerddd válasza #73959936 (#99392) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi! Ezt kipróbáltam, számomra ismeretlen termékkulcsot ír. :U Vettem egy használt laptopot boltból, amihez elvileg volt Win 10 Pro, a gép alján van is egy product key. Mivel vásárláskor SSD upgrade-t kértem, mondtam, hogy ne tegyék fel a Win-t, majd én megcsinálom, ahogy szeretném magamnak. Telepítéskor ugye nem kér kulcsot, a gép aktiválva van, működik. Rossz kulcs van az aljára ragasztva vagy ... ?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#99395) Geth válasza tylerddd (#99394) üzenetére


Geth
addikt

Én arra tippelek hogy innen az RTM Generic Key oszlopból látsz egy kulcsot :)
Digitálisan aktivált, free upgradelt stb. esetben a Win-ben már csak ez a generic kulcs marad, az aktivációt az MS szervereivel boltolja le a rendszer.
(A generic kulcs csak telepítésre jó, de önmagában nem aktivál. Ez a kulcs kerül be akkor is amikor skippeled telepítéskor a kulcsot, lényegében kijelöli a retail channelt, aminek a hatására amikor online a gép elindul az ellenőrzés, hogy az adott gép hwid-jéhez tartozik-e aktiváció).

(#99396) pendre54 válasza zolee001 (#99393) üzenetére


pendre54
addikt

Én anno, úgy 7-8 éve vettem, egy OEM Win 7-es kulcsot, amivel 2015-ben frissítettem Win 10-re. Annak ellenére, hogy OEM-es a kulcs, mégis RETAIL-t ír ki:

Ez majd akkor lesz érdekes, ha a több mint 5 éves alaplapomat lecserélem majd, hogy akkor automatikusan aktiválódik-e a Win, ha már ugye retailos verziót ír, vagy szépen beint, hogy vegyek másik kulcsot. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#99397) #73959936 válasza tylerddd (#99394) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát másik progival is kiolvastattam, ugyanazt mutatja ... :K

tanácstalan vagyok...

(#99398) bobalazs válasza pendre54 (#99396) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem alaplapcsere után nem aktiválódott a 10 home. Nem szorakoztam visszatértem 8.1 rendszerre. Használtam is kb fél évig. Majd fél év után már egy másik windows 10 kiadást probáképpen felraktam, és azt meg be tudtam már aktiválni.

(#99399) #93794560 válasza #73959936 (#99397) üzenetére


#93794560
törölt tag

A régebbi rendszerekről frissített Windows 10-ek mind ugyanazt a kulcsot kapják.

(#99400) Necronom válasza #93794560 (#99399) üzenetére


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Tegnap meg elertem helyi halon a kis kiszolgalo szamgepemet, ma pedig mar nem...
Semmi sem valtozott, ma bekapcsolom es nem erem el...(termeszetesen mas gep eleri, csak ez az egy nem, a TV boxom is latja)
Semmit se valtozott pedig..hibauzenet nincs, csak annyi van hogy " a mappa ures"

Hol kezdjek hozza? :)

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.