Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100101) gyulank válasza King Unique (#100097) üzenetére


gyulank
addikt

De én beírkáltam a parancsokat, meg megnéztem a rendszerinformációt, de nem tudom, mi jó, meg mi nem. Plusz a lemez ellenőrzése partícióra vonatkozik, a hiba pedig nem az egyes partíciókkal van, hanem az egész partíciós táblát nem látja, nem látja, hogy hány partíció van. Ezen, hogy a chkdsk nem lát semmi bajt a D-n, nem változtat. És nem az a lényeg, hogy a Linux, vagy a Windows rontott el valamit a meghajtón, hanem az, hogy mit, és hogy lehet megjavítani. Nekem nem az a fontos, hogy Linux javítja meg, vagy Windows. Az javítsa meg ami meg tudja... És átméretezés után látta, telepítés során meg nem piszkálta, csak másolt rá. Az most teljesen lényegtelen, hogy hogy bootol, ha látná a lemezt, kipróbálnám így is úgy is, aztán vagy működik, vagy nem. Vagy kérdeznék, de most nem ez az elsődleges probléma. Látnia kellene. Plusz az is kérdés, hogy mi okozhatja itt a törlési hibát a lemezkezelőben. 1048576byte-al van eltolva a nagy partíció, de a másik HDD-men is annyi, és eddig is látta, és azt most is látja.
D:\>wmic diskdrive get bytespersector, caption
BytesPerSector Caption
512 KINGSTON SH103S3120G ATA Device
512 TOSHIBA HDWD130 ATA Device
512 Hitachi HDS723030BLE640 ATA Device


D:\>wmic partition get BlockSize, StartingOffset, Name, Index
BlockSize Index Name StartingOffset
512 0 Disk #1, Partition #0 1048576
512 1 Disk #1, Partition #1 576716800
512 0 Disk #0, Partition #0 1048576
512 1 Disk #0, Partition #1 2839529127936
512 2 Disk #0, Partition #2 2840602869760
512 3 Disk #0, Partition #3 2910396088320
512 4 Disk #0, Partition #4 2985558016000
512 5 Disk #0, Partition #5 2992000466944
512 0 Disk #2, Partition #0 1048576


D:\>fsutil fsinfo sectorinfo d:
LogicalBytesPerSector : 512
PhysicalBytesPerSectorForAtomicity : 4096
PhysicalBytesPerSectorForPerformance : 4096
FileSystemEffectivePhysicalBytesPerSectorForAtomicity : 4096
Device Alignment : Aligned (0x000)
Partition alignment on device : Aligned (0x000)
Performs Normal Seeks
Trim Not Supported
Not DAX capable
Not Thinly-Provisioned

D:\>fsutil fsinfo ntfsinfo d:
NTFS Volume Serial Number : 0x28fed3d8fed39c7e
NTFS Version : 3.1
LFS Version : 2.0
Total Sectors : 5 545 953 272 ( 2,6 TB)
Total Clusters : 693 244 159 ( 2,6 TB)
Free Clusters : 120 813 582 (460,9 GB)
Total Reserved Clusters : 852 705 ( 3,3 GB)
Reserved For Storage Reserve : 0 ( 0,0 KB)
Bytes Per Sector : 512
Bytes Per Physical Sector : 4096
Bytes Per Cluster : 4096
Bytes Per FileRecord Segment : 1024
Clusters Per FileRecord Segment : 0
Mft Valid Data Length : 536,25 MB
Mft Start Lcn : 0x00000000000c0000
Mft2 Start Lcn : 0x0000000000000002
Mft Zone Start : 0x0000000000000000
Mft Zone End : 0x0000000000000000
MFT Zone Size : 0,00 KB
Max Device Trim Extent Count : 0
Max Device Trim Byte Count : 0
Max Volume Trim Extent Count : 62
Max Volume Trim Byte Count : 0x40000000
Resource Manager Identifier : 280B7472-16E6-11E8-96A6-00241D91EAA7

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#100102) Motion_Blur válasza Geth (#100100) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#100103) #86564352 válasza zolee001 (#100080) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egyik gépen régi 2010 körüli Samsung, másikon új WD és még van külső USB My Passport Ultra egyik régebbi másik amit most árulnak.

(#100098) Szmörre: mondtam már miből gondolom, nem 100% tudom ha ebbe kötsz bele csak sejtem: 8.1 alatt ilyen sűrű ébresztgetés nem volt nálam, 10 alatt igen, 10 alatt feküdtek rá jobban a telemetriára én kinézem belőlük és buildről buildre változik sok minden, mondtam már írd be google-be angolul Win10 felébreszti másodlagos vinyót, hiába külső programozol mondtam már clean install után is figyeltem vanilla Windows is csinálta, aztán olvastam a linken Win10-nél már az explorer.exe-be bele van gyógyítva a telemetria az meg ugye mindig fut akkor is ha nem kattintok rá az ikonjára hiszen rendszerfolyamat, ha kilövöm feladatkezelőben az explorert megy vele a tálca, asztal is. Valamelyik SOLVED tomshardware vagy tenforums linkre nagy reménykedve rámentem kiderült a srác próbált mindent a "megoldás" az lett ő is lehúzta kábelről. Nincs rajta program, játék, próbáltam Defender kivételek közé tenni, lomtárt tiltani mindenhol, áruház auto update off, indexelésben sincs, nincs átirányítva C-ről semmi, eseménynaplóban nem találtam semmit, próbáltam offline-ra tenni, próbáltam Google barátomat kérdezni csak félmegoldások: vegyek racket, hagyjam inkább állandóan pörögni, húzzam le, próbáljam kézműves háziprogival letiltani Win elől. Amit még nem próbáltam Linux alól letúrni róla ha van egyáltalán rajta rejtett Windows System Information mappa ha lehet köze hozzá, vagy más módon jelölte a Windows ez a lemez Win alatt lett formázva annak idején mint a kutyák körbepisilik a területüket. Majd kipróbálom a sufni programokat is amelyek elzárják a Win10 elől a HDD-t. Megnézem azt is amit linkeltél mire jutok vele.

Mellesleg ma is én egyszer néztem valamit USB vinyón csak adattárolás semmi auto backup folyamat nincs rá, csak most nem húztam le, 20 perc inaktivitás után ahogy kell elment csicsikálni, böngészőn kívül semmi nem futott mégis háromszor felébredt délután-este idő leforgása alatt. Valamiért. Ennyire gyakran ne legyen sürgős semmilyen karbantartás, vizsgálat, semmilyen hazatelefonálás, semmilyen szabad hely lekérdezés, semmilyen áruházi vagy WU frissítés. Az se érdekel ha hivatalosan akármilyen nevű rendszerfolyamat csinálja és nem a kifejezetten hazabeszélésRedmondbatelemetria.exe. Ne piszkálja ennyiszer és punktum.

(#100104) #54072192 válasza #86564352 (#100103) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nem számít, hogy telemetria vagy akármi más, nem azért mondtam. Ha azonosítod a folyamatot, akkor eldöntheted, hogy mit csinálsz vele, például hogy letiltod-e. Ezért nem mindegy, hogy csak tippelsz valamire, mert írták a neten (mondtam, nekem például nem csinálja, biztosan nem így tervezték, hogy 5 percenként elindítja, és lehet, hogy nálad sem az explorer.exe az), vagy hogy legalább tudod az okát.

Amúgy az Eseménynaplóban a sysmain hibánál tudod mi volt bejegyezve 20-30 példányban? DCOM hiba, amivel nem kell csinálni semmit, és nem utal nagyon semmire. Néha nem egyszerű kitalálni.

Ha a System Volume Information mappát törlöd Linux alól, akkor is vissza fogja rakni, mert minden partíción van.

Hiába keresek rá, hogy "a win10 felébreszti a hdd-t", mert egy rakás fórumposztot fog beadni, mind különböző indokkal, ahogy Win7-re és 8.1-re is. Létezik ilyen, ezt nem is vitattam. A legtöbbnél viszont külső program vagy olyan szolgáltatás csinálja, amit azok a programok raktak fel, ezért az volt az első kérdés.
De mondtam, hogy nem kell semmi extra program hozzá, elég a gyors elérés funkció a fájlkezelőben. Azért kapcsolom azt ki, mert állandóan felébresztette a vinyót, ha megnyitottam. Sok oka lehet.

Azt a diagnosztikai programot nem tudom, hogy hogyan fogod tudni hozzá használni, nem egyszerű. Nekem csak annyira kellett, hogy a grafikonon kijelöljem a folyamatot, és megnézzem a nevét.

(#100105) zolee001 válasza #86564352 (#100103) üzenetére


zolee001
őstag

Ezzel nézelödhetsz valamint esetleg ha érintett a vinyod
Mindkét szoftver esetében figyelmesen olvasd el a tudnivalókat

(#100106) King Unique válasza gyulank (#100101) üzenetére


King Unique
titán

Ez csak egy része az eddig leírt dolgoknak, meg te kérdezted, milyen parancsok vannak ehhez. Ezekből max. annyi derült ki néhány spéci lemezinfó mellett, hogy 512e szektorméret szerinti a HDD, 4K-s lemezfoglalási egységgel lett formázva, meg stimmel a kilistázott partíciók eltolása. Viszont a többi nem, ami eddig felvetésre került. Meg az sem, hogy a Linuxnak mi a nyűgje és az ügyben nyilván nem éppen a Windows topikban kellene a megoldást várni. Pláne, hogy eleve abnormális a dolog, ha a telepítője fizikai lemez szinten sem (?) listázza ki a HDD-t függetlenül attól, hogy milyen partíciós tábla és partíciók vannak rajta. Ilyet volt akinél a BIOS-ban SATA RAID mód okozott, majd AHCI-re átállítva már oké volt. Amúgy még érdemes másik Linux Live rendszerrel is ránézni, mert az egy dolog, hogy az Ubuntu (?), vagy mit tudom melyiket próbáltad, ezt produkálja.

Egyébként meg ITT van pepitában, amikor a W10 nem ismeri fel az adott illetőnél a meghajtót, ellenben a Linux igen. :D Meg egyébként tök jó és teljesen logikus, hogy Windowshoz a Linux topikban, a Linuxhoz meg a Windows topikban kell keresni a megoldást... :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#100107) Cr00py válasza Cr00py (#99760) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nos ez egyre érdekesebb. A tegnap megjelent May 19, 2019—KB4505062 (OS Build 16299.1150) frissítést gond nélkül telepítette a gép manuálisan. A wu még mindig a KB4493440-t szerette volna, de nem jött össze neki, manuálisan sem tudtam frissíteni rá. Most az újabb build-re elsőre összejött. Én sem értem miért. Értem én, hogy már nem támogatott ( mégis jön hozzá update ). Sebaj, most összejött. Valszeg valami gebasz volt vele. Olvastam, hogy újabb buildeken is volt gond az akkor megjelent csomaggal.

[ Szerkesztve ]

(#100108) King Unique válasza Cr00py (#100107) üzenetére


King Unique
titán

Ha Education, vagy Enterprise kiadást használsz a 1709-es verziónál, akkor reális a további támogatás és egyben az újonnan kiadott havi összesítő frissítések telepítése. De amúgy meg nem, nálam Pro kiadásnál manuálisan sem engedte telepíteni a katalógusból letöltve. Sőt, már az előző 2-t sem, amik április 9. után lettek kiadva. Ha Home / Pro kiadást használsz és nálad igen, akkor az elég érdekes... :D

[ Szerkesztve ]

(#100109) Cr00py válasza King Unique (#100108) üzenetére


Cr00py
senior tag

win10 pro verziót használok. Dobozos verziót vettem még mikor megjelent.

Én is csodálkoztam.

16299.1087 ( Ápr 9 ) nálam még megjött wu-n.

16299.1127 ( Ápr 25 ) ez nem jelent meg wu-n elsőre. Manuálisan letöltöttem, telepítettem, majd ezek után jött wu-n, de itt már nem tudta telepíteni, azt írta hogy folyamatban van egy frissítés előkészítése az eszközhöz..blabla..

16299.1146 ( May 14 ) ezt sem mutatta a wu - mivel az előzővel csinált valamit ) manuálisan sem tudtam telepíteni, mert a " frissítés nem érvényes erre a sz.gépre " üzenetet kaptam. Még ekkor is a KB4493440-t találta a wu, amit ugye nem tudott telepíteni ( pedig már fent volt )

16299.1150-t pedig manuálisan frissítettem, mivel szintén csak az előzőt találta.

Most így állok, ahogy a fentebb linkelt kép is mutatja, annyi változott, hogy a wu szerint már naprakész a cucc, tehát már nem akarja a KB4493440-t telepíteni. Végre.

(#100110) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Meg akartam változtatni egy külső merevlemez betűjét, erre törlődött a partíciós tábla. Már meg sem lepődök, a windows viccnek is rossz. Az adatokat visszaállítottam egy másik lemezre GetDataBackkel, de a hecc kedvéért megpróbálnám visszaállítani a GPT-t az eredeti lemezen. Van erre esély? Ha igen, hogyan? A GDB valahogy megtalálja a fájlrendszert, szóval nyilván meg lehet valahogy csinálni. Egyetlen NTFS fájlrendszer van/volt a lemezen.

(#100111) King Unique válasza kelna91 (#100110) üzenetére


King Unique
titán

Akkor eleve nem jól csináltad, valamit félrenyomhattál, vagy csatlakozási probléma / eszközhiba miatt történt, mert pusztán a meghajtóbetűjel módosításától nyilván nem törlődik a partíció, pláne nem a teljes lemez inicializálatlan állapotba... ;)

Ha az adatokat sikerült lementeni, akkor ilyenkor a megszokott eljárás újraparticionálni az eredeti lemezt, majd visszamásolni rá a másikról az adatokat. Ha közvetlen visszaállítást akarsz megpróbálni, akkor arra ott van a TestDisk, vagy külső particionáló programok visszaállítási funkciója (példa).

[ Szerkesztve ]

(#100112) kelna91 válasza King Unique (#100111) üzenetére


kelna91
senior tag

A Testdisk nem találta meg a helyes partíciót órák alatt sem, úgyhogy hagyom, és újra fogom partícionálni.
Közben elszállt egy SSD-m is ugyanabban a dokkolóban. De ennek csak a fájlrendszere sérült. A legjobb az egészben, hogy a chkdsk miatt szállt el teljesen. Előtte csak egy mappát nem volt hajlandó megnyitni (sztenderd windows-feature, hozzá vagyok szokva), és nem akartam újraindítani, ami megjavította volna (sztenderd windows hibakezelés), hanem ráeresztettem a chkdsk-t, aminek hatására az egész fájlrendszer elszállt.

(#100113) gyulank válasza King Unique (#100106) üzenetére


gyulank
addikt

De az, hogy a lemezzel van valami, az miért operációs rendszer specifikus dolog? A lemezzel van a baj, vagy partíciós tábla, vagy mit tudom én. Attól, hogy a Windows még ezt így is képes beolvasni, még nem az oprendszer a hibás, pláne nem a Linux telepítő, mert az nem változott as Pendrive-on. Ha változtatok valamit, az se mentődik el rajta. Pl. szinkronizálhatná a Firefoxot, de következő boot-nál elvész. És ezt megint nem azért írom, mert most ez a problémám, hanem azért, hogy nem történhetett semmi a Linux telepítővel, ami miatt eddig beolvasta, most meg nem. Valami a lemezzel történhetett. Ha előtte beolvasta, most is be kéne neki. És ezen kívül nem itt kezdtem a kérdezést, de Linux topikban nem oldódott meg, azon kívül a Windows van a gépen, és az látja, tehát a Windows tud kezdeni valamit a lemezzel, már csak azért is, mert az látja.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#100114) Geth válasza kelna91 (#100112) üzenetére


Geth
addikt

Ahol a sztenderdet írod, azt azért hozzátenném hogy ez természetesen nem igaz, max. Nálad ez a sztenderd, nálam nem :DDD
(A dokkoló más gépen egyébként perfektül működik? Mert kicsit ordít róla hogy nem oké...)

(#100115) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#100003) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Bakker....nekem meg szemüveg kell :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#100116) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Egy kis munkahelyi érdekesség:

Adobe Reader Win10 alatt valami oknál fogva nem nyit meg egynél több pdf fájlt a munkahelyi közös meghajtóról (szerverről), kizárólag egyet, majd be kell zárni és utána nyitni a másikat.
Amennyiben ugyanezt a gép saját vinyójáról teszem, számtalan pdf megnyitható egymás után, egy Adobe Readerben.
Több usernél is ugyanez a probléma. Az IT szakembör fejet vakar a probléma láttán.

(#100117) Geth válasza NdrewSunix (#100116) üzenetére


Geth
addikt

Adobe-t nem használok, de guglin az első oldal alapján a Protected mode kikapcsolása megoldotta.
(A path whitelistelése nem oldotta meg.)

(#100118) NdrewSunix válasza Geth (#100117) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Hát ennyit a cégünk IT-s kollégáiról szerintem.
Ez valóban megoldotta a problémát, köszi!!!

(#100119) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Hi!
Gyors kérdés, hol is érem ezt az a felülelet ahol látom a rendszer üzeneteit (kritikus hibákat stb). Nem találom.
Ma kétszer játék alatt újraindult a gépem és ki kéne deríteni miért... nem babráltam semmit, előző nap tökéletesen ment minden ugyanúgy használva.

(#100120) Cs1csó válasza whitezo88 (#100119) üzenetére


Cs1csó
félisten

A start menübe elkezded gépelni "Eseménynapló" ki is adja. Másik elérés: start menüben - minden alkalmazás - Windows felügyeleti eszközök - lenyitod és ott lesz

(#100121) NdrewSunix válasza whitezo88 (#100119) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nekem még nem sikerült egyik alkalommal sem konkrétan használható infókat kinyerni sajnos.
Kiír egy hibaüzenetet és 65487 féle megoldása lehet általában. :)
Mindezt persze átlag userként.

(#100122) whitezo88 válasza NdrewSunix (#100121) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Én se lettem okosabb sajnos. [link]

Nem tudom azért lehetett-e mert 200% felbontáson ment a játék és közben a W is csinált valamit, mert le volt terhelve a gép. De azért talán nem kéne kikapcsolnia.

(#100123) NdrewSunix válasza whitezo88 (#100122) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nekem is hasonlókat írt, majd egy hónap szenvedés után talán most kiderült, hogy az új Bios nem szereti ugyanazon a frekvencián hajtani a memóriát, mint a régi. Annak ellenére, hogy a memtest86 nem jelzett hibát, de a kékhalált dobálta naponta akár többször is.
Kernel Power és Kernel Security Fail hibával.
Van aki ezeket a hibákat be tudja olvasni egy szoftver segítségével azt hiszem, de azzal én nem jutottam sokra.

(#100124) King Unique válasza kelna91 (#100112) üzenetére


King Unique
titán

Ez megint elég érdekes, mivel a CHKDSK miatt nem szokott csak úgy elszállni teljesen. Az rossz esetben max. pl. a fájlok egy részét nullázza le, ha gond van a lemezzel, viszont azért nem dózerolja le teljesen partícióstul. Meg ha RAW lett a partíció, akkor eleve nem is használható a CHKDSK, az meg a másik. Ha a lemez javítását dobja fel a Windows, akkor igen, de annál meg lásd az előbb leírtakat.

Egyébként meg tényleg sántít kicsit ez a dokkoló, de az véletlenül sem merül fel, hogy nem-e annak a hibája okozza. Lehet rossz USB-kábel miatti csatlakozási (érintkezési) és adatkapcsolati probléma, a foglalatban (slot) a SATA fizikai csatlakozó elöregedése (kopás, deformáció) miatti érintkezési problémák, amely utóbbi azért nem feltétlen olyan gyakori és intenzív csatlakoztatásra lett tervezve, mint pl. az USB. De maga a SATA-USB átalakító panel hibája miatt is lehetnek gondok. Plusz ott van a Windowsban a szoftveres leválasztás hiánya (user error), ami miatt szintén. Továbbá hibás USB-portok is tudnak okozni anomáliákat, ezért lényeges többek között az is, hogy más hasonló eszközök megfelelően működnek-e azon a gépen, ugyanabban a portban. Meg ugye akkor lehetne a nálad telepített W10-re fogni, ha más gépeken, más operációs rendszerekkel kifogástalanul működne, ellenben csak az előbbinél nem. Viszont ha azoknál is produkálja az említetteket, vagy akár egyéb problémát, akkor elég valószínű a dokkoló hibája... De nem, az biztos nem lehet, meg majd jön a következő story, hogy egy másik HDD / SSD meghajtó is elszállt a dokkolóban pusztán a fájlkezelőben tallózva a tartalmát és biztos a csúnya Windows miatt volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#100125) King Unique válasza gyulank (#100113) üzenetére


King Unique
titán

Ha valami van is a lemezzel, ami Windows specifikus és a Linuxnak esetleg nem tetszik, le van írva a korábbi válaszokban, sőt talán többször is, hogy miket lehetne megnézni, leellenőrizni. Viszont ezekről továbbra sem nagyon derült ki semmi, max csak egy részük... Az pedig tény, hogy utoljára a Linux piszkálta a HDD-t az átméretezésnél és a telepítésnél, nem a Windows. Az pedig már szintén többször le volt írva világosan, hogy a Linux specifikus telepítési problémára nem igazán a Windows topikban kellene keresni a megoldást. Ha a Windows 10 telepítője nem listázná ki a meghajtóknál a HDD-t, akkor viszont már értelemszerűen igen.

Egyébként meg plusz ötletként ki lehetne próbálni másik disztró telepítőjét is, aztán a HDD-t másik SATA-portra csatlakoztatni, vagy a telepítésnél az SSD-t "lehúzni" és csak HDD legyen csatlakoztatva, stb. Vagy ha annyira nem megy, akkor lementeni a HDD-ről mindent, aztán újraparticionálni a Linuxszal, hátha akkor már tetszik neki. Vagy ha van elég hely az SSD-n, akkor oda telepíteni a Linuxot is és nem erőltetni ezt a "keresztbe" módszert, aka legacy BIOS/GPT...

(#100126) #86564352 válasza #54072192 (#100104) üzenetére


#86564352
törölt tag

Akkor úgy fogalmazok a Win10 csinálja, nem tippelek milyen folyamat nem is érdekel. 8.1 és Linux nem tapasztaltam ilyen sűrű ébresztgetést. Gyorselérésben nincs ott amúgy, WIN+TAB féle idővonal is kikapcsolva. Az a Microsoft tool nagyon spéci nekem tanfolyam kéne hozzá. :D

Annyira már nem érdekel, ráadásul most ez a legkisebb bajom. Úgy jártam egy rossz égő foglalat a lakásban levágta a biztosítékot. Windows sokat gondolkozva betölt, de minden akad, lassú, döcögve rajzol ki ablakokat, akad a zene. Feladatkezelőben CPU kiakad mindenféle Windows folyamat erőlködik zavarában. Hardverre gyanakodtam rögtön, hiába a feszültségvédő gondoltam bejutott egy tüske. Viszont Linux pendrive alól pörgős minden ahogy kell. Vissza boot Windows, türelmesen kivártam egy DISM Healthrestore-t minden rendben szerinte, SSD működik, hőmérsékletek rendben. Remélem egy újratelepítés megoldja max. egy új SSD-vel szeretném megúszni az esetet. Most is Mint alól írtam ezt, most már megvárom a májusi verziót.

(#100127) Cs1csó válasza kelna91 (#100112) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen vírusvédelmi szoftver van a gépeden amin a CHKDSK-t futtattad?

(#100128) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Az utóbbi 1 hétben 5-10 percig indul el a Windows, mert egy update-tel szenved, de sosem sikerül neki (May 14, 2019—KB4499167 (OS Build 17134.765)).
A C-n 6.6 gb hely van. Ez lenne a baja? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#100129) ETOM válasza whitezo88 (#100122) üzenetére


ETOM
addikt

BlueScreenView v1.55

(#100130) NdrewSunix válasza ETOM (#100129) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Tehát akkor ez pontosabb infót ad mint a win10 eseménynapló?

(#100131) whitezo88 válasza ETOM (#100129) üzenetére


whitezo88
nagyúr

köszi, viszont üres az egész. Azt írja a readme, magától működik.

mod: elvileg azért mert nincs minidump (üres a mappa), de nem találom neten hol lehet aktiválni hogy csináljon.

[ Szerkesztve ]

(#100132) ETOM válasza NdrewSunix (#100130) üzenetére


ETOM
addikt

Nekem mikor tuningoltam és kék halált kaptam segített mert itt vissza tudtam nézni milyen kóddal szállt el.

"(#100131) whitezo88" Kék halál volt vagy csak simán újraindult a gép? Mert akkor lehet nem tudta kiírni a fájlt és ezért nem is jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#100133) whitezo88 válasza ETOM (#100132) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem láttam hogy KH lett volna, simán újraindult. Először azt hittem áramszünet.

Amúgy azóta nem volt, pedig játszottam ugyanúgy mint előtte. Frissítés futott, azt hagytam manuálisan végigmenni + újraindítás.

(#100134) pvil


pvil
tag

Üdv mindenkinek!

Arra keresem a választ, hogy win10 educationról áttudok térni win10 pro vagy home-ra?
Mindenféle telepítgetések nélkül csak a lincensz kód megadásával? (az education lassan lejár).
Keresgettem a neten erre a megoldást de nem jártam sikerrel.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#100135) Cs1csó válasza pvil (#100134) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom vásárolnál egy Home licencet és a lejárat után kvázi visszabutítanád Home-ra? Lehet, hogy csak tiszta telepítéssel fog menni, de ne nekem legyen igazam.

(#100136) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Hol tudom most a lehető legolcsóbban megvenni a windows 10-et?(pro-t)
(interneten)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#100137) King Unique válasza pvil (#100134) üzenetére


King Unique
titán

Ha elolvasod a Windows 10 upgrade paths és Windows 10 edition upgrade leírásokat, akkor láthatod, hogy a közvetlen Education > Home downgrade hivatalosan nem lehetséges. Max. esetleg ehhez hasonlóan lehet megpróbálni, vagy marad a clean install Home kiadással.

(#100138) norti:
És jé, tényleg, hivatalosan is megjelent a Windows 10 May 2019 Update, aka 19H1, 1903-as verzió. A szokásos letöltőoldal is frissült és immáron a 1903-as MCT, valamint direkt formában a 1903-as ISO-k tölthetők le. Plusz a Windows Update-en is megkezdődött a terítés. Kösz az infót!

[ Szerkesztve ]

(#100139) #86564352


#86564352
törölt tag

Kapóra jött ez most, neki is állok.

(#100140) Potyka03 válasza Potyka03 (#100136) üzenetére


Potyka03
senior tag

OEM-es is jó lenne,olcsón,laptopra kéne csak,a pro verzió. Tudtok megbízható weboldalt ahol olcsó?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#100141) Zoz válasza King Unique (#100137) üzenetére


Zoz
őstag

Ezt a verziót lehet már pendrive-ról telepíteni frissítésként?

(#100142) King Unique válasza Zoz (#100141) üzenetére


King Unique
titán

Az új (1903) MCT-vel nyilván lehet telepítési adathordozót készíteni pendrive-ra, ami "tiszta" telepítéshez / rátelepítéshez (Windows.old) használható.. De a meglévő Windows 10 alól közvetlenül upgrade-elni is, ahogyan a frissítési segéddel szintén. Vagy a letöltött ISO-t a fájlkezelőben felcsatolva és a setup.exe futtatásával. Vagy a gépházban Windows Update-en keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#100143) nicu71


nicu71
addikt

hoppá ,lehet frissiteni a májusi update -re a media toolsal ;) na akkor kezdjük!

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#100144) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Kíváncsian várom a tapasztalatokat….és bízom benne, hogy nem kell hónapokat várnom mire én is telepíteni merem.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#100145) TRob1 válasza xy.zsolt (#100144) üzenetére


TRob1
veterán

Mivel ~2 hónapja elérhető, ezért már vannak bőven tapasztalatok... nyugodtan rakd fel. :)

¤ R'n'R ¤

(#100146) Zoz válasza King Unique (#100142) üzenetére


Zoz
őstag

Én most arra a bugra gondolok, hogy összekeveredtek a meghajtóbetűjelek, és ezért letiltották a frissítést akkor ha USB meghajtó csatlakozik. Innentől kezdve nem lehetett pendrive-ról frissíteni, mivel akkor értelemszerűen van USB meghajtó... pár hete próbáltam, elakadt itt.
Szóval készült most javított telepítő, ahol újra működik a dolog? (Ami amúgy Vista óta gond nélkül működött...)

(#100147) King Unique válasza Zoz (#100146) üzenetére


King Unique
titán

Akkor azt írjad, azt kérdezd!

Ezzel a véglegessel nem próbáltam még, de azt a hibát gondolom már javították és a most letölthető változat mentes attól. Meg ha már annyit cikkeztek róla, akkor megint nem valószínű, hogy most azzal a hibával adták ki. Amúgy meg kipróbálod, aztán kiderül.

(#100148) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy technikai kérdésem lenne.

Melyik és hogy tudja?

Olyan videólejátszó program kellene, ami az 5.1-es hangsávot a stereora keveri le.
Mert oké hogy a DVD, vagy az MKV 5.1-es de a TV amire a gép van kötve, egy HDMI kábellel csak stereo.
És így sokszor a beszédhang halk, a lövöldözés ilyesmi meg baromi hangos.

Tehát melyik program és hogy tudja ezt? Előre is köszi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#100149) junior11


junior11
veterán

Nálam MCT pendrivera való készítése során kétszer is hibát dobott, először az elején, másodszor már majdnem kész volt, inkább most hagytam, nem sürgős, majd holnap ismét megpróbálom, most nincs hozzá türelmem...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#100150) NdrewSunix válasza ETOM (#100132) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Telepítettem, de nekem nem lát dmp fájlt. Amit valóban nem is találok a Minidump könyvtárban.
Néztem a beállytásokat, pedig kellett volna automatikusan mentenie kékhalál esetén, de mágsincs fájl.
Eseménynaplóban írja mikor volt kritikus hiba és a szokásos kódokat. Szóval nem világos.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.