Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100501) Cs1csó válasza hhgygy (#100500) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen: Sandboxie szívesen.

Ezt a programot 15(!) éve fejlesztik, kiforrott (kevés bug), funkció gazdag (több opció mint a Windows tesztkörnyezet)

1 év múlva már a Windows-os is biztos használhatóbb lesz - kevesebb bug - de a széles spektrumú funkcionalitáshoz több idő kell, 3-5 év és akár a Sandboxie is bajban lehet. Mint ahogy a víruskergető gyártók is kezdenek már feszengeni a Defender teljesítménye miatt.

(#100502) Kékes525 válasza Geth (#100497) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem igen, de működik anélkül is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#100503) hhgygy


hhgygy
senior tag

Köszi, annyira nem akarok kísérletezgetni, csak gondoltam, kipróbálom. Már annak is örülök, hogy az 1903 telepítése sikerült, ne legyünk túl nagyravágyóak.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#100504) #54072192 válasza hhgygy (#100500) üzenetére


#54072192
törölt tag

Egyelőre csak angol rendszereken működik, igen. A hiba okát már ismerik, június második felére ígérik a javítást. Ha megnézed, itt rögtön az első bejegyzés.

(#100505) andreas49 válasza Geth (#100494) üzenetére


andreas49
senior tag

Csak holnap leszek gép előtt, akkor újra nekifutok. Addig is köszi mindkettöknek

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#100506) Ablakos


Ablakos
őstag

A win10 új keletű homokozójában mit kell tesztelni? Warezolt, crackelt alkalmazásokat?

(#100507) jeni válasza #54072192 (#100492) üzenetére


jeni
félisten

Startmenü / Windows Gépház / Eszközök / Eszközök és nyomatók

ezután belépve tudtam csak leválasztani a külső szerelt USB 3.0-s m.2 sata tárolót.

(#100508) Geth válasza Kékes525 (#100502) üzenetére


Geth
addikt

Nem a működés miatt (az nyilvánvaló), hanem a korrektség miatt kérdeztem (én nem használom).

[ Szerkesztve ]

(#100509) King Unique válasza Redneck (#100486) üzenetére


King Unique
titán

Ha Pro kiadást használsz, akkor pl. a 1803-as és a 1809-es verzióknál (is) márpedig olyan a gépházban a Windows Update-nél a speciális beállítások, ami az előző válaszban linkelt screenshoton van. Szóval lehet a funkciófrissítést 365 napig halasztani + késleltetett (nem célzott) frissítési csatorna is beállítható, ami megint X hónap késést szokott jelenteni. Tehát nem 3 napot kellett volna beállítani, hanem pl. 365 napot, ha tartósan nem akarsz még 1903-ra upgrade-elni... Továbbá ha nem állítottad be megfelelően a késleltetést, egyrészt akkor is meg lehet szakítani menet közben a funkciófrissítést. Legalábbis pl. az előkészítési és letöltési fázisban simán. Másrészt ha megtörténik az upgrade, akkor is van lehetőség 10 napig 1:1-ben visszaállni az előző Windows 10 verzióra, amiről az upgrade történt.

(#100477) huan:
Igen, kevered... Ha a Sandbox funkciót akarod használni, akkor azt kell bekapcsolni a Windows-szolgáltatásoknál, lásd az előző válaszban linkelt leírást. Ami magyar nyelvű rendszernél Windows Tesztkörnyezet néven érhető el, ami az általad linkelt screeenshoton is látható.

(#100489) jeni:
Ha erre, illetve erre a cikkre célzol, akkor azt nem tudni mégis honnan vették, mert kb. úgy hülyeség, ahogy van... USB-s tárolóeszközöknél eddig is a gyors eltávolítás volt az alapértelmezett beállítás Windows 10-en és a korábbi Windows-verzióknál egyaránt. Többek között erről is volt szó az egyik korábbi válaszban.

[ Szerkesztve ]

(#100510) hhgygy


hhgygy
senior tag

(#100504) Szmörre köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#100511) Cs1csó válasza Ablakos (#100506) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem feltétlenül, hogy pontosan mit tud azt nem tudom de mondjuk váltani akarsz a VLC Media Player-ről egy belakott rendszeren akkor nem kell a piacon lévő ismertebb 3-4 Player-t telepíteni majd eltávolítani ezzel akár a rendszert is teleszemetelve hanem ki tudod próbálni őket kvázi élesben az eltávolítással járó macera nélkül.

(#100512) borix


borix
őstag

Win10 64bit mehet Legacy módban nem akarok most ezzel az új gépnél bajlódni.Milyen hátrányai lesznek az UEFI-hez képest?

(#100513) Geth válasza borix (#100512) üzenetére


Geth
addikt

Kicsit lassabb boot, nem tud GPT-ről bootolni, nincs Secure Boot.
Nagyjából ennyi.

(#100514) King Unique válasza borix (#100512) üzenetére


King Unique
titán

Az UEFI-s telepítés előnyei pl. ebben a cikkben le vannak írva. De itt ugyanakkor az is kérdés, hogy ha modern, UEFI-s hardver, akkor minek az elavult Legacy (CSM), avagy más néven BIOS/MBR telepítést erőltetni... De mindegy, végül is lehet, meg az MBR2GPT-vel akár utólag is átkonvertálható 1:1-ben UEFI-sre. :D

(#100515) borix válasza Geth (#100513) üzenetére


borix
őstag

Secure Boot-nak van különösebb jelentősége mikor eddig sem volt használva?

(#100516) Geth válasza borix (#100515) üzenetére


Geth
addikt

Ha csak megbízható forrásból származó EFI binárisokat futtatsz, és erről megbizonyosodtál, akkor nincs különösebb jelentősége. A Secure Boot lényegében a digitális aláírást ellenőrzi az EFI binárisokon.

[ Szerkesztve ]

(#100517) #54072192 válasza borix (#100515) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nem lehet elindítani a Pistike Admin Password Hack és társai rendszereket, mert nincsenek aláírva. MBR-rel amúgy legfeljebb 4 elsődleges partíciód lehet, ha ez számít.

Egy új gépnél miért kéne bajlódni? Fogod és feltelepíted.

(#100507) jeni: Oké, de ez hogy jön ide? :) Pont arról volt szó, hogy nem kell leválasztani.

(#100518) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok! Itt is feltettem a kérdést, de szerintem ebben a topikban is releváns lehet, hátha itt előbb kapok választ.

Nem tudjátok, az Atom x5-Z8350 procival szerelt gépek meg fogják kapni az 1903-as frissítést?
Windows update-ben még nem jelent meg, hát megpróbáltam a windows frissítési segédet és valami olyat írt ki, hogy a processzorra még nem érhető el a frissítés. Amint elérhető lesz, megjelenik a win update-ben...

Köszi előre is!

We were here

(#100519) King Unique válasza Tuomas (#100518) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk azt, hogy eleve ebben a topikba releváns igazán a kérdés. A linkelt topik csak egy cikk kapcsán jött létre és az ilyenek jellemzően rövid idő (+ a flamelés, hitvita,,,) után kifújnak... Sőt, soha nem az ilyenekben, hanem mindig az adott szakmai topikban kell feltenni az ilyen kérdéseket, ez alap. ;)

Egyébként meg Windows Processor Requirements + Known issues.

[ Szerkesztve ]

(#100520) Tuomas válasza King Unique (#100519) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi!

Ezt az oldalt már néztem, de nem teljesen tiszta, ugyebár már a 1809-nél, sőt a korábbiaknál is ezek szerepelnek: Intel Atom (J4xxx/J5xxx and N4xxx/N5xxx)
A 1809 mégis felment, szóóval most akkor lövésem nincs, hogy a Z sorozat megkapja-e :F

Az eddigiek fényében meg kéne kapnom, de akkor mitől van az, hogy még nem tudom felrakni?

We were here

(#100521) Bogyó bá' válasza Tuomas (#100518) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Telepítési segéddel már fent van a régi (Lenovo Miix2 8" - 32 bit) és az újabb (Lenovo Miix 320 - 64 bit) atomos tableteimen is a májusi frissítés.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#100522) Tuomas válasza Bogyó bá' (#100521) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi az infót!
Akkor megpróbálom még egyszer. Abba melyik atom procikat rakták?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#100523) King Unique válasza Tuomas (#100520) üzenetére


King Unique
titán

Passz, de ha a leírás szerint nem változott a követelmény és a 1809 simán felment, akkor elvileg a 1903-nak is kellene, hacsak a másik linkelt leírás alapján nincs olyan ütközés, ami miatt blokkolva van a gépeden. De amúgy ha elindítod a frissítési segédet, akkor az eleve csekkolja a kompatibilitást és kiírja, hogy oké-e.

(#100524) Hiroshi87


Hiroshi87
csendes tag

Sziasztok.
Windows 10 majdnem a legújabb verzió van fent.. (azaz még nem a "tavaszi update") Az SMBv1 elérhetőségét már bekapcsoltam, mert ugye valamelyik korábbi verzió frissítésnél szépen lekapcsolta nekem. Azt már vissza kapcsoltam, viszont mióta natívan nem támogatott az SMBv1 azóta nagyon lassan szüttyög a gép, ha el szeretném érni a NAS-t (Előtte a hálózati részre kattintva azonnal előjött az ikonja, most meg 30-40mp ig csak keresgél, hogy mi van a hálózaton, és legutoljára nyomja be a NAS ikonját. Mintha az SMBv1-es eszköz keresése másodlagos lenne)
Lehet valahol gyorsítani ezen a folyamaton, mert előtte szinte azonnal megjelent a hálózati eszközök között.

Üdv.: Gyula

(#100525) Geth válasza Hiroshi87 (#100524) üzenetére


Geth
addikt

Alternatív megoldásként kirakhatod valahova shortcutként a hálózati helyet, mivel úgy tűnik csak a felderítéssel van gond, nem a konkrét használattal.
Ne adj isten, mappelheted is meghajtóként.

(Ha muszáj SMBv1-et használnod.)

[ Szerkesztve ]

(#100526) King Unique válasza Kékes525 (#100472) üzenetére


King Unique
titán

Az csak szemléltetésképpen volt linkelve a neten talált kép alapján, ennyi. Amúgy nem sikerült reprodukálni újratöltéssel, ami írsz, de amikor az ebben a hsz-edben lévő linket megnyitottam, akkor először October 2018 Update volt ott, de 1903-as MCT-vel... :D De másodszorra már nem. Viszont ha MCT nélkül a direkt letöltést választjuk, akkor a 1903-as mellett még a 1809-es ISO is letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#100527) Tuomas válasza King Unique (#100523) üzenetére


Tuomas
addikt

Na eez megint azért érdekes, mert pipálta a kompatibilitást, aztán szöszölt is, úgy tűnt, hogy el is kezdi frissíteni. Aztán egyszer csak dobta a hibaüzenetet.
Ráadásul úgy tudom Bogyó bá' fórumtárs gépe is z sorozattal van szerelve.

No mindegy, akkor elvileg fel kéne mennie ezek alapján, próbálkozom még!

Köszi mindenkinek!

We were here

(#100528) Kékes525 válasza Geth (#100508) üzenetére


Kékes525
félisten

"korrektség miatt"

Lehet, de nekik nem a felhasználó neve szükséges, hanem az, hogy hányan használják. Az IP címekből minden szükséges infót megtudhatnak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#100529) Doky586 válasza Tuomas (#100527) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak mellékesen megemlítem hogy egyik gépemen Pentium proci van [kép], de nem támogatja se a win8-at se a 10-et, pedig a listában szerepel a Pentium.. Ezért kicsit fenntartásokkal kell kezelni azt a listát. A win10 esetén a NX PAE és SSE2 volt még évekkel ezelőtt a valós feltétel, amiből az elsőt nem ismeri a Pentium-om. (de ez csak Coreinfo -val deríthető ki)

[ Szerkesztve ]

(#100530) Lauda válasza Doky586 (#100529) üzenetére


Lauda
félisten

A SEP is kompatibilis a 10-el, mégis összeakadnak. Fos az egész.

(#100531) Cs1csó válasza Doky586 (#100529) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy Northwood procis - 2002 vége - P4-es gépen fut a Windows 10 keservesen de fut.

(#100532) Geth válasza Kékes525 (#100528) üzenetére


Geth
addikt

Ezt én nem olvastam ki belőle, gondolom Te megkérdezted tőlük és azért írod azt amit.
Hányan használják és az IP címek közé nem biztos hogy egyenlőségjel tehető, elég sokan neteznek fix IP cím nélkül (pl. DIGI-nél hetente változik). Meg ott a CG-NAT, ott egy IP cím nem egy felhasználót takar.

[ Szerkesztve ]

(#100533) Kékes525 válasza King Unique (#100526) üzenetére


Kékes525
félisten

"Amúgy nem sikerült reprodukálni újratöltéssel, ami írsz, "

Nem gyakori, türelem kell hozzá. Más reprodukálta. Most nekem sem sikerült. Gondolom fokozatosan frissítik a szervereiket azért lehetett ez a hiba.

(#100532) Geth

Elméletileg az én IP címem sem fix, de nem emlékszek arra, hogy változott volna. A Telekomnál vagyok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#100534) DellFan


DellFan
csendes tag

Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék, hogy a májusi kiadásban beharangozott új, banner sávos gépház végülis csak egy korai feature volt és nem került bevezetésre a végleges kiadásban?
Nálam nem változott, ugyan úgy néz ki a teteje mint az előző buildban, igaz hogy nem húztam újra, csak frissítettem… :F

Erre gondolok:

[ Szerkesztve ]

(#100535) Geth válasza Kékes525 (#100533) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom ez most miért fontos.

(#100536) Kékes525 válasza Geth (#100535) üzenetére


Kékes525
félisten

Semmiért, csak megemlítettem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#100537) Tuomas válasza Tuomas (#100527) üzenetére


Tuomas
addikt

Megvan a hiba!

Rosszul emlékeztem, nem a procival volt baja, hanem:
"A számítógépben olyan hardver található, amely nem áll készen a windows jelenlegi változatának telepítésére....."

A hiba oka pedig ez....

LOL
Egy szaros SD kártya miatt blokkolja a frissítést :U :((

Most kivettem, meglátjuk.

We were here

(#100538) Bogyó bá' válasza Tuomas (#100537) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen, azt ki kell venni! :))

(#100540) Tuomas: de ez "közismert" hiba - a Microsoft is elismerte sok héttel ezelőtt.(Keveset olvasol Prohardvert…. :B )

(Amúgy a kicsi tabletben Z3740 CPU van - erre 32 bites verzió mehetett csak)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#100539) junior11 válasza DellFan (#100534) üzenetére


junior11
veterán

Szia, tudtommal még egyelőre nem került bele, lehet, a későbbiekben valamelyik frissítéssel esetleg...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#100540) Tuomas válasza Bogyó bá' (#100538) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez nekem új volt, mert eddig egyik frissítés során sem problémázott emiatt.

"de ez "közismert" hiba - a Microsoft is elismerte sok héttel ezelőtt.(Keveset olvasol Prohardvert…. )"

Az lehet :DDD :B

[ Szerkesztve ]

We were here

(#100541) DellFan válasza junior11 (#100539) üzenetére


DellFan
csendes tag

Akkor megnyugodtam, köszi az infót! :R

(#100542) #86564352 válasza DellFan (#100534) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem került be, majd később. Fájlkezelőben a barátságos dátumok se.

Kissé érthetetlen a többlövetű vágólap alapból nincs bekapcsolva. Nem a felhős része, azt privacy okokból természetes nem kapcsolják be, hanem úgy egyáltalán nincs bekapcsolva. Átlaguser így nem nagyon tud a 1809 óta létező Win+V beillesztés lehetőségről, csak ha eltéved a gépház, rendszer, vágólap menübe. Akár a startba is ki lehetne tenni mint app. Vagy az első megszokott CTRL+C, CTRL+V használatkor dobni egy értesítést a jobb módszerről.

(#100543) Kékes525 válasza #86564352 (#100542) üzenetére


Kékes525
félisten

" a többlövetű vágólap alapból nincs bekapcsolva"

A bekapcsolása, az átlag usernek, biztonsági problémát jelenthet. A memóriába maradhatnak fontos belépési loginok, jelszók, egyéb fontos infók, amit így könnyebben ellophatnak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#100544) Redneck


Redneck
veterán

Ezzel mit lehet csinálni? Állandóan ez az értesítés fogad:

King Unique:
Nálam ilyen sajnos, pedig Win 10 Prot ír (18362.116) a Windows specifikációknál.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#100545) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

sziasztok

Tegnap lefrissítettem a win10-et 1903-re utp-n keresztül.
Ma visszadugtam a TP Link T4UH v2 adapteremet és csatlakozik a routerhez automatikus, azonban IP6 címmel, így nincs internet.
Be szeretném állítani az IP4-et kézileg, de nem fogadja el egyáltalán.

Mit tehetnék?

(#100546) King Unique válasza Redneck (#100544) üzenetére


King Unique
titán

Értő olvasás hiánya... Le van írva + szemléltetve a korábbi válaszban világosan, hogy a 1903-as verziónál mi a helyzet és miért nincsen külön opció a gépházban az 1 éves halasztásra a korábbi verziókhoz hasonlóan. Meg a korábbi hsz-ed alapján úgy tűnt a 1903-as funkciófrissítés halasztása a cél és a 1809-en maradás, erre kiderül, hogy már 1903 van telepítve és annál akarod halasztani azt, ami még meg sem jelent.... De amúgy nem is kell külön, mivel akár enélkül is az életciklusa végéig használható funkciófrissítés nélkül a 1903 + azt követő újabb verziók.

[ Szerkesztve ]

(#100547) #86564352 válasza Redneck (#100544) üzenetére


#86564352
törölt tag

A módosítás gombbal lehet módosítani. ;]
A gépházban a fókuszsegéd szabályainál nem csak ki/be kapcsoló van, hanem a szöveg kattintható sajnos nem túl intuitív. Nyomj rá a szövegre:

Aztán vedd ki alul a pipát a megjelenő részen:

Sajnos nem túl intuitív. Úgy kellett volna csinálniuk alapból csak utólag értesítsen amíg filmet néztél jött egy értesítés. Arról felesleges zavaró értesítést küldeniük, hogy nem fognak zavaró értesítést küldeni amíg filmet nézel. MS logika. :)

(#100543) Kékes525: ez is szempont, azért mégis inkább ilyen hasznos feature-t toljanak user arcába, ne a Candy Crush-t

apróság még: notepad újítások, CTRL+SHIFT+N, *-gal jelöli címsorban nincs mentve még, az alap kódolás már UTF

[ Szerkesztve ]

(#100548) Redneck válasza King Unique (#100546) üzenetére


Redneck
veterán

Az nem az értő olvasás hiánya, hanem a csodálatos random rendszeré, ami valakinél így, valakinél máshogy működik.

Leírtam már korábban, hogy miért frissült át erre a verzióra. Be akartam állítani amit leírtál, de addig el sem jutottam, nem úgy nézett ki nálam ez a szent Windows 10, hiába írja Pro-nak. Azt hittem ez az infó átment már korábban. Ergo hiába írod a következőt, ha nálam így néz ki most a speciális fül a frissítések között.
"a frissítési csatornánál beállítani a nem célzottat és a funkciófrissítéseket max. 365 nappal elhalasztani."
Vagy nem. :(

Nem tehetek róla hogy átfrissítette magát, dacára annak hogy ki volt kapcsolva az automatikus frissítés. Csak a halasztást akartam beállítani El se jutottam odáig, és menet közben semmit nem lehetett tenni a frissítés ellen.
Hiába no, azért a Windows 10 még mindig képes önálló életet élni.

Jól sejtem, ha visszaállítom a 1809-et, ugyanide lyukadok ki, mert ez nem is Pro, csak tévesen annak írja, vagyis nem fogom megúszni a build upgradet? Maximum full kikapcsolt frissítéssel, amit nem szeretnék.

twofatcat:
Csak riasztásokra van állítva, de ezt mindig küldi. Értesítés arról hogy nem fog értesítést küldeni. Hatalmas. :C

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#100549) King Unique válasza Redneck (#100548) üzenetére


King Unique
titán

Nem hinném... :N

EZ a 1903, ennél a gépházas beállítási lehetőségekről hiába teszel be screenhotot... Le volt írva világosan, hogy a korábbi verzióknál van olyan lehetőség a gépházban a Pro kiadástól kezdődően. Ha nálad ITT Pro kiadást szerepel(t) + egyéb módszerrel csekkolva is, akkor az márpedig Pro és be lehet állítani az előbbit. Továbbá arról is volt szó, ha megtörtént a build upgrade, akkor a gépházban 10 napig van lehetőség visszaállni az előző Windows 10-verzióra, amiről a frissítés történt.

(#100550) #86564352 válasza Redneck (#100548) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem a csak riasztás számít. A fókuszsegéd minden szabálya (a szöveg) kattintható és vedd ki a pipát pici négyzetből.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.