Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100851) liszi70 válasza Doky586 (#100837) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Telepítés után nálam ezek az elsők:
.............
- Automatikus lejátszás kikapcsol"

A rákérdezést sem jeleníted meg?

Valaki nem tudja, hogy lehet a régi módon megoldani az automatikus lejátszást, tehát hogy rögtön egy ablak jöjjön be, ahol lehet választani a lehetséges opciók közül? Most egy értesítés jön először, ahelyett, hogy maga az ablak jönne be, amin választani lehet.

(#100852) Doky586 válasza liszi70 (#100851) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[kép]

Gyorsindításból meg kettő egymástól független dolog is van. Én mindkettőt tiltom: [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#100853) liszi70 válasza Doky586 (#100852) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hehe, nálam meg sem jelenik az Alapértelmezett művelet beállítás. :D
Az alapértelmezett az lenne, hogy egyből megjelenik a választható lehetőségek listája?

[ Szerkesztve ]

(#100854) Dragon3000 válasza King Unique (#100849) üzenetére


Dragon3000
veterán

7. A Windows 10-nél általában natív USB 3.0 támogatás van, tehát annál normál esetben nem létszükséglet telepítésnél USB 2.0 porthoz csatlakoztatni a pendrive-ot, vagy a BIOS-ban az xHCI Hand-off disabled értékkel USB 2.0-sra butítani az USB 3.0 portokat. Ezekre rendszerint inkább a Windows 7-nél lehet szükség, az nem támogatja natívan.

Ha külső chipes megoldással is van usb3 vagy csak olyan van, akkor nem megy, mert ezeket nem tölti be boot közben, ilyenkor a natív kivezetést kell használni, ha az nincs, akkor az usb2-t. Bátyámnak egy régebbi gépe van, ahol usb3 csak külső vezérlővel van, biosban nem is lehet állítani rá bootot, mert nem tölti be. Nálam mivel natív támogatású csatlakozok voltak/vannak a mostani/előző gépemen is minden gond nélkül ment róla a boot.

[ Szerkesztve ]

(#100855) King Unique válasza Dragon3000 (#100854) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezért írtam, hogy általában és nem minden esetben. Az Intel és VIA vezérlők rendszerint natívan támogatottak, de az ASMedia már nem feltétlen, ahhoz külön driverre lehet szükség. De még így is jobb a helyet, mint a W7-nél, ami egyáltalán nem támogat ezeknél semmit, max. ha külön patchelve van a telepítője.

(#100856) King Unique válasza Dolphine (#100848) üzenetére


King Unique
titán

Általában akkor akarja csatlakoztatás után formázni a Windows a kötetet, ha RAW lett. Ami szívás, mert egyrészt a fájlkezelőben nem lehet hozzáférni a tartalmához, másrészt rendszerint a CHKDSK sem használható a fájlrendszer javításához.

Ha USB-s kártyaolvasó, akkor lehet akár csatlakozási (érintkezési) probléma miatt is, vagyis másik USB-portban (asztali PC-nél hátlapi) is célszerű kipróbálni, ha állítólag nem maga az eszköz hibás. Ha nem az előbbi az oka és a W10-es gépen tartósan (?) RAW, akkor a másik gépen kellene lementeni az SD-kártya tartalmát, majd utána a W10-esen újraparticionálni. Vagy az utóbbinál esetleg TestDisk és egyéb külső programmal megpróbálni közvetlenül visszaállítani az eredeti állapotot, de az eleve rizikósabb (!) az adatokra nézve.

[ Szerkesztve ]

(#100857) Dragon3000 válasza Dolphine (#100848) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha usb-s és előlapi csatlakozást használtál, próbáld meg a hátlapit. Külső házban ssd-vel jártam úgy, hogy az előlapi usb-n image visszaállítás eredménye mindig raw lett, hátsó usb-n egyből jó lett az eredmény, és érdekes mód semmi hibát nem jelzett a kapcsolatra a windows, meg az is furcsa, hogy régen nem volt az előlapival sem gond.

(#100858) Dolphine válasza Dragon3000 (#100857) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is King Unique.
Valóban előlapi USB-n próbáltam, de a hátlapin is ott sem működött. Korábban gond nélkül.
Egyébként egy olyan microSD kártyáról van szó, amire CoreELEC lett telepítve. Másik kártyaolvasóban a kártya tökéletesen működik. Sőt, az eredeti olvasó másik gépben (másik asztalin és laptopon) tesztelve is tökéletesen működik.
Viszont nem csak ezzel a kártyával van gondja, hanem egy fényképezőből és egy akciókamerából kivett memóriakártyával is, amikkel korábban gond nélkül működött. Ennél a kettőnél nem történik semmi, hiába csatlakoztatom a géphez. Nem értem. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#100859) Hegyirabló válasza Doky586 (#100812) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát sajnos az a gondom, hogy hiába kapcsolom ki ezt a Kókuszsegédet, újraindítás után visszaáll a default beállításba. Eredeti Windows. :F

Szerk: Sőt, ha kikapcsolása után újraindítom a gépet becrasheli a Windowst.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#100860) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Korábban használtam a Macrium Reflect iso-ból készített bootolható pent arra, hogy egy meghajtót lementsek képfájlba, vagy esetleg klónozzak.
Most amikor elkezdi a mentés készítését, mindig kidob hibaüzenettel. Utánaolvastam, és kiderült, hogy ez a W10 valamelyik frissítése óta van meg.
Tudtok ajánlani ehelyett másik programot, amiből készíthető bootolható pendrive, amivel a meghajtó így lementhető, majd egy másik ilyen gépre visszaállítható?

Most az EaSeus-t fogom kipróbálni, ajánlották.

Van másik esetleg?

szerk: Az Easeus-ban nem találok olyan lehetőséget, hogy bootolható pent készítsek.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#100861) King Unique válasza embe (#100860) üzenetére


King Unique
titán

Az aktuális (7.2.4428) verziójával próbálod, a telepített programmal készített / külső forrású a WinPE, mi a hibaüzenet, van arról hivatalos cikk, hogy egy újabb W10 verzióval esetleg nem oké a program?
Ha hibaüzenettel leáll a mentés, annak általában egyéb oka (lemezhiba, fájlrendszer hibája, adatkapcsolati hiba stb.) szokott lenni, mintsem inkompatibilitás a menteni kívánt Windows 7-10 rendszerrel, pláne a pendrive-ról bootolt WinPE változatot használva.

Van számos egyéb program ilyen célra, a népszerűbbek a Macrium Reflect mellett pl. az Acronis, AOMEI, EaseUS, Pragon szoftvere. De még a Windows 10 beépített eszközével is van lehetőség a komplett rendszermentésre, ahol a helyreállításhoz standard Windows-telepítő és a helyreállítási meghajtó is használható.

[ Szerkesztve ]

(#100862) liszi70 válasza Doky586 (#100852) üzenetére


liszi70
nagyúr

Doky, elárulod, hogy milyen vindózt használsz? Mert már többedik alkalom, hogy tűvé téve az összes lehetőséget sem találom azokat a menüpontokat, amiket te belinkelsz. :D Pl. ilyenem végképp nincs. :D A Rendszerbeállítás alatt nekem ez van.

Az enyém Win10 Pro 1903 18362.145

[ Szerkesztve ]

(#100863) Dragon3000 válasza liszi70 (#100862) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha parancssorból (vagy bármilyen windowsban való turkálással) tiltod a hibernálást, akkor nem lesz ott a gyors indítás, mert ahhoz kell a hibernálás is.

[ Szerkesztve ]

(#100864) CirrMee válasza adamcsik (#100842) üzenetére


CirrMee
addikt

Játékok futtatására melyik Windows 10 verziót ajánljátok?

64bit...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#100865) liszi70 válasza Dragon3000 (#100863) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jaaaa, hogy nála nincs tiltva a hibernálás. Oké, köszi, de ez még nem magyarázza a többi különbséget. :D Pl. az alvás gombbal kapcsolatos menüpont sincs nálam, nem is beszélve az automatikus indítás különbségeiről. :)

[ Szerkesztve ]

(#100866) Dragon3000 válasza liszi70 (#100865) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha erre gondolsz, ez nekem is így néz ki 1809-ben. Lehet, hogy annyit turkáltál már a winben, hogy jobban járnál egy friss telepítéssel.

Szerk: nekem az alvóállapot is ott van egyedül a gyors indítás nincs, mert a hibernálást tiltottam.

[ Szerkesztve ]

(#100867) King Unique válasza liszi70 (#100862) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben nyilván ott van az általa készített screenshoton lévő opció és van lehetőség a gyorsindítás (Fast Startup) kikapcsolására. Akinél viszont teljesen tiltva van a hibernálás, annál nyilván a gyorsindítás sem fog működni, ezért nem meglepő, ha ez esetben nincs ott a listában... Egyébként meg a hibernálás teljes letiltása max. csak opcionális, mintsem feltétlen javasolt és kötelező. Ha valaki pl. csak az SSD (agyon)kímélése végett akarja, az pont felesleges. Akkor lehet értelme, ha pl. nagyon kicsi a rendszermeghajtó, illetve a rendszerpartíció és a tárhelyspórolás a cél.

[ Szerkesztve ]

(#100868) Dragon3000 válasza King Unique (#100867) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy ha nem kell a hibernálás és a gyors indítás sem, akkor beírod a parancsot és mindkettő le is van tiltva.

(#100869) borix


borix
őstag

A 1903 eddig nálam azt tapasztaltam, hogy a Windows Gépházban az Alkalmazások-ra kattintva többször volt, hogy felvillant és el is tűnt nem nyílt meg a többivel Rendszer stb... nincs ez a gond.
Egy alkalommal volt, hogy a start menü nem nyílt meg hiába kattintgattam rá.
Délután azt tapasztaltam, hogy az egész gép valamiért lassabb lett és az alkalmazások ikonjaira többször kellett kattintgatni hogy megnyíljanak.
Most ismét fürge nincs gond.
Szerintetek tegyem fel inkább az előző 1809 vagy legyek még türelmes mit javasoltok?

(#100870) liszi70 válasza Dragon3000 (#100868) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha nem kell a hibernálás és a gyors indítás sem, akkor beírod a parancsot és mindkettő le is van tiltva"

Pontosan ez volt a szándék, a hibernálást nem használtam, a gyorsindítást meg nem ajánlották itt a topkban, így egy füst alatt elvégeztem a dolgot a powercfg -h off paranccsal. :)

Szerk.:
(#100866) Dragon3000
"nekem az alvóállapot is ott van egyedül a gyors indítás nincs, mert a hibernálást tiltottam"

Én is a hibernálást tiltottam, akkor nekem miért nincs ott az alvó állapot?

[ Szerkesztve ]

(#100871) King Unique válasza Dragon3000 (#100868) üzenetére


King Unique
titán

Ha a powercfg -h off parancsra célzol, akkor igen, az teljesen kikapcsolja a hibernálást és egyben a gyorsindítást is, mivel az előbbi nélkül nyilván az utóbbi sem fog működni. Aztán már aki teljesen le akarja tiltani, mert pl. én nem szoktam, már csak a hibrid alvás lehetősége miatt sem. Max. a gyorsindítást kapcsolom ki, de még azt sem feltétlen muszáj, mert a Shift + leállítás teljes leállítást hajt végre bekapcsolt állapotban is.

(#100872) Dragon3000 válasza liszi70 (#100870) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem állítottál el mást is a regedit-ben vagy valahol máshol?
[kép]

(#100871) King Unique

Igen arra gondoltam, már vista óta ezt a parancsot használom, mert számomra asztali gépen soha nem volt szükségem a hibernálásra és win7 esetén még spóroltam is a hellyel a 120GB-os ssd-n, aztán megszokásból win telepítésnél egyből ezzel kezdem.

[ Szerkesztve ]

(#100873) liszi70 válasza Dragon3000 (#100872) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem állítottál el mást is a regedit-ben vagy valahol máshol?"

Nem...........tudok róla. :D A regedithez egyszer nyúltam a win10-en, amikor beállítottam az üdvözlőképernyő kilövését.
Máshol? Nem emlékszem ilyenre, ráadásul azóta már volt egy visszaállításom is, pár napja meg egy frissítésem 1903-ra, ahol sok minden alapra állt, persze lehet, hogy nem minden.
Igazából nem probléma ez a kis különbség, csak a kíváncsiság hajt, hogy mi okozhatja. :)

[ Szerkesztve ]

(#100874) sz.j válasza embe (#100860) üzenetére


sz.j
nagyúr

Meglepett amit írtál, mert mielőtt frissítettem volna 1809-ről 1903-ra csináltam egy mentést (MR v7.1) ami szokás szerint jól sikerült, ezért most kipróbáltam és errorral leállt az egész (An error has occured. Please see hte history log for more. Unknown error -Error code = 9)
Viszont amikor ezt követően próbaképp win alól csinálom akkor hiba nélkül lefutott a mentés .....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#100875) embe válasza King Unique (#100861) üzenetére


embe
nagyúr

és sz.j !
Igen ezzel a 9 coddal áll le. De erről cikkeznek is a neten, hogy valami Windows frissítés óta csinálja.
Csak ezt a programot használom évek óta..... megszokás.

Nem egyedi hiba. Én még egy régi 5.x verziót használtam, de most nem működött.
Utána próbáltam a 7.2.4228-t, eredmény ugyanaz.
Viszont most ismét megpróbáltam ezzel az utóbbival, és most lefutott. Igaz egy másik lemezre próbáltam.
Az előző lemezt amivel használtam, töröltem, formáztam, mégsem működött.
Próbáltam egy másik meghajtóra, úgy sem.

Nem tudom az okát hogy most meg miért lett jó.

De maradjon így!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#100876) TomiTheHero


TomiTheHero
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre szorulok... A minap kaptam egy Asus VivoBook notit Windows10-el. A gép indításkor írja, hogy nincs Boot eszköz. Bootpendrive-ról indítok egy Win10 telepítőt és arról egy cmd-t. Ott diskpart-tal látom, hogy a partíciók megvannak. Felcsatoltam a 100MB-os feltételezem MBR partíciót és nyomtam egy DIR parancsot, üres volt a mappa. Lehetséges, hogy törölve lett és azért nem tud elindulni az OS? Hogyan tudnék rá kreálni új MBR-t, hogy adatvesztés nélkül elinduljon a gép?

Köszönöm a válaszokat előre is!
Remélem nem OFF topik :)

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#100877) Doky586 válasza liszi70 (#100862) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Win10 1903 x64 home hun friss.

Nekem kell a hibernálás, mert asztali gépem van de nincs szünetmentes tápom, és néha használom az altatást. Helyem pedig bőven van az 500-as ssdn..

(#100878) uriember


uriember
aktív tag

Valamelyik frissítés után az a problémám, hogy ha nyitva a Chrome és a tálcáról kinyitnám a gépházat, akkor nem ugrik fel a gépház, hanem marad a Chrome a kijelzőn, csak akkor látom a gépházat, ha leteszem tálcára a Chrome-ot. Eddig amelyikre rákattintottam, az ugrott fel, mit kellene állítanom, mert valami testreszabás lesz, az biztos...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#100879) csixy válasza TomiTheHero (#100876) üzenetére


csixy
addikt

A 100megás partíció szinte biztos, hogy EFI partíció és szó sincs MBR-ről , hanem GPT-UEFI rendszerről lehet szó.
Itt szájbarágósan pontról pontra le van írva , hogy mi a teendő.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#100880) Orionk válasza Kékes525 (#99917) üzenetére


Orionk
senior tag

A WMI Provider Host, úgy érzem, hogy a processzusok során ő megy többet, mint eddig ment.
Mi lehet a gond vele?

A jelenlegi Windows rendszer a laptopomon:
Edition: Win 10 Pro
Version: 1809
Installed on: 12/20/2018
OS build: 17763.529

köszönöm

(#100881) Doky586 válasza TomiTheHero (#100876) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha van mit menteni róla akkor azokat a nagyobb partíciókon keresd, ne a 0.1 GB méretűn.. ;)

Aztán egy tiszta telepítéshez törölj róla minden partíciót. :K

[ Szerkesztve ]

(#100882) King Unique válasza embe (#100875) üzenetére


King Unique
titán

Az Insider Preview 18234 buildot érintően van ilyen hibáról hivatalos bejegyzés + egy másik. De arra már rég kijött a patch. Az általad tapasztalt is vsz ehhez hasonló ok miatt lehet a végleges 1903-as verziónál és szükség esetén valószínűleg mielőbb javítva lesz a program újabb verziójánál. De ha második nekifutásra már sikerült a WinPE-nél, a másik fórumtagnál pedig a program telepített verziójánál, akkor lehet csak random jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#100883) King Unique válasza TomiTheHero (#100876) üzenetére


King Unique
titán

A BIOS-ban a boot beállítások jók, a megfelelő bejegyzés van beállítva elsődlegesként, ha van default settings lehetőség, akkor azután sem bootol?

Ha az előbbiek rendben vannak, ellenben mégsem bootol a Windows, akkor a telepítővel meg lehet próbálni a rendszerindítás javítását. A 100 MB-os partíció meg egy dolog, abból még nem derül ki fixre, hogy BIOS/MBR, vagy UEFI/GPT mód szerinti telepítés-e. Lehet 100 MB-os a system reserved is, ha W7-ről lett upgradelve, de UEFI-nél az ESP általában szintén akkora. Ha általános módon nem sikerül megoldani a rendszerindítás javítását, akkor esetleg ezt lehetne megpróbálni ezzel a kiegészítéssel. Plusz UEFI-nél még azt is, amit a másik válaszban linkeltek.

[ Szerkesztve ]

(#100884) embe válasza King Unique (#100882) üzenetére


embe
nagyúr

Nem 2. nekifutás volt.
Elcsesztem vele egy féldélutánt a hétvégén. A nagy mókolásban sikerült egy olyan vinyót is formáznom, amit a rajta lévő dolgok miatt nem.
Most csak gondoltam van egy kis időm, melózok ;] , megnézem, kipróbálom megint, és most sikerült.
Semmi olyan manővert nem csináltam, amit a múltkor nem.
De majd megnézem az otthoni lapossal, amiről mentést akartam készíteni, hogy azzal vajon fog-e működni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#100885) Nicotin válasza Doky586 (#100837) üzenetére


Nicotin
kezdő

Köszönöm a választ mindenkinek! Illetve borix is hogy feltete ezt a bios kérdést ebböl ki tudtam indulni. Nem tudom nekem azt mondták ha uefibe telepitek mindig ntfsre kell formázni a pendrivet nem fat32 (azt állítoták számtech boltba gyorsabb lesz a gép Tudom UEFIS telepitése ha gpt particióstáblát használ akkor gyorsabb) nem tudom ez ostobaság e kötelező az ntfs.
Illetve erről az ueifis dologrol kaphatnék még részletesebb leírást ? Windows 8 leírást találtam.

Illetve nem tudom találkoztatok-e olyan gondal windows 10 1809 ről frissitettem 1903 de elég durván lassú mit tudok tenni ? (ssd)

[ Szerkesztve ]

(#100886) Geth válasza Nicotin (#100885) üzenetére


Geth
addikt

ha uefibe telepitek mindig ntfsre kell formázni a pendrivet nem fat32
Pont fordítva. A FAT32-t minden firmware-nek támogatnia kell, az NTFS-t nem.
Sajnos a FAT32-nél viszont ott a 4 GiB - 1 byte / fájl limit (install.wim !).
Köztes megoldás (ha nem tud az adott lap NTFS-ről bootolni UEFI módban !):
- pl. rufus-al csinálsz (MBR/GPT tökmindegy, a firmware megoldja) olyat hogy egy első, FAT32 partícióról betölti az ntfs.efi-t (ntfs driver), ami utána már be tudja olvasni a második, NTFS partíciórol a bootmgr.efi-t és indul is a telepítő.
(mivel az ntfs.efi nincs olyan kulccsal digitálisan aláírva, amit a lap alapból ismerne, ezért a secure boot-ot ki kell kapcsolni a telepítés idejére, ha máshogy nem lehet konfigurálni)
- szétdarabolod a nagyobb fájlokat, install.wim esetén a dism jó erre

azt állítoták számtech boltba gyorsabb lesz a gép Tudom UEFIS telepitése ha gpt particióstáblát használ akkor gyorsabb
Persze magát a célmeghajtót célszerű UEFI módban GPT sémában partícionálni :)
Sebességet tekintve néhány mp-et leszámítva bootnál az UEFI (GPT) / legacy (MBR) között nincs különbség.

(Plusz kavarás, hogy attól mert egy lap nem tud natívan NTFS-ről bootolni UEFI módban, simán tud legacy módban (CSM) bootolni NTFS-ről. Persze ez nem meglepő, tökmás történik a háttérben :) )

[ Szerkesztve ]

(#100887) Nicotin válasza Geth (#100886) üzenetére


Nicotin
kezdő

Köszönöm a válaszod anyit had kérdezzek a csm, fast boot meg a secure boot ki kell kapcsolni ? Akár telepítés előtt is ? csm azt kikapcsolom mert a linux dual boot miatt.
Ezt az uefis dolgot vágom mostmár de azt állítoták nem mindegy mire formázom ha minden esetben ntfs formázom azt mondták gyorsabb lesz a gép.(Szószerint igy mondták, szerencsére volt lehetöségem 8.1 uefi modba használni windows látom tényleg gyorsabb csak ez a fat32 ntfs dologal kavartak be) Azért is kérdezek rá uefis dologra lehet most lesz egy újratelepitésem ssdre.
Ha full uefi modba van felrakva a windows simán del gombal nem érem el a biosom ?

[ Szerkesztve ]

(#100888) Doky586 válasza Nicotin (#100887) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Fél napja ezt már végigbeszéltük. Olvass vissza.

(#100889) Kékes525 válasza Orionk (#100880) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg nem a WMI Provider Host-al van probléma, hanem az egyik programmal, ami a kelleténél többször fordul hozzá. Ahhoz, hogy kiderítsed, hogy ez melyik, meg kell nézned az eseménynaplóban, a WMI hibára rákeresve, hogy melyik az a program. A továbbiak attól függnek, hogy mi ez a program. What Is the WMI Provider Host (WmiPrvSE.exe), and Why Is It Using So Much CPU?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#100890) liszi70


liszi70
nagyúr

Valaki egyszer említette azt a store appot, ami a bejelentkezésnél random fotókat jelenít meg, úgy ahogy az még a 1809-en volt. Nem találom, mi ennek az appnak a neve?

(#100891) Lauda válasza liszi70 (#100862) üzenetére


Lauda
félisten

A jelenleg el nem érhető beállítások módosítására kattints és előjön az említett menü is.

(#100892) liszi70 válasza Lauda (#100891) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem jön elő akkor sem, nyilván rákattintottam arra is. De nem probléma, gondolom tiszta telepítés után rendeződnek a dolgok. :)

(#100893) liszi70 válasza liszi70 (#100890) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, megtaláltam, Dynamic Theme.

(#100894) #86564352 válasza liszi70 (#100893) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azaz, jó kis app. A gyári spotlight hajlamos beragadni ugyanannál a képnél + feliratok. Ez még automatikusan lementeni is tudja.

(#100892) liszi70 ha powercfg paranccsal kilőtted a hibernálást, akkor természetesen nem is látszik az említett helyen

[ Szerkesztve ]

(#100895) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv! Lenne egy olyan problémám, hogy egyik napról a másikra :W megszünt a win 10 .en a pendrive eltávolítása utáni üzenet , hogy mostmár biztonságos az eltávolítás .Mit kellene beállítanom , hogy ismét mutassa? A tálcán ott az ikon , rá kattintok kiválasztom az eltávolítandó pendrive-ot rákattintok és nem küldi az üzenetet , viszont az ikon és a pendrive is eltűnik a rendszerből , csak az üzennet nem jön .

Másik gépen csináltam egy képet mire is gondolok

Ez az üzenet nekem eltűnt !

Még egy kérdés miért jó MS -nek , hogy állandó szögelgetésük után mindig jön valami Szívás ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#100896) movax válasza viperabácsi (#100895) üzenetére


movax
őstag

Megszűnt, a MS közölte korábban, hogy nem kell már biztonságosan eltávolítani, csak húzod ki, oszt csá.

(#100897) viperabácsi válasza movax (#100896) üzenetére


viperabácsi
addikt

Értem , de 3 gép van itthon abból 2 mutatja a harmadik nem :W

Ja és a lehetőség ott van , csak az üzenet nem érkezik a kattintás után.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#100898) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Most vettem észre , csak akkor nem érkezik üzenet , ha ez az ÁTKOZZOTT FÓKUSZ SEGÉD be van kapcsolva.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#100899) Doky586 válasza viperabácsi (#100895) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ahogy már tegnap megírtam: kapcsold ki a fókuszsegédet.
(#100812) valamitől bekapcsolódott nálam is.

(#100900) King Unique válasza viperabácsi (#100895) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nem jelenik meg az eltávolítást visszaigazoló üzenet, ha a fókuszsegéd be van kapcsolva. Tehát, ha esetedben be van, akkor értelemszerűen ki kell kapcsolni. Egyébként alapértelmezetten általában nincsen, legalábbis nálam nemrég 1903 clean install után nem volt, de a build upgrade-et követően sem kapcsolódott vissza. Ha valaki nem akarja, hogy értesítéseket küldözgessen mindenről a rendszer, akkor pedig pont hasznos tud lenni a fókuszsegéd.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.