Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99951) Lauda válasza Kékes525 (#99925) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek szerint akkor nincs is olyan, hogy a windows a probléma. Vagy a hw gyártók nem képesek drivert írni, vagy a programírók nem képesek normális programot írni. Itt inkább az a fura, hogy az addig jól működő dolgok és addig ügyes driver írók most nem működnek/elfelejtették hogy kell drivert írni.

(#99952) Kékes525 válasza Lauda (#99951) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem a Windowst védem, én aztán nem, elég sokat bíráltam. Itt azonban eddig csak 1 hardvergyártó termékéről volt szó, a Realtekről. Ez azért jelent valamit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99953) zolee001 válasza Kékes525 (#99950) üzenetére


zolee001
őstag

Hol irtam én ,hogy csak Realtek?
Egy szóval sem utaltam rá,a Windows hangrendszerével kavartak valamit valamint átkerült a gépházba

(#99954) #54072192 válasza pendre54 (#99949) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ha frissítettél egy korábbi rendszerről, akkor a Win10 (elvileg) mindig azt írja, hogy Retail, függetlenül attól, hogy mi volt eredetileg. Ha OEM volt, akkor lehet gond az új géppel, mert (elvileg) nem lehet átvinni. A hibaelhárító az MS-fiók alapján (elvileg) aktiválni tudja az új géped ennek ellenére is. :)

(Elvileg) a háttértár cseréje vagy egy memóriabővítés miatt nem látja a szerver új gépnek, de mégis előfordul, ahogy az is, hogy valaki teljesen lecseréli a gépet, és mégis aktiválódik. Ez az egész kicsit olyan, mint hogy hivatalosan nem lehet Win7-es kódot használni és aktiválni a 10-et, de mégis működik. Próbáld ki, aztán meglátod. Az ügyfélszolgálat kérheti a korábbi kódodat, és akkor kiderül(het), hogy az OEM volt-e, és hogy mit lehet tenni.

Két gépen nem lehet aktív ugyanaz a licenc, így ha sikerül átvinned az új gépre, akkor a régin az az üzenet lesz, hogy már használatban van (vagy hogy nincs társítva). A hivatalos álláspont az, hogy ha OEM, akkor megy az alaplappal, ha Retail, akkor aktiválhatod az új gépen.

Sok az "elvileg", mert mindenre írtak már példát.

(#99955) Cs1csó válasza zolee001 (#99953) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel kezdődött: [link] majd [link] [link]

(#99956) potyi23


potyi23
senior tag

Sziasztok. Segitsegre lenne szuksegem . Json -fájlot kellene megynyitnom. mivel tudom leghamarabb ,es legegyszerubben?

(#99957) zolee001 válasza Cs1csó (#99955) üzenetére


zolee001
őstag

Értem természetesen,csak nekem szántad a választ,ezen posztokban konkrét esetröl volt szó ahol Realtek termékröl van szó,én pedig általánosságban emlitettem meg,hogy kompletten majd minden gyártó termékét érinthette a probléma
Az MS valamelyik build elött fel is tüntette,hogy változások lesznek a hanggal kapcsolatosan és átkerül a gépházba

(#99958) Lauda válasza Kékes525 (#99952) üzenetére


Lauda
félisten

Értem. Ma olvastam ezt az esetet. Ennyit számít maga a rendszer, pedig a rajta futó program ugyan az. ;)

[ Szerkesztve ]

(#99959) draco31


draco31
veterán

Hello!

Laptopban tudok úgy régi drivert törölni, hogy már nincs az eszköz a laptopban? Konkrétan WiFi volt cserélve, és szeretném törölni a régi driverét. Realtek volt, most Intel van benne. Vagy nem okozhat gondot ez?

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#99960) HoaryFox válasza draco31 (#99959) üzenetére


HoaryFox
őstag

Elméletileg nem kéne gondot okoznia. Be kell tenni az újat, fel a drivert, ha működik, akkor jó.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#99961) Kékes525 válasza zolee001 (#99953) üzenetére


Kékes525
félisten

Implicite egyértelműen azt írtad. Többször rákérdeztem, hogy milyen más gyártóknál fordultak ezek elő, de se Te se más erre semmilyen konkrétumot nem írt. Sőt még most sem írod. Eddig csak a Realtek került szóba. Hát ezért írtam azt, amit. Nekem a Realtek és az Audio-GD-11 tökéletesen működött és működik.

(#99955) csicso82

Ezekben (és az idézett cikkben is) csak a Realtek van megemlítve. Ezért hangsúlyozom a Windows ártatlanságát ebben az ügyben.

(#99957) zolee001

Ne haragudj de általánosságban csak akkor beszélhetsz, ha igazold azt, hogy sok más gyártónál is előfordul a hiba.

"Az MS valamelyik build elött fel is tüntette,hogy változások lesznek a hanggal kapcsolatosan és átkerül a gépházba"

Az hogy hol vannak a beállítások nem hiszem hogy érdemben befolyásolják a kártya driverének hangminőségét.

(#99958)Lauda

Ez NEM hangkártya! Most kizárólag a hangkártyáról (Reáltek), esetleg más hangkártyákról van szó. A rendszer fontosságát én is hangsúlyoztam, azzal, hogy nem várható el egy drivertől az, hogy ha jól fut 7-és 8-on, akkor jól fusson 10-en is. Olvasd vissza. Gyanítom, hogy nem olvastad az előzményeket és ezért kavarod a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99962) Geth válasza Lauda (#99958) üzenetére


Geth
addikt

Még írta is hogy mókolt volt...
Ami nem megy, ne erőltesd :)

(#99963) #54072192 válasza draco31 (#99959) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nem fog rossz drivert használni, szóval nem gond. A régi még 30 napig a rendszerben marad arra az esetre, ha visszacserélnéd, utána törölni fogja.

(#99964) draco31 válasza #54072192 (#99963) üzenetére


draco31
veterán

Értem, köszönöm!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#99965) #21346560 válasza potyi23 (#99956) üzenetére


#21346560
törölt tag

Próbáld itt nézni!

(#99966) Kékes525 válasza potyi23 (#99956) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt javaslom hozzá: Notepad++

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99967) draco31


draco31
veterán

Erre mi a megoldás?
A webhely elavult vagy nem biztonságos TLS kapcsolatot használ. EDGE van csak a laptopon, 2 napja ez van ismerősöm szerint. Ezt már kipróbálta, de nem oldotta meg.
Minden frissítés telepítve van.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#99968) Lauda válasza Geth (#99962) üzenetére


Lauda
félisten

Kékes525 , Geth

Nem ment át egyikőtöknek sem a lényeg. :)

Ehhez az állításhoz kapcsolódik a dolog:

Windows csak egy felületet ad hozzá,

Látod, még azonos oprendszeren belül is van eltérés, holott maga a program és az ssd tök ugyan az volt. Ennyit számít, hogy milyen az alap. ;)

(#99969) Geth válasza Lauda (#99968) üzenetére


Geth
addikt

Mókolt "alappal" nem is kell foglalkozni. Ez a lényeg.

(#99970) Lauda válasza Geth (#99969) üzenetére


Lauda
félisten

Nem az a lényeg, hogy mókolt. De én zárom ezt a témát. :)

----------------------------------

Ma feltolom életem első win10-ét, kíváncsi leszek. ;)

(#99971) Geth válasza Lauda (#99970) üzenetére


Geth
addikt

Pedig ezt írta ott amit linkeltél.

(#99972) Kékes525 válasza Lauda (#99968) üzenetére


Kékes525
félisten

"Windows csak egy felületet ad hozzá,"

Ebben igazad van, itt félreérthetően fogalmaztam. A Windows nemcsak egyszerűen egy felületet ad hozzá, hisz nagyon sokszor különböző driverekkel működik csak a 7, 8 vagy a 10. Azonban a mostani vita lényegét ez semmiben sem módosítja.

Persze úgy ez az állítás mégiscsak igaz, hogy az a felület, amit a 7,8 és a 10 nyújt nem teljesen ugyanaz. Ezért nem várható el minden 7 és 8-as drivertől, hogy tökéletesen fusson 10 alatt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99973) gborisz


gborisz
tag

Hát köszi mindenkinek a hozzászólást, felraktam vagy hatféle verziójú drivert, UDA, HDA, Microsoft oldaláról, Gigabyte oldaláról, Realtek oldaláról - semmivel nincs 5.1 hang. Ez 2019-ben szerintem egyszerűen kurvára gáz, teljesen mindegy, kinek is a sara. És erre kéne lecserélnem a jól működő win7-et? nonszensz

(#99974) Cs1csó válasza gborisz (#99973) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig erre kell. 10 éves oprendszer, de lehet a hardver alóla hamarabb fog kikopni.

(#99975) Kékes525 válasza gborisz (#99973) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha jó minőségben szeretnél a zenét hallgatni, akkor ne az alaplapi hangkártyát használd. Az elég gyenge minőségű.

Lehetséges megoldás Realtek 5.1-re Windows 10 alatt: [link], [link] Esetleg ha más inputot (pl.: optikait) használsz?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99976) VGYke válasza VGYke (#99838) üzenetére


VGYke
addikt

Sziasztok! Ezen kérdésemre, miszerint Excelben lévő "beszúrt" hivatkozásra kattintva az Excel "kiakad", tudnátok javasolni valamit, vagy olyan fórumot, ahová fordulhatok?
Idő közben kísérleteztem, nem csak az Excel, a Word is ugyan így viselkedik, tehát maga az Office a gyanús, mert pl. pdf-ben lévő hivatkozásra kattintás-weblap megnyitás működik. Bár az Office-Outlook-ban is :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#99977) Kékes525 válasza VGYke (#99976) üzenetére


Kékes525
félisten

Microsoft Office és Office 365 topic - IT café Hozzászólások

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99978) gborisz válasza Kékes525 (#99975) üzenetére


gborisz
tag

Nem zenehallgatához kell az 5.1, hanem a esti mozihoz meg a gaminghez :))Köszi azért.

(#99979) #86564352 válasza VGYke (#99976) üzenetére


#86564352
törölt tag

Próbáld ki ESET nélkül, vagy sakkozd ki mi nincs a másik két gépen ahol jó és mi van a tieden.

(#99980) Kékes525 válasza gborisz (#99978) üzenetére


Kékes525
félisten

A megoldások arra is vonatkoznak. ;)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99981) gborisz válasza Kékes525 (#99980) üzenetére


gborisz
tag

Sajna nem, mert az első link azt mondja el, hogy rakjam szét a sztereot a többi hangfalra is, a hangminőség állítás meg állítólag SPDIF eseteén hatásos (nálam mindenestre nem volt az)

(Egy Logitech X-530 hangfal meg egy Gigabyte H61M-S2PV párosról van szó, egyikre sem lehet mondani szerintem, hogy ritka kelet-antarktiszi kézműves hardver, azért ilyen vacakul támogatott)

(#99982) Cs1csó válasza gborisz (#99981) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DD ritka kelet-antarktiszi kézműves hardver :C

(#99983) Geth válasza gborisz (#99978) üzenetére


Geth
addikt

Abszolút nem vagyok vájtfülű, szerintem nincs különösebb baj az alaplapival, amúgy is soktényezős történet (milyen minőségű a lap, gagyi PSU is bezavarhat, és akkor a csatlakozókról, kábelekről, hangsugárzókról nem is beszéltünk).

Én eszerint csináltam egy UAD csomagot, egész pontosan ebből a decemberiből. Semmi gond nincs vele.
(Frissebbek ebben a repóban vannak, azóta nem váltottam, mert csak.)

Ami sokat segíthet abban hogy sikeres legyen a váltás (erre a leírás is utal), hogy HDA-ról váltás esetén teljes gyalut érdemes csinálni. Én a DDU-val csináltam (safe mode se árt), már egy ideje tud realtek hangot is gyalulni. Majd (net nélkül) normál boot, és feltoltam a leírás szerint a csomagot, az UWP-s audio console már magától mászott fel néhány percen belül.
5.1 működik, speaker fill (felkeverés) is, tehát ami csak stereo abból is megpróbál valami 5.1-et keverni, semmi egyéb bűvészkedés nem kellett.
Kivéve a Chrome-ot, ott egy flaget át kellett állítani, hogy a felkeverés működjön.
Teszteltem sima stereo zenével és Jarre-tól az AERO 5.1 változat is úgy szólt ahogy kell, filmek, játékok szintén.

[ Szerkesztve ]

(#99984) Kékes525 válasza gborisz (#99981) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi lenne ha feltennél egy virtuális gépet Windows 7-el? Káposzta is megmarad és a kecske is jól lakik :D. Mindenre a Windows 10, kivétel az 5.1. Így a biztonságon sem esik csorba.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99985) VGYke válasza #86564352 (#99979) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm Kékes525, twofatcat. Kérdeztem a javasolt fórumban. Eset nélkül már próbáltam, de mindhárom gépen ugyan azon Eset van (tudom nem jelent semmit, mert beállítás...). Ami rendetlenkedik PC: Win10Pro+Office2016+Pro. Amin jó: Win10Home+Office2013Pro és Win10Pro+Office2016Home. És ami érdekes, 04.26-án még biztos nem jelentkezett a probléma, azóta pedig biztos nem piszkáltam / telepítettem / töröltem semmi különleges dolgot (max Steam játékot).

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#99986) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Létezik a win10-ben olyan, hogy egy HDD-t csak akkor indítson amikor én akarom? (vagy bármi más szoftver?)
Be van állítva, hogy lekapcsoljon x perc után, ha nincs rá szükség. Ez meg is történik, de újra és újra elindul pedig nem használom egyáltalán, biztonsági mentéseket teszek rá néha.
Nem szeretném hetente lekötni és visszadugni amikor épp kell pár percre.

(#99987) zolee001 válasza NdrewSunix (#99986) üzenetére


zolee001
őstag

usb /e-sata/ stb külsö ház

(#99988) Bodz válasza NdrewSunix (#99986) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#99989) Cs1csó válasza NdrewSunix (#99986) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem nagyon van rá sajnos karbantartás vagy akármi miatt beindítja. Ezt kipróbálhatod - SAJÁT FELELŐSSÉGRE olvass utána előbb - HotSwap! ezzel - ha minden klappol - belső merevlemezt is le tudsz állítani.

Bodz

Na ez engem is érdekel, próbáltad már megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#99990) King Unique válasza NdrewSunix (#99986) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy nem használod, még maga a rendszer, vagy egy külső diagnosztikai program időnként hozzáférést intézhet a lemezhez és amiatt ébred fel alvó módból. Ha ennek elkerülése a cél, akkor vagy az előbbieknek kellene jobban utánajárni, vagy arra az időre fixen leválasztani a HDD-t szoftveresen / fizikálisan. Az utóbbit gondolom nem kell részletezni, az előbbi történhet a lemezkezelőben a meghajtóbetűjel elvételével / lemez offline állapotúra állításával, vagy teljes szoftveres leválasztással (HotSwap). De ha ilyen ritkán használod, csak hetente pár percre veszed elő, akkor felesleges 0-24-ben a gépen "lógatni", akár fizikálisan is le lehetne választani a SATA-kábel lehúzásával. Vagy berakni egy USB-s dokkolóba, külső házba és csak akkor csatlakoztatni és / vagy bekapcsolni, amikor ténylegesen használva lesz. Viszont az nem derült ki, hogy mekkora tárolókapacitású a HDD, mivel főleg ha 2 TB+, valamint SATA-n lett inicializálva és particionálva, akkor az gondot okozhat. Ugyanis nem minden esetben működik oda-vissza a SATA-n / USB-n particionált HDD kezelése, van hogy teljes újraparticionálás szükséges hozzá, ami destruktív művelet, azaz a lemez tartalmának törlésével jár.

[ Szerkesztve ]

(#99991) #86564352


#86564352
törölt tag

Ez egyébként röhej ennyit kell mókolni 3rd party sufni progival vagy fizikailag lehúzni. Vicc. Normálisan úgy nézne ki ha a Windows-nak azt mondom másodlagos adattároló HDD kuss, akkor ne ébresztgesse napi többször semmilyen telemetria és egyebek.

(#99992) Lauda


Lauda
félisten

Miután felmásolta a fájlokat és újraindul, mindig a telepítő jön be. Csak úgy tudtam továbbmenni, hogy rebootkor a biosba belépve átlőttem az ssd-re a bootot. Ez miért van?

Jó az, ha így folytatódik a telepítés?

(#99993) gborisz válasza Geth (#99983) üzenetére


gborisz
tag

Még megpróbáltam utolsó esélyként ezt, tényleg, ha már mindenki dobálja az ötleteket, de félúton feladtam. Ha githubos repókban kell azt bogarásznom, hogy vajon az mz/x jelű file mi lehet, és az kell-e nekem, hogy aztán app sideload-ot engedélyezzek... MI VAN? Nem Archlinuxot akarok telepíteni (és még az sikerült is btw, szóval talán érthető a frusztrációm egy istenverte hangkártyával kapcsolatban, amivel az egész hétvégémet elbasztam), szóval tényleg köszi mindenkinek, bootolom a win7 telepítőt.

(#99994) King Unique válasza Lauda (#99992) üzenetére


King Unique
titán

Mert gondolom fixen a pendrive volt a boot lista 1. helyére beállítva. Elég lett volna F11/F12 stb. funkcióbillentyűvel előhívható gyors bootválasztó menüben kiválasztani és úgy indítani a telepítés idejére. Az pedig már vélhetően csak kiderült, hogy jól (pl. így) folytatódott-e a telepítés. :D

(#99995) Lauda válasza King Unique (#99994) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, úgy volt. :D Ezt szoktam meg, a win7-nél mindig továbbugrott a windowsra, nem a telepítő jött be ismét. Na mindegy, a második telepítőablakot kilőttem és újraindításkor átállítottam a sorrendet.

Érdekes, mikor először bejött teljesen kezdetleges volt a kép, aztán miután netet adtam neki, kb 5 perc múlva átállt az egész, gondolom leszedte a gtx970-hez a drivert.

Az updaténél nyomtam frissítés keresést, leszedett négyet.

Verzió: 1809, 17763.53 ;)

(#99996) Geth válasza gborisz (#99993) üzenetére


Geth
addikt

Én nem tudom mit bogarásztál, nekem pár perc volt a leírás alapján.
Sideload se kell, csak ha az audio consolet store-n kívül akarod felrakni.
Ez mind le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#99997) #54072192 válasza #86564352 (#99991) üzenetére


#54072192
törölt tag

Így van, csináljon mindent akkor, mikor éppen bekapcsolod és másolsz rá. :D Egyébként akármi ébresztheti. Az is elég, ha megnyitod a kedvenc képnéző programod, és tallózásnál megjelenik egy indexkép arról a vinyóról, vagy ha csak ott van a listában, amiről a szabad helyet olvassa, stb. Ha meg a rendszer azt mondja, hogy most kuss, lehet hogy valamelyik program vagy szolgáltatás problémázni fog, mert nem éri el.

(#99998) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!
Erre valaki?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#99999) Cs1csó válasza Pribi (#99061) üzenetére


Cs1csó
félisten

A BIOS-ban kellene keresni olyan beállítást hogy a gép kikapcsolásakor ne maradjanak áram alatt az USB port-ok.

Azt amúgy próbáltad már, hogy kihúzod-visszadugod esetleg egy másik USB port-ba dugod - közben egy gép restart esetleg. ( ha korábban nem volt ilyen gond)

[ Szerkesztve ]

(#100000) #86564352 válasza #54072192 (#99997) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem kell hozzá semmilyen képnézés vagy tallózás. Nem fut semmi progi és percre pontosan valami ébresztgette óránként. Az lett a vége lehúztam. 8.1-nél ilyen gyakori ébresztgetés nem volt. Egyébként ha tallóznék onnan valamit vagy oda mentenék valamit akkor is az ideális az lenne csak akkor ébreszti fel amikor tényleg használja. Nem előre felébreszteni mindent hátha épp odaakarsz majd menteni. Ha öt HDD lenne a gépben akkor mind az ötöt ébresztgetné? Nem normális ez így.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.