Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100701) MaxxDamage válasza King Unique (#100679) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hány ilyen kulcsot lehet "tárolni" a lapon / BIOS-ban ?
Nekem van Home és Pro , Home az a gyári SSD-n van (laptop) a Pro meg a másikon, amit most használok.
Elvileg a képen látható a "kulcsok" megléte/tárolása, a "rendszerbe, BIOS, lap... kinek ahogy tetszik. /gondoltam már rá, hogy lementem USB Pen.-re és átnézem mik is ezek pontosan :D / mind2 SSD / rendszer gond nélkül használható / aktivált, de lehet van egy 3.-ik (Key) is ami Pro / Retail verzió. - próbálgattam mindenfélét, pár SSD-vel "NVMe-k és Sata3-k"

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#100702) Geth válasza MaxxDamage (#100701) üzenetére


Geth
addikt

Ennek az égadta világon semmi köze a Windows kulcsokhoz.
Az itt tárolt kulcsok a Secure Boothoz kellenek, digitális aláírás ellenőrzéshez.

[ Szerkesztve ]

(#100703) Redneck


Redneck
veterán

Visszajöttem 1809-re, és ez a két dolog fogadott a frissítés résznél, egyből az első indításnál:
Speciális
Frissítés

Pontosan mit állítsak be hogy ne akarjon 1903-ra menni, és megkapjam a biztonsági frissítéseket? Szájbarágósan pls, mert már nagyon felhúzott. A 1903-ban találkoztam pár érdekes buggal.

Egyébként már telepítést ír, szóval nagyon fasza ez az egész... Vicc.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#100704) King Unique válasza MaxxDamage (#100701) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb írta le más is, hogy a Microsoft aktiváló szerverein lesz tárolva a géped hardverazonosítója és az ahhoz társított Windows 10-kiadás + licenc. Az UEFI BIOS-ban lévő OEM key a Windows 8.X és 10 rendszerekkel előtelepített gépeknél szokott lenni és normál esetben értelemszerűen 1 db kulcs, mivel nyilván nem 5-féle Windows 10-et adnak hozzá egyszerre... A linkelt screenshoton pedig a Secure Boot kulcsok vannak, azoknak semmi köze a BIOS OEM product key-hez.

(#100705) King Unique válasza Redneck (#100703) üzenetére


King Unique
titán

Le volt már írva előzőleg többször is, hogy a funkciófrissítések halasztását, ahol max. 365 napos késleltetés adható meg. Valamint a frissítési csatornánál, ha a féléves csatorna (célzott) helyett a "sima" féléves csatorna van beállítva, az is késleltetheti X héttel / hónappal a funkciófrissítések telepítését. A 1809-es verzióra történő visszaállítás után pedig értelemszerűen az előbbieket kellene beállítani és akkor nem fog upgrade-elni a rendszer 1903-ra. Max. esetleg szükség esetén átmenetileg célszerű előtte kilőni az internetet, majd beállítani a gépházban az előbbieket és utána visszakapcsolni a netet. Tényleg nagyon bonyolult...

(#100706) MaxxDamage válasza King Unique (#100704) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Értem. Asusos azt mondta, BIOS/Security részen van tárolva a Win Key. Amúgy gyárilag a Home-val kaptam és MB csere is történt (újra) amire át lett rakva. (szervizes/Asusos technikus szerint) Akkor ebből mi lehet igaz? BIOS Downgrade megoldást is elmondta a laposhoz, az úgy működött.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#100707) Redneck válasza King Unique (#100705) üzenetére


Redneck
veterán

Kihúzom a netet és megpróbálom. Az mondjuk véleményes hogy már megint elkezdte. Mire gondolt a költő? Ha visszaállítom, majd újra a frissebbet akarom?

Egyébként nem volt választási lehetőség, azonnal elkezdte, ki gondolta volna hogy csak net nélkül engedi állítani?

Nem bonyolult, csak logikátlan faszság az egész működési elve.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#100708) King Unique válasza Redneck (#100707) üzenetére


King Unique
titán

Ha a gépednél a Windows Update jelenleg amúgy is megjeleníti már a 1903-as funkciófrissítés lehetőségét és a visszaállítás után nincsen elhalasztva, szüneteltetve, akkor logikus, ha újra elkezdni letölteni és telepíteni. Ugyanis azt nem tudja, hogy mikor szándékozod újra telepíteni, nem fog arra várni és ilyenkor az alapértelmezett beállítás szerint jár el, ami az automatikus frissítés késleltetés nélkül. Ellenben ha előtte megmondtad volna neki, hogy ne frissítsen, beállítottad volna a halasztást, szüneteltetést, akkor nem tette volna, ilyen egyszerű...

[ Szerkesztve ]

(#100709) Cr00py válasza Redneck (#100707) üzenetére


Cr00py
senior tag

1. Húzd ki a netet.
2.: a fentebb leírt módon halaszd el a funkciófrissítéseket.
3. win+r = services.msc -> itt a "windows update" service-t állítsd le.
4: c:/Windows/SoftwareDistribution/ innen törölj ki mindent.
5: windows update service-t indítsd el újra.
6: Ha ismét keresel frissítést, már nem fogja elkezdeni tölteni a 1903-t, helyette naprakésznek fogja írni a gépet, amennyiben nincs más elérhető frissítés.

Én az auto win update-t is letiltottam magamnak ( én 1709-n maradtam ) + a netkapcsolatot beállíthatod forgalomdíjasra ebben az esetben, így nem is fogja elkezdeni letölteni. ( ezt csak akkor érdemes, ha az auto win update-t is letiltod, ha nem, akkor ezt a részd hagyd ki )

[ Szerkesztve ]

(#100710) Redneck válasza King Unique (#100708) üzenetére


Redneck
veterán

Mert 2019-ben valószínű hogy egy otthoni PC, net nélkül indul... Honnan kellett volna tudnom hogy visszaállítás után húzzam ki az UTP kábelt, mert automatikusan egyből frissít?
Ez kb olyan mint múltkor a Pause kinyomásánál. Miért kell azonnal? Lehetne legalább még egy kattintás, vagy 3 perc előny a felhasználónak.

Vagy a "nem küldünk értesítést" értesítés ismételgetése. :DD

Cr00py:
Köszi, meglépem!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#100711) King Unique válasza MaxxDamage (#100706) üzenetére


King Unique
titán

Ezt miért nem tőlük kérdezed, ha már felvetted a terméktámogatással a kapcsolatot és amúgy is ők gyártották? Meg hogy pontosan mire és hogyan értik, mert a linkelt screenshoton a Secure Boot kulcsok vannak.

(#100712) MaxxDamage válasza King Unique (#100711) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rá fogok kérdezni mindenképp, hogy miként is van ez... :K :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#100713) King Unique válasza Redneck (#100710) üzenetére


King Unique
titán

Arra azért lehetett számítani, hogy ha nincsen beállítva a halasztás, valamint aktív az internetkapcsolat, plusz előzőleg már upgrade-elt 1903-ra, akkor a visszaállítás után is elkezdni előbb-utóbb újból... A bejelentkezés után pedig meg lehet nyitni gyorsan a gépházat és beállítani a halasztást / szüneteltetést (pause), akár még a funkciófrissítés megkezdése előtt is. De azt talán már írtam, hogy akár az elején (pl. inicializálás, letöltés előkészítése) is megszakítható a folyamat, nem lehetetlen, nekem már érdekes módon többször is sikerült. Meg talán átmenetileg offline módra kapcsolni sem olyan bonyolult.

Egyébként még bőven túl lett már tárgyalva ez a téma. Az eddig leírtak alapján sokadszorra talán csak sikerül majd összehozni... :D

[ Szerkesztve ]

(#100714) King Unique válasza Cr00py (#100709) üzenetére


King Unique
titán

A 1709-es verziónál a Home és Pro kiadások támogatása hivatalosan már megszűnt, de ugye nálad még nem és így lehet akár tovább is használni :))

(#100715) csab2 válasza Kékes525 (#100605) üzenetére


csab2
veterán

Valaki írta itt, hogy a System32 belül a DriverStore mappa meg szokott hízni. Na, az itt is 15 GB ha jól emlékszem. Nincs már nálam a lapos.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#100716) csab2 válasza King Unique (#100607) üzenetére


csab2
veterán

A tesóm még annyira sem ért hozzá, mint én. Semmit nem szokott telepíteni. Csak netezik, filmet néz. Szóval nem lehet olyan nagyon teleszemetelve a gép. A Patch Cleaner-t ismerem, azt ahogyan írtam is, lefuttattam. Ezért érzem kicsit nagynak a Windows mappa méretét. 120 GB-os SSD van a laptopban, csak vannak rajta képek, filmek. Most is azt akartam rámásolni neki. Mindegy, nyáron újra rakom neki a Windows-t, meg kapni fog majd egy külső hdd-t.

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#100717) Redneck


Redneck
veterán

Köszi a segítséget srácok, sikerült! Visszaállt a 1809, be is állítottam a halasztást, és minden rendben. Amúgy csak azt a nagyon egyszerű dolgot kellett volna korábban leírnotok, hogy ott ahol 8 napra tudok halasztani, görgessek lejjebb. Eddig egyszer sem tűnt fel hogy lehet, talán a sötét téma miatt ilyen láthatatlan.
Mondjuk azzal még mindig nem békültem ki, hogy mitől kéne Átlagos Ottónak tudnia, hogy visszaállítás után, húzza ki a netet, állítsa be az ütemezést, és utána engedje a gépet a netre. Életszerűtlen és nevetséges 2019-ben. A visszaállítás után 5 másodperccel a Gépház, Windows Update felületén voltam, de már letöltés fázisban volt a dolog, leállító gomb nélkül. Ha szerintetek ez így jó, ti tudjátok...

A 1903-as verzión előjött rendellenességek és unszimpatikus dolgok:
Darabosan megnyíló Start menü.
MS játékban többször szürke képernyő, a legújabb driverrel is.
HDMI-n véletlenszerű hang recsegés és enyhe villódzás. A szoftvereken kívül, a kábelt is ellenőriztem, de tök felesleges volt, mert 1809-en és Win7-en is minden rendben vele.
Az értelmetlen, bár kikapcsolható "nem küldünk értesítést" értesítés, gyakori feltűnése.
Sötét témánál kevésbé átlátszó Start menü, és világosabb az egész téma alapból.

A visszaállításnak egyetlen negatívuma volt. A tegnapi Forzás haladásom buktam. Ez kb 5-6 autót, és nagyjából 2 órányi versenyt és egyéb, már teljesített feladatot jelent. Mindegy, ezt benyelem, tanultam a történetből. :W

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#100718) Dragon3000 válasza Redneck (#100717) üzenetére


Dragon3000
veterán

Annyiszor leírták, de ebben még mindig értetlenkedsz, ha egyszer már feldobta a frissítést és frissítetted is, majd visszaállsz és semmi beállítást nem változtatsz vagyis marad az alapértelmezett, ami szerint már van frissítés és ezt automatikusan telepíti is, akkor nem értetlenkedni kell minden hozzászólásban, hanem elvégezni, amit javasolnak. Az megint csak a te hibád volt, hogy a leírtak alapján nem jöttél rá, hogy le kell tekerni a 365. napra a funkciófrissítések halasztásánál, főleg, hogy szájba rágósan leírták hol kell ezt állítani. De igaz 2019-ben mindenről az ms programozói tehetnek, mert úgy működik az alapértelmezett beállítás, ahogy megálmodták és ahogy kell.

(#100719) Redneck válasza Dragon3000 (#100718) üzenetére


Redneck
veterán

Már nem értetlenkedek, túl vagyok rajta, elszúrtam, csak jól esik leírni a véleményem, gondolom erről is szól a topik. Nem vagyunk egyformák, szerintem kicsit logikátlan ez az automata build update. Egyetlen dologban hibáztam, nem görgettem le, számomra nem volt elég látványos a görgetési lehetőség. Ha feltűnőbben jelölik, nincs ez az egész. Mondjuk senki se szólt hogy görgess le, pedig leírtam hogy nálam csak 8 napot kínált fel.

Az ilyen felesleges körök elkerülésére, így is lehetne:
1. Ne induljon automatikusan letöltés egy build frissítésre. Jelenjen meg, hogy van lehetőség váltani, vagy szüneteltetni, és ha utóbbit választjuk, azonnal megadni a dátumot.
2. Ne induljon automatikusan a háttérben, olyan build frissítési folyamat, ami vissza lett állítva.
3. Ha már elindult, és a felhasználó észrevette, legyen egy azonnali leállítás gomb. Ne kelljen már offline módba menekülni, a frissítés megakadályozásához. 2019-ben ez komolytalan.
4. A görgetési lehetőség, lehetne látványosabb a felületen. Nem tudom milyen a világos témán, de sötéten sem monitoron, sem TV-n nem tűnt fel ez az opció. El tudom képzelni hogy más is járt már így, hogy benézte.

Nekem ez az automatikusan, a háttérben főverziót frissítő rendszer, annyira nem szimpatikus, azért ez nem egy sima kis javítás. Persze elhiszem, hogy valakinek így is tetszik:
1. Visszaállítás után, egyből menj offline módba, igaz erre nincs figyelmeztetés.
2. Állítsd be a halasztást.
3. Csatlakoztasd a netre
4. Lemezkarbantartózz hogy eltakarítsd a felesleges fájlokat, amiket értelmetlenül kezdett újra leszedni.

A továbbiakban, elengedem a témát, ha szabad kérnem, tegyetek ti is így! Köszönöm a sok segítséget, megtanultam a leckét a Win 10 frissítések mechanizmusáról, és a továbbiakban igyekszem magamnak megtartani a véleményem, a Windows 10-et érintő logikátlanságok kapcsán. :R :R :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#100720) Ablakos


Ablakos
őstag

Próbálgatom a parancs ablak színbeállításokat. A default ablak elő/háttérszínek nekem nem jutnak érvényre,csak ha kikapcsolom az új terminal fülön a színeket.
Lehet félre értem a működését, de úgy gondolom, hogy a default szín a user prompt színe és a beírt parancsok a terminal fülön beállítottak. De nem így működik.
Valaki tud ebben jót mondani?

[ Szerkesztve ]

(#100721) Geth válasza Ablakos (#100720) üzenetére


Geth
addikt

Ennél ez egy picit bonyolultabb :)
Iletve a ColorTool-t csekkold, a cikkben linkelik is.

(#100722) liszi70 válasza Redneck (#100719) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A görgetési lehetőség, lehetne látványosabb a felületen. Nem tudom milyen a világos témán, de sötéten sem monitoron, sem TV-n nem tűnt fel ez az opció."

Gépház / Könnyű kezelés / Görgetősávok automatikus elrejtése a Windowsban
Ezt kapcsold Ki, mindjárt jobban fogod látni, hogy görgethető az oldal. :) Ha be van kapcsolva, csak egy nagyon vékony csík van ott, amit alig lehet észrevenni. Arról nem is beszélve, hogy nehéz az egérnyíllal megcélozni azt a vékony csíkot, hogy nagyra váltson. Sokkal könnyebben kezelhető, ha alapból a teljes méret jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#100723) VGYke válasza King Unique (#100679) üzenetére


VGYke
addikt

SityiSXT, King Unique, köszönöm! Kérdésem onnan indult, hogy ráteszek a laptopra home helyett pro verziót, de a későbbiekben, aktíválás után valamikor kiderül hogy a pro kulcsával valami probléma van (mit tudom én, pl. többször eladták), akkor hogyan tudom visszatenni az eredeti Win Home verziót. Nagyobb biztonságban érezném magam, ha ismerném az eredeti Win8 kulcsot.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#100724) #54072192


#54072192
törölt tag

Már mindenkinek elérhető az új játéksáv, úgyhogy érdemes frissíteni. Többek között figyelhető a CPU, GPU és memóriahasználat, és kitűzhető a képernyőre, így erre nem kell másik programot futtatni. Nem csak játékban működik, bármikor megjeleníthető.

[ Szerkesztve ]

(#100725) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szerettem volna kipróbálni a "Windowsban Linux" dolgot. Engedélyeztem a szolgáltatást, hagytam frissíteni, naprakész állapotban van:

PowerShell rg-ként vagy gyalogosan:

Aztán Microsoft Store:

Tegnap is ugyanez volt. Mennyi az a KICSI a pici puhánál ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#100726) #54072192 válasza mezis (#100725) üzenetére


#54072192
törölt tag

Keress rá a Store-ban mondjuk az Ubuntura. Ott van leírva az is, hogy mit kell előtte bekapcsolnod. A link egy nem elérhető gyűjteményre mutat (LinuxDistros), azért nem tudja betölteni.

(#100727) mezis válasza #54072192 (#100726) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm. akkor inkább várok még egy "kicsit". Nincs kedvem hosszas installálásba kezdeni, akkor inkább a boot-olásnál választom az installált Ubuntu Linux-ot. (Nekem jó az is. :D )

mezis

(#100728) Geth válasza mezis (#100727) üzenetére


Geth
addikt

Várhatsz akármennyit, ez magától nem fog feltelepülni :DDD

A subsystem feature bekapcsolása az első lépés, utána fel kell raknod egy disztrót, pl. ezt.
Nincs hosszas installálás, néhány száz MB, nálam pár másodperc volt.

Utána nem a "bash" a javasolt módszer az indításra, hanem a konkrét disztró ad rá parancsot (a linkeltnél pl. simán "ubuntu").

(#100729) Ricsi.M


Ricsi.M
tag

Sziasztok! Az alany: HP 14-cf0000nh

Volt rajta gyári Windows 10. Bekapcsoltam, nyilván egy lassú sz*r az 1 terrás HDD-vel. Még kismillió HP-s programot akart telepíteni, stb. Egy 2-3 perc Windows bejelentkezés után megfagyott. Se egér, se billentyű, se semmi. Még egyszer eljátszottam ezt. Megelégeltem, feltettem rá egy szűz Win10-et. Ugyanez a probléma. Semmi nincs rajta, bejelentkezés után 1-2-3 perc és megfagy a gép. Elkezdtem keresgélni hibás hardver után. HP self-test RAM és HDD-re is Passed-et írt. 3rd party bootolható RAM és HDD tesztet is futattam rajta, nincs hiba.
Oké, teszt. Linux Mint-et feltettem rá. Tökéletesen fut. Nem fagy, nincs baj vele. Akkor a Windows lesz a hibás. Driverek. Csökkentett módban tökéletesen működik a gép. Felpakoltam a legfrissebb drivereket hozzá. Minden frankó, eszközkezelő hibát nem jelez. Mégis ha elindítottam a gépet, 1-2 perc után megfagy. Csökkentett módban minden automatán induló programot feladatkezelő-indítás fülön letiltottam. Így örülhettem, jó lett a gép. Juhhú. Működik, elindul, oké, elkezdem feltelepíteni rá a programokat. Adobe Reader-nél meghalt, megint lefagyott. Ez már gyanús volt, de nem törődtem vele, csinált már ilyet az én PC-m is. Újraindít, programokat újra megpróbálom telepíteni. Siker. Adatok migrálása. Siker. Oké. Ügyfél elviheti a gépet, mert működik. 1 óra múlva hív, hogy böngészés közben, gmail bejelentkezésnél szintén megfagyott.
Akkor mégsem örülök... pedig azthittem 2 nap szenvedés után végre kikerül a kezeim közül ez a... :))
Valakinek valami ötlete a random bekövetkező fagyásokra? Nem teljesen normális, és úgy érzem, hogy Windows baki lesz...

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#100730) liszi70 válasza #54072192 (#100724) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Többek között figyelhető a CPU, GPU és memóriahasználat, és kitűzhető a képernyőre, így erre nem kell másik programot futtatni. Nem csak játékban működik, bármikor megjeleníthető."

Ez a cpu-gpu-memória ablak hogyan tűzhető ki? Én nem játszom a gépen, nem használom a játéksávot, de érdekelne ez a rendszerhasználat-megjelenítés. Nem találom az erre irányuló beállítást a játéksáv-ablakban és a gépházban.

[ Szerkesztve ]

(#100731) #54072192 válasza mezis (#100727) üzenetére


#54072192
törölt tag

Arra felesleges várnod, hogy az a link működjön, mert csak a Store-t adná be az elérhető disztrókkal együtt. Vannak nem működő linkek a rendszerben, ezt leginkább a súgóknál lehet észrevenni. Ilyenkor csak átirányít a microsoft.com-ra. :) Nem bonyolult telepíteni.

liszi70: A megfelelő ablakon rákattintasz a rajzszögre az X mellett, és az onnantól ki van tűzve.

(#100732) borix válasza Ricsi.M (#100729) üzenetére


borix
őstag

Az előző win10 verzióval 1809 meg lehetett volna nézni ha az is csinálja akkor win 8.1 ha az is akkor legacy módban próbálni, bios frissítés ha így sem jó akkor hardver gond lesz.

(#100733) Ricsi.M válasza borix (#100732) üzenetére


Ricsi.M
tag

1809-es van rajta. UEFI módban. Legacy-t nem próbáltam, alapból UEFI-re volt állítva.

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#100734) Toth_Jani válasza Ricsi.M (#100733) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Pedig az egy jó kis Netezős gép, azon hibátlanul működni kellene a böngészésnek, igaz a böngészőben futó játékok vagy a FHD filmek megfogják rendesen.
Ráadásul ezt gyárilag a Win 10 home verzióval adják.
Mondjuk lefagyott gépet nem mostanában láttam de amikor igen akkor állt a ventilátor a procin, az asztali gépben.

[ Szerkesztve ]

(#100735) Kékes525 válasza csab2 (#100715) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, az lesz a probléma. Pontosabban a C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository könyvtár. Lemezkarbantartó rendszergazdai joggal való futásával lehet tisztítani. How to Clean FileRepository Folder in DriverStore? Előtte mindenféleképpen csinálj rendszer visszaállítási pontot!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#100736) liszi70 válasza #54072192 (#100731) üzenetére


liszi70
nagyúr

Óóóó, én teljesen máshol tartok. :D Én még ott tartok, hogy a win+g-re ez az ablak jelenik meg. Innen hogy lehet eljutni arra a "sokablakos" részre, amit linkeltél? :)

[ Szerkesztve ]

(#100737) Ricsi.M válasza Toth_Jani (#100734) üzenetére


Ricsi.M
tag

Nem csak böngészésnek kéne működnie, de egy Win10-et el kellene futtatni... főleg ugye, ahogy Te is írtad, Win10 Home volt rajta gyárilag, ami szintén így megfagyott. A gyári?! Ha továbbra is panaszkodik az ügyfél, akkor átállítom Legacy-ba a BIOS-t aztán megnézzük úgy is. Ez akkor pechemre nem jutott eszembe... kicsit idegesít is. :)

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#100738) borix válasza Ricsi.M (#100737) üzenetére


borix
őstag

Van rá 2019. feb.22 BIOS F.34 Rev.A. Ezt azért felraknám előtte ha nem volt frissítve.

(#100739) Toth_Jani válasza Ricsi.M (#100737) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Egy Windows 10-el forgalmazott gépnél elvárás lenne hogy úgy tervezzék hogy alapértelmezett BIOS beállításoknál hibátlanul működjön.
Próbáld visszaállítani alapra, ha úgy nem megy akkor elvileg 3 év garancia van rá, nézegesse a szerviz.

(#100740) mezis válasza Geth (#100728) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm, ez már működött ! :R

Ricsi.M: A Win10 óta mindig telepítem a PerfMon programot, indítom a rendszerrel. Ezzel legalább látom, hogy tényleg lefagyott, vagy csak frissítget a drága. Mert a legkisebb frissítés is tudja a lefagyás látszatát kelteni.

mezis

(#100741) #54072192 válasza liszi70 (#100736) üzenetére


#54072192
törölt tag

Frissíteni kell az appot a Store-ban. De elképzelhető, hogy mégsem küldték még ki mindenkinek, csak nagyon sokaknak. :) Valahol olvastam, hogy milyen jó lett, és többen is azt írták, hogy kézzel kell frissítést keresni hozzá, utána megjelenik az új. Nálam bevált.

mezis: "Mert a legkisebb frissítés is tudja a lefagyás látszatát kelteni."
Hát ez azért elég csúnya lenne. :N Ha egy frissítéstől teljesen megáll a gép és nem reagál semmire, akkor ott problémák vannak, és egyáltalán nem normális.

[ Szerkesztve ]

(#100742) kidnou válasza Ricsi.M (#100737) üzenetére


kidnou
senior tag

Itt nagy várószínűséggel hardver gond lesz.

(#100743) borix válasza kidnou (#100742) üzenetére


borix
őstag

Azt írta Linux alatt nem volt gond igaz, hogy sokáig nem tesztelte.

(#100744) Ricsi.M válasza borix (#100743) üzenetére


Ricsi.M
tag

Linux Mint egy napig volt rajta és hibátlanul működött, éjjelre is itthagytam.

BIOS-t lefrissítettem, az volt az első. :)

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#100745) #54072192 válasza Ricsi.M (#100744) üzenetére


#54072192
törölt tag

Attól, hogy telepítesz egy Linuxot, még nem feltétlenül jönnek elő a hardveres gondok. :) Mit csináltál rajta? Volt valamilyen terhelésteszt? Felismert és telepített mindent, vagy csak úgy ment?
Mivel tiszta telepítéssel és külső programok nélkül is lefagy, plusz a friss driverekkel is, így szerintem sem a rendszerrel lesz gond, ott csak olyat csinál(sz), ami előhozza.

(#100746) mezis válasza #54072192 (#100741) üzenetére


mezis
nagyúr

Mostanában cseréltem a Win7-et Win10-re, több hw-en is. Igaz, gyári driverek csak Win7-ig voltak, de mindegyiknél voltak elképesztő, lassulások, tulajdonképpen lefagyásnak is nevezhetném, ha órák múlva nem lett volna használható a PC. Az egyiknél legalább 8 órán keresztül tartott ez az állapot.
Aztán mindegyikre fölraktam még az Ubuntu Linux-ot. Aztán frissítettem a Linux-ot is. Semmi fagyásnak látszó állapot, letöltés, installálás.
Ja, hogy a letöltés, installálás Linux-nál "soronként" (utasításonként) nyomon követhető ? Az nem való a Win usereknek, mert azok egybitesek ? :F

Hw hiba vagy összekacsint az MS piaccal, vegyetek már új sw.hez új hw.-t ? Dübörögjön az a gazdaság !
Termeljük a szeméthegyeket ! :(

mezis

(#100747) Ablakos válasza mezis (#100746) üzenetére


Ablakos
őstag

A windows "vonal" tapasztalom szerint érzékenyebb a hardverre, mint a linux. Jól összeválogatott (esetleng brand) hardverrel szerintem nagyon jó oprendszer lett a win10.

(#100748) liszi70 válasza #54072192 (#100741) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Frissíteni kell az appot a Store-ban."

Azt írja ki a store, hogy "Ez a termék telepítve van.", így nem tudok kezdeni vele semmit. Alaphelyzetbe is állítottam a Játéksáv alkalmazást, de ugyanaz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#100749) Geth válasza mezis (#100746) üzenetére


Geth
addikt

SSD nélkül elég lassú tud lenni Win-en egy update/upgrade.
Amúgy változatosan régi gépeknél sem találkoztam fagyásokkal, lassulásokkal, szóval a konteót kizárhatjuk :DDD
A régi drivereknél fontos hogy hol nézed. Pl. tizenéves laphoz is van 2 hetes realtek driver, csak nem a lapgyártó oldalán...

Ablakos: sajnos ez sem jelenthető ki, elég sok hardverhez tré linuxos támogatás van, sőt, többször találkoztam olyannal hogy linuxon zéró support (zárt driver se), mint fordítva, hogy a winnel volt probléma.

[ Szerkesztve ]

(#100750) King Unique válasza mezis (#100746) üzenetére


King Unique
titán

Van akiknél még 10+ éves gépeken is jól fut a Windows 10 (példa), szóval nem feltétlen gond a régi hardver. De ha hivatalosan nincsen hozzá W10-es támogatás, meg driverek és semmi - mint esetedben - , akkor azon sem kell annyira meglepődni, ha esetleg nem lesz teljesen oké... Meg ha valami tetű lassú HDD a rendszermeghajtó, akkor szintén nem. Ez az állítólagos 8 órás lefagyás meg elég abszurd, de túl sok minden nem derült ki róla, meg hogy pontosan melyik verziónál jelentkezett. Viszont az látszik az előző hsz alapján, hogy a valamilyen gépen a 1903-as csak működik, ha már sikerült megnyitni a PS-t és a Sore-t.

Ha már az Ubuntut, illetve a Linuxot emlegeted itt hardverkezelés és működés terén etalonként, akkor azért pl. az ilyen, ilyen, ilyen, ilyen, ilyen stb.-stb. eseteket se hagyjuk ki. Ha nem megy, nem kompatibilis, akkor vegyél újat, cseréld le másikra, ezek szerint ők is összekacsintanak, vagy mi...?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.