Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90701) King Unique válasza Ano (#90698) üzenetére


King Unique
titán

Valószínűleg azért, mert nem jól csináltad, nem másoltál át minden szükséges partíciót stb. Azzal viszont nem nagyon lehet mit kezdeni, legyen szó akármelyik programról is... Egyébként meg ott van ilyen célra az ebben a topikban is már számtalanszor említett Macrium Reflect, valamint még számos egyéb szoftver. Az előbbi használata pedig viszonylag egyszerű, az alábbi leírások és videók alapján meg pláne. Az előre elkészített és pendrive-ra kiírható WinPE ISO pedig letölthető hozzá pl. innen is.

Képregény - Macrium Reflect
Bootlemez (Rescue CD) készítés Macrium Reflect programhoz
Merevlemez klónozás Macrium Reflect Free program használatával
Operációs rendszer mentése, visszaállítása a Macrium Reflect Free program használatával
Youtube (klónozás)
Youtube (mentés + visszaállítás)

[ Szerkesztve ]

(#90702) uriember válasza Ano (#90698) üzenetére


uriember
aktív tag

[link]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#90703) norti válasza Hory84 (#90695) üzenetére


norti
addikt

Semmi hátrány nem fog érni, hagyd így és ha kedved szottyan Linuxot installálni mellé, még jól is jártál :)

(#90704) Geth válasza Hory84 (#90695) üzenetére


Geth
addikt

Nem kell újratelepíteni a rendszert csak azért mert a SecureBoot-ot kapcsolgatod.

(#90703) norti: A semmi hátrány azért egy kicsit túlzás, különben minek találták volna ki :)

[ Szerkesztve ]

(#90705) Hory84 válasza Geth (#90704) üzenetére


Hory84
tag

Megpróbaltam bekapcsolni de utána csak a windows helyreállítás jött be. Mi a trükk?

[ Szerkesztve ]

(#90706) Geth válasza Hory84 (#90705) üzenetére


Geth
addikt

Passz, nálam működik ha kapcsolgatom.
UEFI módban van telepítve a rendszer?

(#90707) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

?

(#90708) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

letöltöttem és frissítettem a KB4467682 (OS Build 17134.441)-et....és azt látom, hogy 13GB plusz adattal lettem "gazdagabb"....kizártnak tartom, hogy egy egyszerű build-frissítés ennyi memóriahelyet foglaljon el pluszban.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90709) norti válasza Hory84 (#90705) üzenetére


norti
addikt

Tutorial
Itt egy jobb (Secure Boot linkek az első néhány bekezdésben)

@Geth: a felhasználók 99%-nak semmi hátránya nincs belőle

[ Szerkesztve ]

(#90710) Doky586 válasza Ga3rieL (#90707) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell de lehet.

(#90711) Ga3rieL válasza Doky586 (#90710) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

de az a legújabb verziószámú, nem?mert ami felette van a listába, annak 1-es a vége.

[ Szerkesztve ]

(#90712) Hory84 válasza Geth (#90706) üzenetére


Hory84
tag

Igen.

(#90713) Hory84 válasza norti (#90709) üzenetére


Hory84
tag

Köszi, megpróbálom!

(#90714) #86564352 válasza xy.zsolt (#90708) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tíz nap után eltakarítja magától az előző rendszer maradékát, karbantartóval, tárterület segéddel magad is tudod most is. Fogalmi pontosítás: tárhely lesz az, a memória más dolog

Géb89: le lehet tölteni a 1809 ISO-t onnan, telepítés utáni első frissítés mindenképpen naprakészre hozza

[ Szerkesztve ]

(#90715) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#90708) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Előbb törlöm a gépről a frissítést mint hogy a 111GB-os tárterületből ez a plusz 13GB levonódjon….vagy ti mit tennétek?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90716) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#90715) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Tárterületsegédet már futtattam....így maradt 13GB pluszban. Most indítottam a karbantartót.....meglátjuk

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90717) Geth válasza norti (#90709) üzenetére


Geth
addikt

A helyesbítést elfogadom :P
Ha UEFI módban van a Win, eddig mindenhol elég volt bekapcsolni és installálni a default keyeket (MS-é eddig mindig benne volt).

(#90718) Doky586 válasza xy.zsolt (#90715) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Semmit

(#90719) lck válasza xy.zsolt (#90715) üzenetére


lck
senior tag

Csak a pontosság miatt: nem memóriát foglal hanem lemezterületet. Másrészt, futass le egy lenezkarbntartót. Vezérlőpult - felügyeleti eszközök - lemezkarbantartó. Rendszergazda-ként. Ott pipáld be az update karbantartását.

(#90720) King Unique válasza norti (#90709) üzenetére


King Unique
titán

Ez a 99% gondolom így hasraütés-szerűen, meg sac/kb. alapon... Ha már van egy modern, UEFI-s hardvere a usernek + rajta egy modern OS, mint a Windows 10, akkor nyilván használhatja EFI módban telepítve és bekapcsolt Secure Boot mellett a rendszert. A 10-es legalább támogatja rendesen, nem úgy mint a 7-es. Na meg már a népszerűbb Linux rendszerek is egy ideje. Valamint ha majd az Intel 2020-tól állítólag elkezdi teríteni az UEFI + Secure Boot only hardvereket, akkor eleve nem lesz opció a kikapcsolása.

[ Szerkesztve ]

(#90721) norti válasza King Unique (#90720) üzenetére


norti
addikt

Nyilván, de ha mégsem kapcsolta be, az sem tragédia, ne ragozzátok már tovább. Vagy mondd meg neki konkrétan, milyen problémába fog belefutni.

Az az 1% ti + én vagyok, aki tudja mire jó, az arányt akartam érzékeltetni, mert ha ennél nagyobb lenne, a problémák is közismertek lennének. Ez egy felhasználói topik, nem rendszergazdai szint, nem kell mindent levinni a bitekig :) Peace.

(#90722) Hory84 válasza Geth (#90717) üzenetére


Hory84
tag

Megcsináltam mindent ami le volt írva, default key install is megvolt, de sajna nem megy. Az ms tutorialban benne van hogy néhány esetben sajna csak a win reset oldja meg a problémát. Na mindegy majd karácsonyi szünetben újrahúzom.

(#90723) King Unique válasza norti (#90721) üzenetére


King Unique
titán

Valóban nem az, de ha már rendelkezésre áll a hardvernél és támogatja / támogatott az OS, akkor azért az sem indokolt, hogy EFI módban minden esetben eleve kikapcsolja és úgy telepítse, úgy használja a rendszert.

Az az arány meg továbbra is inkább csak tipp, mintsem pontos adat, pláne az összes felhasználóra vonatkozóan... Lehet akadnak sokan, akik nincsenek teljesen képben, de ugyanakkor az ilyenek pont nem is feltétlen piszkálják és lehet épp alapból bekapcsolt állapot van náluk, a hardvert az előtelepített rendszerrel is eleve úgy vették stb.

(#90724) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

már csak a jegyzettömböt kell feketévé tenni

(#90725) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#90716) üzenetére


xy.zsolt
őstag

10 GB pluszban maradt a C meghajtón minden erőfeszítésemmel együtt…...aztán rájöttem, hogy annyi tárhelyet foglaló filmet töltöttem ma le. Bele kell még ebbe jönnöm, na :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90726) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

10-esre frissíteném a már belakott 8.1-emet, csak nem sikerült. Az MCT-vel letöltöttem, pendrájvra írtam, bebootoltam róla, aztán ezt írta ki. Újraindít, pen bedug, aztán ennyi. Nem tudom, hogyan lehetne elindítani a telpítést. Légyszíves segítsetek!

(#90727) Doky586 válasza C. s. (#90726) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win8 futása közben indítsd el a pendriveon levő setup.exe -t..

(#90728) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Valaki tudja, hogy lehetne a szöveges dokumentumot feketévé tenni? Azt sztem kihagyták, vagy direkt maradt vakító fehérbe?

(#90729) C. s. válasza Doky586 (#90727) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm, de nincs ilyen fájl. Ezek vannak.
Okozhatja az ezt, hogy először csak letöltöttem, aztán később írtam ki a WinSetupFromUSB-vel? Persze, ha valaik DVD-re írja, akkor sem az MCT-t használja írásra, és működnie kell.

(#90730) libus


libus
őstag

Üdv!

A párom laptopján eredeti 8.1 van.
Nagyon elege van a 8.1-ből, és szívesen átállna Windows 10-re.
Fel tudom tenni neki a Windows 10-et a 8.1-es termék kóddal?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#90731) Cs1csó válasza libus (#90730) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, sőt lehet még kódot sem fog kérni a telepítő hanem simán felmegy a 10 és aktivált is lesz. Annyira érdemes figyelni, hogy a telepítőn legyen rajta az a kiadás ami megfeleltethető a korábbi 8-asnak tehát home akkor home, pro akkor pro. DE ha MCT-vel szedsz le MS oldaláról akkor abban mind benne van.

(#90732) libus válasza Cs1csó (#90731) üzenetére


libus
őstag

Köszönöm! :R
Napokban neki is esek akkor. :K

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#90733) King Unique válasza C. s. (#90726) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor esetleg az in-place upgrade jöhet szóba a fájlkezelőben az felcsatolt ISO-fájl gyökerében lévő setup.exe futtatásával. Vagy akár pl. az MCT-vel a screenshoton az első opciót (ezt a gépet frissíteni most) választva. Viszont egyrészt az ingyenes upgrade lehetősége hivatalosan már rég lejárt, még ha technikailag akár továbbra is működhet! Másrészt jó esetben elvileg régebbi Windowsról upgrade-elve is megmaradnak a telepített programok és a beállítások, de ez eleve inkább 10-10 között kiforrottabb.

(#90730) libus:
Az ingyenes upgrade lehetősége 7/8.1 rendszerekről hivatalosan már megszűnt, tehát az alapján jelenleg nem lehetne ilyen formában váltani Windows 10-re. Viszont technikailag még manapság is működhet és elfogadhatja a 10-es a 8.1 kulcsát. A telepítésnél akkor nem kell termékkulcsot megadni, ha korábban az ingyenes időszakban már megtörtént azon a gépen 8.1-ről a váltás Windows 10-re. Ha nem, akkor viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#90734) C. s. válasza King Unique (#90733) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a segítséget!
Közben arra gondoltam, hogy az MCT-vel íratom ki, és csodák csodájára ott a gyökérben a setup.exe. Csak azért írtam le, hogy más okulhasson belőle. Ennyin múlott. :)

(#90735) Cyrin


Cyrin
addikt

Én ma telepítettem használt brand gépre a 8.1-et, ami jár hozzá service tag alapján, aztán kiszedtem belőle egy parancssoros programmal a kulcsot, és feltettem tiszta telepítéssel a 10-et, megadtam neki a 8-as kulcsát, és aktiválódott :D

[ Szerkesztve ]

(#90736) hape60


hape60
aktív tag

Bocs, de bamba kérdésem van: elindítottam a HD Sentinel programot, és most minden indulásnál betöltődik. Hogyan tudom kiszedni az automatikusan induló programokból? Az msconfig nem látja, a feladatkezelőhöz irányít, amiben szintén nincs ....Win10 pro 1709

(#90737) King Unique válasza hape60 (#90736) üzenetére


King Unique
titán

A programon belül az általános beállításoknál kiveszed a pipát az elől, hogy a Windowszal együtt induljon. Vagy használod a program hordozható (portable) verzióját.

De egyébként miért baj, hogy a betöltődik a rendszerrel együtt? Pont az a lényeg normál esetben, hogy folyamatosan fusson és figyelje a meghajtók állapotát.

[ Szerkesztve ]

(#90738) hape60 válasza King Unique (#90737) üzenetére


hape60
aktív tag

Próbaverzió; csak ellenőrizni akartam egy HDD-t. (De köszönöm az ötletet. Miért nem látszik ez a Windowsban?)

[ Szerkesztve ]

(#90739) King Unique válasza hape60 (#90738) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak ellenőrizni 1x, akkor arra ott van a portable verzió. Ha telepíted a próbaverziót, akkor korlátozott funkcionalitással akár az is használható hosszabb ideig és arra jó, hogy folyamatosan figyelje a meghajtók állapotát. Ha teljes verzió kell, akkor pedig vagy megveszed, vagy promós változatot használsz. Például a program promók topikban rendszeresen szokott lenni ingyenes promója a standard kiadásnak.

(#90740) C. s.


C. s.
addikt

Már megint elakadtam. A telepítő a Sandboxie 5.26-os verziójáról azt gondolja, hogy nem kompatibilis a W10-zel, pedig az. Ilyenkor mit lehet tenni, ha nem akarom törölni, majd ismét telepíteni a programot? Hogyan győzhetném meg?

(#90741) TRob1 válasza C. s. (#90740) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem egyszerűbb elkerülni a plusz anomáliákat - előfordulhatnak e nélkül is egy ilyen frissítés után -, és jobban jársz ha törlöd majd ha minden kész, újra felrakod. Szerintem.

¤ R'n'R ¤

(#90742) C. s. válasza TRob1 (#90741) üzenetére


C. s.
addikt

Ez a B terv. Azért ragaszkodnék hozzá, mert majdnem 400 homokozó van benne, mindegyikben 1-1 telepített program. Irtózatos macera volna újracsinálni. :D Félek, hogy nem úszom meg.

(#90743) TRob1 válasza C. s. (#90742) üzenetére


TRob1
veterán

Uhh. Az tényleg macera. :) (Lehet ennyi programot egy "életben" használni? :D)
Kíváncsi leszek mi lesz a végeredmény, majd számolj be ha már megy a win 10... Mi marad(t), mi nem, mi megy, mi nem... (Persze nem kell tételesen a 400 appot megemlíteni :P )

ui: De lehet jobban járnál ha egy új/másik meghajtóra egy új win10-et raknál - ez meg egyelőre talonba, biztos ami biztos alapon. :)

Persze ha már ismered, netán használod is a win10et és úgy vágnál neki, az más (csak néhányan akadtak már akik visszasírták a 7-et, vagy 8-at... és egy ilyen gyűjtemény mellett akármi is lehet :U )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#90744) C. s. válasza TRob1 (#90743) üzenetére


C. s.
addikt

"De lehet jobban járnál ha egy új/másik meghajtóra egy új win10-et raknál"

Ez volt a C terv. :)

"Lehet ennyi programot egy "életben" használni?"

Nem hiszem! :D Ha jobban meggondolom, ennek a felét meneszteni kellett volna már régen, csak mindig volt valami fontosabb (értsd: érdekesebb) tennivaló a gépen, mint a rendrakás. :B Szóval marad cirka 200 program, de még ettől is égnek áll a hajam. 50% játék, 30% grafikai program, a többi meg "mindenfélenemistommi", ami egyszer talán még jó lehet valamire :D Most másolom át az egész hóbelebancot egy másik HDD-re, talán egy része használható marad egy tiszta telepítés után. Ez eléggé kiszámíthatatlan.

"akadtak már akik visszasírták a 7-et, vagy 8-at"

Én már előre visszasírom a 8-at, de a procicsere miatt rá lettem kényszerítve a váltásra. (Majdnem fél évig nem tudtam használni a gépet, először úgy nézett ki, rendben van a W8.1-gyel, de frissítés után egyfolytában reklamál, hogy nem kompatibilis az oprendszer a CPU-val.)

Várok holnapig, hátha befut a megoldás, hogyan vetethetném észre a W10 telepítőjével, hogy kompatibilis a Sandboxie. :O

[ Szerkesztve ]

(#90745) TRob1 válasza C. s. (#90744) üzenetére


TRob1
veterán

Az olvasottak alapján viszont egyértelműen jobban jársz ha törlöd. :P

¤ R'n'R ¤

(#90746) C. s. válasza TRob1 (#90745) üzenetére


C. s.
addikt

Ez fájt! :P

(#90747) psalm69 válasza C. s. (#90740) üzenetére


psalm69
csendes tag

Windows októberi frissítésével (1809) a 5.26 sandboxie nem kompatibilis. Ami működik vele az a 5.27.2 beta.
A beta a forum-ból tölhető le.

[ Szerkesztve ]

(#90748) Ano válasza uriember (#90702) üzenetére


Ano
őstag

Köszönöm a segítséget :R :R :R ... ezzel az AOMEI-vel sikerült!

Továbbá köszi: (#90700) csicso82-nek és (#90701) King Unique-nek is!! :R :R :R

A másolás kicsit sokáig tartott és ez a topik nagyon pörög ....

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#90749) uriember válasza Ano (#90748) üzenetére


uriember
aktív tag

Tartsd meg, máskor is lehet rá szükséged, ott a licenckulcs is, teljesen hivatalosan örökre a tiéd ez a 6.3 verzió... :K

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#90750) arecibo


arecibo
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már, de a gondom a következő: W10 Pro van a gépen (ezzel vettem pár hónapja újonnan). Már kb egy hete azt csinálja, hogy a tálcáról nem indul el semmi. Hivatkozva arra, hogy nincs társítva program hozzá.. :F A súgó szerint megcsináltam, de semmit sem változott...Ötlet? (frissítések persze letiltva).

"A világűrt vétek ennyi emberre elpocsékolni"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.