Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90351) Liliom86 válasza Döglött Róka (#90348) üzenetére


Liliom86
csendes tag

8.1-el sem volt gondom,de azt nem szerettem..
Én úgy tudtam,hogy ez az alaplap jó 10-hez is..Gigabyte oldalon még vannak hozzá Win 10-hez való driverek is.
[link]

Gyorsínditás,mint írtam ki volt kapcsolva. Pár napig oké volt minden.Utána legfrissebb 10 került már fel és ismét kikapcsoltam ezt a funkciót..Utána megint kb 1 hétig tökéletes volt,mint régen és újból fagyás volt bekapcsolást követően pár perc múlva.

[ Szerkesztve ]

(#90352) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Ami van rajta alapból hang driver az nem Realtek, "High Definition Audio hangeszköz" ha jól rémlik...most fejben nem tudom már...
Lehet majd megnézzem azzal is,mert tulajdonkép hang volt úgy is... meg az Nvidia videokártya driver is valami olyasmit felszokott rakni..

(#90353) #86564352 válasza Liliom86 (#90351) üzenetére


#86564352
törölt tag

Csak találgatás, melyik Win verzió pontosan? Lehet a 1809 nyűgje van nálad? 1803 verzióval is csinálja? Először úgy hagyd a Windows telepítsen drivereket. Azért a tipp mert buildváltáskor első hetekben sajnos gyakori a driverek nem mindig vannak barátságban az új rendszerrel. Szűk minta, viszont redditen olvastam már érdekeseket az újra kiadott 1809-ről kékhalálozik bizonyos esetekben. Szerintem nem gond az alaplapod, elég igénytelen jószág a Win10 környezetemben több 7-8 éves még régi Core 2 Duo CPU-s gépen is megy vígan 1803-ra frissülve. (vígant értsd: RAM-mal és SSD-vel megtámogatva)

[ Szerkesztve ]

(#90354) Shin Chen válasza Shin Chen (#90232) üzenetére


Shin Chen
tag

A fenti Windows 10 telepítési problémát azzal küszöböltem ki hogy Windows 7et frissitettem win 10re, majd aktiváltam a digitális licenszt.
Micsoda tortúra...

ON:
Friss telepitessel kb 20s alatt bootolt a rendszer , aztán ahogy elkezdte lehúzmni a frissítéseket, a win10 boot és a bejelentkezési képernyő között van egy ~1 perces fekete képernyő... Valakinek van tippje az mi lehet?

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#90355) Liliom86 válasza #86564352 (#90353) üzenetére


Liliom86
csendes tag

1803-nál (build:17134.1) jelentkezett,de csak utóbbi talán 1 hónapba (vagy még annyi se..) illetve a mostani 1809-nél (build: 17763.107) is jelen volt ez a probléma.Ki fogom próbálni,hogy én nem rakok fel semmit,hanem rá hagyom a rendszerre.

[ Szerkesztve ]

(#90356) tope


tope
addikt

Szép estét!
Több gépen is próbáltam többféle Windowst (7, 10) kirakni pendrivera (2-re is) Rufus-szal és Windows DVD/ISO tools, de egyszerűen nem akar bootolni a pendriveról. Lehet ennek oka, vagy mit ronthatok el egy ilyen egyszerű dolgon (nem egyszer telepítettem már így)?
A gépek ahol próbáltam, mindegyikén Windows 10 van, ahol kiirtam és próbáltam mindegyik 10-es, nem tudok mire gondolni csak arra hogy ez zavarhat be.
Valakinek tipp, ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#90357) Doky586 válasza tope (#90356) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értem miért hiszi azt mindenki hogy windows telepítést csak 3.fél programjának közbeiktatásával lehet megtenni.. :((

- 0.: (Rufus-al formázd nem bootolhatóra a pendriveot.) így alaphelyzetbe kerül.
- 1.: windowsal formázd FAT32-re a pendriveot.
- 2.: winben mountold fel az iso filet meghajtóként
- 3.: másold rá a felmountolt iso tartalmát a pendrivera.

- 4.: biosban a hdd/ssd legyen az első a bootsorrendben.
- 5.: a bios külső bootválasztó menüvel bootolj rá a pendrivera (kétszer szerepel benne: az UEFI kezdetű UEFI módban telepít, az USB kezdetű Legacy módban telepít).
- 6.: Partíciókat töröld a ssd/hdd-ről ha vannak és a particionálatlan egyedüli üres helyet add meg telepítési célnak. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#90358) tope válasza Doky586 (#90357) üzenetére


tope
addikt

Nem hiszem, csak eddig semmi baj nem volt ezen progikkal (nem egy gépet telepítettem már, volt üres vinyós, volt ahol rajta volt az előző win) pláne a Microsoft saját progijával.
A leírtakat kipróbálom, köszi.

(#90359) Cs1csó válasza need (#90322) üzenetére


Cs1csó
félisten

Foobar2000 zenére, VLC media player filmre.

Egyéb használható alternatívák:
FILMRE:
- PotPlayer
- MPC-BE
ZENÉRE:
- Aimp
- MusicBee

A többi ezeknél csak rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#90360) King Unique válasza tope (#90356) üzenetére


King Unique
titán

A lényeget azt pont lefelejtetted... Vagyis milyen bootolási mód szerint írtad ki a programokkal a telepítőket, melyik szerint akarsz telepíteni az adott hardvereken?

A Windows USB/DVD Download Tool amúgy eleve egy elavult program, az még anno Legacy (CSM) telepítéshez lett kitalálva. Annyit csinál, hogy NTFS-re formázza a pendrive-ot és aktívvá teszi a rajta lévő partíciót. Ellenben, ha UEFI mód szerint akarsz telepíteni, akkor ahhoz rendszerint eleve nem jó, mivel oda általában FAT32 kell. Egyes hardvereknél működik EFI módban az NTFS is, de a standard a FAT32. A Rufus esetében pedig magától értetődő, hogy Legacy telepítésnél az MBR-BIOS, UEFI-nél pedig a GPT-UEFI opciót kell használni. Ha ezek stimmelnek, illetve bootolásnál a megfelelő boot eszköz van kiválasztva, akkor márpedig bootolnia kell annak a Windows 10-es telepítőnek a pendrive-ról. Ha nem stimmelnek, akkor viszont nincsen min csodálkozni...

A másik válaszban említett megoldás pedig szintén működik, vagyis a felcsatolt Windows 10 ISO-fájl tartalmát a fájlkezelőben csak 1:1-ben át kell másolni a FAT32-re formázott pendrive-ra. Valamint hardvertől függően még szükség lehet a pendrive-on lévő partíció aktívként történő beállítására. De az utóbbira csak Legacy (CSM) módban lehet szükség, ellenben UEFI-nél már nem.

[ Szerkesztve ]

(#90361) Ga3rieL válasza Cs1csó (#90359) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

nekem az mpc-hc-vel a zenére sincs bajom. de ugyan mi is lenne?

(#90362) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

képernyő kiterjesztést belehet úgy állítani, hogy ne tudjak véletlenül az egérrel átmenni, azaz legyenek határok a képernyő szélei egészen addig, amíg valamilyen billentyű parancsot mondjuk ctrl+tab le nem nyomok, és ekkor az egér csak a második kiterjesztett képernyőn lesz aktív (behatárolva a kijelző szélei által) egészen addig amíg vissza nem váltok, etc. etc.?

Illetve hogy lehet beállítani hogy melyik oldalon legyen a kiterjesztett monitor? (Az alapértelmezett a jobb oldal)

(Nvidia, Noti, HDMI-n csatlakoztatva másik monitorhoz, tök más felbontás, kiterjesztett opcióval.)

Köszi!

free your mind

(#90363) MasterMark válasza Jazz (#90362) üzenetére


MasterMark
titán

Legegyszerűbb, ha valamelyik sarokra állítod be, így véletlen nem nagyon fogsz tudni átmenni, csak ha direkt a sarokba húzod az egeret és ott próbálsz átmenni.
Ugyanitt tudod beállítani hol legyen.

Asztalon jobb gomb, Képernyő-beállítások és ott huzogathatod a kisképeket.

Switch Tax

(#90364) Jazz válasza MasterMark (#90363) üzenetére


Jazz
veterán

Tökéletes. :R
(Amúgy akkor bill. kombinációs megoldás nincs is?)

free your mind

(#90365) MasterMark válasza Jazz (#90364) üzenetére


MasterMark
titán

Natívról nem tudok, program talán van, nem tudom.

Ha találsz valamit, esetleg majd írd be.

Switch Tax

(#90366) Jazz válasza MasterMark (#90363) üzenetére


Jazz
veterán

Még egy: hogy mindkét képernyőnek külön asztal megjelenítés gombja legyen? (Jelenleg az csak az elsődleges monitornak van, és ha ott tálcára rakok mindent, a második monitoron is tálcára kerül minden. Ezt szeretném elkerülni) Thx

Ok, mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#90367) nubreed válasza Cs1csó (#90359) üzenetére


nubreed
veterán

Furcsa, hogy zenére kihagytad a Foobar 2000 -et, ami zenére mai napig a legjobb.Hangminőségben mindenképp és szerintem ez a legfontosabb. Próbáltam az AIMP -ot, az egy katasztrófa én nagyon nem ajánlanám. Dehát izlések és pofonok ugye.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#90368) #77646080 válasza nubreed (#90367) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem hagyta ki. :N

Azzal kezdődik a válasza.

(#90369) nubreed válasza #77646080 (#90368) üzenetére


nubreed
veterán

Basszus tényleg. Csak a legelső sort nem néztem. :DDD Bocsi. Még korán reggel van. :))

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#90370) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

windows 8.1 & windows 10 file sharing lenne a cél.
kikapcsoltam mindkét windowsban a jelszókérést a megosztásra, mégis kéri a network credentialst

(#90371) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudnátok olyan beállítást, hogy amikor böngészem, youtube videót nézek az a sávszélesség legyen elsődleges?
Akármikor megy a qBittorrent, mindig lelassítja.
Úgy jó csak, ha megállítom a torrentet akkor megy a böngészés rendesen, de van mikor elfelejtem visszaállítani a torrentet, hogy menjen tovább... :F
Erre kéne valami beállítás, vagy szoftver, van egyáltalán erre valami? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#90372) Cs1csó válasza makoss (#90371) üzenetére


Cs1csó
félisten

Letöltés vagy a feltöltés akadályoz?

(#90373) zolee001 válasza makoss (#90371) üzenetére


zolee001
őstag

QoS amennyiben az eszközöd támogatja avagy nagyobb net csomagra váltás

(#90374) Rasiel válasza makoss (#90371) üzenetére


Rasiel
senior tag

A szóban forgó kliensen belül be lehet állítani, tehát nem kell hozzá külön szoftver.
Egész pontosan milyen internetről van szó?

(#90367) nubreed: Miért, mi volt a baj az AIMP-al?

[ Szerkesztve ]

(#90375) need


need
addikt

A kérdés jó hülye lesz..

Feltételezem hogy már vásároltatok a M.Sore-bol..
ezt tettem mén is most egy játékot..na most volna egy pici gond..?! A játék mérete közel 100 giga..
és feltételezem hogy alapból majd a c:/ akarja menteni de oda nem fog férni.. és valahol meghal a mutatvány 88% körül.. mi ilyenkor a teendő..?!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#90376) Mikiller válasza need (#90375) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Elvileg rákérdez, hogy hova akarod telepíteni. Csak ne gyorsan nyomkodd a nexteket:)

(#90377) need válasza Mikiller (#90376) üzenetére


need
addikt

a telepítés az rendben volna
itt a kérdés hogy hová tölti..?!
mert ahová akarni fogja oda nem fog elférni

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#90378) Doky586 válasza need (#90375) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan még sosem hallottam M.Sore-ról, de így megoldható:
- törölsz mindent a letöltési könyvtárából ami a C -n van
- bemeppeled a másik meghajtót egy az egyben a lemezkezelőben (ott ahol a betüjelet is adnád)

(#90379) bobalazs válasza need (#90377) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Settings > System > Storage
Szerintem

(#90380) makoss válasza Cs1csó (#90372) üzenetére


makoss
addikt

Letöltés.

(#90373) zolee001: A legnagyobb csomagban vagyok itt, 25/5 mega.
Nem ez irányú volt a kérdésem, hanem ha letöltök az qBitorrentel akkor minden más lassan töltödik be. böngészés youtube.
Azt szeretném, hogy míg böngészek, youtube-ozok vagy más a torrent legyen másodlagos, ne zavarja azt amit épp csinálok a neten.
Érted? :R

(#90374) Rasiel: Rádiós.
A beállítást qBittorrenten belül érted? Ha igen, hol? :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#90381) Doky586 válasza Doky586 (#90378) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#90382) zolee001 válasza makoss (#90380) üzenetére


zolee001
őstag

Mint irtam a kulcsszo a QoS amennyiben az eszközeid támogatják
Kaptál más választ is, a torrent kliensben beállitod a sávszélt

[ Szerkesztve ]

(#90383) need


need
addikt

nem vétlenül ez lenne...?

a felső..?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#90384) Cs1csó válasza makoss (#90380) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek a beállítások nálad milyenek?

Nálam elég karcsúra van vége de mos - javult - 10Mbit a netem lefelé felfelé pedig kb. 1-1,5Mbit.

+ érdemes úgy beállítani - másik beállítás - hogy egyszerre csak egy torrentet szedjen a többi pedig sorban álljon ha egyszerre többet indítottál.

(#90385) makoss válasza zolee001 (#90382) üzenetére


makoss
addikt

Nem vágom mi ez és hol van :N

(#90384) csicso82: Ez megint más, ez a torrenten belüli letöltések számát jelentheti, egy adott pillanatban mennyi torrentet kezelhet a qBittorrent (szerintem)
Amúgy: [link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#90386) Cs1csó válasza makoss (#90385) üzenetére


Cs1csó
félisten

De ha itt túl nagy érték van megadva akkor az is ronthatja a neted sebességét.

[ Szerkesztve ]

(#90387) makoss válasza zolee001 (#90373) üzenetére


makoss
addikt

Valószinü 1re gondolunk, igen [link] :K
Csak nem tudom hol kell beállítani :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#90388) makoss válasza Cs1csó (#90386) üzenetére


makoss
addikt

Szerintem az a torrentet befolyásolja, jelen helyzetemben meg a torrent szívja el a sávszélt mikor böngésznék vagy videót néznék a neten....na ezt kéne megfordítani, ne kelljen mindig megállítani a letöltést.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#90389) zolee001 válasza makoss (#90387) üzenetére


zolee001
őstag

Azt meg csak te tudhatod h milyen eszközeid vannak
Ebben nem tudunk segiteni

(#90390) makoss válasza zolee001 (#90389) üzenetére


makoss
addikt

Mit értel eszköz alatt?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#90391) #86564352 válasza makoss (#90388) üzenetére


#86564352
törölt tag

Qbittorrent -> opciók, sebesség, limitek beállítása? Jobb alsó tálcaikonról jobb klikk is lehet. [link]

(#90392) keszo válasza need (#90375) üzenetére


keszo
őstag

Ha Chrome böngészőt használsz, gondolom azon keresztül töltenél le.
Beállítások- Speciális-Letöltések
és itt bekapcsolod hogy:
"A letöltés előtt kérdezze meg, hová mentse az adott fájlokat"

Attila

(#90393) MasterMark válasza keszo (#90392) üzenetére


MasterMark
titán

MS Store-ról van szó, és azon belüli app-ról...

#90383: Igen, az az, vagy csinálod a linkes megoldást.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#90394) need válasza MasterMark (#90393) üzenetére


need
addikt

akkor itt kell módosítanom a [felsőn] nem?

rendben köszi :R

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#90395) MasterMark válasza need (#90394) üzenetére


MasterMark
titán

Igen.

Switch Tax

(#90396) keszo válasza MasterMark (#90393) üzenetére


keszo
őstag

Bocs, figyelmetlen voltam.

De közben látom meglett a megoldás.

Attila

(#90397) hm15


hm15
senior tag

Erre esetleg valaki?

(#90398) #86564352 válasza hm15 (#90397) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha jól értem a problémát valószínűleg csak UI glitch és amikor frissíted akkor veszi észre magát.

(#90399) hm15 válasza #86564352 (#90398) üzenetére


hm15
senior tag

Szerintem jól érted. Igazából megtörténik a fájlkezelőben a művelet, csak nem látszik. Például egy egyszerű mappa törléskor valóban megtörténik a törlés, de a nyitott fájlkezelőben csak ha ráfrissítek látszik.

(#90400) tope válasza Doky586 (#90357) üzenetére


tope
addikt

Köszi, így működik, de eddig nem volt problémám azon módszerrel sem, amit írtam (azon a gépen kipróbáltam, ahol eddig működött, de a korábbival nem, az általad leírttal igen)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.