Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90151) zolee001 válasza djzolee91 (#90148) üzenetére


zolee001
őstag

Windows licenszet vásárolsz,annyi usert hozol létre amennyit akarsz
The number of accounts is not limited by software limitations
De ha te tudod a kérdést a válaszodra és jobban tudod akkor miért kérdezed?

(#90152) Geth válasza Doky586 (#90149) üzenetére


Geth
addikt

A kérdezőnek már válaszoltam, most a Te kommentedre írtam (talán ez látszik a Válasz funkcióból), hogy van olyan szitu, amikor van különbség a letiltott CSM, meg a nem letiltott között :)
GOP-hoz segítség, lényeg, hogy a régebbi GPU-knál nem járt GOP a VBIOS mellé, ezért letiltott CSM mellett egyes lapok a GOP hiányát fekete képernyővel jutalmazták (egészen addig, amíg az OS be nem bootolt, ott már volt kép). Na, ilyenkor lehetett resetelni az UEFI-t, mert ugye abba se lehetett belépni... Ilyen szituban nem lehetett kikapcsolni a CSM-et, hiába EFI módban volt felrakva (és ezzel egyes esetekben ugrott az Ultra Fast Boot is).

(#90153) djzolee91 válasza zolee001 (#90151) üzenetére


djzolee91
tag

Elbeszéltünk egymás mellett, most jöttem rá.
Te felhasználó alatt a számítógépeset érted, én meg azt, hogy hány számítógépre lehet feltenni :D

(#90154) djzolee91 válasza Cs1csó (#90150) üzenetére


djzolee91
tag

Háát én meg pont erről hallottam, hogy nem olyan megbízható, mert hardverről leválasztott kulcsokat árulnak :/

(#90155) Cs1csó válasza djzolee91 (#90154) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt linkelték korábban, elszomorító.

(#90156) Doky586 válasza Geth (#90152) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

És minek írod ezt nekem..???

(#90157) Geth válasza Doky586 (#90156) üzenetére


Geth
addikt

Ez egy fórum, gondoltam kiegészítem egyéb infóval :) Zavar?

(#90158) zolee001 válasza djzolee91 (#90153) üzenetére


zolee001
őstag

Értem
Bármelyik verziót egyszerre 1 db pc-n futtathatod fizikálisan avagy virtuális környezetben
Az OEM az ahhoz a géphez van kötve amin aktiválva lett,nem vihetö másik gépre.(hardware hiba esetén az MS elnézö és segit)
A Retail verziót azt viheted másik gépre de szintén egyszerre 1 db gépen müködhet

(#90159) djzolee91 válasza zolee001 (#90158) üzenetére


djzolee91
tag

Igen, ezeket eddig is tudtam. A kérdés, hogy melyik online boltban ajánlott ahol megbízható és biztonságos?

(#90160) zolee001 válasza djzolee91 (#90159) üzenetére


zolee001
őstag

Azt neked kell eldöntened
Esetleg majd ha a harmadik "ócó" itt ott vásárolt licensz megy majd ki alolad akkor rájössz ,hogy az eredeti lett volna az olcsobb

(#90161) djzolee91 válasza zolee001 (#90160) üzenetére


djzolee91
tag

Nyilván nem kétes eredetű helyen akarok vásárolni, hanem megbízható viszonteladónál.

(#90162) bigrock válasza Döglött Róka (#90142) üzenetére


bigrock
addikt

és #90143:
Köszönöm a válaszokat!

(#90163) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az interneten olvasgatva, ill. segítségetekkel eljutottam odáig, hogy elkészítettem a Macrium Rescue Media-t pendrive-ra, ill. lementettem egy külső HDD-re a rendszer számára fenntartott kb. 500MB-os partíciót, ill. a rendszerpartíciót, a C-t.
Ez a két partíció van a 120GB-os SSD-n.
Ha csinálom majd valamikor a visszaállítást, akkor az SSD-n lévő, előbb említett partíciókat szoktátok törölni az SSD-ről a Macrium segítségével?
Ha igen, akkor ugye az SSD-n nem marad partíció?
Ilyenkor Macriumban az SSD-t kell csak símán megadni a visszaállítás helyének, vagy mi ilyenkor a teendő?

Gondoltam, hogy kipróbálom még a WIN beépített partíciómentő funkcióját is.
Amikor felajánlja, hogy létrehozzon egy rendszerindító pendrive-t, akkor ennek elég a 2GB-os pendrive?
Gondolom itt is FAT32 legyen?

(#90164) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#90163) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows beépítettjét hagyd inkább, még a Windows is inkább külső progit ajánl. Aomei, Macrium stb.

(#90165) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok. Ma jött meg SSD-m gondoltam indulok egy új rendszerrel. Ezelőtt W7 volt miért is ne, legyen W10.
Fel települ minden Ahci módban de újra indítás után kék halál...

Driver pnp watchdog hibával...
Mi lehet a baj?

Próbáljam simán ide módban?

Ui: mx500-as SSD
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#90166) King Unique válasza GEPESZ66 (#90163) üzenetére


King Unique
titán

Amikor korábban ez ügyben érdeklődtél, akkor már le volt írva, hogy igen, szokás és javasolt törölni a visszaállítás előtt a célmeghajtót. Egy másik topikban pedig arra is kaptál választ, hogy hogyan. A teljes törlés alól kivételt képez az, amikor már van rajta fontos adatokat tartalmazó partíció és csak a lemez elejére kell visszaállítani a rendszert. Ez esetben nyilván csak a korábbi rendszer partícióit kell törölni, ellenben az adatpartíciót nem. A visszaállításnál pedig először értelemszerűen a célmeghajtót, vagyis az SSD-t kell kiválasztani. De amúgy ott vannak pl. a nemrég linkelt leírások és videók, azokban minden benne van.

Arról pedig már szintén volt szó, hogy a Windows 10 beépített eszközénél a helyreállításhoz használható a Windows 10 telepítője is. Ez ennek a leírásnak a végén is világosan szemléltetve van. Ha helyreállítási meghajtót készítesz, akkor annál ha be van jelölve a screenshoton lévő opció, akkor 4 / 8 GB-os pendrive-ra is szükség lehet, ami a másikon látszik. Ha nincsen, akkor csak pár / néhány 100 MB-ot másol rá a pendrive-ra. Amit amúgy töröl és formáz is előtte.

[ Szerkesztve ]

(#90167) erikke17 válasza erikke17 (#90165) üzenetére


erikke17
őstag

Update:
Át állítottam IDE módban BIOS-t egyből el indult a Windows. Mit lehet ilyenkor tenni? Sata driver kell neki? Utólag át tudok állni AHCI-ra?

Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#90168) GEPESZ66 válasza King Unique (#90166) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Olvasgatom,de nekem nem minden egyértelmű így sem.
Tehát én a Macrium-al történő visszaállításkor törölném a meglévő régi,SSD-n lévő két partíciót.
Ha letörli,akkor hogyan tovább?
Az SSD-t megtudom adni a célhelynek,s a Macrium lerendezi a többit,miután kiválasztottam a korábbi mentés során létrehozott fájlt?

(#90169) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#90168) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szükséges egyáltalán ilyesmi, mármint manuálisan törölgetni? Rákattintasz a visszaállításra a gép dolgozik majd visszaáll a régebbi állapotba. Értelemszerűen a kisebb partíciók minden. Ő magának megcsinálja.

(#90170) King Unique válasza GEPESZ66 (#90168) üzenetére


King Unique
titán

"Ha letörli,akkor hogyan tovább?"

Ez egyáltalán miért kérdés? Eleve le van mentve a rendszer, a mentésben ott van az a 2 partíció, semmi nem lesz, ha a visszaállítás előtt az SSD-n lévők törlésre kerülnek. A hogyan kell visszaállítani meg le van írva magyar nyelven, screenshotokkal illusztrálva pl. ebben a már sokszor linkelt cikkben.

(#90171) Doky586 válasza erikke17 (#90167) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt berakod a registrybe: (3-ról átírod 0-ra)

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci]
"Start"=dword:00000000

majd újraindítás és közben biosban átállítod IDE ről AHCI-ra..

[ Szerkesztve ]

(#90172) Shin Chen válasza King Unique (#90088) üzenetére


Shin Chen
tag

Üdv! Megpróbáltam több módszerrel is uefi+gpt, BIOS+mbr, nos a beállításokkal szerintem ilyen szempontból nincs gond viszont ezzel nem tudok mit kezdeni:
A Windows Boot Managert sehogy sem tudom betölteni.
Azt olvastam erre kell átállítani és úgy bootolni fog, de semmi. Sőt, mikor konkrétan azt választom a direkt boot-nál csak villan egyet a képernyő, de mintha mi sem történt volna marad ugyan ott..
Már annyiszor játszottam végig a bekapcs/ellenőriz/stb-t hogy tényleg teljesen tanácstalan vagyok :(
Szerk: kipróbáltam egy másik gépben, erre az ottani win azt írja, nincs formázva... Lefutott win10 telepítés után??! :F :W :W :W

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#90173) Shin Chen válasza Shin Chen (#90172) üzenetére


Shin Chen
tag

Lemaradt a kép a boot sorrendről.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#90174) erikke17 válasza Doky586 (#90171) üzenetére


erikke17
őstag

Megcsináltam de nem hajlandó bootolni gép így :((( Driver kéne neki?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#90175) zolee001 válasza erikke17 (#90174) üzenetére


zolee001
őstag

Hány napja foglalod el magad ezzel?
Tessék
Ha igy sem megy hivj egy szakembert

(#90176) Cs1csó válasza zolee001 (#90175) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindenkinek kell valami hobbi főleg ebben az esős időben.

(#90177) King Unique válasza Shin Chen (#90172) üzenetére


King Unique
titán

A BIOS beállításait próbáltad resetelni és utána telepíteni, szükség esetén a BIOS-t frissíteni? A laptopok és azokon lévő nem ritkán lebutított, nem feltétlen szabványos UEFI amúgy is külön állatfaj, tud okozni meglepetéseket...

"kipróbáltam egy másik gépben, erre az ottani win azt írja, nincs formázva"

Itt most nem teljesen mindegy, hogy RAW, nem lefoglalt stb.-e az SSD. Normál esetben nyilván meg kellene rajta rendesen jelenni a telepített Windows partícióinak. Jó egyáltalán az az SSD, a gyártó szoftvere / HDS mit mond az állapotára?

[ Szerkesztve ]

(#90178) erikke17 válasza zolee001 (#90175) üzenetére


erikke17
őstag

Köszönöm... Mivel nem UEFI-s biosom van így ez nem segít sajnos rajtam. :) Egyébként Rufus-al csináltam, csak AHCI módban ha fel telepíti Win-t nem hajlandó bootolni gép gondolom driver hiányában. Régebbi alaplapról van szó.

Volt már nekem is rossz napom, egyébként 2 órája álltam neki Win-t újra húzni ;)

Marad IDE kész ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#90179) Shin Chen válasza King Unique (#90177) üzenetére


Shin Chen
tag

Épp ez tépi most az idegeimet... 2 beállítás van ami befolyásolhatja a telepítést , ez a boot sorrend és az uefi boot. Ha az ahci triviális.
Ui.: Eddig nem volt jó tapasztalatom a rufussal, de a fentebb linkelt videó alapján jobb lehet mint a mostani találgatós sima win boot loader, holnap azzal is próbálkozom , remélem sikerül.
Mindenesetre köszönöm a segítséget!

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#90180) jasonka


jasonka
aktív tag

Ennek a "COM-Szolgáltatásnak" a "Függősége" vmi "Távoli eljáráshívás..."

Nekem ez kínai, de - ha jól értelmezem - ez vmi olyan, hogy a gépembe "szükség esetén" vmi / vki be tud avatkozni távolról, azaz kívülről ??? (Mert akkor inkább hagyom az egészet...)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#90181) Cs1csó válasza jasonka (#90180) üzenetére


Cs1csó
félisten

NEM. Az más, távsegítség.

(#90182) Sub-ZeRo válasza erikke17 (#90167) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Telepítsd újra és problem solved.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#90183) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#90169) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Csak ott van valamiért a programon belül a törlés funkció.

(#90184) erikke17 válasza Sub-ZeRo (#90182) üzenetére


erikke17
őstag

IDE módban működik simán. Ki derült alap win-es ide driverrel TRIM is van HD Sentinel szerint is, szóval marad a dolog :D

Amúgy is csak SATA2-őn megy.

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#90185) Döglött Róka válasza Cs1csó (#90147) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Sulyos tevedes. LTSC nem desktopra valo, arra ott az enterprise.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90186) Döglött Róka válasza Cs1csó (#90181) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez is tevedes, tavoli eljaras akarmi az nem mas, mint az RPC, azaz Remote Procedure Call. Futasaval elerheto, hogy winrm-en vagy wmi-on keresztul kezelj tavoli gepeket (akar jelszot is cserelhetsz local adminnak). Az olyan management eszkozok, mint a system center csomag erosen rpc-re epul. A tavoli segitseg egy csattogos lepke az rpc-hez kepest.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90187) sz.j válasza GEPESZ66 (#90183) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem létkérdés a törlés, mert a visszaállításkor minden törlésre kerül. Én már évek óta nem is használom a visszaállítás előtti törlést.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#90188) Döglött Róka válasza erikke17 (#90184) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kis segítség, a file system driver végzi a TRIM-et. REFS esetén a TRIM ki van kapcsolva, NTFS esetén default.

Olyan hogy win alap IDE driver nincs, amennyiben kíváncsi vagy a storage stack felépítésére Windows alatt (minden verzión így működik) akkor íme:

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90189) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Helló.

van olyan funkció, hogy visszamenőleg mutatja, hogy naponta hány órát ment a gépem?

köszi. Nem egy szokványos kérdés, bocs :D csak érdekesség lenne nekem. Meg hát ennek tudatában tudnék spórolni. Hogy ezen a héten rohadt sok volt, a következő héten nem nyomatom annyira, stb.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#90190) Döglött Róka válasza Adebayor (#90189) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ezt nézd meg hátha ilyesmit keresel.

c:\Temp>powercfg /systempowerreport
Sleep Study report saved to file path c:\Temp\sleepstudy-report.html.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90191) GEPESZ66 válasza sz.j (#90187) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!

(#90192) MasterMark válasza Döglött Róka (#90185) üzenetére


MasterMark
titán

Hát hova? Az is egy Enterprise verzió.

Switch Tax

(#90193) Döglött Róka válasza MasterMark (#90192) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jaj ne:(

Az LTSC kioszkokra, gyártósorra, célgépekre való. A jövőben Office 365 sem lesz támogatva rajta.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90194) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Defenderes topikban már kérdeztem, és azt hittem sikerült megoldanom, de sajnos mégsem.
WIN10 Home és eddig ESET AV volt a gépen. Két napja leszedtem, maradék nélkül el lett távolítva.
A Defender be van kapcsolva, de az ikonja az óra mellett nem akar megjelenni. Bekapcsolás után (és minden bekapcsoláskor !) nem jelenik meg a Defender ikon az óra mellett. A Feladatkezelőben az 'Indításnál' ott van hogy automatikusan induljon. [kép] A Feladatkezelőben a 'Folyamatoknál' látni a Defendert. [kép] de ennyi.
A Revo Uninstallerben az 'Autorun kezelőnél' a WindowsDefwndernél az látható az 'Állapotnál' hogy nem fut. Minden alkalommal ott kell elindítani a folyamatot, miután bekapcsoltam a gépet. Most FUT a folyamat a képen, mert elindítottam. [kép]
Tudtok segíteni, hogy ne kelljen minden egyes bekapcsolás után a Revoban engedélyeztetni?
Alap user vagyok és ha van ötlet akkor kérném, hogy úgy írjátok le, hogy értsem is és tudjam is alkalmazni majd.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#90195) MasterMark válasza Döglött Róka (#90193) üzenetére


MasterMark
titán

Egyetértek, hogy oda való. Másra gondoltam desktop alatt mint te szerintem.

Switch Tax

(#90196) Döglött Róka válasza MasterMark (#90195) üzenetére


Döglött Róka
veterán

.Valószínű:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90197) Cs1csó válasza Jenne (#90194) üzenetére


Cs1csó
félisten

Láttam próbáltak segíteni, passz, itt sem azért nem írnak mert nem akarnak segíteni hanem nincs ötlet. Lehetőség: telepíts egy külső védelmet mondjuk Avast Free csinálj egy gép restart-ot majd az Avast eltávolító segédprogrammal: [link] távolítsd el - gép csökkentett módban újraindulást engedélyezd majd futtasd az eltávolítót majd gép restart HÁTHA megjavul lehet ez kellett neki.

HA nem és itt sem jön egyéb tanács akkor akár hagyhatsz is fent egy külső védelmi programot ha már a Defender nem jól működik.

Aztán ha lesz időd kedved akkor csinálj egy Windows tiszta újratelepítést.

[ Szerkesztve ]

(#90198) Döglött Róka válasza Jenne (#90194) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nekem már az a fura hogy kétszer van startupban a notification icon. De azért nem gyújtanám fel a házat mert nyekereg az ajtó.

Nézd már meg hogy ha megnyitod Windows Defender Security Centert mit látsz, illetve taskbar settingsben be van-e állítva a notification icon láthatósága.

Remélem nem Revo-val szedted le az ESET-et.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90199) Jenne válasza Döglött Róka (#90198) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia és köszönöm a segítséget.
A Tálcabeállításoknál rendben van a Defender notification icon láthatósága. Ezt nem állítottam el, mindvégig ez a beállítása volt amióta win10 van a gépemen. [kép]
Windows Defender biztonsági központ
Windows10 biztonsági központ
ESET eltávolításához..Revo Uninstallert használtam. Mindent ezzel a segéd programmal törlök.
A Revo először az ESET saját eltávolítóját futtatta, majd amikor az végzett akkor a Revo még kilistázta a maradék bejegyzéseket, amit el is távolítottam. Nem maradt sok, azt hiszem talán négy összesen. Végül, biztos ami biztos, az ESET eltávolítóját letöltöttem az eset oldaláról és lefuttattam csökkentett módban is.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#90200) #86564352 válasza Jenne (#90194) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jobb klikk tálcán beállítások, milyen ikonok jelenjenek meg résznél ott a Defender? Ja közben írtad rendben van. Ki-bekapcsolás itt? [link]

Windows újraindítás volt? (nem hibrid ki és bekapcs, hanem rendes tiszta boot)

ESET vagy Revo bekavarhatott, még ötletként megpróbálnám resetelni a system tray ikonokat:

Regeditben IconStreams (és ha van PastIconsStream) kulcsokat törölném innen:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.