Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90401) need válasza Cs1csó (#90359) üzenetére


need
addikt

bocs csak most olvastalak köszi a felsorolást :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#90402) kekesi132


kekesi132
tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon tudnám átnevezni a Felhasználók és a Felhasználó mappát, illetve érdekelne, hogy ezen lépések milyen következményekkel járhatnak. Ugyanis lassan egy hetek küzdök egy játékkal (System Shock: Enhanced Edition), hogy működésre bírjam, és mostanra egy lehetséges probléma áll fent, méghozzá az, hogy az útkeresés folytán a játékfájlokhoz vezető úton speciális karaktereket tartalmazó könyvtárak vannak, ez az én esetemben pedig a fent említett két mappa.

Egész pontosan a játék exe fájlja a (D:) meghajtón található, amelyben nincsenek ékezetes karakterek, de automatikusan létrehoz minden indításnál egy mappát a (C:) meghajtón is, a gond csak az, hogy ezek átnevezésére nincs lehetőség, a nyelvet pedig hiába állítottam angolra, sajnos a Felhasználó mappa, maradt magyar nevén, ami azért érdekes, mert a Felhasználók Users lett, tehát rejtély számomra, hogy utóbbi miért nem váltott angolra.

Találta olyan megoldást, mely szerint szuper admin módba kell lépni, és akkor át tudok nevezni bármit, de állítólag ez gondot okozhat egyes szoftverek működésében. Tehát tanácsra lenne szükségem, hogy mi a legjobb megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#90403) Pano


Pano
addikt

Hali!

Csak szerintem oltári cink egy Pcworld-ön ilyen promo cikket olvasni?
Hová jutunk, gyerekek :(

(#90404) #42813184 válasza Pano (#90403) üzenetére


#42813184
törölt tag

Mintha nemrég valaki már linkelt volna be ilyen oldalt. Mindenesetre ez vicc.a PC World ilyenekkel foglalkozzon hogy kamu licenceket áruló weboldalról írjon cikket :(
W10 pro+o2016 pro 9000e? Ki veszi be ezt a baromságot?

[ Szerkesztve ]

(#90405) windlord válasza #42813184 (#90404) üzenetére


windlord
őstag

Ha vettem egy oem win10 pro kodot es aktivalom a jelenlegi alaplapommal, akkor alaplap csere utan ki tudom menteni a kodot es vihetem tovabb?

(#90406) pontyos válasza Pano (#90403) üzenetére


pontyos
senior tag

Hmm, hol van benne a kamu? Vennék egyet

(#90407) #42813184 válasza windlord (#90405) üzenetére


#42813184
törölt tag

A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után[link]

[ Szerkesztve ]

(#90408) #42813184 válasza pontyos (#90406) üzenetére


#42813184
törölt tag

Hol van benne a kamu? Nézd meg az árakat :D

(#90409) pontyos válasza #42813184 (#90408) üzenetére


pontyos
senior tag

Veszek egyet és írok!

(#90410) Korcsii válasza Pano (#90403) üzenetére


Korcsii
őstag

Itthon is vannak durván olcsók, ezekről bármi info? [link]

Épp kéne pár darab, de a túl olcsó mindig gyanús... :U

[ Szerkesztve ]

(#90411) #42813184 válasza Korcsii (#90410) üzenetére


#42813184
törölt tag

Már volt róla szó itt hogy használt licencet árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#90412) pontyos


pontyos
senior tag

Srácok megérkezett a Pc Wolrd Win10 Pro serial number. pay pal al fizettem! Az Key alatt a szokásos kitételek vannak:

Dear customer,
Thank you for your purchase. We hereby send you the following item:
Windows 10 Professional
Download Guide:
1. Please download and install correct edition of Windows
Download Link

Please note:
1. Cannot be used to directly upgrade from an older Operating System
2. Requires a clean installation, and all prior data must be backed up
3. Does not come with free direct support from Microsoft
4. Will not allow for a change to a different model motherboard once installed

reméljük a Pc Wolrd van annyira komoly, hogy nem b..nak át, ha meg igen 12 dollár tanuló pénz volt

[ Szerkesztve ]

(#90413) #86564352 válasza Pano (#90403) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ennyi erővel olyan hirdetés is lehetne csempészett ukrán cigi kedvező áron. :D

(#90406) pontyos: Azért kamu mert elég valószínű MSDN volume key-t árulnak.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#90414) Pano válasza pontyos (#90412) üzenetére


Pano
addikt

Ez az úgynevezett szürke zóna. Attól, hogy van egy kulcsod amit elvileg nem tiltanak le és működik, attól még nem lesz jogtiszta a Windowsod számla és/vagy matrica nélkül.

(#90415) pontyos válasza Pano (#90414) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm a magyarázatot! Kinyomtatom a pay pal számlát, berakom a könyvelésbe :)

[ Szerkesztve ]

(#90416) #42813184 válasza Pano (#90414) üzenetére


#42813184
törölt tag

Pano +1

(#90417) norba69 válasza Pano (#90414) üzenetére


norba69
senior tag

Még mindig jobb, mint az aktivátoros megoldás. Vettem a két itthoni gépemre, egyelőre működik.
Ha meg bukó, akkor 6 E Ft-t bukok, egy közepes kocsmázás árát, ennyit megkockáztatok.

(#90418) Helsing


Helsing
aktív tag

Felraktam a Win 10-et és néha produkál olyat, hogy rendszertelen időközönként 1-2 másodpercre elsötétül a képernyő netezés közben. Van hogy egy órán át semmi, van hogy 5 percen belül kétszer.
Hogy lehetne kideríteni, hogy mi okozza?

Ui: Nem biztos, hogy a netezésnek köze van hozzá, csak most épp azt csinálom.

(#90419) MasterMark válasza Helsing (#90418) üzenetére


MasterMark
titán

VGA driver, monitor kábel, monitor. Akár maga a VGA is lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#90420) Helsing válasza MasterMark (#90419) üzenetére


Helsing
aktív tag

Monitor tuti jó. Kábel és a VGA is.
Ami változott az a Windows és a driver.

Bár mondjuk bedöglött a táp ventije és kicseréltem. Közben megmozgattam a gépet.
Látványosan akkor történik az elsötétülés mikor szoftverben csinálok valamit. Pl oldalt váltok. Lapot frissítek, stb. Nem mozgatásra, rezgésre, stb. Tehát nem kontakt hiba.

A windows 10-ben gondolom meg lehet nézni valahol az error logot (vagy hogy is hívják). Talán ott leírja a rendszer hogy milyen probléma áll fenn. Akár az is lehet hogy az opera produkálja a tüneteket.

(#90421) pzstm válasza Helsing (#90420) üzenetére


pzstm
titán

Event Viewer (Esemenynaplo) amire te gondolsz

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#90422) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. Kifogott rajtam egy free dosos új gépre történő telepítés a szokásos gpt/mbr lehet/nem lehet módon. Régen egyszer már belefutottam egy ilyenbe, de nem emlékszem, hogy hogy oldódott meg. És az a baj, hogy minél többet olvasok róla, annál inkább belezavarodok. Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek, karácsonyra össze kellene hozni, ajándék lesz.
A gép egy Lenovo IdeaPad 330. Amd-s a lelkem, ha számít, 1 Terra hdd, free dos. 2db usb van, mindkettő usb3, azt hiszem. A telepítőt MS MCT-lal csináltam. A régi 4gb usb2 penre nem akarta megcsinálni, mondván, hogy kicsi, ezért vettem 32gigás usb3/3.1 Kingston-t (ez volt olcsón). Ezzel már megcsinálta rendesen. Érdekes, hogy azt olvastam, hogy MCT ntfs-re formáz, de este megnéztem, és fat32. Most ezt átmásoltam a régi 4 gigás penre, amit előtte fat32-re formáztam ( még nem próbáltam, késő este volt ), az új penre pedig rufussal csináltam egy másik telepítőt, igaz az ISO-t MCT-vel szedtem le. Szóval, jelenleg így állok, ezeket ma fogom kipróbálni. A biosban is már össze vissza állítgattam mindent, remélem nem csesztem el. És végezetül itt van 3 kép, hogy hol akadok el. Előre is köszönöm a segítséget.

(#90423) prabhu válasza z123456z (#90422) üzenetére


prabhu
senior tag

Töröld a mostani partíciókat és hozz létre úja/ka/t!
(Bár egy ssd jobb megoldás lett volna bele.)

[ Szerkesztve ]

(#90424) vlevi válasza z123456z (#90422) üzenetére


vlevi
nagyúr

Törölni kell minden particiot, és utána az üres helyet kell felosztani particiokra, vagy mehet egyben az üres helyre a telepítés.

(#90425) z123456z


z123456z
senior tag

Köszönöm a gyors választ. Igen, az elsőnél van törlés opció, csak nem mertem törölni. Ezek szerint feleslegesen csináltam rufussal másikat. Mindegy, melyiket használom?

SSD tervben van, de a gyerekre bízom, hogy kell e neki.

Köszönöm még egyszer, hazaérek, neki is ülök.

(#90426) prabhu válasza z123456z (#90425) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha működik, mindegy.
Amúgy az UEFI/GPT-hez Fat32 kell tudtommal.

(#90427) szaboi6512 válasza prabhu (#90426) üzenetére


szaboi6512
őstag

A lemeznek is (Hdd-SSD) GPT-nek kell lennie.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#90428) prabhu válasza szaboi6512 (#90427) üzenetére


prabhu
senior tag

Nyilván. A pendrive-ról volt szó.

(#90429) z123456z válasza szaboi6512 (#90427) üzenetére


z123456z
senior tag

Húha, ezek szerint ez a lemez nem gpt?
Akkor ez kellene nekem?:

"amikor a partíció kiválasztásához érsz, akkor nyomd meg a Shift+F10-et és sorban add ki a következő utasításokat:
diskpart
select disk 0
clean
convert gpt
exit
exit" by @ECHO a pcfórumról.

Vagy nekem ez nem kell?

(#90430) prabhu válasza z123456z (#90429) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha törlöd, akkor úgy is olyat hoz létre magának, ami jó.

(#90431) szaboi6512 válasza z123456z (#90429) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az első kép alapján igen, Gpt-re kell formázni a lemezt.
Vagy kiírod a telepítőt MBR-re.
Akkor nem kell.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#90432) kekesi132 válasza kekesi132 (#90402) üzenetére


kekesi132
tag

Most látom, hogy véletlen került néhány smiley a hozzászólásomba, ami rontja az érthetőséget, ezért elnézést. Viszont a kérdés még áll, kicsit rövidebben is össze foglalom, hátha valaki tudna segíteni:

Szeretném átnevezni a Felhasználó mappát, de nem tudom, hogy ennek mi a legegyszerűbb módja, illetve elbizonytalanodtam mivel van egy könyvtár az asztalon a saját nevemmel, ami szintén tartalmaz ékezeteket, illetve egy ezzel azonos tartalmú a C meghajtón, csak ott Felhasználó néven, így nem tudom, hogy melyiket lenne célszerű módosítani.

Illetve tartok attól, hogy a módosítás okozhat fennakadásokat egyes szoftverek működésében, ez mennyire reális?

(#90433) divan válasza kekesi132 (#90432) üzenetére


divan
senior tag

Szerintem a legegyszerűbb létrehozni egy új felhasználót, ékezetek nélkül, majd oda átmásolni mindent amit kell. Átnevezéskor nem minden neveződik át, ebből lehet probléma.

(#90434) kekesi132 válasza divan (#90433) üzenetére


kekesi132
tag

Értem ezalatt gondolom nem pusztán egy új offline vagy online fiók létrehozására célzol?

(#90435) divan válasza kekesi132 (#90434) üzenetére


divan
senior tag

De, egy új offline fiókra, vagyis inkább felhasználóra.

[ Szerkesztve ]

(#90436) Csupingo válasza Helsing (#90420) üzenetére


Csupingo
veterán

Régebben volt már ilyen probléma. Akkor ez oldotta meg: NVIDIA control panel - Adjust desktop color settings - Content type reported to the display -> Desktop programs.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#90437) kekesi132 válasza divan (#90435) üzenetére


kekesi132
tag

Csak ha létrehozok egy ilyet, akkor alapból ugyanazokat az elnevezéseket használja. Azt nem lehet megoldani, hogy párhuzamosan legyen egy offline angol nyelvű fiók és egy online magyar nyelvű?

(#90438) divan válasza kekesi132 (#90437) üzenetére


divan
senior tag

De lehet, csak akkor át kell jelentkezgetni időnként.

(#90439) kekesi132 válasza divan (#90438) üzenetére


kekesi132
tag

Értem, és kb. mi a menete? Mert addig eljutottam, hogy létre tudjak hozni egy új offline fiókot, viszont a többi elég problémás, pl. a nyelv átállítása nem nevez át minden rendszermappát, köztük a Felhasználó mappát sem ami kéne,
Illetve alapból az új felhasználó létrehozása sem ad lehetőséget a rendszermappák átnevezésére.

(#90440) SoldierL


SoldierL
senior tag

Bejelentkezésnél nincs ott a fotóm. Szerintetek mi lehet a probléma? Pedig hozzá van rendelve a fiók beállításnál ott van.

(#90441) sh4d0w válasza kekesi132 (#90439) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valójában egyet sem nevez át, gyanítom csak néhány softlinket módosít, ha egyáltalán.

A problémádra a megoldás - szerintem - az angol nyelvű újratelepítés, vagy mellételepítés lenne... Megpróbálhatod ugyan átkendácsolni, de a siker esélye a minimálisnál is kevesebb, ellenben sokkal nagyobb eséllyel állítod fejre az egész kócerájt.

https://www.coreinfinity.tech

(#90442) Döglött Róka válasza kekesi132 (#90439) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Fura is lenne ha átnevezné.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90443) z123456z


z123456z
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, sikerült. Biosban kell vagy célszerű állítgatni valamit?

(#90444) Doky586 válasza kekesi132 (#90439) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem nevez át minden rendszermappát"

Nevezd át (pendriveról bootolva) a WINDOWS mappát ABLAKOK nevű mappára. Majd meglátod mi lesz az eredménye.. ;]

(#90445) Norby86


Norby86
őstag

Nem tudom jó helyre írok e a kérdésemmel kapcsolatban, de Asus alaplapom van és azt szeretném megtudni hogy a BIOS beállításában ha a "Secure boot" résznél az UEFI módot "Other OS"-re állítom, akkor milyen hátrányok érhetnek? Mert a Windows 10 mellé fel akarok rakni más rendszert is ami viszont csak az "Other OS"-el működik. Igazából a funkció előnyeiről/hátrányairól szeretnék többet tudni, Win 10 és más rendszerek esetében.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#90446) divan válasza kekesi132 (#90439) üzenetére


divan
senior tag

Én úgy értettem a problémádat, hogy valamilyen program hibásan működik az ékezetes felhasználói név miatt. Erre javasoltam, hogy inkább hozz létre új felhasználót az átnevezgetések helyett, és ott telepítsd ezt a programot. Így az létrehozza a felhasználóhoz tartozó mappákat. Az, hogy a windows fájlkezelőjében te a Users mappát Felhasználók-nak látod, az nem fogja a futtathatóságot befolyásolni, az a valóságban Users, és nincs benne ékezet.

(#90447) guifater


guifater
tag

Sziasztok!
Win10 újratelepítése után a laptopom nem látja a saját hálózatot. Ugyanakkor a rajta levő KODI igen. Hogy lehetne megjavítani? Ha lehet nagyon óvodás módszerrel tárgyaljátok, mert amit tudok, csak egyéni önképzés útján szedtem össze.

guifater (Galaxy S9 és SM-R825F)

(#90448) Helsing válasza pzstm (#90421) üzenetére


Helsing
aktív tag

Ja, tényleg.

Kár volt belenéznem. Tele van hibaüzenetekkel és sokkal okosabb nem lettem tőlük. :D

Most nézegettem, hogy mi kerül a naplóba ha produkálom az egyik bosszantó hibát amit nemrég fedeztem fel. Ha elindítok egy kisméretű videofájlt KM Playerral akkor kb 10 másodpercre lefagy az egész gép. Utána elindul a videó és minden oké. A nagyobb fájlokat el sem indítja a fagyás után. Kipróbáltam a VLC playert is. Az nem fagyaszt, de nem mindennek van képe csak hangja. Az eseménynaplóba nem kerül be ezekről semmi.
Valami codec probléma lenne?

(#90449) prabhu válasza z123456z (#90443) üzenetére


prabhu
senior tag

Most már ne :)

(#90450) Döglött Róka válasza Helsing (#90448) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hát akkor a KM-Player a ludas.:) Ez is megoldódott. Amúgy hang-et nem rögzít az eventlog csak appcrasht. Azt application 1000 eventid-val látod az application logban. Bár mivel KM-Player hangel én elengedném a dolgot mivel ez nem OS probléma:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.