Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90451) ImACeltic válasza Döglött Róka (#90450) üzenetére


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

Egy laptopon, amire előre fel lett telepítve a Windows 10, hogy tudom particionálni az egyetlen 1 terrás HDD-t? Valamint mennyi helyet érdemes hagyni a Win10-nek?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#90452) Helsing válasza Döglött Róka (#90450) üzenetére


Helsing
aktív tag

Kipróbáltam még pár lejátszót és mindel volt valami gond.
De meglett a hiba oka. Benne maradt a winben az előző videokártya drivere. Hiába szedtem le. Most letöröltem egy külön driver eltávolító appal és újraindítás után már működik rendesen a lejátszás.
A fekete villódzásról még nem tudok nyilatkozni, hogy megszűnt e, de eddig még nem jelentkezett egyelőre.

(#90453) #42813184


#42813184
törölt tag

Megint elrontott valamit a Windows 10-ben a Microsoft[link]ezen miért is kéne meglepődni?:(

[ Szerkesztve ]

(#90454) Cs1csó válasza ImACeltic (#90451) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pendrive-ról újratelepíted a Windows 10-et és amikor a telepítés helyének megadáshoz érsz törölj minden particiót addig amíg egyben nem látod az egész HDD-t ekkor csinálj a Windows 10-nek egy 80-100GB közötti partciót - amire majd telepíted az lesz a C:\ ami maradt azt hagyd egyben és abból is csinálj egy új kötetet az lesz majd a D:\

Most mennyi helyet foglal a Windows 10-ed? Ha túl sok vagy nagy méretű programjaid vannak akkor lehet nagyobbra is venni a C particiót de normál használat mellett elég 80-100GB mivel a Windows belakva programokkal együtt megáll 30GB-nál és mellé nem árt vagy 50 GB szabad hely.

[ Szerkesztve ]

(#90455) Döglött Róka válasza #42813184 (#90453) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szinte minden frissítésben vannak known issuek. Nézd csak ebben mégtöbb van:
https://support.microsoft.com/hu-hu/help/4462933

Nincs itt semmi látnivaló a pcfórum próbál olvasókat szerezni. Kár a gőzért:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90456) #42813184 válasza Döglött Róka (#90455) üzenetére


#42813184
törölt tag

Szép egy lista.de még ezen kívül mennyi van még benne.ehhez képest a cikkben megírt hiba bakfitty :)

(#90457) svgyula válasza ImACeltic (#90451) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! nem kell újratelepíteni. Ezt letöltöd Értelemszerűen az indítás után átméretezed a "c" meghajtót majd kreálsz egy újat. Ajánlott a rendszernek 120GB vagy ha oda telepíted a programokat akkor 200GB. Ha nem akarsz vele szórakozni akkor marad a felettem írt újratelepítés. Akkor arra figyel, hogy minden meglévő particiót törölj le és utána hozz létre egyet a rendszernek másika pedig az adatoknak. Sajna ha már van mentett cucc a gépen az az utóbbi esetben mentendő mert elveszik.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#90458) King Unique válasza ImACeltic (#90451) üzenetére


King Unique
titán

Megnyitod a lemezkezelőt és használod a kötet zsugorítása opciót. Majd a létrejött nem lefoglalt területen az új egyszerű kötet létrehozásával csinálsz egy másik partíciót. Ha az 1 TB-os lemezt esetleg nem engedné a lemezkezelő a megfelelő méretre zsugorítani, akkor indokolt a külső particionáló program, mint pl. az AOMEI, EaseUS, MiniTool. A Windows 10-nek ajánlott általánosan kb. 50/60-100 GB-os rendszerpartíciót hagyni, de ha van bőven tárhely, akkor lehet akár nagyobbat is. Illetve ha eleve tárhelyigényes alkalmazások lesznek rá telepítve, akkor értelemszerűen szintén. Valamint a build upgrade-ek + tárhelyszükségletét is eleve érdemes belekalkulálni. A lényeg, hogy nem javasolt kicentizni, plusz eleve macerásabb utólag megnövelni a rendszerpartíció méretét.

Viszont a külső programok használatánál is oda kell figyelni és nyilván nem javasolt túl kicsire zsugorítani a rendszerpartíciót! Valamint a rendszerpartíció átméretezése eleve nem veszélytelen, pláne ha esetleg csak PreOS módban, az újraindítást követően tudja megoldani a program. A Windows lemezkezelője olyan szempontból biztonságos, hogy az eleve nem engedi a rendszerpartíciót olyan mértékben zsugorítani, hogy az esetleg gondot okozzon. Normál esetben ugyan a külső programoknál is lefut nagyobb mértékű zsugorításnál a művelet gond nélkül, de néha előfordulhat az is, hogy nem. Vagyis szükség esetén javasolt előtte mentést készíteni!

[ Szerkesztve ]

(#90459) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

A következő folyamat terheli a CPU-t: Szolgáltatásgazda: Csatlakoztatott eszközök platformja (CDP) felhasználói szolgáltatás _3bbed Mi ez? Leállíthatom valahogy vagy van különösebb oka hogy 1 órája darál? Gép bekapcsolása óta csinálja

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90460) Fred23


Fred23
nagyúr

Acronis nélkül mi a legjobb módja HDD-ről SSD-re migrálni gyorsan?

(#90461) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Feltettem a CCleaner-t és kilistázta a telepített programokat. Találtam egy érdekes programot közöttük.
Candy Crush Soda Saga. Fogalmam sincsen hogyan kerülhetett fel a gépre... :F
Törölhetem nyugodtan a CCleanerrel?
Csak az az érdekes az egészben, hogy a WIN10 Programok telepítése és törlése listában nincsen ilyen nevű program és a Revo listájában sem szerepel ez, csak a CCleaner találta/listázta.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#90462) Döglött Róka válasza #42813184 (#90456) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Újszülöttnek minden vicc új. Szerinted miért adnak ki frissítéseket?:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90463) xy.zsolt válasza Cs1csó (#90454) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ezek szerint 120 Gb-os SSD esetén felejtős a több partició

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90464) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Köszönöm szépen a segítségeket!

Elkezdtem a kötet zsugorításos megoldást, most éppen formázza az új partíciót. ( jó lassan :D )

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#90465) Doky586 válasza xy.zsolt (#90463) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy 120-as SSD-t nyugodtan particionálj 120db partícióra.. :)

NE particionálgass semmit (főleg ha láthatóan nem értesz hozzá). Az üres particionálatlan helyre telepíts.
Majd telepítés után a win lemezkezelőjében megcsinálod amit szeretnél.

(#90466) King Unique válasza xy.zsolt (#90463) üzenetére


King Unique
titán

Ez eleve attól is függ, hogy a személyes igényeid milyenek, mekkora tárhelyen férsz el. Magának a Windows 10-nek nyilván bőven elég a 120 GB, itt az előbbi szempontjából az utólag telepített alkalmazások, letöltött adatok stb. a lényeg. Nekem is van 10-es 120 GB-os SSD-n úgy, hogy mellette másik partíción van másik OS, plusz a kettőnek egy közös adatpartíció.

(#90464) ImACeltic:
Ha a lemezkezelővel zsugorítottad és az új kötet létrehozásánál kivetted a gyorsformázás elől a pipát, akkor nem meglepő, ha lassan csinálja a formázást.

[ Szerkesztve ]

(#90467) xy.zsolt válasza Doky586 (#90465) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Eszem ágában sincs particionálgatni :) mivel (jól gondolod) nem is értek hozzá....csak érdeklődés szintjén kérdeztem meg

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90468) Cs1csó válasza Jenne (#90461) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, az egy UWP-s app játék, fogja a helyet más haszna nincs, és igen csak a CCleaner tudja kilistázni ezért is szeretem a CCleaner-t.

Fred23

AOMEI free, Macrium Reflect Free

xy.zsolt

Üdv, egy akkor SSD-t nem szoktunk particionálni azt egy az egyben hagyd a Windows-nak és ha van HDD a gépben adattárolásra azt használd. Nekem így van 1db SSD és 1db belső HDD.

Általában jobb ha nem particionálja az SSD-ket HDD-ket persze van amikor érdemes ha 1 db lemez van csak a gépben és az 250GB-nál nagyobb akkor érdemes egy 100GB-ot a rendszernek amire a Windows-t telepíted és maradékot egybenhagyva adattárnak megcsinálni és így a legközelebbi Windows újratelepítéskor elég a Windows particióját törölni formázni hogy tisztán mehessen rá újra a Windows.

(#90469) Aarpok válasza Jenne (#90461) üzenetére


Aarpok
őstag

Persze amennyiben nem akarod használni törölheted. Ott azért nem látszik mert az egy UWP app és azok ott nem kerülnek listázásra. Viszont a Gépház/Alkalmazások/Alkalmazások és szolgáltatások között szerepelhet onnan pedig egyszerűen törölhető is.

Аарпок

(#90470) Geth válasza Cs1csó (#90468) üzenetére


Geth
addikt

Csak az tudja kilistázni, aha :DDD

(#90471) xy.zsolt válasza Cs1csó (#90468) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi az érthető választ. Érdekelt már régóta...mivel pont erről volt szó gondoltam rákérdezek...így tanul az ember. Ha 1984ben nem ifjúsági discoba jártam volna a basic tanfolyam helyett akkor talán én is képben lennék :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90472) Attila2003


Attila2003
tag

Hali. Van valami megoldás hogy a COD Ghost ne a kisebbik képernyőn nyíljon meg hanem a nagyobbikon? Két monitorom van, az egyik 1600/1200 as, a másik 1200/1080 as. Akármit csinálok csak a kisebbiken nyilik. Érdekes, minden más játék rendesen nyit.

(#90473) xyvalaki


xyvalaki
aktív tag

Vissza szeretném tenni a win7-et, de az istennek nem megy. Vagy azt írta hogy GPT partició vagy csak nem lehet telepíteni. Hiába convertálom MBR-re akkor sem megy ahogy GPT- sem. UEFI alaplap, z97 pro. Valaki tudna segíteni?
Nem arra vagyok kíváncsi hogy miért is olyan jó a win 10! Egyszerűen csak vissza akarok térni win 7-re.

https://www.twitch.tv/hnh_neutrale/

(#90474) Aarpok válasza Geth (#90470) üzenetére


Aarpok
őstag

Az IObit Uninstaller is kilistázza őket és persze törölni is tudja. :D

Аарпок

(#90475) Geth válasza xyvalaki (#90473) üzenetére


Geth
addikt

Akkor azt miért itt kérdezed?

(#90474) Aarpok: sőt, a Settings / Apps is :)

[ Szerkesztve ]

(#90476) szaboi6512 válasza xyvalaki (#90473) üzenetére


szaboi6512
őstag

Hibaüzenet valami?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#90477) Döglött Róka válasza Cs1csó (#90468) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Azért nem listázza ki más mert valójában nincs fent.;) De ezt mintha már írtam volna. Nem a CCleaner a truváj...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90478) forintuser


forintuser
őstag

Sziasztok. Windows 10 problémám van. Mily meglepő. Adott egy laptop, amiről HDMI-n keresztül megy ki a kép a rákötött TV-re.A laptop kijelzőjét szeretném kiterjeszteni a TV-re. Sikerült is, csak a TV-n is megjeleníti a tálcát. Ami 7 alatt nem volt ott. Ez feature, vagy én csinálok valamit rosszul?

Holnapkészítést vállalok.

(#90479) Döglött Róka válasza forintuser (#90478) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Feature igen. 1507 óta így van.

@King Unique: Csak hogy belevau, particionálás mint olyan sebességveszteséggel jár. Én semmi esetre nem partícionálnék mai világban C: + D: felállásban. Backupra ott a felhő. Torrentezés mint érv nem érdekel:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90480) King Unique válasza Cs1csó (#90468) üzenetére


King Unique
titán

Ez az SSD-t nem szoktuk particionálni, azért nem éppen úgy van... Nyilván eleve particionálni kell ahhoz, hogy használni lehessen. Itt a rendszer + a rendszer számára létrehozott kisebb partíciókon túl a több partícióra történő felosztás az, amiről szó volt. Az pedig megint tetszőleges, az egyéni felhasználói igényektől függ, hogy ki hány darab partíciót hoz rajta létre pluszban. Nem lesz gond akkor sem, semmi baja nem lesz az SSD-nek, ha több partícióra van osztva. Akkor nem szokás felosztani, külön adatpartíciót stb. létrehozni, ha túl kicsi az SSD tárolókapacitása. De azt sem azért, mert az SSD-nél gondot okozna, hanem azért, hogy a Windows rendszerpartíciója ne legyen túl kicsi. Ezek HDD-nél ugyanúgy érvényesek, illetve nyilván nemcsak azt lehet több partícióra osztani az előbbiek értelmében, hanem ugyanúgy az SSD-t is.

(#90481) forintuser válasza Döglött Róka (#90479) üzenetére


forintuser
őstag

:R

Holnapkészítést vállalok.

(#90482) Cs1csó válasza Geth (#90470) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD mással nem próbáltam :DD

(#90483) Döglött Róka válasza Cs1csó (#90482) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egyébként kicsit nem értem, régebben miért nem anyázott a nagyérdemű a pasziánsz meg a flipper miatt?:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90484) ddmb


ddmb
aktív tag

Van egy ilyen gondom, hogy pár hónapja arra lettem figyelmes a céges laptopomon (win7 enterprise) hogy skypeolás közben a hang bizonyos időközönként berecseg => akkor nem hallom mint mondanak 1-2 másodpercig, aztán helyre áll a hang. Unokatesóm meg egy rég nem látott videót indított el VLC-ben és szaggat neki win10 alatt. Érkeztek Windows alá valamilyen spectre/meltdown frissítések mostanság? Mert egyikünk se b@sztatta a gépét mostanság (én nem is tudom mivelhogy céges, és nincs túl sok jogom állítgatni/installálgatni).

[ Szerkesztve ]

(#90485) Döglött Róka válasza ddmb (#90484) üzenetére


Döglött Róka
veterán

1. Ez itt Windows 10 topic, skype és windows 7 kicsit más téma.
2. VLC-re rég nem látott videóra mit mondjak. Üdvözöld kínáld meg egy teával mert hideg van.

Hogyan kapcsolódik össze a kettő?

Viccet félretéve, a a lassú hdd-től kezdve az audiodg.exe-be behookolt élményfokozó hangdriver-en át a szar codec-ig bármi lehet. Különítsd el a két problémát és szűkítsük le. Spectre már lefutott kör de az ilyen mértékű teljesítményromlást nem okoz (dekstop userek észre se veszik)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90486) ddmb válasza Döglött Róka (#90485) üzenetére


ddmb
aktív tag

konkrétan úgy kapcsolódik a kettő, hogy mindkettőnknek max win updatek mentek rá a gépére, és mindkettőnknek hasonló gondja van, ne játszd az értetlent! Az én gépem egy 4 éves erős gép, én persze hogy nem érzek problémát VLC leljátszás közben, viszont az övé egy majd 10 éves első generációs Core. És korábban biztos lejátszotta az adott (nem HD videót) szaggatás nélkül.

(#90487) Döglött Róka válasza ddmb (#90486) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Más hardver, más szindrómák. Nem ugyanaz a két prorbléma… Játszom még egy kicsit az értetlent;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90488) MasterMark válasza ddmb (#90486) üzenetére


MasterMark
titán

A Skype recsegés, meg a VLC akadozás semmilyen szinten nem kapcsolódik egymáshoz...

Switch Tax

(#90489) ddmb válasza MasterMark (#90488) üzenetére


ddmb
aktív tag

két különböző gépen nem okozhatja ugyanaz a "betegség"?? jólvan hagyjuk, már nem is érdekel...

(#90490) MasterMark válasza ddmb (#90489) üzenetére


MasterMark
titán

Valószínűleg teljesen véletlen, hogy ugyanakkor jött ez elő. Felesleges kombinálgatni, mert félreviszi a megoldáshoz vezető utat.

Switch Tax

(#90491) Cs1csó válasza Döglött Róka (#90483) üzenetére


Cs1csó
félisten

Talán azért mert az SAJÁT fejlesztésű játékok voltak. Ezek pedig: kendikrásh, dizni stb. pedig pénzért teszik bele.

(#90492) David89


David89
tag

Üdv!

Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre írok, de azért hátha tudtok segíteni.

Sajnos mostanában tárhely-problémákkal küzdök a c meghajtón, annak ellenére, h több programot/játékot letöröltem, plusz amit lehetett adatot átmásoltam máshova. Egy 500 GB-s ssdről van szó.

A tárhelyhasználatnál 245 GB-t ír az "Alkalmazások és játékok"-hoz, viszont a telepített programoknál csak 129 GB-t jelez. A fennálló különbséget sehol sem találom, többszöri átnézés után sem.

Nyilvánvaló megoldás lenne az egész kóceráj újrapakolása, már 4 éves a rendszer, de ebbe különböző okokból még nem akarok belevágni.

Esetleg vmi tip? Köszi.

(#90493) Cs1csó válasza David89 (#90492) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt próbáld ki: TreeSize Free

(#90494) #86564352 válasza Döglött Róka (#90483) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mert a flipper és aknakereső jó volt, nem foglaltak helyet és nem tolakodtak. :) A kéretlen March of Madness és Disney játékok pedig kb. másfél GB helyet foglaltak SSD-n amíg el nem távolítottam. (Candy Crush, Soda Saga linkkel ellentétben ezek a szponzorjátékok ténylegesen települtek clean installkor ami Pro verzión vicces)

[ Szerkesztve ]

(#90495) Geth válasza #86564352 (#90494) üzenetére


Geth
addikt

Nálam nem települtek.

(#90496) sz.j válasza Döglött Róka (#90483) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... régebben miért nem anyázott a nagyérdemű a pasziánsz meg a flipper miatt?"

Gondolom (többek között) azért nem, mert innen letölthette a win7-ben lévő játékok nagy részét ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#90497) uriember válasza David89 (#90492) üzenetére


uriember
aktív tag

Vagy ezt : [link]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#90498) Döglött Róka válasza sz.j (#90496) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Asszem ez nem ment at... Mindegy

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90499) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Egyik haverom gépére szeretnénk jogtiszta Win 10-et telepíteni, de látom, h árban elég nagy a szórás. Itthon ezt találtam elfogadható áron, illetve külföldi webáruházakban nem ritka a 15 euró alatti ár sem (gondolom, h ez már a kerülendő kategória). Hol érdemes megvenni szerintetek? Illetve még egy kérdés: a kód felhasználása után géphez kötött lesz? Elég egyértelmű, h igen, de nem tudom biztosan. :B
Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#90500) xyvalaki válasza Geth (#90475) üzenetére


xyvalaki
aktív tag

Mert a 10-es van most fent és azóte nem tudok telepíteni. Hiába gyalulom le.

https://www.twitch.tv/hnh_neutrale/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.