Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90551) Helsing


Helsing
aktív tag

Szerk: Tárgytalan. Megoldottam. Bocsesz.

[ Szerkesztve ]

(#90552) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. adott egy win10 tartományi környezetben vsussal. random többféle gép meghal, lezárolás után visszalépéssel már hibaüzenetet dobál, sorra leáll minden, szépen leépíti magát a windws, következő indításnál vagy kékhalál, vagy homokóra. elvileg vsust kizártuk mint hiba, frissítés nem lehet valószínű, nincsen ötletem, amikor a gép lehal nem látni hogy miét halt le, csak hogy lehallnak a folyamatok. win10 64 bites sima is ,ltsb is, sőt még régebbi windows is állítólag produkálja az adott hibát. Miután elkezd lehalni a gép, átjelentkezni rendszergazdaiba átlehet, de újraindítás után lehal.

(#90553) zolee001 válasza bb.bocs (#90552) üzenetére


zolee001
őstag

Event viewer mit mond igy elsö körben?
Vegyél ki 1-2 gépet a domainbol ha ugy nem produkálja akkor server side hiba lesz

(#90554) bb.bocs válasza zolee001 (#90553) üzenetére


bb.bocs
őstag

konkrétancsak azokat látni ahogy leállnak a dolgok, de a hiba okát nem igazán :( domain nélkül gondolom nem hal le, viszont a server egy replikálása egy másiknak ahol viszont nem jelentkezett a hiba... ezért ezt kizárnám )

(#90555) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok.
A héten a segítségetekkel tettem fel egy új free dos gépre egy win10-t. Namost, ha a hdd-t kicsrélem egy ssd-re, és újra rakom rá a Windows-t ( még egyetlen program sincs a gépen ), azt tudom majd aktíválni még egyszer ugyanazzal a kulccsal, vagy OEM kulcsot egyszer lehet felhasználni? Vagy inkább klónozni kéne valahogy?
Köszönöm.

(#90556) zolee001 válasza bb.bocs (#90554) üzenetére


zolee001
őstag

A klienseken illetve serveren is loggolva vagyon a hibák hogy mi a kinja,ha BSOD akkor van memory dump amiböl szintén kinyerhetö a hiba forrása
Amennyiben a server (DC) hiba áll fenn és az replikálodik tovább az külön dicséretes

(#90557) Döglött Róka válasza zolee001 (#90556) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Amennyiben a server (DC) hiba áll fenn és az replikálodik tovább az külön dicséretes" - ez mondjuk humbug:) Kifejthetnéd mire gondolsz...

@bb.bocs : Mondjuk ha egy hibaüzenetet megosztanál vagy egy bugcheck kódot az sokat segítene, ugyanis csodák csodájára én nem látom a gépeket. Gondolom a többiek sem.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90558) bb.bocs válasza Döglött Róka (#90557) üzenetére


bb.bocs
őstag

jogos :) kollégám nemsokára leet becsatlakozik, ő jól átnézte a dolgot a microsoftos emberrel :D

(#90559) Cs1csó válasza z123456z (#90555) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha csak HDD-t cserélsz nem lesz gond. Ha mégis akkor több lehetőséged is van:
- Az Aktiválási hibaelhárító

DE a legbiztosabb az lenne - a jövőre való tekintettel - ha csinálnál még most a HDD-s gépre egy MS fiókot az aktiváció ahhoz is legyen kötve, ezután a HDD csere után ha offline fiókkal nem megy akkor MS fiókkal mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#90560) Döglött Róka válasza bb.bocs (#90558) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hát ha már Microsoft support van a képben, mi nem biztos hogy tudunk segíteni:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90561) zolee001 válasza Döglött Róka (#90557) üzenetére


zolee001
őstag

Láttam már pár csodát,szétkonfigurált GP a leggyakoibb

(#90562) bb.bocs válasza Döglött Róka (#90560) üzenetére


bb.bocs
őstag

sosem lehet tudni :D

(#90563) Döglött Róka válasza zolee001 (#90561) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De most épp vaktában lövöldözöl.

bb.bocs = szerintem pedig lehet, mégiscsak az ő termékük:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90564) zolee001 válasza Döglött Róka (#90563) üzenetére


zolee001
őstag

Igen igen,mint ahogyan emlitetted konkrét eseménynaplo és egyéb hibajegyek nélkül max telejosdát tudok ajánlani

bb
Ellenben ha az MS szakik megszakértik a dolgot akkor a hiba és a megoldása minekt is érdekel tanulás céljából

(#90565) z123456z válasza Cs1csó (#90559) üzenetére


z123456z
senior tag

Köszi, ez értékes.

(#90566) Madara-san válasza bb.bocs (#90558) üzenetére


Madara-san
tag

Sziasztok, én vagyok a "kolléga". Konkrétan az én gépem is így halt meg a tegnapi napon, a folyamat pedig nagyon érdekes:

- Reggel 6-kor még "minden rendben" volt, dolgoztam a gépen kb. 6:45-ig, utána zároltam a munkaállomást.
- 9.30-kor be akartam jelentkezni, ekkor már a lockscreen-en dobott egy ilyet:

- utána, ha bármit megpróbáltam rendszergazdaként indítani, egy "0xC0000017" hibakód jelentkezett. Viszont, a lokális rendszergazda fiókba át tudtam jelentkezni, ott tudtam futtatni mindent emelt joggal, viszont start menü pl nem volt :DDD
- beállítottam, hogy full memory dumpot készítsen kékhalálnál, majd miután lementettük a naplókat, eventlog adatait, meg a config fájlokat, "elkékhaláloztattuk"
- ezek után már nem bootolt be többet, fekete képernyő és a pontok köröznek végtelen ciklusban
- a gép Win10 LTSB 2016

Megjegyzés: a hiba mindig a fent említettekkel indul, és először a fájlszerveren jelentkezett ami WinSrv 2012 R2, majd szépen "leszivárgott" a kliensekhez is. Az a baj, hogy teljesen random fordul elő, és 3 fajtája van:
- bootnál kékhalál mindig: (bugchech: 0xC0000145) - van full memory dump és már el lett küldve az MS-nek analizálásra
- bootnál végtelen ciklus (fekete képernyő, pontok köröznek)
- bootnál üres fekete képernyő, és úgy marad.

Az a baj, hogy event logokban a hiba okát még nem találtuk meg, csak a következményeit, hogy elkezdtek a szolgáltatások leállni....

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#90567) zolee001 válasza Madara-san (#90566) üzenetére


zolee001
őstag

Vmi updatet toltak fel a gépek?
NET framework hiba a kod alapján

Tegnap volt egy MS webcast .feltaláltak ismét vmi dignosztikai és repair eszközt (ingyeneset) aminek hirtelen az istennek nem jut eszembe a hangzatos neve

(#90568) Döglött Róka válasza zolee001 (#90567) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egy update nem zárja ki az admint a rendszerből:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90569) Liliom86 válasza Liliom86 (#90344) üzenetére


Liliom86
csendes tag

Sziasztok!
Kipróbáltam ismét a 10-est,gyári driverekkel amiket ő maga rak fel automatikusan. (Ismét kikapcsoltam a gyors indítást is..)
Így sem jött be,2 napig rendesen működött,ma már bekapcsolás után pár perc múlva lefagyott.
Megjelenés óta használtam a 10-est,kutya baja sem volt eddig,most már kénytelen leszek vissza állni a 7-re,hát ez van.Köszi a segítségeket,tippeket.

(#90570) makoss válasza Cs1csó (#90521) üzenetére


makoss
addikt

Ez a stroke plus programokat is képes megnyitni?
Ha igen hogy?
Egy Roccat Kova 2016 egerem van, de amit tudok azzal irányítok, csak annak gombjait full beállítottam :B
Ezért érdekelne, hogy miket tud még ez a stroke plus
:R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#90571) Döglött Róka válasza Liliom86 (#90569) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez így semmi már bocsánat. Hogyan tippeljek?:)

Mi a baj? Egyszer lefagyott? Mit értünk lefagyás alatt? Milyen gépen fagyott le? Melyik verzió.

Ez a hozzászólás kb annyi volt hogy egyszer lefagyott ez a szar és megyek vissza Win 7-re. Sziasztok.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90572) zolee001 válasza Döglött Róka (#90568) üzenetére


zolee001
őstag

De.ha az ntuser.dat odalesz ,mint irta is a kolega h nem müködött a start menü
De gondolom a support már serényen tevékenykedik náluk

(#90573) zolee001 válasza Döglött Róka (#90568) üzenetére


zolee001
őstag

Esetleg ha érdekel, "ujdonságok" 1809-hez

What’s new in Windows 10, version 1809 for IT pros

(#90574) bb.bocs válasza zolee001 (#90567) üzenetére


bb.bocs
őstag

updatek lelettek tiltva amikor a hiba elkezdett jelentkezni, nem jönnek frissítések.

(#90575) Döglött Róka válasza zolee001 (#90573) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ismerem, de ez hogy jön ide?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90576) zolee001 válasza Döglött Róka (#90575) üzenetére


zolee001
őstag

A témához sehogy,tegnapi webcast témakörei (amennyiben érdekel,mint irtam)

(#90577) Döglött Róka válasza zolee001 (#90576) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ja, köszi de én más forrásból értesülök ezekről :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90578) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok alaplapot fogok cserélni eredeti win10 pro-m van ugye nem kell ujbol megvennem mi ellöte a teendöm mielöt eladom a lapom?

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#90579) Madara-san válasza zolee001 (#90567) üzenetére


Madara-san
tag

Mi is gondoltunk a frissísésekre, mert a wsus szerverrel is voltak gondok (valamint most teszt jelleggel le vannak tiltva a frissítések). Az említett gép már egy ideje nem telepített frissítést, max defender definíciófrissítéseket.

Ha esetleg megtalálod, az a repair tool érdekelne eléggé!

NTUSER.dat hibakeresést hogyan kezdjük? Annyit látunk, hogy megvannak és nem 0 kb-osak.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#90580) gery14 válasza gery14 (#90578) üzenetére


gery14
senior tag

Gondolom akkora fiokomhoz kapcsoltam a kodom igy nem lesz gond ha cserélem a lapom.

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#90581) zolee001 válasza Madara-san (#90579) üzenetére


zolee001
őstag

Milyen licenszetek van?
Amennyiben van VL akkor jogosultak vagytok az MDOP-ra
MS support nem dolgozik az ügyötökön?

(#90582) Doky586 válasza gery14 (#90580) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha dobozos (retail) volt akkot továbbviheted úgy hogy a meglevő wint legalább uninstallálod.

De ha oem volt akkor ugyan MS fiókkal átviheted másik gépedre, de ha az új tulaj win installkor nem ad meg új kódot már install közben akkor a tiedet megörökli, nálad pedig aktiválatlanná válik az átvitt gép.
Hiszen a fiókos csere meghibásodás vagy retailra van tervezve nem aktiválás sokszorosításra.

[ Szerkesztve ]

(#90583) Madara-san válasza zolee001 (#90581) üzenetére


Madara-san
tag

VL van, igen. Dolgoznak az ügyön, igen, csak sajnos az a baj, hogy még ők sem igazán jutottak semmire. Eddigi álláspont szerint eléggé speciális az eset, és elemzik a dumpot meg a syslogokat.

Annyi még, hogy _némelyik_ gépnél egy időre megjavult attól, ha a regback könvytárból visszamásoltuk a hive fájlokat a config-ba, felülírva az ottaniakat.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#90584) zolee001 válasza Madara-san (#90583) üzenetére


zolee001
őstag

MDOP csomag része a DART,készitesz belöle egy telepitöt (manapság hosszu és macerás folyamat) és te magad is végezhetsz hibaelemzést

(#90585) gery14 válasza Doky586 (#90582) üzenetére


gery14
senior tag

Kulcsot vettem csak...

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#90586) Doky586 válasza gery14 (#90585) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NEM a papírdoboz megléte a lényeg.. :C

(#90587) kacsento1 válasza King Unique (#90550) üzenetére


kacsento1
senior tag

Vissza gondolva valóban ott kellett volna érdeklődnöm, de szerencsére csak az usb3 probléma volt, és a segítségeddel megoldódott. Köszönöm szépen, és elnézést a rossz topikért. :R

(#90588) Döglött Róka válasza Madara-san (#90579) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Premier supportnál vagytok?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90589) GreenIT


GreenIT
tag

Win10 telepito iso letoltesere tud valaki megbizhato linket?
A hivatalos oldalrol a letoltes allandoan megszakad 230 MB kornyeken, akarmelyik verziot valasztom es ezt csinalja hetek ota.:-(

Program telepitesre nincs jogom, igy az a megoldas sajna nem mukodik, hogy letoltom az eredetiseg ellenorzot es majd letolti nekem a telepitot.

(#90590) Döglött Róka válasza GreenIT (#90589) üzenetére


Döglött Róka
veterán

MCT tud csak isot tölteni. Hivatalosnál jobb forrást meg nem találsz.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90591) #86564352 válasza GreenIT (#90589) üzenetére


#86564352
törölt tag

MCT-vel csinálni?

TechBench (Microsofttól szedi)

[ Szerkesztve ]

(#90592) szaboi6512 válasza GreenIT (#90589) üzenetére


szaboi6512
őstag

Melyik verziót szeretnéd?
Az MCT csak Home(N)-Pro(N) verziót tölt le.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#90593) Fortitude444


Fortitude444
csendes újonc

Sziasztok!

Ma kaptam egy új laptopot, (HP Probook 450 G5), első bejelentkezésnél a windows10 telepítő fogadott, amin végigmentem, licenc kulcsot seholsem kellett megadnom..

Szeretném újratelepíteni, mert a HP alapból egy rakat felesleges programot rátett, amire nekem nincsen szükségem.

Így, ha újratelepítem felfogja ismerni a digitális licencet, vagy sem?

(#90594) King Unique válasza Fortitude444 (#90593) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván nem kellett megadni termékkulcsot, mert ha Windows 10-zel előtelepített laptop, akkor eleve az UEFI BIOS-ból olvassa ki és automatikusan beaktiválódik. De még akkor is, ha nem előtelepített gép, ellenben 1x már telepítve lett rá a 10-es, vagy korábban 7/8.1-ről upgrade-elve. Ilyenkor eltárolásra kerül a hardverazonosító és az ahhoz társított Windows 10-kiadás. Egy újratelepítésnél pedig választható a nincs termékkulcsom opció, majd utána szintén automatikusan beaktiválódik a rendszer, amint aktív lesz az internetkapcsolat.

(#90589) GreenIT:
Például a korábban említett hivatalos és lényegében szintén annak mondható egyéb letöltési források. Az pedig nem éppen valószínű, hogy a Microsoft weboldalánál a letöltés állandóan megszakadna, max. esetleg nálad ismeretlen okok miatt... A másik topikban feltett hasonló kérdésedre pedig szintén válasz a mostani és ahhoz is jók a linkelt hozzászólásban lévő letöltési források. Max. annyi különbséggel, hogy a Microsoft weboldalán a 7-est nyilván innen lehet letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#90595) gery14 válasza Doky586 (#90586) üzenetére


gery14
senior tag

ebay 1200 kemény pézért vettem a win10 promat :DD

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#90596) King Unique válasza szaboi6512 (#90592) üzenetére


King Unique
titán

Home, Home N, Education, Education N, Pro, Pro N kiadások vannak az MCT-vel letöltött aktuális (1809) ESD ISO-ban. De az előzőek is hasonlóak voltak, sőt a 1709-ben volt az előbbiek mellett S és S N kiadás is.

(#90597) szaboi6512 válasza King Unique (#90596) üzenetére


szaboi6512
őstag

Biztos így van, már nagyon rég használtam.
A TechBench annyival több, hogy abban benne van a Workstation és az S is.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#90598) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#90597) üzenetére


szaboi6512
őstag

Elírtam Workstation N is, nem S.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#90599) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
Betettem az indítópult mappába az Open hardware monitor progi parancsfájlt, ...és mégsem indul el a progi bekapcsoláskor vagy a win újraindulásakor. (a "feladatkezelő/indítás" fülön is engedélyezve van)
Mi lehet a bibi?

(#90600) Cyrin


Cyrin
addikt

Sziasztok!

Adott egy brand gép (dell 3020MT), amihez jár win 7 kulcs, meg lehet rá tenni legálisan win 8-at is (ezt is gyárilag), ezen kívül van OEM win7-em is, amit valahogy már több gépre is feltettem és sose reklamált.

Gyerek szeretne xbox játékokkal (play anywhere) játszani rajta, ehhez meg win10 kell.

Kérdések:

- Van-e ingyenes módja a win 10 telepítésének legálisan (upgrade)?

- Ha nincs akkor mi a legbiztosabb költséghatékony módja legális win10 beszerzésének? (hardveraprón láttam párat, de nagyon szórnak az árak, nem tudom melyik a jó.)

- A gyerek ált iskolás diák, nincs diákkedvezmény? Ha jól tudom Office ingyen tölthető nekik. Jól tudom?

Nagyon nem vagyok otthon win témakörben, nem használom már rég óta.

Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.