Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90901) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Apróbb hibákat tapasztaltam (Windows 10 Pro) ami miatt 1803-ról szeretnék felmenni 1809-re. Automatán nem képes lefrissülni , csak összesítő frissítések, biztonsági frissítések érkeznek. Próbáltam a hivatalos MS oldalán tölthető, Windows 10 frissítési segédet, ami felajánlotta, majd elkezdte leszedni a 1809 verziót. A kliens végig is ment rendben, majd újraindítást követően folytatta (még bootolás előtt) a telepítést. Néhány auto restartot követően megjelent egy üzenet win betöltés előtt, hogy elvégzett módosítások visszavonása, majd visszaállt 1803-ra.

Miért nem képes felmenni a 1809?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#90902) xy.zsolt válasza HartgeH3-2.8 (#90901) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Innen próbáltad?
http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4467682
mármint a biztonsági frissítéseket tölteni magad

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90903) HartgeH3-2.8 válasza xy.zsolt (#90902) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Innen még nem. Milyen szám alapján keressek rá a 1809-re?
Van egyben 1809 pack is?

Köszönöm válaszod :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#90904) zolee001 válasza HartgeH3-2.8 (#90901) üzenetére


zolee001
őstag

Microsoft blocks October 2018 Update on some PCs with Mophisec program installed
Microsoft blocks Windows 10 October 2018 Update on some Intel devices
Windows 10 October 2018 update temporarily blocked on PCs with incompatible iCloud
Microsoft temporarily blocks Windows 10 October update on old AMD Radeon PCs
In rare cases, Windows 10 version 1809 install could fail if developer mode is on

Jelenleg ennyi,vmelyikben érintett lehetsz igy ezért nem jelenik meg WU-ben

(#90905) Albigator válasza MasterMark (#90899) üzenetére


Albigator
őstag

A helyzet változatlan, ez a csoport házirend piszkálása se ért semmit.
De azért kösz.

Minél újabb win annál jobban össze van cseszve a fájlmegosztás/hálózat.

(#90901) HartgeH3-2.8

Szerintem érdemes clean installal feltenni eme bugos verziót főleg.

[ Szerkesztve ]

(#90906) SoldierL


SoldierL
senior tag

Csak egy egyszerű kérdést szeretnék feltenni. Ezek itt eredeti Windows 10 verziók? Azok vannak össze gyüjtve amik a Microsoft oldalán is szerepeltek? Egyáltalán létezik olyan, hogy magát a Windows-t feltörik? Vagy csak magával a kulcsokkal kereskednek? Hogy működik ez az egész? Csak kíváncsi vagyok. Következő a link:

https://www.itechtics.com/windows-10-anniversary-update-version-1607-direct-download-links-languages/

(#90907) xy.zsolt válasza HartgeH3-2.8 (#90903) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Itt van minden biztonsági frissítés
https://support.microsoft.com/hu-hu/help/4467682
válaszd ami kell, de olvasd is végig utána amit írnak....pl ha nincs az a SSU cucc a gépeden akkor pótolni kell és csak utána a Microsoft Update Catalog-ra…..
Én így csinálom és nincs gond a manuális frissítésekkel a 1803 verzióban

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90908) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

zolee001
Microsoft blocks Windows 10 October 2018 Update on some Intel devices
Talán ez az egy vonatkozna rám, de hát akkor az érdekes lenne. Dedikált VGA-m van. Inteles OFF.
Nincs egyéb inteles eszközöm, ha csak nem a CPU.

Albigator
Az lesz majd 2019-re tervezek új rendszert húzni. Lassan ideje.

xy.zsolt
Megnézem, bár az a fura, hogy eddig frissült még ha csúszással is, de frissült. Ezt annak tudtam be, hogy valami gáz volt visszavonták, és kitolták újra amikor már stabilabb volt (tapasztaltam is ilyet nemrég). Haver manuálisan rá frissített, beszart a windows, nálam semmi rá 2-3 hétre jött a stabil build.

Megjegyzésnek annyit, hogy a 1803 build pl nemrég frissült le összesítővel 11.27-én, tehát elméletben naprakész a rendszerem.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#90909) zolee001 válasza HartgeH3-2.8 (#90908) üzenetére


zolee001
őstag

Konkrétan a HD4000 + széria emlékeim szerint (az mindegy van e használatban)

(#90910) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Amikor lekapcsolom a gepet, par weboldal nyitva marad,miert nem zarja be, es amikor ujra inditom miert van meg betoltve azoka a lapok? Mit ha altato modba tennem a gepet, az csinal ilyet.

(#90911) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ha megnyitok egy mappát, és abban képek vannak, hogyan lehet beállítani azt, hogy ne így mutassa: [link] Ez amúgy a Picasa 3 lenne...
Hanem a tartalmát? :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#90912) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok!

Turbózok egy régebbi gépet.(Dell Optiplex 320) Raktam bele SSD-t, viszont 1gb ddr2-es ram van benne. A Boot az villám, viszont egy youtube videót már nem tudok élvezhetően lejátszani vele.

Megoldaná a problémámat 2x1 vagy akár 2x2 gb ram?

Üdv :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#90913) MasterMark válasza sirszevenap (#90912) üzenetére


MasterMark
titán

Azért nem tudsz vele videót lejátszani, mert gyenge a processzor, a VGA meg nem tudja hardveresen gyorsítani.

Switch Tax

(#90914) sirszevenap válasza MasterMark (#90913) üzenetére


sirszevenap
őstag

D 945 van még otthon. Az jobb lenne mint egy az e2140? Emlékszem, hogy azzal nem volt gond.

Bankkártyával? Hát persze!

(#90915) MasterMark válasza sirszevenap (#90914) üzenetére


MasterMark
titán

Egy nagyon picivel talán. De a ram se ártana.

Switch Tax

(#90916) sirszevenap válasza MasterMark (#90915) üzenetére


sirszevenap
őstag

Persze, lesz az is. Meg ha már itt tartunk, lehet szerzek bele egy olcsóbb vga-t.

Bankkártyával? Hát persze!

(#90917) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

tudom eléggé megfoghatatlan dolog, de napi szinten cisnál olyat a gépem, hogy megáll pár pillanatra, kimerevedik minden, aztán utána megy tovább mintha mi sem történt volna. A gép nem indokolná ezt (i5-7500, 8GB RAM, ssd, friss és legális w10 64 bit, vírusmentes, MS sata driverek nem az intelé).
Van esetleg vmi tippetek, mi okozhat ilyet, merre érdemes elindulnom? Egyszer régebben kicsit erre hasonlító dolgom már volt, akkor egy haldokló ezer éves vinyó okozta, de a Speedfan és smart szerint mindkét vinyóm tökéletes.
Előre is köszi a tippeket!

(#90918) #86564352 válasza Orgi (#90917) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tápegység is lehet, por, VGA driver is, a friss 1809 Windows is, 3rd party AV, legrossz esetben valamilyen bányász malware is. Tényleg nehéz kitalálni mi akad össze mivel. Feladatkezelőben látsz valamilyen folyamatot ami megakasztja a CPU-t?

(#90910) venom8888: Kényelmi funkció akar lenni a folytatás, próbáld kikapcsolni itt.

(#90919) ddmb válasza Orgi (#90917) üzenetére


ddmb
aktív tag

Nekem: i5-5300U, 8RAM, SSD, win7enterprisex64 és nekem is befagy fél-1 percre, semmi se moccan, aztán újra megy minden... megszoktam... nem tudom mi lehet az oka

(#90920) Döglött Róka válasza #86564352 (#90891) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Köszi a kiigazítást:)

@Orgi: Performancia problémát felderíteni időigényes, de nem akarlak elijeszteni:) de hidd el, ez a módszer hatékonyabb, mint tippelgetni.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90921) nubreed


nubreed
veterán

Ti tapasztaltatok olyat, hogy MSI AB -vel készített screenshotok iszonyú sötétek? Bár ezt egyelőre egy olyan játék alatt próbáltam ami Vulkant használ, nem DX -et, lehet, hogy ennek is köze van hozzá. De kirpóbáltam a Steam beépített screenshot készítőjét ugyanezen játék alatt, azzal nincs ilyen probléma, nem sötétek a készített képek. Csak én jobban szeretem az AB-t használni erre mint a Steam beépített screenshot készítőjét. Windows 7 alatt nem volt ilyen problémám sosem, ezt csak Win 10 alatt tapasztalom.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#90922) DeFranco válasza Spec (#67827) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hasonló módszerrel telepítettem mint a kolléga, 10-est tettem fel 7-es kulccsal, szűz telepítésből. a rendszer státusza aktivált.

a kérdésem az lenne, hogy mostani ismereteink szerint mit lehet tudni a kulcs sorsáról? ezt most az MS "befogadta" és regisztrálta mint 10-es kulcsot, és ezek után ezzel ugyanarra a gépre már simán telepíthető a 10-es oprendszer a jövőben is?

bármilyen módon rögzül ez a státusz vagy csak simán arról van szó, hogy mint régen az ősi serialos időkben csak "átcsúszott" a szériaszám a telepítőn de mivel a frissítős kapu csukva (kivéve a kisegítő lehetőségest) a licensz státusza valahol a légüres térben lebeg?

[ Szerkesztve ]

(#90923) Kelvin válasza Cs1csó (#90831) üzenetére


Kelvin
őstag

Köszönöm a részletes választ nektek, ha lesz egy kis időm és kedvem lehet utána olvasok, hogy mi micsoda. Addig is minden marad a régiben, mivel nincs semmi problémám. Illetve csak annyi, hogy ilyen esetben mindig találok :D

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#90924) Zoz válasza DeFranco (#90922) üzenetére


Zoz
őstag

Legközelebb már nem kell kulcsot beírni.

(#90925) Mikiller válasza makoss (#90911) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Próbáld a beállításokba szerintem, hogy a miniatűröket (thumbnails) jelenítse meg.

(#90926) makoss válasza makoss (#90911) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#90927) makoss válasza Mikiller (#90925) üzenetére


makoss
addikt

És az merre van a winben?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#90928) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! Keresem ezt a beállítási lehetőséget:

De sajnos nem találom.

Nálam csak ilyenek vannak: [kép]
Hol keressem?

(#90929) MasterMark válasza Doky586 (#90928) üzenetére


MasterMark
titán

Nem támogatja a hardver?

Switch Tax

(#90930) Doky586 válasza MasterMark (#90929) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De támogatja.. És nálad hol van...?

[ Szerkesztve ]

(#90931) MasterMark válasza Doky586 (#90930) üzenetére


MasterMark
titán

De TPM is fog kelleni, meg stb.

Switch Tax

(#90932) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Egy ismerősöm valami nagyon fura dolgot állított be a Windows 10-en, nem tudja hogyan és nem tudja mi az, én se találkoztam még ezzel.

Mintha ketté lenne osztva a képernyő vertikálisan, és lehet jobbra-balra húzni, illetve az asztal teljesen elérhetetlen, a start menü meg kitölti az egész oldalt (a "legyen teljes képernyős a start" nincs bepipálva), és random ikonok is hiányoznak programokból, pl. a Firefox tetején csak a bezárás van.

Mi a csuda ez?

(#90933) Doky586 válasza MasterMark (#90931) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm, megvan. :R

(#90934) Aarpok válasza Doky586 (#90928) üzenetére


Aarpok
őstag

Computer Configuration –> Administrative Templates –> System –> Device Installation –> Device Installation Restrictions esetleg itt néz körül.

Akkor már ne vedd figyelembe ezt.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#90935) Orgi válasza #86564352 (#90918) üzenetére


Orgi
őstag

Tápegységem Seasonic viszonylag új, VGA driver is friss, Win több frissítése óta is előjön ez és majd legközelebbinél jobban megnézem. Egyszer csak kimerevedik a kép, semmire sem reagál (ctrl+alt+del-re sem), ez van 15 mp-ig akár és utána végrehajtja a dolgokat...
A folyamatok fülnél nézzem, mi akasztotta meg?

(#90936) Orgi válasza Döglött Róka (#90920) üzenetére


Orgi
őstag

Hm, köszi, ezt kipróbálom... :R

(#90937) Döglött Róka válasza Brandynew (#90932) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nyomj egy windows+jobbra kombinációt.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90938) MasterMark válasza Brandynew (#90932) üzenetére


MasterMark
titán

Tablet módnak tűnik.

Switch Tax

(#90939) Mikiller válasza makoss (#90927) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Nem a Win-re gondoltam, hanem magában a programban kellene keresni szerintem, mert a Win önmagában megjeleníti a miniatűröket nekem.

Leszedem a picasa3 progit, kipróbálom virtuális gépen:)

[ Szerkesztve ]

(#90940) Mikiller válasza makoss (#90927) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Lehet félre értettelek, most, hogy jobban belegondolok. Akkor te nem a Picasa3-ban nyitsz meg mappát, hanem a Win-ben? Ott csak CTRL+egérgörgő fel a nagyításhoz és megjelennek a kisképek az iconok helyett. Legalábbis nálam így van. Amúgy a Picasa3 sem változtatta át nálam virtuális gépen. A ctrl+egérgörgő helyett az aktuális ablak felső menüsorában a Nézet-ben is lehet állítani a méretet, közepestől már látszanak nálam.

[ Szerkesztve ]

(#90941) GreenIT válasza szaboi6512 (#90592) üzenetére


GreenIT
tag

Passz, csak egy win10 eredeti iso-t akarok biztonsagi tartaleknak egy pendrajvon, ha olyan pc-vel lesz gond, legyen egy telepito, amivel par napig lehet hasznalni, tesztelni, es utana gepet letakaritva visszaadni a tulajnak, hogy a gep mukodik win10 alatt, vehet ra olyan win10-et, amilyet akar.

(#90942) makoss válasza Mikiller (#90940) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, érdekes, hogy bejelentkeztem a Microsoft fiókba és most meg jó lett, a bánat sem érti ezt: [link]
Amúgy ez volt a lényeg, hogy ne legyenek egyformák az ikonok, hanem mutassa is meg mi van alatta, anélkül, hogy ráklikkelnék :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#90943) Doky586 válasza GreenIT (#90941) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Más a telepítő és más a futó win. Ez utóbbi is lehet winPE ebből vannak készen letölthetők tele tool progikkal, vagy magad csinálsz hdd/ssd re win to go - t..

(#90944) macilaci78 válasza norti (#90672) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R Ez meg is oldotta. Még nem biztos.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90945) Imifej válasza makoss (#90942) üzenetére


Imifej
senior tag

Emlékeim szerint a munkahelyemen pár éve ugyan így jelenítette meg a miniatűröket a Win 7. Akkor úgy oldódott meg a probléma, hogy teljesítmény centrikusról másra állítottuk a gépet. Gondolom a sebesség érdekében áldozta be a képek létrehozását.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#90946) FroZone99


FroZone99
aktív tag

Sziasztok. Win alól tiszta telepítést akartam ahogy ajánlottátok. DVD betesz setup.exe indít, és a win telepítése közben 62%.-nál lefagyott.Restart és betöltötte a régi rendszert.Miután videolejátszás közben lefagyott ezért indítottam el a tiszta telepítést.
Mit tegyek?

(#90947) MasterMark válasza FroZone99 (#90946) üzenetére


MasterMark
titán

Win alól setup.exe az nem tiszta telepítés.

Switch Tax

(#90948) FroZone99


FroZone99
aktív tag

Esetleg Gépházból pc alaphelyzetbe állítása megoldhatja a dolgot.(mondjuk a dvd az írt letöltött iso volt)

(#90949) FroZone99 válasza MasterMark (#90947) üzenetére


FroZone99
aktív tag

Értem köszi akkor biosból kellene indítani ugye?
Bocs elfelejtettem a szerkesztést. :))

[ Szerkesztve ]

(#90950) Brandynew válasza MasterMark (#90938) üzenetére


Brandynew
őstag

Valóban tablet mód volt, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.